Új privát üzeneted érkezett!

Petitpois :D
na, akkr valaki más képei miatt gondoltam. bocs :oops:

annyira még nem is kellene emelnie, mint Dóri teszi, hisz a Te lánykád kisebb. Sajnos látatlanban én azt nem tudom eldönteni, hogy aohgy őemeli az elég-e vagy nem, és azt sem tudom, hogy felétek milyen az eü rendszer ergo kinek kéne megnéznie (első körben persze gyerekorvos, de ők Mo-n nem feltétlenül kompetensek ebben)

Hason nagyon sok baba utál lenni. Én azt szoktam mondani, hogy ennek ellenére érdemes hasra is tenni. Tehát amikor jó a kedve, nem evés után van, tedd hasra, próbáld terelni a figyelmét (tudom, 2 hósnál ez még nem egyszerű), de amint sír, fordítsd meg. Erőltetni nem kell semmit, de azért ne csak háton legyen.

***
naptej téma... a nap erején konkrétan ledöbbentem.
nekünk 50es (very high) gyerek naptejünk van. Mindegyik gyereket kentem, f4-4 után mentünk le a medencékhez, _csak és kizárólag_ árnyékban voltak a gyerekek, és 5 nap alatt totál lebarnult mindegyik :shock: :shock:

Orsi
KépKépKép
 
 


fendike írta:Ők még teljesen másképp étkeztek, és legkevésbé biokaját.. :D

konkrétan de pont azt... a növényvédőszerek mikor terjedtek el? :wink:

Orsi
KépKépKép
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak most esett le, hogy létezik a babás fórum is! Csatlakoznék hozzátok és máris lenne a tapasztalt kismamikhoz egy kérdésem. A lányoknak elkezdett hámlani a bőre. Esetleg vitaminhiány okozza? A pocakjuk is picit száraz, kenegetjük parafinos olajjal.

Viri

Kép
 
 

 
 

viri8 írta: A lányoknak elkezdett hámlani a bőre. Esetleg vitaminhiány okozza? A pocakjuk is picit száraz, kenegetjük parafinos olajjal.

semmiképp sem. Teljesen normális újszülötteknél.
Testápolóval kell kenni, fel kell íratni gyerekorvossal. (lehet gyógyszertárban kapható krémekkel is kenni, de felíratni olcsóbb)
Az olaj nem fog segíteni, mert a hámló bőr nem olajhiányos, hanem zsírhiányos (vagy ritkábban vízhiányos), és azt az olaj nem pótolja.

Gratulálok alányokhoz!

Orsi
KépKépKép
 
 


Orsi,

Köszi az infót. Kedden jön a gyermekorvos, íratok fel vele.

Viri

Kép
 
 


ill. az örök kérdés: hidrofil fürdetőt hova kenitek?
mert szakszerűen a _babára_ kell kenni, és ha gyorsan fürdeted meg, akkor utána még "olajos" marad a bőre, az is sokat hidratál.

Orsi
KépKépKép
 
 


Orsi,
Ez a hidrofil fürdető a fehér fürdető? Na ezt jól megkérdeztem :lol: Attól tényleg zsíros marad a bőr.

Viri,
Üdv itt :D Ha lesz időd, tehetnél fel képet a lányokról :wink:
Vendég
 


pandácska* írta:Orsi,
Ez a hidrofil fürdető a fehér fürdető? Na ezt jól megkérdeztem :lol: Attól tényleg zsíros marad a bőr.

igen az.
ha nem pancsol sokat a gyerek és jól be van kenve, akkor fürdés után fénylik a bőre.
(ezzel látható, hogy a krém megvédte a bőrt a víz szárító hatásától)

Orsi
KépKépKép
 
 


Orsi, Panda,

Eddig a fürdővízbe tettük oldott állapotban, így mutatták a kórházba. De tegnap este már bekentük a kis bőrüket vele. Remélem használni fog!
Persze, rakok fel képeket!

Kép
 
 


Orsi :lol:
koszi. :lol: Nekem is 50es naptejem van es most mar arnyekban is kenem...

Viri,
Laura bore is total szaraz volt szinte pergett le,de nekem azt mondta a(kinti) doki hogy ne kenjem semmivel illetve furdovizbe se tegyek semmit...Es lam par het alatt elmult most tok szep a kis bore..
Hogy vannak a lanyok?MIlyenek az ejszakak?

Kép
 


Viri!
Zsombinak is hámlott a bőre, és én egyszerű gyógyszertári olajjal kentem, elmúlt neki. Még ma is azzal kenem.
Képeket várunk!!! :lol: A babaszobát a másikon láttam, tüneményes, nagyon tetszik! :D

Petitpois!
Igen árnyékban is kenem, illetve én nem viszem a napra egyáltalán, ha babakocsiba teszem, akkor is bekenem, mert a lábát azért érheti a nap. :wink:
Ne aggódj szerintem egyelőre Laura miatt, tartani fogja a fejét. Ja, és hason már írtam, hogy Zs. se szeret, de minden nap többször hasra teszem, és egyre tovább bírja.

Fendike! :D
Ti utazóágyba altatjátok Balcsin Mátét? Hogy alszik?

Lányok!
Ki használt már utazóágyat? Mi most azt használunk a Balcsin, de szerintem Zsombi nem szereti. Hánykódik benne. Ja, most jut eszembe, hátról hasra fordul mindkét irányba, és vissza is!! :lol: :lol: Szóval egyfolytában fészkelődik, hasra vágja magát, alig alszunk, ez a csuszpitolás szörnyű. :( Mit lehet tenni. Az ágy Graco.

Kép

Kép
 
 


Donika,

nekunk van utazoagyunk az anyosomeknal abban alszik Laura
azt hiszem Koelstra markaju.Nagyon jokat alszik benne a titok pedig hogy vettunk bele rendes vastag matracot amit fel lehet tekerni vmennyire es nem olyan rozoga mint az a matrac ami benne van.Es nem is mozog alatta.....Szerintem vegyetek bele egy matracot... :wink:

Kép
 


Petitpois,

Na akkor nem parázok a hámlás miatt. Köszike , az éjszakáink eddig elég jól teltek. 4-5 órát tudtam aludni, no nem egyszerre :lol: Az elmúlt éjszaka azonban nagyon sűrű volt. Nelli nem tudott napközben kaksizni, így éjszakára maradt a gyötrődés, de valahogyan hajnalban sikerült! Ráadásul szerintema fürcsinél megfázhatott, mert furcs zselés nyákot köhögött fel éjszaka, aminek olyan tejes színe volt.
Dorka folyton lerúgja magáról a takarót, most hálózsák után nézünk,és mire felsír már egy kis jégcsap a gyerek!Most csak rájuk koncentrálok, nem baj, ha sokat vannak fenn, csak egészségesek legyenek.

Donika,

du rakok fel friss képeket, most mennem kell, mert Nelli ébredezik és ő nagyon türelmetlen baba
:lol:

Kép
 
 


viri8 írta:Eddig a fürdővízbe tettük oldott állapotban, így mutatták a kórházba.

úgy kb. halottnak a csók.
amit tegyél meg - könnyebb felkenni -, nyomj ki egy fél tubust és kb. ugyanannyi vízzel keverd ki, tejföl sűrűségű krémet kell kapnod. Ezt kend a lányokra. Ez így ca. 1 hétig eláll, de annyi idő alatt el is fogy.

Orsi
KépKépKép
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek,Orsi a két fogával akkorát harap a cicimre,hogy azt hittem be........ .

Ja,és megjött ez a vacak,lehet azért sem akart cicizni.

Panda!Dorinak van foga?

Nekünk is van utazóágyunk,és mi is vettünk bele matracot,így jó neki.

Kép
 


Csipi,
Nincs, szerencsére :lol: Én nem bánom, ha késöbb jön ki, mert nem akarom, hogy leharapja a bimbimet :lol:
Vendég
 


Csipi :)
Lili is harapott talán 2szer, de aztán szerencsére nem lett belőle semmi nagyobb gond.
Neki 4.5 hós kora óta van foga, most már 8, és simán szopik vele.

Orsi
KépKépKép
 
 


Csipi,

a rémálmom, hogy hamar kinő a csajok foga! Biztosan meg lehet úgy is tanítani fájdalommentesen szopizni...Már 5 hósan számíthatunk rá? na szép kilátások :lol:

Orsi,

A fürdetőt eddig így oldottuk fel, csak a vízbe öntöttük , nem a bőrére kentük. remélem használni fog és pár alkalom után megszűnik a hámlás.

Egy pár kép a Tündérkéinkről: Kép Dorka Kép Nelli Kép

Kép
 
 


viri8 írta:a rémálmom, hogy hamar kinő a csajok foga! Biztosan meg lehet úgy is tanítani fájdalommentesen szopizni...Már 5 hósan számíthatunk rá? na szép kilátások :lol:

nem kell ezen aggódni, és nem kell semmit tanítani nekik, általában a babák nagyon jól szopnak fogakkal együtt is.
Nekem mind a 3 szopott amikor már volt foga, sosem jelentett gondot.
Fog bármikor jöhet ca. 3 hó után, de akár 1 éves korig is fog nélküli lehet egy gyerek.

Orsi
KépKépKép
 
 


Viri :)
gyönyörűek a lányok!

Orsi
KépKépKép
 
 


Viri,
Köszönjük a képet, két kicsi Tündérke :D Büszkék lehettek, csodálatos kislányok!
Vendég
 


Hunci,
Milyen volt a keresztelő? Képet, képet :lol:
Vendég
 


Csipi, megbeszéljük mindenféleképp! :wink:

Viri szépek :lol:

Panda Dorkát még mindig nem dícsérem :lol:
Keresztelő nagyon jó volt, egy hős fiam van :lol: képek később...mivel itthon vagyunk, sógor alig enged ide :lol: most is csak foci eb miatt :lol: szóval amint hazaérünk mármint ékes fővárosunkba akkor teszek képet :lol: annyira ééééééédi volt a gyerek komolyan és csomó ajándékot kapott meg pénzt...tök gazdag a gyerek... :lol:
Vendég
 


Halika!

Huni!
állás oké! :lol: :lol: :lol: :lol:
Most volt a keresztelő?Nagy gratula nektek.
majd mesélj!Hol,hogyan,szóval mindent.

ha tudsz géphez jutni akkor gyere ám!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
 


Viri!
Tündériek a lányok! :P

Petitpois! :D
Köszi, lehet hogy veszek én is bele, mert elég sokat fészkelődik.
Milyenek az éjszakák, jobban alszik már Laura?

Orsi!
A fürcsikrémet mi is úgy használjuk, mint Viri, kipróbálom, ahogy írtad, összekeverem.

Hunci!
Várjuk a képeket! :wink:

Kép

Kép
 
 


Viri :P
Nagyon szépek a lányok!

Legközelebb már "alanyi jogon" járok erre 8)
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
 
 


Mi van itt, uborka szezon? :lol: :lol:

Fanni!
Nagyon fogunk várni! :P A másikon láttam a pocid, nagyon szép. Drukkolok csütörtökre!!!!!!! :P

Fendike!
Milyen volt összességében a nyaralás?

Kép

Kép
 
 


Viroi nagyon szépek a lányok!

reméelm Dorka jól van és megnyugodtatok..puszi

mindeinek ölelés..még 1 hónap, 1 hét, 3 nap és jövök :wink: vagy elöbb avgy később.. majd fiam eldönti :lol:
Vendég
 


Viri,

most olvastam a masikon Fanninak kuldott sms-edet.Remelem mar jol van Dorka es haza is mehettetek++++Annyira szepek a lanyok :lol:


Donika,
ejszkak mar jobbak ma 4 kor ebredt eloszor..Hihetetlenul jo kedve van egesz nap vigyorog :lol:

Utazoagy problema megoldodott?

Par friss kep :lol:
Kép Kép Kép

Kép
 


Fanni,

gyonyoru hatalmas poci :lol: A harmadika pedig tenyleg nagyon tuti datum Laura is 3-an szuletett:))Drukk neked holnapra :lol:

Kép
 


Donika,
köszi, nyaralás remek volt, Máté nagyon élvezte, iszonyú sokat röhigcsélt
ez a hasmenésen dolog kicsit bezavart, még mindig tart, doki vmi baktériumra gyanakszik, úgyhogy holnap veszek kakimintát.. :?
alvás egy mózesban zajlott, eleinte ugyanúgy aludt 12 órát, majd valszeg a hasmenés miatt szépen elkezdett egyre korábban kelni, 8kor, 7kor, 4kor :shock: és végül éjjel 1kor is, ami kb. a kórházban volt utoljára
gondolom kiürült a pocija és éhes volt, úgyhogy az elmúlt napokban többet etettem, lassan talán kezd visszaállni, ma 7ig aludt, ami már nem rossz, de mégsem f.10.. :D
de sztem azt a mózest is utálta, itthon iszonyú sokat mászik a kiságyában és van hogy közben visszaalszik
Látod, kár volt aggódni, Zsombi hirtelen hogy elkezdett pörögni-forogni.. :D
Élvezi is???
Máté nagyon, ő igazi hasas baba, imád hason tornázni, mászni, forogni, erőlködik iszonyatosan és közben röhög, csatakiáltásokat hallat.. :lol:

Fanni,
de jó már lassan itt látni!!!
Látom a fiúk jól érzik magukat a pociban, nem akarnak idő előtt kibújni.

Petitpois,
nagyon cuki Laura és milyen jókedvű ő is :!:

Kép
 
 


Pár kép:

Kép

Kép

Kép
 
 


Kép

Kép

Kép
 
 


Petitpois,

Csodaszép Laura kerek pofija. Mennyit változott!!!Igaz csak a születés utáni képeket láttam. Nagyon szép lányka!

Fendike,

Máté hogy a csudában alszik 12 órákat? Mit adsz neki, mákteát :lol: :wink:
Igazi kis huncut babának tűnik a képeken :lol:

Kép
 
 


Petitpois!
Hát Laura gyönyörű, álomszép kislány, és a ruhácskák....! :D Remélem a következő nekem is kislány lesz! :lol:

Nem vettünk még matracot az utazóágyba, nem tudom megoldódna-e a probléma? :oops: Valamivel jobban alszik, mint az első este, de ez a forgolódása..., mióta tud forogni, egyfolytában azt csinálja. :wink:

Fendike!
Máté nagyon aranyos, nagyon szépen tartja a fejét, látszik rajta, hogy erős kisfiú! :D
Nagy szerencséd van, hogy ilyen jól alszik! :D Zsombi többször felébred éjszaka, arra ébredek, hogy kicsit sirdogál, nyöszörög, de csukva a szeme, cumi a szájába, megsímogatom, és alszik tovább.
Ő délután az utóbbi időben mindig alszik 2-3 órát, illetve délelőtt fél órát.
Nagyon élvezi a forgolódást szerintem, bár most elég sokat kézben van :? , nem tom mi lesz, ha hazamegyünk?! :shock:

Viri!
Hogy vannak a lányok? A másikon olvastalak, jaj, félelmetes lehetett, még meg is könnyeztem, biztos nagyon aggódtál. Remélem most már minden rendben lesz!!!! :wink:

Kép

Kép
 
 


Donika,

Köszi, a csajok teljesen jól vannak! Sokat esznek és Nelli már 4-5 órát eszik 70-80 gramm szopi után. Dorka kicsit kevesebbet eszik, de ő még 3 óránként ébred.

Nagyon megijedtünk, ez igaz. Szerdán megyünk alváslaborba, sikerült elintézni, hogy mindkettőjüket vizsgálják egyszerre. Kíváncsi vagyok, hogyan fogják elviselni a vezetékeket és a macerát. Meglátjuk...

Mi is szertenénk venni utazóágyat. De ha kell bele matrac, akkor nem sok értelmét látom. A matrac nem fér el kis helyen....Funkcióját veszti az utazóágy. Kíváncsi vagyok, Zsombi megszokja-e. Majd írd meg a tapasztalataidat!

Kép
 
 


Viri,
hát nem semmi ami veletek történt, belegondolni is borzasztó.. :oops:
hú, kiváncsi vagyok mi lesz az alváslaborban, nem is tudtam hogy van ilyen.. :roll:
nem tudom mitől aludt olyan sokat, 2hétig tartott, mostmár sajna 6-7 körül kel, dehát ez sem dráma, csakhát a jót könnyű megszokin.. :D

Donika,
köszi!!
nekem viszont csak kézben alszik el, olyan még nem volt, hogy nyitott szemmel ágyba teszem, simogatom és szépen álomba szenderül
elalszik cicin vagy a vállamon és utána is necces, hogy alszik-e tovább
próbáltam már sírni hagyni is, de nagyon sokáig bírja vagyis tovább mint én.. :D
nálunk is múltkor leraktam, gondolom büfire felébredt, fekvőtámasz és a hátán találtam rá, teljesen megijedve, gondolom igazán arra ébredt, hogy már át is fordult szegénykém.. :D
balcsin még nagy sláger volt a pihiszék, viszont napok óta csak hason akar tornázni, iszonyúan erőlködik, mászik és nézelődik vagy kézben kell vele mókázni, emelgetni és szétröhögi magát
én totál hulla vagyok, ő nagyon édes izgága kis erőgép.. :D

Petitpois,
Laurának már most nagyon jó ízlése van!!!! :D

Kép
 
 


VIri így talán kisebb helyet foglal

http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25
Vendég
 


boniko írta:VIri így talán kisebb helyet foglal

http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25


Köszi Boni,

Jó tudni, hogy ilyen is létezik :lol:

Kép
 
 


szivesen :lol:
Vendég
 


Hunci,
Gratula jó eredményhez! Másikban olvastam, hogy jó lett a cukrod :D Akkor nem kell már diéta se? A metet még szeded? Kéééép???

Fendike,
Nagyon helyes kisfiú Máté!!

Petipois,
Laura igazi hölgy :shock:
Vendég
 


Máté és Laura babák nagyoné édesek!!!!

Panda, hát az van hogy ir-eseknek szedni kell a metet végig...szóval az megmaradt. _azért kell szedni,hogy ami helyreállt, ne menjen vissza. Nekem most úgy néz ki, hogy a diéta, a met, a fogyás, a terhesség mindent helyrerakott, tehát nincs ir-em, nincs pcos-m sem (ami nem igaz mert örök élet a pcos, de legalább a hormonjaim tökéletesek, olyannyira, hogy olyan péket produkálok, hogy csak na! :lol: ), de a metet szedem, sőt emeltem is az adagon hogy soha az életben ne térjen vissza a betegségem.

Elméletileg diétázni nem kéne, mert hogy jó sőt túl tökéletes lett a cukrom, de hát még 20 kg van rajtam :oops: és már a szülés óta nem fogytam, sőt följött 3-4 kg is :oops: szóval az endokrinológusom rámparancsolt, hogy ismét diétázzak....
Vendég
 


Viri!
Nelli nagyon ügyes baba, majd meglátod Dorka is bele fog jönni. Nagyszerű, hogy ennyi tejcsid van! :D
Az utazóágyba nem vettünk matracot, 10 éjszakát töltöttünk a Balcsin, és a vége fele már egész jól aludt. Most itthon sem alszik jobban! :( Felébred már éjfélkor, 2-kor, csukva a szeme és sírdogál, meg vergődik. Nem tudom, mi a baja? :roll: Annyira örülnék, ha csak néha kibírná mondjuk 4 óráig. Fogalmam sincs mit csinálok rosszul????????????Vagy ő egyszerűen ennyire rossz alvó! :(
Majd írd le, mi volt a vizsgálaton!

Fendike!
Zsombi is sokszor meglepődik, milyen könnyen átfordul. Tegnap hátról hasra fordult, és a kezét is kihúzta, na ezen úgy meglepődött, hogy elkezdett sírni. Ott dicsérgettem, milyen ügyes! :D
Ma hajnal 3-kor megszoptattam, és utána nem tudtam visszaaludni! :(

Kép

Kép
 
 


Donika,

Nem lehet, hogy elkezdődött a fogzás? Nincs megduzzadva az ínye? Nekünk minden egyes fognál beugrik egy pár sanyarú éjszaka.

Kép
 
 


Bandika! :D
De lehet! Te adtál valamit Balázsnak ilyenkor?

Pandus! :D
Dóri továbbra is kizárólag tejcsit kap? Próbáltál már zöldséget vagy gyümölcsöt?

Hunci!
Keresztelős képek?? :wink:

Kép

Kép
 
 


Donika,
Fogzásra én Chamomilla 15 Ch-t adok. Nem kap még semmit, szeretném, ha 6 hónapig kizárólag csak anyatejes lenne.

Hunci,
Ennyi spontán pé mellett, jöhet egy spontán tesó :wink: Küldhetnél nekem is spontán pé-ket, ha már nem szoptatok :lol: Bár az még nem lenne igaz megoldás, de én bízom, bízom :wink:
Vendég
 


Donika,
Kenegettem dentinoxszal, de annak elég rövidtávú a hatása. Amikor már nagyon szenvedett szegénykém, akkor adtam panadolt, de ilyen csak két alkalommal volt.

Kép
 
 


Donika,
én is pont ezt akartam írni, hogy biztos a foga!!!!!?!!
barátnőim vmi géllel kenegetik, nem tudom a nevét, nálunk még nem kellett, bár sztem lassan beindul, mert állandóan 2ökle van a szájában és ömlik a nyála.. :D
mi még hátról hasra nem tudunk fordizni, de nagyon erőlködik, cuki.. :D
arra ne is gondolj, hogy rosszul csinálod, egyrészt minden baba más, csomó minden lehet, de valszeg a foga, próbálkozz bekenni, hátha :roll:
pedig akkor elég fáradt lehetsz, hogyhogy nem tudsz visszaaludni??? :(

Hunci
mi is mefix tapasszal próbálkozunk a köldökön, sztem már nagyon szép, várom hogy a doki is megerősítse hogy rendben és már nem kell ragasztgatni...
mikortól mentetek babaúszásra??????

Kép
 
 


FEndike, 4 hós kora után elkezdtük a babaúszit.

Fogzásra én ajánlom a borostyánláncot, nagyon hatásos, akinek eddig ajánlottam, elmúltak a nyűgök, és én ezt biztosabbnak vélem mint a géleket vagy bármi ilyent, ezt nem eszi meg, ha olyan helyen rendelitek meg, ahol minden kő után csomó van, abszolút nem veszélyes (a sima borostyánlánc nem jó, babáknak valót kell venni), észre sem veszi, éjjel-nappal rajta van(a babúszis fottón láthatjátok).
tényleg jó, 3000 ft körüli az ára, de aki eddig nyügis volt, kipróbálta, bejött neki!
Vendég
 


Hunci és hol vettétek ezt a láncot?
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: