Új privát üzeneted érkezett!

Szült-e valaki mostánában a két kórház valamelyikében?
Minden érdekel a szülészetekkel kapcsolatban.
Szülőszobák, kórtermek,van-e rooming-in, csecsemősök, orvosok,stb. Nekem Dr.Sári Tamást ajánlották. Róla tud-e valaki bővebbet?
Köszönettel: Cili.

Szép napot MINDENKINEK!
Cili.
 


Az előbb nem írtam, hogy két hónap múlva szülök, és most kellet kórházat és orvost váltanom, mert a választott kórházamat bezárják. :cry: :cry:
Nagyon várok véleményeket!
Köszike Cili.

Szép napot MINDENKINEK!
Cili.
 


Szia cili 830!

Én tavaly októberben szültem a női klinikán. A szülőszobák kellemesek, bár én végül császárral szültem, mert a babám harántfekvéses volt. Van két "apás" szülőszoba, de a többiben is el vagy választva a másik esetlegesen ugyanakkor szülő anyukától. De olyan ritkán van, hogy több nő szüljön ugyanabban a szülőszobában. A kórtemek 3 és 6 ágyasak, illetve van két 1 ágyas is, de az fizetős (tavaly 10e Ft/éj volt). Van rooming-in, de bármikor vissza viheted a babát a csecsemőszobába. Viszont látogatás - szerintem nagyon helyesen - nincs, csak az egyágyasban. Az orvosok és a csecsemősök nekem nagyon szimpatikusak voltak, csak egy csecsemős nővér volt ellenszenves, de állítólag ő nem csípi azokat akik egyágyasban vannak, és én ott voltam. Nekem is ajánlották Dr. Sári Tamást, de én akkor már kigyóntam a férfi nőgyógyászokból, így róla nem tudok semmit, és nekem végül Dr. Nyirati Ildikó lett az orvosom, ő is a Medicenterben és a Vasasban rendel.

Ha van még kérdésed a klinikáról szívesen válaszolok, ha tudok, akár priviben is.

Üdv
Anita

 

 
 

Szia Anita!

Köszi az infót a klinikáról, épp azon tűnődöm, hogy ott, vagy a 2-es kórházban szüljek-e. Sári doki mindkét helyen vezet szülést. Mivel én nem vagyok szegedi számomra mindegy, hogy hol fizetek. Mert ugye most már a kórháznak is kell fizetnem nem csak az orvosnak. :(
A klinikán mennyire szoptatás pártiak? Nekem talán ez a legfontosabb. Szeretném sokáig szoptatni majd a kicsimet akárcsak a nővérét.
Szegeden van olyan, hogy Vasas Szent Péter utca?(az is lehet, hogy nem jól írtam) a doki ezt a címet adta, hogy oda menjek vizsgálatra. Bár látom te sem vagy szegedi. De hátha tudod.
Üdv Cili.
 


Szia Cili!

A klinikán maximálisan szoptatás pártiak, a védőnő - valamilyen Anikó - nagyon kedves és segítőkész ez ügyben is. A csecsemősök is segítenek, de őket néha kérni kell erre. Én a helyedben a klinikát választanám, de azért kérdezd meg a dokidat is. Ezek szerint már eldöntötted, hogy ő lesz?
Van olyan utca, az én dokinőm is ott rendel. Nem tudom mennyire vagy ismerős Szegeden, de ez az utca a Kálvária sugárútról nyílik, ha a belváros felől haladunk kifele, akkor a nagykörút után a második utca. De ha így nem tudod, mondd meg, hogy neked mi a "kiindulópont" és onnan is el tudlak navigálni. Bár nem vagyok szegedi, ott dolgoztam.

Üdv
Anita

 


Szia Anita!

Azért döntöttem a Sári doki mellet, mert bár még csak telefonon beszéltem vele, de rendkívül készséges volt és minden további nélkül elvállált 30 hetesen is. Pedig még arra is rákérdeztem, hogy mennyit kér a szülésért. Egy ismerősöm ajánlotta, azt mondta nagyon jó fej doki. Majd kiderül, mert csütörtökön megyek hozzá vizsgálatra.
Én ugyan nem vagyok ismerős Szegeden, de a férjem eligazodik és az apósom húga is ott lakik, úgyhogy nem lesz gond odatalálni. Csak nem voltam benne biztos, hogy jól értettem a dokit a címet illetően.
Köszi Cili.
 


Szia Cili!

Látom, még csak a klinikáról kaptál infót, íme a kórházról:
Én ott szültem márciusban, és maximálisan meg voltam elégedve mindennel. A szülőszoba csodálatos - úgy néz ki, mint egy otthoni hálószoba. Velem mindenki nagyon rendes és figyelmes volt, a csecsemősnővérek és a mamával foglalkozók egyaránt. A kórházban is van rooming in, illetve nagyjából van... Szóval éjjel 2-kor csak azoknak a mamáknak viszik ki a babát, akiknek már van tejük, a többieket hagyják aludni. Szerintem ez tök jó rendszer. Viszont ha elfáradsz, bármikor "beadhatod" a gyerkőcöt, szóval ha az együttalvást is választod, akkor is van lehetőséged arra, hogy néha egyedül legyél.
Szerintem vedd számításba a döntésednél azt is, hogy a kinikán sokkal nagyobb a forgalom, így több nő, több baba van ott, ami nyilván azzal jár, hogy kevesebb idő van foglalkozni bárkivel is. És hidd el, ez a szülés után nagyon sokat számít.
Ja: és Sári Tamás jó fej, szerintem jó választás.
 
 


Tudom ez már kései megjegyzés, de azért a rend kedvéért ideírom: a Vasas Szent Péter (A régi nevén "Zöld Sándor") nem a Kálváriáról, hanem a Kossuth Lajos sugárútról nyílik. A Mars tértől kifelé kell indulni a Kossuthon a Pláza felé. Az 1-es villamos jár arra, nem emlékszem pontosan de csak egy vagy két megálló.

A nőiklinikáról nekem rossz tapasztalataim vannak, igaz "csak" vizsgálatokra voltam ott és nem szülés miatt.
 
 


Sziasztok!

Látogassátok meg a köv. oldalt.
Mondókákat fogtok találni :-D

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Vagy

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Köszi

Sziasztok

Üdv.
 


Sziasztok!!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy mivel nem vagyok szegedi lakosú - csak itt tanulok - én pl. a Vasas Szent Péter utcai rendelőben kaphatok ellátást? Vagy ezért külön fizetni kell?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Üdvözlettel:
Réka
 
 


1réka1!
Szerintem fogsz kapni ellátást, mivel tanuló vagy! Nem fognak elküldeni!
Hányadik hétben vagy?

Kép
Kép
 


Szia! :)

Nem vagyok terhes. :)
Csak szegedi nőgyógyászt kerestem/keresek. :)

Köszönöm a válaszod!

Réka

kisfóka írta:1réka1!
Szerintem fogsz kapni ellátást, mivel tanuló vagy! Nem fognak elküldeni!
Hányadik hétben vagy?
 
 


Keressük az Év Bábáját
Nemzetközi Bábanap Magyarországon - 2008. május 5. Millenáris Park

A nemzetközi bábanapokhoz kapcsolódva Szövetségünk a Margitszigeten Bábanapot szervez, amelyre ezúton is szeretettel meghívunk minden kismamát, bábát, szülésznőt, és érdeklődőt.

Célunk a bábák ismertségének és elismertségének növelése, és a kismamákkal való közvetlen kapcsolat-felvételi lehetőség kiépítése. A szülés-születés téma holisztikus megközelítésének szellemében, minden kapcsolódó és peremterület ill. szakma képviselőit várjuk a téma - családok, érdeklődők és kismamák felé történő - komplex bemutatásának céljából. Bábás, szoptatási tanácsadós, védőnői, doula, kismama, homeopátiás, aromaterápiás, őssejt kutató… sátrak állítását tervezzük. Az Országos Bábaszövetség a szakmánk társadalmi értékét hangsúlyozandó Bábadíjat alapít, amelyet első ízben ezen a napon ad majd át annak a bábának, akit a kismamák és a kollégák ajánlása alapján a Bábaszövetség elnöksége kiválaszt.

A Bábadíjhoz történő ajánlásokat címeinkre: (Rákóczi Ágnes: endomed@t-online.hu 1038 Bp, Ráby Mátyás utca 28/b.) vagy az Országos Bábaszövetség honlapján, a www.babaszovetseg.hu címre kérjük.


Keressük azt a szülésznőt, aki munkájával, gondozásával, szüléskísérésével segítséget nyújtott a születő családnak, empátiájával segítette az anyát és újszülöttjét a Nagy Úton.

Szülésznő neve:

Kórház neve:

Kismama és babája neve:

Indoklás röviden:

A beérkezett adatokat bizalmasan kezeljük és semmilyen célra nem használjuk fel.


Sziasztok!
Szegedre szeretnék menni én is szülni!
Kérdezném, hogy az alábbi orvosokról tudttok-e valamit?
Dr. Sikovanyecz János
Dr. Novák Tibor
Dr. Pál Zoltán
Előre is köszi minden válaszolónak!

Kép


Hali!
Dr. Novák Tibort tudom ajánlani, végtelenül normális, segítőkész, egyébként csendes, halk szavú, szakmailag pedig rendkívül alapos.
Üdv: d.
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: