Új privát üzeneted érkezett!

Lányok!
Zsombinak mindkét hónalja kicsit piros 1-1 csíkban hintőporozzam?

Kép

Kép
 
 


fanni73 írta:Orsi :P

Én úgy tudtam, hogy a kömény pont hasfájás ellen van. Régen köményes teát adtak a hasfájós babáknak!

Köldököt mivel kell ragasztani? S miért? :shock:
i

persze, mert van akinek használ, de a hasfájós babák felének meg pont attól fáj a hasa :wink:
köldök, ha kitüremkedik - sérvvel v. nélkül - kell összeragasztani, ezt doki tudja megmutatni hogy kell.

Orsi
KépKépKép
 
 


donika írta:Lányok!
Zsombinak mindkét hónalja kicsit piros 1-1 csíkban hintőporozzam?

befülledt kicsit, a hintőpor teljesen jó, de nagyon figyelj oda, hogy csontszárazra töröld, különben be tud csomósodni és csak ront a helyzeten.

Orsi
KépKépKép
 
 

 
 

Nyuszi, képeket találsz ezen a topikon, vagy a 5 vagy a 6. oldalon Huniról!

Fanni, én ragasztottam köldököt, mert kitüremkedett ésa sérv megelőzése végett kellett, olyan ragtapi kell (mefix a neve asszem) amio szellőzik, mert a sima ragtapitól piros lesz és kisebvesedik a bőre (Huni így járt :cry: ) szóval a dokid megmutizza majd hogyan kell ( összecsíped a bőrét úgy hogy közte a köldök legyen lenyomva a bőr által és a ragtapihoz vattát raksz , a vattát oda kell rakni ahol a köldöke lenne ha a bőr nem fogná éssze mad odaragtapizod, heti 3-4x kell cserélni a ragtapit, alkoholos oldattal kell leszedni vagy néha a fürcsi többedik alkalommal leszedi és akkor újat kell feltenni) a gyereknek 1 hónapa alatt visszahúzódott.
Vendég
 


Orsi!
Köszi! :wink:

Kép

Kép
 
 


Donika,
Én mindig hintőporozom Dórit a nyaka alatt, meg a hónaljban.

Viri,
Én is szedtem a More Milket, de nálunk nem csinált hasfájást.
Vendég
 


Fanni!

Kicsit megkesve de annal nagyobb szeretettel gratulalok a kisfiaidhoz! Nagyon szep babak! :P

Olvastam, hogy etetöszekekröl beszeltek nekem is jol jöttek az infok mert hamarosan be kell, hogy szerezzük mi is.. :D
En a Peg Peregotol neztem a prima pappat de kicsit dragalloom. Persze mindegyik draga. Az is tetszik amit Zsuzsi tett fel a Fishertöl.

Esetleg vett mar valamelyikötök autos gyerekülest? Davide meg csak 7.7 kilo de mar egyre kenyelmetlenebb neki a hordozo. Augusztusban pedig nagy utra megyünk es ugy gondoltuk valtani kene.

Csakhogy ezer fe'le van belöle...kinek mi a tapasztalata? En a Maxi Cosi-rol es a Römerröl olvastam de ezen kivul meg rengeteg fe'le van.

Orsi gondolom erre is lesz valamilyen tanacsod... :wink:

Szep napot! :P

Kép
Kép
 
 


jucmuc írta:Csakhogy ezer fe'le van belöle...kinek mi a tapasztalata? En a Maxi Cosi-rol es a Römerröl olvastam de ezen kivul meg rengeteg fe'le van.

életveszélyes lenne ennyi idősen menetirány szerint tenni.
vagy hordiban maradjon vagy olyat vegyetek, amibe még háttal beköthető.
Egy ütközésnél 6-7 hónaposan eltörik a nyaka!!!!

Orsi
KépKépKép
 
 


Eszem a'ga'ban sem lenne menetirany szerint ültetni a babat! Miert gondoltad? Ezek szerint ezekböl a markakbol nincsen hattal beköthetö csak a hordozo? :shock:

Kép
Kép
 
 


jah, a márkák miatt meg a váltás miatt gondoltam.
nem,nincs.

vagyis pontos leszek. Általában nincs, ill. Európában nincs ill. Finno és Svédo. kivételével nincs.

Orsi
KépKépKép
 
 


Sziasztok!

Most fedeztem fel ezt az oldalt! Üdv. Nyuszi, Fendike, Petitpois! Gyönyörűek a babák!

A koponya, hasi uh-ra szerintem is érdemes elvinni a babát, biztos ami biztos. És ortopédiára is. A fiamnak befelé állt az egyik lábfeje kicsit, és ott korrekciós cipőt kapott. (Amúgy csípőficamot néznek elsősorban, az nem volt nálunk.)

Én most annyi infót olvastam gyorsan az etetőszékekről, hogy fogalmam sincs, milyet vegyünk. 3 hét múlva szeretném elkezdeni a hozzátáplálást, de még ülni nem tud.

Kép
Kép


koszi Orsi, most nezegettem me'g, a jane-nak is van 0-18 kg-ig.
http://www.bimbomarket.it/product.asp?I ... 4&cf_id=57

csak nem ebben a szinben vennem.

ja, es a chicco-tol is tetszik ez:http://www.bimbomarket.it/product.asp?Id=2920&c_id=54&cf_id=57

Te milyet hasznalsz?

Kép
Kép
 
 


http://www.bimbomarket.it/product.asp?I ... 4&cf_id=57 ez a chicco. nem tudom miert nem jol tette be az elöbb. :roll:

Kép
Kép
 
 


Udv. Gömböcske! :D

Davide sem tud meg ülni de ilyenkor me'g nem is kell, hogy üljenek. Ja, es az elejen me'g nem is annyira fontos az etetösze'k.
Ugyis csak egy kis gyümivel fogod kinalni, teheted a pihenöszekbe is egyelöre.
De amugy mi is nagyon nezegetjük mar, nem könnyü a helyzet mert nagyon sok fe'le van. Most azon akadtam ki, hogy gondoltam majd esetleg otthon megveszem ha olcsobb...sokkal dragabb otthon minden babaholmi etetö stb...

Kép
Kép
 
 


Fanni, Viri
nekünk is mefix tapasz kellett és már szépen visszahúzódott, doki mutatta meg, hogy tegyük fel
nekünk pl. nem jött be hasfájásra az édeskömény, még többet pukizott tőle, amit eleinte nehezen viselt
kamillatea sokkal jobban bevált, dehát ez gondolom tök egyéni, ki kell próbálni
ezektől a tejserkentőktől nálunk is fájt a poci, de mértékkel lehet, akkor nem érzik annyira sztem

Donika
púderezek én is, ahogy jöttek a nagy melegek rögtön piri lett a hajlatoknál...
hogy állsz a tejcivel???
máté mostanában alig akar enni, elfordítja a fejét, megőrülök
hízni is csak heti 12dekákat sikerül, nem tudom miért nincs étvágya, régen olyan jól evett
én is elkezdtem némi tápszer kiegészítést, du. és este adok, persze rákapott, már inkább csak azt enné, de még nem engedem
holnap megyek dokihoz cicviel, nem jobb, sőt... :(

Kép
 
 


jucmuc írta:Te milyet hasznalsz?

azt hiszem most elvesztettem a fonalat, hogy mit keresel :oops:

0-18as ülés van pár darab, de abban háttal hosszra kb. annyi a hely, mint a hordikban, tehát a lába ugyanakkor éri el a háttámlát. Szélességre nagyobbak ez tény.

nekem olyan üléseim vannak, amik 9-18/25 kg-sak és még ebben a tartományban is beköthetőek háttal.
Lilié a legújabb ez Britax Multitech
Kép

Orsi
KépKépKép
 
 


Sziasztok!

Fendike!

3 hónapos kor után teljesen normális a heti 12 dkg hízás, hiszen ilyenkor már sokkal többet mozognak a gyerekek. Nem lehet, hogy "nincs ideje" enni, mert nézelődik állandóan?
Az én fiam is nagyon izgága, és kevesebbet eszik. 4 hónapos korától ő alig hízik, de megnyugtattak a lányok, hogy ez normális. Különben szoptatási tanácsadót is felhívtam a www.lll.hu-ról, nagyon segítőkészek, ők is ugyanazt mondták, mint itt a lányok. És nem a mérleget kell nézni, hanem a kedélyállapotát, a bőre színét, feszességét, stb.
Én is próbáltam a tápit, de nem fogadta el.

Szia Jucmuc,

még nem gondolkoztam el az etetőszéken, de lassan aktuális lesz. Szerintem is nagyon durva, h minden baba-cucc olyan drága.

Kép
Kép


Sziasztok!

Honnan lehet tudni, hogy mikor kell pótlás az anyatej mellé?

Fendike!

Én voltam a Szt István ambulancián, és akkor sebes a mell, ha rosszul van mellre téve a baba. Nekem 3 hós koráig folyamatosan sebes volt az egyik mellem. Bactroban kenőcsöt adtak (antibakteriális), és még a sima lanolinos kenegetést javasolták. Azt mondták, a többi kenőcsöt felejtsem el.

Kép
Kép


Orsi :D

Igen, ülest keresek. :lol: :lol:

Most aztan vegkepp nem tudom, hogy mit csinaljunk. Föleg azert szeretnenk venni mert a hordozoban szegenykemnek nagyon szükösen van a la'ba. Latszik, hogy nem kenyelmes. Szelessegre nem veszes de ugy összessegeben tünik mar nagyon picinek.
Es a hordozon kivül a többi üles dönthetö. Szoval ezert gondoltunk uj ülesre.
De ezek szerint nincs ertelme mert ugyanugy szükös lesz a labanak? 700 km az ut oda + vissza ezert nem mindegy..
Edes Lili, ahogy alszik a kocsiban! :D Ezt a Britax-ot nem talaltam itteni oldalakon...

Kép
Kép
 
 


Jucmuc :D
nem láttad, mert csak Finn és Svédo-ban kapható :wink:
de én nem gondolnám, hogy kicsi lenne nektek a hordozó, mert általában 9-12 hónapig elég, kiv. ha extém nagy v. hosszú a gyerek.
A 9-18as ülés dönthetősége azért sokszor csak jelzésértékű pl. a römereknél.
A lába háttal egy idő után el fogja érni a háttámlát, de ezzel nincs is semmi gond, ezen ne aggódj!

Gömböcske :D
miért gondolkozol te mindig a pótlás kérdésen? nagyon sok gyereknek sosem kell, Lili 1 éves koráig kizárólagosan szopott és él és virul.
Ha kiegyensúlyozott, jól fejlődik a mozgása van elég pisis pelus, nyugodt és nem fogy, akkor elég neki az anyatej.

Fendike :D
120 gr ennyi idősen abszolút optimális hízás.

Orsi
KépKépKép
 
 


Jaaa igy ma'r ertem... :D :wink: olasz oldalakon kerestem..
Most 64-65 cm Davide, mar regota eleri a hattamlat.
Jol atragjuk me'g ezt a dolgot a ferjemmel azert köszi szepen a tanacsokat! :P

Kép
Kép
 
 


Jucmuc :)
tényleg nem látom a gyerkőcöt a hordiban, de Lili a 75cmével még simán elfért a mienkben, talán 2 hónapja van meg ez az ülése, vagy 1 már nem emlékszem.
A lába persze eléri a háttámlát, de az a kényelmét tényleg nem befolyásolja.

(nem akarom itt a csontot rágni, csak ez egy elég nagy tévhit az ülésekkel kapcsolatban, hogy gond, ha a gyerek lába eléri a háttámlát. Amerikában és a skandináv országokban a gyerekek nagy része 3 éves koráig háttal utazik, és a lába be van hajlítva, eléri a háttámlát, de ez egyáltalán nem zavaró faktor)

(kieg. 2 :D a hordikban az én tapasztalatom szerint később érik el a háttámlt, mert nagyobb a dőlésszöge. A 0-18as ülés szélesebb ugyan, de az ülőfelülete semmivel sem hosszabb)

Orsi
KépKépKép
 
 


Orsi :D

Köszi a felhomalyositast!

Kép
Kép
 
 


Gömböcske, Orsi
köszi, csak nehéz eldönteni, hogy is legyen mikor mindenki teljesen mást tanácsol
doki meg tápszert ír, fel merthogy kevés a 12deka, azóta többen mondják, hogy nem sok de rendben van, gyerkőc teljesen jól van, egész nap tornázna nagyon erős és iszonyú jókedvű
ja és rengeteget pisil
tehát valszeg minden rendben, 3és fél hónapra megduplázta a súlyát
próbálom többet cicire tenni, új módszerrel hátha javul a seb és max. este adok tápszert.. :roll:

egy mai fotó:
Kép

Kép
 
 


Fendike :D
szerintem teljesen felesleges a tápszer este. (miért lenne jó, egy jól szopó gyereket a szoptatáshelyett tápszerre átszoktatni? :wink: )

amúgy meg tankönyv szerint - és nem akarok én a dokid ellen beszélni - 4 hónap után a havi 400-500 gr az "előírt" hízás.
A 120 grammal számolva is ez még bőven megvan.
(nem beszélve arról, hogy va. 3 hónap után már teljesen felesleges heti hízás nézni, mert itt - vagyis a másik - topikon is van bőven gyerek, aki egyik héten semmit, a másikon meg akár 250 grammot is hízik. Bőven elég a havi mérés)

nem szeretnék én is elvetemült szoptatáspártinak tűnni, mert akik ismernek, tudják, hogy ha valami, akkor az semmiképp nem vagyok. De azt gondolom, hogy vannak esetek, amikor egyértelmű, hogy a gyereknek elég az anyatej, és pl. a 120 gros heti hízás abszolút ez a kategória. Ha hetek óta semmit nem hízna v. fogyna, akkor OK, el lehet gondolkozni, hogy lehet, hogy kiegészítésre van szükség, de ez nem az a helyzet.
Továbbra is tartom, hogy ha egy gyerek kiegyensúlyozott, fejlődik mind mozgás mind kommunikációs szinten, nem fogy, és valamennyit gyarapodik, akkor egészen biztosan elég neki annyi anyatej, amit szopik.

Orsi
KépKépKép
 
 


Szia Orsi!

Az a baj, h a tankönyv szerinti 400 gramm hízás sem volt meg 4 és 5 hós kora között nálunk, szerinted mit tegyek (250 gramm volt)? Nem akarom éheztetni! Tudom, már megírtad a véleményedet. Már félek mérlegre tenni a gyereket. Múlt héten csütörtökön mértem.

Kép
Kép


én 1 gyereket nem tudok mutatni az enyémek közül - pedig van 3 - aki tankönyv szerint hízott. szerintem ha egy gyerek éhes, akkor ha nem beteg, akkor jelzi, így vagy úgy, de jelzi... Levi 2 hós kora óta hízik 200 grammokat havonta

én nem gondolom, hogy a tápszer bármit is megoldana, szerintem ilyen alkat.

(és azt gondolom, hogy picit engem ingazol, hogy sem Levi sem Máté nem kezdett el rohamosan hízni onnantól, hogy nemcsak anyatejet kaptak, ugyanúgy nem híztak, pedig az étvágyukkal semmi gond, az oviban a legjobbevők között vannak)

Orsi
KépKépKép
 
 


gömböcske írta: Múlt héten csütörtökön mértem.

akkor legkorábban majd 3hét múlva csütörtökön tedd mérlegre :wink:

ezek a számok mind átlagok, ebben benne van Hajni Olivérje is, aki 1 éves és 12 kg körül van, meg benne van az én Lilim is, aki 1 évesen 8 kg... és tényleg egy _átlagos_ 1 éves 10 kg tankönyv szerint... csakhogy nem minden gyerek átlagos :wink:

Orsi
KépKépKép
 
 


Sziasztok Lányok :P

Kemény ez az ikresmami élet :oops:
Teljesen legyengültem, már csak 1,5 kg-val vagyok több, mint a normál súlyom. Pedig eszem rendesen... csak az alvás ugyebár...

A köldököket nem kell ragasszuk, nagyon szépek lettek szerencsére.

Judit :P
Köszönjük!

Megyek, sír az egyik :?

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
 
 


FAnni kitartás drága! :lol:


én ezt néztem ki autósülésben magunknak majd ... de lehet nem is jó, nemvagyok tapasztalt
http://www.minimano.hu/termekeink/bizto ... s_605.html

hamarosan már én is követlek benneteket átpártolt lányok :wink:
Vendég
 


Hozzátápi:
a fiam 3620g-mal született, a 6 hetes kontrollon kereken 6000 (!) gramm volt. Kizárólag anyatejet evett, ivott - se víz, se tea, se semmi. Elképesztően hízott! 9 hós koráig nem kezdtem el a hozzátáplálást. Akkor jöttünk haza egy külföldi útról, kapóra is jött, hogy nem kell bébiételeket cipelni. Majd elkezdtem a hozzátápit (tápszert nem kapott, hisz amíg szopik felesleges), erre 10,5 hónapos volt, mikor többé nem volt hajlandó szopizni. 11 hós kora óta naponta 2x kap tápszert meg gyümit, főzit. Most elővettem a babakönyvét, hogy pontos legyek: az azóta eltelt 5 hónap alatt kerek 1(!) kilót hízott!
Tanulság: egyáltalán nem hízlal jobban a tápszer az anyatejnél, kcal tartalmuk is nagyjából egyforma.És mielőtt bárki vmi olyasmit gondolna, hogy az én tejem táplálóbb v. zsírosabb, mint másé, akkor ezt most cáfolnám, mert ilyen nincs. Csak és kizárólag gyerekfüggő a hízás mértéke. (A hugom kisfia pl. sokkal többször szopott napi lebontásban, mint Olivér, most sokkal több tápit képes betermelni, mint O., és mindig is sokkal könnyebb volt, mint O. )

Gyerekülés: mi talán Olivér 7-8 hós korában cseréltük le a hordozót. Akkor már 10 kiló fölött volt, és keskeny volt neki nagyon. Mi is háttal beköthetőset vettünk, ami 0-18 kilóig van. Még mindig háttal utazik, nem is tervezem megfordítani. A lába már a hordozóban is csak behajlítva fért el, most meg főleg, de nem zavarja. A 9-18-as ülésekkel az a baj, hogy a dönthetősége annyira minimális, hogy mintha nem is lenne, a gyerek rendes ülő pozícióban van. Egy 6 hós gyerek, aki még nem is ül, tutira végigordítaná benne az utat! Egyébként meg bármennyire is azt hisszük, hogy biztos kényelmetlen neki, mert hogy tök idiótán ül benne, nem véletlen, hogy ilyenre képezték ki az összes hordozót, ez a legjobb a picik gerincének.


Sziasztok!

Orsi!
Köszi a megnyugtatást! Ma nem bírtam ki, mérlegre tettem (igaz, evés után 1 órával, fürcsi előtt), 7030 gramm, ez nagyon jó, múlt csütörtökön 6810 volt. Vagy gond szerinted, h. nem üres pocakkal tettem mérlegre?? (Csak most így jött ki.)
Én is 8 kg voltam 1 évesen :-)

Fanni!
Egyre könnyebb lesz, felettünk is ikresek laknak, de mondta a csaj, hogy már sokkal könnyebb, mint az elején volt. Megszokjátok egymást, a babák is a kinti létet, Titeket, Te is, hogy kevesebbet alszol, mint eddig. Később meg milyen jól el fognak játszani a fiúk egymással.

Kép
Kép


gömböcske írta:Vagy gond szerinted, h. nem üres pocakkal tettem mérlegre??

mikor üres egy gyerek pocakja????? :lol: :lol: :wink:

Orsi
KépKépKép
 
 


Hajni!

Neked is köszi, most olvastam el a Te hsz-edet.

Őszintén szólva én attól is félek kicsit, h nem tudom a sírásait értelmezni, és amikor pl. egyedül hagyom, akkor sír, de néha azt gondolom, mi van, ha éhes, és azért nem játszik egyedül?

Kézben meg szinte mindig megnyugszik, akkor is, ha éhes. Na de szép, egészséges, formás, csak nincs baj. A környékünkön sok a kisgyerek, és szinte mindegyik vele egykorú nagyobb, mint az én fiacskám.

Kép
Kép


Boni :D

Jol nez ki ez a Cam is! :D Ha jol latom mar nem sokat kell varni Zsebi Zsigire! :D Hogy vagy?

Fanni :D

Biztos nagyon ügyes anyuka vagy! Kettövel teljesen mas lehet mint egy babaval, le a kalappal! :D

Orsi :D

Nem teketoriaztunk vettünk gyerekülest igy legalabb van mindket autoban nem kell pakolgatni.
Az enyembe a'ttesszük a hordozot.
Ja, es nem fogod kitalalni milyen 8) Britax! Ezek szerint van itt is...
Nekem nagyon tetszett a chiccho-tol is a proxima de vegül a masik mellett döntöttünk. A ferjem szerint ez jobb es ra'ada'sul akcios is most. :P

Fendike :D

Szerintem is probalj me'g többet szoptatni. Tudom nem könnyü de hatasos.
Az orvosok sajnos rögtön tapszert irnak az a legegyszerübb.
Davidenak ma'r a korhazban adni akartak csak en nem engedtem.
Kitartast! :D

Kép
Kép
 
 


melyik britaxot vettétek?

tényleg nem tököltetek :D :D

Orsi
KépKépKép
 
 


Gömböcske,
azt írtad, Te is vékony vagy... Akkor mitől lenne nagy darab fiad? :D Én meg azon izgulok, hogy ne legyen olyan a fiam, hogy már attól is hozzon, ha csak ránéz a kajára... :? Ezért igyekszem annyira egészséges kosztot adni neki! :D


Hajni :D

Mi is 0-18 kg-ig vettünk es termeszetesen hattal utazik majd.

Kép
Kép
 
 


First Class Si (remelem jot neztem :D )

Kép
Kép
 
 


jucmuc írta:First Class Si (remelem jot neztem :D )

az egy jó ülés :D én is néztem Lilinek :D:D

Orsi
KépKépKép
 
 


Ja, es kepzeld Orsi magyar hasznalati utasitas is van hozza. Ezen kicsit elcsodalkoztam de örültem neki.
Az is tetszik benne, hogy több szint van a vallpant allitasara mint mas ülesben.

Kép
Kép
 
 


Köszi szepen! :D Pont most nezem a neten nagyon dragak ezek az ülesek örülök, hogy kifogtuk akciosan.

Kép
Kép
 
 


jucmuc írta:Ja, es kepzeld Orsi magyar hasznalati utasitas is van hozza.

nálunk meg nem forgalmazzák :? :roll:
ilyenkor azért nem értem ezeket.

(mondjuk a Multi-techben is van minen nyelvű használati, ennek ellenére csak Finn ésSvédo-ban kapható...)

Orsi
KépKépKép
 
 


Lehet, hogy most tervezik a forgalmazast... :D :D
Bar mondjuk itt is inkabb mas markak mennek mondta az elado srac mert mas a'rkategoria.
Amit vettünk pl. utolso darab volt azert is volt olcsobb.

Kép
Kép
 
 


Jucmuc belinkeled hol vettétek?
Vendég
 


Szia Hunci! :D

Boltban vettük Olaszorszagban. www.bimbo-store.it

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólásokat az uh-val kapcsolatban. Tegnap találtam egy doktornőt, és hétfőn 9-re visszül is uh-ra! Remélem minden rendben lesz!

Kérdésem lenne: Kifakadt Grétának a Bcg oltása. Valamit kell vele csinálnom? Fertőtleníteni alkohollal vagy ilyesmi? Vagy semmit?

Kép
Kép
 


Jucmuc köszi, tudom, hogy kint vettétek, csak érdekelt volna, hol mert angliában találtam ilyent, de több helyen még nem láttam. Na utánajárok a honlapon aztán majd meglássuk meg tudom-e oldani (de ha jó, asszem igen)
Vendég
 


kisfóka írta: Kérdésem lenne: Kifakadt Grétának a Bcg oltása. Valamit kell vele csinálnom? Fertőtleníteni alkohollal vagy ilyesmi? Vagy semmit?

semmit.
ragaszd le, hogy ne váladékozza össze a bodyját.

Orsi
KépKépKép
 
 


Kösz szépen Icsilya!

Kép
Kép
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: