Új privát üzeneted érkezett!

Icsilya!
Köszi szépen! Igen, ilyen fehér pattanásszerű pöttyök! Annyira nem vészes neki, akkor hagyom, majd elmúlik! :wink:

Kép
Kép
 


Kisfóka,
Dórit is nagyon kicsapta, pöttyös volt rendesen, néha alkoholos vattával lekentem, de amúgy magától elmúlik. Ilyen hullámokban jött, néha szebb volt, néha meg rosszabb.
Vendég
 


Kisfóka!
Látom már válszoltak, Zsombinak is voltak fehér pöttyök, én nem kentem soha semmivel, eltűnt. :wink:
Gréta hogy van? Képet tegyél fel róla!!!

Fendike!
Remélem a 'cici baj' valamennyire rendeződött!!!!!! :wink:

Lányok!
Keresztelőre szeretnék majd venni Zsombinak vmi szép ruhácskát (mondjuk s.kék nadrág, fehér felső, mindkettő egyszínű), szerintetek hol nézzek szét Bp-en?
A másik, etetőszéket milyet érdemes venni? Vett már vki?
Kinél, milyen játék jött be? Nálunk a Fisher-Price Daloló mesekönyv nagyon tetszik Zsombinak, lapozgatom neki, és nagyon figyel, meg én is énekelek hozzá a gyönyörű hangommal! :lol: :mrgreen:

Kép

Kép
 
 

 
 

Donika :d
mikor akarod etetőszékbe tenni?
szerintem a legpraktikusabb az ikea antilop szék, tálcával együtt 4e Ft.
de abba csak ülni tudó babát lehet beletenni.

ha már most bele akarod tenni, akkor olyan kell,ami dönthető - ebből szinte végtelen a piac. -
(és nekem is van 1 eladó, FP székre tehető)

Orsi
KépKépKép
 
 


Orsi! :D
Már tenném, mert egyrészt ha a konyhában vagyok, akkor a pihenőszékbe ül az asztal tetején, de ott mindig úgy félek, hogy leesik. Másrészt meg időnként adok neki bébiételt.
Néztem a Brendon honlapján, de nem gondoltam volna, hogy ennyire dágák 25-35e ft körül vannak a dönthetők. Neked milyen van eladó? Ami fix az kb. mikortól használható, 7-8 hónapos korától, amikor már úgy ül, hogy nem kell megtámasztani a hátát?

Kép

Kép
 
 


igen, a dönthetőek drágák :oops:
a fix az olyan 7-8 hótól v. később, amikor már stabilan ül.

az enyém ilyen:

Kép

Orsi
KépKépKép
 
 


ilyen széket még nem is láttam, praktikus, mert könnyű vinni, ha elutazik az ember. Mondjuk a mi étkezőszékünkhöz nem lenne jó, mert nem rácsos a háttámla.

Kép

Kép
 
 


donika írta:ilMondjuk a mi étkezőszékünkhöz nem lenne jó, mert nem rácsos a háttámla.

hanem milyen?
bármilyen háttámláshoz jó - szerintem - a mienk se rácsos,hanem tömör fa.

Orsi
KépKépKép
 
 


amikor elküldtem már rájöttem, hogy hülyeséget írtam :wink: . Igen, persze, biztos bármilyenhez lehet rögzíteni, hiszen hátul összekapcsolható gondolom.
Az IKEA antilop szék az milyen?

Kép

Kép
 
 


igen, alul és hátul van egy heveder, azzal lehet rögzíteni.
ez az ikea:
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/00069725
(ebből is van nekünk 3, anyuéknál, meg 3 a párom szüleinél, még most is használni tudják a fiúk)

Orsi
KépKépKép
 
 


Donika,
Kép
Nekünk ilyen van, Hunci ajánlotta, és nagyon szeretjük.

Eddig Fisher Price játékokat szerettem/szerettük, de most nagy Lamaze imádó lettem. Dóri is szereti őket.
Vendég
 


Donika, írni akartam, Panda megelőzöttt :lol: Szerintem ennél jobb etetőszék nincs és még mindig le van árazva az elefáni bababoltban igaz drága, de megéri :wink: (leárazva is 29990 ft)
Vendég
 


Vendég
 


Nekünk is volt a fiúkkal ilyen nagy színes szagos etetőszékünk, mert én is azt gondoltam, hogy ez a jó.
Csakhogy, amikor a gyerek elkezd önállóan enni, akkortól macerás a tisztítása, ugyanis huzat minden ráncába be fog a kaja folyni, én akkor váltottam a székre tehető full műanyag székekre a fiúknál, a mai napig azt használják.

minél kevesebb a ránc, annál könnyebb tisztántartani.

ezért ajánlom mindenkinek a nagyon egyszerű típusokat, mert a mindennapi életben jobban használható.
(Lili széke is ezért eladó, mert most cserélem neki egy egy olyanra aminek nincs huzata - bár ennek le lehet venni, úgy használható magasítónak -, de most mind a 3 gyerek egyforma széket kap, hogy az étkező is kinézzen valahogy.
ilyen lesz az új:
Kép

Orsi
KépKépKép
 
 


Icsilya, ez nagyon szép! amúgy meg ebben igazad van, de össze tudom valahogy egy helyre "söpörni" és utána vízes ronggyal kiszedem. Nekem nagyon bevált, mert még dönthető és kényelmes is neki (na meg nekem is).
Vendég
 


Hunci :D
a folyékonyt nem lehet összesöpörni, tapasztalatból mondom :wink:
persze, ekkora korban kell a dönthető, nekem is az van Lilinek, de később praktikusabbak az egyszerűbb modellek - szerintem -

Orsi
KépKépKép
 
 


Donika

nekem Fischer Price etetőszékem van, 21000-ért vettem, 3 fokozatba dönthető és 7 fokozatba állítható a magassága.

http://www.jatsszvelem.hu/index.php?lap=92

Kép
 


Orsi! :D
Nagyon tetszik Lili új széke, elég magas a háttámla? Olyan kellene, ami dönthető, és nagyon egyszerűen tisztítható. Olyan nincs? :lol:

Hunci, Pandus!
nagyon szupi mindkettő szék, és a színe is tetszik! :P

Zsuzsi!
Köszi, nem is tudtam, hogy a FP-nak is vanetetőszéke! Le vagyok maradva! :wink: tisztítása milyen?

Kép

Kép
 
 


donika írta:Orsi! :D
Nagyon tetszik Lili új széke, elég magas a háttámla? Olyan kellene, ami dönthető, és nagyon egyszerűen tisztítható. Olyan nincs? :lol:

mármint minek magas a háttámlája? a fának?
annak nem túl magas, de nem is kell háttámla, sosem használja, ő már nagy :lol: :lol:

a dönthetősök mind a párnázottak :)
de ennek a FP-nak le lehet venni a huzatát, egy bnőmúgy használja, csak én egyformát szeretnék a 3 gyereknek :D :D :D

Orsi
KépKépKép
 
 


igen, arra a háttámlára gondoltam. ismét egy hülye kérdést sikerült feltennem! :lol:

szóval olyat érdemes venni, aminek levehető a huzata, de jó, hogy rákérdeztem! :D

Kép

Kép
 
 


donika írta:szóval olyat érdemes venni, aminek levehető a huzata, de jó, hogy rákérdeztem! :D

mind1ik huzatosnak levehető a huzata :D :D
csak huzattal puhább.

(de ez ami most a Lilié, a kék, amitmutattam, ez később székmagasító is. ilyen:
Kép
és amúgy ez újonnan is csak 9 v. 10e Ft :wink: :wink: :wink: érted :D :D)

Orsi
KépKépKép
 
 


donika írta:igen, arra a háttámlára gondoltam. ismét egy hülye kérdést sikerült feltennem! :lol:

sose teszel fel hülye kérdést :wink:
a háttámla magassága amíg alá kell támasztani addig számít. pl. az ikeás alacsony, de amikor ül már a gyerek nem is dől hátra.

Orsi
KépKépKép
 
 


Donika

a mi etetőszék huzatunk egy mozdulattal levehető és a tus alá teszem.
nálunk nem a szék huzatát kell sikálni, hanem a tálcát. az ragad örökké.

Kép
 


etetőszék:
nekünk ugyanolyan van, mint Zsuzsiéknak. Én az odarögzített kistigrist komálom a legjobban, mert az én örökmozgó, hancúrbandi fiacskám addig is nyugton eszi a betevőjét, amíg elvan a tigrissel, amit nem tud lehajítani! :lol:


Donika,
Nekünk is a székre rögzíthető FP van, itt ajánlották a Lányok, én nagyon szeretem, praktikus, kényelmes, olcsó. Takarításhoz sztem érdemes egy morzsaporszívót beszerezni.

Kép
 
 


Donika,
A mi székünknek is nagyon könnyen levehető a huzatja, így nem hiszem, hogy a tisztítás probléma lenne. Dupla tálcája van, szóval ha leeszi, levehető a felső, és még mindig ott marad egy tálca, amin ehet tovább, vagy játszhat. Van hozzá külön tálca amit a gyerek nem ér el, így oda is tudsz pakolni pl. folyadékot stb. Háló is van, én ott tartom az előkéket :D
Vendég
 


Orsi! :D
Meg fogom nézni élőben ezt a székhez rögzítettet, felcsigáztál!

Hajni!
azt hittem a tigris levehető! Képzelem hogy néz ki evés végére! :lol: :lol:

Pandus!
Köszi, ideje lesz szétnéznem, élőben biztos könnyebb lesz dönteni! :wink:

Kép

Kép
 
 


donika írta:Orsi! :D
Meg fogom nézni élőben ezt a székhez rögzítettet, felcsigáztál!

max. nálunk, mert boltban én még nem láttam :wink:

Orsi
KépKépKép
 
 


Sziasztok!

Voltunk ma doktornéninél! Gréta 56 cm és 4200 g. 50cm-vel született és 3180g-mal. Bár szerintem a centit elmérték, mert mi többnek mértük nyújtott lábbal, amikor hazahoztuk! 8)

Felírattam neki a rota elleni oltást, amit megitatnak vele.
Valaki adatta be a Prevenárt a gyerkőcnek? Érdemes szerintetek akkor is, ha nincs tesója? Viszont vannak gyerekek a környezetünkben!
A doktornő azt mondta, hogy talán szeptembertől ingyenes lesz, ha szeretnénk beadatni, akkor várjuk meg. Az ugye még nem késő?

Kép
Kép
 


kisfóka írta: Az ugye még nem késő?

abszolút nem késő, Lili akkor fogja majd megkapni.

Orsi
KépKépKép
 
 


Tudtam, hogy valamit még szerettem volna kérdezni...

Titeket küldött a gyerekorvos hasi és koponya uh-ra? Minket nem küldött és megkérdeztem ma, azt mondta nem is fog.
Szerintetek elvigyem Grétát vagy, ha a doktornő mindent rendben talált, akkor ne? :roll:

Kép
Kép
 


Kórházban csináltak?

elég változó, hogy hol csinálnak és hol nem, tanácsot nem igazán tudok adni.

Orsi
KépKépKép
 
 


Icsilya!

Köszi, akkor megvárjuk, hogy ingyenes lesz e. Ha nem akkor is beadatom neki!

A kórházban csak vese uh-t csináltak neki, az rendben volt. Nem tudom, hogy elvigyük e. Nálatok volt a gyerekeknél uh? Kopony és hasi?

Kép
Kép
 


a fiúknál biztosan volt, Lilinél meg nem tudom :oops:
elő kellene venni a zárójelentését.

Orsi
KépKépKép
 
 


Értem, köszi. Majd még megálmodom, hogy mi legyen!

Kép
Kép
 


Fóka, én elvittem különm ezekre az uhukra, több szem alapon, a doki azt mondta, felesleges, de azért én elvittem.
Vendég
 


Fóka,
Nekünk kötelező volt elvinni hasi és koponya uh-ra, azt hiszem 8 hetesen voltunk.
Vendég
 


Köszi lányok! :)
Azt hiszem én is el fogom vinni, mert csak megnyugtatja az embert. Persze, nincs semmi baja Grétának! De azért a paramamiság dolgozik rendesen!

Hunci, igazad van! Több szem többet lát! :wink:

És mikor érdemes vinni? 6 hetes kora után?

Nekem kicsit furi ez, hogy van ahol kötelező, van ahol meg nem! :roll:

Kép
Kép
 


én kb 12 hetesen vittem, max 6 hósig lehet ha jól rémlik.
Vendég
 


Kisfóka,
Mi kb. 8 hetesen voltunk. Dóri úgy mozgott, hogy a doki nem találta a veséjét :lol: Mondta, hogy ilyen ficánka babával még nem talákozott :lol: Sokáig kellett keresni, a végén már sírás is volt rendesen. Végül megtalálta persze :wink:
Vendég
 


Donika,
te le tudod venni a tigrist, de a gyerek nem. :D

Kisfóka,
kórház-függő az uh. Nekünk kötelező volt, tesóméknak nem, de bekönyörögte magát oda, ahol mi voltunk. Ahol Ő szült rá se néztek a gyerekre sose, miért is lett volna plussz uh! De ő egy offos sz*r helyen szült.
Szóval, én is vinném, nem fáj neki, téged meg megnyugtat. :D


Sziasztok!
Csatlakozhatok én is?

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs


Donika:
Még nekem is a pihenőszékben van Krisztián és abba etetem de már én is gondolkoztam az etetőszéken.

Hunci , Pandus :
Nekem is nagyon tettszik az etetőszéketek és még én is dönthetőben gondolkozom.

Nem is tudtam hogy ezeknek levehetős a huzata?

Kisfóka: Minket sem küldtek csak a problémásokat küldik mifelénk.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs


Sziasztok Lányok!

Nem tűntem el csak a lányok lefoglalják minden percemet. persze erre vágytunk nagyon rég és imádom, hogy elfoglalt vagyok. Bár vannak nehéz percek, órák...Mikor mindkettő egyszerre sír, háát akkor bajban vagyok. ezen a héten már egyedül vagyok velük. Elég jól ment, nem is gondoltam. Igaz semmit nem tudok mellettük csinálni. Ráadásul annyira kezdő anyuka vagyok, hogy lenne is pár kérdésem..
Még csak annyit rólunk, az alvásvizsgálat során megállapították, az alvási idő 27%-ban periodikus légzése van, azaz 5-6 mp-nyi kihagyások jelentkeznek. Légzéskp fejletlensége okozza. Kapott rá diaphylint, naponta 7,5mg-ot. Amúgy a vizsgálat szörnyű volt, főleg a vizsgálatot végző nővérke miatt. iszonyú sítílusban próbált kioktatni, hogyan kell gyereket nevelni, altatni, szoptatni...
Hatására megcsappant a tejmennyiségem, így egy hétig a fagyóból pótoltam. Még szerencse, hogy volt lefagyasztva tejcsim...

Elkezdtem szedni a More Milket és a homeos urtica-t. Azt vettem észre, hogy Nelli azóta nagyon hasfájós. próbálunk segíteni rajta infacollal, de még így sen az igazi. Leheteséges, hogy a More Milkben lévő édeskömény okozza? Mi a tapasztalatotok?

normális, hogy ha fekve szoptatom a csajszikat az orrukon visszafolyik a tejcsi? Hogyan lehet ezt kiküszöbölni?

Elég sokszor előfordul, hogy orrukban nagyobb mennyiségű nyák képződik, ki tudja miért..Nem látom, hogy meg lennének fázva. A Sterimar használ, de jó lenne tudni mi okozza..

Nellinek a köldöke sajna elkezdett kitüremkedni. Jelenleg ragasztjuk. Nem szeretném, ha sebészet lenne belőle. tehetünk még többet?

Azt hiszem hírtelen ennyit akartam kérdezni. Bocsi, hogy elárasztalak benneteket a kérdéseimmel, de most van kicsi időm, mert alszanak a csajok

Kép
 
 


Kisfóka,

Nálunk sem kötelező az uh, de most, hogy volt ez a kis légzéskimaradás, mindkettőjüknek elvégezték az uh-t. Én is elvittem volna őket, ha most nem nézik meg. Sztem ez nem paramamiság. Jobb a biztos tudat, hogy minden ok!

Kép
 
 


Viri :P
Én ezt nem igazán értem. 5-6 mp légzéskihagyás az nem légzészavar! Akkor minek a gyógyszer? :shock:

Most mennyit esznek a lányok? Nálunk 60-akat, az egyik 2-2,5 óránként, a másik 2,5-3 óránként.

Az én kisfiaim is pocifájósak olykor, nem jöttem még rá, hogy mitől. A kömény pont tejet csinál, de ha attól, az baj lenne, mert én folyton köményes csirkét eszem... direkt a tej miatt.

Olvastuk, hogy még jó is, ha az orrukon visszafolyik a tejcsi, jót tesz a nyálkahártyájuknak. Az enyémek is szipognak, nem fáztak meg ők sem. Nálunk Milán nagyon sokat bukik, sőt, inkább hány. De van széklete, meg pisije is, így azt mondta a védőnő, hogy ne aggódjunk, próbáljuk lassabban etetni a kis mohót, sok szünettel.

Milánnak is leesett a csonk és kitüremkedik. Apa szerint nem sérv, de lehet belőle, viszont vissza is húzódhat. Sok babának van ilyen, pl. Anyukám azt mondta, nálam is így volt.

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
 
 


Fanni,

a madarász szerint légzészavar! na én aztán meg nem tudom. titkon bizony csalok a gyógyszerrel, ha elfelejtem, nem csinálok belőle problémát! Így még ezt a mini adagot se kapja meg.

A kórház előtt a lányok már 100-at ettek, sőt Dorka 110-et is. Most visszaestek 70-80-ra, de napközben 2 óránként esznek.

Ja a bukás! Eddig boldog voltam, hogy az én lányaimnak csak megcsordul a szájuk szélén a tejcsi szopi után! erre tegnap Nelli reggel sugárban adta vissza a reggelijét büfizés után. Szó szerint a bokámon is folyt és abban ácsorogtam. Apa körbetörölt :lol: ! Rettenetesen megijedtem, de egész nap vigyorgott és rendesen szopizott, így gondolom, nincsbaj!

Nelli hétfőn 3110, Dorka 3040 volt. nálunk a hétfő a mérős nap.

Kép
 
 


viri8 írta:Leheteséges, hogy a More Milkben lévő édeskömény okozza? Mi a tapasztalatotok?

normális, hogy ha fekve szoptatom a csajszikat az orrukon visszafolyik a tejcsi? Hogyan lehet ezt kiküszöbölni?

Elég sokszor előfordul, hogy orrukban nagyobb mennyiségű nyák képződik, ki tudja miért..

Nellinek a köldöke sajna elkezdett kitüremkedni. Jelenleg ragasztjuk. Nem szeretném, ha sebészet lenne belőle. tehetünk még többet?

az édeskömény tud hasfájást okozni, az egyik leggyakoribb ok. Ha hasfájós a gyerek, a szoptatós teákat jobb felfüggeszteni.

normális, hogy az orrukon folyik a tej, ez anatómia. Nem kell foglalkozni vele.

nyák is normális, majd amikor megnőnek megszűnik.

köldököt ragasztani kell, vagy elég vagy nem, idővel kiderül.

fanni73 írta:Az én kisfiaim is pocifájósak olykor, nem jöttem még rá, hogy mitől. A kömény pont tejet csinál, de ha attól, az baj lenne, mert én folyton köményes csirkét eszem... direkt a tej miatt.

a hasfájás okának megtalálása kb. akkora talány mint a "miért sikerül a lombik v. miért nem"
van aki hasfájós, van aki nem. Ha az, nagyjából nincs mit tenni, túl kell élni az első 8-12 hetet, utána jó esetben elmúlik.

Orsi
KépKépKép
 
 


Orsi :P

Én úgy tudtam, hogy a kömény pont hasfájás ellen van. Régen köményes teát adtak a hasfájós babáknak!

Köldököt mivel kell ragasztani? S miért? :shock:

Viri :P
Márknál már merném lassan emelni az adagot, talán a jövő héttől igyekszem 70-et adni, de Milánnál felesleges. Nem fér bele több. A 60 is sok neki igazából... Azért a 100-110 nem semmi :wink:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
 
 


Viri!
Örülök, hogy előkerültél! :P
Biztos nagyon nehéz lehet kettővel, majd bele fogtok jönni mind a hárman, ügyes vagy!
Én úgy tudom, hogy a Moremilket nem szabad együtt szedni a homeossal, vagy az egyik vagy a másik. Én a moremilket szedtem, nekem bejött! :wink: Azt hittem, ha majd nem szedem totál meg fog csappani a tejcsim, és nem így lett szerencsére!!! :lol:

Nyuszi!
Üdv itt! :P

Kisfóka!
Mi nem voltunk ilyen vizsgálaton koponya, meg vese! :oops: Kérdezzek rá a gyermekorvosnál?

Kép

Kép
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: