Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Örülnék, ha megosztanátok élményeiteket, tapasztalataitokat, amik a János kórház szülészetén értek titeket.
Ha tud valaki egy jó szülésznőt, azt is szívesen venném.
Én 2007. májusában fogok ott szülni és szeretnék némi információt, képet kapni arról, mi vár ott rám.
Köszönöm
Niki
 
 


Kedves Niki!!!
Most kezdtem el olvasgatni a Szt. jános kh. topikjait, és láttam, h. te is érdeklődtél már korábban a Szülészetről.
Az első gyermekemet a MÁV. kh.-ban szültem Dr Kelemen Csaba Dr.-nál, akit sajnos az átszervezések ebbe a kórházba sodortak. maga, azóta igaz Bp-ről Sopronba költöztem, de mivel maradtunk a Dr.Úrnál a második babámat is nála szeretném szülni, hozzá járok azóta is a magánrendelőjébe. Tehát szülni a Szt. jánosban fogok, május közepe-vége felé. amennyiben időd engedi egy pár hasznos infót szívesen olvasnék. nagyon szépen köszönöm a segítséged!

üdvözlettel: Németh Erika


Sziasztok!Új vagyok még itt az oldalon de szeretnék irni pár sort a János kórház szülészeti osztályáról.Én ez év április 17-én szültem ebbe a kórházba Dr. Szentkirályi Zoltánnál.A szülészeti osztályal kapcsolatba csak jó tapasztalataim vannak,szülőszobái full felújitottak ahol kellemes ,nyugodt körülmények között készülhet az anyuka a szülésre.A szülésznőket annyira nem ismerem de általába aranyosak,Ami pedig az orvosomat illeti én nagyon elégedett voltam a hozzáállásával.Üdv:Orsy
 

 
 

Sziasztok! :D

Én teljesen új vagyok itt fent és a Jánosban fogok szülni én is Okt.2ra vagyok kiírva. Ez az első terhességem!
:) Jövőhéten lépek be a 31dik hétbe! :D
Esetleg járt valaki már a szülésfelkészítőre a Jánosba? Mert érdekelne,hogy milyen én még nem voltam a meleg miatt nem igazán mászkálnék ezért is érdeklődöm.

Hony
 
 


Szia hony!

Mi jártunk szülésfelkészítő tanfolyamra férjemmel a János kórházba, ahol szülni fogok, ami nagyon hasznosnak bizonyult. Rengeteg új infót tudtunk meg, a kórházi eljárásokkal is totál megismertetett minket és így sokkal kevésbé fogok aggódni mindenen, mert nagyjából tudni fogom hol mikor miért mi fog történni velem. Nagyon részletesen elmagyarázták a vajúdást-szülést-gyermekágyat, szoptatást, első napok otthon, stb. Így sokkal magabiztosabban nézek az elkövetkezendő hetek elébe. Sokat hagytam volna ki, ha nem mentem volna el, mindenkinek csak ajánlani tudom.

Kép
 
 


SZiasztok! Én is a Jánosban fogok szülni, igaz csak decemberben. A szülésfelkészítő tanfolyam mikor szokott lenni, hány hetesen mentetek el rá (vagy mindegy? )
Köszönöm előre is az infot!
Vendég
 


Sziasztok!
Nekem áprilisban született a kisfiam,én is jártam felkészitőre .Minden kedden 5 órától van az auditóriumban.
Akár mikor be lehet kapcsolódni,mert a tanfolyam folyamatos ami azt jelenti hogy kezdik-végzik a szüléssel kapcsolatos témákat.
Könnyű szülést mindenkinek!! :D

Orsy
 


sziasztok!
itt a topicban új vagyok, de örülök neki, h annak ellenére, h régen indult a topic, most is vannak hozzászólások :)
még csak a nyolcadik héten járok, én a jánosban születtem és a sorsnak hála mindkét gyerekem ott született és a jánosban tervezem a harmadikat is.
szóval van tapasztalatom erről a kórházról, illetve csak erről a kórházról van tapasztalatom.

szerintem a szülésfelkészítés baromi gáz, egyen voltam ott, de fél óra után kijöttem, mert annyira fölösleges fecsegés volt az egész...
a doktor bácsim a világon a legjobb doktor bácsi
és szülésznő pedig bárkihez kerülsz egy tündér!
a csecsemősök is helyesek, csak meg kell találni velük a hangot.

még a doktor bácsi sem látott minket, hétfőn megyek az első randira, szóval a kórházban még pláne nem jártam.

azt tudom, h a szülőszobákat nagyon kipofozták, de mit tudtok a szobákról?

még mindig csak az a pár egy ágyas szoba van, amiért versenyt kell futni és hiába pacsizod le, esélytelen oda bekerülni?

köszi
 
 


Sziasztok!

A férjemmel mi még csak tervezzük a babát, de a nővérem a Szt. János kórházban szülte meg két gyermekét. Az elsőnél mindig minden alkalommal ott voltam és nagyon színvonalas volt a kórház. Bence 2009. Januárjában született és addigra még jobb állapotba hozták a szülőszobákat.
A szülésznők és a csecsemőgondozók is nagyon aranyosak voltak.
Szuromi doktor úrnál szült tesóm, én is nála szeretnék majd, mert 17 éves korom óta hozzá járok és minden kérdésemre válaszolt, telefonon rendelkezésünkre áll, a vizsgálatokat Ő végzi....

Ha van kérdésetek tolmácsolom tesómnak!
üdv
Barbi
 
 


Sziasztok!

Tud valaki vlmit mondani Dr.Kaszásról? Én 5éve járok hozzá de most cserben hagyott úgy érzem!
Én eddig megvoltam vele elégedve de közölte hogy az ügyeleten szülhetek így egy kicsit félek! 30ra vagyok kiírva!
Már senki nem venne át! Milyennek az orvosok a szülésznőket sem ismerem!
Előre is köszönöm a válaszokat!

Hony
 
 


Én két dokit ismerek ott, dr. Szathmáry és dr. Zsolnay. Bármelyikhez kerülsz, jó kezekben leszel. Nem is értem a dokidat...
Vendég
 


Sziasztok!

Ha esetleg valaki még nézi ezt topicot, tudna nekem infót adni. A János Korházban fogok szülni Balog Imre dokinál. Minden infó érdekel, nem utolsó sorban az anyagiak....

Előre is köszi: Popek
 
 


Vannak friss élményesek??????

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
 
 


Igen lilili!Én idén áprilisban ott szültem!Írtam privit!

msesim
Érd
 
 
 
 


@lilili:


Szia!

Én tavaly májusban szültem ott Dr. Szuromi András és Bence Tünde szülésznő segítségével. A szülés egy élmény volt velük, alig várom h újra teherbe essek :) Gyönyörűek a szülőszobák. Hagynak vajúdni a pároddal. Vihetsz be zenét, nézhetsz tévét, sarokkádban mártózhatsz meg, vagy ülhetsz labdán vajúdás közben.
Én 2 személyes szobában voltam( fizetős), de legközelebb 1 ágyasat választanék, mert bejöhetnek a látogatók és a szoba ahhoz túl pici volt, h kényelmesen elférjenek mindkét fél rokonai, ráadásul úgy nehéz is volt a szoptatást tanulni. Az állami szobákba azt hiszem nem mehetnek be.
A csecsemősök normálisak voltak velünk, de kérdezni kell tőlük, ha akarsz valamit, maguktól nem jönnek oda, igaz én pénteken szültem, tehát hétvége volt és Pünkösd is.

Kérdezz bátran, ha még érdekel valami!

Kellemes terhességet és szülést kívánok!

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Sziasztok!

Én is friss élményekre lennék kiváncsi, mivel eddig elég ellentmondó dolgokat hallottam/olvastam a Jánosról. Volt aki nagyon dicsérte, volt aki azt mondta, soha többet. Most úgy áll a helyzet, hogy én ott fogok szülni, választott dokim is van, de kicsit elbizonytalanítottak a rossz hírek. Első várandósságom, szóval túl sok tapasztalatunk nincsen e téren. A szülőszobákat sokan dicsérték, én inkább arra lennék kiváncsi, hogy utána ha minden rendben van, hagynak-e mindenkit a babával, és hogy valóban egész nap az anyukákkal lehetnek-e babák? 

Minden észrevételt, választ nagyon köszönök!
 


@majorranna:


Szia!
A babák majdnem egész nap az anyukával lehetnek, csak a kötelező vizsgálatokra viszik el őket reggel, este meg fürdetni. A közös szobákban nem javasolják azt, h a baba éjjel veled legyen, mert kezdő anyukaként könnyen lehet, h nem tudsz vele mit kezdeni és zavarod vele a szobatársaidat.  Lehet alapitványi szobába menni, ahol egyedül vagy, de ott meg fenáll annak veszélye, h még segítséged sincs, ha nagyon elkezd sírni. Nekem mindhárom éjszakán le volt adva, nem mertem bevinni a szobába, de így utólag nem is bánom, mert legalább kipihentem a szülést. Itthon nagyon nehéz volt az első 6 hét, nem sokat aludtam, szóval jól jött. Lazaság van a látogatók területén is, majdnem mindig ott volt valaki, nem szóltak.
Szerintem a legtöbben a csecsemőosztályon vannak kiakadva, de én nem tudom, nekem aztán senkivel sem volt ott bajom. Kedvesen kérdeztem, kedvesen válaszoltak, persze sok segítséget nem kaptam, de nem is kértem. Javaslom a szülésfelkészítőket a Jánosban, ott nagyon sok mindent megtudsz. Keddenként tartja őket a Héber Judit.

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


@andi565:


Nagyon köszönöm! A szülésfelkészítőre mindenképp szeretnék menni, csak pl. ebben is bizonytalan voltam, hogy van-e még, mert kicsit réginek tűnnek az infók a honlapon, választott orvosom meg még csak most lett, és első alkalommal nem jutott eszünkbe mindent megkérdezni tőle. Meg hát most menet közben is sok minden eszünkbe jutott még :) Szóval köszönöm az infókat!
 


@majorranna:


Biztos hogy van még szülésfelkészítő, mert a barátnőm jár :)
http://www.szentjanosszuleszet.hu/szulesfelkeszito.html

Ki a választott orvosod?

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


sziasztok! Én is ott fogok szülni, kicsit vegyesek az infok és az érzéseim. Mondjuk nem az a buksisimogatós-gügyögős hely, de azt nem is igénylem, csak minden rendben menjen. ...és van PIC is ha...

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
 
 


@andi565:


Akkor megnyugodtam, bár még van egy kis időnk a felkészítőre:) Sokáig meg sokat gondolkodtunk, hogy hogy legyen ez az egész kórházasdi, meg orvosválasztás, aztán végül is Vargaanikót választottuk. Annak ellenére, hogy amikor pár évvel ezelőtt egyszer egy rákszűrésen volt hozzá szerencsém, azt gondoltam, soha többet... aztán ez változott, bár tudom, hogy vannak elég negatív vélemények, meg a védőnő is mondta, hogy sokan nem szeretik a stílusát, de nekem végül is bejött, hogy korrekt, megmondja amit gondol, nem pátyolgat, meg hasonlóan gondolkodik a várandósságról, mint ahogy én is. Aztán majd kiderül... Nem tudom, hogy van-e itt valakinek tapasztalata vele kapcsolatban?
 


@majorranna:


Én is hozzá járok  Nekem is bejön a stílusa. Te mikorra vagy kiírva? Bocs, ha túl személyeset kérdeztem 

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
 
 


@lilili:


leírtam privátban:) te ezen a szülésfelkészítőn voltál már?
 


Sziasztok,

23 hetes kismama vagyok (idáig passzív fórumozó, de most úgy gondoltam aktívan bekapcsolódom :)) és még nem tudom, hogy hol fogok szülni a szent imrében vagy a Jánosban, orvosom sincs még, akinél szülni fogok. egyenlőre csak fórumokat böngészgedtem és ismerősök tapasztalatait gyűjtögettem.

kérdéseim, amire remélem van itt, aki tud segíteni. A Jánosban a szülésfelkészítőnél láttam, hogy van tematika, és hogy bármikor be lehet csatlakozni. De a tematika eleje mikor indul? szeretnénk sorba járni a tematikát, nem a végével kezdeni :)
tudtok-e orvost ajánlani? mennyire érdemes külön szülésnőt is fogadni?mennyire a természetes szülés hívei a kórházban?
alapesetben a következő kérdéseim nem fizetős helyekre vonatkoznak, tehát, a vajúdás alatt és utána is engedik, hogy végig mellettem legyen a férjem? hány ágyas egy szoba, milyen a fürdő, a szobák? (igényes?, szobánknét van fürdő, vagy egy egész emeletre?) a látogatók bármikor jöhetnek mehetnek? az újszülötteket is szabadon látogathatják a hozzátartozók? mennyire segítenek a kezdeti nehézségeken, pl. szoptatás, pelenkázás, stb.


egyenlőre ennyi :)

köszi előre is.

T
 
 


@tundisz:


Szia!

Én János kórház párti vagyok. A baránőm a Szt. Imrében szült és egyáltalán nem volt megelégedve...Amikor már több mint 1 hete túlhordta  a babát és az oxitól sem tágult egy mm-t sem, akkor is csak jó pár orvos engedélye után mehetett császárra, pedig volt saját orvosa és szülésznője.  Az újszülött osztályra nem igazán mehetett be látogató. A csecsemőst ott lehet fogadni, ami nem is olyan rossz dolog, mert mindenben segített neki és még az apukát is becsempészte a fürdetéshez. A Jánosban nem lehet fogadni, vagyis én nem tudok róla, pedig jó lenne. Semlegesek voltak velem a csecsemősök, akkor segíettek, ha megkértem őket, de ez a kórház amúgy sem a szuper csecsemősökről híres, de mondom, nekem nem volt velük különösebb gondom. A fürdetést, köldökápolást megmutatták, a szoptatást viszont a szülésznőm segítette. Én alapítványi szobában voltam, ahol volt saját fürdő, persze, nem volt nagy szám, de jobb volt mint a közös szobákban, ahol a fürdő közös és a folyosón van. A látogatás szempontjából laza  a rendszer, jöhet bárki, bármikor. Nekem ez bejött :)
A szülőszobák modernek és gyönyörűek. Végig bent lehet veled a férjed, nem küldik el, hanem örülnek neki.
Nekem teljes mértékben "bio" szülésem volt és ezt a szuper orvosomnak, Szuromi Andrásnak és a szülésznőmnek, Bence Tündének köszönhetem. Bártran ajánlom őket neked! Gátvédelemmel szültem, de mivel első baba volt, belülről kicsit repedtem. Ezzel abszolút nem volt gondom. 2 órával a szülés után már kint ültem a padokon. Nem ellenezték volna az epidurált, de lecsúsztam róla :)
A szülésfelkészítőt én is a 6. résszel kezdtem, nincs ezzel semmi baj. Hívd fel őket és kérdezd meg, mikor indul újra a tematika, ha ez neked fontos, de mondom, lehet a végével is kezdeni.

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Sziasztok!

Én nemrég szültem a János Kh-ban, és életem legszebb szülése volt. (A fiúkat máshol szültem.)
Fogadott orvossal, ügyeletes szülésznővel, mindkettő a természetes szülés híve, így is volt, mindössze annyi "beavatkozás" volt, hogy a kitolásnál alám tettek egy kis magasítót (olyan, mint egy deszkalap), hogy a gátvédelem könnyebb legyen, és a végén a lepény megszületése után kitörölgették a bennmaradó lepénydarabokat. Ezen kívül azt csináltam, amit akartam, úgy vajúdtam, ahogy akartam, nem siettettek, nem mondták, mit csináljak, "csak" figyeltek.
Van nagyon aranyos csecsemős is, priviben szívesen megírom a neveket, kikre számíthatsz.

A látogatás elég laza, amit szigorúan vesznek, hogy este 7-kor kidobnak mindenkit (biztonsági őrök tessékelik ki a látogatókat.)

A közös fürdő elég lepusztult, a fürdőszobás szobák elmennek. Nekem nem jutott alapítványi, egy 3 ágyasban voltam külön fürdővel, nem volt rossz. 

Vajúdás alatt veled lehet egy kísérő. Meg a 2 órás megfigyelés alatt is, császár után pedig amíg csak akarod ott lehetnek Veled.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


@andi565:


köszi az infókat, sokat segített :)
 
 


@boeske:


köszi az infókat, érdekelne priviben a nevek és elérhetőségek, köszi előre is
 
 


Sziasztok!

Tudna nekem valaki véleményt írni Héber Judit szülésznőről?
rvivien1
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!

Én is a Jánosban tervezek szülni december végén.

Eddig még nincs fogadott orvosom, lehet, hogy nem is lesz. Van valakinek tapasztalata ügyeletesnél szülésről? Mondjuk a védőnő is azt mondta, hogy okés, nyugodtan.

Első gyerekemet Kistarcsán szültem, ott volt orvos is, szülésznő is fogadott, de az ügyeletesek is ugyanolyan kedvesek és odafigyelőek voltak velem, és most a terhesgondozás során is mindenhol odafigyeltek, kedvesek, készségesek voltak, mondjuk nem is problémás a terhességem szerencsére.

Szülésfelkészítőre mi is most akarunk elkezdeni járni, mondjuk túl sok újdonságra nem számítok, inkább a helyi sajátosságokat szeretném felmérni. Ezúton is köszi mindenkinek, aki tapasztalatokat osztott itt meg, nagyon örülünk neki.

Üdv: szantre

Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


@szantre:


Szia!

Ismerősöm nyár elején szült a Jánosban, ügyeletesnél. Eredetileg másik kórházban szült volna, fogadott orvosa is volt, de mivel előbb jött a baba, és a választott kórházban nem volt PIC, ezért rögtön átküldték őket a Jánosba. Ő nagyon meg volt elégedve az ügyeletes orvossal és a szülésznővel is, és a szülés utáni napokról is jó tapasztalatai voltak. 
Eredetileg én se nagyon akartam fogadott orvost, aztán végül is ez változott, mivel ikerbabáink lesznek, így nagyobb biztonságban érzem őket, hogy mindig ugyanahhoz a dokihoz megyek, aki ismer minket már. Bár igazából most sem a szülés szempontjából érzem jelentőségét a fogadott orvosnak, hanem inkább így a várandósság időszakában. 
A védőnő nekem is azt mondta, hogy jók az ügyeletesek, és nem muszáj választanom orvost, ha nem szeretnék. Egy-két fiatalabb dokival is találkoztam az elmúlt hónapokban, illetve akik a genetikai UH-kat csináltak, ők is jó fejnek tűntek, szóval én nagyon remélem, hogy nekünk is jó tapasztalataink lesznek majd :)
 


Majorranna, remélem, így lesz :) Gratula az ikrekhez! Hogy bírod?

Boeske, nekem is Márkom és Hannám van/lesz :D 
Valahol olvastam, hogy amíg az anyát rendbe teszik, összevarrják szülés után, addig a babát inkubátorba teszik. Ez mennyire rutinszerű, mert én szívesebben tudnám addig Apa kezében a bébit, mint születés után egy rideg dobozban szegénykét..

Holnap tervezünk benézni a szülésfelkészítőre, ha addig nem derülne ki, majd jelentek, hogy hol tart a tematika ;)

Üdv mindenkinek!



Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


@szantre:


A János kórház protokollja szerint a babákat szülés után pár percre inkubátorba teszik, de ez nem gond. Gomdolj bel, hogy mennyire fázik, amikor kibújik a meleg anyaméhből. Gyorsan visszaadják, nem kell emiatt aggódni.

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


|gy van. A szülőszoba mellett vannak az inkubátorok, és Apa is odamehet fotózni/babát őrizni.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


@szantre:


Hello Réka!

Köszi, eddig teljesen jól, bár az is igaz, hogy mostanában indultak be nagyon a növekedésben (26 hetesek). Ha esetleg eljutottatok ma a szülésfelkészítőre, akkor kérlek írj majd róla pár sort! Jelentkeztél előtte telefonon, vagy csak úgy odamentetek? 

Szerintem, ha nem akarod inkubátorba, akkor próbáld majd megbeszélni, hogy amennyiben minden rendben van, adják oda neked rögtön. Elvileg, ha szülés után rögtön az anyukára teszik, akkor az anya által termelt fokozódott testhő és egy takaró ugyanolyan meleg... csak hát a protokollok, ja... de szerintem ezeket meg lehet beszélni. Én legalább is ezt fogom, bár nálunk elég komplikált a helyzet amiatt, hogy ketten vannak, meg pont ezért elég sokféle eshetőségre kell készülnünk, de nagyon remélem, hogy sokáig bent maradnak és lesz esélye a természetes szülésnek is.
 


@majorranna:


Közvetlenül a szülés után rámtették, utána vitték inkubátorba :)

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


@andi565:


Akkor jó :) Ez megnyugtató! :)
 


Én azért, ha lehet, inkább apa kezében melengetném a picit, de majd meglátjuk. :) Persze valóban nem tragédiai az a pár perc..

Voltunk tegnap a szülésfelkészítőn, a szoptatás volt a téma, jövő héten pedig a Gyermekágy, császár lesz.

Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


@szantre:


Köszi az infókat! Azt esetleg mondták, hogy ez hány alkalom összesen? És csak úgy odamentetek, vagy be kellett jelentkezni? A szülőszobákat megmutatják majd vagy azt külön kell megbeszélni?
 


A honlap szerint 6 alakalom http://www.szentjanosszuleszet.hu/szulesfelkeszito.html és úgy tűnik követik a tematikát. Tippre az 1.-nél lesz szülőszoba látogatás, 3 hét múlva, de legközelebb rákérdezek, engem is az érdekelne a legjobban.

Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!Én új vagyok itt és a Jánosba fogok majd szülni azt szeretném kérdezni,hogy van köztetek olyan akinek nem volt fogadot osrvosa?Mert amiket most olvastam avval nagyon meg vagyok elégedve csak olyat nem olvastam akinek nem volt?Esetleg még egy olyan kérdésem lenne Gombos Katalin szülésznőt van aki már megfogadta?Köszönöm a válaszokat előre is! Zsaklin
zsaklin88
Nagykovácsi
 
 


@zsaklin88: Én ugyan csak december közepe-végén szülök, de én is ügyeletesnél tervezek. Te mikor szülsz?

Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Én január végén szülök a Jánosban, nekem sincs választott orvosom.

Szeretnék szülésznőt fogadni, (egész pontosan egy fiatalos szőke hosszúhajú hölgyet, de sajnos nem tudtam kideríteni a nevét,ha vki ráismer írja meg nekem :)

Mennyit szokás adni a felfogadott szülésznőnek?
Ti hányadik héten kezdtétek a szülésfelkészítőt?

Köszönöm előre is a segítséget!
jó babázást mindenkinek :)
 
 


Én csak a Héber Judit szülésznőt ismerem, aki a szülésfelkészítőt tartja, ő nagyon szimpatikus.

Mi a 30. héten kezdtünk járni a szülésfelkészítőre, de kimaradt 1-2 dolog, úgyhogy jó is, hogy szülésig még lemegy egy turnus, így tudunk pótolni. Van újraélesztő tanfolyam is a Szoptatás témakör előtt 16 órától, ez azt hiszem 2-3 hét múlva lesz. Most kedden a Relaxáció, légzés témakör jön. Tartják a tematikát.



Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


Héber Judit nekem is nagyon szimpatikus a felkészítő alapján. Szerintem tőle meg is kérdezheted majd, hogy ki lehet az a szülésznő, akire gondolsz. 
Én a 28. héten kezdtem el járni, de csak mert én ikreket várok, akik azért nem biztos, hogy 40. hétig bent maradnak, A szoptatás témakör nov. 18-ra esik, akkor lesz az újraélesztés tanfolyam is 16 órától. 
Én eddig kétszer voltam, és tök hasznosnak éreztem mind a két alkalmat.
 


Sziasztok! Hol van a Jánoson belül helyileg a szülésfelkészítő? Mondjuk én csak januártól tervezek menni mert március elején szülök (elvileg).
Köszi

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
 
 


@lilili:


Szia!

Itt van egy térkép: http://www.szentjanosszuleszet.hu/szulesfelk.pdf
Elsőre ennek ellenére kicsit bonyolult, de ha villamossal jössz a Moszkva felől, és a főbejáraton jössz be, akkor ott biztos lesz kit követni, úgy a legegyszerűbb odatalálni, én is így mentem elsőre :)
 


@majorranna:


Köszi! Sejtem hol van, akkor túracipő is kell 

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
 
 


Sziasztok!

Én is a Jánosba fogok szülni, majd január végén. A nővérem is ott szülte meg a 2. babáját április végén. Dr. Szuromi Andrást én is tudom javasolni, nagyon jó orvos és kedves is. Nővérem nála szült gátvédelemmel, szülésznője nem volt, de azt mondta, hogy mindenki nagyon kedves volt ott vele.
Vannak olyan szobák amik több ágyasak (4-6) ágyasak. és van azt hiszem 2 olyan szoba ami 2-3 ágyas és azokban van fürdő is, a nagyobb szobákhoz sajnos nincs.  A 17. héten vendégeskedtem nálunk 1 hetet és a mi szobánkban nem volt fürdő, a folyósón van 1 közös, ahol 2 WC és 2 tusoló van, nem nagy szám, olyan átlagos, mint a legtöbb kórházban. Én eléggé sokat jártam mosdóba (kb fél óránként) de sosem volt probléma, hogy sorba kellett volna állnom, és a fürdésnél sem volt soha sor. Sajnos olyasmi, mint pl. a WC papír kézmosó szabban és kéztörlő, nah meg a zuhanyfüggöny... ez mind hiányzik. De összességében nem volt semmi problémám odabent. A kaja pocsék, mint a legtöbb kórházban, de nem is számíthatunk jobbra... :)

anncsa
Budapest XVII. kerület
 
 


Anncsa, köszi az infókat!

Elkezdtük a CTG-ket, de nekem megcsinálják itt a Kapás u-i rendelőben.
Ha viszont mégis a kórházba akarnék menni emiatt, akkor ahhoz kell-e bautaló, időpont, lát-e orvos utána? Köszi, ha tud valaki válaszolni.

Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: