Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Donika jelezte, hogy a 2008-ban született Kaális babáknak jó lenne egy új topik, s megkért, nyissak egyet. Íme.
Szerintem hamarosan jövök én is beszámolni, kérdezni, eszmét cserélni, levelezni 8)
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
 
 


Juj de jó :D
Hát itt vagyunk mi is :lol:
Vendég
 


Hello csajok!

Én is én is én is itt vagyok.Szuper.


Fanni!Azt hiszem hamarosan te is jössz!

Kép
 

 
 

JAj de jó előreláthatólag augusztustól mi is jövünk :lol:
Vendég
 


Van amit csak bemásolok:

Sziasztok...

azt sem tudom hova írjak...a régiben régiek vannak, itt meg 2008-asok mi meg mindenhonnan kilógunk :lol: na nem baj...majd írok mindkettőbe... :lol:

Lafi vagyok voltam...kiregisztrálva és másként újraregisztrálva. A sztori hosszú és sok okból áll, ami nyilvános ebből, hogy olyan helyen vagyok dolgozóban ahol nem jó, ha egy-két dolgot megtudnak....és hát ügyfelek ismertek rám...mégha tagadtam is...ciki volt.

új hírek rólunk:

kijött egy tűhegy! olyan jó, észre sem vettem ő csak röhögött és ivott pohárkából és koccant valami meg karistolta az üveg- poharat, megnéztem, jééé fogszerű tűpárnás valami!!!!!!!!!!!!!!És ott mutatkozik a másik is....csak még feldagadva!!!!!!!!!Nem tudom,a borostyánlánc tette-e meg a hatását, de hálistennek kop-kop azt sem tudtam, hogy ott van a tűpárnája!

Mint mindenben, ebben is lemaradva, de majd csak behozza magát...

Fordulunk hasról hátra és hátról hasra, próbál felülni, fel is húzza magát az ágyban aztán visszaesik...

7530 gramm és 65 cm volt 6 hósan...

Babaúszunk ezerrel, a merülés a nagy kedvenc és a játék, magát a feladatokat meg utálja, akkor hisztizik, de amint merül kéri a következőt :lol:

Nagyjából ennyi velünk, én tanulok ezerrel, szakvizsgázom ezen a héten folyamatosan....nehéz gyerek mellett de ez van...

Majd néha jövök...

(megyek bemásolom a másikba)
Vendég
 


Fanni!
Nagyon köszönjük a segítséget! Hamarosan várunk Téged is!!! :lol: :P

Pandus!
A másikon olvastalak, hogy Dórika már 2 hónaposan fordulgatott, nagyon ügyi! :D Zsombi egyelőre oldalra fordul, és kicsit ha megbillentem a hátát már át is fordul.
Van elég tejcsid?

Orsi!
Ide is várunk! :D

Kép

Kép
 
 


donika írta:Orsi!
Ide is várunk! :D

ha ez nekem szólt :wink: akkor szereznetek kell egy bejárónőt, hogy tudjak itt is olvasni :lol:

láttad mit írtam a Muráról a babásba?
jóóóó kocsi :roll: :roll:

Orsi
KépKépKép
 
 


Orsi,
Nem probléma, szerzünk neked :wink: A tanácsaidra itt is szükség lesz!

Donika,
Köszi :D Igen, még mindig csak szopizik szerencsére(kopkopkop) Voltak problémák, de eddig sikerült megoldani őket. Most már a More Milket se szedem pár hete. Zsombiról kép? Tejcsi?
Vendég
 


Orsi!
Naná, hogy rád gondoltam!!!! :P
Nem olvastam, melyik oldalra írtad?, most keresgéltem a babás topikot néztem.

Kép

Kép
 
 


Donika,
Csak nem új babakocsit akarsz venni?
Vendég
 


Pandus!
Teszek fel képet holnap Zsombiról. Tejcsi még van, május elején olyan sok volt, hogy tudtam lefagyasztani belőle, most viszont kevesebb van :( , így 1-1 zacskóval elő kell vennem, pedig nagyon szeretném, ha legalább az 5. hónapig kihúznánk. Mindenesetre megkérdezem a gyermekorvost mi a teendő, tápszer, vagy kezdjem a gyümiket, ha mégsem lesz elegendő. A Moremilket én is elhagytam már 1x, de visszaszoktam rá.

Dórikáról Te is tegyél fel képet!!! Hinta bejött?

Kép

Kép
 
 


Pandus!
Jaj, dehogy, de a hírek érdekelnek! Nagyon meg vagyok elégedve a mostanival! :D Dórika szereti a babakocsit? Zsombi néha már elég nyűgös benne, sztem az a baja, hogy nem lát ki!

Kép

Kép
 
 


Donika,
Mi azóta már vettünk egy másik kocsit, az első is nagyon jó, csak azért annyira mégsem :? Az új kocsit szereti, mert engem is lát, meg jól tud benne nézelődni. Hintát most kaptuk vissza, nővéreméknél volt, de Dóri még mindig utálja :lol: Nekem most meg egy hete, megint nagyon sok tejcsim van. Úgy vettem észre, ez folyamatosan változik :roll: Pedig Dóri igénye nem változott közben. Még mindig csak 100-120 között szopizik/alkalom. Éjszaka is kétszer szopizik még. Nálatok az éjszakák milyenek? Hány alkalommal eszik egy nap Zsombi? Hány kiló? Tesót tervezitek? :D

Kép
Kép

Csiperke,
Látványterv is érdekel :wink: Nálatok milyenek az éjszakák? Hány alkalommal eszik egy nap Orsi? Hány kiló?
Vendég
 


pandácska* írta:Még mindig csak 100-120 között

a kezdeti időszakos hiperzabálásait leszámítva, ennél többet Lili sem nagyon evett.
Van egy olyan "szabály", hogy anyatejes baba általában 1000 mlnél többet nem eszik egy nap, mind1 mennyi idős.
Az anyatej alakul át, hogy kellően tápláló legyen.

a tej mennyisége pedig mindig változik, ez teljesen normális így.

Orsi
KépKépKép
 
 


Pandus!
Nagyon szép Dórika, szupi a kalapja! :D
Nálunk Zsombi este 7-kor fürcsi, utána vacsi, 8 körül elalszik, és reggel f5-5 körül eszik legközelebb. Akkor nagyon éhes. Ő napi 5x eszik általában, a reggeli, ebéd, és vacsora elég bőséges, ritkán mérem, de ekkor 200 ml körül szokott enni. 6 kg körül van, de holnap tényleg lemérem! :wink: A tejcsit én is úgy vettem észre, hogy elég változó.
Tesót ha lehet, akkor 2 éves kora körül szeretnénk. Ti már rajta vagytok? :lol:
Milyen kocsit vettetek? Fotó!

Kép

Kép
 
 


Donika nagyon jó a napirend!

Panda, én nem is dícsérem Dorkát :lol: ez a kiscsaj egyáltalán nem szép!!!!Gyönyörű!!!!

Huni merül babaúszin:

Kép
Vendég
 


Hunci,
Köszönjük :D Gratula nektek a foghoz!

Donika,
Akkor nagyon ügyes Zsombi, hogy ilyen szépen alszik éjszaka. Dóri Zsombihoz képest akkor sokszor eszik, napi 7-8 alkalommal. Igaz ő kevesebb adagot. Mi elméletben rajta vagyunk, de gyakorlatilag nem :D Addig akarunk várni, amíg Dóri majd tud járni. Ti majd rögtön lombikoztok vagy próbálkoztok spontán?
Babakocsi:
Kép

Orsi,
Köszi :wink:
Vendég
 


Hali lanyok :lol:

itt vagyunk mi is:)

Pandus,

en szoktam a blogodat is olvasni olyan jokat irsz es mindig megcsodalom a legujabb fotokat Dorirol:)Tunderkiralylany!

Hunci,

nagyon edes a merulos kep,mar olyan nagyfiu!

Donika,

az este kb nalunk is igy zajlik es Laura is kb 5 korul kel,vagyis a heten mar igy volt.MA peldaul 7kor :lol:
Lehet hogy a bugat lassan at kell szerelnetek a sportra?Vegulis ha teljesen ledontod akkor abban is fekszik..

Mi meg csak hetfon megyunk a ket hos oltasra mert kicsit csusztatom ugyanis 23-an repulunk haza egy honapra igy az ismetlo oltas is csuszik.Mar alig varom a hazautat :lol:

Lanyok,
Laura ket napja szopi kozben tekergeti rangatja a bal fulet,ez mi lehet.faj neki?De laza nincs mert merem rendszeresen...

Na meg par foto:
Kép Kép Kép

Kép
 


Pandus,

szep az uj babakocsi,olvastam a blogodban hogy Dori sirt a masikban mert nem latott.Nalunk is ez van allandoan figyeli hogy biztos ott vagyok-e :lol:

Kép
 


Petipois,
Laura egy tünemény :D nem hiszem, hogy fáj neki, Dóri is elkezdte tekergetni, nővérem lánya is tekergeti. Szerintem ez ilyen baba dolog :D Milyen ügyesen alszik ő is éjjel!! Tejcsi?
Vendég
 


Lili akkor piszálja a fülét, ha álmos, és tekereg is hozzá.

Petitpois :)
nagyon szép a lánykád!

Orsi
KépKépKép
 
 


Pandus,

koszi :lol: Akkor megnyugodtam fulcsavarintas ugyeben.
Tejcsi kopp kopp kopp van eleg,remelem igy is marad,en is szedtem a moremilket most pedig az Ovomaltine nevi italt iszom allitolag ez is nagyon jo tejszaporito a malata miatt:))Meg persze sulyszaporito mert jol lehet tole hizni :?

Orsi,
koszi :lol:
Olvastam a masikon hogy tetszett a Mura..Csak nem babakocsicseren gondolkodsz?Nekem a bugaboo is nagyon bejott,bevalt :lol: imadom

Kép
 


Hali Csajok!

Petitpois!Ez a lány,hát nagyon gyönyörű!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pandus!Orsi is 7-8 szor szopik,vagy többször,éjjel is még kelünk 2x biztos,de van hogy 3x is.Nagy melegben főleg.

És mi is vettünk másik babakocsit,jó hogy írtátok,mert Apának így tudom mutatni hogy ti is így gondolkoztok.Orsinak is az a baja,hogy nem látott ki a másikból,ültatni meg még nem akartam.

Pandus megy üzi!

Kép
 


Csipi,
Igen, ez a kilátás nagyon fontos, kár, hogy akkor nem gondoltam rá. Orsi hány kiló? Akkor ti is éjszakáztok rendszeresen. Mondjuk én már megszoktam, szépen megszoptatom, és alszunk is tovább. Most adom neki fogra a Chamomillát, de amikor nem adtam volt, hogy hatszor is felébredt egy éjszaka, és sírt. Na az nagyon rossz volt.
Vendég
 


Petitpois gyönyörűséges a kislányotok! :lol: :lol:
Vendég
 


Hunci!
Köszi!
Hunor nagyon aranyos! :D Én is vinni akarom babaúszásra, mikor kezdétek? nem féltél a víz alá meríteni? :D Hányszor jártok 1 héten?

Petitpois! :D
Nagyon szép Laura, és a reggel 7 óra az nagyon szupi. én is örülnék neki, de már ez is jó! Ott milyen védőoltások vannak?

Pandus! :D
Igen, egész jól alszik az utóbbi időben, kivéve tegnap éjszakát, sokszor felébredt! Sztem az a gond, hogy amikor lefektetem még elég meleg van, akkor csak egy h.ujjú badyt adok rá, meg pelussal betakarom, viszont éjszaka fázik, és hiába takarom be vékony takaróval, rá kell adnom egy ujjatlan rugit, és utána elalszik.
Ti miben altatjátok mostanában?
A fogzás sztem nálunk is kezdeti stádiumban van, folyik a nyála, meg a szájában a keze, és a cumit is úgy igazgatja a szájában. A dentinox géllel néha bekenem alól. Ez a homeos milyen, mikortól adható?
A kocsi szuper, a színe is nagyon tetszik! :D

Csiperke!
Te is tegyél fel képet Orsikáról, biztos ő is csodaszép! :P

Képek Zsombiról:

Kép

ez ma készült:
Kép

Kép

Kép
 
 


Donika,
Nagyon édes Zsombi, régen láttam, jó nagy lett :D Homeos nincs korhoz kötve. Mondjuk én addig nem adnám, amíg nem kezdődik el a nyűgösség nála. Nálunk úgy kezdődött, hogy éjszaka felébredt hatszor, utána kezdtem el adni. Persze nem egy éjszaka után. Mi csak egy rövid bodyban altatjuk, derekáig betakarom, de nem fázik.
Vendég
 


Sziasztok!!!

Énisénis itt!! :D

De jó mindenkiről híreket hallani, nagyon édik a babák is, hihetetlen hogy 1éve még a szurikról beszélgettünk, most meg ezek a cuki babafotók... :D

Rólunk:
Máté az éjszakákat tekintve egy igazi tündér, átalussza az éjszakát, legrosszabb esetben 7kor kel, de inkább 8-9körül.
Tejcsi tényleg változó, az elmúlt héten úgy éreztem, hogy nincs elég, most meg reggel szétfeszül, csöpög, alig várom, hogy cicire tehessem.
Máté még mindig nagyon mohó, 10-15perc alatt eszik 180at, nagyjából kialakult a napirend, 5ször kap cicit és közben néha teát ill. próbálkozom némi őszibarackkal mert a kaki nem megy.

Volt vkinél hasonló, hogy egyáltalán nem kakilt?? Vmi praktika??
2naponta glicerin kúppal sikerül, így tök jól elvan, doki szerint majd ha kap rendes kajcit beáll. :roll:

Különben elég izgágák vagyunk, már átfordult hasról hátra, kiabál, gügyög, röhög, zabálni való.. :D

Az hogy iszonyúan nyálzik és állandóan harapdálja a kis ökleit már a fogzás jele??? Még nagyon korainak tűnik nekem :shock:

Fotót próbálok majd éni is...

Kép
 
 


fendike írta:próbálkozom némi őszibarackkal mert a kaki nem megy.

Volt vkinél hasonló, hogy egyáltalán nem kakilt?? Vmi praktika??
2naponta glicerin kúppal sikerül, így tök jól elvan, doki szerint majd ha kap rendes kajcit beáll. :roll:

a babát zavarja, hogy nem kakil???
Máté 7-10 naponta kakilt, ha őt nem zavarja, akkor kár bármifélével nyaggatni.
Az őszibarackot én ennyi idősen semmiképp nem adnám!

Orsi
KépKépKép
 
 


Fendike,
szerintem is tök fölöslegesen táplálsz még hozzá! A nyáladzás ilyenkor ált. nem a fogzás jele, hanem azé, hogy elkezdett működni a vegetatív idegrendszer. Ilyenkor lassan kezdenek elfelejtődni a csecsemő reflexek, ezzel ellentétesen fejlődik az idegrendszer.


Pandus!
Köszi, szépen növekszik, igazi haspók, ami sztem a képeken is látszik! :lol:

Fendike! :D
milyen teát adsz Máténak? Nekem a védőnő azt mondta, hogy amíg van elég tejcsi ne adjak teát. Ha mindenképp akarok adni neki innivalót, akkor vizet. Nem tom, mi legyen? :oops:

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Olvasni sajnos nincs időm benneteket a két törpöm mellett. De nekem a kaális társak mindig is fontosak voltak és sokotok pocakodását sőt a hosszú utját is végigkísértem így azét a képeket jövök és megnézem.

Nagyon szép minden baba ismét meg kell állapítanom a Kaáliban tudnak valamit.

Zsebi
Kép


donika írta:Nekem a védőnő azt mondta, hogy amíg van elég tejcsi ne adjak teát. Ha mindenképp akarok adni neki innivalót, akkor vizet. Nem tom, mi legyen? :oops:

szerintem teljesen felesleges bármiféle innivalót adni egy babának, ha kizárólagosan szopik.
3 élő példám van rá, hogy enélkül is fel lehet nőni :wink:

rossz beidegződés ez a folyamatos itatás a babáknál, se tea, se víz nem kell. Tápszeres babáknak sem igazán - maximum, ha nagyon meleg van -, mert a modern tápszerek mellett már nincs rá szükség.

Orsi
KépKépKép
 
 


Fendike, Donika,

Igény szerint szoptatott babáknak nem kell folyadékpótlás. De, ha mégis úgy érzitek, hogy itatnátok, akkor sztem a babavíz is teljesen megfelel, ezt legalább nem kell cukrozni. :D

Gyönyörűek a babák!!!

Kép
 
 


Orsi! :D
Köszi! És ha úgy néz ki, hogy kevesebb a tejcsi (az utóbbi 1 hétben kevésnek találom, illetve Zsombi étvágya a 2. védőoltás óta nőtt), akkor tápszer?

Zsebi!
Szerintem is tudnak valamit a Kaáliban! :D

Kép

Kép
 
 


donika írta:Orsi! :D
Köszi! És ha úgy néz ki, hogy kevesebb a tejcsi (az utóbbi 1 hétben kevésnek találom, illetve Zsombi étvágya a 2. védőoltás óta nőtt), akkor tápszer?

sűrűbb mellretétel :wink:

Orsi
KépKépKép
 
 


Orsi,
egyszerre írtunk. :D
Én is csak akkor kezdtem el itatni Balázst, mikor már két szopit is kiváltottunk 'rendes' kajával. Korábban nem is tudtam volna, mert a cumisüveget nem fogadta el, pohárból meg még nem ment.

Kép
 
 


Bandika!
köszi neked is. :D Miért írod, hogy a babavizet nem kell cukrozni?

Kép

Kép
 
 


Bandika :D
Lili még most sem iszik üvegből. Eszik, utána szopit iszik. Levi sem ivott

Orsi
KépKépKép
 
 


Orsi!
Igen, most azt is bevetem! :lol:

Kép

Kép
 
 


Boniko :lol: ,
koszi :lol:

Csiperke,
Neked is :lol: Orsikarol is kerunk fotokat,mar biztos sokat nott :lol:

Donika,
Zsombi nagyon kis cuki.A masodik foton pihenoszekben ul?Szereti?Most en is gondolkodom hogy veszek egyet mert sokat nezelodik mar...
Vedoltast majd hetfon kapja DIPERTE es Pneumokokkont valamint a rotat...Itt viszont mar nincs BCG oltas ..

Fendike,
en ugy tudom hogy anyatejes babanal nem gond ha csak hetente egyszer van kaki es az sem ha naponta 5x.(mi ez utobbi kategoriaba tartozunk :lol: ,)allitolag azok a babak akik ritkan kakilnal nagyon jol hasznositjak a tejcsit....


Lauranak en nem adok se teat se vizet,igaz itt nincs is olyan meleg mint otthon..

Kép
 


Orsi!
Lili folyadékként csak tejcsit kap?

Kép

Kép
 
 


donika írta:Orsi!
Igen, most azt is bevetem! :lol:

az az én véleményem - és tartom akárki akármit mond -, ha egy babának elég volt 3.5 hónapig a tej, akkor amíg szoptatni akarod elég lesz. (ha nem üt el a villamos, nem lesz 3 hétig 45 fokos lázad... stb.)
mert teljesen normális, hogy van, hogy többet igényel és van, hogy kevesebb a tej, és van - ami a legrosszabb -, hogy ez a kettő egyszerre következik be... de ilyenkor - szerintem - a legrosszabb a tápszerhez nyúlni, mert azzal csak beindítasz egy öngerjesztő folyamatot. 1.5-2 óránként mellre kell tenni, és 1-2 nap alatt visszajön vagy megnő a tej mennyisége.

donika írta:Orsi!
Lili folyadékként csak tejcsit kap?

igen, mivel nem iszik semmiből sem. Levi sem ivott, nincs is ezzel semmi gond. Ha szomjas, szopik, evés után szopik.
Aztán majd idővel belejön a pohárból ivásba.

Orsi
KépKépKép
 
 


Petitpois!
Köszi! :P
Igen a pihenőszékben ül, nagyon szereti, abból jól lát mindent. Most délután kint ületm a teraszon, és a babakocsiban vergődött, kivittem a pihi széket az asztalra, és oda ültettem, nagyon tetszett neki. De kint csakis úgy, hogy ott vagyok mellette, féltem, hogy vmi megcsípi. Tudom, hogy nem lehet mindig megakadályozni, de a darazsaktól féltem. A bugaboonak minden nap használom a szúnyoghálóját, nagyon praktikus sztem! :D
Kakilásban mi is az utóbbiba tartozunk! :lol:
A rota nálatok kötelező oltás?

Kép

Kép
 
 


Orsi,

Balázs csőrös pohárból iszik kaja után. Próbálom a cicit reggelre és estére korlátozni, de még nem igazán sikerül, ha álmos vagy nyűgös, akkor mindig húzkodja a pólómat.

Donika,
Csak azért, mert gondolom a teát igen, az instant teák pedig eleve cukrosak. Sztem minél később szoknak a cukrozott lötyikhez annál jobb, illetve annál kisebb az esély, hogy hozzászoknak. :lol:

Kép
 
 


Orsi!
Úgy látszik ezek a Máték már csak ilyen nehezen kakilnak.. :D
az elején elég hasfájósak voltunk és hogy napokig nem kakilt nem tett jót, minden alvásnál napközben felébresztették a szélgörcsök és iszonyatosakat durrantott
nekem a gyerekorvos azt mondta, hogy menjen a kúp ha 24órán át nincs kaki.. :roll:
én azért szoktam 2napot várni, de semmi...

így jött nálunk a tea is, kamillát javasoltak, hátha lesz kaki...
hát attól sem lett, viszont nekem bevált 2 szopi közt néha adok kicsit, ha rájön vmi hiszti jól jön, szereti és a cumisüvegből is simán iszik
én pont a nehezebb emésztése miatt mindig megvárom, hogy legyen 3óra két szopi közt

Petitpois,
pihenőszék nálunk is nagyon bevált, csak abban van el huzamosabb ideig

Hajni,
akkor mostmár értem mitől a nagy nyáladzás, köszi :D

Donika,
nekem meg kifejezetten mondta a doki és a védőnő is a teát
remek, hogy mindenki mást mond.. :oops:
HIPP gyermekteát vagy sima kamillát adok
de van aki dícséri a babamosolyt is, abban asszem csak édeskömény van

Kép
 
 


Fendike,
Szerintem ez azért nem jó, mert megszokja, hogy kúppal kakil. utána majd azért nem tud, mert nem lesz kúp ami segít. Amúgy érdekes amit az orvos mondott, hiszen anyatejeseknél természetes, ha több napig nem kakilnak!! Nálnuk ilyenkor a torna segít. Jól megtornáztatom naponta töbször is, és utána olyat rotyizik, hogy szaladni kell vele megmosdatni. Képet várjuk :wink:

Petipois,
Szerintem a pihiszék nagyon jó, szeretik a babák.
Vendég
 


Jesszus, látszik, hogy este nem aludtam semmit.. Szóval többször, meg nálunk :oops: .
Vendég
 


fendike írta:nekem a gyerekorvos azt mondta, hogy menjen a kúp ha 24órán át nincs kaki.. :roll:
én azért szoktam 2napot várni, de semmi...

én ezzel nem értek egyet. A hasfájós korszakon is túlvagytok, én nem piszkálnám. 7-10 nap még teljesen normális anyatejes babánál, és Mátét tényleg nem zavarta. (az más téma, ha zavarja, de szerintem sokkal inkább volt a szélgöccsel baja, mint a kakival)
én úgy gondolom el lehetne hagyni a kúpozást.

Orsi
KépKépKép
 
 


Orsi!
Köszi, ez megnyugtató, hogy nálatok is ez volt és rendbejött.
Mikortól kakilt sűrűbben???
És később is szorulásos baba volt vagy ilyen összefüggés nincs csak az elején nehezen indul be???? :roll:
Én is gondoltam, hogy nem kúpoznám, mert nagyon kiváncsi vagyok hány nap után sikerülne egy önálló kaki.

Pandus,
hát igen,állítólag nem szokja meg, de eleinte olyan kemény volt a pocakja 3nap után, hogy inkább beadtam
nálunk se torna, se hőmérőzés, se kamillatea, semmi nem segít.. :oops:

Kép
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: