Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Van egy 9 és egy 7 éves gyermekem. Mindketten a Budai Honvéd Tiszti Kórházban születtek császárral. Ott minden szuper volt. Most 14. hetes vagyok a harmadikkal, a Tiszti megszűnt, a dokim már nem rendel. Sok rémhírt hallottam olyanokról, hogy császár után 5 órával a legtöbb kórházben kizavarnak az ágyból, holott én úgy emlékszem, hogy akkor szinte még magamról sem tudtam és a spinális érzéstelenítés után 24 óráig nem lehetett felkelni.
Ki tud olyan orvost, kórházat, ahol emberként kezelik a szülő nőt is, és tekintettel vannak az emberre?
Köszi előre is!
Zümmöcske :cry:


Szia!

Én szintén a 3. gyermekemet szültem császárral tavaly augusztusban.
A II. Nöi Klinikán.Bár a spinális érzéstelenítésről nem nagyon tudok mit írni mert én aludtam.Én illetve az altatóorvos ezt választotta mert egy csomó fóbiám van!

Műtét után a babát abba a szobába vitték ahol a férjem várakozott.Ott vizsgálták,fürdették,öltöztették és utána foghatta egy ideig!
Az intenzíves nővérek nagyon rendesek és sokat segítenek!
Bár voltak ott olyanok akik spinális érzéstelenítéssel szültek,de nem emlékszem mikor kellett felkelniük!
De a nővérek nem hajcsárok!Legalábbis nekem csak jó tapasztalataim vannak!

Szia
Vendég
 


Zümmöcske!

Az, hogy a spinális érzéstelenítés után mennyit kell feküdni, az attól is függ, hogy milyen tűvel szúrtak. Nekem a 2. és 3. gyermekem császárral született. Az első császárnál, nem is számoltam a császár lehetőségével, így nem is érdeklődtem ilyen téren, olyan tűvel szúrtak, amivel 24 órát kellett. A második császár előtt az aneszteziológussal beszéltem a lehetőségekről (ugyanis engem pont ez a 24 óra zavart a legjobban), tudván, hogy császár után megnő a a császár esélye. Bennem felmerült az ötlet, hogy csinálják EDA-ban a császárt, ha az lesz, de mivel a kórházamban ilyen igen ritkán van így ez nem volt alternatíva. Viszont kiderült, hogy van olyan tű is (úgynevezett atraumatikus), amivel csak 6 órát kell feküdni. Így végülis ilyennel szúrtak. 14 óra magasságában szúrtak hátba, és este nyolc után már talpraállítottak. Sokkal jobb volt a kevesebb fekvéssel. Barátnőm ugyanilyen tapasztalatokról számolt be. Szóval nekem az az érzésem, hogy minél tovább vagy mozdulatlanságra ítélve, annál nehezebb a felkelés. Természetesen a felkelést nem olyan szinten forszírozzák, hogy ha éppen összeesni készülsz, akkor is mindenáron. De szakmailag is indokolt, hogy minél előbb mobilizáljanak, mert néhány műtét utáni esetleges szövődmény kockázatát nagymértékban csökkenti, ha ez mihamarabb megtörténik, természetesen a spináltű fajtájából adódó kötelező fekvést betartva, illetve a Te pillanatnyi állapotodat figyelembe véve. De van egyéb lehetőség is. Például, hogy EDÁ-ban legyen a császárod. Több kórházban gyakorlat ez, ott nagyon profin csinálják. Amire határozottan emlékszem, hogy a Péterfy például profi ebben. De vannak más kórházak is, akiknek ebben gyakorlata van, csak én nem tudok, most kapásból ilyet mondani.

Röviden, szerintem ne vágyj a hosszú fekvésre. Olyan kórházat keress, ahol tényleg emberi módon bánnak az embererrel. De ennek fokát nem az szabja meg, hogy mikor mobilizálnak. Inkább annak mikéntje.

Remélem, sikerül megtalálnod a megfelelő helyet.

Zita
 
 

 
 

Köszi!
Mit tudtok a János kórházról? Úgy néz ki, oda megyek.
Bár harmadik a gyerkőcöm, de úgy tűnik tudatlan maradtam. (Mi az az EDA?) :D
Köszi,
Zümmöcske


Zümmöcske!

Az EDA az epidurális érzéstelenítés. A Te szempontodból hasonlít a spinális érzéstelenítésre, mert itt is, ott is hátbaböknek. DE: míg a spinális érzéstelenítésnél átszúrják az agyburkot, és csak a műtéti fájdalomcsillapításra alkalmas (hüvelyi szüléshez nem), addig az EDA mindkét esetben alkalmazható, sőt a műtét utáni fájdalomcsillapításban is szerepet tud vállalni. A Péterfy utcai kórház honlapján olvashatsz róla, és az összes többi szülészeti illetve császárhoz alkalmazott fájdalomcsillapításról. Itt találod: http://www.peterfyszuleszet.hu/Szulonok ... apitas.htm

A Jánosról csak annyit tudok, hogy a csoporttársnőm ott műtősnő a szülészeten (pontosabban éppen nem, mert nagyjából egyhetes a második gyermeke), és nem ott szülte egyiket sem. Az hogy, mennyire szakmai okai voltak a választásának, vagy inkább kórházlepukkantsági, azt nem tudom.

Üdv:

Zita
 
 


Szia Zümmöcske,

Én a Jánosban szültem császárral, nem volt semmi gond. De azt tudnod kell hogy ott ténlyeg szigorú fekvés van 24 órát (nem altatanak hanem gerincbe érzéstelenitenek) ráadásul te fent fekszel az őrzőben a gyermek meg egy emelettel lejebb van ugyhogy csak úgy láthatod ha valamelyik rokonod (esetleg választott szülésznőd) felhozza a csecsemőszobából, de nálunk apukának kiadták ugyhogy mindig felhozta hozzám és együtt lehettünk. Jánosba műtét után apuhoz viszik le a szülőszobára a babát ő láthatja ahogy megfürdetik lemérik stb és ő foghatja meg előszőr, persze mikor megszületik neked is megmutatják. ha van kérdésed szívesen válaszolok.

Laura
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: