Új privát üzeneted érkezett!

Pandus! :D
Dóri nagyon ügyeske, a pihi székbe nem szoktad bekötni?
Én most kihúzom az ágyat, illetve egész nap ki van húzva a szobájába, és ott szoktam vele játszani, igaz ő még nem fordult át, csak oldalra. Milyen az a habszivacs szőnyeg, hol vetted?

Csiperke!
Én még a mózest használom, abban csak feküdni tud. Igaz elég nyűgi néha benne, nem lát ki.

Kép

Kép
 
 


habszivaccsal ha külön helyen veszitek arra kell vigyázni, hogy nem mind1iknek ugyanolyan a fogazása, és így nem biztos, hogy máshol vásárolttal össze lehet illeszteni.

Orsi
KépKépKép
 
 


Orsi,
Igen ez tényleg így van, más a fogazásuk.

Más a vastagságuk is, meg az egyikből könnyen kiesnek a belső részek, de van olyan amiben jól megtapadnak. Szerintem erre is érdemes figyelni, mert ha pakolod, nem jó, ha ezer darabra esik.

Donika,
Nem szoktam, mert nem hagytam eddig még egyedül a pihiszékben. Ha meg ott vagyok, felesleges bekötnöm. Ha egyedül hagyom akkor az ágyban, vagy a földön, ott a legbiztonságosabb.

Ilyen a szőnyeg:
Kép
Vendég
 

 
 

jah, és inkább betűset, mint az ilyen mintásat, mert az 1 dolog, hogy kiesik, ha mozgatod, de a gyerek fogja pár hónapon belül kiszedni a belsejét és szétrágni.

Orsi
KépKépKép
 
 


Na vegre most van egy kis idöm kepeket is feltenni..

Petitpois!

Remelem Laura jobban van mar! Davide is belazasodott annak idejen, de hamar elmult, mi legközelebb 26.-an visszük oltasra.

Donika!

Nagyon edes Zsombika abban a hatalmas fotelban! :D


Hajhullassal en is ugy allok mint sokan közületek..szedem az elevitet 2-3 naponta, remelem nem tart mar sokaig ez a hajhullas. :?

Es akkor a kepek:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
 
 


LÁnyok nagyon gyönyörűségesek a kicsik!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Köszi Boni! :lol:

Kép
Kép
 
 


Jucmuc!
Nagyon édes Davide! :P

Kép

Kép
 
 


Jucmuc,

gyonyoru a kis Davide :lol: Biztos jol erezte magat a tengernel :lol:

Pandus,
szuper ez a szonyeg Dorinak ezen aztan hempereghet :lol: En is valami ilyesmin gondolkodom mert nekunk jarokank van a nappaliban de oda ugye en nem tudok melle befekudni es most mar igenyli nagyon a tarsasagot :lol:


Laura mar kiheverte az oltast viszont ejszaka surun ebred.Ez az oltas ota van igy mert elotte mar szinte ataludta az ejszakat...Nem tudom mi tortent raadasul sokat is szopizik ejszaka..Lehet hogy ujabb novekedesi szakasz?

Mar keszen allunk az utra csak nyari ruhakat tettem a kofferbe,ahogy az elorejelzest nezem nem fogunk fazni :lol: Meg a rovid ujju body-kat soha nem hasznaltuk :lol: :lol:

Kerdes:
tudom hogy ez nem verseny de kb mikortol kell hogy tartsa a fejet rendesen?Mert ha Laurat hasra teszem rogton belefurja a fejet a pelenkaba es nem is hajlando abszolut felemelni.De ha kezben cipelem akkor mar kicsit tartja......

Kép
 


Petitpois!
Mikor indultok?
Zsombi egész korán tartotta a fejét, de leginkább akkor, ha kézben volt, viszont hason abszolút nem szeret :? . Csütörtökön voltunk gyerekorvosnál, azt mondta, hogy minden ok, de tegyem gyakrabban hasra, mert az egyik oldalon lapi a feje. Ezt én is tudom, hasra teszem ott vagyok, próbálok vele játszani, felemeli a fejét, egy ideig elvan (pár perc), aztán elkezd sírni. :( Szóval nem tudom mit csináljak?

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!!

Balcsin vagyunk, 1kis segítség kellene, dokimat nem értem el...
Napi 0 kakiból áttértünk 2-3ra és nekem volt némi rossz emésztésem, félek hogy átment neki is.. :oops:
Különben teljesen jól van, halálra röhögi magát, de ez tuti nem normális, hogy ennyit kakil és kicsit nyálkás is a széklete, már csütörtök óta kakil folyamatosan... :shock:

Vkinél volt hasonló??? Orsi????
Lehet ilyenkor adni vmt??? Reszelt alma? Ha én szedek széntablettát, az jó??
Gondolom sok folyadék, kamillateát issza.

köszi

Kép
 
 


FEndike, a kamillatea hashajtó, én ebben a melegben csak és kizárólag vizet adok, semmi teát, te sem csillapítod a szomjad a teával...széntablettát nem adnék magamnak mert tejjel átmegy.
híg kaki okai:
1. fogzási jel ami már 2 hós kortól lehet
2.ha több napos már, kis baci átment rajta vegyél normafloret és azt itasd vele
3. ezek kombinációja, akkor normaflore mindenféleképp
esetleg 1 hós kor után aloe vera avtivator minden nap egy kanállal, ez bélműködést segíti és vitaminban gazdag.

én normafloret és aloét ajánlom ilyen esetben
Vendég
 


Fendike,
Anyatejes babánál lehet normális a napi 2-3 kaki is, nekünk is volt ilyen, ma is már kétszer trotyizott Dóri. Anyatejes babánál szinte minden normális, akár a heti 1 is. Ha jó a kedve, eszik normálisan, nem lett lényeges más állagú a széklete, színe, én ezzel nem foglalkoznék, csak szorgosan cserélném a pelust :wink: Jó nyaralást!
Vendég
 


Hunci!
Köszi, veszek normafloret!!

Pandus
más az állaga és egyáltalán nem kakil 2 hónapja, tehát furi, hogy most meg állandóan.. :oops:
első nap még örültem, hogy beindult a kaki, de sztem nem teljesen normális ez nála + magamon is érzem, hogy nem jó a gyomrom...

Kép
 
 


Na, visszaolvastam...

Nálunk is a macis fürdető van, imádja, sztem 1-2 hónapig lesz még jó...
Pelus változó, most én is liberot vettem, pampers bevált, huggiesből kipisil, pedig az csinibb rajta.. :D

Petitpois,
sztem ez teljesen változó, hogy ki mikor mit csinál, valszeg a hasonfekvős babák hamarabb emelik a fejüket, többet próbálgatják
Máté nagyon hamar emelte, forgatta, tartotta, viszont nyúlni még nem nyúl tárgyak felé, pedig 3hósan azt olvastam már szoktak.. :roll:
de ugyanakkor sokat tornászik, fejét ő imádja tartani és átfordul, amit még nem feltétlen kellene
oltás után nekünk is pont 37.7 volt, aludni jól aludt, de olyan kis bágyadt, elesett tekintete volt, sajnáltam nagyon
remélem most a 3hósat jobban viseli, picit később is kapja meg...

Jucmuc,
Davide nagyon cuki!!!
gyümszit még nem adsz neki???
kengurut mióta használjátok??

Donika,
nekem is volt 2-3 álmatlan éjszakám.. :D
Zsombi nagyon aranyos a fotelban, hány kiló most???
jobbak az éjszakák??

Pandus,
én vendégségbe nagyon nem viszem, ált. anyukámékhoz megyünk, ott imád lenni, persze 3an kényeztetjük, mi baja lehet..? :D
férjem állandóan étterembe akarja vinni, de attól mindig tartok picit és változóan is viseli, ha kézben van minden oké, de úgy meg nem túl élvezetes enni.. :D

Kép
 
 


Fendike!
Jó nyaralást nektek! :P
A kaki témában először én is azt mondtam volna, amit Pandus, de Te jobban tudod, milyen az állaga stb. Zsombi van úgy, hogy nem kakál egyész nap, aztán másnap 2x, vagy akár 3x, és akár egymás után 2x. A kamilla tea valóban hashajtó inkább, mint hasfogó.

Zsombi most 6 kg, én is parázok egy kicsit, mert alig hízik, bár pelussztem van elegendő pisis-kakis, kedve jó, remélem minden ok! :oops: Az utóbbi 2 napban meg kevesebbeket eszik, remélem ez is normális?

Az éjszakák mikor milyenek, az utóbbi napokban 3:30-ig bírja mukk nélkül, aztán zaba, és alszik 7-ig. Persze én meg mikor hogy tudok visszaaludni. Jó lenne, ha visszaállna az 5 órára, de mindegy.
Mi is megyünk a Balcsira, csütörtökön indulunk, remélem jó időnk lesz!!!
Étterembe mi már többször vittük, ha ki lehet ülni, akkor kiülünk, ha nem, akkor is elég jól elvan, elvolt eddig, persze időnként tologatni kell. A bébihordót rápattintom a kocsira, és mindenkit lát! :wink:

Lányok!
A gyümölcsöket, pl. az almát hogy 'kell' adni neki? Még nem akarom, de szeretném tudni. Pépesre turmixolva?

Kép

Kép
 
 


Donika,
Lereszeled, egy üveg vagy műanyag reszelővel. Üveg jobb. Most mi is kevesebbet eszünk, szerintem a meleg miatt.
Vendég
 


Donika,
én is reszelem üvegreszelővel. De megfigyeltem, hogy a kemény, ropogós alma, amit mi szeretünk, az túl darabos marad, nem nagyon szeretik. A puha kásás almát szinte pépesre lehet reszelni.

hason fekvés: ne zavarjon, hogy pár percig bírja csak Zsombi, idő kell, míg sokáig bírja, beletelik pár hétbe. Ha sír, hát fordítsd vissza. Én is el voltam keseredve, mert 3 és fél hósak elmúltunk, mikor egyáltalán hasra tettem először őket, hát nem hogy pár percig, de pár másodpercig sem bírták. Aztán szépen behozták a lemaradást, minden nappal kicsit jobb lesz.

Petitpois,
amúgy könyv szerint 3 hósan kéne tartania a fejét hason.

Fendike,
ha jókedélyű én sem foglalkoznék a kakival, nekünk már annyiféle állagú, színű, mennyiségű kaki volt, hogy csak na. Még véres is volt, de akkor is jókedvű volt Barni (akkor azért voltunk dokinál...).

KépKép
 
 


Köszi Lányok,
vettem normafloret, doki is azt javasolta + smecta por ha 5ször kakil, úgyhogy tegnap kapott azt is, ma már nem szeretnék adni...
Hőemelkedése is van, már 6 napja tart, remélem mosmár múlik.

Donika,
mi 5.80kg, hetek óta egyre kevesebbet hízik, gondolom most meg semmit nem fog ezzel a gyomorvésszel
és persze ebben a melegben ők is kevesebbet esznek, sztem ez normális
majd a dokival megbeszélem én is a súlykérdést, bár ő eddig azt kérdezte, hogy megvan-e a heti 15-20deka, az múlt héten nem volt meg.. :oops:
viszont a gyermek teljesen jól van, hurkás keze-lába, és ha azt vesszük, hogy 6hóra kell duplázniuk, akkor nincs miért aggódnunk.. :D

Kép
 
 


Fendike,

Nalunk is volt ilyen a kaki, hasmenese volt par napig, meg zöld is volt..es nagyon nyalkas.
A normaflore az nagyon jo, mi is laktobacilust alkalmaztunk az orvos javaslatara es hamar rendbejött.
En nem adok meg gyümit, szepen eszik es gyarapszik igy megvarom a hat honapot.

Ezt a fajta kengurut mar egeszen pici csecsemöknel is lehet hasznalni de mi csak egy-ket honapja hasznaljuk. Nagyon jo, meg vagyunk vele elegedve.

Donika,

Davide is csak kb. 2.5-3 honapos kora ota van hason is fektetve. Szepen lassan hozza fog szokni Zsombi meglatod!

Kép
Kép
 
 


Pandus!
Üvegreszelő?, nekünk nem olyan van, de akkor veszek! Köszi. :D

Lili! :D
Köszi, hogy írod a hason fekvést, már el voltam keseredve, hogy ez csak nálunk van így? :oops: Minden nap hasra teszem!

Jucmuc!
Köszi neked is. Egyelőre én sem akarok semmi gyümit adni, amíg van tejcsi! :D
A kengurun már mi is sokat gondolkodtunk, nem tudom szeretné-e?

Kép

Kép
 
 


Donika!

Biztos szeretne Zsombika is! Sokat tud nezelödni benne. Az a baj csak, hogy kezd 'nehez' lenni Davide.. :D

Kép
Kép
 
 


Jucmuc,
köszi, remélem mostmár nálunk is hat vmi, már 1hete tart és mára be is lázasodott, próbálok rengeteg folyadékot, olyan szörnyű látni, hogy minden kijön belőle, etetem és 5perc múlva már erőlködik is.. :(
Kengurut lassan én is kipróbálom, biztos szeretni fogja.

Donika,
a bugaboo sportülése szted mikortól használható??
mózesban remekül alszik hason, de mostmár szeret nézelődni is és a maxi cosiban annyira nem szeretem huzamosabb ideig hurcibálni...
az üvegreszelő tényleg jó, szerezd be!!

Kép
 
 


Jucmuc!
Biztos ténylge élvezné, imád kézben, de én sztem nem bírnám! :D
Nálatok is gondolom nagy meleg van? Mikor szoktad kivinni?

Fendike!
Szegény Máté, doki mit mond? A folyadék nagyon kell, ebben a melegben én is gyakrabban etetem Zsombit. Nehogy kiszáradjon!
A sportülésen már én gondolkodtam, próbálom kihúzni min.az 5. hónapig, a gerince miatt. Mostanában a pihenő székkel együtt viszem ki a kertbe, imádja, olyan aranyos, tartja az előadását, már a szomszédok is megjegyezték! :lol: :lol:
meg a hordit használom én is, egylőre...

Petitpois! :D
Már itthon vagytok Mo-on? Hogy bírta Laura az utat? Mesélj!!!

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Hétvégén hazamentünk látogatóba,de Orsi egyszerüen utálja a hordikát,leizzad benne,és olyan hülyén is fekszik benne.
Milyen ülőkét mondanátok hogy vegyünk neki?Amit lehetne fektetni is olyat szeretnénk,és ami már sokáig jó lenne neki,mert már vettünk kettőt,de ez még bébihordó.Az üzletben meg nem igazás segítettek,nincs még gyereke.

Orsi napok óta alig eszik,egyszerüen nem akar cicizni,és ha eszik is szerintem csak annyit hogy ne legyen szomjas,próbálnám többször,de nem engedi magát.
Én már adok neki almát,de néha elfogadja néha utálja.


Hunci!levizsgáztál már?Gratulálhatok???????????????


Pandus!Dorka szereti a hintáját?Mert mi is akarunk venni neki.

Orsi most kb. 7100g a súlya,de most nem is hízik,sokat cipelteti magát,és a lábam nem bírja,azért próbálnánk meg a hintát.


Jucmuc:gyönyörü a picurka,és a tengerparti kép szuper.


Hunci!Képek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
 


Donika,
Dóri szereti a kengurut, már 2 hónapja mászkálunk így vele.

Csipi,
Dóri is keveset eszik, biztos a nagy meleg miatt. Próbáljuk a hintába szoktatni, ma benne volt 15 percig, de nem mondanám, hogy annyira szereti. Én megbántam, de persze minden gyerek más.
Vendég
 


CSipi, igen, sikerült! :lol: Egy megvan a háromból!Aztán nyitjuk az irodánkat! :lol:
Hinta:Huni szereti, negyon bejön neki!Jó nagy már Orsi!Majd megszokja az almát, nyugi!

Képeket fel kéne tölteni a gépre, hát lusta vagyok :oops: de ami késik :lol: ...
A babák sztem a meleg miatt nem esznek, a fiam is alig de iszik mint a gödény napi 400 ml víz simán lemegy neki, kaja meg a kiköpés sorsára jut :cry:

Nem igazán értem milyen ülőkére gondoltál...Esetleg egy jó minőségű etetőszék?Az megoldás lehet ha ott vagy vele...

Kenguru a gyerek szereti, én nem, mert leszakadok de hát ő a lényeg nem én! :lol: (majdnem 8 kg már...)
Vendég
 


Hali lanyok :lol:

Szerencsesen megerkeztunk :lol: :lol:

Donika,

Laura nagyon ugyes volt csak felszallaskor sirt kicsit de utanna elaludt.Persze vegig cicin logott :lol: Nem akartam sirni hagyni mert a no a mellettem levo ulesen igy is csunyan nezett :twisted:



Sajnos az atallas nem megy valami konnyen nagyon meleg van,es Laura ejjel orankent ebred :shock: Meg szokatlan neki minden itt meg hat a klima is de ez a tobbi babat is megviseli gondolom.
Probalom minnel tobbe cicire tenni,iletve kis vizet is adni de a cumisuvege nem fogadja el a poharbol meg mind melle megy

Ti adtok vizet a babaknak?Tudom anyatejes babanak nem szoktak de annyira meleeg van..

Mikor viszitek ki oket?Brusszelben az a baj hogy mindig esik azert nem tudunk kimenni itt meg olyan meleg van hogy azert :twisted:

Kenguru:en vettem meg az ut elott Babybjorn-t de Laura nem szereti pedig nagyon kenyelmes..lenne.. :lol:

Fendike,
a bugaboo sportulesen en is gondolkozom lassan mert majdnem vegigeri a mozest Laura.Persze meg egy honapot jo lenne kihuzni,de a spotules is dontheto majdnem vizszintig..A maxicosit Laura nem szereti annyira,olyan kenyelmetlennek tunik igy azt csak az autoban es bevasarlaskor hasznalom en is

Hunci,
gratula a vizsgahoz

Jucmuc,

nagyon szep Davide,meg mindig kis szoszke :lol: :lol:

Toltok friss fotokat is mindjart :lol:

Kép
 


Kép Kép Kép

Kép
 


Halika!

Hunci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!AKKOR GRATULÁLOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

LEhetek a munkatársad???????????? :wink: :wink: :lol:
JOGHOZ NEM ÉRTEK?DE AZON KÍVÜL............................

JA,kocsiülésre gondoltam,azt nem mondtam,bocsika

Laura milyen gyönyörűűűűűűűűűűűűűűűű

Kép
 


Donika,
köszi, ma már jobb, reggelre végre nem volt kaki és egész nap csak 2, úgyhogy eldöntöttem, hogy javul, mostmár muszáj neki
ja és láza sem volt hálisten mára
pihenőszék nálunk is nagy sláger, most balcsin egész nap abban 'ül' és nézelődik, röhög és játszik benne...
buga sportot ha nagyon lehet dönteni, akkor talán jobb mint a maxi, abban úgy összecsúszik, ő elvan benne, nézelődik, el is alszik de nekem nem tetszik benne...

Petitpois,
Laura nagyon tündér és jó húsban van, látom beindult rendesen a tejcid
hány kg most??

én adok vizet (humana bébivíz vagy jana) és teát is, ma inkább teát kért, cicit kiköpte hamar
háát az nem lehet semmi, hogy óránként kel, szegénynek biztos szokatlan ez a dögmeleg, nem csodálom
én is nagyon féltem, hogy itt balcsin, nem a saját ágyában nem fogja átaludni az éjszakát, de hálisten szunnyad rendesen, ő úgy látszik imádja a meleget (én is) :D

hamarosan kipróbálom a sportülést, csak jobb lesz abban fekszizni mint a maxiban.. :?
Máté most egész nap balcsin a fedett teraszon árnyékban ül a pihenőszékében, a partra csak este tolom le, mert vhogy mindig éri a nap és azt nagyon nem szeretem
szoktam a buga mózesben altatni vagyis sétálni, de most nagyon beleizzad, vhogy az anyaga nem igazán ideális most.. :oops:
próbálgasd a cumisüveget, előbb-utóbb csak elfogadja :roll: , jól jön nagyon ha pl. jön egy ilyen rohadt vírus mint most nekünk.. :x

Kép
 
 


Lányok,
én is adok vizet, Aliz nyakalja, Barni nem nagyon kéri. Viszont Barni sűrűn cicizik, Aliz meg egyszerűen nem akar, gyakorlatilag csak reggel tudom rávenni. Le lehet csak úgy szokni a cicizésről? Kicsit bánt a dolog, de hát most mit csináljak, ha erőltetem, sír, a cumisüveget viszont simán elfogadja. A pépes kaját mindketten szeretik.

KépKép
 
 


Petitpois!
Laura nagyon szép fejlett baba! A ruhácskája is mesés! :P

KépKép
 
 


Mikor viszitek ki oket?

Én kánikulában kizárólag este 6 után. Egy-másfél óra séta, majd fél nyolckor fürdés. Reggel is lehetne, de mi nem tudunk elkészülni 10 előtt, akkor meg már túl meleg van.

KépKép
 
 


Lili, ne legyen lelkifurid!Lehet hogy szopisztrájk?De ha nem az, akkor se legyen lelkifurid!ügyes voltál nagyon!!!Babaúszi?Elkezdtétek végül?Huni odavan...víz alatt imád úszni és már nem tartom , maga jön föl a víz alól.

Csipi, gyere, de hát messzi laktok :cry:
Vendég
 


Lili,
Nem lehet, hogy szopisztrájk? Nálunk is volt, és akkor Dóri sírt, ha cicizni kellett neki. Itt találsz infót róla:
http://www.lll.hu/node/278
Lelkifurid ne legyen, nem a te hibád, néha a babák csinálnak ilyeneket.

Petipois,
Nagyon bájos és szép kislányod van, nagyon csinin öltözteted :wink:

Víz: Most Dóri is kap a nagy meleg miatt, de ha hűvösebb van, akkor nem.

Kép
Kép
Kép
Kép
Vendég
 


Hali csajok!

Hunci! :lol: Majd megbeszéljük,költözünk ha kell!!!!!!!!!!! :wink: :lol:
És KÉPEK!KÉPEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Muti hogy úszik ez a gyönyörű kispasi!
Apa?Neveli a kicsi fiát?Játszanak nagyokat?

Szerintetek almát burgonyával megkóstóltassam Orsival?

Szopizni nem akar,fogyott is,vizzel meg csak játszik.

Kép
 


Petitpois!
Jaj de gyönyörű a kislányod!!!! :P Sztem babavizet próbál adni neki kanállal, de a tejcsi elvileg szomjoltó is, minden benne van, én is gyakrabban teszem cicire. Hú, óránként nem semmi, szegényke, biztos szokatlan a nagy meleg. Én délelőtt lekenem Babe naptejjel, és 10 óráig a hűvösben elvan, aztán este 6 körül.

Pandus!
Dórika is nagyon szép! :P

Mi is lent vagyunk most a Balcsin, próbálok majd benézni. :lol:

Lili!
Te is tegyél fel képeket a lurkókról! :D

Fendike!
Nagyszerű, hogy Máté jobban van. :D Milyen teát adsz neki? Én most vettem instant alma-citromfű teát, még nem próbáltam ki, de van benne cukor, ami egy kicsit visszataszít. :?

Kép

Kép
 
 


Nálunk is most vhogy többször kiköpi a cicit, teát viszont nyakalja.. :roll:

Donika,
én hipp gyermekteát adok, de van otthon citromfüves is, még nem próbáltam, de egy barátnőm fia imádja, próbáld ki, mi baja lehet attól a kis cukortól... :D

Tudom, hogy most az a trendi, hogy 6hóig csak anyatej, de alapvetően nem igazán értem, anyám és nagyanyám is már 3hósan főzeléket, gyümszit adtak és mindenki remekül felnőtt, egészséges.
Biztos a mai rendszer a jobb?????
Én nem tudom eldönteni, anyám állandóan adni akar már almát, krumplit a gyereknek, én még visszatartom, de alapvetően nem vagyok meggyőződve, hogy mi lenne a jó?!?!???

Kép
 
 


Fendike,
Gondolj csak bele, régen 20-30 éve ki vizsgálta azt, hogy egészséges-e a gyereknek bablevest adni 3 hónaposan? Senki! Én biztos, hogy betartom ha tehetem, nem szeretném, hogy allergiás legyen Dóri a korai hozzátáplálás miatt. Persze vannak más vélemények is, de azt senki nem vitathatja, hogy egy babának 6 hónapig nincs jobb az anyatejnél! Ha nincs anyatej, akkor van tápszer, na jó max. gyümi, bár én azt se adnék, mert ma már sok vegyszer van bennük. Azt meg nem értem, ha valakinek van teje, miért táplálna hozzá... Nincs a szoptatásnál szebb és jobb dolog, ehet még a gyerek rengeteg ételt az élete során, de anyatejet nem sokáig... Én biztos, hogy nem foszatnám meg se magamat, se a babámat ettől a csodától, hogy krumplit ehessen. Senkit nem akarok megbántani, mindenki azt csinál amit akar/tud, de ez az én véleményem... leírtam...én így csinálnám/csinálom...
Vendég
 


Fendike!

Kitartas, remelem Mate baba mar jobban van! :D

Donika!

Jaja, nalunk is inkabb apa hordozza.. :D :D Bizony itt is nagyon meleg van raadasul itt a paratartalom is nagyon magas igy meg melegebbnek tümik. Elviselhetetlen napjaban 4-5 zuhany..
Napközben nem is lehet kivinni a gyereket csak reggel es este. Inkabb estefele szoktuk.

Csipike!

Köszönöm! :D Mi pont most tettük fel a sport reszet ami majdnem teljesen dönthetö. Abban is es a pihenöszekeben is jol elvan Davide. Probaltad szönyegre tenni Orsikat? A hordozoban egyebkent Davide is mindig leizzad pedig pelust is szoktam ala tenni..

Petitpois!

Köszike! :D A Te Laurad is gyönyörüseges! :D Az elsö kepen nagyon kis huncut!

bocsi eddig jutottam felkebredt davide

Kép
Kép
 
 


nyaraltunk :D

petitpois írta:Kerdes:
tudom hogy ez nem verseny de kb mikortol kell hogy tartsa a fejet rendesen?Mert ha Laurat hasra teszem rogton belefurja a fejet a pelenkaba es nem is hajlando abszolut felemelni.De ha kezben cipelem akkor mar kicsit tartja......

nem akarok beleszólni, de ekkora babát kifele nem szabad még kenguruban vinni,különösen, ha a fejét sem tarja stabilan. Belefele szabad csak és 4 hó után lehet kb. fordítani.

Orsi
KépKépKép
 
 


fendike írta:a bugaboo sportülése szted mikortól használható??
mózesban remekül alszik hason, de mostmár szeret nézelődni is és a maxi cosiban annyira nem szeretem huzamosabb ideig hurcibálni...
az üvegreszelő tényleg jó, szerezd be!!

inkább a maxi-cosi mint a buga sportrésze, sokkal jobb a hátának.

Orsi
KépKépKép
 
 


fendike írta:Tudom, hogy most az a trendi, hogy 6hóig csak anyatej, de alapvetően nem igazán értem, anyám és nagyanyám is már 3hósan főzeléket, gyümszit adtak és mindenki remekül felnőtt, egészséges.
Biztos a mai rendszer a jobb?????
Én nem tudom eldönteni, anyám állandóan adni akar már almát, krumplit a gyereknek, én még visszatartom, de alapvetően nem vagyok meggyőződve, hogy mi lenne a jó?!?!???

érdemes utánaolvasni, ami a gyerek emésztőrendszeréről szól.
én biztosan nem adnék 3 hósan semmit

(a mindenki remekül felnőtt, meg annyira azért nem igaz, de én ebbe a vitába még egyszer nem megyek bele :wink:)

Orsi
KépKépKép
 
 


Orsi,
tudtam, hogy nem hagyod szó nélkül... :lol:

én sem...
Fendike :) ,
most komolyan igazolva látod az akkori nevelés hasznosságát? Meg hogy a magyar társadalom egészséges?
Tényleg, mi baja lehet egy kis cukortól? Mondjuk elrohadnak a fogai. Meg az édeset szokja meg, utána már nem tudod átnevelni! És így lesz egy gyönyörű egészséges kisbabából egy csipszzabáló, kólaivó kövér kisgyerek magas vérnyomással és cukorbetegen. És nagy valószínűséggel az allergia se fogja elkerülni...
Szerintem igenis, hogy a szülő feladata a gyerek egészségét megalapozni. Ez az, amit a legtöbbet adhatsz neki! Olyan lesz, amilyenné neveled! És valóban, itt áll előtte az egész élet, hogy krumplit, tejet vagy akár málnát (ami annyira allergén, hogy 2 év alatt nem kéne... ) egyen.
Én nagyon büszke vagyok a hugom 4 éves kislányára, aki kap persze édességet, de ha választás elé állítod, hogy csoki vagy gyümölcs, akkor az utóbbit választja.
Bocs az őszinteségért.


Lányok,
hát...lehet, hogy szopisztrájk. Reggel hajlandó szopni csak. Lelkifurdalásom nincs, inkább csak bánt a dolog, reménykedem, hogy majd visszatalál a cicihez.

Hunci,
végül nem mentünk babaúszásra. Nem mintha nem akarnánk, csak teszetoszaságból :oops:

Majd keresek friss képet, amin mindketten rajta vannak...

KépKép
 
 


Lányok,
látom darázsfészekbe nyúltam, én aztán nem akarok vitát és nyilván mindenki azt csinál amit akar.
Én is csak anyatejet adok egyelőre és határozott elképzelésem van arról, hogy hogyan fogom nevelni a gyerekemet és merre terelem majd az étkezéssel kapcsolatban. Nyilván nem lehet elkerülni az édességet, de nekem viszont meggyőződésem hogy az nem most dől el, attól mert kap egy kis teát még nem lesz cukorbeteg, csipszzabáló és legkevésbé allergiás... :shock:
Én anno 1hónapig kaptam anyatejet, utána tápszer, 3hótól kaja és soha nem voltam beteges és asszem a környezetemben az egyedüli vagyok aki semmire nem allergiás... És a családunkban, rokonságban senki sem cukorbeteg, ami szintén ritkaság.
Ahhoz kétség nem fér, hogy az anyatej a legjobb, én nem is vitatom, csak annyi vélemény és tanács van, hogy felmerült 1-2 kérdés bennem és leírtam. Főleg miután a saját gyerekorvosom is azt tanácsolta, hogy adjak őszibarackot 2hósan, hogy kakiljon.. :roll:


Petitpois,
hogy van Laura??
Jobbak már az éjszakák??

Orsi,
köszi, gondoltam hogy a buga még nem lesz jó, marad a maxi még egy darabig...

Kép
 
 


Fendike,
Örülj neki, hogy nem vagy allergiás stb. Ez szerencse, de nem jelenti azt, hogy nem lehetnél... Itt nincs vita(szerintem), csak mindeki leírta a véleményét :D
Vendég
 


Pandus,
hát ez az lehetnék, de nem vagyok.. :D
Én ezt csak azért írtam le, mert tény, hogy annál jobb nincs ha anyatejet kap amíg lehet, de nyilván a másik rendszer sem feltétlen rossz ha az ember ésszel csinálja és nem bablevest ad 3hósan mint írtad, bár ilyenről még nem hallottam.
Én inkább abban látom a problémát, hogy hihetetlen mennyi 'szarságot' eszünk és óhatatlanul egy csomó egészségtelen kaján fognak felnőni a gyerekeink, tartósító...stb.
Régen a nagyanyáink generációja sokkal erősebb és strapabíróbb volt mint a szüleink, mi leszünk és a gyerekeink...
Ők még teljesen másképp étkeztek, és legkevésbé biokaját.. :D

Kép
 
 


Hali lanyok,


koszi dicsereteket :lol:

Pandus,

Dori is nagyon kis tunder,olvastam hogy ot is megviseli a meleg..Ejszakara mit adsz ra?En most egy ultravekony kis tipegot mert a kis laba mindig hideg..


Fendike,

az ejszakak jobbak kicsit de meg mindig tobszor ebred ejjel igaz most csak ketszer evett.Remelem hamarosan visszall a regi rend :lol:

Donika,
akkor is bekened Zsombit ha az arnyekba viszed?En most Roche naptejet vettem de eddig nem kentem mert mindig csak 5 utan vittem ki..

Orsi :lol:
nem szoktunk kenguruzni,mert Laura nem szereti. :lol: Azt akartam kerdezni hogy nem baj e ha meg minidg nem emeli ki ugy a buksijat mint Pandus Dorija az utolso kepen? :lol: Probalom hasra tenni de utalja.....

Kép
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: