Új privát üzeneted érkezett!

Nagyon-nagyon sajnálom!

Az én fájdalmam is nagyon friss még, sajnos nem tudom azt mondani, hogy jobban vagyunk már, mi is alig-alig éljük túl a napokat. Nálunk ott volt annak az eshetősége, hogy nem éli túl a fiúnk (50% esélyt adtak rá), de hidd el, mégis váratlanul és sokként ért minket, hogy vége, és nincs tovább, és nincs remény. Az utolsó, utolsó pillanatig reméltem, hogy egyszer haza jön.

Akarsz mesélni a kicsi fiadról? Mi a neve?

Van valaki, akire támaszkodhatsz? Akinek sírhatsz, mesélhetsz? (Nekem van egy barátnőm, aki megért, akinek sírhatok, beszélhetek a kisfiamról, aki nem kérdőjelez meg semmit, aki támogat.) Férjed hogy bírja? Tudtok egymásra számítani?

Hivatalos dolgokon túl vagy már? (Engem azok mélységesen elkeserítettek, és még nincs vége, mert hagyatéki tárgyalás még nem volt).

Anya vagy! És anya maradsz örökké! Anyja a kicsi fiadnak!

Mi itt vagyunk, és meghallgatunk!

Constanze
 


Elég ritkán jövök erre, márt azt hittem nem is kell, nem is lesz miért, de néha valamiért erre húz valami.

Conztane, nagyon, nagyon sajnálom. Nem is tudok mit írni, a többiek már leírtak mindent.

Ary, mi volt a baj? Tudsz róla írni?

Betti
Kép
 


Ary, Constanze, nagyon sajnálom ami veletek történt.

Azért jó itt mert az ember ki tudja beszélni a fájdalmát, megértik, míg a kívülállók csak néznek ránk vagy mondják a sablonos szövegüket...

Constanze ha úgy érzed nincs erőd dolgozni, írasd ki magad, én itthon voltam 2,5 hónapot, pszichiáterhez jártam pedig "csak vetélésem" volt, nem pedig egy megszületett kisbabát veszítettem el.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hsilvia 2012.05.26 00:26-kor.

Kép

Kép

Silvi
 
 

 
 

Kubi,

gratulálok a kislányodhoz.
(bocs,hogy ilyen soká, de nem jártam erre)

Kép

Kép

Silvi
 
 


Nagyon régen nem voltam, köszönöm, hogy gondoltatok rám.
Nem voltam, mert nem volt erőm...

A betegségem kezelik, nagyon aranyos ember a hematológusom, mindenben támogat, már a baba is jöhetne, csak nem jön össze...
Mindenkinek azt mondom nem baj, már úgyis mindegy, már nem fáj semmi, de ez nem igaz. Tudom, hogy rég fel kellett volna dolgoznom az egészet és hogy másokkal sokkal rosszabb dolgok is megtörténtek, de nem megy...Mosolygok a világba és közben nincs olyan nap, hogy a kis angyalkám ne járna az eszembe...A férjemnek is azt mondtam, hogy már feladtam, (ő úgy veszi nem kell,csak idő kérdése) de minden alkalommal amikor nem jön össze 2 napig titokban bőgök, úgy vágyom az újabb babára mintha az eltörölhetné a múltat...
Ezért is nem jártam erre...
Kubi hírét olvasva nagyon örültem.
Viszont Constanze történetén még most is sírok...

Jó, hogy a többségnek jóra fordult az élete.

Bocsi, hogy ilyen negatív voltam, többnyire tartom magam, de néha jó kipanaszkodni magam...

Kép

Kép

Silvi
 
 


Hsilvia!

Dolgozom. Már 2 hónapja. Nem jó, de nem sok más lehetőség volt. Az első 1 hét volt rettenetesen nehéz, utána már egy kicsi könnyebb. Muszáj volt a pénz miatt (60%-os táppénz...), a jövő miatt, meg a miatt, hogy a melóhelyen elég gázos a helyzet, nem lenne jó, ha nem lenne munkám...

Mi fontolgatjuk az örökbefogadást is. Ez sokat javított a félelmeimen, hogy esetleg nem sikerül. Eddig nem sikerült, mondjuk olyan sok idő még nem is telt el, meg nagyon nehéz is volt újból belevágni. Nagyon hiányzik, és a gyerekeknek is. Fájó nekik is a hiány, néha teljesen váratlanul tör rájuk. A lányom nagyon mélyen volt, nagy munkával felszínre hoztuk, most egy fokkal jobb, de minden vágyuk egy kistestvér. Lehetőleg azonnal.:-)

Constanze
 


Constanze!

Közhely, de jó, hogy ott vannak a gyerekeid, akiknek szükségük van rád. Nekem is sokat segített a fiam, mert fel kellett kelnem hozzá reggel, ha hazajött az iskolából igényelte a figyelmemet...
A gyerekeknek sokkal nagyobb a beleérző képességük. Jobban tudja melyik az a téma amit pl. kerülni kell, mint az apja.

Az örökbefogadás jó gondolat. Nálunk a párom nem menne bele. Pedig pszichésen is segíthet. A nagynénémék 10 év próbálkozás után örökbefogadtak egy kislányt, azután született egy saját kislányuk is. Igaz 5 évre rá, de úgy volt, hogy nem is lehet babájuk :-)

Remélem a lányodnak is sikerül feldolgozni ezt a helyzete. Szorítok, hogy minél hamarabb jöjjön a kistestvér, ha te is úgy akarod.

Azért ha néha úgy érzed nincs tovább, gyere ide, itt jól ki lehet magad sírni, még hosszú idő után is.

Kép

Kép

Silvi
 
 


Silvi!
Azt, hogy nincs tovább azért sokszor érzi az ember. Nagyon nehéz a mindennapok élése. Itthon jó, itt a ház, a falak, akert és mi is tudjuk, hogy Vilmos létezett, nagyon is valóságos kisfiú volt, és itt velünk van, a részünk. Ha kilépünk innen ez eltűnik. POnt úgy érzem magam, amint amikor valamelyik gyerek nincs velünk, mert mamázik, vagy barátozik. Valahogy nem találom a helyem, valami fáj, valami nem jó. Sokszor csak később esik le mi a bajom, csak azt érzem valami nem jó.
Naponta menni az oviba, suliba, látni a terhes anyukákat, a kisbabákat, iszonyatosan nehéz, embert próbáló. Anyáknapi ünnepség katasztrófa.
Ez tart a felszínen, hogy legyen még gyerekünk, és akkor talán újra tudok terhes anyukák szemébe nézni.
Az örökbefogadás is lassú és nehézkes, most várunk, hogy teljen az idő, mert most nem nyilvánítana biztosan alkalmasnak a pszichológus, még akkor sem, ha valójában a konkrét gyerekig még évek is eltelhetnek. Várunk és remélünk, és próbálunk az itt maradt gyerekeknek adni amennyit lehet.
 


Silvi annyira örülök, hogy jelentkeztél.
Nagyon sajnálom, hogy nem jön a várva várt baba.

Nálunk Szonja most volt egy éves. Egy tünemény.
De persze az ikrek nekem is naponta eszembe jutnak. Annyira nehéz, ambivalens érzés, mert ha velünk maradnak a fiúk, akkor most nem lenne egy csoda kislányom.... Nehéz, na..:(
 
 


Beznéztem én is, megnéztelek titeket.

Kislányt várok, 32. héten vagyok, először kisfiú volt, de mostmár hónapok óta kislány, talán, hamarosan kiderül. Nem is tudom, még hogyan fogjam meg ezt az érzést.

Betti
Kép
 


Betti annyira örülök nektek. Nem tudom, valahogy megéreztem, hogy be kell néznem.
Nem is tudom, mit írjak, nagyon is értelek. Rendben lesz biztos minden. Szerintem egyelőre csak azzal foglalkozz, hogy egészségesek legyetek, aztán majd úgyis elvarázsol az új jövevény:)

Tüncinek és természetesen a többieknek is örülnék ha írnátok, hogy mi van veletek!
 
 


2012. november 9.-én megérkezett Kiss Franciska, egészsében.

Betti
Kép
 


Sziasztok!

Velünk minden rendben, kisfiam már hatalmas, önálló nagyfiú, a koraszülöttségéből adódó problémákat már rég magunk mögött hagytuk, pár hónapja oszlopos tagja a helyi Csanának, én pedig már dolgozom.
Már nemigen van szüksége rám, egyre önállóbb, alig-alig kér bármiben is segítséget,nagy változás ez :)
Mi nem tervezünk kistestvért, minden más szempontból vagyogatunk, semmi különös nem történik.

Szívesen olvasnék én is pár sort mindenkiről, akinek van kedve és be-benéz, az kérem h írjon, jóóó??
puszi és mindenkinek minden jót kívánok!
 
 


sziasztok,

rólunk: 2011ben megszületett 3dik gyerekünk. barak nagy fiú, imádja a hugait. én minden nap hulla fáradt vagyok :).. bettinek nagyon örülök, tüncit követem az fb-n :)..

kitartást és erőt kívánok mindenkinek.

Kép
 


Leda, én is, nem győzlek csodálni titeket, néha azt sem tudom h épp merre jártok :)))
Sajnálom h már nincs időm sokat levelezni, de mindig mindenkire szeretettel gondolok!
 
 


Sziasztok!

Budapesten a Pozsonyi úton található kellemes kis lakásban indul a második Vendégbaba-gyászcsoport két nagyon kedves, profi vezetővel (dúlák, pszichológusok, stb.).

12 alkalmat jelent ez, kiscsoportos foglalkozásokat, beszélgetéseket sorstársakkal, olyanokkal, akik maguk is érintettek egy vagy több kisbaba elvesztésében. Nincs különbség aközött, ki mikor, hogyan veszítette el a babáját, lehet ez az első hetekben, vagy éppen a 2-3. trimeszterben, esetleg szülés közben, születés utáni veszteség is. Lehet spontán vetélés, tudatos döntés, orvosi javaslat vagy a véletlen műve is a tragédia, mindenkit nagy-nagy szeretettel és SEGÍTSÉGGEL várnak.

Lehetőséged van elmondani, kibeszélni, kisírni a fájdalmadat, kimondani azokat a sokszor önmarcangoló kérdéseket, amelyeket magadnak is alig mersz feltenni. Ez nem egy üldögélős beszélgetés, nagyon sok feladat, a gyászmunkához kapcsolódó feldolgozást segítő otthoni feladat is vár majd rád.
Külön örülnek, ha a pároddal, szülőddel, nagyiddal vagy bárki mással együtt jöttök, akinek szintén nehéz szembenézni a veszteséggel.
Itt senki nem kritizálhatja, bírálhatja a másikat, CSAK SEGÍTENI lehet, de azt minden eszközzel.
A csoport családias körülmények között, oldott, barátságos légkörben, kis létszámmal tevékenykedik, akár új barátságok kötésére is van lehetőség.

A részvétel egy alapítványnak köszönhetően díjtalan. A helyszín a Margitsziget pesti hídfőjénél található, a Jászai Mari tértől pár perces sétával könnyen elérhető.

Én is részt veszek az első csoportban, a következő alkalmunk a 9. lesz, csak pozitívan tudok róa nyilatkozni. Ha bárkit érdekel, szívesen részt venne rajta, bővebb infóra van szüksége, nekem is írhat, de még jobb, ha a vezetőkhöz fordul:

http://www.facebook.com/#!/events/197113090431208/
http://gyaszfeldolgozas.com/gyaszfeldol ... k-csoport/
http://www.facebook.com/#!/Vendegbabak
http://www.gyaszportal.hu/cikkek/segits ... aszoloknak

Ne gondolkodjatok rajta sokat, higgyétek el, megéri!

Betti, végtelen sok boldogságot kívánok a lurkókhoz! :D

Mindnyájatoknak nagyon szép, reményekkel és megvalósult álmokkal teli évet kívánok!

Puszi: Lyly

Kép

Kép

Kép
 
 


sziasztok!

Velünk minden ok, nagy fiam 11 lesz, kis elő-tini.
Most indul a harmadik zenei versenyen, fagottból.
Zenekari tag, mellette második hangszerként zongorázik. Jeles tanuló, mindent megért. A tesómnál is baba lesz.
Gratulálok minden új babához.
Mirci :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 


Sziasztok!

Örömhír következik.:-)

március 30-án megszületett Vilmos kisöccse, Boldizsár baba, 38+6-nál, 3490 grammal és 52 cm-el, egészségesen.
 


Constanze, GRATULÁLOOOOOOOOOOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Annyira boldog lettem ettől a hírtől, el sem tudom mondani!!!
Legyetek nagyon-nagyon boldogok, csupa-csupa jót kívánok és jó egészséget mnidenkinek!!!!!
:D :D
nagyon örülök, majd kiugrok a bőrömből ;)
pusziiiii
 
 


Constanze, én is gratulálok, nagyon örülök!

Betti
Kép
 


Bettiii, hát Te is benézel néha ?:)
 
 


Köszönöm lányok!! Boldi egy tündérbogár, a nagyok meg agyon imádják.:-)
A terhesség totálisan probléma mentes volt, a 36. hétig 3000-es méhszájam volt! Csak idegileg volt borzalmasan nehéz, a 25. hét rémes volt, gyakorlatilag éjszajánként semmit sem aludtam, csak révülten vártam, hogy teljenek az órák.
Boldizsár vigasz, de ugyanakkor feltépett egy csomó sebet, még érthetetlenebb az egész, hogy mit a fene történt akkor. És hát óriási a kontraszt, Boldizsár szinte egy percet sem volt nélkülem, Vilmossal meg alig lehettem, és egész kis életében 5X 1 órát tarthattam. Szóval néha ordítani tudnék a dühtől és a fájdalomtól.
 


értem h miről beszélsz constanze. a legnagyob boldogságot hozzák a veszetség után az új kis csodáink, de mégis vmi szívbe markolóan visszahúz ,oda, a múltba, kicsit mindig.ahogy látom cseperedni a fiam, újra és újra arra gonodlok h miylen szép lenne a lányom..de talán ez így normális, talán így kell lennie.lassan 5 éve, és van ,ami nem csillapodik, sosem.
 
 


Sziasztok!!

Betti, Constanze gratulálok a babákhoz :)

November 6. várom a babámat spontán össze jött nem volt semmi probléma makk egészségesnek mondják :) még mindig furcsa annyi veszteség után úgy néz ki, hogy a volt páromtól nem lett volna soha babám genetikailag nem passzoltunk.
Mostani párommal nagyon várjuk már a babát neki van már egy 5 és fél éves kisfia együtt neveljük ő is nagyon várja. :)

Kép
 
 


Drága Grácus szomorú szívvel jöttem ma reggel a topikba és hála Neked, kicsit már is könnyebb napom.
Tiszta szívből gratulálok, kívánok Nektek mniden jót , egészséget, sok-sok boldogságot!!
Kérlek ha majd megszületik tégy egy képet nekünk róla, Ő is egy csodája ennek a helynek!!!!


KépKépKép
 
 


„Egy anya számára, aki elveszítette gyermekét, az első nap soha el nem múlik. Ez a fájdalom nem fonnyad el az idővel. Hiába kopik el, hiába fakul meg a gyászruha, a szív feketesége nem oszlik el soha.”

Itt még talán vannak, akik emlékeznek Rád, itt még talán égbe kiálthatom a fájdalmam...
Soha el nem múló szeretettel gondolok Rád kislányom, boldog 5. mennybéli születésnapot kívánok....

édesanyád, édesapád és öcséd, Bátor.



KépKépKép
 
 


Grácus! Az én lányom november 9.-i, jó kis csaj! A skorpió jegy minden vonásával lassan. :)))

Betti
Kép
 


Sziasztok, 

Én is bejelentkezem, nálunk is érkezik a kistesó, kisfiúnk lesz... Mindjárt betöltjük a 36. hetet... Persze ez sem ment simán, a 30. héttől szigorú pihenésre vagyok ítélve, de talán most már nem lesz baj bármi történik is.
 
 


Gratulàlok, màr nem sok van hàtra akkor, remélem megkapjuk a híreket majd a babàkról.

Betti
Kép
 


Sziasztok!!

Grácus vagyok csak mióta megújult a babanet nem enged be a régi nickemmel így újat kelett csinálnom!!

Tünci Betti köszönöm szépen mindenképpen rakok fel képet.

Tünci  átérzem a fájdalmad júliusban lett volna az 5. szülinapja a babámnak furcsa érzés volt pocakosan átélni :( 

Kubi gratulálok nincs már sok vissza kitartás :) 

Dobok egy 4d képet igaz a 20 héten készült meg egy friss pocak fotót is ha nem baj. 33+1    20 hetesen  
 


Kubi, mesélj, hogy vagy, bébike megérkezett már????

KépKépKép
 
 


Grácus, neked is annyira örülök és a képnek meg főleg, azt hiszme h most mutattad meg magad először :)

hogy kell képet feltenni ezen az új béna felületen?


KépKépKép
 
 




jelentem rájöttem, böngészőt kellett váltani :)
Beteg kisfiam vígasztalós tortája anyucikájától :)



Arra gondoltam h szívből kívánom h lassan ez a topik ilyen képekkel teljen meg h bárcsak már mindenki babát várna , bárcsak mindenki fájdalma enyhűlt volna idővel..

KépKépKép
 
 


Sziasztok!

Még egyben vagyunk, várunk. Még van 10 napunk. Soha nem gondoltam volna, hogy egyszer megérem azt, hogy végig maradjon a baba....
 
 


Sziasztok!!

Tünci nagyon szép a kisfiad :) Én is annyira örülnék, ha mindenki jó hírekel jönne és tele lenne a fórum kisbabák képeivel 

Kubi drukkolok, hogy minden simán menjen és azért majd írjál és egy képet is kérünk.

Nekem már csak 4 és fél hét van hátra. Már nagyon várjuk és izgatot vagyok nagyon.  Olyan jó lenne már túl lenni rajta és a kezembe tartani a kis csodát :) 

Puszi
 


Sziasztok!

Kubiii, letelt a 10 nap, várjuk a babaképet és a jó híreket :)

KépKépKép
 
 


Sziasztok!

14-én, pont 40. hétre megszületett Misa baba:) 3075g és 55 cm. Pénteken jöttünk haza, tanuljuk egymást, kicsit nehezen megy a szopi, de igyekszünk. Nagy a boldogság:)))

Puszi Mindenkinek
 
 


Kubi 

Gratulálok :) Szép méretei vannak. Majd dobjál képet!! :)

Nekem még van 14 napom ha a vérnyomásom miatt kibírom addig naponta járnom kell nst-re nagyon fárasztó.
 


Sok boldogságot kívánok Kubi,Isten hozta Misa babát, csudajó nevet váalszottatok!!! :)
Minden rendben van, jól vagytok?


Grácus, neked is ketyeg az óra  friss híreket várunk!!!

KépKépKép
 
 


Sziasztok!

2013. 11. 09. én 15:27 perckor 55 cm-rel és 3350 grammal megszületett a kisfia Máté. Császárral lett mert nem tágultam de nem baj jól vayunk mind a ketten. Sajna tejci nincs sok így tápszert is kap. Próbálok fejni meg iszom a szoptatós teát remélem lesz hatása. 

 az első találkozás :)  kajcsi után

Puszi mindenkinek
 


Szia !!!!

Kicsit megkésve de sok-sok szeretettel köszöntjük a világon Mátét!!
Vigyázzatok nagyon magatokra és nőjön nagyra boldogságban, egészségben!

KépKépKép
 
 


Grácus, az én kislányom is akkor született csak egy évvel korábban. Pörgős babára számits. :))

Betti
Kép
 


Kubi, Grácus nagyon örülök nektek!

Betti
Kép
 


Sziasztok! Gondoltam benézek hátha írt valaki. Mi jól vagyunk Máté már 6 hónapos lesz 9-én repül az idő. :) Nagyon jó kisbaba. Puszilok mindenkit.

Kép
 
 


Szép baba!

Betti
Kép
 


Sziasztok,
Boldogan tudatom mindenkivel h 2016 januar 25-en megszuletett masodik kisfiam ,terhessegem 34. heteben 3200 grammal 53 centivel.
Jol vagyunk .
Puszi a regieknek ;)

KépKépKép
 
 


@tünci28:


Kedves Tünci! Először is szívből gratulálok a második babához! Nem ismersz engem, mert nem "régi" vagyok, hanem új "angyalkás" anyuka.
Hetekig tartott,de végigolvastam ezt a topikot az elejétől. Nagyon kedves és értékes embernek ismertelek meg a hozzászólásaidból, és szívből drukkoltam neked végig. Na meg a többi sorstársnak is. Nagyon sok erőt és reményt adtatok nekem, bár előttem még rettentő hosszú és nehéz út áll..
Most nem írom le a történetemet, mert hosszú, és most nem panaszkodni, hanem gratulálni szeretnék.
Sok boldogságot és jó egészséget kívánok Neked és a szép családodnak.
Szeretettel: Mókuscica
mokuscica
Budapest XVII. kerület
 
 


@mokuscica:
Kedves,szivbol sajnalom a veszteseged es melyen egyutterzek veled.
Barcsak soha soha tobbe ne tortrnne ez meg senkivel...
Mondanam h idovel konnyebb...de csak sok sok idovel...es eleg egy apro emlek egy illat egy hangulat es maris a multban vagyunk ,a fajdalomban...
Ha eleg erod lesz es ugy erzed segit ,ird le a tortenetedet es tudd h nem egyedul orzod az emleket..

KépKépKép
 
 


Segítséget szeretnék kérni. Októberben vesztettem el a babát, nagyon korán  kb 6 hetesen, de csak a 10. héten derült ki.
Szegeden élek, de nem ismerem az orvosokat, ahhoz aki akkkor kezelt és visszavár nem szívesn mennék.
Akkor hárman voltunk emiatt a klinikán, és az egyik szobatársnőm doktornője szimpatikus lett, de nem írtam fel a nevét.
Vállig érő csigás göndör barna hajú doktornő.
Nem ismeri véletlenül valaki. Az orvosom azt mondta januártól próbálkozhatunk, úgy tünik sikerült, nagyon pici még, de nem érzem túl jól magam. Nem azok a tünetek mint az első alkalommal, pl a mellfeszülés elmúlt pedig az előző alkalommal csak a műtét után 2-3 nappal nem éreztem.
mozes16
Szeged
 
 


Üdv a fórumon. Sajnos a doki ügyben nem tudok segíteni,mert nem szegedi vagyok...
Bár nekem már úgy tűnt,kihalt ez a topik, hátha mégis összeverődünk itt páran, akik tudnak segíteni egymásnak a gyász feldolgozásban. Mert legyen akármilyen fiatal a terhesség, aki azt elveszíti, az gyászol. És bizony nem könnyű út ez.
Én is októberben vesztettem el a 33 hetes kis magzatomat. Egy nap nem éreztem mozogni, és mire beértem a kórházba, már nem vert a szíve. Azonnal beindították a szülést, és 16 órát vajúdtam, amire megszültem a kislányomat. Ő volt a második gyermekem.A mai napig nem derült ki a halál közvetlen oka, állítólag köldökzsinór csavarodás okozta.
Tegnap volt négy hónapos a kicsi angyalkám, és nem tudjuk felejteni. Eltemettük illően, látogatjuk a temetőben. A 3 éves nővére még most sem igazán érti, hogy a várva várt kistestvérét miért nem hozhattam haza a kórházból.
A szülést követően találtam meg ezt a fórumot. Sok héten át olvasgattam, és sokat segített. Bár az ide írók nagy része már tovább lépett és új babát vállalt, a kicsi angyalkájára akkor is örökké emlékezni fog.
Kedves mozes16, írj nyugodtan, ha megértő sorstársakra vágysz. És kívánom neked, hogy az új terhességed problémamentes legyen!
Üdv: mokuscica
mokuscica
Budapest XVII. kerület
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: