Új privát üzeneted érkezett!

keresek olyan lombikosokat akik ide járnak, jártak.én jelenleg török dr. jóvoltából 24 hetes ikerterhes vagyok, és rendkívül elégedett a klinika dolgozóinak kedvességével, munkájával.
 
 


Szia vaczak!

Mi is Tapolcára jártunk a Török dokihoz,van egy 23 hós pici fiunk.Mi is csak áldani tudjuk őket,más különben még mindig tökmag nélkül lennénk.

Remélem jól vagy,és talán már a babucijaid is megvannak.Ha nem akkor vigyázz magatokra!!

Kép
Kép
 


Szia Veráska!
Gratulálok a nagyfiúhoz! Hányadik beültetés sikerült? Miért kellett lombik?

Szia Vaczak!
Igaz már régen indítottad ezt a fórumot, de én örülök neki. Hogy álltok november óta?

Rólam: mi is Tapolcára járunk. Februárban diagnosztizált a Tanár úr nálam endometriózist, sajnos úlyos, 3. fokú, így most 6 hónap ciklusleállításon vagyok. Az 5. szuri után újabb lapar, majd annak az eredméynétől függ, hogy lombik kell-e. Amúgy minden eredményünk jó volt, baba mégsem jött, ezért volt szükség laparra. Tanár úr sejtett valamit.Örülök, hogy kiderült, mert így legalább van kiút is. :lol:

KépKép

 
 

Szia Zsófi!
De jó hogy erre is jár valaki!Ezt a történetet mintha"hallottam "már volna,nem szoktál a PRI fórumára is írni? Drukkolok,hogy te is minnél előbb babázhass!!
Mi a SOTE I-re jártunk 3 évig ahol azt mondták nekem nincs rendes peteérésem,és ezalatt az idő alatt csak odáig jutottunk,hogy folyamatosan hormon injekciókat kaptam,ami végett 50 kg-ot :oops: híztam.Aztán váltottunk és mentünk Tapolcára ahol kiderült,hogy nem is velem van a gond,hanem a párommal(kevés spermaszám + lassúak a kiskatonák),mindenképp a lombikot javasolták,de mivel semmi szervi elváltozást nem találtak nálunk így először inszemet csináltak.6-ból 4-et mert a másik kettőt leállították,mert nem reagált a szervezetem az injekciókra.Aztán a Decapeptylre sem úgy reagáltam ahogy kellett volna(a nagy súlytöbblet),de elindították azért a lombikot és elsőre sikerült. :lol:

Nagyon szorítok hogy minden rendben legyen nálatok és te is pocakosodhass nem sokára.
Mi most vettük tervbe a tesót,most jött spontán de sajna elvetéltem.Most várakozó poszton vagyunk aztán majd eldől jön-e a következő magától,vagy megint lombik lesz.

Szia,vigyázz magadra és kitartás!

Andi

Kép
Kép
 


Szia Veráska!
Köszi, hogy írtál! Egyszer vagy kétszer írtam csak a pri fórumjára, mivel én most várakozásban vagyok, nem nagyon tudok hozzászólni a történésekhez. :lol: De mindig elolvasom, hátha okosodom a jövőre nézve.

Szegény, Titeket is jól félrekezeltek, de lényeg, hogy sikerült!
Sajnálom a mostani vetélésed, biztos jönni fog mostmár spontán is, hiszen egyszer már sikerült. :D Nagyon szorítok nektek.

És köszönöm a bíztatást!

KépKép


Sziasztok!

A ferjemmel mi is a tapolcai PRIbe jarunk...illetve eddig az osszes kotelezo vizsgalatunk elkeszult, mindkettonk eredmenye jo, illetve nalam a decemberi laparral igazolt kettos petevezeto elzarodas miatt valoszinusitheto ( 100%) a babaprojekt stagnalas. Masodik gyerkocot szeretnenk, kisfiunkkal spontan lettem varandos.

Elvileg majusra vagyunk beirva Dr Török Attila tanar urhoz...


Vaczak ti hol tartatok?
Zsofikukac hany eves is vagy?

Mindjart elolvasom mi az endometrozis, mert ez a sokfele baj ( betegseg) mar kavarog a tudatomban

Irjatok kerdezzetek nyugodtan, aztan en is kerdezek igy az elso beulti elott varakozva.

udv
Gyöngyi

 


Szia Gyöngyi!

De jó, hogy írtál! :lol: Az viszont kevésbé, hogy mindkét petevezetőd el van záródva. Mitől? Hiszen a kisfiad spontán fogant. :roll: Májusban már a lombikra mentek?

Én 24 leszek egy hónap múlva. Te?

Ja és én is Zala megyei vagyok.

KépKép


szaasztok lányok!már azt hittem senki nem ír nekem erre az oldalra.szinte már meg is feledkeztem róla.
időközben megszültem két gyönyörű ikerfiamat,akik,már 2 hónaposak lesznek pont tegnap voltunk velük orvosnál,és ismét összefutottunk egy ikerpárral,akik tapolcán fogantak kicsi a világ,vagy sokan járnak tapolcára.........
mikor a törökdokival összefutottunk szinte könnybelábadt a szeme az örömtől.lesz babatalálkozó is azt hiszem június 7-én.mi tuti megyünk írjatok!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:
 
 


Szia vaczak!

Először is had gratuláljak a két pici fiúhoz!!(jól sejtettem én mikor válaszoltam,akkor már meg voltak :lol: )Remélem jól vagytok!Kicsit írj majd a szülésről.Mindig kiváncsi vagyok az ikres anyukák miként élik meg.

Babataliról mi eddig mindig lemaradtunk.2 éve azért mert Dávid még egy hó sem volt amikor volt,tavaly meg azért mert nem tudtuk mikor lesz.De majd akkor most!Jó hogy írtad mikor lesz! :lol: Remélem ott majd találkozunk személyesen is.Keresni foglak!

Na megyek mert az én gyerekem meg szétszedi a lakást.
Vigyázz a fiúkra!
Andi

Kép
Kép
 


hó = hónapos

Ha tudsz rakhatnál fel képeket a fiúkról!

Kép
Kép
 


szióka
a fiaim far-és haránt fekvésben helyezkedtek el így császáros voltam ami szűken kifejezve egy rémálom volt.
nem is annyira a szülés hanem inkább az azt követő napok.
az ember rohanna a fiaihoz de nem túd a fájdalomtól. az egyik fiam 3000g a másik 2300g jötta világra. szerencsére tápszer nélkül csak tejcsin élünk. a babatalálkozót már mi is nagyon várjuk.
te hogy szültél? és küldtél képet a török dokinak?

képek a fiúkról
Kép Kép
 
 


szia vaczak!

de gyönyörűek a fiaid!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sajna én is császárral szültem,mert terhességi cukrom lett és a várható nagy születési súly miatt tervezett császár volt,de a természet közbe szólt és kicsit előbb lett meg a császár(220/140 volt a vérnyomásom,toxémia gyanú)Aztán kiderült,hogy elszámolták az időmet és túlhordtam Dávidot és kapott egy elég súlyos méhen belüli fertőzést.na de így is 3900 grammal és 51 cm-el lett meg.

akkor azért nem voltak picik a fiaid születéskor.hányadik hétre szültél?

igen én küdtem képet.sőt olyat amit szülés után fényképezett a sógórnőm(ő ott dolgozik abban a kórházban ahol szültem és így beengedték a császárhoz is)

én is rakok képet:
Kép ilyen volt pár percesen

Kép és most a 2.szülinapján

Kép
Kép
 


na ez lemaradt,szóval én Várpalotán szültem és ott csak rooming in-es szobák voltak,tehát a császárt követő nap már mentem is át oda és én ugráltam is a fiamhoz.kicsit jobban is viseltem a fájdalmat mert ott volt velem a kismanó.

Kép
Kép
 


aznap töltöttük a 37 hetet.nekem szerencsém volt mert az egész terhesség alatt a török dokihoz jártam ultrahangra.ő aztán alapos,magabiztos és nagyon nagyon jófej volt.
nektek is szép a kisfiatok.ti a fertőzés miatt mikor tudtatok hazamenni a kórházból?
hogy lehet egylombikos terhességet elszámolni.tudtál sszoptatni.én erre vagyok a legbüszkébb hogy mindkettőnek van tejem.
 
 


szió!

hát igen hogy lehet elszámolni?a védőnő nem igazán értette,hogy junius 26.-án voltam utoljára megbetegedve,de csak aug.1-én volt a beültetés.a decapeptyltől lett egy cisztám és amiatt tolódott az egész.

hála az égnek nagyon jó gyerekorvost fogtunk ki és így csak másfél hetet voltunk bent,de még ez is nagyon hosszú volt.meg utána elég sokat kellett járnunk ellenőrzésekre.a fertőzés miatt nagyon sárgult Dávid,meg az én cukrom végett is voltak problémák,így még fél évesen is találtak nála valamit de azt mondák mivel a véreredményei nem olyan rosszak így nem piszkálják.évesen kellett még mennünk ultrahangra ott nem találtak semmit,viszont a véreredményei nem változtak,de aztán mostanra már rendbe jött.

sajna én nem sokáig tudtam szoptatni,mert kaptam egy mélyvénás trombózist a császár alatt és mikor Dávid három hetes volt megműtöttek,de csak helyi érzéstelenítést kaptam,mivel szoptattam.az a fájdalom ami akkor volt,mindent éreztem,aztán szépen el is apadt a tejem emiatt,pedig rengeteg tejem volt,Dávid hízott is az első hónapban egy kilót.6 hetes koráig volt tejem,de aztán már hiába fejtem,meg cicizett Dávid semmit nem használt.a gyerekdoki is hiába írt fel mindenféle gyógyikat nekem nem szaporította a tejemet.a tápival viszont kínlódtunk nem akarta Dávid elfogadni,csak ha raktam bele neki vagy gyümit,vagy zöldségpürét.4 hósan már csak bébiételt evett,meg a dokink engedélyével adtam neki tejet.és mikor már egyáltalán nem próbálkoztunk a tápival akkor nyögte be a védőnő,hogy cukrot kellett volna a tápiba raknom,akkor jobban megitta volna.
jó lett volna ha tovább tudom szoptatni mert miután csak a tápi volt nem is hízott úgy,volt amikor fogyott és étvágyhozót írtak neki.

Kép
Kép
 


hát nem irigyellek benneteket.nem elég hogy a teherbeesésért küzdened kellett,még szülés után sem volt nyugtod.viszont megérte,gyönyörű a fiad!!!!!!!!terveztek tesót?
jaj ma kegyetlen napom volt a fiúkkal.meg voltak bolondulva.néhaiszonyú nehéz tud lenni.
ja, most szól a férjem így ez az üzenet is majdem elmaradt, mert elfelejtettem elküldeni.
 
 


szia!

jó hogy így kettecskén elbeszélgetünk :lol: :lol: :lol:

én terveznék tesót de apa nem :cry: mert nem velem volt a gond hanem vele és ezt is igen nehezen élte meg.de mivel fiunk lett így nem is akar másikat,ha lány lett volna gondolkodna rajta.adtam még pár évet ennek a tesókérdésnek majd meglátjuk.

front volt ma bizti mert Dávid is meg volt kergülve.képzeld anyuéknál voltunk és mikor jöttünk haza elaludt az autóban,még azt sem vette észre mikor behoztam a lakásba.egy óra múlva felébredt és el kezdett ordítani hogy "haza,haza"(E.T. kettő)mondom neki itthon vagyunk erre még jobban ordított. :roll: kérdezem tőle mamához akarsz menni? igen!
szóval eggyel is nehéz néha nemhogy kettővel :lol: na de ez csak vicc volt.barátnőm azt mondta kettővel könnyebb,mert mikor már nagyobbak lefoglalják egymást.a front meg igen sokszor bejátszott Dávidnál is mikor kicsi volt,meg még most is.

gondolom azért nehezebb beosztani,hogy mind a két fiaddal tudj foglalkozni(etetés,fürdetés stb.)van segítséged,vagy egyedül csinálod?amennyi figyelmet igényel a fiam, el sem tudom képzelni,hogy tudod beosztani az időd két gyerekkel.pedig anno mi is ikrekre készültünk. 8)

na szióka!kitartás!!!!!!!!!

Kép
Kép
 


:D szia! :D
nekem is tetszik a társalgásunk.de remélem azért csatlakoznak még hozzánk.érdekes lenne.
a fiúkkal reggel héttől du.4-ig egyedül vagyok.nem egyszerű.lehetetlen mindkettőre koncentrálni.hiába szeretgetném még az egyiket,ha a másik szopni akar már.mindegyik egy egy külön embert igényelne.
szerintem a fiad biztos örülne egy huginak.majd idővel a férjed is belátja szerintem.te egyébként mivel foglalkoztál szülés előtt?
 
 


Minden anyucinak boldog anyák napját!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
Kép
 


Szia Vaczak és Veráska!

Most találtam rá erre a topikra.

Először is gratulálok Dávidhoz és az ikrekhez is, gyönyörűek!!!

Mi már 2006. óta járunk Tapolcára. A szokásos inszemekkel kezdtünk, aztán 2007. januárjában volt az első lombikom, ami olyannyira sikeres lett, hogy mind a három embrió meg is tapadt. Aztán életem leggyönyörűbb 22 hete után hirtelen beindult a szülés egy nem komolyan vett és kezeletlen fertőzés miatt. :cry:
Mivel a terhesség legelején volt egy mélyvénás trombózisom és syncumart szedtem, csak most április végén vághattunk bele a fagyibabás hónapba. Sajnos azonban nem ébredtek fel a babáink, így a beültetés múlt pénteken elmaradt. A következő lépésünk augusztusban lombik lesz, ha minden a tervek szerint alakul.

Vaczak! Hogyhogy egész terhesség alatt a Török dokihoz jártál? Vállal terhesgondozást? Most verem a fejem a falba mindjárt.... Én meg egy nemtörődöm - bár korábban jó hírű - doki kezei közé kerültem, aki a borzalmas laboreredményeimet azzal magyarázta, hogy ugyan már kismama, csak nem gondolja, hogy a három gyerek nem fogja megviselni az immunrendszerét. Hát nem az viselte meg.... Remélem, hogy még lesz alkalmam arra is, hogy egy problémamentes, vagy legalábbis megfelelően gondozott terhesség után megszületett csöppségről számoljak be nektek.

Veráska, sajnálom a vetélést. Mikorra tervezitek a tesóprojektet? Vagy még várnotok kell?



szia tücsökbogár!
örülök hogy csatlakoztál hozzánk!
én pécsi vagyok és a török doki heti egyszer szerda déltől 3-ig bennt rendel a pécsi megyei kórházban,így az ő lombikosai hozzá járnak ultrahangra stb.kb a 12 hét körül ugyan javasol szülész nőgyógyász választást,de a nehéz eseteket ha kérik szívesen végig kíséri a terhességben.szülést nem vállal.
nagyon sajnálom a veled történteket,hozzászólni nem lehet.az első lombikom nekem is vetéléssel végződött,de most már itt vannak az ikrek.szerintem,he megtudod oldani,hogy a beültetés után kontrollra tapolcára vagy pécsre el tudj menni,akkor beszélj a dokival.érdemes!eddig sajnos csak az ő részéről tapasztaltam emberi,aggódó magatartást,és reális véleményalkotást. :!:
 
 


Szia Vaczak!

Köszönöm szépen az infókat! Bármire képes lennék a következő terhességem alatt, hogy biztonságban tudjam a babát. Ha kell, oda is költözök arra az időre. Nagyon elvesztettem a hitemet az orvosokban, de benne továbbra is megbízok. Persze csak ha lesz még terhességem..... De reménykedünk és küzdünk tovább.

Írtad, hogy a nehéz eseteket kíséri végig. Ezek szerint a te terhességed sem volt probléma mentes?

Nagyon kellemes hétvégét kívánok nektek!



Sziasztok!

Amikor először írtam akkor láttam hogy azért nem annyira látogatott a topic...ezért nem is néztem be azóta...

tücsökbogár sajnálatos ami történt veletek....de hamarosan ismétlés lesz nálatok és ha éppen most nmem három csak kettő vagy egy babó lesz ...de szülévé válsz te is...

Török Tanár Úrat látom mindenki dícséri. Mi épp ma érkeztünk haza első lombikunk három babóval a pocakban:8 és 6 sejtes állapotban. De atermészet nagyon tudja a dolgát, 16 petesejtet szívtak le amiből 8 megtermékenyült, és ebből ez a három szépség tovább haladt az úton...mint korábban írtam petevezető átjárhatatlanság a hiba nálam....így a második ( vag ytöbbedik) babaát csak így tudjuk világra hozni....

Törökről eddig mindenki a biztos kezét regélte....nem hiába....bár rengeteg pácienc/párocska van Tapolcán....nem irigylésre méltó az ottani hajtás...de az egész kollektíva szépen megszervezi a dolgokat....naygon gördülékenyek.....mi most május 27-ig várunk aztán egy újabb vérvétel és meglátjuk a természet milyen dolgos volt a méhecskémben

Amúgy a hasam eléggé fáj még, a 16 tüsszőtől a p.fészkeim elég nagyok lettek ...ez kényelmetlen még...de ha ez az ára hogy tesó legyen hát....akkor????

pusssz kitartás a leendő és már kismamává vált sorstársaknak is
Gyöngyi

 


Szia Gyöngyi!

Nagyon szorítok, hogy 27-én jó híreket kapj és boldog kismama lehess újra.
Nekem annak idején sok túró-tejföl fogyasztását javasolták, azt mondták, hogy az segíti a petefészek regenerálódását a túlstimu után, mert azért akár hogyan is nézzük, de a 16 petesejt az korántsem a normális működésnek felel meg. Azt meg csak zárójelben jegyzem meg, hogy a babáknak sem árt a sok-sok fehérje. Nekem akkor bejött. Amúgy ha minden igaz, akkor három-négy nap alatt el fog múlni a hasfájás - legalábbis nálam így volt.
Jó pihenést és beágyazódást kívánok!!! :wink:



:D sziasztok lányok!
bocsi,hogy nem írok minden nap de 2 három hónapos ikerfiúval nem könnyű az élet.majd megtudjátok ti is .....
a török csak olyan eseteket vállal ahol tudja hogy képes babát csinálni,így ti is tuti terhesek,majd anyukák lesztek.
a nehéz esetet úgy értettem tücsökbogár,hogy akiknak nehezen,többedik lombikra,vagy vetélés után jön össze a baba.
nos te nehéz eset vagy ilyen téren sajnos.
nekem is volt egy vetélésem,amit ő fedezett fel,ráadásul legutoljára ugye az ikrekkel estem teherbe ami szintén veszélyesnek számít.biztos vagyok benne,hogy elvállal,mert nála emberségesebb dokit én nem ismerek.
ha esetleg pécsre jössz,a többi lombikos csaj is nagyon jó közösséget alkot itt.fel a fejjel!!!!!!!!! :lol:
gyöngyi iszonyúan drukkolok neked. vigyázz ne emelj semmit,még a paplant se rakd ki szellőztetni,és a teregetést is bízd másra.ha tudsz sétálj egy nagyon keveset minden nap,és valóban egyél sok túrót!!!!!!!!!!!!!!!várjuk az infókat rólad!!!!!!!!!!!!! :!:
 
 


Szia Vaczak!

Köszönöm a bíztatást! Ezért is szeretem a netet.....

Remélem, hogy mi is megtudjuk, hogy milyen több gyerkőccel az élet. GYöngyi előbb, én kicsit később, de kíváncsian várom. De teljesen megértem, hogy minden pillanatodat lekötik.



Sziasztok sorstársak????

Szóval köszönöm a max. támogatást... egy másik topikban is illetve a Török doki is a sok fehérjét és folyadékot nyomják...evvel nincs gond, én amúgy édesszájú vagyok...de most a szénhidrát amiből a legkevesebbet fogyasztok...nem is kívánom...épp elég a bajommal foglalkoznom, tisztára mint mikor kisfiunkkal voltam 8-9 hónapos várandós...na de nálunk m ég csak 4 napos bébijelöltek vannak a pocakban....a Török T.Ú. (Tanár Úr) nem nevezte konkrétan hiperstimulációnak az esetemet( de igencsak naygok a p.fészkeim és hasűri folyadékom is van), mikro jeleztem a hasfájást, ami nem igazán fájás, inkább nagyon erőteljes puffadt érzés, amitől az egész has és mellkas hát izomtónusom görcsben van...alig bírom feloldani...

Mi egyébként most pénteken jöttünk haza egy 8 és két 6 sejtes babójelölttel....
Állítólag a mai nap lehetett a mérvadó...holnaptól azért már nem hagyom így el magam.....napi 2-szeri kisebb séta beiktatva.

A túra viszont -visszatérve az étkekhez) isteni eledel, avval tudtam kihúzni a korábbi várandóságom 8 hónapját...elsősorban

Képzeljétek el kaptunk fotót a 3 preembriónkról...a 4,5 éves kisfiam nézegette hangosan nevetgélt, majd azt mondta ...de anya 2-ben egyeztünk meg...hát majdnem összedőltem e nevetéstől...

vaczak ha ikreink leszen jövök tanácsadásra jó...addig fejlesztd ki az ikrek gondoskodásást...jajajjj tücsükbogár ez izgalmas...akkor most te is lombikos vagy úgye ( a teszt a vérvételt jelenti), mindenkinek egészséget kívánok:

 


Szia Gyöngyi!

Igen, én lombikos voltam és ha minden igaz, akkor augusztusban is az leszek. Egyenlőre ilyen köztes, várakozó állapotban vagyok. Hát nem mondom, hogy ez könnyű.
Ja, a vonalzómra gondoltál? Úgy sajna nekem nem lesz a hónap végén teszt, csak ez így bennmaradt a vonalzómban. Fagyibabás hónapunk lett volna, de a beültetés sajna elmaradt, mert az eszkimókáink nem ébredtek fel.
Egyenlőre csak a Te tesztedért kell szorítanunk. Remélem, hogy a fájdalom és puffadás napról napra szépen elmúlik majd.

Édes lehetett a kisfiad! Ő spontán baba volt? Biztosan nagyon szeretne már kistesókat, úgyhogy az ő kedvéért duplán szorítok neked!



Szia Tücsökbogár!

Érdekes tegnap este óta enyhült a feszültség a pocakomban...ma már el is kísértem a srácunkat a mamával az oviba...a nygi öltöztette......de azért óvatosan sétáltam haza( mint aki számolja mennyit lép) a 3. emelt meg sem kottyant...de most azért inkább lustizom...


Hát ez a fagyibaba látom másoknak is kétséges....mivel hallagtunk a biológusokra, a két osztódott babót ( 4 sejtesek) nem fagyaszatttuk le....eleve nem is lesz szükségünk rájuk...

Kisfiunknak megmutattam a 3 szedrecskéről a kinyomtatott képet, mosolygott, fel fel nevetett és azt mondta, de anya hiszen kettőt beszéltünk meg...nem is tudtam sirjak vagy nevessek...ő egyébként spontán terhesség volt, fél évi próbálkozás után....folyton egy kislányt és egy kisfiút emleget...hát majd meglátjuk....

azt azért elárulom, a hármas terhességtől tartok eg ypicit, de inkább 1-2-3 tesóbabó, mint egy sem...az ikreken ráérek aztán gondolkodni....de ezt a fizikai állapotot nem akarnám még egyszer átélni...bár mindenki avval nyugtat hogy ikerterhességre kis %-nyi az esélyem....majd a természet eldönti...eleinte erre az esetre a redukcióban gondolkodtam, de ezt a punkció óta elvetettem, nem ezért kinlódom....szóval bízzuk a döntést a természetre....

jó pihenést az ikrekhez sok türelmet....
byby

 


Gyöngyi!

Hát mi lefagyaszttatuk a négy sejtes babóinkat, de sajna egy sem ébredt fel, úgyhogy valószínű hogy jó döntés volt, hogy nem kísérleteztetek velük. Amúgy én 2007. januárjában 6, 7, és 8 sejtes babót kaptam vissza. Hát volt nagy meglepi amikor kiderült, hogy mindhárman a pocimban vannak, de nagyon boldogok voltunk és bár ajánlották a redukciót, de én nem bírtam megtenni. Annyira egyformák voltak és annyit kínlódtunk értük és amúgy is három gyereket szerettünk volna mindig, így amíg lehetett nagyon boldog hármasikres kismami voltam.

Szorítok, hogy teljesüljön a kívánságotok!



Szia Tücsök!

Szépen sort alkottak...hány éves isvagy tücsök? ( én 36 és egy fél)
Mivel indokolták hogy redukáltassatok?

Azért egy hármas terhesség nem semmi ám...néha még egy egyes sem....

Mikor is derül ki hogy mennyi embrió tapadt meG? Hányadik hétnél?

Én amúgy hallgatok a szakember szavára...miután tájékozódtam...
ű
Végülis mi volt a vetélés oka?

ü
gy

 


Szia Gyöngyi!

33 éves leszek augusztusban. A redukciót azzal indokolták volna, hogy a hármas terhességnek jóval nagyobb a kockázata, mint a kettesnek és egészen biztosan koraszülöttek lesznek a babák. Viszont nekem az ismerettségi körömben volt egy lány, akinek hármas ikrei voltak és a 36. héten szült és mindhárom gyerkőc 2 kg felett volt, úgy gondoltam ez nekem is menni fog.

Amúgy már a második uh-n kiderült (kb. 4 hétre a beültetéstől), hogy három szikzacskó van, de akkor a doki még azt mondta, hogy még bármelyikük felszívódhat - bár mi ezt nagyon nem szerettük volna, ragaszkodtunk mindhármukhoz. Aztán mikor három pici dobogó szívecskét talált, akkor vetette fel a redukció lehetőségét és azt mondta a 12. hétig el kell döntenünk hogy akarjuk-e mindhárom babát. Hát persze hogy akartuk.

Nem vetélés volt, mindhárman élve születtek a 22. héten, de még annyira picurkák voltak, hogy csak nagyon rövid ideig éltek. Most vasárnap lesz egy éve. :cry: :cry: :cry:
A szülés - legalábbis amibe beavatott később a dokim - valószínűleg egy fertőzés miatt alakult ki. Azt csak én teszem még hozzá, hogy amit ő nagyon nem vett komolyan, pedig már minden korábbi laboreredményemen nagyon durva értékek voltak, de mikor rákérdeztem, hogy nincs-e valami teendő, mindig csak azt mondta, hogy nyugalom kismama, a hármas terhesség köztudottan megviseli az immunrendszert.... Sajnos én hallgattam rá, mert olyan jó volt a tudat, hogy az orvos szerint minden rendben van, én pedig nem voltam rosszul. Aztán egy héttel a szülés előtt elkezdtem barnázni, amitől nagyon megijedtem, egyből rohantam a dokihoz, aki ismét csak megnyugtatott, hogy csak nőnek a méhlepények, menjek haza és feküdjek. Hát én feküdtem, anyósomék ott őriztek és minden ágyba hoztak, hogy ne kelljen felkelnem. Miután gyógyszert viszont nem adott, nem mondta, hogy szedjek magnéziumot vagy bármi mást (sajnos otthon nem volt netünk, hogy egy kicsit utánaolvassak a dolognak), hát csak a fekvés bizony nem használt és egy hét múlva beindult a szülés.

Röviden ennyi a történetünk, szóval ezért veszítettem el a hitemet az orvosokban - egyenlőre a Török tanárúr az egyetlen, akiben még bízni tudok. Nem is tudom hogy lesz, ha sikerül az augusztusi lombik. Valószínűleg nem egy orvosom lesz... De bárcsak már ezen kellene gondolkodnom.



Szia T.B.

priviben írtam
üdv

 


sziasztok!
hát ver a víz rendesen tücsökbogár,amióta elolvastam az írásodat.ez borzasztó!!!!!!!!!MINDEN ELISMERÉSEM A TIÉD,FANTASZTIKUSAN ERŐS JELLEM LEHETSZ.hidd el találkozunk még a tapolcai babatalálkozón amit minden évben megrendeznek.
azért is rázott meg annyira amit írtál,mert egy az egyben orvosi felelőtlenség.én bár csak kisebb keményedéseim voltak,már a 20 héttől méhlazító erős gyógyszert ,magnesium citráttal párosan felírtak nekem.a török felügyelete alatt egészen a 37-dik hétig vittem a babókat és csak szülni mentem a kórházba. igaz a 26-odik héten befektettek 2-3 napra,mert hasra estem ,de akkor is csak megfigyelésre.bízz a törökben,és hallgass rá.kérd,hogy négy embriót ültessenek vissza,nagyobb a megtapadás esélye,és egyezz bele,hogy ha úgyesik 2-re redukálják őket.a török amúgy sem szokta engedni a 3-as terhességet.
én ma viszem be megmutatni neki a fiúkat.úgy örül ezeknek a babáknak mint a sajátjainak,hisz kicsit azok is.
fel a fejjel!!!!!!!!!!!!!
bárkinek tanács kell szóljon!
úgy izgulok a terhességetekért,mint anno a sajátomért! :!:
 
 


szia Vaczak!

Nagyon kedves vagy! És igen, biztos vagyok abban hogy nagyon fog örülni a doki a babáknak. Én is úgy láttam rajta, hogy amikor a jó hírt közölte sokkal jobban elérzékenyült, mint amikor azt közli, hogy nem sikerült - akkor olyan kemény tud lenni. De ez igazából érthető, hiszen ha mindenki kudarcát a lelkére venné, már rég belerokkant volna.

még folyt köv.



Folyt.

Bocs, de tegnap a főnököm nem hagyott írni...

Szóval igen, biztos vagyok abban, hogy tegnap nagyon örült a doki a srácoknak. Olyan gyönyörűek!!!!! Van segítséged vagy napközben egyedül boldogulsz velük?

Viszont abban biztos vagyok, hogy a következő lombiknál csak kettő embrió beültetését fogom kérni. Tudom, hogy most - még a történtek után - sem lennék képes a redukcióra. Biztosan hülyeségnek hangzik, de én úgy érzem, hogy azzal lemondanék a gyermekről, majdhogynem abortusznak érezném, amit a lelkem nem bírna el. Tudom, hogy így kevesebb a siker esélye, de úgy gondolom, hogy ha engedi a sors, hogy anya legyek, akkor így is sikerülni fog.
Egyébként a hármas terhességnek láthatóan tényleg nem nagyon örült. Ott volt az arán a nagyon széles mosoly a második dobogó szívecskéig, aztán a harmadiknál kicsit elkomorodott. Mindemellett nem beszélt rá a redukcióra, bár érezhető volt, hogy ő ezt tartaná helyesnek, de elfogadta a döntésünket és a 12. hétig amíg jártunk hozzá, maximálisan mellettünk állt.

Egyébként egyáltalán nem érzem magam erősnek. Biztos vagyok abban, hogy ha a férjem nem így állt volna mellettem, akkor nem tudtam volna még ennyire sem feldolgozni a történteket. Viszont az egyértelmű tény, hogy sokkal rosszabbul viseljük a kudarcot, mint korábban. Remélem, hogy egyszer csak tényleg megadatik majd nekünk, hogy teljesül az álmunk.
Hát az biztos, hogy nem az a doki lesz a következő, akihez alkalom adtán terhesgondozásra fogok járni. (Sőt lehet, hogy nem is egy dokim lesz).

Nagyon szép napot és jó babázást kívánok!!!




halihó!
tücsökbogár:teljesen egyedül vagyok 6.30-tól 16.00-ig az ikrekkel,akkor jön anyum,majd 17.00-kor a férjem.hát igen,néha kissé megbolondul tőlük az ember.saját szoptatási technikánk is van,hogy könnyebb legyen kicsit a helyzet és egyszerre tudjanak szopizni.a doki tényleg odaáig volt a srácoktól,és jól látod,a rossz hírt valóban nagyon szigórúan tudja közölni.biztos vagyok benne,hogy minden sikertelenséget,kicsit a saját hibájának vesz.
a vetélések pedig láthatóan megviselik.
egyébként szerintem csak azok mennek lombikra,akik mellett egy fantasztikus férj áll,mert ezt máshogy nem lehet feldolgozni.
 
 


Szép jó reggelt Vaczak és srácok!

Bár gondolom a ti reggeletek már nagyon régen elkezdődött...

Hát Vaczak, minden elismerésem, biztosan nem könnyű napközben a két gyerkőccel. Képzeld csak el, milyen lesz majd, ha mindkettő rosszcsont elindul majd. :lol: :wink: :lol: De az is biztos, hogy a kismanók szép nagy mosolyokkal kárpótolnak egy-egy kiborulás után.
Igen, ebben is igazad van, hogy akinek nincs megfelelő társa, az el sem jut eddig.
Néha nekem is eszembe jut, hogy mit akarok még az élettől, hiszen az enyém a világ legjobb férje, miért nem elégszek meg ezzel, de hát én már csak ilyen telhetetlen vagyok és még gyerkőcöket is nagyon szeretnék a tökéletes férjem mellé. :wink:



az élet csak gyerekkel teljes,ha megadatik.
jó látni a párom arcát a picikben.
augusztusban már a hormonkezelést kezditek,vagy csak a lombikhoz szükséges vizsgálatok elküldését?
emlékszem ilyenkor legrosszabb a tehetetlenség volt........
nehéz erősnek maradni a tétlenségben.én FEM Q10 nevű vitaminokat szedtem,egy szigetvári csaj foglalkozik vele,mert a pécsi meddőségin mindenki ikreket várt egy kivétellel,aki ezt szedte előtte.ez egy 10 napos kúra,drága volt,de valamit legalább csináltam,hogy teljenek a napok.és lám sikerült.állítólag a méhet erősítő dolgok vannak benne,olyanok szedták akik,vetéltek,vagy már a sokadik lombiknál tartottak.azt hiszem 20.000.ft volt.
tudod a lombikosoknál mindenkinek van egy biztos módszere..........
férjed,hogy élte,éli meg a történteket?
 
 


Szia Vaczak!

Én Elevitet szedtem, méhpempő kapszulát és E vitamint. Nekem ez akkor bejött. Most tavasszal pedig végigcsináltam a gynevac kúrát. Remélem, hogy most is megfelelőnek fogják találni az embrikék a környezetüket és most velünk is maradnak. A gynevacról is azt mondják, hogy megelőzi a koraszülést.
Én ugyan nem fogom látni a férjem arcát a picikben, de így is imádni fogja őket és én is. Ezen borzasztó nehéz volt túltennie magát, ha egyáltalán sikerült. Olyan érzése van, hogy miatta nem lehet gyerekünk, pedig ez nem igaz, mert akkor nem kapnék ilyen durva hormonkezelést, ha csak rajta múlna. De imádta a piciket már a pocakomban is. Egy pillanat alatt apává vált, már akkor, amikor a doki először mondta, hogy sikerült. Attól kezdve minden áldott nap beszélgetett velük, simogatta őket és egyszerűen imádta őket. Papíron már megtervezte, hogy milyen játszóteret fog nekik a kertben csinálni, hogy hova fogjuk tenni a 3 kisbicajt, meg a 3 pár sílécet, stb. szóval teljesen készen állt és olyan nagyon büszke apukajelölt volt. Így nagyon megviselte őt is az elvesztésük. Az elején, amikor még nagyon kellett bennem tartani a lelket, hogy kibírjam ezt lelkileg, akkor nagyon erősnek tűnt és nagyon támogatott. De ennek sajnos az lett az ára, hogy ő később kezdte el feldolgozni a történteket és bizony nincs túl rajta és sajnos közben egyéb veszteségek is érték. Szóval most ő az aki inkább támogatásra szorul. Általában nem egyszerre zuhanunk magunkba, úgyhogy ha egyikünk sír, a másikunk meg vígasztalja.

Azt remélem, hogy augusztusban már a hormonkezelést kezdjük, mert a vizsgálatokra júniusban kell egyszer lemennünk. Sőt a ciklusom alapján azt remélem, hogy a kezelést már júliusban elkezdhetjük és akkor a leszívás és a beültetés (remélhetőleg az is lesz) augusztus elejére esne. De ezt majd csak júniusban tudjuk tisztázni a vizsgálatokkor.
Igen, egyenlőre nagyon lassan múlnak a napok, de sok otthon a tennivaló, igyekszem azokra koncentrálni, hátha augusztustól már kímélő életmódon leszek...



szia tücsökbogár!
már válaszoltam tegnap neked,de úgy látom valamiért nem került fel az oldalra.
együttérzek a férjeddel,mert nálunk én voltam a babaprojekt gátló tényezője.fantasztikus társ kell ahhoz,hogy ilyen tragédia után lábra tudjon állni az ember.minden anya belehal egy kicsit a vetélésbe.sohasem felejtem el,ahogy a vetélésem után a párom is mellettem állt,félretéve a saját fájdalmát.
más:egyébbként,hogy keveredtetek pont a tapolcai klinikára? :?:
 
 


Szia Vaczak!

Szombathelyiek vagyunk, ez van hozzánk legközelebb. Meg persze adott egy kis lökést egy ismerős is, aki oda járt és akkoriban született meg a babája, amikor mi belekezdtünk a kivizsgálásokba. Neki azóta már megvan a második gyönyörű kisfia is.



:P jó reggelt tücsökbogár!
ismét egy nappal közelebb jutottál ahhoz hogy babátok legyen.
tartod még valakivel a kapcsolatot tapolcáról?
ja és fagyi babátok nincsen?
nekünk van 7,de nem tudjuk mi legyen velük.
elégedjünk e meg 2 lurkóval,vagy próbáljunk be egy harmadikat is.
soha nem gondoltam,hogy egyszer ilyenen fogok gondolkodni.
gyöngyikével mi van?
nem tudod?
 
 


Szia Vaczak!!!

Oh, csuda szép nap van! Gyöngyi írt, hogy sikerült nekik, :P :P :P nagyon szép a méhnyálkahártya is és a hcg-je se kutya. Az, hogy hányan vannak a babák jövő csütörtökön fog kiderülni. Szóval úgy tűnik, hogy Gyöngyi töri előttem az utat és nagyon jó példát mutat, igyekszem majd én is utánozni augusztusban. :wink:

Volt 3 fagyibabánk, elő is voltam készítve a beültetésre most májusban, de sajnos egyikük sem ébredt fel.

Hát szerintem ha egyenlőre nem tudjátok eldönteni, hogy legyen-e testvére az ikreknek, akkor még hagyjátok kicsit őket a hűtőben. Végülis ha később mégis szeretnétek tesót, akkor sokkal egyszerűbb maga az eljárás is, sokkal kevesebb gyógyszer kell hozzá és persze az sem elhanyagolható szempont, hogy nem kell rá hónapokat várni.

Nem tartom mással a kapcsolatot tapolcáról, bár a pri-s fórumot szoktam olvasgatni, nagyon ritkán még irogatok is oda, de személy szerint nem ismerem a többieket. Ott meg egy kicsit nehezen ismerkedek. A korábbi lombikosaimmal meg pont azért nem tartottam a kapcsolatot, mert négyünk közül akkor csak nekem sikerült, pedig egyiküknek sem az első volt már, csak nekem és úgy éreztem, ezt igazságtalannak tartják. Velük egyikükkel sem találkoztam most, hogy újra elkezdtünk járni, remélem azért mert azóta már sikerült nekik és otthon babáznak.

Nektek is szép napot!

Vigyázz a gyerkőcökre meg magadra ha sétáltok, mert nagyon éget a nap és őrült forróság van.



Szia Vaczak és Tücsükbogár!

Aszem így hármasban ellehetünk amíg tücsökbogár is túl nemlesz az ET-en és pozitiv terhességi tesztje nem lesz...addig szívesen csatlakozom...tücsökkel úgyis provizgettünk eddig...szóval naggyon jó a megjegyzér Vaczak vagyi s támogató társ nélkül az egész sz...-t sem ér...nem is hiszem hogy sikerülhet....
Akkor nálatok volt redukció vaczak? Előre úgy semmerek leírni dolgokat amivel ítéletet hozok egy ( pláne saját) babról...hiszem hogy nem lesz szükség rá. A jövő heti csütörtöki UH-n Török tanárúr csak kettőig fog számolni...aztán vigyorogva diktálni az aszzisztensnek...Amúgy gpndolm ő csinálja a redukciót?
Tegnapi eredméynhirdetésen megjegyezte, izguljunk ne legyen 3 fő a pocakban...csúnya dolog, de én minmdig a természetes jelenségekben gondolkodom, tehát vagy mindekinem rontjuk az esélyeit, vagy kevesebbeknek javítjuk....amúgy 241-es HCG eredméynt produkáltam, igaz még mindig vagy egy kis lötyi a pocakomban amitől 8 hónapos várandósnak érzem magam, ...de ez van....vaczaknak is elmesélem mert ezt SOHA nem fogjuk elfelejteni, amikor 4,5 éves ksifiúnk megnáézte a 3 szedrecskét, mosolygott , fel fel nevetett és aztán szemrhányóan megjegyezte, de anya hiszen 2 tesóban egyeztünk meg ( Richárd és Zsófi neveket emleget vagy egy éve) egy dolog tutti, ikernevelésben jönni fogok......nem is bánnám, amikro Törökkel először beszéltünk tusztában voltunk az ikerterhesség lehetőségében, mondtam hogy van már egy srácunk és hát még 1-et szeretnénk illetve plusz 1+1 azaz 2 fő nyugodtan választhat mindekt, de azért 3...szóval az ekicsitsok.
Erre ő elmiondta hogy 2-ből is lehet 4 3-ból is egy vagy 6...de a 3 beültit javasolja...érdekes mégis a 3-as terhességet nem támogatja, azt hiszem telejs mértékben logikus, ez a dolgo két oldala, neki mindkettővel már az elejétől szembesítenie kell az páciens párokat...legyen egyenlőre nyni

szép naot mindenkinek
ü
gyöngyi( nem gyöngyike az csak a regisztráció miatt van)

 


azt a mindenit!még köszönni is elfelejtek ilyen hírek hallatán!
hát nagyon gratula gyöngyi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!és legalább ekkora örömet kívánok neked is tücsökbogár pár hónap múlva!!!!
ez elég kemény hcg.hányadik napon produkáltad?
nekem nem volt redukcióm,bár 3 petezsák látszódott az egyikben nem volt babó.a redukciót sajna nem a török csinálja,hanem pesten.ő csak a babák elhelyezkedését rögzíti.szarul hangzik de ha redukciót ajánl,akkor hideg fejjel kell gondolkodni és csinálni amit mond.nekem hál istennek könnyű terhességem volt mellette,de ő nagyon veszélyeztetettnek véli az ikreseket,így 2 hetente jártam hozzá ultrahangra.
lányok húzzatok bele mert jövőre veletek akarok menni a tapolcai babatalálkozóra.idén most lesz majd jövő héten,7-én,majd felderítem nektek a terepet.
 
 


Szia vaczak T.bogár! ha előbb ha utóbb de tényleg ott talizunk a babtalálkozón...

elég kerek perec kimondtad amit gondolok, de bizom a spontán természetes szelekcióban és a létszám max kettő lesz. 16-án májusban volt a beülti kb.19--én a Török doki szerint a beágyazódás és 27-én produkáltam a 241 HCG-t aszem meg is kérdezem bellanitat a másik fórumon mert neki 246 volt hogy kik lettek ebből? Nehogy azt írd hogy 3as ikerek mert lehidalok....nem igazán szeretném...még írok jó...most nyomozok picit
pá ghyöngyi...neked mennyi érték volt és hanyadik napi vérvételen a beültitől számítva

 


tehát tücsökbogár vaczak és gyongyike...trojka 2009 babatali....

tücsi mindent bele...úgy dntöttem gyprsan hamar nem is foglalkozom a létstzámmal, lustizok és lustizok...
byb

 


Köszi lányok! Rajtam nem fog múlni, én is ezerrel a jövő évi babatalira hajtok. :wink: Végül is még összejöhet, mert ha augusztusban sikerül - márpedig ugyebár sikerülni fog - akkor április-május körül fogok szülni.

Nyugi Gyöngyi, nekem 275 volt a három babóval, az azért mégiscsak több a 241-nél, úgyhogy biztosan ketten lesznek csak!!! Szerintem ne nyomozz, várd ki a csütörtöki uh-t, aztán ha soknak tűnik a babák száma, akkor még mindig megoldódhat úgy mint Vaczaknál. Ha ez sem, akkor majd ráérsz azon gondolkodni, hogy mit szeretnétek. Most ne parázz rajta feleslegesen!!! Egyébként is minden szervezet más és más, lehet, hogy valakinek ilyen hcg-vel négy babája is van, másnak meg csak egy vagy kettő, szerintem nem összehasonlíthatóak ezek az adatok. Ráadásul a beágyazódás napja csak kb. állapítható meg. Ha nálad egy nappal korábban már beágyazódtak, mert olyan kis ügyik voltak, akkor meg pláne nem tudhatod hogy mihez hasonlítsd, mert most napról napra hatalmas ütemben növekszik a hcg szint. Na ezt aztán most jól leírtam, de talán érthető. A lényeg, hogy nyugi és csak lustizz tovább hogy a következő sztárfotóra szép nagyok legyenek!!! :wink:


Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: