Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Nekünk nem sikerült a 2. inszem sem. :cry: Pedig az uh-n a doki biztatott, mert a méhnyálkahártyám jó vastag volt. A vérvétel pedig negatívat mutatott. Nem lesz több inszem, novemberben indul a stimu, decemberben pedig a lombik. A ciklus hányadik napján szokott a leszívás lenni? És mennyi nap múlva ültetik vissza a babákat?

Kép
 


szia!a stimuláció mindenkinek más.nekem 13-14 napon volt tüszőrepesztés és kb 2 napra rá leszívás,majd 3 nap múlva visszaültetés.a 8 osztódású embriók a legígéretesebbek,de 5-től felfelé már mind esélyes.először 3-at ültetnek vissza.és kb a 9 napon néznek először vérből hcg szintet.sokaknak már elsőre sikerül.sétálni szabad sőt jó is a beültetés utáni napokban de csak lazán.szorítok!!!!!!!! :D :D :D
 
 


Tücsök!
Én megnéztem :lol: Gyönyörű!!!!!!!!!!!!!Még egyszer gratulálok!!!!!!!

Lilla!
Sajnálom hogy az inszem nem sikerült,de akkor hajrá a lombikhoz!!Mi is úgy voltunk hogy az inszemek nem sikerültek,viszont a lombik elsőre összejött.Úgy hogy hajrá!!!!!!!!!!!

Vaczak!
Mi zu veletek?Fiúk nödögélnek?Ez a legjobb időszak!Ilyenkor még hagyják magukat nyunyuzni :lol: Az én fiam már kőkeményen közli"hagyjál máj bíkín"! 8)

Gyöngyi!
Pocaklakó?Remélem jól vagy?

Kép
Kép
 

 
 

Lilla!
Sajnálom, hogy nem sikerült, de majd a lombik. Nagyon hamar kaptatok időpontot a lombikra, én már csak áprilisra kaptam, de nem is bánom, ha korábbit adtak volna, úgyis halasztást kértem volna még.
Azt nehéz megmondani, hogy mikor lesz a leszívás, mert az attól függ, hogy hogyan fejlődnek a tüszők. Nekem az elsőnél a 12. napon volt, a másodiknál meg a 18. napon - bár az nem is jött össze. Kérhetsz háromnál kevesebb embriót is vissza, bár a hármat szokták javasolni.



Köszi csajok, hogy írtatok infókat a lombikról.

Tücsökbogár
Mi a decemberi időpontot már júliusban megkaptuk. Csak javasolták, hogy közben inszemezzünk. A férjemmel már eldöntöttük, hogy 3-at kérünk vissza. Bár kicsi a méhem ürege, lehet nem is javasolják a 3-at. Majd kiderül.

Kép
 


veráska:

26. héten vagyunk...minden szupi...egy kis gyomorégés szerűség, de ez lesz rosszabb is....holnap 4D-s vizsgálat
kismama tornát még egy hónapig folytatom...

Szia lilla!
Nekem a punkció 14.napon volt beülti 17. napon...vérvétel beülti+11. napon.
Igen nekem is a 3-at javasolták, de elvileg ha 3 megtapadás van, van lehetőség redukcióra....amúgy lombikos barátnőmnek is kicsi méhe volt, most pedig egy lombikos 10 hónapos kislánya....szóval nem hinném hogy ez befolyásoló tényező....szerintem nyugodtan kérdezz a dokidtól.....inkább legyen ciki ha furcsán néz rád, miket kérdezel, mert mégiscsak az orvos válaszai a legmegnyugtatóbbak

 


Sziasztok!

Régebben írtam már ide, és most szeretnék újra jönni. 5 nap múlva kell kezdenem a decapeptylt szúrni. Már nagyon izgulok. :lol:

Lilla!
Sajnáom, hogy nem sikerültek az inszemek. :cry: A lombik biztos sikeres lesz!!!

Tücsökbogár!
Elolvastam a történetedet és megnéztem a tündéri Kisfiadat is! Tiszta szívemből gratuláok hozzá. :lol:

KépKép


Szia Zsófikukac!
Örülök, hogy jöttél. Drukk a lombikhoz.
Megkérdezhetem, hogy mi miatt kell lombik? Ez az első lesz?

Kép
 


Szia Lilla!

Persze, bármit megkérdezhetsz! :lol:

Szóval először 2007 januárjában jártunk tapolcán. Akkor mindent rendben találtak, férjem tökéletes volt, hormonok ok, így elküldtek hsg-re. gondoltam, ha minden rendben akkor csak türelmetlen vagyok, így próbálkoztunk tovább. Augusztusban megcsináltattam a hsg-t. Az is jó lett. Tovább próbálkoztunk. Aztán idén januárban visszamentünk, hogy akkor legyen valami. Már az első uhun cisztát látott a doki és felmerült az endo gyanúja. Két hét múlva műtött is Pécsen laparral és kiderült, hogy az egész bal oldalam érintve van. Ptefészek letapadva a hasfalamhoz, petevezető többszörösen megtörve, csomó endosziget a hashártyán és csokiciszta a petefészekben. Amit tudott kiszedett. Aztán 6 hónap gnrh analóg injekció következett, amivel leállították a ciklusom, mert az endo a vérzésből táplálkozik. :evil: 6. szuri után kontrol műtét volt július végén, aminek szörnyű lett az eredménye. Újabb ciszta, lenövések, összetapadások, de szerencsére megint csak a bal oladalamon. A méhem és a jobb petefészek teljesen ép. :lol: Onnan lesz a babám! :wink:
Szóval az eredmény miatt Tanár út rögtön lombikot javasolt. Azóta megjött egyszer már a mensim, tehát helyreállt magától a ciklusom és most kezdjük a szurikat.
Az egész kezelésben csak az a bosszantó, hogy fél évig feleslegesen terheltük a szervezetem és sajnos ez kliamxos állapotot okoz, sokat szenvedtem a hőhullámoktól, illetve egy csomó fogam kilyukadt, hiába szedtem kálciumot. Most már tudom, hogy rögtön ragaszkodnom kellett volna a lombikhoz.
Ja és sajnos a kis genya csokiciszta már az augusztsi uh-n újra ott volt, pedig júliusban kiszedte a Tanár Úr. :evil:

Bocs, hogy ilyen hosszú lett. :oops:

KépKép


Zsófi...egy kicsit kiakadtam, mik vannak, illetve mik elő nem fordulnak....Török rendbe fog vágni az tutti...a lényeg a méh és az egyik petesejt termelő fészkecske ép....így a baba jövetelének már csak az idő szab határt....ha a terhesség már fennállna akkor az egésznek nincs esélye ( gondolom) kiújulni....a baba megszületéséig......a hormonszintek miatt....Drukkolok ezerrel nektek és a többi tapolcai sorstársnak is

 


Zsófikukac
Nem semmi a történeted. De a lényeg, hogy a méhed és egy petefészked ép. Drukkolok, hogy a Karácsonyt már pocaklakóval töltsétek.
Az egyik munkatársamnak is endometriozisa van, és neki is a terhességet javasolták gyógymódnak. Állítólag az kiöli teljesen, mert ugye nincs vérzés.
Csak azt nem értem, hogyan lett a HSG-d tökéletes. Ott nem látják ezeket a dolgokat?

Kép
 


Csajok! Én iszonyúan félek a lombiktól. Mindentől, ami vele jár. Szerintetek a leszívás napjáig fogok tudni dolgozni? Irodai munkát végzek, fizikailag semmi megterhelő. Meg arra gondoltam, hogy a beültetés után 1 hétig itthon lennék, mert még szabim is van annyi, utána meg bemennék dolgozni. Elég ennyi pihenés?
Bocsi a hülye kérdésekért, de semmit nem tudok és nem is mondtak semmit.

Kép
 


Lilla a mitől is félsz? A fizikai fájdalomtól, vagy a munkahelyi magyarázkodásoktól? A fájdalom...már akinek a hormonkezelés evvel jár az semmiség a célhoz képest. Hőhullám kedélyváltozás lehetséges......semmivel sem rosszabb mint amikor a spontán terhesség alatt a szokásos rosszullétek rossz közérzet jeletkezik.
Ez úgymond vele jár......a beülti után ne úgy gondold, hanme úgyis ezt javasolja a doki....azért nem kell majd egy hétig ágyban feküdni.....tégy úgy mint a szokásos szabikon......én mondjuk piszkosul ki voltam bukva a melóhelyre ( 20 nő+ 3-4 férfi egy irodában) nos egyből elhúztam immár fél éve....de ha amúgy a környezet a csapat jó dolgozhatsz....de az orvost először kérdezd meg.....ha a lelked rendben van akkor úgyis az esik jól ha a melóhelyre bejársz....kivéve ha a doki nem javasolja......addig nincs is miért erről a dokinak téged tájékoztatni....a következő lépés még nem a táppénz, hanem a szurik...fincsi petesejt növesztő szurik....aztán a leszívás, amin úgyis alszol.......és pl a jelenlegi terhességem alatt nyáron naponta többször piszkos rosszul voltam, egyet mondogattam, hát ezt akartam ( nem szerettem volna...már akartam) nos ennek ez az ára.....majd szülés után visszagondolsz éjjelente felkelve vagy 2-3 óránként, újra a nyavajgás tör ki az anyukából, akkor is ezt fogom mormolni....szóval állj optimistán....gyere a topikba....valamelyikünk úgyis az ügyeletes támogató......

zsófi hasonlóan legyél optimista......persze nem tud az ember lánya 180 fokot fordulni , ha aggódos fajta vagy...tavaly amíg még csak a szokásos gyógyszeres kúrákat csináltuk, sokszor még a vérvételes váróban is elbőgtem magam........megér ez ennyit.....igen.....pedig nálam aztán nem voltak teherbeesési gondok első gyermekünkkel.......( valójában sokkal nehezebb mint elolvasva ilyennek lenni) bele kell fáradni és hopppppp....gyertek írjatok ha bajotok van....vag ykérdeznétek

 


Lilla!
Igen a terhesség az egyetlen gyógymód, azt viszont nehéz elérni. Ördögi kör. :evil: :lol:
Én is féltem az egésztől, de amióta megvan konkrétan, hogy akkor csináljuk, teljesen megnyugodtam. Alig várom, hogy a hűtőben várakozó szurikat beadhassam. :wink: :lol:
És elhatároztam már kb. egy hete, hogy befejem az aggódást és csak a következő lépésre koncentrálok. Nem szabad előre aggódni!!! :lol: hihihih könnyű ezt így leírni, no de betartani. :lol:
Te merre laksz?

Gyöngyi!
Köszönöm a bíztatást!!! :lol: Én optimista vagyok, tudom, hogy sikerülni fog!!! :lol:

KépKép


Zsófi!
Hát ez tényleg nem semmi, de én is úgy gondolom, hogy már jó kezekben vagy. Azt én sem értem, hogy a hsg hogyan lett tök jó, de mindegy az a lényeg, hogy már tudják mi a baj és így tudnak segíteni is. A babásodásért és a mielőbbi gyógyulásért pedig nagyon szurkolok.

Lilla!
Az első lombik előtt mindenki fél, aki nem, az nem mond igazat! A kezelés alatt szerintem lehet dolgozni, ha nem okoz valami extrém mellékhatást - márpedig miért okozna - akkor ennek nincs akadálya. A leszívástól viszont autómatikusan táppénzre vesznek és a vérvételig otthon lehet lenni. Tényleg nem kell heteket feküdni, az első egy-két napban érdemes többet pihenni, de mindent lehet csinálni ami jól esik. Ez viszont nem biztos hogy feltétlenül a munkát jelenti. Én is irodai munkát végeztem, de ha fizikailag nem is volt megterhelő, lelkileg annál inkább, ami viszont nem hiszem hogy jót tett volna.



Gyöngyike
A fizikai fájdalomtól is és a munkahelyi magyarázkodásoktól is. Tudom, hülye vagyok, de az a helyzet, hogy nem akarom a munkahelyemen szarba hagyni a kollégáimat, meg szeretem is őket. Senki nem tudja a munkámat, ezért gondoltam, ha beülti után még kivenném a maradék szabijaimat (kb 5 nap+hétvége) elég lenne. Amúgy egy iskolában dolgozom, és addigra már úgyis téli szünet lesz, nem lesznek tanárok, gyerekek. De majd még elválik, hogyan fogom érezni magam. Persze majd ki fogom kérni a doki véleményét is. Aztán ha sikerül a baba, úgyis vesznek fel valakit a helyemre és betanítom.
Csak a munkatársaim nem tudom, hogy fognak reagálni, hogy lombik kezelésen veszek részt. Ugyanis még senki nem tudja a közvetlen főnökömön kívül, de azt még ő sem, hogy december lesz.
A fizikai fájdalmon nem a leszívást értem, mert akkor úgyis alszom, hanem az addig vezető utat, ahogy nőnek a tüszőim és feszítenek, vagy esetleg a szuriktól rosszul leszek, meg ilyenek. Lehet túlparázom a dolgokat, de félek minden újtól. Azért ha már tudom, hogy ott vannak a pocimban a babák, szívesebben lennék rosszul az ő "mellékhatásuktól". De hát a cél érdekében mindent.

Kép
 


Tücsökbogár!
Hát azért lett jó a hsg eredménye, mert a petevezetőim átjárhatóak voltak, csak az egyik egy kicsit kanyarulatos. De a cuccos átfolyt rajta. :roll: Ez a baj ezzel a frány endóval, hogy csak laparral látszik. :evil: Kivéve a csokicisztát.

Lilla!
Biztos minden rendben lesz!!! :lol:

Azt szeretném kérdezni, hogy a decapeptylt milyen szögben kell beadni?

KépKép


Zsófi
Nekem tüszőrepesztőnek adtak decapeptylt az inszemes ciklusban. Mi 45 fokos szögben adtuk be. Nem nagy a tű, azt tövig szúrtuk. Mekkora adagot kell szúrnod egy nap?

Kép
 


Lilla!

Egy szurit kell naponta. Én is 45 fokban gondoltam. :lol: köszi

KépKép


Sziasztok!


Vékonyka alkatúak szerintem is döntsék mega tűt...én stramm lévén benyomtam derékszögben....igaz nem decapeptylt.....de hogy kiakadjatok....a stimuláló hormon napi 3 adagot, én háromszor adtam be, amin kiakadt a Török doki, mert egyszerre kellett volna egy oldószerrel beadni....na én ezt újítottam és meg is lett az eredménye....igaz a hasam is tutti kék zöld volt....

Lilla, nincs olyan munkatárs, akit ezen ügyben előtérbe kellene helyezned.......hidd el pótolható vagy....igaz engem is két hónapig hivogattak, néha bementem egy két órára ( táppénz alatt) de ez már kikapcsolódás volt....ekkor is inkább férfi kollégáimnak segítettem....a többit meg rázúdítottam a maradó felekre....és azóta megy a meló nélkülem is....amúgy amelyik kollegina/kolléga ezt utólag nem érti meg az menjen a sunyiba...csak az volt idegesítő, hogy nyaggaták a hátam mögött egymást, mi lehet velem, és amig nincs igazolt terhesség addig nincs mit mondani...utána pedig már nincs mit mondani....főleg ahol nem 1-2 nő hanem mint nálunk 20 dolgozik egy multi irodájában.

Nem hiányoznak........de a főnököük közül egy azért legyen beavatva....a beülti után pedig érdemes a dokira hallgatni....jelezd a főnöködnek, a többiek pedig hirtelen táppéznek fogják fel.......
Kérdem én: betegen és nyugdíjasan a kolléganők fognak fognak áplgatni ha kell???? Na és akkor ott lesz a tisztelt igazgató és a tanári kar?????....egy gyermek esetén azért nagyobb a valószínűsége a dolognak.....

Zsófi: 2006-ban nekem is jó lett az átjárhatóságim ( nekem nincs endom) de már akkor is nagyon kanyarulatos volt mindkét p.vezetőm....2007 decemberre ( sikertelen stimulálásos hónapok után) a lapa és hiszeto mutatta ki hogy még mennyire kanyarulatosak, pláne elzáródóttak.....ez egy ilyen témakör....

 


Zsófi
Neked hány napos a ciklusod? Hányadik naptól kezded a szurit?

Kép
 


Lilla!
28 napos a ciklusom, legalábbis a ciklusleállítás alőtt ennyi volt. a 24. napon kell kezdenem a szurikat, ami ma van! :lol: :wink:

Nektek mikor kell mennetek?

KépKép


Gyongyike!
Az átjárhatósággal nekem a lapar alatt sem volt gond. Szépen átfolyt a kék lötty mindkettőn. :roll: :lol: Csak a pete nem tud megtermékenyülni, valószínű az endó miatt vastag a burka. :evil:

KépKép


Zsófikukac
Nekem is 28 napos szokott lenni. Nov. 18-án megyünk, az lesz a 20. napom. Valószínű akkor nekem is a 24. napon kell elkezdeni.
Na, akkor nálatok beindult. Este adod be?
Tök cuki a kukacka az aláírásodban. :lol:

Kép
 


Zsófi
És így, hogy vastag a burka, akkor fognak alkalmazni valami módszert a megtermékenyítéskor, vagy csak nekieresztik a katonákat?

Kép
 


Lilla!
Hát ezt egyszer még régebben mondta a Török. :lol: Van rá módszer, ICSI-vel be tudják nyomni a spermát. Majd gondolom ott eldöntik mi legyen, ez már a biológusok dolga. :wink:

18. nemsokára már itt van. Lehet, hogy össze is futunk. :lol:

Hát nem tudom mi alapján döntik ezt el. T megkérdezte, hogy hány napos a ciklusom és mikor volt piri utoljára, majd fogta a naptárat, számolgatott és közölte, hogy akkor 4-én kezdjem.

Igen, este fogom beadni, 7 körül. Már várom, de nagyon izgulok. De úgy vagyok vele, hogy minden szuri közelebb visz a babánkhoz. :lol:

Már akartam írni, hogy ha van kedved, gyere a fogamzás, beültetés előtti, utáni érzések nevű topikba, sokan vagyunk ott lombikosok. :wink:

Köszi a kukac dícséretet. Rana33-tól kaptam, ő is ebbe a másik topikba ír. :lol:

KépKép


Tegnap beadtam az első szurit és simán ment! Nagyon büszke voltam magamra, azt hittem nem merem majd megbökni magam. A férjem közölte, hogy ő tudta, hogy menni fog, mert egy nő ugye bármire képes egy gyerekért. :lol:

Ja és reggel alig bírtam felkelni, pedig korán feküdtem. Közölte, hogy szerinte altató volt a szuriban. :lol:

KépKép


Zsófi
Nagyon ügyi vagy. Csak így tovább. Nem fájt? Használsz előtte fertőtlenítőt?
Nekem apa fogja beadni. :lol: Az inszemkor már gyakorolt a tüszőrepesztő szurival. :lol:
Mikor kell menned legközelebb Tapolcára?

Kép
 


Lilla!
Az elsőt a bal oldalra adtam, az egyáltalán nem fájt. Tegnap viszont a jobbra, ami kevésbé állt kézre és bénázhattam, mert a tű se ment be elsőre. És fájt. De azt a fél perc fájdalmat simán kibírom a kisbabánkért. :lol:
Igen, használok, vettem ott a patikában sprayt. :wink:
Akkor kell telefonálnom, amikor megjön a menzeszem. És a 3. napon kell mennem azt hiszem. :lol: Hétvégére várom pirit. :lol:

KépKép


:D :D :D
sziasztok!próbállak nyomon követni titeket az ikrek mellől,de csak kis sikerrel.most benyeltünk valami vírust,úgyhogy bocsi a sok kimaradásért.
zsófi:anno én is pécsi kliense voltam a török dokinak és leteszem a nagyesküt,hogy akinek megígéri gyereke lesz,annak sikerülni is fog!!!!!!!nekem se menzeszem,se hormonszintem nem volt,és klimakszos méhem volt,még is kb.1 éven belül teherbe estem lombikkal.a legjobb ember és orvos akit ismerek.
milyen injekciót kaptál?
lányok fel a fejjel mindenkinek sikerülni fog!!!!!!!!!! Kép
 
 


Vaczak
Gyönyörűek az ikreid, nagyon édesek.

Zsófi
Beköszöntött már piri? Mikor mész a 3. napira?

Kép
 


Szia vaczak!

Hát így rohan az idő...mekkorák már az ikreitek...tündibündik...csak kitartás már csak 50-60 éven keresztül leszetek aggódó szüleik a skacoknak.....

 


:D mikor el vagyok fáradva,mindig arra gondolok milyen nagy csoda,hogy ők lettek! :D
 
 


Vaczak!
Én Tapolcára járok, csak Pécsen műtött. :wink: Decapeptylt kaptam. :wink:
Nagyon szépek a babáid!!! :lol:

Lilla!
Nem, még nem jött meg. :evil:

KépKép


Zsófi
Nem csináltál tesztet??? Hátha...

Kép
 


Pém se volt és Török tanár úr is megmondta, hogy esélytelen. És a decapeptyltől késhet. Szóval várok.

KépKép


Zsófi
Így érthető. Pedig úgy bíztam...

Kép
 


Végre megjött piri! Már nagyon vártam! :lol: Azt hiszem még soha nem örültem neki így!!! :wink:

Ma nem tudok telefonálni. Jól tudom, hog inlyenkor automatikusan oda kell menni hétfőn reggel fél 8-ra és megmondani, hogy szombaton jött meg?

KépKép


Zsófi
De jó, hogy piri megérkzett. :D Legalább most 9 hónapig békén hagy. Szerintem hétfőn csak menj oda reggel, hiszen most nem tudsz telcsizni. Jöhetnek a petenövelő szurik. Hú, de izgi.
Amúgy a decatól éreztél valamit? Hangulatingadozásra, hányingerre, hőhullámokra gondolok.

Kép
 


Lilla!
Az elején volt hőhullámom és néha elég letört voltam, de lehet, hogy csak az időjárás! :roll: Kedden Te is mehetsz a decáért, ugye?

KépKép


Zsófi
Igen, kedden megyünk. Nagyon izgulok!

Kép
 


Megjöttem Tapolcáról. Még 7 mm a mnyh és a sárgatest is csak sorvadóban, úgyhogy napi fél decát kell szúrnom csütörtökig, aztán majd csüt.-től 3 napig 3 gonal f-t, 2 napig 2-t és kedden kell mennem uhura és vérvételre.

Lilla!
Holnap írd majd meg mi volt! :lol:

KépKép


Zsófi
Voltunk Tapolcán. Kaptam decapeptylt 14 db-ot, napi 1-et kell szúrni addig, amíg nem szól, mától kezdem, mert mondtam neki, hogy most rövid ciklusom lesz és uh után azt mondta, hogy hisz nekem. Mnyh 10 mm.

Kép
 


Megvolt az 1. szuri. Sikerült beadni.

Kép
 


Lilla!
De jó, hogy Ti is elkezdtétek!!! Ezt nem értem. Addig kell adni, amíg nem szól? De ki?

Te bökted magadat?

Puszi

KépKép


Zsófi
A doktor amíg nem szól. A ciklusom 3. napján kell menni legközelebb, gondolom akkor fog valamit mondani, hogy meddig kell még adni, vagy csökkenti az adagot. Nálad is így volt, nem?
A férjem adta be. Akarta. Hát akkor csak csináljon ő is a gyerkőcökért valamit. :lol:

Kép
 


Ja, értem. igen, nekem is így volt. :lol: Akkor jó szurizást! Mikorra várod a mensit?

KépKép


Zsófi
Vasárnap, hétfő körülre várom a mensit. Remélem nem tolja el a szuri.

Kép
 


Kismamik, leendő kismamik!
Ti szedtetek valami vitamint, vagy bogyót beültetés előtt és után? Nekem semmit nem mondott a doki. Nem tudom elmerjek-e kezdeni valamit.

Kép
 


én anno két hónappal előtte (magamtól) folsavat napi 1x1-t....de ha rákérdezel az a bizti...

amúgy mindig olvaslak benenteket...ha beülti lesz írjátok ám meg...

 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: