Új privát üzeneted érkezett!

Orsi, Hajni
köszi a nyugtatást!!!
tény és logikus, hogy minden gyerkőc más és nyilván az étvágyuk is eltérő
valszeg máténál most változik is vmi, egyszerűen nem hajlandó 120nál többet enni, 1hónappal ezelőtt simán evett 160-180akat, gondoltam kevés a tej, de nem, egy idő után leválik és elég neki, sehogy nem tudom újra cicire tenni, sír és elfordítja a fejét
ha felemelem semmi gond, röhög...
és azért gondoltam még, mert újra ébredezik hajnalban, 2-3hónaposan simán átaludt minden éjszakát, most meg 4-6körül kel, nem 100% hogy éhség, nem tudom igazán, de ilyenkor megetetem, más ötletem nincs..
csak felmerül, hogy nappal nem eszik eleget és ezért kel éjjel!?!????

Gömböcske,
Petinek szép a súlya sztem!!!
én péntekenként mérem meztelenül fürci előtt

Kép
 
 


fendike írta: egyszerűen nem hajlandó 120nál többet enni,

most meg 4-6körül kel, nem 100% hogy éhség, nem tudom igazán, de ilyenkor megetetem, más ötletem nincs..
csak felmerül, hogy nappal nem eszik eleget és ezért kel éjjel!?!????

Lili a kezdeti rohamkajálást leszámítva sosem evett 100-120nál többet, max. este néha, amikor nagyon rácuppant.
ill. többször írtam már, hogy anyatejes baba napi 800-1000 mlnél többet ritkán eszik

szerintem a 4-6 körüli kelés teljesen normális, akkor Lili is kel, de ez nálam már az "átalussza az éjszakát" kategória :)

ahogy az esti megtömés sem áll feltétlenül korrelációban az éjjeli alvással, így szerintem a nappali evés sem.

Orsi
KépKépKép
 
 


igen, én is olvastam hogy ált. kora hajnalban kelnek, csak ő szinte 2 hónapja nem kelt 7-8előtt, de volt, hogy f.10ig szunnyadt.. :D
de már azt is észrevettem, hogy mire azt hiszem beáll vmi és kezd kialakulni némi rendszer, 1hét múlva tuti dől és teljesen máshogy alakul a napi ritmus
gondolom az éjszakai vagyis hajnali kelés mögött is ezer ok lehet, ebből az éhség csak egy
nekem este keveset eszik, hulla már fürci után, hamar bealszik cicin, de ez 'régen' is így volt amikor 12órákat aludt.. :roll:
mindegy, majdcsak lesz vhogy és remélem visszatér a régi étvágya.. :roll:

Kép
 
 

 
 

Fendike,
Mi is max. 100-at eszünk egy szopi alatt.
Vendég
 


Sziasztok!

Szivatom magam, mert ma is mértem Petit, és ma csak 6930 volt, a tegnapi 7030 után. Lehet, h mégis számított az a kajcsi a pociban, mert ma 3,5 órával utsó etetés után mértem. Ugye ne aggódjak????

Fendike!
Ugyanez a helyzet nálunk is: első 2 hónapban sokkal nagyobb mennyiségeket evett, mint most.
Engem az bánt a legjobban, hogy reggel olyan sok tejem van, és nem használja ki, nem szív ki még egy mellett sem teljesen.

Én is nagyon szeretnék napirendet, de 4 hós kora óta nagyon változatos, hogy mikor mennyit alszik. Van egy könyv (nem tudom ismeritek -e, nem tudom a címét) ami alapján be lehet állítani a gyerkőcök napirendjét, ismeritek talán? Mi a véleményetek róla?

Kép
Kép


Gömbi ne könyv alapján állítsd be!gyerekfüggö minden!!!!!!!!!100 gramm a kaja egyértelműen, havi 500 gramm hízás megvan, okos, ügyes, aranyos, mosolygó, minden oké. De ha aggájaid vannak hívd fel a dokid, ő biztosan megnyugtat vagy mond valami számodra nyugtatót.
Vendég
 


Fendike,

Az en babam is felkel 4 körül mert ehes. Szerencsesek voltatok, hogy ket honaposan a'taludta az ejszakat! :D En nem tudnam megmondani mikor aludtam 4 oranal többet egy huzamban.. :lol: :lol: de nem is baj majd annak is eljön az ideje.

Gömbi,

Ne szivasd magad! :lol: :lol: Hidd el semmi ertelme naponta merni!
A legelejen is csak hetente kellet me'rnem most pedig havonta. Persze azert ratettem az elsö het utan kivancsisagbol es egy dekat sem (!!!) hizott. A következö heten pedig 245-dkg-ot!!!
Tudom, hogy nem kell aggodnom mert ez most normalis.
Egyebkent 7 kilos gyerek 5 honaposan az teljesen jo szerintem. :D

A könyv: A suttogo mindent megold. En olvasgatom mert nemreg kaptam ajandekba DE nagyon sok mindenben nem ertek egyet es nem is tudnam kivitelezni amit az iro tanacsol.
Persze van benne sok erdekes dolog, szivesen olvasgatom. (ma'r amikor idöm van ra') :lol:

Kép
Kép
 
 


Nekem már 1 körül felébred Dóri enni, de megszoktam, hiányozna, ha nem így lenne :D Legkésőbb 5-kor már ébren van, és indul is a napunk, nem alszik tovább.
Vendég
 


Pandacska :lol: :lol: akkor Te sem alszol sokat.. :lol: :lol:
Igen, van amikor Davide is elöbb ebred attol függ mikor alszik el. Altalaban este elalszik 7-8 körül attol függ, aztan felkel eszik es (sajnos) nem alszik vissza rögtön. Azutan apa addig ringatja simizi amig beajul es alszik meg 4 orat egyhuzamban. :D
Mikor kezditek az almat? En jövö szombatra tervezem az elsö 'falatokat'.. :D

Kép
Kép
 
 


Hali lanyok,


tegnap visszatertunk Brusszelbe sajnos :cry: ,viszont igy tobb idom lesz netezni :lol:
Nagyopn jo volt otthon Laura az utat is szuperul viselte a repulon is csak nevetgelt mar a vegen korulottunk mindeki ot nezte :lol:
Es egy honap utan ugyanolyan jot aludt itthon is mint otthon :lol: ezt jol megmondtam :lol:

Ejjeli ebredes:
Laura is kelni szokott ma pl 4kor de van amikor mar fel ketto korul ehes,en mindig megszoptatom ha sir mar kezdek hozzaszokni :lol:
Ja es mostanaban mar o is 6kor kukorekol ugyhogy Pandus gondolni szoktam ratok hogy mar nalatok is csiripeles van :lol:


Merni pedigmar 3 hete nem mertem szerintem eleget eszik mert jokedvu es van eleg pisis pelus.En az elejen minden szopi elott utan mertem na ez nagyon jo az idegeskedesre igy a vedono tanacsara abbahgytam :lol:

Fendike,
nekem is hamar elkapja Laura a fejet es sir,ugy mint Mate.Ne idegeskedj ezen mert szerintem ok tudjak mennyi eleg nekik :lol:

Kép
 


Jucmuc köszi kérdésed, jól vagyok..bár éjszakánként már egyre többször kelek fel..és a sz.csontom néha annyira fáj, hogy nem bírok se feküdni, se ülni...
már izgatottan várom a nagy napot! hogy mi hogyan fog alakulni, mennyire leszünk ügyesek... :lol:

már vágom a centit .. de amennyire aggódtam,hoyg korábban ki ne jöjjön.. tuti ráhúzunk :lol:
Vendég
 


Jucmuc,
A másik topicban lemaradt, de akkor ide írom, hogy nagyon szép kisfiad van :wink: Mi 11 nap múlva kezdjük az almázást.

Képzeljétek, ma Dóri elkezdte tudatosan mondani, hogy bababababa. Reggel óta ez a téma bababababa :lol: Ha én mondom neki, kinevet :lol:

Petitpois,
Ó, akkor nálatok is kakas van baba helyett :lol:
Vendég
 


Hú, ahogy itt látom tényleg nincs okom panaszra, ma hn.8kor kelt.. :D , tényleg iszonyú változó és gyerekfüggő.. :roll:

Petitpois,
igen, anyukám is mindig mondja, hogy ha elkapja a fejét hagyjam, biztos elég neki, ő tudja mennyit akar enni...

Gömböcske,
tényleg ne mérd naponta, csak szétidegeled magad!!!
a 7kg tényleg szép súly, teljesen normális fejlődésre utal...

Jucmuc,
hááát igen a suttogó, jó a koncepció, sajna én sem tudok mindent kivitelezni, pl. Máté nem hajlandó 'csak úgy' elaludni szépen az ágyában, altatgatni kell ami ugye nagyon rossz.. :D

Kép
 
 


Boni,

Sajnalom a csontfajast, nekem is nagyon fajt annak idejen! El is hiszem, hogy varod a nagy napot ezzel mindnki igy van.. :D Nagyon ügyesek lesztek es egyaltalan nem biztos, hogy ra'huzol. :D

Pandacska,

Köszönjük szepen a dicsit, pont most altattam el nagyon nagy kope'... :D 11 nap mulva, pont amikor fe'l e'ves lesz Dorika! :D
Mi ke't nappal elöbb kezdjük szombaton mert kepzeld a fe'l familia szeretne ott lenni ...ma'r most fogadnak milyen fintorogat fog va'gni. Felvesszük majd videora is. :D

babababa nagyon ügyes Dori, Davide csak hablatyol de ne'ha olyanokat, hogy nem birjuk ki nevete's nelkül. :lol:

Kép
Kép
 
 


Fendike,

Detto... :lol: :lol: nagyon almosnak kell lennie, hogy csak ugy elaludjon. En pl. a haromorankenti etetest sem tudtam volna az elejen mert egyfolytaban enni akart...szoval ugy vagyok vele, hogy elolvasom amit lehet alkalmazok belöle a többi meg nem erdekes.. :D

Kép
Kép
 
 


Hali Csajok!
Látom mindenki toppon van! :lol:

Gömböcske!
Örülök, hogy itt vagy! :P Peti miatt tényleg ne izgulj, azt a mérleget egy időre add kölcsön vkinek!!! Minden rendben van az írásod alaoján, szépen növekszik, fejlődik, ez a lényeg! Mikor mentek nyaralni?

Fendike! :D
Mi volt a cici vizsgálaton?
Tejci még van szerencsére, de amikor a Balcsin voltunk eléggé megcsappant , a gyermekorvos azt mondta, próbáljak meg kiváltani 1 étkezést főzelékkel. Így aztán kb. 2 hete délben adok neki bébiételt, eddig 2 félét kóstoltattam, ízlik neki. Utána mindig megszoptatom, és így jól is lakik. Nem adok neki tápszert, este is elég a tejci szerencsére.
Éjszaka viszont elég koráb ébred 2 körül megszoptatom, utána szerencsére visszaalszik, és húzza f7-ig, aztán vagy megszoptatom ismét, vagy mégis visszaalszik úgy, hogy simizem, meg puszilgatom, persze a nagy ágyban! :lol: Szóval Máté nagyon jó baba, hogy 4-6-ig húzza, hidd le!!!! :wink: zsombi az utóbbi időben 8-n9 körül elalszik, és este 11 körül felsír, akkor a szájába adom a cumit, és alszik tovább. Viszont én már többször volt úgy, hogy nem tudtam visszaaludni akár f3-ig! :cry: :cry: Ne tudd meg, nagyon szörnyű!!! Csak nézem a plafont, és már totál bestreszelem magam, hogy aludhatnék, de nem tudok. Már dokinál is voltam, de amíg szoptatok nem szedhetek semmit. Homeot már próbáltam, max. 1 hétig jó! :( :(

Pandus!
Dóri akkor már kezd beszélni! Jaj, nagyon drága lehet!!! :P Zsombi is magyaráz már, de nála leginkább pfuuu, meg hasonlók, meg hangosan nagyokat kacarászik, úgy imádom!!! :D

Petitpois!
Ezek szerint jó volt itthon! :D

Jucmuc!
Ide is kérünk képeket! :lol: Vettetek már etetőszéket? Üléssel kapcsolatban hogy döntöttetek?

Fanni! :P
Kitartás! Én is egyfolytában fogytam, szerintem a szopi miatt is!

Kép

Kép
 
 


Gömböcske,
Suttogó: Nem írom le ide a véleményemet, mert senkit nem szeretnék megbántani, de azt hiszem így már tudod, hogyan gondolkodok róla :wink:

Orsi,
Akkor én is parázok egy kicsit :lol: Nekünk is lelassult a hízásunk, ami szerintem normális, sokat híztunk így is. Ilyenkor a 6. hónap környékén van valami minimum amit hízni kell havonta, vagy csak figyeljem, hogy jó kedve legyen stb.? Mindjárt kezdjük az almázást, de nem hiszem, hogy attól többet hízna :D Pisis, kakis pelusunk így is van bőven.
Vendég
 


Donika,

Teszek ide is. :D Ulest megvettük, betettük apa kocsijaba a hordozo pedig az enyembe került. Eddig mindig at kellett rakni este ha tudtam, hogy masnap mennem kellett valahova..

Az etetösze'k me'g nincs meg sajnos. Ahol az autosülest vettük adtak ket katalogust az etetöszekekröl is. Az egyik a Chicco-tol a masik a Peg Perego-tol. Az összes többi nagyon silany volt ebben az üzletben. Kivancsi lettem volna a Fisher-re is de csak asztalhoz rögzithetöjük van.

Ugy emlekszem Pandacska Te dicserted a Chiccot. Elönyea Peggel szemben, hogy allithato a labmagassag, nincs a laba között fix rud es a huzat is lehuzhato. Ja, a lenyeg: most az is akcios 'csak' 99 euro meg kb. egy honapig. A Peg 119 euro.

Kép

Kép

Kép

ez a legjobb :lol: :lol:
Kép

cucli...
Kép

szopi utan
Kép

elefa'ntival
Kép


huuu felebredt sziasztok!

Kép
Kép
 
 


Jucmuc,
Igen nekünk Chicco van, és szeretjük, Hunci ajánlotta, tényleg jó. Amúgy szerintem én is Peg Peregot vettem volna, de a Chicco pont akciós volt, így lecsaptunk rá.
Vendég
 


Szia Jucmuc!

Gyönyörű a legényke, gratulálok!

Pandus!

Orsi szerint nincs minimum hízás, csak ne fogyjon, és azért legyen kis gyarapodás. 2 hetente mérd, ne gyakrabban. A szoptatási tanácsadó is ugyanezt mondta, amit Orsi. Hány kg Dóri?

Napirend:
Én szeretnék valami támpontot, mert szerintem néhány dolgot elrontottam, pl: mellen alszik csak el, ha fent van és fáradt, akkor mellre rakom, így keveset eszik, és elalszik. Lehet, jobb lenne, ha evés nélkül aludna el, mert akkor a következő etetésnél normális adagot enne.
Az fontos, h mindig ugyanolyan tevékenységek kövessék egymást a Suttogó szerint.

Megint elkezdtem mérni a szopásokat, elég idegesítő. Már várom, h normális ételeket egyen, és lássam, h mennyit eszik.

Kép
Kép


Szia Jucmuc!

Gyönyörű a legényke, gratulálok!

Pandus!

Orsi szerint nincs minimum hízás, csak ne fogyjon, és azért legyen kis gyarapodás. 2 hetente mérd, ne gyakrabban. A szoptatási tanácsadó is ugyanezt mondta, amit Orsi. Hány kg Dóri?

Napirend:
Én szeretnék valami támpontot, mert szerintem néhány dolgot elrontottam, pl: mellen alszik csak el, ha fent van és fáradt, akkor mellre rakom, így keveset eszik, és elalszik. Lehet, jobb lenne, ha evés nélkül aludna el, mert akkor a következő etetésnél normális adagot enne.
Az fontos, h mindig ugyanolyan tevékenységek kövessék egymást a Suttogó szerint.

Megint elkezdtem mérni a szopásokat, elég idegesítő. Már várom, h normális ételeket egyen, és lássam, h mennyit eszik.

Kép
Kép


Jucmuc,
Davide nagyon cuki, tényleg vicces a haja, ezek nekem különösen tetszenek, mert mi tök kopik vagyunk.. :D
háááát igen, az altatás és annyira idegesítő, mindenki állandóan ezzel jön, hogy mennyire elrontottam (főleg anyós :x ), hogy nem alszik el magától... DEHÁT NEM ALSZIK EL EGYEDÜL!!! talán 1-2szer sikerült az ágyban nagy nehezen bealudni, különben vagy cicin vagy vállon ütemesen járkálva.. :D

Donika,
tök jó, hogy tejci visszatért!!!
engem közben megnyugtattak itt a lányok, hogy normál ha kevesebbet hízik mint eddig, úgyhogy hanyagolom a tápszert
cicihelyzet nem az igazi, gótikus a szájpadja és iszonyatosan be kell nyomnom a cicit, hogy ne rágja a bimbót
na ez valszeg nem mindig sikerül, mert most is 1 órán át fájt utána, vagyis szúr, nyilal, igen szar érzés és már a gondolattól is rosszul vagyok, hogy újra szájba veszi... :(
ez a nem alvás szörnyű lehet, olyan nekem is van, hogy ébredek magamtól 6körül és nehezen alszom vissza 'merthogy biztos mindjárt kel', férjem állandóan kiröhög, dehát ez van.. :D (persze neki könnyű, nem ő kel) :x gyerkőc meg vígan húzza még órákat, én meg készenlétben állok...
pedig ha ennyit kelsz, tuti álmos vagy... :roll:
nappal sem tudsz aludni??? délután Zsombival??

Gömböcske,
én nem adok újra cicit ha nagyon nyűgi, tudom hogy álmos, vállra dobom és 5perc alatt elalszik
persze az ügyesek ilyenkor beteszik a kiságyba és ott alszik el!!!
nincs babahintátok???
nekem az is bevált, reggelente mindig abban alszik vissza, utána átrakom az ágyába...
nálam van némi rendszer, szopi, utána 1-1.5 óra játszás és amikor kezd panaszkodni, akkor tudom hgy befáradt és megy aludni
de. és du. kb. egy órát alszik, a 2-3órás szopi után viszont 3órát húz, most pont ez van, ezért van időm ennyit irogatni.. :D

Kép
 
 


Köszi Pandacska, azt hiszem mi is lecsapunk ra'! Nem emlekszem milyen szinben volt mert nem mindegyik van raktaron de remelem talalunk majd megfelelöt.

Gömböcske,

Köszi szepen! Soka'ig Davide is csak mellen aludt el aztan egyszer csak valtozott a helyzet. Pedig nem tettünk semmit csak szepen beletettük az a'gya'ba, probalkoztunk többször is mire siman ment.
Igen, a suttogo szerint alvas-eves -jatszas. En belegondoltam, hogy tul. keppen a suttogo nelkül is nagyjabol ez a napirendünk csak en keptelen lennek pontosan orahoz kötni. De persze elöfordul, hogy alvas helyett szopizni akar, me'g ha nem is e'hes en pedig adom neki a cicit es nem erdekel a suttogo...azutan jatszunk me'g es elöbb-utobb elfarad a lelkem. :D

Biztos en vagyok a masik veglet de en soha egyetlen egyszer sem mertem 5 honapos koraig mennyit eszik, fogalmam sem volt mennyit kellene ennie stb. Aztan egyszer csak ugy kivancsisagbol lemertem elötte es utana, akkor 125 dkg-mal volt több.

Szerintem csak magadat stresszeled ezzel a meressel Gömbi! Hagyd egy kicsit be'ke'n azt a merleget! :D

Kép
Kép
 
 


Fendike,

Hat csak okoskodjon az anyos az enyem is azt teszi en pedig teszek ra'! :lol: :lol: :lol: Majd Mate' is el fog aludni az a'gya'ban. Davide is csak nemre'g kezdte. Ja, es amikor ejjel felebred n magamhoz veszem az a'gyunkba...Regen csak cicin vagy apa hasan aludt el Davide.
Sajnalom a cicifa'ja'st!

Kép
Kép
 
 


pandácska* írta:Ilyenkor a 6. hónap környékén van valami minimum amit hízni kell havonta, vagy csak figyeljem, hogy jó kedve legyen stb.?

szerintem a gyerek fontosabb, mint a papírforma.
Elvi szinten ez a havi 400 gr környéke, amit mondani szoktak, de nekem 3ból 3 nem hízta meg :) Ne fogyjon, az fontos és valamiféle gyarapodás legyen tehát vagy súly v hossz v mozgásfejlődés.

Jucmuc :D
gyönyörű a fiacskád! Látom, egyforma pelusaink vannak :) :)

Orsi
KépKépKép
 
 


Orsi,
Köszönöm!

Gömböcske,
Én amúgy is ritkán mérem Dórit, jobb nem tudni, mekkora súlyt cipelek folyamatosan :lol: Most 7,8 kg körül van.
Vendég
 


Szia Pandus!

Az gyönyörű, Peti csak 7 kg. Ne aggódj egyáltalán.

Fendike!

Nagyon Veled érzek, én is rengeteget szenvedtem a mellemmel, mert az egyik műtve volt, és iszonyúan sebes volt, és 2 hetente begyulladt. Akkor 39-40 fokos lázam volt. Néha már nagyon sírtam. Szerencsére a baba 3 hónapos korától rendben van, de a másikon azért sokkal kellemesebb szoptatni, mint ezen az érzékenyen.

Nálunk a baba mindig evés után alszik el, vagy ha akkor nem, akkor már csak a következő etetés után. Ezen szeretnék valahogyan változtatni. Nincs hinta, csak autósülés, abban is el tud aludni, de azt szeretném, hogy a kiságyban aludjon el.

Milyen szempontok szerint is válasszunk etetőszéket?
levehető huzat,
dönthető legyen;
és még mi számít??

Köszi a segítséget!

Orsi!
Normális, h előző hónapban 840 grammot hízott, most meg szűk 400-at?

Kép
Kép


Köszi Orsi! :D Elöször nem esett le a pelus... 8) Azon gondolkodtam hol lathattad a pelust a gyereken... 8) :lol: azutan ra'jöttem milyen pelusrol van szo.. :lol: nagyon ga'z vagyok megyek is zuhanyozni itt nagyon meleg van..

Szep hetveget lanyok mindenkinek! :P

Kép
Kép
 
 


Fendike!
Igen, nagyon örülök, h ismét van elegendő tej, ma csak azt kapott! :D
Ez a cici dolog tényleg nem hangzik jól, sajnállak. Nekem is volt, hogy nyilalgatott utána, aztán elmúlt.
Az alvászavarom oka lehet, hogy megvan! Voltam vérvételen, a pajzsmirigyet is nézték, és bizony túlműködik :( , hétfőn megyek endokrinológushoz! Remélem nincs nagy gond! :(
Én már olyan keveset mérem, hogy néha szabályosan lelkiismeret furdalásom van. :D

Gömböcske!
A könyv az könyv, vannak jó dolgok benne, meg van, amit át kell lapozni! :lol:
Én kiságyban altatok este, és ebéd után is. Este ha nagyon-nagyon nyűgös, akkor cicire teszem.

Jucmuc!
Nagyon aranyos Davide! :P :P Az etetőszékben még mi sem döntöttünk, a Panduséké nekem is nagyon tetszik.

Kép

Kép
 
 


gömböcske írta:Orsi!
Normális, h előző hónapban 840 grammot hízott, most meg szűk 400-at?

t5 hónaposan :shock: persze, hogy normális :wink:
a 840 az jó sok volt :D :D

Orsi
KépKépKép
 
 


Szia Orsi!

Köszi a nyugtatást!

Mentek holnap a Millenárisra? Nem lesz valamikor topik-találkozó?
Mi nem megyünk, mert vendégek jönnek.

Szép hétvégét mindenkinek!

Kép
Kép


Gömböcske,
A 400 hízás teljesen jó :wink: Mennyivel született?
Vendég
 


Donika,

Köszi! :P Gondolok Rad hetfön remelem minden rendben lesz!

Mi megvettük az etetöszeket, az utolso darab volt ami me'g akcios... :shock: 8) Nekem nagyon tetszik ja, es Davidenek is! :D

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Pandácska!

3400gr-mal, de 1 hetes korában csak 3090 volt. Utána viszont repült fel a súlya, a mostani utsó hónapot kivéve.

Hol érdemes etetőszéket venni? Milyet?

Kép
Kép


Gömböcske

itt nagyon megéri venni, az esőerdős és csibés jó.
ezek a székek ugyanazt tudják, mint a brendonban a peg peregok 38 ezerért.

http://www.jatsszvelem.hu/index.php?lap=92

Kép
 


Gömböcske,
http://bababolt.echt.hu/etetoszek/chicco nekünk ilyen van és nagyon szeretem. Most 40 helyett 30. Zöld pötyiset választottuk. Most nem tudom, hogy melyik szín akciós.
Vendég
 


Gömbi, nekünk meg ez a szín van és az elefániban ezt is lehet kapni, azokon kívül amit Panda feltett,
http://www.babyplanet.hu/index.php?pg=m ... 0506483754

de ilyen szín is van még
http://www.babyplanet.hu/index.php?pg=m ... 0506483768

http://www.babyplanet.hu/index.php?pg=m ... 0506380360


ez most mind 29.900 Ft.Nekem bevált, nagyon jó és sztem könnyen takarítható is...
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi a segítséget! Rátok mindig lehet számítani!

Meg is nézem rögvest a linkeket!

Kép
Kép


Zsuzsi!

Azt az etetőszéket csak rendelni lehet, megnézni nem?

Kép
Kép


Pandacska,

Ugyanolyat vettünk mi is! :D Nekem a katalogusban a marmalade tetszett de aztan mire odae'rtünk mar csak a zöld volt de nem ba'ntam meg nagyon szep! :D

teszek ide is egy tegnap keszült kepet:

Kép


ma reggel
Kép

Kép
Kép
 
 


Gömböcske,
Én láttam Zsuzsi székét, és nagyon jó az is. Bababörzén pl. megnézheted, hamarosan megint lesz. Ott szoktak lenni, akik ezen az oldalon árulják, nagyon sok szép játékuk van.
Etetőszékből szerintem nagy sok jó van, lehet válogatni.

Jucmuc,
Én pont ezt a színt akartam,(szerintem) ez a legszebb, nagyon vidám, örülök, hogy nem bánod :wink: Gyönyörűek vagytok :wink: Emlékszem már, te vagy a szép nagy kertes, most már szép nagy medencével :lol: irigy, irigy :D Így könnyű a meleget kibírni, még egy bálna is befér mellétek :lol:

Fendike,
Most találtam meg Máté kalapos képét, nagyon huncut :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.07.27 16:35-kor.
Vendég
 


Orsi,
Tényleg fontos, hogy hintázzon a baba? Pontosan miért is kell? Akkor most érdemes neki igazi hintát venni?
Mászás miért fontos? Dóri inkább gurulva közlekedik, meg löki magát előre, de az igazi mászáshoz még nincs köze :D
Vendég
 


pandácska* írta:Orsi,
Tényleg fontos, hogy hintázzon a baba? Pontosan miért is kell? Akkor most érdemes neki igazi hintát venni?
Mászás miért fontos? Dóri inkább gurulva közlekedik, meg löki magát előre, de az igazi mászáshoz még nincs köze :D


a hinta szerintem mindenképp hasznos. A gyerekek többsége szereti - ha nem az ált. jel -. A hinta érleli az idegrendszert a folyamatos egyensúlyi mozgáson keresztül.

mászás: még nem kell másznia, ált. 8-9 hó körül kezdik a gyerekek. A mászás azért fontos, mert a jobb-bal agyfélteke közötti kommunikációt erősíti, és ez a megfelelő kommunikáció a szabályos és stabil későbbi nagymozgások alapja.

Orsi
KépKépKép
 
 


Jucmuc!
Köszi, aranyos vagy! :D
Nagyon szupi a medencétek, milyen aranyos Davide! Látom apa imádja a pici fiát!!! :lol: A tengerbe bevittétek már, tetszett neki?

Fanni!
Hogy vagytok? Ha erre jársz teszel fel képet a fiúkról, már biztos nagyot nőttek, olyan szépek! :D Babakocsit szeretik?

Kép

Kép
 
 


Szia Jucmuc!

Nagyon szépek vagytok! Szupi a medencétek!

Pandácska!

Az elefániban azt mondták, hogy a chicco etetőszék 15 kg-ig jó, a másik viszont 25 kg-ig az internetes oldal szerint. Ennyivel nagyobb a másik?

Kép
Kép


Gömböcske,
Érdekes, ránézésre a Chicco többet bír el, masszívabb a lábánál. Amúgy nem nagyobb a Fisher. A Chicco később átalakítható, és lehet a 15 kiló úgy van, hogy átalakítás nélkül bír el annyit, vagy nem tudom :roll:
Vendég
 


Pandacska,

Köszi szepen! :P Igen, van nagy kert, medence is ami 'hazai' szerzemeny de nem mind arany ami fenylik...nagyon közel van az anyos (mellettünk) es azon kivül me'g sogoromek is. Az egesz famili egy kupacban mint a re'gi olasz filmekben.. 8) :lol: :lol: Persze azert külön lakasunk van csak az e'pület van egybe e'pitve.
A ba'lna'kat pedig ne is emlegessük.. :lol: :lol: ele'g belöle egy is..persze egy szavam sem lehet mert ma'r ra'mjön a terhesse'g elötti farosom de me' mindig van mit leadni..
Jo neked, hogy eleve ve'kony alkat vagy! :D

Donika,

Köszönöm szepen! :D Igen, ima'dja'k egyma'st apa'val, olyan jo la'tni öket igy együtt...a tengerbe nem vittük bele, ne'gy ho's volt amikor ott voltunk csak a parton se'ta'lgattunk vele a jod miatt mondja'k, hogy nagyon hasznos a piciknek. Ez volt az elsö alkalom, hogy 'vizre tettük'. Utana beletettük ruci nelkül is ha't mit mondjak zabalni valo volt..

Gömböcske,

Köszike! :D

Kép
Kép
 
 


Gömböcske

a FP etetőszék biztosan jó lesz 25 kg-ig, nagyon stabil, nehéz, ha nyitva van, kb. 75 cm van az első és hátsó lába között.
én rendeltem, nem tudom, hol lehet megvásárolni.

Kép
 


Lányok,
Máté BCG oltása nagyon kidudorodik, vörös és kifakadás közeli állapotban van... :oops:
Ez normális??? Teendő?

Én még nem vettem etetőszéket, de mostmár mindent tudok.. :D
chicco és a FP is jól hangzik

Viszont vettünk hétvégén járókát, Máté imádja mert állandóan 'mászni' akar vagyis tornázni, bejárja az egészet.
És tök jó mert állítható, így most a legfelső fokozatban van és nem kell hajolgatni.. :D

Mi kemény 8dkg-ot híztunk a múlt héten, hááááát ilyen kevés még nem volt.. :( Vhogy nem akar sokat enni, próbálok nem foglalkozni vele, mert jókedvű, aktív, mostmár a hátáról is fordul hasra, nagyon erős, dehát akkor is nagyon kevés ez a hízás, remélem most többet szed majd magára.. :?

Jucmuc,
csinik vagytok, rám is jók már a régi rucik, vhogy lement minden, pedig a fogyózás még nem foglalkoztatott igazán.. :roll:

Kép
 
 


Fendike,

Köszi! :D Igen, szerintem a szopinak köszönhetö. En sem fogyozok csak mennek le maguktol. Az oltashoz nem ertek sajna nekünk csak egy kis laz volt. :?

Kép
Kép
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: