Új privát üzeneted érkezett!

Kép

Íme egy fotó, még próbálkozom többet is... :D

Kép
 
 


fendike írta:Orsi!
Köszi, ez megnyugtató, hogy nálatok is ez volt és rendbejött.
Mikortól kakilt sűrűbben???
És később is szorulásos baba volt vagy ilyen összefüggés nincs csak az elején nehezen indul be???? :roll:
Én is gondoltam, hogy nem kúpoznám, mert nagyon kiváncsi vagyok hány nap után sikerülne egy önálló kaki.

Próbáld meg megérteni, hogy NINCS GOND azzal, ha nem kakil, ez nem szorulás (!!!), ez annyit jelent, hogy ő megemésztene minden tápanyagot és ezért csak nagyon ritkán keletkezik salakanyag.
Nem volt később szorulásos, naponta 1-2szer kakil.
Amikor elkezdtük a hozzátáplálást, akkor állt be idővel a mindennapos kaki.

Orsi
KépKépKép
 
 


ill. ami még ötlet, hogy hagyj most neki időt és várd meg, hogy
1. vagy zavarni kezdi, hogy nem kakil
2. vagy nem zavarja és kakil majd akár 7-10 naponta 1x.

Orsi
KépKépKép
 
 

 
 

Orsi,
köszi értem, mostantól várjuk a kakit, no kúp!! :D
kár, hogy a dokim nem mondta, hogy ez végülis 'normális'.. :?

Kép
 
 


Fendike,
Máté nagyon édes :D Még képet!!!
Vendég
 


Fendike! :D
Nagyon aranyos Máté, tök jó kantáros gatyója van! Na hátha kakálna magától mégis! :lol:

Nálunk az utúbbi 2 éjszaka nem volt túl nyugodt, tegnap éjszaka f3-kor megszoptattam, és nagyon nehezen aludt vissza, jó volna, hogy csak a front bekavart, de sztem elfelejthetem az 5 órai kelést! :?

Pandus! :D
Nálunk is nagyon megy az 'összekakáltam magam', már gondoltam, hogy kipróbálom a Liberot, most pamperst használunk.

Kép

Kép
 
 


Donika

A pampers a legrosszabb pelenka, amit használtunk. Mi mindent, de tényleg minden márkát kipróbáltunk már, bármelyik jobb a pampersnél - véleményem szerint.

Kép
 


a pampers a fiúkkal nekem sem vált be,viszont Lilivel szeretem, és nagyon régóta azt használjuk.

Orsi
KépKépKép
 
 


Orsi

nekem az egyik bababoltban azt mondta az egyik eladó, hogy a pampers a kislányoknak előnyös, a libero meg a fiúknak.
lehet, hogy ez hülyeség, de nekük a liber nagyon bevált. szuper

Kép
 


a fiúkkal én is liberoztam :D

Orsi
KépKépKép
 
 


Mi a Huggiest szeretjük, a Pampers meg a Libero egyáltalán nem volt Dórinak jó.
Vendég
 


Sziasztok!

Jó reggelt minden anyucinak,és bébinek.

Pelus:Mi is liberót használtunk,de most váltottunk pampersre,kicsiként nem jött be,de most megvagyok vele elégedve,és a Huggiest is nagyon szeretem.Sőt szerintem most ez a legjobb.

Képecske: Kép


Pandus!Irok a blogodhoz!

Kép
 


Csiperke,
Meg kell zabálni Orsit :D

Lányok! Nektek van ilyen kádas ülőkétek? Hány kilóig jó?
Vendég
 


Pandus!

Nekünk van,és imádja Orsimanó,azóta nincs is a kiskádjában,hanem csak a nagy sarokkádban lubickol,persze ott vagyunk vele. Kép

Kép
 


Panda!
Segíts már nekem is blogot készíteni!Légyszi,légyszi,légyszi........................

Kép
 


Kismamik,
olyan jó néha átugrani Hozzátok a "várakozós" (Kaális párok) oldalról!!! :)
Mindig gyönyörködöm egy sort a Csoda-piucurjaitokban!!! :)

Csiperke,
amíg elkészül a blogod, ugorj már be a miénkre is :wink: , meg természetesen Mindenki! Jól jönne a tapasztalt véleményetek!

Mill puszi és örömteli napokat :)
Till

 


Csiperke,
Mesélj, hogyan segítsek? Nincs msn-ed? Ott lenne a legjobb megbeszélni.


Nagyon fárasztó a sok játék :D
Kép
Vendég
 


Tegnap elmentünk Apával venni ilyen kádas ülőkét. Ott vagyunk a bababoltba nézelődöm. Vettem cumit, ami 6 hónapos kor után kell(most még felesleges) vettem cuminak láncot, meg egy csőrös poharat(még felesleges, de nagyon szép :D rózsaszín :lol: ). Utána szépen kimentünk a boltból. 2 óra múlva itthon jutott eszembe, hogy miért mentünk a boltba :lol: Na majd ma újra megpróbáljuk megvenni. Remélem nem egy biciklivel jövünk haza :lol: :lol:
Vendég
 


Hali lanyok,

Fendike,
nagyon edes Mate ahogy nevet,remelem kakilas ugy hamar megoldodik.
Csiperke,
Orsi nagyon kis cuki foleg ahogy a kacsat csocsalja :lol:

Pandus,
jo ez a sztori a vasarlasrol...Latom neked is kedvenc szined a rozsaszin:))NAlunk is ez a nyero :lol:
Ja es nagyon jo a blogodban a gyereknevelesrol szolo cikk.. :lol:
Tenyleg lassan mar verseny hogy kinek jon ki eloszor a foga stb.. :lol:

Mi holnap megyunk a ket hos oltasra kicsit elkesve de direkt csusztattam a hazaut miatt mert igy az ismetlot is kicsit kesobb kapja..Mar elore felek hogy megszurjak a kis piciket...

Kép
 


Orsi,
Ha jól látom a vonalzódon... Lilinek :D
Kép

Petitpois,
Na igen, a rózsaszín a menő :lol: Kitartást a holnapi szurihoz, mi csütörtökön kaptuk meg a 4 hósat.
Vendég
 


Lányok!
Köszi a pelusról a véleményeket, a liberot ki fogjuk próbálni! :D

Én már 2. napja nagyon rosszul alszom, szörnyű ez az álmatlanság, pedig most külön is vonultam, mégsem tudtam elaludni. Volt már vkinek ilyen?

Pandus!
Ez a vásárlás tényleg jól végződött! :D Nekem is nagyon megtetszett Csiperkéjék ülőkéje. Mikortól lehet azt használni? Beül majd mellé vmelyikőtök?
Most látom, hogy beköltözés lesz, építkeztek? Merre?

Csiperke!
Orsi nagyon szép baba továbbra is! :P

Orsi!
Boldog szülinapot Lilinek!

Petitpois!
Én is féltem az első szuritól, de alig sírt, minden rendben lesz! :D

Kép

Kép
 
 


Köszönjük :)

Pandácska :)
Dóri cumizik? sosem tűnt fel :oops:

Orsi
KépKépKép
 
 


Orsi,
Csak nagyon ritkán cumizik, pl. ha villamoson sírni kezd, akkor a szájába nyomom :D Amúgy nem szokott, mert kiköpi.

Donika,
Mi mindig együtt pancsolunk Dórival. Utána Apa kiveszi a vízből, és én is addig gyorsan kiszállok. Előtte letusolok, és lemosom magam. Építkezünk, pontosabban nem mi, hanem egy cég felépíti. Maradunk a 18. kerben, csak a szélére költözünk, erdő, mező mellé.


Nem kaptam ilyen ülőkét :( Csak olyan volt, amiben teljesen ül a baba, de nekünk az még nem jó. Majd, ha megyünk a Brendon felé, ott is megnézem, csak azt nem mostanában lesz :? Pedig már teljesen ráizgultam, hogy milyen jó lesz ma így pancsizni :?
Vendég
 


Pandus :)
szerintem felesleges Nektek már ilyet venni - akrtam írni korábban -.
Sóka pár hónapon belül felül, és akkor már semmi értelme nem lesz.

Orsi
KépKépKép
 
 


Orsi,

Boldog szulinapot Lilinek :lol:

Kép
 


Pandácska

szerintem a fürdetőkarikával jobban járnátok, 6 hónapos kortól lehet használni.
Olivér abban fürdik a nagy kádban, szerintem kb. 1 éves koráig jól ki tudjuk használni.

Kép
 


Pandus!
Jól hangzik, ahová költözni fogtok, biztos szép hely! :D
Akkor ezt az ülőkét kb. 6 hónapos koráig tudja használni a baba?


Zsuzsi!
Milyen az a fürdető karika?

Kép

Kép
 
 


Orsi,
Igazad van :wink:

Zsuzsi,
Ez a karika az, amiben így csücsülnek? Azt hiszem ezt mutatták a boltban.

Mikor ülnek fel a babák? Tudom egyéni, de mikortól lehet ültetni? Jól tudom, hogy csak akkor, ha már magától is ül? Lenne még ilyen értelmes kérdésem :lol: Szóval majd honnan tudom, hogy tud ülni magától? Mert nem szoktam ültetni, szóval ezt most, hogy kell elképzelni? Felülés egy időben van azzal, hogy megtartja magát ülve? Ha jól emlékszem a család babáinál, nem így volt :roll: :lol: Réka pl. tud ülni, de még nem ül fel magától. Ja nem ér röhögni, tényleg komolyan kérdezem :lol:

Donika,
Ez lesz a kuckónk:
http://pestimre.redom.hu/index.php?load ... G1_496.jpg

http://pestimre.redom.hu/index.php?load ... G2_496.jpg

Már nagyon várom, hogy elköltözzünk. Itt van egy kedves szomszédunk, persze felettünk, hogy jobban élvezzük a hangoskodását. Meg az ovi is borzalmas helyen van, Dórinak sokkal job lesz az új helyen. Kicsit előre gondolkozunk :D

Lányok! Ti, ha elmentek babával pl. a családotokhoz, ott hogy viselkedik? Jól bírja?
Vendég
 


Pandus :)
jó kérdések :D:D
Onnan tudod, hogy magától ül, hogy akkor már magától ül :wink:
nem megtartja magát ülve - mert az is ültetés, hanem magától vagy négyézlábból vagy más helyzetből ülni tud.

Orsi
KépKépKép
 
 


Pandus,

Laura eddig meg mindenhol nagyon jol erezte magat tegnap is vendegsegben voltunk baratoknal,vittem a babakocsi mozes reszet es remekul elvolt benne a felakasztott kis jatekokkal.

Most kivancsi leszek ha megyunk haza mert biztos megviseli majd az ut kicsit..Mindig viszem a kedvenc zenelo csacsijat :lol:
Juhu mar csak egy het :lol:

Most jottunk az oltasrol,nagyon kis ugyi volt...
De sajnos az elobb bukott egy kicsit ez ugye nem baj?
Csak azert kerdezem mert a rotat is most kapta,nem tudom mennyi jott vissza..

Kép
 


Petitpois :)
valami olyan rémlik a tájékoztatóból, hogy 20 perc a felszívódási ideje.
szerintem egy kis bukás nem számít.

Orsi
KépKépKép
 
 


Orsi,
Láttam Lili szülinapos képét, gyönyörű, a tortáját meg irigylem :lol: Köszönöm!

Petitposi,
Az jó lehet, hogy ilyen ügyesen bírja a csavargásokat. Nem tudom miért, de Dóri nem szereti, mindig sír, meg szenved, csak otthon érzi magát biztonságban. Pedig szoktunk menni csavarogni, meg a családomhoz is pár napra, de eddig nem tudta megszokni, ha máshol van.
Vendég
 


Pandus :D
mondtam már, hogy ne rág magad ezen!
Van olyan gyerek, aki bírja, van aki nem, ez alkat kérdése, majd ha nagyobb lesz jobban fogj abírni... és vannak gyerekek akik 8 évesen is anyu szoknyáját fogják a legszívesebben, és otthon érzik jól magukat. :wink:

Orsi
KépKépKép
 
 


Orsi!
Én is láttam Lili tortáját! :lol: :lol: Milyen ízű volt?

Pandus!
Én nem nevettelek ki! :mrgreen: Tényleg jó kérdés, mert azt mondják, hogy akkor, ha magától ül!
Vendégségben Zsombi eddig egész jól bírta, múlt héten kézről kézre járt uncsi tesóméknál, és nem sírt, még én is meglepődtem. De pl. most hétvégén nagyon nem bírta, nagyon álmos volt szerintem azért is.
Dóri is nagydumás? Nálunk Zsomi, hihetetlen mennyire tetszik neki a hangja, éjjel 1-kor arra ébredtünk, hogy be nem áll a szája. :lol:
A leendő házatok szuper jó, mintha egész évben nyaralnátok, nagyon tetszik! :D

Petitpois!
Sztem se aggódj, biztos nem az jött vissza.

Kép

Kép
 
 


Pandácska, Donika

http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25

de kár, hogy nem jöttök a másik topikba :(

Kép
 


Hellosztok!

Panda!Csak annyi kéne,hogy honnan tetted fel a háttérképet a blogodhoz,milyen programot használsz?

Csak elinulással van gondom,aztán majd próbálkozok.

Kép
 


Pandácska

én onnan tudtam, hogy Olivér magától ül, hogy kb. 7 hónapos korában a babakocsiban - ami döntve volt - a karfába kapaszkodva felült, és azóta is úgy ücsörög mindig.

Kép
 


Sziasztok Lanyok! :D

Mi is itt vagyunk, köszönöm Donika az invitalast! :D
Davide szepen cseperedik, mar het kilo! Tovabbra is anyatejcit eszik, majd kb. julius vegen kezdjük a gyümikkel.
Mostanaban eleg nyügös, egyfolytaban 'kell' vele foglalkozni. Persze ez egy edes feladat...majd teszek rola kepet is valamelyik nap. Voltunk vele a tengernel is egy hetet nagyon elvezte.

Puszi mindenkinek, valoszinü nem tudok sürün jönni de azert majd igyekszem! :D

Kép
Kép
 
 


Jucmuc!
Üdv itt! Képet el ne felejts! :D

Pandus!
múlt héten készült ez a kép, csak a fotó kedvéért ül :lol: :
Kép

Lányok!
Hajhullással hogy álltok? Én szörnyen, meddig fog ez tartani, lassan az összes hajam kihullik! :(

Kép

Kép
 
 


Orsi
koszi :lol:

Donika,
edes Zsombi a nagy fotelben.. :lol:
Nekem is iszonyat hullik a hajam,tok fura mert a terhesseg alatt egyaltalan nem hullott most meg nagyon..Az elevitet hallottam hogy jo hajhullas ellen..

Jucmuc,
de jo hogy irtal te is :lol: Igen kerunk kepet Davide-rol :lol:

Nekunk eleg rossz ejszakank volt,Laurat elegge megviselte az oltas hajnal kettotol szinte nem aludt csak nyogdecselt szegenyke es cicin logott :cry: 37.7-et mertem hajanl negykor de nem adtam kupot mert doki azt mondta csak 38 felett adjak..
Most nincs laza de olyan kis bagyadt szegeny...Remelem holnap mar jobb lesz neki

Kép
 


Orsi,
Igazad van :wink:

Donika,
Imádnivaló :lol: Én is csomókban hagyom el a hajam. Undorom tőle, az egész lakás tiszta haj, hiába porszívózok, megyek két kört, és megint hajas minden. Az ágyunk is, gusztustalan :? valamiért nem szeretem a hajat :lol:

Zsuzsi,
Kösznönöm a linket, tényleg ez volt az. Majd, ha már ül Dóri beszerzek egy ilyet.

Petitpois,
Ez nem jó, Dóri pl. eddig minden oltás után lázas volt, csak a 4. hónapos után nem. Kitartást, biztos holnapra jobb lesz.
Vendég
 


Átlestem 8)
Mennyi szép baba! S sok "előkerült" ismerős. Hamarosan jövök én is... Örülök, hogy így beindult ez a topik is!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
 
 


Hali Anyukák!

Haj!:nálunk is ez a helyzet,tele minden a hajammal,utálom én is,porszívó,felmosás,2 naponta lepedő csere,mert én sem birom elviselni.
Szedek vasat meg elevitet,így csökken valamennyire.

Terhesség alatt nekem sem hullott semennyit,azt mondják ilyenkor ez hormonális és van egy-két munkatársam aki jól megkopaszodott szülés után,de tényleg.

Fanni!Nagyon várunk ide is téged,de hogy mikor lesz időd???????????
Veled álmodtam.Nem írom le,hülyeség volt de nagyon.

Kép
 


Nekem mondjuk van miből pazarolnom, mert rengeteg hajam van, szóval nem bánom, csak fújjj :lol: :?

Voltunk ma a Tescoba, és vettem tök jó ruhákat Dórinak. Nekem most esett le, hogy ott is lehet nagyon csini rucikat venni,és az anyaguk is jó.

Fanni,
Várunk ám :wink: Olyan furi, hogy már te is a végénél vagy :roll: Mindig eszembe jut a pocakdörzsis jelenet, akkor még Dóri is milyen pici volt, most meg... Nagyon kíváncsi vagyok már a fiúkra, de gondolom te is :D Na meg arra is, hogy mikor akarnak megszületni.
Vendég
 


petitpois írta:,tok fura mert a terhesseg alatt egyaltalan nem hullott most meg nagyon..

nincs ebben semmi fura :) ez teljesen normális így.
a terhesség alatti megnövekedett ösztrogénszint gátolja a haljhullást, míg a szülés után az ösztrogénszint visszaáll a normálisra és idővel az összes haj, aminek 9 hónap alatt ki kellett volna hullania kihullik. ca. 1 éves korig is eltarthat.

jobbulást a lánykádnak! én 38.5 alatt nem csillapítok, jobb hagyni a szervezetet dolgozni.
Oltás után meg normális a hőemelkedés. (a 37.7 még nem láz)

Orsi
KépKépKép
 
 


Lányok,

nekem most, pár hajmosás óta nem hullik a hajam, előtte nagyon hullott, szóval nálam 10 hónapig tartott.

Kép
 


Csipi :P Pandus :P
Köszi!
Eleinte biztos csak max. perceim lesznek írni, de egyszer csak belerázóunk majd a napi kerékvágásba 8)
Pandus, a dörzsire bizony én is emlékszem :wink: Tényleg nem is volt régen :D

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
 
 


Nagyon szörnyű ez a hajhullás, már nekem is herótom van tőle, főleg, mikor a gyerek kezében is a hajszálaim vannak! :twisted:

Zsuszi!
10 hónap?, akkor én megkopaszodok, ugyanis nem v :twisted: agyok egy dúshaj!

Pandus!
Tegnap vettünk a kádba való karikát, ülőkét, de csak 6 hónapos kórtól lehet használni. Néztem olyat is, amilyen Csiperkéjéknek van, ott variáltam, melyik legyen, de végül e mellett döntöttünk. :wink:

Petitpois!
Laura hogy aludt az éjjel? Nálunk eddig mindig bekavart a védőoltás, legutóbb mondjuk úgy, hogy reggel 6-ig aludt :lol: , de csak akkor :? ! Ja, és megnőtt az étvágya, bár az biztos nem attól volt. Mi csütörtökön, vagy pénteken megyünk beadatni a következőt, +a rota 2-t is.

Fanni!
Biztos nagyon kevés időd lesz először, de majd később, ha beáll a 'rend', akkor majd többször! :P

Kép

Kép
 
 


Jó reggelt!

Csajok!Ti a babakocsi háttámláját mennyire dőntitek fel?Orsi színte már csak akkor hajlandó benne megmaradni,ha nézelődhet,így viszont már eléggé meg kell emelni a háttámlát.
Nem tudom hogy lehet-e.

Kép
 


Csiperke,
Az én kocsimnak picit döntve van alapból, de nagyon minimálisan. Úgy tudom lehet egy kicsit emelni, persze nem nagyon. Dóri se szeret teljesen lefeküdni.

Donika,
Majd én is nézek olyan karikát, ha tudjuk már használni. Most habszivacs szőnyeget vadászok/vadásztam. Már van, de többet akarok, hogy jobban tudjunk hemperegni. A játszószőnyeg már kicsi, ha megfordul rajta Dóri, lelóg róla :D

Zsuzsi,
Akkor van még pár kellemes kopaszodós hónapunk :D

Fanni,
Az elején biztos nehéz lesz két picivel, de tudom, hogy neked menni fog :wink: Én sokszor lehetetlennek tartom azt, hogy ikreket is lehet nevelni, mert egy gyerek is renegeteg energiát igényel, de sok anyukának sikerült már :D Azért mindig úgy vagyok vele, hogy le kalappal előttük :wink:

Dórinak új szokása van. Fogja magát és kimászik a pihenőszékből. Addig helyezkedik, ficánkol, hogy szépen lefelé kimászik, és ott csücsül a földön persze vigyorogva. Ráadásul teszik neki, hogy nem engedem, és ahogy bepakolom, rögtön elkezdi csinálni.
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: