Új privát üzeneted érkezett!

SZIASZTOK.

ÉN ÚJ BELÉPŐ VAGYOK, DE ÉN A HETÉNYIVEL NAGYON MEG VOLTAM ELÉGEDVE. MIND A KÉT FIAMAT NÁLA SZÜLTEM AKIK MOST 13 ÉS 10,5 ÉVESEK. A TAPASZTALATOM NÁLA JÓK VOLTAK ÉS AKINEK AJÁNLOTTAM MINDEGYIKTŐL JÓT HALLOTTAM VISSZA. NAGYON KEDVESEN BÁNT VELEM ÉS MINDIG OTT VOLT A KÖZELBEN AMIKOR SZÜLTEM. NEKEM IS ÚGY AJÁNLOTTÁK AMIKOR A NAGYOBBIK FIAMMAL TERHES VOLTAM ÉS MINDEN KÉRDÉSEMRE ŐSZINTÉN ELMONDOTT MINDENT. ÉN ÚGY ÉRZEM,HOGY AMIT ELKÉR A RENDELŐJÉBE MEGÉRDEMLI HISZ AZ ÉN TAPASZTALATOM, HOGY NAGYON FIGYELMES VOLT VELEM. AMÍG BENT FEKÜDTEM A KÓRHÁZBA SZÜLÉS UTÁN TÖBBSZÖR IS BE JÖTT MEGLÁTOGATNI. ÍGY BÁRKI BÁRMIT MONDD IS RÓLA ÉN TISZTELEM ÉS BECSÜLÖM A MUNKÁJÁÉRT. A KÓRHÁZBA BÁRMIKOR BEMEHETTEM MINDIG TUDOTT FOGADNI.

gittusz.

ne haragudj de nem értek veled egyet amiket leírtál.
 


Kedves Manocskak!

Elkerülte a figyelmedet, hogy több helyen is le van írva, hogy a Hetényi szakmailag okés, nincs vele gond., sőt régen, amikor te a fiaidat szülted (ami nem mostanság volt, hiszen 13 és 10, 5 évesek!!) emberileg is jó lehetett! Csak sajnos az a helyzet , hogy közben eltelt egy évtized, és a dr úrnak annyi betege lett, hogy már nem tudja ugyanazt a színvonalat nyújtani, (plussz akórház is egyre felkapottabb..)
Velem végig undorítóan viselkedett. Mint korábban írtam, maximum 4-5 perceket voltam bennt nála. Egy csomó kérdésemre nem adott választ, sürgetett. Amikor pedig telefonon kértem a segítségét, lerázó volt, és még le is cseszett, hog ymiért ilyenkor hívom (du fél hét, )a hangnemét nem részletezném. Ilyen pénzéhes orvossal még nem találkoztam.
Egy darabig még bebeszéltem magamnak, hogy ez így oké, a lényeg a szakami hozzáértés, de a végén csak lecseréltem..(HÁla Istennek...), és a II nőin szültem , egy Remek Csapatnál, egy szuper, ám nem pénzéhes orvosnál..( császár után hüvelyi úton, (ami nagy szó...)
Ennyi.
A lényeg, hogy én nem vitatom, hogy veled okés volt, de azót a könyörgöm eltelt egy évtized!!!!!!
 
 


Kedves Kipkopp.

Rendben elfogadom a véleményed, de azért nekem róla akkor is meg van a jó ismétlem jó véleményem. Én tavaly nyáron is voltam nála, és egyáltalán nem volt türelmetlen és pénzéhes sem ahogy te írtad. Én 13 évig járta hozzá,(megjegyzem a magánrendelőjébe) ha esetleg nem is álltam úgy anyagilag a kórházba mentem be hozzá mivel ő mondta, hogy akkor oda menjek (nem 4-5 percre). Elköltöztem vidékre itt viszont én tényleg pénzéhes dokinál jártam először. Ő kerek perec megmondta (mivel most várom harmadik babámat), hogy csak a magánrendelőjébe tud engem fogadni, a kórházban nem ér rá egyáltalán, hogy a terhesgondozást elvégezze. Erre te mit mondanál? Én itt akkor váltottam dokit és akihez most járok neki is van magánrendelője és még egyetlen egyszer sem mondta, hogy oda menjek. Viszont nem is pénzéhes doki, szült nála egy falubeli asszony és nem közölte vele, hogy mennyit kell fizetnie szülésnél, hanem elfogadta amit adtak neki a végén. Félre ne értsd de nem rossz indulatból írtam le ezt neked. De mint írtad igaz, hogy már nagyok a gyerekeim változnak az idők. Remélem azért nincs harag. Ha esetleg akarod tarthatjuk a kapcsolatot esetleg gyereknevelés terén kölcsönösen adhatunk egymásnak tanácsokat. Persze ha nem veszed tolakodásnak.
 

 
 

Sziasztok!

Gondoltam, én is leírom a véleményemet, hátha segít valakinek.
Kb. 6 éve járok Hetényi dr. úrhoz. Persze, mióta babát várok, gyakrabban megyek hozzá (havonta).
Nos, nekem soha nincs olyan érzésem, hogy siettetne! Az tény, hogy szokott beszélni, miközben öltözöm, de ez engem nem zavar, sőt, örülök is neki, mert úgy érzem, ezzel is oldja a hangulatot.
Aztán a vizsgálat után, előveszem a kérdéseimet, és közlöm vele, hogy "dr. úr, nekem lenne 3-4...akárhány kérdésem". És ő nyugodtan, lassan, érthetően válaszol. Még viccelődni is szokott. Soha nem érzem magam rosszul amiatt, hogy sokat kérdezek, mert soha nem érezteti, hogy siet.
Az egyetlen dolog, ami nem tetszik, hogy az utolsó hónapban hetente kell bejárnom majd hozzá a magánrendelőbe, ami anyagilag igencsak megterhelő.
Az is tény, hogy nagyon sok páciense van, és én is vártam már 30 percet, pedig időpontra mentem. De ez a ritkább. Mondjuk várni mindig kell, de 10 percnél nem többet.
És már van légkondi a váróban.
:)

Annak pedig nagyon örülök, hogy szakmailag jónak tartjátok, mert ez irtó fontos, viszont nekem még ilyen téren nincs tapasztalatom. Csak januárban fogok szülni. :)

Kép
 


Sziasztok!

Véletlenül keveredtem ide, gondoltam elolvasom, kinek mi a véleménye Hetényi dokiról. Volt egy-kettő, ami nekem nagyon nem tetszett. Így aztán az is lehet, hogy az észrevételemben nem minden lesz szimpatikus.
A leírtak alapján alaposan megváltozott (?).
A lányomat 1990-ben szültem nála, még a Söfiben. Fiatal orvos volt, olyan 35 körüli. Mindig segítőkész, figyelmes. Mivel akkor nagyon fiatal voltam, igaz eü dolgozó, semmi negatívot nem tapasztaltam. A férjemnek is mindig elmondott mindent, társként kezelt minket. A szülés is rendben lezajlott. 16 órás vajúdással, 19 évesen. Nem bántott, nem alázott (számomra ez a szó kicsit úgy tűnik divatos lett), egyszer dörrent rám, mikor a gátmetszésnél kerekre nyitottam a szemem az olló látványára. Minden esetre, teljesen más világ volt ez akkor még.
Aztán 5 év múlva babát szerettünk volna megint, de nem sikerült. Vizsgálatról vizsgálatra jártunk. Végig segítőkész volt, rendes, és elmondhatom, hogy igen, nagy adag szakmai alázat volt benne, ami sok kollégájánál még hírből sem jelent meg. A sok kivizsgálás és próbálkozás után derült ki, hogy ő közben átment az István kórházba, mert a Söfit akkor privatizálták és az ottani, akkori szemlélettel nem értett egyet. Nekem ez csak jó volt, mert az Istvánban dolgoztam én is. Így aztán ebédidőben meg tudtam oldani a terhesgondozást később. :D :D
Lényeg a lényeg a második terhességem alatt is végig teljesen rendes volt. És higgyétek el, ez nem elfogultság, Nem egy dokit ismertem az istvánosok közül, belgyógyászaton dolgoztam, jöttek át beteget vizsgálni és én szégyelltem magam, ahogy tudtak beszélni az idősekkel is. A 2. szülésem rendben zajlott, burokrepesztéssel, infúzióval. A szülésznő volt csak kezdő, de ezen az eü-s rutinomnak köszönhetően átléptem. ( ez utóbbit nem fellengzősségnek szánom, csak ténynek.) egyébként a kis aranyos úgy szúrt meg egy kis oxitocinnal, hogy szülés után hetekig a sebészetre jártam, mert lett egy jóképű tályogom. De ez nem a Hetényi hibája volt!
Ami meg a zsúfoltságot illeti: tény. De képzeljétek el, ha sok kismamát elküldene, hogy bocsi, de nem érek rá önre, és sokan ezt mondanák, akkor kinél szülnétek/szülnének. VAgy még inkább elindulna egy harc a szülészekért, hogy az szülhet nála, aki többet ígér? Ez jó lenne? Várni kell, régen órákat kellett várni. Tudom, nyugaton ez+ez van. Csak az a baj, hogy mi nem nyugaton vagyunk. Annak meg inkább örüljünk, hogy ő és a hozzá hasonló jó orvosok is itt vannak és nem nyugaton. Mert akkor ugyan kinél szülnénk?
Nem azt mondom, hogy alkudjunk meg minden áron, de egy kicsit gondoljuk át, hogy ők is emberek.
Végére meg annyit: azt, hogy annyit kérnek, amennyit nem szégyellnek, tulajdonképpen a betegek rontották el! Mert igen, van, mikor megy a versengés, hogy én ennyit adtam!-én meg annyit! Ha nem kaptak volna sokszor százezreket, vérszemet sem kaptak volna. Azért kértek, mert megkapták. Tán nem kéne megkérdezni egy állami kórházban, hogy mennyi a tarifa és akkor utólag nem kéne sírni. A magánrendelőben szó nélkül kifizetem én is a tarifát, de a kórházban kizárólag azt kap, amit én jónak látok. Szigorúan. Szülésnél pedig a pénzt akkor kell odaadni, mikor már varratot szed, illetve az utolsó benti vizitnél. Nem előbb!
Bocsi, hogy hosszú lettem, de egy szónak is száz a vége én szerettem, szeretem, mint orvos. Többeknek ajánlottam és még senki sem csalódott benne.

Sok egészséges babát kívánok mindenkinek!!!!!!!!!!


Én is több ismerősömnek ajánlottam akiknek nem sikerült a baba és mindenki terhes lett :D
(remélem nem Tőle :lol: :lol: :lol: :lol: )

Kép

Kép
 
 


Egy kolléganőmnek kerestem a Hetényi doki elérhetőségét és így tévedtem az oldalra. Valószínüleg nem tartozom a látogatók korosztályába, hiszen én lassan 26 éve szültem a Hetényinél, de megdöbbenve olvastam 1-2 hozzászólást. Ennyire megváltozott volna? Sohasem volt szószátyár, de minden esetben pontosan tudtam, hogy jó kezekben vagyok. A kisebbik fiamon kívül- akit valamiért éppen Gábornak hívnak :D - az életemet köszönhetem a dokinak. Ha ő nem üzent volna, hogy 3 éve szültünk, gyerünk a rákszűrésre, akkor lehet, hogy két imádott fiam, anya nélkül nőtt volna fel. A szövettani eredményt előbb az onkológiával megkonzultálva, az összes kezelést leszervezve hívott fel, velem csak a feladataimat tudatta. Nem volt kérdéses, tudtam, hogy mindez az én gyógyulásom érdekében történik. Az onkológián árulták el, hogy ellentmondást nem tűrve közölte, nem érdekli, hogy erre a diagnózisra nem jár a sugár!
Neki szívügye a betege!
Most 53 éves vagyok, a műtétem 21 évvel ezelőtt történt.
Egy mondatát nagyon megjegyeztem, ami azóta is nagyon sok mindenen átsegített. Mindent a maga fiókjában kell elhelyezni!
Sem túldimenzionálni, sem pedig elbagatellizálni. Minden legyen a helyén. Bocs, hogy hosszúra nyúlt a beszámolóm, így is igyekeztem az elmúlt 26 évet tömören összefoglalni. Zárszóként tehát, nem hiszem el, hogy ember ennyire megváltozhat, hiszem, hogy emberileg és szakmailag most is a toppon van, de minden tekintetben felgyorsult az élet. BUÉK mindenkinek, boldog baba várást, könnyű szülést és sok örömöt az élet értelmével a gyermekekkel.
 


Először is így utólag BUÉK mindenkinek.

Kedves kolikati
Örülök, hogy olyan jó véleménnyel vagy a Hetényiről mint én. Remélem nem baj, hogy letegeztelek.
Nekem is volt olyan, hogy a rákszűrésen amikor voltam és az eredményért érdeklődtem akkor csinált egy másik vizsgálatot is, hogy kizárja, hogy esetleg valami komoly baj lenne.
De hála Istennek nem lett semmi, csak egy ártatlan gyulladásom volt akkor.
Igaz én is már régen szültem nála 13,5 éve illetve pont ma van 11 éve, hogy szültem nála.
De tény és való, hogy mindent megtesz a betegeiért. Nálam nagyon oda figyelt mindenre, hisz a nagyobbik fiamat még nem voltam 19 éves amikor nála szültem. (a fiam 95.06.15-én született én 07.02-én töltöttem a 19 évet.)
Már nem lakom Pesten 1.5 éve költöztem el onnan, de addig mindig hozzá jártam.
Most várom a 3. babámat de, ha ott laknék akkor biztos, hogy nála szülném őt is.
De itt Zalaegerszegen is egy nagyon jó orvoshoz kerültem, végül is olyan beállítottságú mint a Hetényi is.
Azért annak is örülök, hogy te már régebb óta ismered, és már akkor is ilyen volt. Nem bántam meg, hogy annak idején ő hozzá jártam.
Baráti üdvözlettel.
 


Sziasztok!
Szretnem en is megosztai veletek a dokirol a velemenyem. En 2008.09.17-en hajnalban szultem nala az elso kisbabamat. maximalisan meg vagyok vele elegedve. Sot meg annal is jobban. Profi, turelmes, kedves, tisztelettudo es amikor kelett hatarozott volt anelkul, hogy serto lett volna. Mindig nagyon jo velemennyel voltam rola es a szuleskor tapasztaltak megerositettek a bizalmamat benne. Az o jelenlete 'mentette meg' a szulesemet attol, hogy egy megalazo tapasztalat legyen. Ugyanis a szuleszno akkora bunko volt amilyennel meg nem talalkoztam. Amint megerkeztunk megkerdezte, hogy van-e valasztott szulesznonk es attol kezdve egy jo szava nem volt hozzam. Sajnos a szuleszno nevere nem emlekszem, de ha megtudom az tuti, hogy felteszem a netre, hogy mas kismama is megismerhesse a munkastilusat. De aztan megerkezett dr. Hetenyi Gabor aki evek ota a dokim es az o profizmusa, kedvessege es turelme biztonsagerzettel toltott el. Vegig nagyon tisztelettudo volt es nyugodt. Igy biztonsagban ereztem magam es azt ereztem, hogy a szules nem is olyan rettenetes mint ahogy egyesek azt mondjak. Nem allitom, hogy nem szenvedtem a fajasoktol. De az o jelenletenek koszonhetoen erosebbnek ereztem magam es nem esett nehezemre szot fogadni (ami a szulesznovel nem ment). Nagyon feltem a szulestol de tudtam, hogy ha azt teszem ami mond akkor megkimelem magam es a leheto leg'konnyebben' fogok szulni.

A penzehsegrol pedig annyit, hogy tolem a szulesert soha nem kert penzt.
A maganrendeleserol: igen neha varni kell meg akkor is ha van idopontod, de mindig alaposan es ovatosan megvizsgal es mindig valaszol minden kerdesre ha kell tobbszor is addig amig megerti az ember lanya.
Surget? hat ehhez mast nem tudok mondani, mint azt hogy az igenyek valtozoak de az tuti, hogy egy latogatas a nogyogyasznal nem teadelutanra valo meghivas. Az, hogy gyorsan mennek a dolgok engem nem zavar. Sot! Orulok neki, hogy minel hamarabb atesek rajta, mert az nekem 2 dolgot jelent: nincs baj es nem toltok egyetlen felesleges percet sem 'kitarulkozva'. hetenyi doki elott ugyanis nagyon rossz tapasztalataim voltak. Egyik doki ugy beszelt velem mint a katonasagban es meg is dorgalt, hogy nem tud megvizsgalni mert en nem vagyok kepes lazitani. A masik doki pedig pedigta az ujjat, kihuzta, szemugyre vette es kozolte, hogy semmi bajom de ir egy receptet es beszelgetest kezdemenyezett masrol. Szoval ezek utan en a Hetenyi doki modszerevel nagyon nagyon elegedett vagyok es eszem agaban sincs mas dokit kiprobalni azert, hogy kielhessem noi csevegos termeszetem. Arr vannak a baratnoim.
 


Visszaterve az elozokhoz: felreertes ne essek Dr. Hetenyi elott 2 dokinal is jartam akikrol irok fent.

Megerositenem elobbi kijelentesemet, hogy az igenyek valtoznak tehat senki ne sertodjon meg aki nem a rovid nogyogyaszati latogatas hive.

Meg annyit, hogy szules utan minden nap bejott hozzam es megkerdezte, hogy vagyok es mindig kozolte, hogy meddig van bennt ha szuksegem lenne ra (ami nem volt hal'Istennek). Elore megirta a papirjaimat es szolt, hogy leadta oket a recepcion es ha nem lesz semmi gond akkor mikor megyek haza az ugyeletes orvos alairja. Igy is lett. Semmi hercehurca, semmi tevedes.

Az is szeretnem hozzafuzni, hogy szerintem Dr. Hetenyi Gaborrol lehetne mintazni az osszes orvost szakterulettol fuggetlenul es batran ajanlom masnak is.
 


Kedves manocskak!
Sohasem gondoltam volna, hogy egy babaoldalon fogok levelezni, az én koromban, de azt hiszem, hogy a szülés egy olyan meghatározó élmény az ember életében, hogy még nagymama korában is úgy emlékszik rá, mintha tegnap történt volna! Arról nem beszélve, hogy a lélegzetem is elállt némely hozzászólást olvasva.
Örülök, hogy egyre többen vagyunk, akik jó szívvel gondolnak a mi kedves dokinkra. Biztosan mindenki más igényekkel, elvárásokkal megy és keres szülészorvost, de egy dolgot leszögezhetünk. Az áldott állapot önmagában nem betegség. Egyetértve stailinaval én is azt gondolom, hogy a vizsgálatra nem cseverészni megy az ember. Manocskaknak "kellemes" szülést, egészséges kisbabát és sok örömöt kívánok!
 


Kedves stailina!
Örülök, hogy ennyi idő elteltével sem változott meg a Hetényinek a kismamákhoz való hozzáállása. Velem is annak idején nagyon türelmesen válaszolt minden kérdésemre. Amíg a körházban voltam szülést követően én hozzám is többször bejött egy nap.

Kedves kolikati!
Köszönöm szépen a jó kívánságodat.
Én tudod úgy vagyok vele, hogy nem az a lényeg, hogy az ember hány éves. Ezt értsd bár mire akár párkapcsolatra is. Hiába sok a kor különbség két ember közett a megértés és az összhang sokkal fontosabb.
Nekem a Hetényi doktorurat is úgy ajánlották amikor a nagyobbik fiammal megtudtam, hogy terhes vagyok.
Előtte olyan dokihoz mentem aki kerek perec azt mondta nekem, hogy csodálkozik, hogy egyáltalán terhes vagyok, mivel hátrahajló méhem van.
A másik amin teljesen meglepődtem amikor megkérdezte tőlem hány éves vagyok és, és hány éves a barátom, lesz-e esküvő ha nem minek a gyerek vetessem el. Ezt hozzá teszem nem a Hetényi mondta. (a sógornőm orvosa aki két gyereket szült ennél a dokinál, hozzá teszem a sógornőm akkor végig velem volt a vizsgálat alatt és teljesen ki volt akadva, hogy ezt mondta az ő dokija) Ezek után ajánlották nekem a Hetényit akinek elmeséltem az előzőeket, láttam rajta, hogy meg van lepődve, és mindent elmondott nekem erről a hátrahajló méhről. És hála Istennek neki köszönhetem, hogy egészségesen született meg a fiam és rá 2,5 évre a testvére.
Nagyon hálás vagyok neki mindenért amíg hozzá jártam.
Bocsi a hosszú levélért.
Baráti üdvözlettel.
 


Kedves mindenki!
Szerintem eleg sokmindent elarul az ha valakinek sok a betege vagy keves. Nem orulok neki, de addig varok amig kell szepen turelmesen. Mert ez az a doki aki turelmesen es tisztelettudoan banik a pacienssel mikozben profi es nagyon tapasztalt.
Ami nagyon szimpatikus benne az a diszkrecioja. Nevezetesen az ahogy a helyzetet kezelte amikor a 6 hetes kivizsgalason elmondtam neki, hogy a szuleszno viselkedese nagyon rossz volt. Dr. Hetenyi pedig szepen meghallgatott es erdeklodott, hogy nem emlekszem-e a nevere. Nem biralta vagy velemenyezte a szulesznot hanem meg akarta tudni, hogy ki az es kesz. Bar a szuleszno nem a szivem csucske szerintem az a normalis ahogyan a doki viselkedett.
Remelem a kovetkezo babamat is nala szulhetem.

Kolikati es manocskak- hajra!:)
 


Szia kolikati és stailina!

Örömmel tudatom veletek, hogy Jan. 10.-én 3320 g-al, 52 cm-el, barna hajjal és kék szemmel megszületett Joel nevű kisfiam.
Üdv mindenkinek Manocskak.
 


Sziasztok!
Nagyon sok jót írtatok Hetényi doktor úrról. Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy arról is hallottatok-e valamit, hogy sebészként milyen híre van komoly nőgyógyászati műtétnél? Előre is köszönöm.
 


Kedves manocskak!
Nagyon sok boldogságot, és jó egészséget kívánok Nektek! :D
Most is a mi "dokinknál"?
Nehéz szülés volt?
Élvezz ki minden percet, mert az évek csak úgy elrohannak!!!!
Sok szeretettel: kolikati
 


Bocsi manocskak, most újra olvastam a régebbi bejegyzést és rájöttem, hogy hülyeséget kérdeztem.
Nem a Hetényinél szültél, de azért minden ok volt!
Ugye?
Üdv: kolikati
 


Szia márti0502!
Csak nem május 2.-n születtél ? Mert a nagyfiam, aki most lesz 31 éves, azon a napon született .
Engem igen fitatalon operált a Hetényi doki, 22 évvel ezelőtt.
Ha elolvasod a korábbi bejegyzésemet, akkor tudni fogod, hogy miről írok.
Feltételezem, hogy azóta csak még jobb lett, bár már akkor is rendkívül körültekintően, emberségesen és szakmailag is magas színvonalon látta el a munkáját.
Lehet, hogy elfogult vagyok, száz éve nem találkoztam vele, de csak hálával és jó emlékekkel gondolok rá!!!
Csak bátran, Ő szerintem mindenben támogatni és segíteni fog.
Gyors, teljes gyógyulást, bár nem írtad, hogy rád vár e a műtét.
Üdvözlettel: kolikati
 



Manocskak: Gratulalunk :) Ha van kedved ird le a tapasztalataid a szuls kapcsan.
 


Márti0502: remelem meg nem kestem a valasszal: En Hetenyirol minden tekintetben csak jot tapasztaltam (normail noi dolgok es szulesnel) es hallottam (nogyogyaszati sebeszetrol).
Ahogy az en szulesemnel dolgozott szamomra abszolut profinak tunt. A varrast pillanatok alatt elvegezte. Szurit nem kaptam de nem fajt.
 


Sziasztok!Én 3 éve szültem Hetényinél és szuper volt, profi, kedves és gyorsan dönt, imádtam!Nem értem a negatív hozzászólásokat. :D
 


Szia stailina!

Mint azt gondolom olvastad sajnos ezt a babát már nem a Hetényinél szültem, de biztos nála szültem volna őt is ha hozzá járnék. (elköltöztem Pestről ezért).

Zalaegerszegen szültem a Zala megyei kórházban.
Kicsit mulatságos lesz amit írok.
Január 10.-én szültem, előtte való nap (9.-én pénteken) beszélgettünk a párommal.
Ő szombaton úgy volt, hogy nem lesz itthon de mégis változott a programja és azt mondta, hogy másnap itthon lesz.
Én akkor közöltem vele, hogy akkor holnap szülünk és szerdán fogunk haza jönni a kórházból. A párom csak nevetett rajta.
Hajnali 1/2 3-kor ébresztettem a párom, hogy már 1 órája 10 perces fájásaim vannak. (a dokim mondta, ha 10 perces fájásaim vannak 1 órán keresztül akkor menjek be a kórházba)
Be is mentünk aki éppen ügyeletes orvos volt megvizsgált és annyit mondott, hogy én még ma nem fogok szülni.
Szerencsémre 8-ra jött dokim ő volt szombaton az ügyeletes, megvizsgált 1/2 9-kor és annyit mondott, hogy irány az előkészítő, mert szülni fogunk.
A párom 1/2 10-kor jött be hozzám a szülőszobába, addigra már megrepesztette a doki a burkot és bekötötték az infúziót is.
Minden olyan gyorsan történt, 1/2 10-kor mikor a párom már ott volt egyre erősödött a fájdalom, már azt hittem soha nem lesz vége.
Én akkor azt mondtam a páromnak, hogy többet nem szeretnék szülni, de ő végig ott volt mellettem és nyugtatott és biztatott, hogy hamar vége lesz és a baba minden fájdalmamat és mindent elfeledtet velem.
A dokim és szülésznő is nagyon kedvesek voltak velem, a párom a jobb oldalamon fogta a fejem és biztatott, a dokim a bal oldalamon a szülésznő pedig segített és irányított, hogy mit csináljak.
A feje már kint volt amikor a fájások úgy éreztem elmúlt.
A párom akkor annyit mondott, hogy nagy haja van.
A dokim elkezdte nyomni egy kicsit a hasamat, hogy kitudjam nyomni a babát. 1/2 11-kor született meg a fiam nagy volt boldogság, a dokim mosolya is biztató volt számomra.
Mindenki aki ott volt gyönyörködött a fiamban, hogy milyen szép formás (bevallom most is).
Rögtön a hasamra tették egy rövid időre, majd elvitték lemosni, felöltöztetni és vissza hozták még egy rövid időre.
A párom annyit mondott, hogy egy kicsit megijedt, mert amikor kint volt már a feje és nem tudtam nyomni eléggé lila volt szegénynek a feje.
De azóta minden fájdalmat amit akkor ott átéltem mind a múlté.
A párom szeretne még egy kislányt is. :D
Én még egyenlőre nem tudom, majd talán valamikor, ha a Joel egy kicsit nagyobb lesz.
Talán ennyi, egy kicsit hosszúra sikerült.

 


kedves Manocskak :)

Ugy tunik, hogy akkor gyors es zokkenomentes szulesed volt :) En is ugyanugy voltam a szules utan. Mondtam a paromnak, hogy nem erdekel a szocpol, en tobbet nem szulok. Amikro Hetenyi mondta, hogy majd csak a szepre fogok emlekezni, en nem ertettem, hogy miert mond ilyen suletlenseget hiszen ebben semmi szep nem volt a baban kivul. Most visszagondolva valoban azt kell mondjam, hogy szep emlek. A vajudast pedig ki lehet birni. A szules maga pedig mar csak krem a torta tetejen. A baba pedig a kis gyertyalang, a feny ami a szivunket melengeti es egy eleten at imadni fogunk :)
 


Szia stailina!

A Hetényinél amikor szültem van egy aranyos sztorim amit amíg élek nem felejtem el.
A nagyobbik fiammal (ő 95-ben született) voltam már bent a kórházban (akkor még a söfibe dolgozott a Hetényi), juni 12-re voltam vele kiírva, de csak 3 nappal később 15.-én született.
Én akkor töltöttem júli.-án a 19. évemet, reggel 8-kor mentem föl a szülőszobába, mert megindultak a fájásaim.
A Hetényi akkor ért be a kórházba, (emlékszem esett akkor pont az eső), amikor már ott tartottam, hogy kezdődtek a tolófájások a szülésznő egyből azt mondta, hogy még ne nyomjak de hát kibírja ki, hogy ne nyomjon, bejött a Hetényi hozzám ,hogy már nem sok van hátra még egy kicsit tartsak ki és akkor "közöltem vele", hogy: "én nem tudok rendesen megszülni ezt a babát és császározzon meg", ő megnyugtatott, hogy nem lesz rá szükség hiszen már mindjárt szülni fogok.
Amikor 10:15-kor megszületett a fiam én nagyon boldog voltam, a hetényi összevarrta a gátmetszésemet, amikor később vissza jött barátságosan átkarolta a vállamat és csak annyit mondott, hogy "ezért lett volna érdemes megcsászároznia? ", én akkor beláttam igaza volt. (hisz őt is elég hamar megszültem ahhoz képest, hogy az első gyerekem volt)
Miután fölvittek a kórterembe rendszeresen bejárt meglátogatni a Hetényi először bement a fiamhoz és utána jött be hozzám, mindig elmondta, hogy akkor éppen mit csinált a fiam.
Örök hálával tartozom neki, és remélem, hogy még sok kismamának fog világra segíteni babákat.

 


Sziasztok.
Most léptem csak be, lenne kérdésem a témával kapcsolatban.
Én eddig egyszer voltam a doktor úrnál nőgyógyászati vizsgálaton, akkor maximálisan meg voltam vele elégedve.Kedves volt, figyelmes, és válaszolt a kérdéseimre.
Most aktuális lesz, hogy terhesvizsgálatra menjek, úgy gondoltam hozzá megyek, de eléggé elbizonytalanodtam, ahogy olvasgattam itt a hozzászólásokat.
Volt valakinek mostanság tapasztalata vele kapcsolatban?
Mert a legutolsó hozzászólás is már rég volt....
Tényleg nagyon anyagias és nem fordít sok időt az emberre?
A válaszokat előre is köszönöm:)
 
 


Ninita
Sajnos én ebben nem tudok valós tanácsod adni, hogy most milyen, mert én már régen szültem nála.
Nézd azt tudom tanácsolni, hogy kérj hozzá időpontot és menj el hozzá, nem biztos, hogy azok a vélemények valósak amiket itt leírnak, mindig a saját tapasztalatodból meríts.
Sejtem, hogy nem egy olcsó nála most egy vizsgálat, de szerintem annyit megér, hogy megismered és, ha mégsem szimpatikus akkor még van időd keresni esetleg valaki mást.
Én annak idején maximálisan meg voltam elégedve.

 


Oké, köszi.
 
 



Ma voltam Hetényi dokinál, és a kórházban készül megcsinálni a petevezeték átjárhatósági vizsgálatot. Elmesélése ijesztő. Bemegyek egy ambuláns nőgyógyászatra, lehetőleg menjek szoknyában, mert ott felteszik a katétert, majd sétáljak át katéterrel a lábam közt egy másik épületbe, na ott befecskendezik a kontrasztanyagot. Semmi fájdalomcsillapítás nem lesz, kérésre sem. Semmi elővizsgálat, hogy van-e gyulladás stb. Majd ha vége a vizsgálatnak, felpattanhatok, mert 1 percet sem fektetnek, nemhogy megfigyelnének. Csak nekem hangzik rémesen? A Forgács Intézetbe járok, de mivel kétszarvú a méhem, a röntgent javasolta Forgács doki, mert az többet megmutat, mint az ultrahang.
Ahogy olvasom itt mindenki sima vizsgálatokra jár hozzá, meg szült nála. Nekem eddig jó véleményem van róla, kedves és bár gyors, de jó diagnoszta. Ha kérdezek elmagyarázza, amit szeretnék tudni. De ez a mai beszélgetés megrázott.
Olvastam más fórumokon, hogy kérésre vagy anélkül adnak fájdalomcsillapítást, áttolják őket avizsgálat színhelyére, fektetik és megfigyelik még 3-4 órán át, és előtte melegítéssel és vérvétellel megnézik, ugye nincs gyulladás benne, amit a kontrasztanyag szétvihetne.
Most kicsit gondban vagyok. Kinek volt Hetényinél ilyen vizsgálata?

Köszönöm előre is, és mindenkinek jó babázást :)
szende77
Budapest XI. kerület
 
 


Hello Lányok!
Remélem nem bánjátok ha csatlakozom.
Jövőhét kedden megyek a Hetényi Doktorúrhoz a magánrendelőjébe, és az lenne a kérdésem, hogy kb. mennyibe fog kerülni? Utána esetleg tudok majd a kórházba is menni hozzá vagy minden egyes alkalommal a magánrendelőbe kell menni?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Gabi
Jó mondjuk én már nem ő hozzá járok, de a 2 nagy fiamat nála szültem, annyit tudok mondani, hogy 3 évvel ezelőtt én rákszűrésre mentem hozzá utoljára akkor 10 000Ft-ot kért, hogy azóta emelt-e azt nem tudom, de ennyire kb számítanod kell.

 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: