Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok,

várom azokat,akik már a magánklinikán fognak szülni.most már elég sok minden van fent a honlapjukon,persze azért így is csomo kérdés merül fel bennem,jó lenne megvitatni,hátha ti többet tudtok :wink: :D
Vendég
 


Szia gigili83!
Én még bizonytalan vagyok. 2 nap 400 ezer? Annyira gyönyörű lesz? Vagy tényleg úgy szülhetek ahogy én szeretnék? (kádban, vagy esetleg sámlin, négykézláb) Tud valaki már valami biztosat? :roll: :D

Marica
 


marica,

hát,én bízom benne hogy gyönyörű lesz :lol: de mondjuk sztem nem a 400 ezer miatt :? hogy hogy szülhetsz az meg passz,sztem ez inkább a dokidon meg a szülésznődön múlik...vagyis inkább remélem,mert akkor nyert ügyem van :lol: úgy szülni ahogy akarsz lehet máshol is,én is máshol szültem az első kettőt és csodálatos volt :wink: csak nálam az van hogy én a dokimhoz ragaszkodom,én nem kórházat választottam hanem dokit és most ezt dobta a gép :roll: dehát mit tegyek ha nekem megér ennyit a dokim :mrgreen: ?12 év meg két gyerek és még sorolhatnám milyen küzdelmek után én nem váltok :oops:

biztos...az biztos ami már megtörtént :lol: kád,sztem azt bukjuk,mert nincs alternatív szülőszoba ha jól tudom :roll: mondjuk sztem azért 400ért ezt igazán megoldhatták volna,hiszen manapság az már nem megy luxusszámba és igény meg igenis van rá :roll:

mi a másik alternatívád amúgy?

gigi
Vendég
 

 
 

Sziasztok,
szerintem az a kérdés, hogy a leendő vezetés hogyan gondolja aválasztott szülésznő dolgot. Választhatod-e és azt, hogy milyen lesz a helyi protokoll. Tehát megengedett lesz-e az alternatív lehetőségek használata. Lehet-e homeopátiás szereket használni, vajúdhatsz-e a fürdőszobában, hátadra csorgatva a vizet. Mindenkinek lesz-e vénakanül a karjában. És így tovább. Szerintem az orvosodat kérdezd meg ezekről is, hiszen, ha egy osztály elindul, akkor pontos és mindenre kiterjedő működési rendet kell kialakítania már az induláskor. És ebbe az orvosodnak is be kell illeszkednie...nem beszélve rólad.
Mindenképpen kérj erről egy pontos tájékoztatást, hogy dönteni tudj a szülésedet illetően.
Mikorra várod a babát?


szia rita,

elvileg az van fent a honlapon hogy nemcsak választhatok szülésznőt,hanem még magammal is vihetek ha nem az ottaniak közül szeretnék...megmondom őszintén nagyon meglepnek a soraid,tisztában vagyok vele hogy a vezetőség nem valami természetességpárti,no de 400 ezerért azért az igényeimet ki kell elégítsék,ellenkező esetben fogom magam és elmegyek mondjuk a telkibe vagy bárhova(már megérdeklődtem két helyen,kb a fenekemet is körbenyálták már telefonban is és dokit szülésznőt vihetek magammal,úgyhogy nem vagyok kétségbe esve :lol: ).nem hiszem hogy tolongani fognak annyian ennyi pénzért a mai gazdasági helyzetben hogy a vezetőség ilyen erősen válogathasson,legalábbis egy az én pénzemre hajtó immáron gazdasági intézménynek szerintem elég nagy luxus lenne azt mondani hogy kérem,ha maga nem akar burokrepesztést menjen máshova.... :roll: ha kell nekik a 400 akkor kénytelenk lesznek ezt elfogadni,ha meg nem tudják szerencsére van olyan hely ahol el tudják és akkor azt választom 8) pénz beszél kutya ugat,vagy hogy is van :lol: :lol: :lol:
és ha én nem engedek kanült akkor sztem a fejük tetejére is állhatnak,jogom van visszautasítani,ahogy ahhoz is jogom van hogy igenis kapkodjak 15 percenként homeóc cuccot.no,de inkább nem sorolom mert csak frusztrálom magam ezen :oops: elnézést a felháborodásért :oops:

igazából én nagyon természetességpárti vagyok úgyhogy a soraid elött is voltak fenntartásaim tudva amit tudok....csak bíztam abban,hogy azért az,hogy magánkórház lesz és én fizetek kőkeményen,némileg megváltoztatja a helyzetet...most egy kicsit elszontyolodtam mert valahogy azt érzem hogy te viszont nem így gondolod :shock: és ez nem valami bíztató :roll: persze,ha minden kötél szakad elmegyünk másik magánklinikára,de tény,hogy ez lenne a legközelebb,nekem ez lenne a legideálisabb.hát...majd elválik,azért próbálok reménykedni,hátha :roll:

marica,
eltűntél :(
Vendég
 


Szia Gigili,
én nem mondtam, hogy ezeket nem engedik vagy engedik, hanem azt, hogy mindenképpen kérdezz rá, illetve az, aki oda tervezi a szülését.
Nem tudom, hogy hogyan lesz, milyen lesz a protokoll, mert én nem fogok ott dolgozni, és hát az is egy érdekes helyzet lehet, ha valaki velem szeretne szülni. Mármint az, hogy tényleg kötnek-e szerződést külsős szülésznőkkel.
De ez megintcsak az agyalás. Nem tudom, mert nem vagyok ottani szülésznő, hogy milyen lesz. Tényleg.
De abban, amit leírtál, abbaqn igazad van. mindenkinek a saját szülése a legfontosabb és azt szeretné a legszebbé és legbiztonságosabbá tenni
Mondjuk gyönyörűek a szobák, azt már láttam. szerintem az ellátásban is igazodnak majd az igényyekhez.
Szeretettel: Rita


Sziasztok!

Köszönöm a hiányolást, de most érkeztünk haza. :D Remek idő volt egész héten. Én már nem fogok közétek tartozni, mert az orvosom nem marad a klinikán. Így legalább nem kell orvost váltanom, megyek vele. Nekünk sok lett volna a 400 ezer sajnos.
Azért majd néha benézek ide is.
Szép napot:
 


rita,

elképzelhetőnek tartod hogy olyan tesznek közzé,amit aztán nem is tartanak :shock: :? ?és szted ilyesmit konkrétan kitől lehetne megkérdezni ott?mert kb mindenki mond mindent :roll: :oops: de hogy aztán mi van úgy belőle...jó lenne ha lenne egy olyan személy aki tud konkrét felvilágosítást adni mindenről.dehát ez csak álom :roll: :lol:
igen,azt halottam én is hogy szépséges lesz minden,pech hogy engem ezzel nem lehet annyira megfogni :oops: rám sokkal nagyobb hatással van az hogy azzal és úgy szülhessek ahogy én szeretnék és igazából ez az,amiért hajlandó vagyok ennyi pénzt kifizetni.és persze ha már fizetek egyértelmű hogy vannak elvárásaim is 8)

hát,reméljük lassan lesznek már tapasztalatok is :D

és feltétlenül gyere beszámolni ha esetleg mész oda szülni :lol:
meg persze egyébként is gyere ha van időd :wink:

puszi
gigi
Vendég
 


Bocsi nem írtam alá. :roll: :oops:
Marica
 


marica,
máááááááááááááááázlista :lol: :lol: :lol: azért gyere ha van időd meg kedved!és akkor most hol fogsz szülni?
jaj engem ez a bizonytalanság annyira kiborít hogy több alternatíva van és nincs eldöntve :oops: remélem hamarosan dülőre jutok én is 8)
Vendég
 


Igazatok van, fogalmm sins, hogy kit lehetne megkérdezni.
Az én kismamáim között nem hiszem, hogy lesz olyan, aki megengedhetné magának ezt az árat. Illetve van egy, de ő meg valami miatt nem maradt ott, és kresett más kórházat magának. Nekem azt mondta, hogy ki tudnák fizetni, de nem kapott kellő felvilágosítást.
Úgyhogy én nemigen fogok ott szülést kísérni. Bár kiváncsi lennék, hogy mit szólnának, ha hozzám ragaszkodna valaki :-)
Érdekes helyzet lenne.
Kár, hogy vége a Kútvölgyinek, szeretettem a sok probléma ellenére is. És hát Titeket is, akik a fórumokon ragaszkodtok egymáshoz és a kórházhoz. És nem lesz, aki karácsonykor tablót, lekvárt, ölelést hozna...
szeretettel


Sziasztok!

A II. Női Klinika lesz a "tetthely". Már kaptam három szülésznőről is infót. :lol: Még van bőven időm választani. Szeptemberben meg is teszem, mert a szabadságoknak vége és tudok többekkel is személyesen beszélni. Nekem fontos, hogy támogatást kapjak az elképzeléseimhez. Természetesen olyan emberre gondoltam akinek a véleményét feltétel nélkül el tudom majd fogadni. :D Persze az orvosomban is maximálisan megbízom, de tudjuk, hogy Ők mindig sietnek :oops: . Pedig azt hallottam, hogy a "szülész (és a szülésznő) legfőbb erénye a türelem". Egyszer egy ismerősöm azt mondta az én dokimra, hogy nem csinált semmit szülés közben, és nagyon csodálkozott. Szerintem ennél jobb szülés nem is lehet, hogy egy orvos kibírja, hogy ne csináljon semmit. :lol: Ez sokat számított abban, hogy Őt választottam.
Kicsit hosszúra sikeredett.

Szép napot, jó pocakosodát : Marica
 


Ki lesz a dokid? Igen, a szülések nagy részét az idő oldaja meg leginkább. Valóban a türelem az egyik nagy eszközünk. A másik a szaktudás, a tapasztalat és a gyakorlat/praktikum/.
Az a legfontosabb, hogy Te biztonságban érezd magad. Remélem, megtalálod a számításodat a Klinikán.
Szeretettel


Kedves Várandós Édesanyák!

Érthető, hogy sok kérdés merült fel Önökben a Klinikával kapcsolatban. A honlapon megjelent információk csak részben tudnak választ adni, ezért kérem Önöket, hogy kérdéseikkel keressenek meg minket.
Telefonon nagyon szívesen adunk felvilágosítást, a 213-4222 telefonszámon.
Javaslom Önöknek, hogy keressenek fel minket személyesen. Papp Professzor Úr és én magam is nagyon szívesen válaszolunk minden kérdésre, nem csak az árakról, hanem a szülésvezetés módjáról, és minden olyan kérdésről, melynek korrekt megválaszolása segít a döntéshozatalban. Egyre több Édesanya, pár él ezzel a lehetőséggel, nagy szeretettel várjuk Önöket is.

Üdvözlettel:

Pallai Ágnes
projektigazgató
 
 


Szia Rita!

Csak halkan súgom, hogy ne hallja más. :lol: Dr. Tóth Ferenc fog nekünk segíteni. :P

Szép napot
 


Szia Marica,
nagyon jó kezekbe kerülsz. Szeretem a Tóth doktort, illetvehát szerettem vele együttdolgozni.
A Klinikán nem ismerem a szülésznőket, úgyhogy ajánlani nem tudok senkit, de úgy tudom, nagyon profi csapat dolgozik ott.
Kellemes pocakosodást kívánok: Rita


Kedves Ágnes,
nekem van kismamám, aki gondolkozik a Maternity Klinkán való szülésen, de hozzám ragaszkodik. Van annak valami lehetősége, hogy külsős szülésznővel, azaz velem együtt szüljünk?
Üdvözlettel: Nováky Rita


Kedves Rita!

Az Édesanyáknak lehetőségük van arra, hogy mind a szülészekorvosukat, mind szülésznőt magukkal hozzák, tehát nem csak a Maternity Klinika munkatársai közül választhatnak. Az együttműködés feltétele, hogy megfelelő jogi és szakmai háttérrel rendelkezzenek. Kérem keressen meg, hogy pontosítsuk ezeket az előírásokat.

Üdvözlettel:

Pallai Ágnes
 


sziasztok,

hű de sok változás történt amióta volt idő utoljára benézni :D nagyon örülök neki,márcsak ezért is érdemes volt létrehozni a topicot,egyből sokkal derülátóbb vagyok :lol: :lol:

Ágnes,
és ha mondjuk én szeretnék egy ilyen felvilágosítást,akkor Önhöz is kell külön időpontot kérnem,vagy egyszerűen besétálok és leülünk beszélgetni :D ?ez így valóban nagyon korrektül hangzik és tényleg nagyon örülök neki hogy valakihez lehet fordulni,bennem pl nagyon sok kérdés merült fel és tényleg nagyon szívesen szülnék itt,persze ehhez le kell ülni és közelíteni az álláspontokat.de a soraiból ítélve azt hiszem ezzel nem lesz talán gond :D
még egy kérdésem lenne,esetleg arra is van mód,hogy emailen keresztül kapjunk felvilágosítást?mert én most 3 hétig külföldön tartózkodom,a kérdéseimre viszont olyan jó lenne mihamarabb választ kapni,hogy legalább kicsit el tudjam billenteni a mérleget valamelyik irányba.frusztráló számomra ez a bizonytalanság :oops:

köszönettel
gigi
Vendég
 


marica,

drukkolok hogy minden úgy alakuljon ahogyan szeretnéd :lol: nekem egy ismis szült a klinikán,nem volt vele gondja,mondjuk neki nem is voltak sosem olyan "bogarai" mint nekem :roll: :oops: :lol: :lol: :lol: szóval őt nem zavarta pl hogy nem csak a dokija meg a szülésznője volt bent,meg az sem hogy rutinból tették oxyra a végén :roll:
mikor kerül sor nagy eseményre :D ?

gigi
Vendég
 


Kedves Gigi!

Szeretettel várom, ha meglátogat minket. Javaslom a személyes látogatást, amikor megismerkedhet a szülőszobával, az új családi szobákkal, és találkozhat az orvosainkkal, szülésznőkkel, a választott csecsemős nővérrel. Időpontot azért kell kérni, hogy mindenki jelen tudjon lenni, és megfelelő időt tudjunk a beszélgetésre fordítani.
Amíg Ön külföldön van kérem írjon e-mailt: pallai.agnes@maternity.hu címre, szívesen válaszolok.

Addig is békés "várakozást", üdvözlettel:

Pallai Ágnes
 


Szia Gigi!

Nov.11- re vagyunk kiírva. :lol: A klinikáról pedig annyit, hogy a betegjogokat ott is be kell tartani. Vagyis úgy gondolom, hogy mielőtt tízen betódulnának a szülésemhez, beleegyezésemet kell, hogy kérjék. :D ( ne félj, jól megnézem, mit kell majd aláírnom, a beleegyező nyilatkozatra gondolok) Azt pedig az orvosomnak kell velem elfogadtatni, hogy oxytocinra van szükségem. :P Remélem nyitott leszek mindenre. :lol: :lol:

Szép napot: Marica
 


Kedves Ágnes,
igen, alkalomadtán megkeresem, hogy a "vendég-szülésznőség" kérdéseit és feltételeit megbeszéljük.
A topicok nyitottak, aki a babaneten regisztrált, az nyugodtan hozzászólhat és a véleményét, hozzászólását egy-egy témához elmondhatja. Így ez a topic is ilyen. Nem gondolnám, ha valami miatt nem kívánatos személy lennék a hozzászólók között, akkor magánúton kellene üzenni, hogy végre ne szóljak hozzá, vagy hallgassak.
Üdvözlettel: Nováky Rita
bocs a többiektől, de nem akartam privátban.


marica,

jaj imádom ezt az időpontot :lol: ezt tuti nem felejtem el sosem :oops: :lol: egyébként első baba?

rita,
nem teljesen értem de sejtésem azért van :roll: :twisted: nehogy halgass :lol: ,de a kéretlen privikről én is tudnék mesélni :shock: :? :evil:
te most sehol nem dolgozol egyébként?nem hiányzik :oops: ?egyébként nekem nagyon nagyon titkos vágyam volt mindig hogy szülésznő legyek,de anno anyukám nem engedte hogy eü-s területre menjek,nekem meg nem volt elég merszem kiállni :cry: de ha sikerült volna,tuti nem tudnék létezni nélküle :oops: :lol:
Vendég
 


Szia Gigili,

a szakmában vagyok, állásom nincsen. Nem távolodtam el teljesen a szülésznőségtől, és hát elnöke vagyok a Bábaszövetségnek, ami azért ad munkát is. Szerkesztem az egyetlen szülésznői ujságot, ami Magyarországon megjelenik. Éshát ápolgatom a 80 éves anyukámat. A Perinatus Alapítvány születés testi és lelki egészségével foglalkozó csapatának vagyok tagja.
Szóval a születés körül mozgok folyamatosan. És azért babákat is segítek világra.
Szerintem mindenképpen végezd el a szülésznőképzőt, ha ez az álmod, mert ennél nincsen szebb szakma. Én is nagyon szeretem. Azt azért tudnod kell, hogy mellette angolul kell tannulnod, igen erősen, mert itthon gyakorlatilag nincseen állás. Én, az elmúlt években szülésznővé cseeperedő két fiatalról is tudom, hogy az álmaikat kergetve végül külföldön kötöttek ki és ott bábáskodnak. sokat tanulva, tapasztalva. Ott az oktatási rendszer is ezerszer korszerűbb és jobb, úgyhogy a kiegészítő tanulmányaikat már ott végzik. Nagyon irigylem őket.
Úgyhogy mennj, és csináld, amit szeretnél.
Szeretettel


sziasztok,

no,úgy néz ki kihal ez a topic,legalábbis átmenetileg :oops: én dokim is visszatáncolt úgyhogy végül én sem itt fogok szülni :roll:
őszintén szólva nem kicsit könyebbültem meg,valahol tudat alatt kezdettől fogva nem akartam én itt szülni,csak ugye elnyomtam választásom nem lévén :roll: de most hatalmas kő esett le a szívemről :lol:

rita,
jaj nagyon kedves tőled hogy bíztatsz,de ez a hajó már elment :( három gyerek mellett képtelenség bevállalni még hogy tanuljak is,mire meg akkorák lesznek hogy időm engedné már én leszek vén hozzá :? szóval boldog vagyok attól hogy volt két csodálatos szülésem és egyszer még átélhetem, nekem most ennyi jutott :wink: és én már ezért is nagyon hálás vagyok a sorsnak 8) ne legyünk telhetetlenek :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Nekem a következő a tapasztalatom a Maternity-vel.

Felhívtam őket, Pallai Ágneshez kapcsoltak. Ő dióhéjban telefonon elmondta a lényegesebb dolgokat és javasolt egy találkozót, így megbeszéltük az időpontot. Szerintem ennek előnye is van, mert nem mindegy, hogyha nem a szomszédban lakik valaki, hogy ott éri-e az illetőt vagy az azonnal tudja fogadni, esetleg várni kell. Szóval az időpont szerintem nem rossz dolog.

Vannak szülésfelkészítő tanfolyamok, ahol olyan párok is voltak, akik még csak ismerkedtek a klinikával. Szerintem ez egy jó információszerzési alap. Mindig van egy szülésznő és lehet találkozni a csecsemősökkel is. Mindent meg lehet kérdezni ami érdekel és részletes választ adnak. A szülőszobát is meg lehet nézni, ha épp szabad és a családi szobákat is, de nem tódul be senki ha ezek foglaltak, tehát üres állapotban tekinthetők meg.

Nekem pozitív benyomásom van a Maternity-ről, így én már mellettük döntöttem. Van választott orvosom, aki nagyon rendes, türelmes és a meglévő némi bogaramat is igyekszik szem elött tartani. Természetesen szakmai határokon belül. Szülésznőt én a régi kútvölgyis csapatból választottam, akinél már ismerős szült, így ezen a téren is tisztázott, hogy az elvárásaim teljesülhetnek, ha problémamentes lesz a szülésem. A szülésznőm nagyon aranyos, kedves és minden kérdésemet, félelmemet meg tudtam vitatni vele.

A régi kútvölgyis fórumon van már ott szült anyuka tapasztalata, aki fontolgatja a Maternity-t érdemes elolvasni. Gondolom, ahogy egyre több szülés lesz, úgy növekszik a beszámolók száma és ebből is hasznos dolgokra lehet szert tenni. De mielőtt bárki dönt, ellene vagy mellette, szerintem kérjen időpontot, nézze meg, látogasson meg egy tanfolyamot és az így szerzett információk alapján döntsön.

Fent említették a Telkit, én velük is beszéltem, de nem nagyon fedeztem fel a természetbarátságot náluk. Senkit sem akarok lebeszélni, de fent olvastam, hogy máshol "kinyalják az ember fenekét", nekem a Telkiről nincs ilyen tapasztalatom és az ott szült barátnőm sem volt maximálisan elégedett. A szülésznővel és az orvosával elégedett volt, bár a szülés teljesen szakmai keretek között zajlott (gátmetszés, epidurális, nem alternatív szülőszobában), viszont az ellátással utána nem voltak megelégedve, de az étel ott is finom volt. A számla ott sem olcsó és a férj étkeztetése nincs benne az árban, valamit a császár többe kerül. Ezzel szemben a Maternity-nél egy árban van a hüvelyi szülés a császárral, ezáltal kizárva, hogy arra hajtanának, plusz az apuka részére is teljes ellátást biztosítanak.

Összehasonlítani a Maternity-t és a Telkit tudom, máshonnan nem kértem információt. Nekem a Maternity ára és a benne foglaltatott szolgáltatás szimpatikusabb és korrektebb, valamint megnyugtat, hogy egy egész kórházi tömb is található mellette, közlekedésügyileg jobban benne van a vérkeringésbe.

Kicsit hosszúra sikeredett, de remélem tudtam segíteni azoknak, akik gondolkoznak rajta, hogy itt szüljenek. Én azt tanácsolom, mivel nem vagyunk egyformák, mindenkinek mások az igényei, hogy mindenki látogasson el a kiszemelt helyekre, kérjen árajánlatot, beszélje meg, hogy mit tartalmaz az ár, mit nem és a plusz igényei mennyibe kerülnek. Nézzen utána a közlekedésnek, hogy hogyan megközelíthető, jó ha több lehetőség is felmerül dugó/baleset esetén. Tekintse meg a szobákat (szülő, családi), kérdezzen rá, hogy a szülés elött/alatt/után hogy zajlanak az események és amellett döntsön, ami leginkább megfelel az elvárásainak, ahol úgy érzi jól fogja érezni magát.

Sok sikert mindenkinek! :wink:
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: