Új privát üzeneted érkezett!

szia tinkyb!!!!!!!!!!

de jó, hogy jöttél, nagyon örülök!


akkor nemsokára már te is csinálhatod a kis vonalzót, hogy hol tartasz. király, jan környékén hozzám is jöhet a dupla sor. remélem!tényleg jó lett volna talizni a klinika megnyitóján, bár én senkit nem ismertem meg, mivel botikámmal voltam elfoglalva, mert elaludt, utána felkelt és ordított.

bibus!
35. hét, anyám, hogy megy az idő!a kiscsaj okos, mert már most készít elő a jövőre, mert sokszor fogsz ilyen korán kelni. ha nem a kiscsaj kelt, akkor a cici lesz tele és fejni kell. de ez a jobbik dolog, ha van mit fejni. szoba várja már a kis királylányt? teszel fel képeket róla?

még mindig többségben a rózsaszín cumi, hajrá fiúk, húzzatok bele!

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 


Sziasztok!

Tinkyb!

Nagyon örülök neki,h jelentkeztél :) Én is drukkolok Nektek 1000-rel!! A táblicskuba lassan lehet vezetni megint a kiscipőket :) pussz!

Bibus!

De gyorsan telik az idő :) Nem sokára a kezedbe tarthatod a várva várt csodát,de jó!!pussz és pocaksimike!

Zsiby!

Utólag is nagyon boldog szülinapot és boldog,vidám gyermekkort kívánunk Lilikének!!Pussz!

Mindenki vigyázzon magára és millió pussz!

Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Jaj, nagyon drágák vagytok! Köszönöm a sok jókívánságot! Annyi ajándékot kapott a kis Tündérke, hogy csak a játékok alá egy plusz szoba kellene...... :lol:

MA-ZSA!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Hát hogy a fenébe ne tudnám ki vagy! Már annyiszor elhatároztam, hogy újra ellátogatok hozzátok, képtelenség a kis Lilit egyedül fél óránál is hosszabb útra vinni. Hogy van a nagy fiú? Belakta már az új szobáját? Jársz majd felém vmikor? Babaprogramban tervek?

Tinkyb de jó, hogy újra itt vagy. Ennyi munka közben még a táblázattal is tudsz foglalkozni...... Ne izgulj, biztos minden rendben lesz az eredményeiddel.

Bandy szerintem is jobb, hogy toltál egy hónapot az inszemen. Ha nem érzed úgy, hogy most menne, teljesen felesleges belevágni.

Bibus vágod már a centit? Uhus képet tudsz felrakni? Nálad milyen szülés várható? Természetes vagy császár?

Hugi, köszi szépen a pénteki gyors fogorvosi tanácsadást. Képzeld teljesen bevált nálam a fogvitamin amit adtál. Semmi bajom már.

Etna még nem voltam uhun, még nem is kell mennem egyenlőre tüszőlesőbe. Még "csak" a suprefactot szúrom szorgalmasan, meg elkezdtem szedni a prednisolont. Viszont amit nem értek, hogy mióta újra szedem-szúrom a hormonokat, azóta kétszer is hánytam. A rókázás nem nagyon volt rám jellemző, akkor sem, ha elcsaptam a hasam, vagy ha ideges voltam, soha. Most nem értem miért lettem hirtelen ilyen jóban Rudival. Még terhesség alatt sem jött össze ez a kapcsolat, akkor mondjuk nagyobb szükségem lett volna rá.
Holnap megyek vérvételre, és annak függvényében kezdem a kettes számú szurit.

Noki hogy van a nagylány? Elindult már? Biztos elindult, a megnyitón apuval nagyon szedte a kis lábát.

Bocsi, hogy nem írtam mindenkinek, most mennem kell.
Megpróbálok feltenni egy képet a türelmetlen kislányomról. :-)



További szép estét mindenkinek! Kép Jaj APA, készítsd már gyorsabban a fürdővizemet

Kép
Kép
 
 

 
 

zsiby!
nekem kezdet kezdetén már hányingerem szokott lenni, én a fogi gátlótól is öklendeztem. mindig mást hatást váltottak ki belőlem is a hormonok, emlékszem a 2. lombiknál jobban megviselt és mégis kevesebb sejtem volt, mint az elsőnél. általában azt szokták mondani, hogy ez így szokott lenni. a suprefact után nekem állandóan melegem volt a puregonnál meg rengeteget jártam pisilni, de annyit, mint az utolsó időkben. de a víz folymatosan szakadt rólam, ez mostanában már szerncsére nincs így, most állandóan fázom, mint a régi szép időkben. a hőhullám terhesen is megmaradt, meg még szülés után pár hónapig. mire felöltöztettem botit,addigra öltözhettem át, mert egy szál melltartóban is ömlött rólam a víz. jó szöszke lili is. amint látom nemsokára a mászóka tetejéről szedheted le.

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 


Sziasztok!

Én nagyon új vagyok itt a fórumon, de gondoltam hogy megosztom veletek pozitiv tapasztalatom a Versys Klinikával kapcsolatban.

Egy ismerősöm ajánlotta Vereczkey doktor urat. Persze én is mint mindenki először a neten kezdtem keresgélni. Eleinte meg is ijedtem a sok negatív, lehúzó irománytól, de mára már azt gondolom, hogy egy csöppet sem érdekelnek a hozzá nem értő újságírók firkálmányai, ha nekem ez az ember segített.

Az én problémám az előttem szólókhoz képest egyáltalán nem bonyolult. Csak hát tudjátok mindenkinek a saját baja a legnagyobb.
A lényeg a lényeg, hogy kb 4 hónapja kiderült hogy mindkét petevezetékem el van záródva. HSG módszerrel állapították meg. Az a doki azt mondta hogy egyetlen járható utat tud javasolni, az a lombik, mert a lapar az szerinte nagyon kétes, kis százalékban eredményes, és nekem tuti elsőre össze is jönne, kár fecsérelni az időt, jajj és mindemellé, még azt is javasolta hogy a későbbiekben majd az egyiik petevezetékemet is el kellene távolítani, mert mivel az már a bementenél el van záródva esetleg később gondot is okozhat.

Én is ugy éreztem magam mint akit leforráztak, elősször nagyon rossz volt az egész helyzet, és maga az hogy nem lehet csak lombikkal kisbabám, nincs más mód.

aztán ugy gondoltam, hogy de jó hogy kiderült mi is a gond leglább tudunk rá megoldást találni. Szerencsére nem adtam az első doki véleményére felkerestem egy másik orvost is (de még mindig nem meddőségi klinikát) aki, mivel mondtam neki hogy a lombikot csak végső esetben szeretnénk, van e más lehetőség, azt mondta, hogy járjak női fürdőkbe, ülőfürdőzzek, és 3 hónap után keressem fel ujra és amjd akkor eldöntjük, hogy vagy megint HSG vagy esetleg lapar, de inkább akkor már a lombik.

El is kezdtem keresgélni fürdők után. Nos női fürdő van Sárváron, meg Bükkfürdőn, én meg Bp-en lakom. És heti legalább kétszer kellene járnom. Ugyhogy mondanom sem kell hogy ez szinte lehetetlen küldetésnek bizonyult. Elkezdtem járni a Széchenyi füdőbe illetve voltam az Aviva torna tanfolyamon és elkezdtem járni az Arwen tronára is , és ezzel párhuzamosan nekikezdtem egy szép diétának.

De nem hagyott nyugodni a dolog, hogy jó oké akkor most csinálom még ezt az egészet x idejig, de se eredményt nem látok, és ki tudja nem ártok e ezzel maganak.
Arról nem beszélve, hogy persze minden orvosból úgy kell kicsikarni a fontos kérdésekre a választ. És aki nem is jártas a témában az kérdezni sem tud.

Ekkor jött az ötlet, hogy mi lenne ha mégis csak felkeresnénk a Vereczkey doktor urat is. Végülis egy konzultációval emmit nem veszítünk. Szerencsére hamar kaptam is időpontot.
Vittem minden leletet, és ugy jöttem el tőle, hogy végre látok fényt az algút végén. A doktor úrból semmit sem kell harapófogóval kihuzni, mindent elmagyaráz tisztán és világosan. Bármit kérdezel elmondja a véleményét (pl: diéta, vagy gyógy hatású készítménnyel kapcsolatban) de nincs az az érzésed hogy rá kar beszélni valami szerre, vagy bármire.

Egyértelműen a lapart javasolta, hogy tisztán lássunk. Természetesen ennek anyagi vonzata is van. Viszont szerencsére megtudtam, hogy a doktor úr egy olyan technikával végzi az esteleges operációt, amit ő hozott be Mo-ra és rajta kívül még egy ember csinálja Mo-on. Egy állami intézetben erre nincs mód. És annyi rosszat hall az ember.
Nos a lényeg a lényeg, hogy egy kis vívódás után (költségvonzat miatt) elhatároztuk hogy a klinikán megcsináltatjuk a műtétet. Szerencsére nagyon rövid időn belül kaptam időpontot. Ugyhogy gyorsan le is zajlott minden. Mostmár túl vagyok a műtéten és szerencsére sikeres kimenetelű volt a vége. Mindkét vezetékem megnyitotta. Talált cisztákat azt is eltávolította. Ja és mellékesen jegyzem meg hogy a fürdőzésem miatt majdnem meghiusult a dolog, mert sikerült összeszedjek egy kis bacit. De szerencsére az altató orvos talált erre megoldást.
Én nagyon elégedett vagyok a kilinikán tapasztaltakkal. A teljes gárda nagyon kedves, segítőkész és abszolút hozzáértő. És természetesen a környezet is nagyon kellemes.
Én csak pozitivan tudok nyilatkozni a klinikáról és a dikiról is. A férjem is teljes mértékben megbízik a dikiban. Számára is érthető módon magyarázott el a doki mindent. A fotókat is megnéztük ami a műtét során készült és a videót is megnézhettük volna, azért nem vagyunk annyira bevállalósak :-)

Ha nagyon csúnyán akarok fogalmazni, akkor nagyon jó befektetés volt.

És végül egy szó mint száz én mindnekinek csak ajánlani tudom mind a dokit mind a klinikát.

És igy a végén szeretenék gratulálni itt minden anyukának. Remélem nemsokára én is megtapasztalhatom milyen az!


Üdv


sziasztok lányok!

rózsabimbó!
gratulálok, hogy kaptál rengeteg lehetőséget, hogy anyuka legyél. a lombik szerintem is az utolsó lehetőségek közé tartozik és aki teheti inkább bízza a természetre. most aztán lehet gőzerővel belevágni a lehetőségek tárházába.

köszönöm a 180g-os diéta ötletét, nagyon bevált, a háziorvosommal konzultáltam és nagyon tetszett neki is az ötlet (nem tudom ,hogy neki miért nem jutott eszébe) annyira, hogy lecsökkentette 160g-osra. :D könnyen számolható, mert minden termékre rá van írva a ch tartalom és tényleg nem éhes mellette az ember. és amin megdöbbentem, hogy nincs akkora édesség falási vágyam. tegnap ki is bírtam, hogy csak 1 túró rudit ettem meg 13g! ch van benne, annyi, mint egy szelet barna kenyérben .ez megdöbbentő, ezt is igyekszem elhagyni, de első héten azért kicsit engedékenyebb vagyok a 160g-on belül, nehogy elveszítsem a lelkesedésemet. megyek ma tornázni, remélem üres lesz a terem. kb 8 perc gyors sétával kell kezdenem. ez is jól hangzik. én most már tényleg úgy érzem, hogy mindent beleadok. ennek már sikerülnie kell. ja és valamilyen csodával határos módon van peteérésem + lett az ovu teszt. 4 éve nem volt.

zsiby!
elmúlt a hányingered?

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 


Szia Etna!

Sajna nem múlt el..... :? Azóta is változatlanul üldöz Rudi....... Hétfőn megyek uhura, kíváncsi vagyok mennyien vannak bent. :D :D :D
Már régóta le akartam írni, hogy szerintem vedd meg, vagy nézz utána egy könyvnek, amit a diétához nagyon jól tudsz majd alkalmazni. Több étrendi ötlet van benne a különböző ch tartalmú táplálkozáshoz. (180g, 160g, 120g, stb) Receptek is vannak benne, feltüntette, hogy mennyi ch található benne. Szerzők: Dr. Fövényi József és Gyurcsáné Kondrát Ilona, címe: Cukorbetegek nagy diétáskönyve. 2980 ft, és én a Bookline-nál vettem meg. Ha nagyon nem akarsz főzni, akkor a teletál oldalán találsz a diéthoz megfelelő ebédet. A zöld zónát nézd meg. Én innen rendeltem terhesen, és ha nagy volt a ch tartalma az ebédnek, akkor elfeleztem és két napig azt ettem, vagy megettem vacsira. Így átlagban egy hétre (csak hétköznapot nézve) 2000-2500 ft-ból kijött az ebédem. Ráadásul még ehető is a teletál. A Gastroyáltól is jól lehetett fogyni, mert annyira undorító volt az étel, hogy egy-két falat után kidobtam az egészet...... Náluk semennyi ch nem jutott be a szervezetembe...... :-)

Rózsabimbó nagyon jól tetted, hogy végül a V dokihoz mentél. Sok sikert kívánok a kellemesebb úthoz! :-)

Rengetek ismerősöm van, akik már 2-3-4 esetleg 5 lombikon túl vannak már sikertelenül. Többnyire a Kaáliba és a BMC-be járnak. Minden sikertelenség után megkeresnek, lelki támaszt nyújtok nekik. Mindig megkérdezik, hogy annak idején én hogy tudtam a sikertelenségeim után felállni a padlóról. Azt mondják, hogy csak én tudom őket megérteni. Mindig megadom nekik V doki számát, hogy legalább egy konzira menjenek el. Sajnos mindegyik ismerősöm problémás, nem egy nőgyógyászati műtétük volt már. Nem tudom megérteni, hogy miért ragaszkodnak ennyire görcsösen az adott intézethez. Ha vmi nem működik, váltani kell. Képtelen vagyok megértetni ezt velük, pedig annyira szeretnék segíteni rajtuk.

További szép napot csajok!

Kép
Kép
 
 


Szép estét Mindenkinek!

Erdelyedi mikor lesz a műtéted? Vagy már megvolt? Hol tartasz most?

Bibus hol tartasz? Egyben vagytok még? Hogy bírod a végét?

Noki megnéztem megint Réka hercegkisasszonyt az iwiw-en. Nagyon gyönyörű. Látom volt keresztelőtök is, a szülinapi Barbitorta tök jó ötlet volt.

Tinkyb merre jársz?

Hugi hogy van a kis herceg?

Andy jobban vagy már? Készülsz már lelkiekben az inszemre?

Etna Boti jól van? Remélem Ti nem lettetek betegek ebben a szutyok időben. Mi sajnos igen, már csak az orrfolyáson kellene túl lenni. Most apa lett rosszul, remélem nem ragasztják át rám.

Voltam ma tüszőlesőn. Próbáltam számolni mennyi van, de a doki olyan gyorsan sorolja őket…… Jobb oldalt 9 db 18-20 mm-ek, bal oldalt 5 db ott kicsik vannak 12 mm. Remélem azért bemozgósítják magukat, ha már tyúkanyóskodom. 23 órakor jön az ovitrelle, pénteken reggel 8-ra megyünk.

További szép estét!

Kép
Kép
 
 


írtam egy hosszút, hülye laptop lemerült közben és elszállt!

zsiby!
gratulálok a sejtek méreteihez, az ilyen nagy sejtek nagyon jó eséllyel indulnak megtermékenyítéskor. legalább is nálam így volt. 27 mm volt és 24 a két vezérsejtem. visszaülti után fogsz tudni pihenni pár napot? vagy lilivel sem feküdtél? mit mond v doki, hogy lehet ugyanazt az életet élni,mint előtte. nekem az emelgetés lesz húzós, boti 13 kg, igen gyakran jön egy ölelésre vagy cipelteti magát fel a lépcsőn.

hála istennek és a béres cseppnek nem lettünk betegek, bár én nem szedem, mivel étvágyat csinál. diéta nem diéta, hanem elfogadtam, hogy életformává kell válnia. sokkal jobban érzem magam, viszont sajnos boti megint nem alszik éjjelente, ezért hulla vagyok . ez katasztrófa, hogy nem alszik, szerintem most éppen fél. de megint eszik is, próbálom teával pótolni a kakaót, amit kér, de ordít.

az előző hozzászólásodban írtad, hogy nem érted az emberek hozzáállását, én is élharcos voltam orvos ajánlása terén, de sajnos amíg vannak ingyenes helyek, addig sokan azt hiszik, hogy minek fizesseneke érte. aztán, ahogy megy az idő és sajnos sikertelen beavatkozások sora van a hátuk mögött szép lassan rájönnek, hogy nem jó, de azért maradnak, mert mindig van egy következő lehetőség, magyarázat, hogy miért nem jó, stb. én már nem tukmálok senkit , csak ajánlom ezt a lehtőséget is, aki él vele, az él. nehéz volt, mert tukmálós vagyok e téren :D gyerek kérdésben nem ismerek tréfát, imádom a gyerekeket és imádom, ha egy ismerősöm ,aki eddig depis volt a sok sikertelen esemény után végre kismama, majd anyuka lesz, tök mindegy,hogy hol. én mindenkivel együtt örülök, borzalmas hogy emberek nem vállalnak gyereket, mert inkább a péntz hajtják. játszótéren fehér hollónak számítok, hogy nem adom botit bölcsibe és még tesót is akarok. gratulálok az agymosott anyukáknak, akik a baba és kimama magazinba leírtak alapján lesznek trendik, majd elájultam mikor több számban is olvastam, hogy szoptatás mellett az egy két hós gyerek mellől, hogy menjünk visszta dolgozni :cry: aki anyagilag megteheti sajnos az megy inkább vissza. én ettől frászt kapok! egy gyereknek az anyjára van szüksége java részt, nem a sintérre. na jó hosszú lettem!

drukkolok ezerrel pénteken és hétfőn vagy 5. naposan rakják vissza a babucikat?

többiek?

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 


Zsibykém!

Nagyon örülök ennek a szép eredménynek :) :) Hidd el,a másik oldal is behozza tutira a lemaradást!! Szerintem jobbak lesznek most az eredményeid,mint anno Lilinél,én ezt érzem :) :) Mennek 1000-rel a drukkok!!Mikor kapod őket vissza?? pussz!

Etna!

Hogy állsz a diétával és a mozgással?? A legrosszabb,h az elején meg sem akar moccani a mérleg...akkor szokta az ember lánya feladni,DE NEM SZABAD!!Tudod,írtam,h nekem is hosszú folyamat volt...Kitartás!Pussz!

Képzeljétek,voltam műtét után az endos drnőmnél (bocsika,de nem volt időm írni!) hogy megnézzük a hormonokat.A drnő nem győzőtt dicsérni,mert olyan gyönyörűek lettek az eredményeim.Meglátszik állítólag,h műtve voltam.IR-t most nem nézett,azt mondta majd kismamiként.A cukor gyógyit eddig 2x1000mg volt az adagom,de a műtét után sok lett,ezért lecsökkentette 2x500mg-ra,de még nem hagyhatom abba.A pajzsmirigy gyógyszert meg állandóan szednem kell.Jövőhéten csütörtök körül kezdődik a stimu:) :)

Többi lányka hol vagytok,újak??

Mindenkinek szép napot!

Kép
 
 


Szép estét Mindenkinek!

Megvolt a punkció, 7 petesejtet szívtak le. Várom nagyon a holnapot, hogy mit fognak mondani a biológusok. Olyan furi megint az utrót dugdosni..... Olyan gurulósak.... :D :D :D
Nagyon furcsa volt, hogy az egész napomat ágyban töltöttem. Nem is emlékszem rá, hogy mikor volt ilyen utoljára...... Ibolya mondta is, hogy ha kis pihenésre vágyok, menjek majd megint kistesóért. :D

Lányok, sokan felhívtatok, nagyon jól esett, hogy ilyen sokan gondoltatok ma rám, és drukkoltatok értünk!!!!!

Millió puszi Mindenkinek!

Kép
Kép
 
 


zsiby!
nagy nagy gratula! biztos nagyon jó hírek lesznek holnap. egész nap durkkoltam, mesélj, milyen az új intézet? hasad nem fáj? nekem aznap fájt, de volt olyan, aki másnap volt rosszabbul. hányinger elmúlt? nemsokára újra kezdődik :D boti ma megint babakocsit akart használni, ki tudja mikor ült utoljára babakocsiban, olyan nosztalgia fogott el, aztán bele gondoltam,hogy nemsokára megint lesz benne pici baba, olyan furi érzés volt. holnap várjuk a fejleményeket!

bandy!
a diétát igyekszem tartani, de néha nagyon nehéz. mérlegre nem nagyon akarok állni, hogyy nehogy elmenjen a kedvem az egésztől. sportolni is neki kéne állni, de olyan fáradékony vagyok. boti fogzik megnint nem alszunk, néha mint egy holdkóros olyan vagyok. gratula a szép eredményekhez! ti lesztek párban zsibyvel. mindig páros kismamák szoktak lenni. :P

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 


Etna!

Nem bírok aludni, annyira görcsölök. Elfelejtettem megkérdezni a dokitól, hogy mit vehetek be. Úgy döntöttem, hogy kibírom, és mazochista leszek...... Nem jött össze, bevettem egy algot. Plusz eszembe jutott a Noki babonája a lepkével kapcsolatban, és hogy már korábban vettem lepkét, csak nem tettem ki az ablakba. Ezért műtét után, heves görcsökkel felmásztam az ablakba, hogy kitegyem a lepkét. Nem vagyok normális, de a cél érdekében mindent.
Reggel 8-ra kellett menni. 5:30-kor keltünk, hogy a Lilit átvigyük anyósomékhoz. Elég macerás tőlük visszajutni a városba, ezért hagytunk időt, hogy ha dugóba is kerülünk, ne késsünk el. Persze a gyerek szundi kendőjét bent felejtettük a kocsiban, már majdnem az intézetnél voltunk, akkor szólt ránk apósom, hogy hol van. A nélkül nem alszik el a Lili. Vettek neki gyorsan vmi hasonlót, de az nem kellett neki, nem is aludt egész nap semmit........ Korán beértünk az intézetbe. Kb. 10 körül volt a leszívás. Az az érdekes, hogy egyáltalán nem voltam ideges az egésztől, nem voltam feszült, mintha minden nap ez történne velem. Most nem így van, most ért utol az idegesség. Most jött ki rajtam a tépelődős izgalom, hogy vajon mennyi babuci lesz, és hogy sikerülni fog-e. Azt hittem nem lesz ilyen, de mégis. Ezért is raktam ki gyorsan a lepkét, hogy aztán meglássa a gólya. Bent az intézetben mindenki nagyon kedves volt. Imádom őket! A szoba nem nézett a tengerre, de jó meleg volt bent. A férjem kedvence a távirányítós ágy. Nem bírta ki, hogy ne nyúljon hozzá. Le-föl lifteztetett. Kb. 16 óra körül jöttünk el.
Édes a Boti, ma pihenőt adott a lábainak. Anya toljál csak...... :D Mennyi foga van már Botinak?

Kép
Kép
 
 


Zsiby!

Drukkolunk nagyon a szép sejtosztódáshoz :) :) Mi is izgatottak vagyunk,h alakulnak a dolgok! Remélem ma már jobban érzed magad és ha bírsz Lilike mellett,akkor pihizel egy kicsit :) Nekem már tavaly óta megvan a pillangócska,csak sajna letört a pöcke,így nem marad meg a függönyön,de megoldóm!Férjed olyan,mint egy nagy gyerek,jó értelemben :) Műtétkor meglátogatott egy barátnőm és az ő fia,aki 11 éves ugyanezt csinálta,a kicsit aki 1 éves volt akkor,nem érdekelte...

Millió pussz!

Kép
 
 


zsiby!
nekem sajnos nem volt elég az algo, én kataflámot nyomattam ezerrel, azt mondták azt lehet. egyébként a hormonok miatt teljesen normális, ha ablakot mászol hajnalban :D még gyorsan apát is, mert most kis pihi lesz ez ügyben gondolom. :lol: bár ilyenkor az ember nem arra gondol két görcsölés közben.

de tényleg marhára tud görcsölni, szerintem pihizz még egy kicsit és egyél fehérjét, nehogy túlstimus tünetek legyenek. ilyenkor előfordul hasonló. sok folyadék és sok-sok fehérje, meg kataflam ez biztos segít. ha nem múlik, azért csörögj dórinak.

a liftes ágyat én már a cirisben is felfedeztem reni lombikjánál. jó játék volt, igaz ő félkómás volt, de én elvoltam :D még jó, hogy nem lehet összecsukni, mint a csupasz pisztolyban, szegény reni, jól járt volna :D

rájöttem, hogy kinőtte a cipőjét boti, ezért cipelteti magát :oops: , most megyünk cipőt venni neki, nem lesz egyszerű, szétrámolja a boltot az tuti. neki salust vagy siestát kell venni a befelé dőlt bokája miatt, de noki ajánlott egy jó helyet, ahol jóval olcsóbban lehet venni (így is 7 ezer környékén jár, de még mindig nem 10)sajnos én hallgattam az új trendekre és nem adtam anno a szobában rá cipőt, mikor járni tanult, ezért most jó befelé dőlt bokája van. igaz 8 hósan már kapaszkodva lépegetett, 8,5 hósan már egyedül. azóta futunk. mondtam is biológus katinak, hogy anno valaki futott, mikor boti készült. :D most még a szállító pasinak is mondtam,hogy csendbe, nyugalomba vigye őket, kati is csendbe vegye át, mert nyugis gyereket szertnék, akit leraknak a sarokba és ott marad. :lol:

botinak fogalmam sincs hány foga van, kb 16, mert tiltakozik a szájba való nyúkálástól. fogat is nehezen mosok neki, pedig 6 hós korától mossuk, mivel akkor már kijött az első :roll: azóta kész katasztrófa a fogzás. most úgy érzetem,hogy a leghátsó jön, bár hugi tuti jobban tudná, hogy melyiknél tartunk, úgy kb-ra.

nagyon drukkolok,hogy mindegyik kis zsiby készen álljon az útra és jó meleg lakásába mélyen beágyazódva várja e világra érkezésést. írj, hogy hány termékenyült meg.

ja nekem a barátok tartottak egy bulit, tök rendesek voltak. így kicsit gyorsabban ment az idő. pont így szombatra esett és jót bográcsoztunk (igaz akkor május volt) ittam egy kis vörösbort is, az csak jót tett.

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 


Etna!
Küldöm a fogzásról a lexikont.
Az első - tej - vagy gyermekkori fogzás (dentitio prima), mely összesen 20 tejfog áttöréséből áll, rendesen 17-18 hónapot vesz igénybe, még pedig a 7-ik hónaptól a 25-ik hónapig. Első sorban a 7-9-ik hónapban az alsó középső metszőfogak törnek át, melyeket csakhamar a felső középső metszőfogak követnek. A 8-10-ik hónapban az alsó oldalsó metszők jelennek meg, kevés vártatva a felső oldalsó metszők. Ezután a szemfogakat megelőzve az első tejőrlőfogak tünnek elő körülbelül a 13-15 hónapban, most következnek sorra a szemfogak alul és felül a 18-20-ik hónap között, mig végre az élet 2-ik évének befejezésével a 23-25-ik hónapban a 2-ik őrlőfogak is áttörnek. Ilyenkor a gyermekkori fogazat teljes. Kisebb eltérések elég gyakoriak, azonban jelentőséggel nem birnak. Nagyobb időbeli eltérés előfordulhat: korai fogzás, midőn 6 hónapnál fiatalabb csecsemőnél már áttörnek a fogak, sőt nagyon ritka esetekben már fogakkal születnek; igy már Plinius megemlíti, hogy Marcus Marius konzul teljes gyermekkori fogazattal született s ezért a «dentatus» melléknevet nyerte, majd Haller (Elementa physiol.) elmondja, hogy 9 gyermeknél észlelte, hogy fogakkal születtek, Mazarin kardinalis 4 foggal született stb., ugy hogy ezen korai fogzást részint fejlődési tünemény rendellenességnek, részint a magzat életfejlődésében beállt zavaroknak tudhatni be. Ezen igen korai fogak az inyen lazán ülő képletek, melyek ez esetben eltávolítandók; néha valódi tejfogak, ilyenkor erősen állanak és megtartandók. Elkésett fogzás az, midőn még a 10-12-ik hónapban sem tört át fog, vagy később a rendesnél nagyobb időközökben jelennek meg. Végletekben szintén igen ritkán fordul elő; káros annyiban, hogy a táplálkozás emiatt nehezített. Számbeli eltérés-ről is lehetne szó, a mi szintén igen ritka s rendesen a serdüléskori fogazatnál fordul elő a tejfogak benhagyása következtében.
A netről másoltam be,jobban nem tudtam volna én sem. Sőt!
Mindenkinek sok puszi!!!

Kép
Hugi.
Kép
 
 


Sziasztok!

Hívtak az intézetből. 3 petesejt nem ért meg, 4 megtermékenyült. Holnap majd megint hívnak, hogy mennyi osztódik. Gondolom hétfői beültetés lesz. Pont úgy, mint Lilinél. Akkor is 4 osztódott. Lili visszaültetése előtt ittam két pálinkát, annyira ideges voltam. Megvolt a jótékony hatása, meg is tapadt Lili. Apa azt mondta, hogy vesz nekem pálinkát, hogy igyak egy kicsit...... :D :D :D

Etna az egyik barátnőm azt mondta, hogy a háziorvostól lehet kérni receptet Siesta cipőre. Olcsóbban meg lehet venni olyan cipőboltban, ahol elfogadnak receptet. Állítólag a háziorvosok nem reklámozzák ezt a lehetőséget. Noki neked melyik cipőboltot mondta?

További szép napot!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Nagy a pangás. :( Lassan már csak magamnak írogatok..... Remélem mindenki jól van, és azért csak előkerültök hamarosan.
Gondoltam elújságolom, hogy hívtak ma is a klinikáról. Kettő babuci maradt egy 4 sejtes és egy 6 sejtes. Viszont a legjobb minősítést kapták annyira szépek és szabályosak. Nem is akarják tovább kint tartani, holnap reggel 8-ra megyünk és teszik vissza őket. Sokat gondolkoztunk azon, hogy hogyan oldjuk meg a nyugodt fekvés kérdését. Néhány napig még menni fog, addig Lilit a férjem minden reggel átviszi a szüleimhez. Már frászban vagyok, a leggázabb a következő két hét lesz. Tegnap este a netet bújtam, hogy mindenféle praktikát olvassak, találjak, ami segít a megtapadásban. Mintha nem lett volna sikeres lombikunk még........ Hiába mondják, hogy a második már könnyebb, zöldfülűnek érzem magam, ezt az izgalmat nem lehet megszokni.
További szép napot, és azért írjatok!
Etna neked piros pont jár!!!!!!! :D

Kép
Kép
 
 


zsiby!
gratulálok, ha már ma 6 sejtesek, akkor szép egészséges embriók, nekem az ikreket 8 sejtesen rakták vissza és mind a kettő megtapadt. boti azt hiszem 10 sejtes volt a tesója 8, de boti győzött, mivel pont visszarakás után 72 órával elkaptam egy fosós hányós cuccost, ilyen szerencsés voltam. vagy elrontottam a gyomrom a bográcsozástól. egyébként abban is mákom van, hogy nekem beágyazódás is baromi görcsökkel jár és egy pötty vér is lesz. tehát nagyjából tudom, hogy meddig kell feküdni. egyébként a főorvos úr is mondta egyszer ,hogy az első 72 óra ami kritikus. mi lesz ha ikrek lesznek? :D mondjuk két lány? :D vagy két olyan eleven fiú, mint boti? :D szerintem egy nem pcos anyukának biztos könnyen menne a fogyás boti mellett. nekem még ez is kevés. de a szénhidrát számlálás óta sokkal jobba helyzet. még mindig -3 kg nál tartok, de már elindult legalább. én nagyon szőke vagyok, miért is jár piros pont?

egyszer együtt feküdtem egy erdélyi lánnyal, akinek az anyukája egy igazi parasztszoknyás erdélyi asszony volt és ő azt mondta, hogy aki gyereket szeretne, az egyen sok sárgarépát. azóta akik akkor épp műtét után voltunk vagy az első lombik után nem tudom, már annyit feküdtem kórtermekben, mind eszünk répát, fehérjét, vizet. és mind anyukák vagyunk, persze ehhez azért kicsit több kellett, de hát ez is egy praktika, ártani nem árt. és csak + gonolkodás. én sokszor megnéztem a titok című filmet, aminek ez a lényege, gondolom ismered. ha nincs meg szívesen elküldöm. jobb dolog úgy sem lesz. én egész a vérvétel napjáig + volt, aznap olyan ideges, mint akit a kivégző osztag elé visznek és naná, hogy fél 5-re lett eredményem. akkor is rezgett a léc, mivel 110 volt a bhc-m. (emlékszem baba is így járt, hogy alacsony volt a bhg-je és most meg ott rosszcsontkodnak a kiscsajok. ) én marha cigi ellenes vagyok ,de aznap majdnem rágyújtottam, milyen szép lett volna, dohányzó kismama, idili kép.

na jó össze -vissza írtam mindent, de beszélgetni is így szoktam, mivel sok mondandóm van állandóan :shock: igyál egy kis nyugtató pálaszt az még a görcsök ellen is jó. a vörösbor meg antioxidánsokkal van tele, tehát egészséges mind a kettő :wink: holnapra drukk :!:

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 


Etna!

Bocsi, elfelejtettem leírni miért is utaltam ki neked piros pontot...... :lol: Mert nagyon aktív vagy itt a fórumon! :lol: :lol: :lol: :lol:
Amikor a Botit visszatették, akkor összesen kettő babucit kaptál vissza?
Lilivel már dumálgatom, hogy mi lenne jobb egy tesó vagy kettő. Nekem úgy tűnt, mintha a kettőre nagyobb érdeklődést mutatott volna. 8) Ha hugai lesznek, akkor jól meghúzhatja majd a hajukat. Ha fiúk, hát akkor nem tudom mi lesz. Plusz ruhatárat kell vásárolni, mert nagyon okosan 95%-ban rózsaszín ruhákat vettem Lilinek. A ruhák az egy anyagi csőd, hát még a pelenka. Mindennek a tetejébe ha tápszeres lett volna, arról nem is beszélve...... :shock:
Simán elférne még két gyerek. Lili nagyon szereti a gyerekeket. Járunk bébiangolra (Helen Doron) és csudára tetszik neki. Rajtunk kívül még két baba van a csapatban, és nagyon édesek ahogy "tanulnak". Persze lánykám már nagyon hamar oroszlán hangot ad ki, morog. Nagyon tetszik neki ez a hang. Az angol órán a fiúkat (mindegyik baba fiú) folyton lemorogja. Ha pl. itthon nem adok oda neki vmit, mert azért nem minden játék, akkor engem is megmorog.
Amint összejön a baba/babák újra nekiállok én is a ch diétának. Tuti biztos, hogy megint cukros leszek. Ami egyedül nem hiányzik és tuti rám fogják verni, hogy nekem szuriznom kellett minden nap a terhesség alatt. Nem fogom megúszni......
A beágyazódás az nálam is görccsel járt, viszont én nem véreztem. Ha most nem produkálok vmi hasonlót, akkor a férjem ki fog borulni a 14. nap végére tőlem.
Köszi a drukkot, további szép estét nektek!

Kép
Kép
 
 


sziasztok
lehet nem tartozik ide de lehet valakit erdekel
eladnam ket konyvemet
Simo Tinea Ha nem jon a baba
masik Aviva torna
lehtoleg pesti atvetellel


Sziasztok!

Két babuci bent lapul anya pocakjában. Simán ment az egész. V doki olyan ügyesen betette őket, hogy meg se éreztem. Pedig a katéteres részt nem szoktam csípni. Dokinak jár egy csillagos 5-ös. :D
Mind a két babuci tökéletesen szépek. Az egyikük 8 sejtes, a másikuk több. Azt mondták, hogy 4 napos fejlettségi szinten áll.
A váróban összefutottam vkivel. Nagyon örültem neki, majd biztos hamarosan jön ő is, és elmesél nektek mindent. Férjem értetlenül nézte, hogy vkivel pusziszkodom..... :D :D :D Csak annyit kellett mondanom, hogy fórum, és már mindent értett. :lol: :lol: :lol:

Szép estét mindenkinek!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Köszönöm Mindenkinek, hogy így örültetek, hogy ismét tudtam jelentkezni. Nagyon jól esett! :lol:
Hétközben csak olvasni tudlak Benneteket, de a hétvégén igyekszem majd írni. Ma a klinikai látogatás miatt, szabit vettem ki.

Zsiby, nagyon örülök, hogy ma találkoztunk a klinikán, és hogy személyesen is megismerhettelek! :lol: Küldöm a babaragacsokat! Drukkolok, hogy Lilikének a kistesói szépen megtapadjanak a pocidban! Nem bánjátok, ha ikrek lesznek?

Csajok, ez a liftes ágy játék nagyon tetszik. :lol: Az én Uram ilyen, mindent mindenhol megpiszkál. Azt szoktam neki mondani, hogy olyan, mint a Monk.

Etna, kitartást a diétához! (Én most az időhiány, és a lustaságom miatt az édesgyökérrel próbálkozom.) Remélem, huncut szemű Boti újabb fogacskája kibújt már! :lol:

Andy, sok sikert az inszemhez! Nagyon szorítok Neked! :lol:

Bibus, hogy vagytok? :lol:

Akit csak tudok, követem az iWiW-en is:

Noki, hogy megy a modellkedés Réka hercegnőnek? :lol:

Baba, annyira tündériek a csajok! :lol:

Hugi, Szabi hatalmas fiú. Nagyon tetszett a fehér kanapésarokban ülős fotója. :lol:

Voltunk ma az új klinikán, nagyon szép lett. Főorvosunk csinált uhu-t, levette a keneteket, és megbeszéltük, hogy indulunk a lombikkal. Bent mindent rendben talált, felírta a fogigátlót, nyolcadika körül kezdem szedni. A hormon eredményeim is rendben vannak. Már alig várom! :lol:

Szép estét Mindenkinek!

Kép
 
 


hali csajok!

nagyon izgi időszak, zsiby, tinkyb, bandy, gyarapszunk, gyarapszunk. aztán mi is és még ki tudja hányan. mi eleget teszünk állampolgári kötelességünknek és szülünk :D

hugi!
nagy össze-vissza írásomban elfelejtettem megköszönni a fogzási útmutatót, sajnos még mindig csak púpos az íny, de kenem neki dentinox-al napi 3x, sajnos mi midig megszenvedjük, mert az összes nem létező tünet van (ugye azt mondják fognál nincs tünet) de lazább széklet, nyűgösség, rágás. ezek mind vannak. nyáladzás is persze. szabika csodaszép, hány csaja van? :D

zsiby!
cipőbolt van a nagy lajoson, ahol a fenomén volt, használt ruha turi lett helyette és azzal szemben, szamos cipők is vannak 5800-tól, noki az üllői gyógyszertárat mondta, ott van salus kb ennyiért.
de ezek is nagyon jó áron van némelyik.
http://www.siestaolcson.hu/index.php
a vaterán is találtam vadi új siestát áruló valakit 5ezertől. határ a csilalgos ég. a ruhák meg vannak fillérekért a teszen és vaterán. én mondjuk a játszótérre simán veszek ott cuccokat, meg a turkiban is. némelyiken még rajta az angol ár. a pelenkánál meg gyűjtöm a kuponokat és kb 15-20%-kal olcsóbbra jönnek ki. dm, rossman. én csak pamperst használok, mert a többi átázik éjjelre.

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 


Sziasztok!

Jelentem még egyben vagyok. Tegnap voltunk 36 hetes UH-n Kósa dr.-nál, minden ok, a méhszáj alapján még nem várható a szülés. Ráérünk még, nem kell kapkodni 8) Fruzsink nem lesz óriásbaba, de ez lehet nem is baj, ha a szülésre gondolok, mert természetes úton akarok szülni, a császár csakis legvégső esetben kerül elő és ezzel Kósa dr. is így van. A babaszoba még alakulóban, úgyhogy képet még nem küldök. A kiságyat 4 hete rendeltük meg és akkor azt mondták, hogy 2-3hét mire ideér. Ehhez képest... Ha a héten nem hozzák, akkor köszönjük, de máshol vesszük meg, mert a végén Fruzsi hamarabb ideér, mint az ágya.
Nem tudjátok véletlenül, hol lehet Bp.-en valami aranyos függönyt kapni? Már körbejártunk egy halom boltot, de mindenütt csak Verdás, Micimackós, Hercegnős, Pókemberes és Thomas mozdonyost lehet kapni. Ezektől meg falra mászunk. Amúgy nálunk minden Kisvakondos - férjuram ragaszkodott hozzá :) Nem volt egyszerű, de csak sikerült kapcsolatok révén Csehországból Kisvakondos bordűrt rendelni, nagyon cuki:))) Én meg dekrogumiból gyártom a falra a képeket.

Zsiby, megy a drukk ezerrel!!!! De izgalmas, hogy ismét beindultak a babavárós időszakok:)

Tinkyb és Bandy, nektek is szurkolok, csak szóljatok, hogy mikor indul pontosan az akció:)

Igaz, hogy nálunk még kicsit messze van az első kiscipő vásárlása, de máris lesem az ötleteket. Meg a pelussal kapcsolatban is. Egyre többen ajánlják a Pamperst, így a köv. csomag tuti az lesz, mert a kórházi pakkba Liberot vettem.
Apropó kórház, ha mellszívóra lesz szükség, milyet érdemes venni, nektek mi vált be? Mi kinéztünk egy Tommee Tippee kezdőszettet, mert ennek a cumisüvegéről hallottam a legtöbb jót, van a szettben mellszívó is, de sokan ajánlják a Medelat, úgyhogy még nem tudom, melyik legyen, ha kell.

Szép napot Mindenkinek!
B.

 
 


bibus!
gratula, hogy ilyen jól bírod! pelsut majd te kitapasztalod, hogy melyik jó, lányoknál általában a libero jobb, az ismerősök elmondása szerint. nekünk kicsinek nagyon nem jött be a pampers, most meg csak az. valakinek a tescos is csúcs, nálunk az nem bírta az éjszakát. a baby love-s dms is nagyon jó volt, árban mondjuk ugyanott van, mint a pampers. én 1 évig csak liberot használtam, nagyon jó volt, aztán szép lassan elkezdett átázni és ugye nem mindegy, hogy nyakig pisisen ébred-e a gyerek vagy nem. éjjel át kellett pelenkázni, de hansúlyozom ez csak 1 év után volt.
popsitörlő is nagy kérdés lesz ám. vannak nagyon sza..ok, pl huggis (pelusa is nagyon gáz), gabi sem jött be. abban is a baby love, és pampers-es a jó nekem, de a zöld tescos is szupi. abban is szoktak akicók lenni auchan-ban 6 db 1800ft a pampersnek, de rossmann is sokat akicózza. dm-nek van most egy akicója, hogy ha ott vásárolsz pampers-t akkor küldenek kuponokat cserébe és azt következő alkalommal levásárolhatod. sokat számít, főleg nagyobb gyereknék, nálunk 74db pelus max 2 hétig elég. de a baba bónuszt is váltsd ki a dm-ben már most kitöltheted a papírt, mire megjön a kártya addigra meglesz fruzsi.
ja és a popsitörlő szuper gyerekszoba takarító. cipőről a homokot nagyon jól lehozza, szinte minden foltot ha azonnal megdörzsölöd vele kihoz (mosóporok nem annyira, főleg nem a tea, kakaó és homok) etetőszéket áttörölni is király, játékokat takarítani vele. de biztos vannak még nagyon tuti tippek, ha valaki tud ilyet, írjon én mindenre vevő vagyok.

megszületett az unokaöcsém, olyan szép kisfiú. családban csak fiúk vannak! egész kedvet kaptam én is, aztán majd, ha jön az idő meg jól be leszek tojva. :oops:

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Tinkyb nagyon jó volt találkozni Veletek. Végre személyesen is megismerkedhettünk. Izgalmas időszak kezdődik most majd nálatok. A fogigátlót mikor kezditek?

Etna a gyümölcsfoltokat hogy tudod kiszedni a ruhából? Én már minden sz.... kipróbáltam, de eddig nulla. Ha nem azonnal szedem le róla, akkor esélyem sincs rá. Vagy idővel kihalványul.

Bibus nagyon izgi, bármikor megérkezhet Fruzsi. A pelenka kérdés az nagyon jó. Majd kitapasztaljátok, hogy melyik jön be nektek. Mindenki mást fog mondani. Nálunk pl. csak a Huggis volt a nyerő. Én azért szeretem, mert annak a hátrészénél is van gumi, így nem folyik be a nyakába. Főleg a jó folyós anyatejes kakinál nálunk nagyon jól bevált. A Pampers-nél mi mindig átáztunk. El is ajándékoztam az összeset. Még a Lidl-s amivel nem volt bajunk, de nem nagyon kísérleteztünk tovább. A dm kártyával szoktam megvenni. Kiváltom az 50 pontos kuponfüzetet, és abban az egyik kupon 25 % kedvezményt ad egy termékre. A törlőkendőnél szerintem majdnem teljesen mindegy, melyiket veszed meg. Én azt szoktam, amelyik éppen akciós. Csak a Huggist NE vedd meg. Az nagyon sz.... . Famentes, és amíg egyet kiveszel a tasakból legalább három felé szakad. A Tescosat nagyon szeretem. Amikor akciós, jó sokat be szoktam tárazni belőle. Mellszívóból meg szerintem csak elektromosat vegyél. Mindenki kézivel kezdi, és iszonyatosan fájni fog a kezed. Barátnőimnek is azt javasoltam, persze a kézit vették meg, majd egy hónapon belül átálltak az elektromosra. Én is így jártam. Aventot használtam, és teljesen jó volt. Ha elkezdesz majd adni Fruzsinak cumit, cumisüveget, akkor csak egyféle márkát adjál neki. Nem fog utána másikat elfogadni. Vagyis nálunk így volt. Ha később váltani akarsz, nem fog átállni rá. Meg csak egy tanács, ha elfogadod. Vegyetek a gyógyszertárban egy üveg cseppentőt (kb. 30 ft). Jó ha van otthon. Elég szutyok idő van. Ha Fruzsi kicsit megfázna, vagy taknyos lenne, anyatejet csepegtessél a nózijába.
Nekem annak idején Noki nagyon sok tippet adott, érdemes vele konzultálnod. :D
Függönynél mi fehér és sötétítőnek zöld függönyt vettünk. Amúgy is mintás a szoba, már túl sok lett volna a minta. Nézzétek meg a Kikát. Nagyon aranyos gyerekfüggönyök vannak, ami nem csak Verdás és Hercegnős.
Bandy Te mikor kezdesz?

Millió puszi

Kép
Kép
 
 


Etna gratulálok unokaöcsihez. Mi lett a neve? Gr? Cm?

Kép
Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Tinkyb!

De örülök neki,h már itt tartotok :D :D Mennek a drukkjaim 1000-rel!!!Pussz!

Bibus!

Nálad meg nagyon telik az idő :D :D Örülök neki,h jól vagytok és minden rendben!Fruzsi tudja,h a pocidban van a legjobb helye:) :) Pussz és pocaksimike!

Nem gondoltam volna,de ma napra pontosan megjött és így holnaptól kezdődhet a stimu:))) Olyan boldog vagyok!!Szóval én is kérném szép lassan csöpögtetve a drukkokat!!Köszönöm!!Majd még megírom,h mikor lesz pontosan az uh és az akció:)))

Millió pussz mindenkinek!!

Kép
 
 


sziasztok!
gondoltam megosztom veletek, hogy botikám kinőtte a tejérzékenységét és minden próba negatív lett, tejre ,tojásra egyaránt szóval szép lassan a tápszer helyett be lehet vezetni a tejet. és nem kellett vérvétel, csak cseppentettek a kezére, nagyon élvezte. mondták, hogy nagyon okos gyerek, mert mindent tud,hogy mit kell csinálni egy orvosnál (mire nem jó az elmo világa ) abból tanulta, hogy ki kell nyújtani a nyelvét és le kell feküdni,hogy a dr néni meg tudja nézni a hasát. mondta is,hogy hasa. és persze megint mondta,hogy tiszta a ruhájára, mert előtte mondtam neki,hogy ha lehet ne ugráljon cipőben a padon, mert másnak piszkos lesz a ruhája, erre a dokinőnél ,aki egy savanyú citrom volt közölte,hogy tiszta az övé. és mondták is neki, hogy jó illatú is meg a fakockával telefonált és tök hangosan hallózott (magamra ismertem ) most megyek veszek junior gyerek italt, mert azzal kell kezdeni, majdnem a tejjel azonos összetételű. kb 1 hónap alatt lehet elhagyni a tápit és bevezetni a rendes tejet. és nem szabad naponta 5 dl tejnél többet adni neki, nem tom miért. állítólag ha más fehérjét is kap, akkor annál több fehérje lerakódik és a veséknek nem tesz jót. ez újdonság. 13,5 kg és 89 cm.

vettem ma botinak overált két részeset és elájultam az árakon. 8ezer egy jobb minőség. szüljünk gyereket, hurrá! 3000 egy sapka, sál, kesztyű, 9 egy téli csizma. mondtam, hogy anyátok, elmentem az ázsia centerbe és vettem 4800ért a kétrészesét. de aztán lementem hídba, minden más ott is ennyi csak annyi a külömbség, hogy 4 évesre való overál, mert gondolom a kínai gyerekekre gyártották. szóval 4 éves kínai gyerekkel azonos nagyságú kölköm van meg kapott 2 pizsit, 98-as méretűek, norm számozásban most tartunk 86/92-esnél. de teszen és vaterán is horror árban vannak az overálok. természetesen mindenhol tündéri rózsaszín dolgok vannak, ilyenkor esz a fene egy kiscsaj után, de elfogadok még egy kéket is , egye fene. :D

zsiby!
mi újság? tudsz pihenni lili mellett? nagyon kíváncsi vagyok, írj le mindent, mert mire én jövök, praktikák kellenek, bár botikám kicsit mintha elevenebb lenne, mint lili :D egyébként gyümifoltra és minden macerás foltra clorox color ami nekem bejött. és nem kell áztatni, én mosás előtt bedörzsölöm a foltot és már megy is a mosógépbe. mindenből az időtakarékost szeretem, mert nincs nekem időm áztatgani, kézzel mosni. rohanni kell boti után helyette. :wink:

bandy!
mennek a drukkok ezerrel, nem csöpögtetve. hú, de izgi, újra pörög az élet. mennyi mindenkinek kell drukk. még jó,hogy tartogattam eleget :D

tinkyb!
természetesen a talomból neked is előveszek milliónyi drukkot a magam részéről is.

várjuk az új táblázatot, ha lesz egy kis szusszanásnyi időd, nemsokára jönnek az újabb kisruhák és kiscumik és képek. szuper!

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 


Sziasztok!

Andy, úgy izgulok Érted is! Elkezdted a stimut? Mikor mész uhu-ra? Nagyon szorítok Neked! :lol:

Bibus, ha elkészül a babaszoba, kérünk róla fotókat! Köszi, hogy szurkolsz nekem, és kívánom, hogy sima szülésed legyen, Fruzsi baba gyorsan kibújjon! :lol:

Etna, sokat segítesz itt a csapatnak, hogy részletesen leírod minden témában a tapasztalatidat. Gratula, az unoka öcsihez! Köszi, Neked is a drukkokat! Örülök, hogy Boti kinőtte a tejérzékenységet! Nagyon erős, nagyfiú már! Meglátod, a kistesó, csajszi lesz, teljesül majd az álmod! :lol:

Zsiby, számomra is nagyon kedves, szimpi pár vagytok a férjeddel. Élőben is olyan „jó fej csajszi” vagy, ahogy az írásaidból is kiderül. :lol: Nagyon jól esett, ahogy megörültél Nekem! Mi újság Nálatok? Hogy van a kettő babuci a pocidban? Tudtál pihizni? Hozzád is jócskán lehet fordulni babás tanácsokért! Mikor lesz eredmény? :lol:

Sajnos, saját tapasztalatom még baba folt ügyben még nincsen, de megosztom Veletek, ami nálunk történt. A sógoromék nálunk voltak a másfél éves kisfiukkal pár napig. Megérkezésükkor a sógornőm kérte, hogy adjak neki valami folttisztítót, mert a babakocsi huzata tiszta kaki lett. Én az Ariel folttisztítót használom mosáskor, és a makacs foltokra közvetlenül. Miután áttörölte a babakocsit, azt mondta, hogy Neki még nem sikerült ilyen szert használnia, ami ennyire jól kiveszi a foltokat, pedig már sok mindennel próbálkozott, ezért ő is venni fog ilyet. Nekem nagyon bevált. Figyelni kell, mert sokszor sok bolt (Tesco, Auchan, Lidl) is akciózza az egy literest, 600 forintért adják, ami sokáig elég. Én mindig ilyenkor próbálok venni, mert egyébként 1000 körüli összeg az ára.

A fogigátlót, kb. a jövő hét vége felé kezdem el szedni. A táblázatot örömmel teszem majd tele kisruhákkal, és főleg cumikkal! :lol:

Szép vasárnapot Mindenkinek!

Kép
 
 


Sziasztok!
Hát én még új vagyok nálatok lenne egy pár kérdésem
Pcos vagyok 2006 tavaszán derült ki voltam nagyon sok orvosnál hát nem nagyon jutottam előrébb akkor teljesen bele fáradtam
27 éves vagyok és a barátnőm azzal az örömmel lepett meg hogy babát vár és azt mondtam most már itt az ideje hogy nekem is legyen de egyszerűen nem mertem el menni orvoshoz mert féltem a kudarcoktól fel jöttem a nettre és be írtam a keresőbe pco hátha találok valamit hát találtam sok mindent és valahogy mindenütt ott volt a METFORMIN na mondom akkor ez kell nekem is el is mentem a házi orvosomhoz akinek mondtam ha lehetne esetleg ki írná nekem ö azt mondta ha el viszem a papíromat ami bizonyítsa hogy pcom van akkor ki írja el is vittem neki másnap és ki is írta ez kb 2 hete szedem 2*1 850 mg de nem metformint hanem meforalt azt mondták ugyan az de pont nem volt csak ez. A kérdésem a következő

1. 2 hete szedem a tablettát és olyan furán érzem magam hol hasmenésem van hol meg olyan mértékű hányingerem hogy amit főzök még arra is öklendezek :( meddig tart ez???

2.a menses kb menyi idő után várható mert sajnos nekem már igen rég volt meg és már annak is nagyon örülnék mert akkor úgy érezném van esélyem egy babára:)

3.Egy pár biztató szó nagyon sokat kell várni a babára?? már nagyon rég szeretnénk
Ha valaki esetleg tudna nekem írni pár szót nagyon meg köszönném

sziasztok
 
 


Keldaa!

Üdvözöllek körünkben :)
A kérdésedre a válaszom:a meforál és a meckformin tényleg ugyanaz a hatóanyag.Nekem személy szerint nem volt vele próblémám,de sokan hasmarsra és hányingerre panaszkodnak.El fog múlni hamarosan.Ne éhgyomorra vedd be! Voltál már IR=inzulinrezisztencia vizsgálaton és UH-on már kimutatták??Mert nem mindegy milyen értéked van a gyógyszer szempontjából és belül mi a helyzet.Nekem most volt július 14-én műtétem,megszabadított Vereczkey doki a csúnya PCO-któl is,de ennek ellenére azt mondta az endokrin9ologusom,h még szednem kell,csak csökkent adagban,majd az első szívdobbanáskor hagyhatom el.


Tinkyb!

Mégegyszer köszönjük,h még mindig ennyit foglalkozol a táblicskuval :D :D
Igen,elkezdtem a stimut múlt hét cstörtökön.Most szerdán megyek UH-ra,sajna ez még csak a 8.nap lesz,de elutazik Vereczkey doktor bácsi.Sietnünk kell haza,mert meg kell kapnom a szurimat.Az inszem ha minden igaz,pont 1 hét múlva hétfőn lesz :D Olyan izgalommal várom és nagyon pozitív vagyok!!!
Én is nagyon drukkolok Neked!!De jó hogy nemsokára már a fogigátlót kezded :D :D

Mindenkinek gyönyörű napot,millió pussz!

Kép
 
 


Sziasztok!
Bocsi ,hogy csak ritkán jövök,de amióta elindult a lányom :D 1percem sincs :shock:
Olyan édesen szedi a kis praclijait,hogy ha lehetne feltennék videót ide Nektek,hogy Ti is láthassátok a kis művésznőt :lol:
Rettenetesen Apás lett,ami nem baj,mert eddig Anyás volt!
Egyszerűen ki sem tudtam menni úgy a szobából,hogy ne kezdett volna el sírni utánam.
Most Apukájával teszi ezt ,és folyton a nyakán lóg :D
Imádják egymást ,ez nem kérdés,de kicsit néha kivagyok borulva Tőlük :)
Persze nem szó szerint! Folyton puszilkodnak,és ölelgetik egymást :D
Imádom Őket!!!
Mi is elgondolkodtunk ,hogy mi lenne ha bevállalnánk még egy tesót?! Vagy kettőt?!
Igazság szerint a helyzetünk még mindig nem rendeződött,de már tervezgetünk ettől függetlenül.
Okt.21-én megyek Belgyógyászatra,és remélem,hogy helyrehozzák a problémáimat,mert dagadok,dagadok..........
Pco-s vagyok megint,és nem menstruálok :(
Reménykedem benne,hogy Ők is csodát tudnak Velem művelni,és Etna tartja Bennem a lelket emiatt!!

Bocsi csajok ,de most mennem kell ,mert a Hercegnőm szólított!
Amint tudok jövök ,mert örömmel látom,hogy azért nem hal ki ez a topik :)

Sok puszi Mindenkinek!!
R+M
 


Sziasztok!

bandy27

Hát nagyon sok vizsgálaton voltam mér fogalmam sincs hogy melyik volt az mert 2006 nem most volt akkor mondták hogy pcos vagyok
De most ajánlottak egy jó orvost és el fogok menni hozzá
neked még nincs babucid?
Nagyon szeretnénk már hogy legalább 1 sikerüljön csak nagyon félek hogy pont nekem nem fog :(
de a netten sokat olvasok róla és legalább ez biztat hogy soknak segített Remélem el jön egyszer a mi időnk is .)
el megyek a dokihoz és ha lesz valami kérdésem írok vagyis írhatok??
köszi hogy válaszoltál :)
üdv Keldaa
 
 


Keldaa!

Igen,nagyon jók az esélyek a meforállal v meckforminttal :) Örülök,h elmész dokihoz,mert a friss a legjobb,sok minden történhetett 2006 óta. Legyél pozitív,összefog jönni a baba! Nekem most lesz ha minden igaz hétfőn az 5.inszemem.Sajnos tavaly volt egy vetélésem és most a műtétnél derült ki,h nagyon komoly gondok voltak,nem csoda,h így jártam...PCO-n kívül talált a doktor úr endometriózist,ami elég durva volt.
Természetesen írhatsz és kérdezhetsz,nagyon szívesen segítek.

Andy

Kép
 
 


sziasztok!

noki!
már megy rékus? nem is mondtad? most jön a jó időszak :D vegyél fejvédőt neki, magadnak meg nyugtatót. boti mindig fejre esett, hanyatt, :roll: meg mindig ment, árkon-bokron, megértem, ha nincs időd semmire. de ez már így is marad, később sem lesz jobb :D én gyakorlatilag már rohanok, mert motorral van akkora sebessége és sajnos a hallása szelektív, az állj meg-et nem hallja. biztos a lombik miatt van :D kitartás, csináld a 160gos diétát, nekem tényleg bevált. kevesebb édességet eszem, mert van szénhidrát tartalma az ételeknek és nincs falási rohamom. reggel 30 g, utána tízórai 15 g, ebéd 50, uzsi 15, vacsi 30 és utóvacsi 15. a szénhidrát tartaom mindenen rajta van nagyjából. én reggelire eszem diétás kenyeret (2 szelet 20 g) tejeskávé édesítővel (5g) csirkemell sonka, paradicsom,tízórai a kötelező napi édesség 1 rudi, most ebédre csirkepöri durum tésztával ubi sali, uzsi szerintem joghurt lesz és korpovit keksz, vacsi ugyanaz, mint a reggeli csak 3 szelet kenyérrel (toast kenyér) és utóvacsi talán még egy kis joghurt kekszel. szerintem végig csinálható.

keldaa!
írtam priviben, tényleg jó, ha kérdezel és kivizsgálást is megcsináltatod, sajnos többen vagyunk pcosok itt a fórumon. ne is mondj ilyet, hogy nem sikerül, mindenkinek fog sikerülni, kicsit nehéz az út, de a vége happy end

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 


na megint itt vagyok, csak ebédeltem erre a nagy diéta leírásra. -3 kg egyenlőre nálam, de még mindig nem tornázom, kua lusta vagyok. :oops:

akinek tudtam az email címét küldtem sali recepteket, nagyon guszták, csak, hogy ez is segítsen.

zsiby!
mi újság? hogy vagytok? gondolom már lili nem hagy pihenni, nagyon gyorsan elment egy hét, gondolom neked nem annyira. ugye jövőhét hétfőn lesz a nagy nap? emelgeted a kiscsajt?

bandy!
csinálsz vonalzót, hogy hány nap van még hátra? drukk minden nap megy azért, nehogy lemaradjak.

tinkyb!
vettem ariel folteltávolítót, majd hétvégén próbálom, köszi a tippet! nekem is kéne babakocsira, mert botikám nem kíméli. babatippeket meg majd küldök, egyenlőre tippem annyi, hogy most aludj, még lehet :D és olvass és nézz filmet, mert lassan ezek már nem lesznek :wink:

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 


teszek fel képet a szerelmemről, hogy milyen jó kisfiúnak néz ki, pedig nem mindig az.

Kép

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 


Tiszta Anyja ez a Ifjú Herceg :D
Legalábbis ezen a képen :wink:

Kép
 


Sziasztok Lányok!

Tinkyb nagyon örültem Neked. Nagyon helyes pár vagytok a férjeddel. Izgulok értetek is! Pillangó van már az ablakodban?

Bandy akkor mindjárt itt a nagy nap! Nagyon izgi, és helyes, csak pozitívan hozzáállni!!!!!!

Etna a pihenés sajnos nem nagyon jött össze. Lili teljesen kiborult a nagyszülőknél, folyton sírt. Kicsi még, nem ment ez a távollétes dolog. Le is állítottam ezt az egészet. Azért beülti után 2 és fél napot tudtam pihenni, de azóta minden megint a nyakamba szakadt. Férjem rengeteget dolgozik. Lili meg a sarkamban van. Nem tehetek meg nélküle 2 lépést sem egyedül. Doki bácsi azt mondta, hogy nyugodtan felvehetem a Lilit, nem lesz semmi gond.
A Clorox color bejött. Nagyon klasszul kiszedett mindent, még a babakocsiból is. Nem értem miért nem ezt használtam, hiszen volt itthon. Minek kísérletezek a Vanish-el. Még kipróbálom Tinkyb foltisztítóját is.

Noki tök jó, hogy írtál. Milyen nagy már a Hercegnő. Én is várom, hogy Lili elinduljon végre. A héten már négy lépést megtett egyedül. Nagyon édes volt, ahogy oldalra kitette mind a két kezét és egyensúlyozott.

Keldaa üdvözlet a csapatban. Én nem tudok infót adni PCO-val kapcsolatban. Arra is nehéz válaszolni, hogy milyen hamar lesz babád. Én személy szerint 3 évet vártam rá. Itt a fórumon a többiek is években mérik sajnos ezt az időt. Persze ez függ a problémád nagyságától, gyógyíthatóságától, és hogy mennyire jó szakembert választasz magadnak. Vereczkey doktor úr a legjobb döntésed, és reméljük a babavárási időd minél jobban le fog rövidülni. Vereczkey doktor úrnál jobb orvossal nem is találkoztam még soha, pedig aztán nagyon-nagyon-nagyon soknál jártam már.

További szép estét Mindenkinek!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Tegnap hulla fáradtan jöttünk haza,be sem kapcsoltam a gépet,bocsika!

Szóval meg volt a tüszőleső :) Mivel Vereczkey doktor bácsi elutazott tegnap,ezért most a 8.napon volt az UH.Az erdemények a következők:méhnyálkahártya 7mm,a bal oldalon 1db 10mm-s tüsző,a jobb oldalon 8-10-11-16mm-s tüszők :) :) Tegnap még nem örültem ezeknek,de ma már nagyon és egyre pozitívabb vagyok :) :) Amikor hazaértünk még volt 2 ampulla szuri és holnap is lesz,az ucsó.Az inszem hétfőn 9-kor lesz.

Zsiby!

Te nem akkor tudod meg a jó hírt??

Millió pussz mindenkinek és szép napot!

Andy

Kép
 
 


Szép estét Mindenkinek!

Bandy ne izgulj, minden tökéletes lesz az inszemre. Neked csak annyit kell tenned, hogy tyúkanyó módjára növesszed szépen a tüszőket. Jól emlékszel, hétfőn kell mennem 8-10 óra között vérvételre. Már nagy az izgalom...... :D Ha nem gond, akkor benézek hozzád.

Megyek aludni, Lili Manónak megint jön egy foga, és az előző éjszakát is majdnem teljesen végigsírta. Szegényen sehogy sem tudtunk segíteni. Végül beraktuk közénk az ágyba, és akkor megnyugodott. Elég kimerült vagyok az utóbbi néhány napban.
Délután elaludtam mellette a szőnyegen. Annyira édes volt, halkan játszott, nehogy felébresszen. Túl sok sallert sem kaptam, amikor odébb dobta a megunt játékokat.

Jó éjt!

Zsiby

Kép
Kép
 
 


sziasztok lányok!

pár napig most emésztődtem, de megint itt. én állat,hogy megint marha voltam. elmentem rákszűrésre, gondoltam azt már csak nem tudják elronatni, hát elég készséges volt, mondtam neki,hogy mire készülünk és még egy két vizsgálatot is meg tudtam cisnáltatni tb alapon. na nem sokat, mert közölték,hogy ezek drágák és az oep kérdőre vonja őket, hogy miért írnak fel ilyen drága vizsgálatokat. na nem ez a lényeg, hanem közölte,hogy egy 12 éves lány méretének megfelelő a méhem nagysága és gyakorlatilag nincs méhszájam. kérdezte,hogy volt csonkolásom? majdnem megkérdeztem,hogy hülye vagy? ja és közölte,hogy már most oldjam meg a nagyobbik gyerek felügyeletét, mert 26. héttől ilyen méhszájjal tuti pihennem kell sokat. én meg kézpénznek vettem,hogy tényleg így van. ja és a legjobb, hogy közölte, ha a hormonoktól híztam így el, akkor fujhatok bármilyen diétát. ez már csak így marad. mondtam,hogy pcos vagyok és 160gos diéta egész jónap tűnik, erre csak legyintett. hát hazajöttem és tökre magam alatt voltam, hogy hogy lesz így második gyerek és egyáltalán fel vagyok-e készülve rá, hogy nem sétagalopp lesz megint. ja és le renyhézte a méhemet, gondoltam,hogy nem vagyok egy tenyészló, de azért csak kihordtam egy botit, azóta visszarenyültem? :evil: már nagyon bánom,hogy ilyen kontárokhoz mentem, de sajnos 85 ezer, amibe a vizsgálatok kerülnének nálunk elég megrázó, ezért vagyok kénytelen ilyen balfaszokhoz menni. de most utána néz nekem,hogy még a hiányzó vizsgálatokhoz hol tud segítséget kérni, mert hpv és hív szűrést nem tud csináltatni, ebből a szempontból elég készséges. de már nem dilemázom, végigcsinálom, ahogy végigcsináltam botinál is, mert szeretném tiszta szívemből. megyek átjárhatóságira a főorvos úrhoz, majd ő megmondja a tutit. kb 5 hét mire van rákszűrés eredmény utána indulok addig meg nem agyalok ezen.

bandy!
gratula a tüszőcskékhez, drukk megy ezerrel. hogy bírod a hormonokat? nem vagy tőlük rosszul?

zsiby!
alvás jó jel, én is elaludtam, de én kanállal a kezemben, mert ugye reggelire is kívántam a húslevest és kanalazás közben elaludtam. ébredés után 1 órával!!!!!! majd éjszaka gondolok rátok mivel mi sem alszunk, boti náthás és fogzik is, én is hulla vagyok. nagyon drukkolok remélem hamar lesz eredményed és utána gyorsban be is számolsz róla, mint fő családtagjaidnak :D

megyek, mert szívni kell boti orrát, kész cirkusz, mert ordít az orrszívótól :roll:

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 


zsiby és bandy!

gondolok rátok, megy a drukk!!!!

bandy beszámolót kérünk, hány kis sejt van, milyen volt, stb

zsiby!
mikorra várható eredmény? mindenképp várjuk!!!

én ma megyek endokrinológushoz, remélem minden ok lesz. jaj lányok egész éjjel megint nem aludtunk, úgy fáj a fejem, én nem tudom mi van a gyerekkel, zsiby lili is ébren volt? szinte egész éjjel fent voltunk. ha összesen 5 órát aludtunk sokat mondok. és a gyerek éber :roll: én már 2 kávén túl vagyok és alig élek :evil:

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 


na lányok, meséljetek!!!!!!!!!!!!!!!!! megöl a kíváncsiság!!!!!!!!!!!!!!!

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 


Etna!

Ne haragudj,de én tegnap olyan későn jöttem haza és sz@rul is voltam,h azért nem írtam!!Minden vágyam az volt,h egyek és aludjak!!

Szóval tegnap 9-re kellett mennünk,de csak 10-kor volt az inszemem.Meg volt az ellenőrző UH,ami szerint kiderült,h a kicsi tüszőkék is szépen megnőttek,de sajna nem repedtek meg,egyik sem az 5-ből.ezért még ameddig pihiztem le kellett menni a gyógyszertárba még 1 ovitrelléért .Azt kb.1/2 1 felé kaptam meg.VV-re 25-én kell menni.

Pussz és szép napot mindenkinek :) :)

Kép
 
 


Sziasztok!

Én is beköszönök 1 msp-re: még egyben vagyok :) Többen azt jósolták, hogy rá is fogok húzni pár napot, no majd kiderül.

Pussz,
Bibus

 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsi, hogy csak most tudom megosztani Veletek a jó hírt, én is ma kaptam meg az eredményt. Béta-HCG: 517. Lilivel 467 volt. Pénteken megyek újra vérvételre, és jövő héten remélem uhu.

Bibus kitartást Nektek. Gondoltam is rád egyik nap. Talán jön egy front, és akkor beindul a szülés. Bár nem tudom, hogy mit szeretnél. Legyél már túl rajta, vagy még azért Fruzsi bent maradjon.

Bandy örülök, hogy minden jól ment, és kipihented magad. PIHENJÉL SOKAT!!!!!!!!!! Küldöm a babaragacsokat! +++++++++
Nem tudom, hogy az inszemeseknél hogy van, kell majd még szúrnod magad?

Etna Lili mostanában minden este megébred. Hol a cumija kell neki, vagy inni szeretne. Viszont utána mindig visszaalszik.
Mi volt hétfőn a dokinál? Mit mondott? Én is elég fáradt vagyok mostanában, inkább kimerült. A legrosszabb, hogy folyton szédülök. A hangulatváltozásaimtól meg lassan már én mászok falra. :D :D :D

Tinkyb mi újság veletek? Megint eltűntél?

Noki hogy megy Réka hercegnő modell karierje?

Milió puszi mindenkinek!

Kép
Kép
 
 


Drága Zsiby!!! :lol: :P :wink:
Nagyon-nagyon örülök Nektek, és gratulálok!!!! Én tudtam az első pillanattól,hogy ok lesz!!!!!!
Puszilunk benneteket!!!!!!

Kép
Hugi.
Kép
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron