Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!

Sajnos a vérzés erősödött,pénteken este telefonáltam a Klinikára, mondták, hogy menjek be, megvizsgálnak. Azt mondta ott egy doktornő, hogy két esélyem van, vagy erősödni fog a vérzés és átvált menstruációba vagy csökkeni fog. Hát sajnos nagyon erős vérzés lett belőle, olyannyira, hogy tegnap óránként kellett éjszakai betétet cserélni...:( Nem tudom, meddig tart ez még így.
Rettenetesen szomorú vagyok. Leginkább az fáj, hogy ilyen hamar megjött, hogy ilyen kevés idő jutott nekem, együtt a babákkal. Nem értem, mi történt. Ez nagyon nehéz lelkileg, mármint ez az egész lombik-dolog. Tiszteletem mindenkié, aki már sokadszorra éli ezt át!
Köszönöm a biztatásokat, lányok!
 


Szia Cicmorgó

Annyira sajnálom hogy nem sikerült nagyon drukkoltam érted hogy végre valaki megkezdje a sort a lombikos babásodásban. Ebben az évben sajnos eddig senkinek sem sikerült még aki lombikozik és olyan jó lett volna ha te kezded a sort. Öszíntén sajnálom és tudom min méssz most át ahogy itt sokan rajtam rajtunk  kívül. Most sírd ki magad mert máshogy nem megy és újult erővel kezdheted a következőt .....

Egyébként mikor volt a beültid hogy ennyire korán jelentkezett a vérzés már meg kellett volna jönnie amúgy is ?
edina71
Budapest
 
 


Köszönöm, edina!!!!!

A beültetés április 4-én volt, pénteken, és pontosan rá egy hétre, pénteken kezdtem el vérezni. Az volt a 23. nap. Ezért nem értem. De az orvos is azt mondta az ügyeleten, hogy ezt nem úgy kell venni mint egy normál ciklust a sok hormon miatt.
 

 
 

Cicmorgo, elmondani nem tudom, mennyire sajnálom :(. Annyira szurkoltam Neked, és annyira bíztam benne, hogy Te majd megtöröd itt a negatív szériát.
Én is csak az tudom mondani, mint Edina, sírd ki magad, add ki magadból a fájdalmat, ne tartsd vissza, hogy aztán a következőnek majd újult erővel futhass neki.
lexi01
Budapest
 
 


Cicmorgo nagyon sajnálom
cicuci
Budapest X. kerület
 
 


Cicmorgó,

nagyon-nagyon sajnálom....mi itt átérezzük a fájdalmadat, pontosan tudjuk, milyen nehéz ez most. Nekem semmi más nem segít, mint az, ha jól kisírom magam, utána pedig máris elkezdem összeírni magamnak, hogy mik azok a dolgok, amiket a következőig el szeretnék végezni és talán még segítenek is (pl.: elmegyek családállításra, tornázom...stb., tehát ami leköti a figyelmemet és még hasznos is).
Mikor kezdheted a következőt?
Ne aggódj, elég hamar elmegy az idő, ha jól kihasználod. A pszichológus nekem azt mondta, hogy minden egyes próbálkozással nő az esély és nem pedig csökken! Kitartás!!!!!
 
 


Cicmorgó,

én is nagyon sajnálom! Azért ugye bemész konzultálni a doktorral ( nem tudom, melyik csinálta)? Én a helyedben elmesélném, higy ilyen hamar megjött, hátha jó, ha tudják, mert ennyire hamar tényleg nem szokott megjönni.
úgy van, ahigy írod, nehéz ügy ez a lombik, azoknak, akiknek nem sikerül elsőre. De ez a 3 hónap nagyon jó a feltöltődésre, elképesztő. Higy az ember újra és újra erőre kap és neki tud vágni! Így leszel te is, meglátod.

Nálam a helyzet ideális, szépen reagáltam és most Merionalt kell adnom 2 napig ami ugyanaz mint a Menopur csak másik gyszercég terméke. Szerdán megyek újra. Itt nincs vv. Csak uh és ez nekem nagyon jó, mert kb. 1 használható vénám van/ inkább csak volt, mert már borzasztó heges. 
Valaki kérdezte múltkor, bocs, nem emlékszem, ki, higy iszom - e az Inofolicot. Igen, iszom.

Paurora, 
te meg a videóról kérdeztél. Nem hiszem, higy megkapjuk ill. Nem is kérnénk. Semmilyen emléket nem kérünk már. Az 5 lombik után kihajigáltam a. Dobozkákat is amiket adtak ( ebben tenyésztik az embriókat). Legközelebb mondtuk Ádámnak, higy ne adja, nem kérjük. A 7.- nél meg már magától mondta, hogy tudja, hogy mi nem kérjük. Elég volt a relikviakból, sem doboz, sem uh- s kép nem tud meghatni, élő eleven gyereket szeretnék magamban érezni aztán kint gyönyörködni benne. Különben A keresztfiunkról van uh videó. Szerintetek nézegeti valaki?:-)
 
 


Lányok, olyan bénán írok ipadről, bocs. Nem mindig van türelmem visszaolvasni és javítgatni, de a lényeget biztos értitek:-)

 
 


lexi, cicuci, mmzs, janula köszönöm!
Tudom, hogy ti itt átérzitek ezt a veszteséget. Mindenképpen beszélünk dr M-mel, hogy mi okozhatta ezt, hátha okosabbak leszünk a következőnél. Úgy tudom, hogy 3 vérzésnek kell elteline a következő lombikig. Ez a mostani már beleszámít?
janula, én is erre jutottam, hogy arra kell koncentrálnom, hogy mit tanultam ebből a lombikból mit lehetne addig is jobban csinálni mint most, vagy ha nem is jobban csak másképpen. A 3 hónap remélem gyorsan eltelik, csak félek, hogy már én nem férek bele a nyári szünet előtti procedúrába. 
én is jártam pszichológoshoz, de mindig csak ideig-óráig. Akihez kórházba jártam, államilag, ő nagyon fiatal volt és úgy éreztem, hogy nem haladunk sehová, kb csak meghallgatja, amit mondok. Jártam magánorvoshoz is, ő nagyon ügyes, de 15 eFt nála fél óra! Kicsit drága így lombik közben meg egyáltalán. 

lexi, remélem minden rendben lesz holnap!
 


Sziasztok..Itt vagyok én is,szerdán megyek profhoz,9:30-ra...Lányok nekem mind1 mit fog mondani,át fogok menni Murberhez...Eldöntöttük..Sok volt ez nekem...És mondjak nektek valami jó hírt megismertem egy lányzót,Murberhez jár,nem régen beszéltünk mert ma ment vissza az eredményért,és  az első sikerült nekik :) Vele együtt örültem a jó előbb.Ő mondta hogy volt egy pár akik az első után szintén átkérték magukat Murberhez..Nem csodálom..Cicmorgo sajnálom én is nagyon,együtt érzek veled...Jó sokan leszünk májusban,már nagyon várom..Dolgozom Gabci,de mielőtt mennék májusban előtte el kell már mennem betegbe,mert tudod stresszes nagyon az én munkám....Szerdán mindenképpen írok,hogy mi volt bent a klinikán...Magdipeti Örülök nagyon neked is....
 


Sziasztok

Cicmorgó nekem azt mondta M doki hogy a két beülti között kell eltelnie 90 napnak ahhoz hogy támogatott legyen a lombik és nem fizetős. Ezt csak azért tudom ilyen pontosan mert amikor nekem az első nem sikerült és a párommal megkérdeztük mikor mehet a következő akkor azt mondta hogy a 3. ciklus után jelentkezzek de ugye 26-28 napos ciklus esetén nincs meg a 90 nap.Ha neked ápr 4 volt a beülti akkor elméletben júli 4-én már lehetne a következő babatranszfer szerintem. De ha beméssz a klinikára biztosan megmondja a doki . Én ha jól emlékszem akkor júni végén nem lesz klinika kb 1-2 hétig és augusztusban egyáltalán nem, de ha van fagyibabád akkor lehet beleférsz még. Jó hogy már a következőn gondolkodsz és nem vette el a kedved az első sikertelenség .

Bízz magadba és a következő sikerülni fog.

Mzsó örülök, hogy szépen haladsz a babavárás felé. Továbbra is kívánom, hogy ilyen jól reagálj a szurikra. Már most is volt uh és voltak gondolom sejtecskék is már vagy tévedek? Neked most ez rövid vagy hosszú prot...? Várjuk a híreket nagyon rólad és szorítunk hogy sikerüljön.

Janula te kezded a sort neked most hosszú lesz megint ugye? Én inkább most a rövidre gyúrok remélem M doki belemegy és nem fog ellenkezni.

Lexi holnap csuruba a kezem érted du.
Évike szerdán jelentkezz majd mit mondott a prof ..
edina71
Budapest
 
 


Cicmorgo
Nagyon sajnálom kitartást és sok erőt kívánok.

Hát lányok Megjött vasárnap Úgyhogy kértem ma időpontot a klinikán. 30. Szerda 10 óra. Megkérdezem a Katit hogy mi hír van a tapaszról de sajnos nem rebeződött még a dolog ezzel kapcsolatban; mondta hogy van még 2 héten mire megyek addigra csak rendeződik. Eléggé csalódott lettem,de ha nem lesz tapasz akkor én nem szeretnék várni még,Megpróbálom a stimut....
evi89
Vecsés
 
 


Janula
Te is 30. án jössz :)
evi89
Vecsés
 
 


Edina,

rövid protokoll, Forgács szerint is ez a jó nekem. Van már 7 tüsző, itt az a szokás, hogy a doki diktálja az asszisztensnek a méreteket.8-11 mm-esek. Bal oldalon 4, jobbon 3. Mnyh. 11 mm, az nagyon szép, hála Istennek. Remélem, minden rendben lesz most.

Milyen hülyeség ez a tapasz-ügy, nem igaz, h. nem lehet helyettesíteni. A prof iszonyú vonalas, és azt kell csinálni, amit ő mond. ÁÁÁÁ!

Évike, 

jól teszed, hogy átmész. Gyakorlatiasabb a M. és segítőkész, lehet vele emberi nyelven beszélni.
 
 


Mzsó ez szuper bár tudom, hogy nem a mennyiség hanem a minőség a lényeg. Eddig is ennyi kis sejtecskét tudtak stimulálni neked csak kevés termékenyült meg ? Mikor lesz kb a leszívás ? A múltkori ár amit írtál az nem tartalmazta a szurik árát ugye?

Hajrá petécskék drukkolok neked nagyon hogy nyár elejére már pocakos kismami legyél.
edina71
Budapest
 
 


Edina,

igen, hosszú lesz! :)
Nekem 26 napos a ciklusom és kijön mindig a 3 menzesz, vagyis 90 nap a két beülti között!

Évi,

nekem 30.-án va na  20. napom, de valamiért 29.-ére kaptam 10-re időpontot, így nem találkozunk... :( De ahogy számolom, te sem a 20.napodra kaptál!!!
 
 


Sziasztok Lányok!

Voltunk ma a klinikán. Szokásos vérvétel, majd a prof-nál uh. Nem mondott semmit, csak azt, hogy ma csak egy Fostimon-t szúrjak, és holnap reggel megint vérvétel és uh. Kicsit meglepődtem, hogy holnap újra menni kell, így eszembe se jutott megkérdezni, hogy mi van a petécskéimmel
Majd holnap megkérdezem... bár gonodlom, ha csökkenti a Fostimon adagot, akkor történt valami a fészkekben

Lányok mindenkinek nagy-nagy drukk
cicuci
Budapest X. kerület
 
 


Cicuci,

ne aggódj, valósuínűleg nagyon jól reagáltál, esetleg túl jól is, ezért akarhat holnap is látni. Próbálnak vigyázni a stimuval. Pár nap és tutira érezni fogod, én legalábbis szoktam érezni, most is már vasárnap éreztem. Reméltem, hogy nem képzelődöm, de a doki azt mondta, " science volt, fiction nem" :-)

Edina,

máskor is 6-7 szokott lenni általában, egyszer volt 8, egyszer meg 11 de abból is csak 3 termékenyült meg. Az utsó 3-nál elég rossz volt a megtermékenyülési arány, különösen a 7.-nél, ott 6-ból 1. Ezért most izgulok rendesen, Nem tudom olyan lazán csinálni, ahogy szeretném, folyton ezen jár az eszem és olyan befelé forduló vagyok meg fáradt.
Leszívás szerintem Húsvét hétfő, vagy kedd, remélem, holnap mondanak már valamit.
Az ár nem tartalmazza a gyógyszereket. De úgy látom, nem drágábbak ezek a gyógyszerek, mint az eddigiek, sőt a Merional olcsóbb, mint a Menopur. És jobban oldódik, nem habosodik egyáltalán. 
Köszi a drukkot! Jó lenne végre már egyszer az életben...

Lexi,

te ma mész, ugye? Várunk!

Cicmorgó,

ez a mostani már beleszámít a 3-ba. Beszélj a dokival. Hát szerintem normál ciklussal számolva pont akkor lenne a 20. napod, amikor ők már nincsenek, de  a 4. ciklus 20.napján már mehetsz! Hidd el, jót tesz a pihenés, és ha jól melékszem, olyan jól reagáltál, hogy igencsak megviselődhetett a szervezeted. Vagy most fagyis lesz? Hátha azt lehet picit előbb, kérdezd meg!
 
 


Cicmorgó,

még annyit, ha szabad, hogy úgy érzem abból amit írtál, hogy a lombik tanulságai meg mit kell másként csinálni stb.,hogy magadban keresed a hibát. hát ezt ne tedd kérlek, mert egész biztos (hacsak nem futottál maratont vagy ilyesmi), hogy nem csináltál rosszul semmit, még akkor sem, ha netán izgultál, aggódtál meg ilyenek. Ez természetes és szerintem nagyon fel van fújva ez a dolog, ha valakinek nem sikerül, rögtön ráfogják, hogy azért, mert görcsöl. Na szerintem ez akkora hülyeség! Aki gyereket szeretne és ennyit küzd érte, az aggódik. Persze nem engedjük szabadjára és nem verjük a földhöz magunkat hisztizve, de belül akkor is aggódunk, azok is, akik először csinálják és sikerül nekik.

De ha hülyeséget írtam akkor bocs!
 
 


mmzs75,
igazából nem hibáztatom magam, csak úgy érzem, hogy kell lennie valami plusznak, amit a következőhöz hozzá tudok tenni. Azt hiszem, ez motiválna és egy kicsit talán vígasztalna. 
Tegnap egy nagyon jó barátommal beszéltem telefonom és azt tanácsolta, hogy a következő beültetés után próbáljak meg ne is gondolni rá, éljek ugyanúgy mint előtte. Nem kezdtem el neki magyarázni, hogy könyörgöm, hogyan lehetne nem gondolni rá? Nagyon szeretem ezt a barátomat, de azt éreztem, hogy fogalma sincs miről beszél, pedig tudom, hogy nagyon akar segíteni. 
Ma már jobban vagyok és bizakodó. Köszönöm a tanácsodat!!!! 
Remélem elegendő és szép kis petesejtjeid lesznek Húsvétra :) Tök jó, hogy az orvos hangosan diktálja a paramétereket, legalább kapsz valami infót. Bezzeg a sOTE :)
Kb. egy darab papír sincs a kezemben, hogy részt vettem ebben az egész programban. Gondolom az eredményhirdetésnél csak adnak valamilyen papírt vagy nem???

edina, köszi az infót a 3 hónapról. Van 5 szép fagyasztott embriónk, de azt mondta Murber valamikor, hogy a "frisset" előnyben részesítik. Most akkor nem tudom, mi lesz. Én is jobb szeretném így, még akkor is, ha több időt kell várni. 

lexi, mi volt ma?


 


Szoktak zárójelentést adni. Nekem általában a köv. elején, de ha kéred, biztos odaadják vmikor az eredmény után. jelentősége nincsen, nekem most volt először érdekes az intézetváltás miatt, kérte az új doki. 

Murber azért megmondja, hány van,néha magától, néha kérdésre. Igen, jólesik az embernek, biztató. Murbernél is szerettem, ha biztatott. Meg mosolygott. A prof rémes, nézd meg szegény Cicucinak egy büdös szót se mondott, mennyivel jobban érezné magát, ha hallott volna valamit.

Fene egye meg, izgulok ám én is, nehogy úgy járjunk, mint múltkor,vagy mittudomén. Egész nap ez jár a fejemben.Megyek is gyakorolni, utána meg előadásra. Képzeljétek, a doki múltkor kérdezte, hogy hol játszom, mondom, hol. Erre megkérdezi, hogy a Varázsfuvolában is játszom-e mert jönnek (gondolom a feleségével) megnézni. Ez olyan jó volt! Ma is azt játszom, de ők acsütörtökire jönnek, majd pénteken megkérdezem, hogy tetszett nekik. :-)

 
 


Beszélj vele erről a fagyiról mégegyszer, Cicmorgó. A fagyinál nincs stimu meg leszívás, sokkal kímélőbb és 5 -ből 2 simán felébredhet. Macinak is így lett a Kismackó. De úgyis azt mondja, hogy ti döntötök.
 
 


Sziasztok lányok! Hát mondhatnám azt is magamnak, hogy "üdv a májusi csapatban"... Sajnos megint nem kezdhettem: a bal oldalról elmúlt a ciszta, de helyette most a jobb oldalon van egy 2x3 cm-es... remek... úgyhogy megint kaptam Norcoulot és elvileg 29-én délután kell mennem, ha megjött. 
Én már nem is tudom mit mondjak, kezd az az érzésem lenni, hogy a testem sztrájkol ezellen az egész ellen, nem hiszem el, hogy 4 hónapja nincs egy olyan hónap, amikor ne lenne ciszta egyik petefészkemen sem... még jó, hogy nem váltottam ki a szurikat.
Azt mondta a doki, hogy ha megyek második napon és akkor minden ok lesz, akkor elkezdjük a rövidet. Nem tudom mit gondoljak, a múltkor is ugyanez volt, hogy kaptam gyógyszert, belőttük a rövid protokollt, de nem múlt el a 2. napra a ciszta... bár az is igaz, hogy akkor 5 cm-es volt... hátha ezzel a 3 cm-essel el tud bánni a gyógyszer, legalábbis nagyon remélem.
Viszont a jóhír, hogy a prolaktinom és a TSH-m rendben van :).

Illetve a tapaszra váróknak egy apró szösszenet: amíg ott voltam a doki kapott egy hívást, hogy valami, ami eddig hiány volt, megérkezett és péntektől már fel lehet írni... nem tudom mi lehetett az, mert azt nem mondta a telefonban, de hátha a tapasz volt az :).
lexi01
Budapest
 
 


SziasztoK!


mmzs75 köszönöm válaszod! Gondolom volt, pláne, hogy már két méhen kívülin is átestem.


Én most leginkább azért vagyok elbizonytalanodva, hogy lombikkal kellen-e kezdjem most vagy további kivizsgálásokkal, ugyanis ötször már elvetéltem és ez nagyon sok volt :(.
Gondolkodom, hogy lehet el kellenem mennem Czeizelhez. Volt már esetleg valaki nála? Van valakinek vele tapasztalata?
Sajnos nem csak nehezen jön össze a baba, hanem el is vetélek :(. Most már mindentől félek...


cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Mmzs,
te mit érzel? Nekem olyan érzésem van, mintha tele lenne valamivel a hasam alul.. mint mensi előtt. Feszeget bal oldalon, meg középen a méhecskémnél is. Ha ezt kell hogy érezzem, akkor megnyugodtam

Lexi,
nekünk is tolódott hónapról-hónapra, csak nálunk a párom csulladása miatt... én is gondoltam mindenfélét, de aztán eltűnt a gyulladás. Biztos, hogy neked is el fog tűnni a ciszta és kezdhetsz végre

Lányok! Ugye jól tudom, hogy a munkáltatónak - ha tetszik neki, ha nem - el kell hogy engedjen a vizsgálatokra? Bár lehet hogy rövidre fogom zárni a dolgot, és elmegyek betegállományba... főleg hogy már közeledik a vége. Pont ma kérdeztem meg a prof-tól és mondta, hogy egy javaslatot tudnak adni amivel a háziorvos táppénzre vesz. Kissé feszkós a helyzet nálunk a melóhelyen és  most nekem ez végképp nem hiányzik...
cicuci
Budapest X. kerület
 
 


Szisztok Lányok!!!

Lexi sajnálom,ez már nem igaz hogy mindíg tolódik a hülye ciszták miatt!!! De mostmár el kell tünnie a gyógyszertől tuti és kezdhetsz!!!

Cicmorgo! 
Nagyon sajnálom sajnos tudom az érzést de napról napra jobb lesz meglátod!!!

Mmzs,Cicuci!!!

Sok-sok petécskét kívánok nektek!! Szorítok!!!

Puszi!!

gabci75
Érd
 
 


Mmzs,

nagyon drukkolok a Húsvéti kis csapatodnak! :D Jó helyen vagy, jó kezekben, rendben lesz minden! :)

Igen, a prof mufurcabb, de én nem szoktam hagyni, ha eszembe jut, igenis kérdezek. Azt is meg szoktam kérdezni, hogy mit lát, mondja csak el! És el is mondja! :)

Lexi,

ne izgulj, eljön a te időd is, az nem lehet, hogy folyamatosan ott az a ciszta! Idd a diólevelet addig is! Annyira finom, én szeretem!
Kár, hogy délután kell menned, én aznap reggel megyek! :(

Cermiák,

én voltam Czeizel Endrénél, nagyon-nagyon kedves, biztató volt a hozzáálása és természetesen a hozzáértésével sincs baj! :)

Cicmorgó,

az én tapasztalatom is az, hogy csak az tudja, min megyünk keresztül, aki maga is átment rajta. Szerintem remek taktika lefoglalni magad pozitív, jó dolgokkal! Amiket mindig is szerettél volna megengedni magadnak, vagy azzal foglalaltoskodni! Itt az idő! :)
 
 


janula,
még egyelőre nem tudom, mi lesz az a pozitív dolog, ami lefoglal. Valami ötlet? :) 
holnap megyek dolgozni, nem bírok már itthon ülni...szerencsére már csökkent a vérzésem, nem kell óránként betétet cserélgetni.

lexi,
azért a prolaktin és TSH is valami :) remélem, a Norcolut meg simán elbánik a cisztádda! ezek a hülye ciszták!! mi a fenéért alakulnak ki mindig? én is félek, hogy visszajön az endometriózis...
az a nagy dilemmám most, hogy hogyan tovább. Dr M és dr B. is biztosan a fogamzásgátlót fogja javasolni, vagyis a Visanne-t. Nem tudom, hogyan döntsek, nem akarok még egy gyógyszert, már így is 3 vagy 4 fajtát szedek! No meg meg vagyok győződve arról, hogy a fogamzásgátlótól ered minden panaszom! Viszont, ha nem szedem, orosz rulettet játszom az endóval..vagy megkímél vagy nem...Szóval már itt van megint egy olyan döntés, amit meg kell hoznunk, és amiben laikusok vagyunk. Az élet mindig ilyen döntések elé állít..

mmzs75, milyen hangszeren játszol? úgy irigyeltem mindig azokat, akiknek van zenei affinitásuk. :) csak mert nekem nulla! 


cicuci, én úgy tudom, hogy ha bejelented a lombikban való részvételt, akkor 6 hónapig nem rúghatnak ki. El kell, hogy engedjenek a vizsgálatokra, de talán az már egyéni cég függő, hogy fizetik-e azt a napot. 

gabci, köszi a biztatást, tényleg így van és nem adom fel!!!!!!!!!!!!
 


Cicmorgó, totálisan megértem a dilemmádat a fogamzásgátlóval, nehéz kérdés ez, hiszen nyilván Te sem szeretnéd, hogy visszajöjjön az endó, de szerintem a dokik biztosan tudják, hogy mi a helyes út ebben a szituban, de mindenképpen mond el a dilemmádat... amúgy én is pont ezt érzem, hogy orosz rulettet játszom, így hogy nem tudjuk elkezdeni a lombikot, de én viszont nem szedek semmit  (mármint az endóra) és már fél év eltelt mióta újra menstruálok, és tökre félek, hogy mi van ha egyszer megint endót talál a doki... szóval ezért is szeretném már ennyire, hogy kezdhessek.
De amúgy a prolaktinnak meg a TSH-nak örülök, a prolaktin 11 ha jól emlékszem, a TSH meg talán 3, de nem mernék megesküdni rá, de azt mondta, ezek rendben vannak, tökjó, hogy hat a Bromó :).
Amúgy szerintem is érdemes keresned valamilyen olyan dolgot, hobbit, vagy bármit amivel le tudod foglalni magad és a gondolataiadat, amivel gyorsabban telnek a napjaid. Nekem most csak ilyen egyszerű dolog jutott eszembe, hogy elkezdeni nézni valami sorozatot, vagy rendezgetni, átszortírozni a holmijaidat- írni egy tervet, hogy melyik nap mit nézel át: ruhák, cipők, edények, nem is tudom, most csak ilyenek jutnak eszembe. De akár kereshetsz valami új hobbit is, belevágni valami újba, ami leköt :). Meg jön az igazi tavasz és a nyár lassan, akkor azért gyorsabban telik az idő, lehet mászkálni, nagyokat sétálni, meg ilyenek, meg eleve az embernek is jobb a hangulata talán.

Cicuci, én is úgy tudom, hogy benne vannak a munka törvénykönyvében talán, hogy a munkáltatónak el kell engednie vizsgálatokra, de sajnos nem mindegyik munkáltató tesz így, meg vannak akik nem akarják elmondani a cégnél, hogy lombik miatt kell elmenniük, szóval az nehezebb dió. De ha tényleg stresszes a munkád és megteheted, akkor szerintem jobb ha elmész táppénzre, jobb kiiktatni az ilyen stresszfaktorokat.

Évike írj majd, mi volt holnap!

Mmzs nagyon szorítok Neked :)! Ez olyan jópofa, hogy a doki megy meghallgatni Téged, de jó :)!

Amúgy köszi, hogy szorítottatok értem, most nem vagyok annyira csalódott mint múltkor, bár nem repesek az örömtől hogy már megint ciszta van, de tök kedves volt a doki, szóval egészen higgadtan jöttem el :)... Viszont ez a két hét olyan hamar el fog röppeni, jön a húsvét, háromnapos hétvége, meg jön a szülinapom is, meg beterveztem, hogy mikor mit csinálok, írom folyamatosan a blogomat, szóval így remélem gyorsan eltelik ez a pár nap :)!



lexi01
Budapest
 
 


Lexi,

hát ezt nem hiszem el! Na most már remélem, segít a Norcolut! Szülinapodra ezt kívánom! Tök jó, hogy ilyen jól viseled!

Cicmorgó,

hegedülök :-) Szerintem ezt is beszéld meg Murberrel, hogy ő javasolja-e a Visanne-t. Egyik ismerősöm amúgy pont így esett teherbe, hogy a sikertelen lombik után szedte és a köv. lombik sikerült ( persze nyilván nem ezért), csak tényleg megvéd az endótól.

Cermiák,

én Pajor Attiláról hallottam, hogy jó szakembere a problémádnak. A Czeizelnek 3 vesszőparipája van: a prothrombin,  a Leiden és a homocisztein. Nekem konkrétan egy meddőségi szakember ismerősöm mondta, hogy " csak oda ne menjen, könyörgöm". Amúgy mi az ő családtervező intézetében kezdtünk és nagyon lesújtó a véleményünk róla.




 
 


Sziasztok!

Mmzs,
Ezek szerint akkor neked is voltak hasonló gondjaid? Vagy csak a biztonság kedvéért mentél el genetikushoz is? Egyébként nálam már volt prothrombin ls Leiden is, mindkettő rendben volt, csak a homociszteint nem nézték még, a napokban megnézetem azt is.
Azt sem tudom pl. hogy kromoszóma vizsgálatra érdemes lenne-e elmenni? Vagy csak abban az esetben, ha az orvos ajánlja? A nőgyógyászokkal az a tapasztalatom, hogy csak csinálják egyik beavatkozást a másik után,  nem nagyon küldenek további vizsgálatokra, akkor sem ha már többször elvetéltél. Márpedig én most már nagyon félek, hogy megint csak ez várna rám a lombikkal is. Ezért gondolom, hogy jó lenne minél több vizsgálaton átesni előtte.
Amúgy nem tudjátok, a kormoszóma vizsgálatok támogatottak?
Utána nézek Pajor Atilának, köszönöm!
cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


lexi

Ez tényleg idegtépő ....... de csak pozitívan !!!!!! Szurkolok hogy nyoma se legyen mire mész legközelebb !!!
Köszi a fülest , remélem tényleg a tapaszról volt szó :D

mmzs 

Minden rendben lesz ! Hajrá petécskék !!!!


evi89
Vecsés
 
 


Sziasztok lányok !!

lexi ahogy írta hogy lehet a tapasztól van szó , elkezdtem agyalni hogy akkor kell lenni a patikában is ( Mikszáth téri )
Felhívtam őket és VAN 
Pénteken már 600 db érkezik .....
Mint kiderült nagy kavarodás volt mert magyarország már nem forgalmazza és ezért egyenesen németországból rendelik és hozzák...
 Maci hajrá megyünk nemsokára , már csak bent kell mindennek szupinak lennie 


evi89
Vecsés
 
 


Sziasztok Lányok! Nevetés

Évi, örülök, hogy lesz végre tapasz és kezdhetsz Vigyor

Én voltam ma is... és képzeljétek! A prof. beszélt MeglepettElőször csak annyit mondott az uh. közben, hogy "jó". Aztán kérdeztem és mondta, hogy 4-5 tüsző van mindkét fészekben. És hogy jövő hét kedden vagy szerdán lesz leszívás. Meg, hogy van ez az új cucc, valami hormontartalmú krém vagy mi... amit adnak hogy próbáljam ki, mert alkalmas vagyok arra, hogy rajtam is teszteljék, meg hogy ingyen van és nem kell több 10.000 ft-ot kifizetni. Hát úgy voltam vele, hogy ha nem lenne jó, akkor biztosan nem adnák.... 
És pénteken megint mennem kell, de akkor nem lesz a prof. és M. fog megvizsgálni. Akkor majd vérvétel 8-kor, amit éhgyomorra csinálnak.
Már alig várom, hogy végre leszívják a petéimet. Andi mondta, hogy ha kedden lesz leszívás, akkor M. csinálja, ha szerdán, akkor a prof. De visszaültetni már tuti, hogy a prof fogja a jövő hét végén. 

Nagy-nagy ölelés mindenkinekVigyor
cicuci
Budapest X. kerület
 
 


cicuci 

Szuper hírek vannak ma úgy lászik , de nem baj , ránk fér !!!! Remélem beindul a pozitív teszt hullám 

Hajrá , hajrá !!!!!
evi89
Vecsés
 
 


magdipeti, hogy vagy? Mi újság?
 


Köszi Évi

Ja... és a lényeg! Mától betegállományban vagyok. Kiirattam magam, mert úgy döntöttem, hogy most már fontos az hogy nyugiba legyek, semmi stressz nem hiányzik, vagy megfázás vagy hasonlók. Pihenés és lazulás van  A párom is támogatott ebben és végül a főnököm is megértett és támogatott. Sőt, azt mondta, hogy jól teszem, hogy kiiratom magam.
És ma eldöntöttem azt is, hogy sikerülni fog az első lombikom   Szóval drukkoljatok
cicuci
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!
Bevallom őszintén eddig csak csendben olvasgattalak Titeket, de most muszáj hozzászólnom.
Ma voltam a klinikán, fagyasztott ciklust kezdtünk volna. Ez lenne a negyedik lombikunk, és hatan várnak a fagyasztóban...
A legutóbbit Murber doktor csinálta, most is hozzá mentem volna, csakhogy nem volt bent, ezért a profhoz kerültem. Azt mondta, nem lehet kezdeni, mert hiánycikk a tapasz, se helyettesíteni, se külföldről beszerezni nem lehet. Mindezt mosolyogva, szinte örülve a nyomoromnak.
Mindez kb. fél 1-kor történt, Évi hozzászólása után, amiben azt írta, hogy van a patikában.
Ma van a 20. napom, szerintetek érdemes még harcolni, hogy hátha egy nap csúszással megengedik, hogy holnap elkezdjem, vagy hagyjam a fenébe és várjak egy hónapot? (Amikorra lehet hogy megint nem lesz tapasz, vagy cisztám lesz, vagy tudomisén?)
 


Cicuci,

szuper! :)
Külön mondták, hogy éhgyomorra kell menni? Mert általában a vérvételek nem éhgyomorra történnek!
Nagyon drukkolok, rendben lesz minden, akárki is szívja le, ne izgulj! :)
Eldöntötted, sikerülni fog!!! :) Nagyon jól tetted, hogy pihensz! Csak vidáman! :)

Magdipeti,

tényleg eltűntél, mi van veled?

Paurora,

merre vagy?

Macska,

ez őrület!!!! :( Én hajtanám, hátha még lehet kezdeni! Kár, hogy ma már ilyen késő van, még ma visszamentem volna!!!!
 
 


macska

Nem tudom most mi van a klinikán, csak azt rudom hogy a patikus péntekre modta hogy megérkezik a tapasz,. Azt hogy holnap lesz e már azt nem tudom. Nemhiszem hogy kamuzott a patikus 
Idegtépő ami megy  , megértelek én se örültem amikor közölték velem hogy nincsen ....

evi89
Vecsés
 
 


Magdipeti , paurora merre vagytok ??
evi89
Vecsés
 
 


Jajj lányok, sajnálom ezt a mizériát a tapasz körül... ha a hívás, amit hallottam, erről szólt, akkor ott is arról volt szól, hogy péntektől lehet felírni, de persze nem tudhatom, hogy tényleg erről volt-e szó, de szerintem sanszos. 

Cicuci, jól tetted, hogy kiirattad magad, most csak erre koncentrálj, ez a legfontosabb, nagyon szurkolok :)!!! Biztos, hogy minden rendben lesz, bármelyik doki is csinálja, emiatt ne aggódj :)!

Mmzs hát igyekszem pozitív lennie, bár azért kicsit rossz érzés, hogy más ennyi idő alatt már a 2. lombiknak fut neki, én meg az elsőt se tudom elkezdeni... de remélem ha már ennyit várat magára az első, akkor ez valami jót jelent majd... :) Én is ezt kívántam szülinapomra, szóval ha legközelebb megyek, akkor tutira kezdeni fogok, más opciót nem fogadok el :D!!!

Paurora, Magdipeti, hol vagytok, mi a helyzet Nálatok :)?
lexi01
Budapest
 
 


Sziasztok!

Cicmorgó én is nagyon sajnálom, de a következő biztos sikerükni fog.

Lexi
Már megint az a hülye ciszta. Képzeld nekem még mindig nem jött meg és tuti nem vagyok terhes, azóta is csináltam tesztet. Szerintem a ciszta miatt lehet mégis és fájdogál is a bal oldalam. Te nem érzed a cisztát? Most az találtam ki, hogy bejelentkeztem a saját nődokimhoz jövő hét csütörtökre, hogy nézzen meg nincs-e valami baj. Én nem kaptam múltor ellene semmit. Te iszol diófalevelet?

Magdipeti mi a helyzet veled?

Puszi
mira08
Budapest
 
 


Mira mennyit késik most már így? Már rég meg kellett volna jönnie nem? Ez nagyon bosszantó így :(. Én nem igazán éreztem, meg nem fájdogált, most sem fájdogál. Nekem amikor volt az 5centis ciszta, a gyógyszer miatt késett, amit kaptam rá. De akkor biztos, hogy Neked a ciszta miatt késik.
Én iszom továbbra is a diólevelet, bár most kaptam gyógyszert is, remélem a kettő együtt kiüti a cisztát. De amúgy előzőleg nem kaptam rá semmit, de mégis elmúlt a bal oldalról a ciszta, szóval lehet, hogy segített a tea, bár az is lehet, hogy magától is elmúlt volna, mert már nem volt olyan nagy... Meg egy párszor csináltam éjszakára a borogatást, de mivel nem igazán találtam bombabiztos rögzítési módszert így nem tudtam rendesen aludni tőle, féltem, hogy forgólódás közben leesik a borogatás és szétszóródik az ágyban a tea :D.
Azt nem mondta a doki, hogy mekkora a cisztád? Mert ha nem olyan nagy, akkor nem nem feltétlenül ad gyógyszert, mert ha nem olyan nagy, akkor magától is felszívódik. Nekem adott már egyszer gyógyszert, amikor 5centis volt, és a gyógyszerről lement 1 centi alá, és aztán el is tűnt teljesen, csak most meg ugye a másik oldalon lett. Most kb. 3 centis, tehát nem olyan nagy mint múltkor, de gondolom most azért is adott rá, hogy most már tutira elmúljon, hogy ne veszítsünk több időt és kezdhessek.
Szerintem ha az megnyugtat, nyugodtan menj el a dokidhoz.
lexi01
Budapest
 
 


Sziasztok!
Kedden megjött, úgyhogy 30-án irány a klinika. Évi, találkozunk, Te is akkor mész ;-)
Cermiák, beszéltél már dr M-el, hogy mikor kell menned? Sajnálom a vetéléseket :-( Volt egy ismerős házaspár, ahol szintén ilyen gondok voltak, a nehezen összejött spontán baba elment, aztán lombikoztak, ott is elment a baba, és kiderült, hogy súlyos vashiánya van a lánynak. Kezelték vele 3 hónapig, és a következő lombikból egészséges ikreik születtek. Kicsit fura volt számomra, hogy ilyen egyszerű okra nem gondolnak egy neves magánmeddőségi klinikán...
Cicuci, nincs tapasztalatom szójával kapcsolatban, nem fogyasztunk szóját. Ha babás leszel, kérdezz rá a védőnőnél, elvileg ők tudják mit lehet és mit nem ;-)
Mira, Sopron nagyon szép, mi évek óta készülünk oda nyaralni a gyerekekkel, de elég drága :-( Pedig már azt is kitaláltuk, hogy onnan átmegyünk a Schönbrunni Állatkertbe, mert ott van koala (az én kedvenc állatom) és panda maci (párom kis kedvence). De ami késik, nem múlik ;-) Amikor nekem cisztám volt, nem volt menzesz kimaradás.
Edina, Gabci, ha május közepére várható a vérzésetek és rövid protokollotok lesz, akkor kb egyszerre lesz a beültetés, eredményhirdetés mindnyájunknak ;-)
Evike, voltál a professzornál?
Gabci, húsvétkor azért itthon lesz a párod ugye?
Cicmorgo, akkor vérvételre be sem mentél a klinikára? Nagyon sajnálom :-( Akik itt vagyunk, zömében mind átéltük ezt sajnos, tudjuk, min mész keresztül :-(  Magadat nem szabad hibáztatni semmiképpen!! Beszéltél az orvossal, hogy miért jelentkezhetett ilyen hamar a vérzés??
Zsó, ma mész újra, majd gyere a hírekkel ;-) Örülök, hogy ilyen szépen reagáltál a szurikra :-) Tudod már, mikor lesz a leszívás? Teljesen igazad van a "rágörcsölős" témában, de ezt csak az tudja, aki átéli. Nem lehet nem agyalni a várható eredményen, és teljesen más egy lombikos várandósság, szülés, babázás. Alapból minden baba egy csoda, de a lombikos bébik számomra extra csodák. Minden nap eszembe jut, mikor KisMackóra nézek...
Janula, valószínűleg azért nem a 20. napra katál időpontot, mert május 1-4 között nem lesznek a klinikán (csak sürgős helyzetekre mennek be, beültetés, vv-uh), és így 30-án rengetegen leszünk (akinek erre a 4 napra esik a 20. nap, mindenki 30-án megy). Korábbi időpont nem gond, mert ha minden rendben, felírja a szurit, és Te a 20. napon szépen elkezded szúrni ;-)A professzort én is kérdezgettem, mindig vűálaszolt, néha egy-egy poént is elsütöttem, és vette a lapot, mosolygott :-)
Cicuci, Neked mikorra várható a leszívás? Amúgy a munkáltató köteles elengedni a vizsgálatokra, ami azt jelenti, hogy arra az időre nem köteles fizetést adni, ledolgoztathatja. Kirúgni viszont nem rúghat ki a bejelentéstől számíttott 6 hónapig. Jobb, hogy kiírattad magad, főleg, ha stresszes a melód! Élvezd ki a szabadság minden pillanatát ;-)
Lexi, sajnálom, hogy nem kezdhetsz :-( Bízzunk benne, hogy most ezzel a kisebb cisztával elbánik a gyógyszer!
Evi, de szuper, hogy felhívtad a patikát! Nekem nem jutott volna eszembe Németországban is csak rendelésre kapható amúgy, kinyomoztam a múltkor Az ott kapható tapasz kiszerelését, árát is tudom ;-) És elvileg elfogadják az itteni receptet is, csak nincs rá OEP támogatás.
Macska, nem igazán tudom, miért küldött el a professzor tapaszhiányra hivatkozva...Nekem dr M azt mondta múlt héten, van helyettesítője...Az sem világos, hogy ha pénteken érkezik tapasz, akkor miért nem kezdhettél, mert az első kb 10 nap még nem kell a tapasz, csak a Gonapeptyl...
Paurora, Magdipeti, hogy vagytok?
Kellemes Húsvéti Ünnepeket Mindenkinek!
Nagy ölelés, sok puszi Nektek!
 
 


maci

30.án megyek én is 10 órára :D Találkozunk :D
evi89
Vecsés
 
 


Maci,

igen, az lehet, hogy torlódás miatt megyek majd korábban. Nem sokkal korábban, csak egy nappal. Igen, tudom, hogy a szuri miatt nem baj, már profi vagyok a szúrásban, nem kell, hogy bárki megmutassa!  Most csak miattatok sajnálom, olyan szívesen találkoztam volna! De talán a későbbiekben összefutunk! :)

Igen, én is így vagyok a proffal, sportot űzök abból, hogy beszéltessem és megnevettessem, és megy is! :)
 
 


Halihó,

holnap még megyek egy kontrollra, de  Húsvét hétfőn lesz a leszívás. Nem is attól izgulok, hanem a megtermékenyüléstől és, hogy mit mutat majd a fotózás az osztódásról. Remélem, semmi szörnyűségeset.

Azért bosszant ez a tapasz-ügy, mert régen olvastam, hogy fagyasztott programot többféleképpen is lehet csinálni. Erre most olvasom egy forgácsos topicban, hogy ők pl. spontán ciklusban csinálják, csak tüszőrepesztőt meg Utrogestant adnak. Ezt a rugalmatlanságot nem szeretem a profban, már kezdem látni, hogy ez az ő hibája a nagy tudása mellett.
 
 


Sziasztok!


Maci, nem hívtam még dr M-et, mert 22-én lesz még csak egy hónapja, hogy műtöttek, gondoltam azt egy hónapot kivárom. Amúgy azt sem tudom még, hogy lombiknál mikor kell jelentkezni. Az inszemeknél ugye az volt, hogy mindig a ciklus elején. Egyébként mi alapján dől el az, hogy kinél milyen protokollt alkalmaznak? Hormonkép?


Bocs a sok hülye kérdésért, de lombik ügyben nagyon tapasztalatlan vagyok.


És elég szomorú, hogy ilyenekről lehet hallani, hogy egy vashiányt nem fedeznek fel és emiatt kell szenvedni sokáig L. Sajnos nagyon az a tapasztalatom, hogy nem igazán foglalkoznak velünk. Szerencsére vannak ezek a fórumok, ahol nem csak erőt lehet meríteni, hanem hasznos dolgokat is megtudni. Jó látni azt újonnan becsöppentként, hogy mennyire bíztatjátok egymást J.

cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok Lányok...Voltam tegnap Profnál,bevittem a vv-es papíromat,el is rakta nagyon gyorsan mondta ne szedjem a Bromot.Majd Májusban újból megnézzük.Megkérdeztem a 8megtermékenyült embrióról...Mondta 3kórosan nem osztódott,maradt 5 ebből 2-őt kaptam vissza...a maradék 3-ról amikor kérdeztem vállat vont.Nagyon dicsérte az eredményeimet,nem kell semmilyen vizsgálat,ez így jó ahogy van.Megkérdeztem májusban milyen protokolom lesz közölte:Hosszúú...erre megkérdeztem,hogy ez nem az eredményeimtől függ?mert azok jók ahogy mondja,szintén vállat vont és mondta csak is hosszút csinál nekem...nem értettem az egészett,mivel,amikor utoljára voltam akkor meg rövidről volt szó..Nagyon mérges lettem ismét..Most várakozó álláspontban vagyunk,de ha más nem jön össze,minden féle képpen átkérem magamat Murberhez...Ma beszéltem itt nálunk a Bioboltos lánnyal,ő is Urbancsekhoz járt,kétszer mind a kétszer hosszú protokolt csinált nála,besokalt a viselkedése miatt,átment Murberhez,rövid protokol volt a 3.és jééé terhes maradt......Kitartást lányok,legyetek erőszakosabbak,nem szabad hagyni magatokat,hogy lerázzanak a tapaszok miatt...Szurkolok nektek,hogy minál hamarabb babások legyetek..Kitartást...
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron