Új privát üzeneted érkezett!

Kedvesn Tünde!! :wink: :lol: :P
Nagyon-nagyon örülünk Neked, és annak,hogy megosztottad velünk ezt a történetet! Íme az élő példa,hogy nem a mennyiség hanem a minőség számít! Egyetlen egy petesejtből is lehet BABA!!!!
Pusz:Hugi..

Kép
Hugi.
Kép
 
 


Laptetős lettem!!!!!

Kép
Hugi.
Kép
 
 


Etna!

Ha eddig is kicsit figyelmesebben olvastad volna amit írtam, észrevetted volna, hogy a gyermekeket mindennél többre tartom.
Azt is többször leírtam, hogy, biztos vannak jó eredmények....
Függetlenül attól,én testközelből asszisztáltam végig a barátnőm tragédiáját, akinél pedig a Doktor Úr ténykedése volt sikertelen és kétes.....
Én mindenkinek szívemből egyet kívánok:sok egészséges BABÁT!

velociraptor

 
 

Sziasztok!

Hugikám!

Gratula a laptetűhöz!! Szóval még mindig nem hiszed el,hogy igazunk lesz?? Mi lesz kettőnk közös tervével??
Pussz!

Tünde!

Én is nagyon örülök neki,hogy csatlakoztál és megosztottad velünk a kálváriádat!! :) :) Gratulálok a pocaklakóhoz! Pocaksimike!

Velociraptor!

Nálad úgy látszik igaz,hogy az ismétlés a tudás anyja!!

biztos vannak jó eredmények....
Milyen érdekes,hogy még mindig csak a negatív dolgok jutnak az eszedbe,ha már azt írtad biztos vannak jó eredmények,akkor lécci arról írj!! Ha meg nem tudsz ilyet,akkor leszállhatnál már Vereczkey doktorról és az egész Versys topicróll!! Úgy sem fogod elérni a célod,hogy lejárasd,ne legyenek sikerei!!!
Minő érdekes az is,hogy nagyon otthon vagy olyan dolgokban,amit elvileg meddőségi szakemberek tudnak....ha már ennyire tudsz mindent a meddőségről,ami szerintem nem is csoda,akkor szegény Tiranának normálisan is leírhattad volna mi a AMH,vagyis Anti-Müller Hormon,ami a korai petefészek kimerülését nézi.
Azt is írtad sok egészséges babát akarsz,miért nem ezt látni az írásaidból??

Szép estét minden érző szívű és kedves NŐnek!!

Kép
 
 


Sziasztok!

Hugikám!

Gratula a laptetűhöz!! Szóval még mindig nem hiszed el,hogy igazunk lesz?? Mi lesz kettőnk közös tervével??
Pussz!

Tünde!

Én is nagyon örülök neki,hogy csatlakoztál és megosztottad velünk a kálváriádat!! :) :) Gratulálok a pocaklakóhoz! Pocaksimike!

Velociraptor!

Nálad úgy látszik igaz,hogy az ismétlés a tudás anyja!!

"biztos vannak jó eredmények...."
Milyen érdekes,hogy még mindig csak a negatív dolgok jutnak az eszedbe,ha már azt írtad biztos vannak jó eredmények,akkor lécci arról írj!! Ha meg nem tudsz ilyet,akkor leszállhatnál már Vereczkey doktorról és az egész Versys topicróll!! Úgy sem fogod elérni a célod,hogy lejárasd,ne legyenek sikerei!!!
Minő érdekes az is,hogy nagyon otthon vagy olyan dolgokban,amit elvileg meddőségi szakemberek tudnak....ha már ennyire tudsz mindent a meddőségről,ami szerintem nem is csoda,akkor szegény Tiranának normálisan is leírhattad volna mi a AMH,vagyis Anti-Müller Hormon,ami a korai petefészek kimerülését nézi.
Azt is írtad sok egészséges babát akarsz,miért nem ezt látni még mindig az írásaidból??

Szép estét minden érző szívű,babát akaró és kedves NŐnek!!

Kép
 
 


Sziasztok!
velociraptor! - olvass utánam és gondolkodj!
Mindenkinek felhívnám a figyelmét, hogy ha valaki babát akar akkor elmegy a kaáliba, forgácsba és egyéb helyekre. Van akinek nincsen semmi különösebb baja, így az említett intézetekbe is sikert érhet el, de Vereczkey dokihoz a nehéz, komplikált esetek kerülnek, olyanok akik már megjárták a hadak útját és nem lett babájuk. Na így nézzétek meg a táblázatunkat! Ö mibelölünk, a komplikált reményvesztett emberekből mit hozott ki! IMÁDOM! Egy Szent! Olyan boldogságot adott nekem amiért örökké hálás leszek Neki!!!
És még valami!- Ö az a doki aki emberből van, beléd lát, tudja mit érzel, és maximálisan empatikus és segítőkész veled. A lelkével gyógyít, minden tettével segít rajtad, drukkol neked.
Ö ilyen ember!!!!!

Kép
 


sziasztok csajok!

kellene egy kis segítség, ha valaki tud, vagy van tapasztalata öncsön már belém egy kis lelket!
mint írtam december környékén mennénk vissza tesó ügyben a klinkára, de gondoltam egyet, hogy addig kéne fogynom. sajnos ez egyáltalán nem megy, gondoltam ,hogy ennek már fele sem tréfa és még a klinika megnyitója előtt a belgyógyász doktornőmmel karöltve rosszabbnál - rosszabb orvosokhoz járva kiderítették a pco szindrómát, amire meforált írtak fel (2x250 mg) de ezt is csak azért, mert a cisztáktól 30 napból 30at fájt a hasam. persze én nem szedtem a gyógyszert, mert nem tudtam tőle aludni. viszont, most egy olyan véleményt írt a belgyógyász orvosomnan az endokrinológus, hogy felemelte a gyógyszer adagomat 850 mg-ra. nem kecsegtettek semmi jóval, sem fogyás, sem gyerekvállalás terén. mi most elmegyünk nyaralni erre a jó hírre :roll: , de utána kérek időpontot csajbók drnőhöz, aki szintén itt lesz a klinikán. kedves pco-s sortársaim, tényleg ennyire gáz a helyzetem? hogyhogy 35 éves koromra már gyógyszerfüggő kell, hogy legyek és kövér is? azt a választ kaptam, hogy örüljek, hogy nem vagyok szőrös.
bandy, nyugtass meg, te is nagyon szépen le tudtál fogyni, de én éhen halok és nem megy!!!!!!!!!! nem szépségkirálynő szeretnék lenni, csak egészséges. és kétszeres anyuka, nem tudom elhinni, hogy ez kizárt dolog lenne. hisz boti előtt is volt pcom, igaz, hogy jól meg is híztam, meg végig fájt a hasam terhesség alatt, de nem kellett gyógyszert szednem. terhesség alatt meforált szedni? nem lesz baja a gyereknek? anélkülk tényleg vetélés lehet? segítség, ez szíven ütött!!!

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 


Etna,

Nekem nincs pco-m, de ennek ellenére elég sokat olvastam erről és az inzulin rezisztenciáról (az talán nekem is van).
Aki pcos, azzal az Ir is ugye együtt jár, ezért nehéz fogyni is. e miatt nehezebben is tapadhat meg a baba, az egész hormonrendszert is befolyásolja.
Illetve állítólag a meforál máshogy is segíti a teherbeesést.
Szóval azt hiszem én szedném, és fontos a diéta is, azt én is csinálom, bár nem olyan szigorúan . A babának nem fog ártani, sőt, szerintem rosszabb, ha terhességi cukros lesz valaki.
Aztán a tesó születése után vagy újra kezded szedni, vagy nem...
Csak arra figyelj, hogy diéta, 5-6x evés mellett, és kis adagokban, fokozatosan emelve szedd! Ha nagyon nem bírod, akkor esetleg a nyújtott hatású Merckformin XR-t lehet kipróbálni.
És ahogy másoknál láttam, 3x500, 3x850 mg-t szednek.
Ne aggódj, nem olyan borzasztó és sokat segíthet!!!
 
 


Köszönöm mindenkinek a kedves szavakat!
Sajnos azt látom, hogy az én sztorim teljesen átlagos, komolyabb rémségek nélkül. Szomorú, hogy az embernek miket el kell tűrnie, ki kell bírnia.

velociraptor,
Krizsa doki a próbálkozással eltelt idő, és a leendő lombik miatt mondta, hogy jó lenne a lapar és hisztero is.
Még nem vagyok benne biztos, hogy hozzá megyek vissza. Ő azt mondta, hogy még egy inszem kellene a lombik előtt, de én azt nem akarom.
De az biztos, hogy egy konzultációra mindenképp elmegyek Vereczkeyhez.
Aztán majd meglátom.
Ja, az FSH-m 4-6 körül van mindig. Egy stimus hónap után egyszer volt 11.
 
 


Sziasztok Lányok!

Gyorsan beugrottam, majd visszaolvasok kicsit később. Látom pörög a topic, a bárányok nem hallgatnak tovább....... :lol: :lol: :lol:

Hugi, a laptetűs mindenedet...... Kidobott a gép! :lol: Akkor mikor is lesz a folytatás? Csak az időrend szerint kérdem, mert mi most kezdünk, és kellene nekem is egy plafon. :D

Bandy hazaértetek szerencsésen?

Etna ne essél kétségbe. Van egy barátnőm, aki szintén PCO-s, teljesen véletlenül V dokinál lombikozott még a Nyírőben, egy másik fórumon ismerkedtünk meg. Ő ebbe az intézetbe jár http://www.mensmentis.hu/. Nagyon dícséri. Állítólag itt olyan gyógyszereket is fel tudnak írni, amit mások Mo-on nem.

Üdv az újaknak, jó hogy csatlakoztatok közénk.

Na akkor visszaolvasok!

Kép
Kép
 
 


Szia Etna!

Tényleg ne ess kétségbe..............még egy "kazal" kistesó is belefér......
Én tavaly novemberben 95kg voltam,diétával ,gyógyszerrel könnyedén lefogytam, az első három hónapban 13 és azóta még 4kg-ot.
Pedig nekem is reménytelennek tűnt.
A mercforminnak az az egyik tulajdonsága, hogy nem lehet túl adagolni.
Én azt javaslom,ha elfogadod, hogy endokrinológussal konzultálj globálisan(pajzsmirigy,IR, egyéb hormonok), mert sajnos ebben a témában minden mindennel összefügg.

Tirana!

Én a leírt FSH-d alapján még inkább azt gondolom, hogy nagyon vigyázni kell a petefészkeidre, az eredmény szélsőséges, és megviseli a stimuláció.
Szerintem, mindeképp olyan orvosra van szükséged, aki "hormonban" nagyon otthon van, mert ez nem tréfa...
Itt vagy más fórumokon a Lányok biztos tudnak Neked olyat ajánlani, aki ebben speckó.
Krizsáról én csak általánosságban tudom, hogy jó orvos és nagyon tisztességes ember, ilyen vetületét nem ismerem.
Azt sem tudom, hogy a pesti Kaáliban mennyire húzzák rá a "sémát" a stimulációkra-Neked olyan hely kéne, ahol ezt nem teszik.
Bocs, ha okoskodónak tűntem, nem ez a cél.


Üdv.

velociraptor


köszönöm lányok a gyors válaszokat, kicsit megnyugodtam! értetlen vagyok, mivel nem jártam nagyon utána. azt tudom, hogy inzulin rezisztenciát csináltak nálam a cirisben negatív lett, mind az egy, két órás inzulinom tökéletes!! pajzsmirigynél a tsh szintén tökéletes, így ezek után mégis pco.

zsiby!
köszi az oldalt, két mondat után rájöttem egy hónapok óta kutatott betegségemre, amit 100 kivizsgálással kartárogatással fogadtak. 10 hónap után újra tejcsorgásom van, itt rögtön írták, hogy pco-s tünet.

köszönöm mindenkinek a bíztató szavakat, most nyugalommal beveszem a gyógyszerem, legalább megszűnik ez a ro..adt hasfájásom. ez is rossz. még jó, hogy a mensim pontban 28 naponként jön meg, ezzel soha nem volt gondom. na iszom a turmixomat is, remélem ez a nagyon király édesség zabálhatnékom is elmúlik egyszer. úúúúúúúúgyyyyyyyyyy szeretem, főleg a fincsi mákos sütiket, de azt hiszem ezeknek egy ideig búcsút mondok.
meg megyek lógni a szeren (leg magic) a tévében én lehetnék az ellenreklám. kettő után újra kell éleszteni, a reklámban egy 18 éves 25 kg-os nő meg peckesen csinálja. de hát a sok okos, aki szintén azt hiszi, hogy 18 éves és 25 kg-os (magamra értem :D ) meg megveszi, aztán lóg a szeren.

tirana!
tényleg fontos a hormonális kezelés, látod, egy fecske is csinál nyarat tünde esetében, egy sejtből ott a kis manó! de azt tudom, hogy elég burtál adagban kell a hormont adni, de nem mindegy ,hogy ki csinálja. egyébként, ha megállapíották a dolgot és úgyis lombik, akkor lehet, hogy ki lehetne hagyni a lapart, nem? végül is az fsh beállítása lenne a lényeg, meg az idő!!! , hogy minél hamarabb kezdjenek stimulálni.

csajok, már a másik fórumon is írtátok a laptetős dolgot, de én már akkor csatlakoztam hozzátok, lemaradtam! az most ugye jót jelent? bár zsiby laptetűt írt, de gondolom az más, az nem annyira jó :D

böbcsike és tünde egyenlőre a két várományos kismamink, de azért remélem mihamarabb gyűlünk!

csajok, tinkyb volt a megnyitón? tud valaki róla?

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 


http://www.pco-szindroma.hu/index2.html

itt van egy táblázat a normális hormonszintekről, ha valakit érdekel!

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 


Szia Etna!

Először is Tinkyb nem volt ott a megnyitón,írta,hogy sajna dolgozik!

A fogyással kapcsolatban:IGENIS szedd a meforált,nem lesz tőle semmi bajod,nem attól nem tudsz szundizni!!Ne várd rögtön tőle a csodát,nálam sem rögtön jelentkezett és utána örültem neki,ha heti 1 kg-tól szabadultam meg.Ez meg nagyon is jó,azt mondta az én imádott endokrinológus drnőm.Sajna hosszú folyamat,de megéri.És tényleg vetéléssel járhat illetve megtapadási problémák is jelentkezhetnek.Lásd az én példámat. Én a gyógyszerből többet kaptam és tényleg kelleni szokott a diéta.Ha kivános vagy nasira,akkor inkább diétás csokit egyél.Tudod,minden kezdet nehéz,de én is,mint sokan mások azt mondtam:a babáért mindent.Sok-sok zöldséget egyél,le kell redukálni a szénhidrátot és ne edd meg Boti maradékját!!!
Sok sikert és kitartás!!!

Pussz mindenkinek!!

Kép
 
 


szia!

Nem tudom, kinek mi válik be, de én azt csinálom, meg csináltam és nekem bevált, hogy valami "apró bűnöcskét"(édességek szempontjából)minden nap megengedek magamnak, egy héten egyszer pedig egy nagyobbat. Így nem olyan kínzó az édesség utáni vágy.Nem egyszerű-én például ízlésem szerint kimondott szénhidrát zabáló lennék(tészta, krumpli stb.).
Az endo doki szerint jól diétázom(mint a fogyás is mutatja).
Arra érdemes még figyelni, hogy az édesség bűnébe, ha lehet délben és este essél, mert a nap folyamán a vércukor szint nem egyformán érzékeny, és a teherbe esés és főként a megtapadás szempontjából a szint "ugrálása" a leg relevánsabb.

Üdv. és tényleg bocs, ha okoskodok.

velociraptor


Sziasztok lányok! :cry:
Ezt a cikket a mai híreknél találtam!
Tényleg több a rákos megbetegedés a lombikbabák között?


StartlapCitromailFacebookIwiwTwitter
A lombikbabák között magasabb a rákos megbetegedések aránya, de még így is nagyon kevés megbetegedés fordul elő közöttük. A kockázat olyan kicsi, hogy az nem számít az egyes esetekben.


Médiatár főoldalképgalériaPetesejt-fagyasztás


lejátszás Svéd kutatók IVF-el (mesterséges megtermékenyítéssel) fogant svéd gyerekeket vizsgáltak. A lombikprogram során a petesejteket laboratóriumi körülmények között termékenyítik meg a spermiumokkal, majd ezt követően ültetik vissza ez előkészített méhüregbe. Ennek a lehetséges egészségügyi kockázatát vizsgálták, a rákos megbetegedéseket és a a születési rendellenességeket gyakoriságát mérték fel.

"Kérdéses, hogy hasonló eredményre jutnának-e a soknemzetiségű Amerikában is" - kérdezi Dr. Tommaso Falcone, aki a Clevelandi Klinika Szülész-Nőgyógyászati Osztályának vezetője. Amerikában 57000 gyerek születik évente lombikprogram eredményeként, ma már az újszülöttek körülbelül 1 százaléka fogan így. Az új felmérés eredményeit hétfőn online formában közölték a Pediatrics című szaklapban.a cikkünk folytatódik a hirdetés utánh i r d e t é s2.4 millió szülés adatát elemezték Svédországban 1982 és 2005 között, ezek között 27 ezer volt lombikbaba. Ezzel párhuzamosan megvizsgálták a rákos megbetegedések arányát a gyerekek 19 éves koráig. 53 lombikbaba lett rákos, szemben a 38-cal, ami várható lett volna a hasonló korú gyerekek között. Ez egy 42 százalékos növekedés, köztük a leukémiák (vérrákok) és az agyi tumorok voltak a leggyakoribbak.

"Még nem ismert a pontos kapcsolat a szülők terméketlensége és az utódok megnövekedett rákos megbetegedési kockázata között" - mondták el a szerzők. A tényleges kockázat így is igen alacsony, összességében "kevesebb mint 1 százalék". Éppen ezért jó, ha a szülők ismerik az új eredményeket, és nem hagyják magukat fölöslegesen ijesztgetni.


Forrás: Medipress hírszolgálat
Képgaléria: HáziPatika.com



Megjelent:
2010. augusztus 4.












a témából
Két ital, amely segít megelőzni a prosztatarákot
Számottevő előrelépést jelent a prosztatarák kezelésben, hogy már pontosan tudják, miért gátolják a vörösborban és zöldteában lévő polifenolok a daganat növekedését.A sok evés veszélyesebb, mint a kövérség
A metabolikus szindróma oka nem a kövérség, hanem a túl sok evés, állítják a Texasi Egyetem kutatói.Nem okoz szívbetegséget a fehérje, amiről eddig azt hittük!
Egy kedden közzétett brit tanulmány szerint a szervezetben zajló gyulladás egyik legfontosabb markere, egy fehérje mégsem játszik szerepet a szívbetegség kialakulásában. A C-reaktív protein nem vesz részt közvetlenül a...Vizeletből mutatható ki a súlyos szövődmény
Kutatók felfedezték a diabetikus nefropátia (DN) valószínű lefolyásának jelzőjét. A 18 éven keresztül végzett vizsgálat kimutatta, hogy az immunglobulin M (IgM) növekedése megbízható előjele a szív-érrendszeri...Örökölhető fertőző betegség?
Régóta tudjuk, hogy a szemünk színe, a lábak formája, de még mozgásunk, mimikánk kialakulásában is nagy szerepe van az öröklődésnek. Azt azonban, hogy genetikai anyagunkba beépült vírusokat is örökül adhatunk, eddig csak...Zene, amellyel elkerülheti az orvosokat
Bár a zenének, amelyet hallgatnak, nincs szövege, amely növekedésre biztathatná őket, a Mozartot hallgató koraszülöttek gyorsabban gyarapszanak és ezáltal jobban erősödnek, mint a zenét nem hallgatók - állítják az...

Kép
Hugi.
Kép
 
 


A második rész már nem ide kapcsolódik, de csak így másolta át.

Kép
Hugi.
Kép
 
 


Velociraptor,
Tényleg, jó, és egyedileg rám szabott stimu kéne, illetve olyan orvos, aki ebben jó. Már csak azért is, mert a ciklusom, mensim is teljesen felborult a stimuktól. Most kezd helyre állni, úgy hogy 3 hónapja volt az utolsó inszem, és gyógynövényekkel próbálom helyretenni, amit elszúrtak.


Etna,
mennyi volt pontosan az IR vizsgálatod eredménye (cukor és inzulin is)?
Sajnos mindenképp kell a lapar, mert elsősorban nem a hormonokkal van a baj. Nagyon úgy néz ki, hogy nagy vonalakban minden rendben van, egész szépen, spontán is nő a tüsző, aztán nem reped meg.
Pedig mérem a hőmet is és az is jónak mondható. Az uh-on meg mindig kiderül, hogy nem is volt pé. Ennek lehet endometriózis az oka, ami csak laparral derül ki.
Nem igazán tartok a műtéttől. Csak derülne már ki valami!! Tényleg már bármit bevállalok.

Tényleg kis adagokban ked el a metformint. Esetleg csak este felet először egy hétig, ha jól vagy, akkor 2xfél, stb...
 
 


szia!

Lehet, hogy nem csak a hormonokkal van baj, de hidd el a ciklusod és az értékeid óvatosságra intenek......én még csak most tapogatózok meddőségi szakember ügyekben, de itt vagy más fórumokon biztos meg tudják mondani, ki ilyen jó hormonos szaki...
én egyet hallottam, a győri Kaáliban Dr. Kőrössy Tamás, aki állítólag egyéni stimut alkalmaz.
A lapart hol csináltatod?
nem értem, most van peteérés, vagy nincs?

üdv.

velociraptor


tirana!
csatlakozom az előttem szólóhoz, a kőrössy dr-t nagyon sokan dícsérik ,csak nehéz időpontot kapni tőle, mert csak 1 hónappal előre ad és hát az hamar betellik ugye. de viszont nincs várólista. szorgalmasan kell telefonálni! és türelmesen! egyébként én a győri kaáliról nagyon jókat hallottam, ellenben a pestiről :roll: állítólag végigkíséri szinte minden intézetébe járó pár "sorsát". ha az ő betege, ha nem, ezért azt mondják, hogy mindegy melyik dokihoz mész, úgyis az ő "kezeiben" vagy, mert számon tarja az esetket. és szinte mindenről konzultál a beosztottjaival. ez is egy lehetőség, ha úgy alakul.

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 


Szia Etna!

Nagyon-nagyon rég írtam nektek, talán januárban, mivel nem tudtam kivárni az új klinika nyitását, ami sajna eléggé eltolódott :( ( 2009 októbertől ), de hál istennek megnyitottak!!!
Így januárban a CIRISbe mentem/mentünk vissza, de júni eleje óta „szüneteltetjük a témát”.
Sajna a májusi lombik nem sikerült, így jött (még tart) a 3 havi szünet a következő lombikig, amire szeptember elején mentünk volna, DE közben „kierőszakoltam” egy vizsgálatot, ami miatt most eltoljuk – szüneteltetjük a lombikot!

A pontos oka a szünetnek, hogy nálam/nálunk is IR-t találtak!
Elég érdekes, de mégis van! :(
Én most 2 x ½ MERCKFORMIN XR 500mg-t szedek és a férjem pedig 2 x 1et!
Az endokrinológus, aki felírta ezt, mondta, hogy nekem az inzulinértékeim okésak, de a terheléses cukorszintek nem jók.
Igaz, az „értékek között vannak”, de nem jó, ha a 120 perces cukor alacsonyabb, mint az éhgyomri!
A lényeg, hogy szednünk kell és diétázni + mozogni!
Elküldött dietetikushoz is, aki megírta a diéta sémát és „megtanít” minket enni! :) a MENSMENTIS-ben voltam én is!

Nekem ez teljesen „magánakcióm” volt, mert egyáltalán nem volt indokolt ( a hormon és egyéb értékeimből), hogy IR-t és terheléses cukrot nézzenek, DE egyszerre több ismerőstől is hallottam, hogy „elvileg minden rendben van” és még sem jön össze a baba, ezért elküldték őket IR-re és 1-2-3 hónap metformin szedés után babájuk lett! Kinek spontán – kinek sikerült végre a sokadik lombik.
Szóval…….. a lényeg, írtam neked privit, amihez csatolom a „diétasémát” és pár dolgot, amit a dietetikus lány tanácsolt.
Nem egyszerű, mert az elején számolgatni kell a szénhidrát adagokat, de alkalmazható és elég jól bele lehet jönni!


Remélem, hogy nem lesz rá szükségem :) , de lehet, hogy találkozunk az új klinikán.

Mindenkinek további szép napot!

Évi

Kép
 


drága évi!
nagyon köszönöm a segítséget, tündér vagy, hogy ilyen részletesen foglalkozol velem. :D rendelési idődet majd írd meg. sajnálom, hogy nem sikerült a lombik. egyébként tökre igazad van, sokaknak sikerülta meforal , mertformin vagy hogy írják őket és egyéb származékokkal és a terhesség alatt is kell szedni, nem csak a 12 hétig, mert vetélés is lehet a vége. bár erről változnak a vélemények. én is szedem egyenlőre a gyógyszert, ha reggel veszem be, akkor tudok aludni tőle. tényleg okozhat alvás zavart,nem képzelődtem. én meg ugye nem fo----ok tőle, mint sokan. pedig jó lenne, játszótérről sprint haza. remélem nem találkozunk olyan formán a klinikán, max terhesgondozáson!majd írok privit, ha visszajöttem a nyaralásból, történtek érdekes események a cirisben, de majd megírom. pusza

arra gondoltam, hogy könnyítésnek, ha már számolni kell a szénhidrátot, akkor a béres alexandra módszere hasonló ehhez, szerintetek az is glikémáis indexre épül? kezdhetem azzal autódidakta módon? mert ez a számolgatás azért nem kevés időt igényel.

bandy!
nagyon jól látod, MEGETTEM A GYEREK MARADÉKJÁT IS!!!!!!!!!!! olyan jókat csinálok neki, bár tegnap sóskát kapott, amit nem szeretek, hogy ne egyem meg, erre kiderült,hogy ő sem szereti. :D

lányok szombaton indulunk nyaralni, ha lesz egy kis időm ,akkor írok, addig is vigyázzatok magatokra. sok szerencsét kívánok mindenkinek! remélem gyűlik majd a kis cumi a nevek mellett.

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 


Szia Etna!

Bocs, hogy megint beleugatok, de hátha segíthetek. Mikor én fogyózni kezdtem, még nagyon kevés időm volt. Én azt csináltam, hogy kinyomtattam a netről 2-3 szénhidrát táblázatot, és első pár napban a szerint számoltam. Aztán simán nagyjából megtanultam,már nem kell nézegetni a táblázatot, ha bizonytalan vagyok felfelé kerekítek. Ha meg nagyon ritkán kell belenézek a táblázatba.
Nagyon hasznos otthonra egy vércukor mérő,én rászántam egy doboz tesztcsíkot(sajnos nem olcsó) és mértem 10 napig folyamatosan a 2 órás cukrot.
Így rájön az ember lánya például arra, amit a modernebb kiadványok le is írnak, hogy a gyümölcsben hiába van mondjuk 25gr szénhidrát, nem emeli meg úgy a cukor szintet, mint a 23gr-ot tartalmazó kifli.Mi nem cukor betegek vagyunk, tehát nekünk nem az elfogyasztott szénhidrát mennyisége a leglényegesebb, hanem, hogy ne emelkedjen túl a cukor.Szerintem egyébként erre támaszkodva használható lehet az általad említett táblázat, bár nem ismerem.
Arra is rájöttem, hogy ha reggel "bűnözök" annak komolyabb cukor szint emelkedés az eredménye, mint ha ezt délben teszem(egyébként ezt is megtaláltam utána a szakirodalomban).
Én a kalóriát nem számolom külön, mert a cukrot nem, de több kalóriát tartalmazó kajákból, amúgy se ettem sokat.
Egyébként az se tragédia, ha nem fogysz, mert ha minden O.K. maga túlsúly, nem gátja a terhességnek. Én utoljára könnyedén 88kg-mal lettem terhes.
Remélem picit tudtam segíteni....

velociraptor


Kedves Mindenki!

A mai nappal én is csatlakoztam a fórumhoz. Szeptemberben én is lombikra készülök, Vereczkey főorvos úr az orvosom. Egy barátnőm ajánlatára kerültem hozzá és mondhatom, hogy nagyon szimpatikus orvos. Ez a második lombikom, de ez most sikerülni fog :D !
 


Szia Erdelyedi!

Üdv a csapatban. Hol volt az első lombikod? Hol tartasz most? Vizsgálatok, gyógyszerek?
A legjobb kezekbe kerültél! :D

Kép
Kép
 
 


Szia Zsiby!
Az inszeminációm a budapesti Kaáliban volt, és a az első beültetésem pedig a Fogácsban. A Kaáliból azért jöttem el, mert a dokim elfelejtett időnként tájákoztatni arról, hogy a kitűzött inszeminációk időpontjában ő továbbképzésre megy, így másik doki csinálta az inszeminációt. Végül a Forgácsban kötöttem ki. ...
A barátnőm ajánlására kerültem Vereczkey főorvos úrhoz. Most jelen pillanatban a fogamzásgátlót szedem egy hónapig, aztán 16-án megyek ultrahangra. Szeptemberre tervezzük a beültetést.
Nekem nagyon szimpatikus a Vereczkey doktor, bízom a szakmai tudásában nagyon, remélem sikerrel járunk!
Nagyon megviseltek a sikertelenségek, na meg egy ilyen beültetésnek anyagi oldala is van, amit nem mindig bír meg az ember pénztárcája. :(
Olvastam a fórumon, meg itt-ott, hogy támadják őt, de azt gondolom erről, hogy mindig azokat bántják, akik sikeresek. Ha nem lenne sikeres, akkor nem foglalkoznának vele. (Így volt ez az előző főnöknőmnél is. Sikeres volt, ezért mindenki vele foglalkozott: a sajtó, a média, stb., csak az a baj, hogy őt kicsinálták. És tudjátok, hogy kik bántották? Hát a konkurencia, folyton feljelentgette.) Miért kell bántani a sikeres embereket? Sajnos ilyen ez az ország, valószínűleg ezért tart itt, ahol tart.

Milyen ötleteket tudtok adni, ahhoz, hogy minél nagyobb eséllyel induljak a beültetés sikerességéhez?
Szedtetek valami vitamint, ittatok valamilyen teát? Szóval mindenre nyitott vagyok, csak sikerüljön!!!!
Te a páciense voltál/vagy?
 


Szia Erdelyedi!

Én is sok szeretettel üdvözöllek körünkben!! :D :D
A legjobb helyre és a legjobb kezekbe kerültél!
Mennek a drukkok szeptemberre,én is akkor megyek csak én inszemre :) :)
Ha bármilyen kérdésed van,nagyon szívesen segítünk!

Pussz és mindenkinek mosolygós szép napot!

Kép
 
 


Szia Erdelyedi!

A kislányom pont ma 11 hónapos. Vereczkey dokinak köszönhetjük. :D
Viszont már nagyon szeretnénk kistestvért. Túl vagyunk minden vizsgálaton. A következő ciklussal kezdjük a fogigátlót. Ha gondolod készítsél magadnak egy vonalzót, amin fel tudod tüntetni, hogy most éppen a stimuláció melyik szakaszában vagy. Ha beindul a topik, és egyszerre több lánynak lesz kezelése, ezzel megkönnyítjük mindenki életét. :D :D :D Különben folyton visszakérdeznénk ki hol tart éppen. :D :D :D
Én a legelső lombiknál méhpempőt szedtem, valamint halolaj kapszulát omega 3-mal, és aloe verát ittam. Teát semmit nem iszogattam. Most megint elkezdtem a méhpempőt valamint a hal olaj kapszulát. (Túl sokat vásároltam fel tavaly, és rengeteg megmaradt). Bandy ajánlotta, hogy szedjünk Maca Vibe-t és Antioxant kapszulát. Mind a kettőt szedi a párom, én csak az Antioxánt eszem. Szerintem ezekből bőven elég a méhpempő. Ja és jó sok folyadékot igyál. Napi 3 litert legalább. Vagy még többet. Ebben a melegben könnyű. :lol:
Megkédezhetem, hogy ki volt az orvosod a Kaáliban? Mennyi inszemed volt már?

Kép
Kép
 
 


Szia Zsiby!
A vonalzót nem tudom hogy kell megcsinálni, elképzelésem sincs.:(
Ha valaki elég türelmes, ebben várom a segítségeteket!
Mindent beleadok, szedem majd az általad leírtakat, persze ezt hétfőn megbeszélem a dokival, mert hétfőn megyek ultrahangra.
Annyira bízok benne, hogy sikerül! Szerintetek, ha most kezdem el a méhpempő szedését, az a beültetésig ér majd valamit?
A Kaáliban Kovács P. volt a dokim, de az már a múlt.
 


Szia Erdelyiedi!

Amit ajánlottam méhpempőt,nyugodtan elkezdheted szedni napi 2x1-et,ne egyél többet belőle,ennyi a napi adag.Bemész egy gyógynövényboltba,ott sokkal olcsóbban megtudod venni,nem kell az aloé-s stb termékei,ugyanolyan jó ez az úgy mond mezei is.Az Antioxant-ra azt mondta dr úr,h azért jó,mert egy csomó olyan vitamin van benne,ami csak jó hatással van az emberre pl.a gránátalma. ha elkezded a szurizást a lombikhoz,ahogy Zsiby is írta igyál sokat és egyél sok-sok fehérjét.

Zsibykém!

Törppapának találtam vmit,elküldöm a linkjét!!Mozgásra hat :) :)


Pussz mindenkinek!!

Kép
 
 


sziasztok lányok, megjöttünk a nyaralásból. jelentem elég jól tartotam a diétát. nem volt egyszerű, de mindent a cél érdekében.

erdelyedi!
üdv a csapatban! a vonalzót több öldalról tudod letölteni, mindenki vonalzója mellett ott van, hogy melyik oldalon készült, ide a profiloda már csak be kell illeszteni a kódot. picibaba.hu, nagyonbaba.hu, mamanet.hu,
angol nyelvű:http://ticker.7910.org/eng. mindenhol van, hogy vonalzó szerkesztése, kiválogatod, hogy milyen hátteret, stb szeretnél és ide majd egy kódot kell beillesztened a profil oldaladhoz. lépések adják magukat, a kód lesz majd egy kicsit macerásabb. de két kódot szokott megadni, bemásolod és meglátod, hogy melyikkel lesz jó a vonalzó.

egyébként én a lenkei alapvitamint szedtem, méhpempő kapszulát egész terhesség alatt, beülti után sok tejtermék, főleg túró, sok víz és sárgarépa. én ezeket hallottam innen-onnan, nekem bejött :D és még magnéziumot mert nekem sokat fájt a hasam. (magne b6-ot az első perctől szedtem. ) ha olvasod a sztorijainkat, látod, hogy sajnos mindenki nehéz előélet után került a doktor úrhoz, de szerencsére a legtöbbünk már ezt el is felejtette a nagy örömtől. sok sejtet és sok-sok embriót kívánok egyenlőre, utána természetesen egészséges kompikáció mentes terhességet és a végén egy jó eleven egészséges babát vagy babákat! javaslom nagyon, hogy a terhesgondozásra is maradj itt, mert kósa doktor is nagyon profi és nekünk lombikosoknak nagyon fontos a terhesgondozás! némely dokik elbagatelizálják, pedig nem kéne!

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 


Szia Erdélyiedi!

Nagyon várom a fejleményeket mi volt az uh-on,léccike írjál nekünk!
Pussz!

Kép
 
 


Sziasztok csajok :)
Már rettenet régen jártam a babaneten ,de gondoltam benézek hozzátok,leellenőrzőm végre,hogy milyen az új fórum!
Meg sem lepődtem amikor a nagy olvasgatás közepette látom ,hogy itt is van egy "kedves" emberke aki "imádja" V dr.
Erre az jutott eszembe,hogy aki hibátlan lovat keres, járhat gyalog!!!
Biztosan tett és cselekedett V dr olyat ami mondjuk nem helyén való,de lássuk be.....Én is Neki köszönhetem ,hogy van egy gyönyörű kislányom.
18orvosból egyetlen egy sem tudta megmondani,hogy mi a problémám,ellenben V dr-al.
2.5hónap alatt egészségessé tett ,és a legfontosabb ,hogy terhes is lettem!!!
A történetemet ismeritek már,de nagyon szívesen leírom még egyszer!

Örömmel látom,hogy mindenki jól van ,és a csemeték növögetnek rendületlenül.
Olyan hihetetlen ,hogy már a lánykám 1éves...sőt már el is múlt :D
Zsiby
Készülődsz már a szülinapra? Nemsokára a kicsi Hercegnőd is 1éves lesz!!
Hugi
Olyan nagyon gyönyörű a kis Herceged!
Nézegettem a képeket ,és olvadoztam tőlük.
Laptető! Jó lenne,Én drukkolok Nektek!
Bandy
Örülök ,hogy kiderültek a rejtett problémáid,és V dr Téged is meggyógyított! Hajrá inszem!!!!
Etna
Szombaton megyünk hozzátok!!! Már nagyon várom!!!
Laptető: Egy babona,hogy az lesz a legközelebbi kismami ,aki oda kerül :)
Van egy pillangós babona is!
Ki kell tenni a függönyre egy pillangót(persze nem igazit :D,bár azt is lehet annak ,aki ügyes)Pontosan azért kell ezt tenni,mert a gólya szereti a pillangókat,és azt elviszi,de cserébe otthagyja a kicsi babát(mert mint tudjuk a gólya hozza a kicsi babát-babákat :D ) Nekem minden függönyön van egy pillangóm!
Majd viszek egyet Neked(nekem kislányos van....hátha lányod lesz :D )
Baba
Szívemből szóltál amikor ezeket a sorokat írtad!
----IMÁDOM! Egy Szent! Olyan boldogságot adott nekem amiért örökké hálás leszek Neki!!!
És még valami!- Ö az a doki aki emberből van, beléd lát, tudja mit érzel, és maximálisan empatikus és segítőkész veled. A lelkével gyógyít, minden tettével segít rajtad, drukkol neked.
Ö ilyen ember!!!!!-----
Erdelyiedi
Mennek a drukkok részemről is!
Várjuk a fejleményeket!
Évi
Sajnálom ,hogy nem jött össze a baba :(
Viszont ahogy olvastam a soraidat ,nagyon pozitívan állsz a dolgokhoz ,és nem búsulsz! Így kell csinálni! legközelebb tuti sikerül! Elküldenéd Nekem is privibe a diétasémát?!
Köszönöm!

Akiknek nem írtam 1000bocsánat,pótolni fogom ígérem!
Yvett vajon hol lehet???

Puszi és szép napot mindenkinek!
R+M
 


sziasztok!

remélem a kismamik jól vannak ebben a szép nyári időben!

tudna valaki segíteni, hogy fagyi babák visszahelyezésénél milyen vizsgálatok kellenek? újra meg kell ismételni mindent? az átjárhatóságit is? zsiby te most nagyon benne vagy, gratulálok, hogy ilyen gyorsan vállalkozol kistesóra! fogigátló van ilyenkor is? nem is tudtam, azt hittem, hogy csak 14. napon odamegyünk és a kis eszkimókat visszarakják. gondoltam azért az uhot is. remélem azért egyszerűbb procedúra, mint maga a lombik. a fagyasztott embriókat gondolom minden további nélkül bármikor átszállíttathatom vagy procedúra? az anyagomat is remélehetőleg gyorsan odaadják. hormon vizsgálat ugyanúgy a 3,14, 21. napi kell?

meg még egy kérdés, van köztünk olyan, akinek az első lombiknál sokat kellett feküdni? mert nekem sajnos igen és nem tudom boti mellett ezt, hogy fogom tudni kivitelezni, remélem azért így nem lesz gond. vagy a második babával a pociban könnyebb? bár ez hülye kérdés, miért lenne könnyebb?

:roll:

köszönöm a válaszokat előre is!

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 


hát lányok nagyon pangunk. a kérdésemre sajnos senki nem válaszolt, pedig nagyon fontos lenne, az egyik ismerősöm szeretné áthozatni a fagyi babáit és őt érdekelné a menete. én sajnos nem tudok neki erről mesélni, mert mi csak decemberben megyünk, ha minden jól megy.
köszi

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 


Szia Etna!
Voltam kedden V dr-nál és Dóri mindent eltud Neked mondani az embriók utaztatásáról,mert Mi is ezt tesszük most.......elhozatjuk a Cirisből Versysbe!
A visszaültetésről is kérdezősködtem ,és szinte "minden" vizsgálat szükséges lesz megint,tehát anyagilag fel kell készülni,és időben is természetesen!
Nekem most Norculot-ot kell szednem ,hogy megjöjjön,de röhej,hogy utána meg fogigátlózni fogok ,mert Nekünk most sajnos védekeznünk kell,hogy NE legyen még tesó :cry:
Amúgy van egy pár cisztám ,de hála égnek műteni nem kell!!!

Pussz Nektek!
R+M
 


Sziasztok Lányok!

Mostanában nem volt túl sok időm. Rengeteget dolgozunk férjemmel, és a lányunk is minden nap 36 órás. :D :D :D

Etna új vizsgálatokra tuti hogy szükség lesz. Egy évnél régebbi nem lehet. Pontosan nem tudom, hogy mire lesz szükség a fagyi babáknál, mi újra kezdjük elölről a lombikot. Az egyik ismerősöm most megy fagyasztott babucikért. Nem tudom pontosan mit szed, de azt szedi. :D :D :D Majd megkérdezem. Nekem annak idején (Kaáli) az adagolótollal kellett szúrnom magam, és az éjfeles szuri volt még. Ez azért kell, hogy tuti petesejt érés legyen, és tutira meg kell érnie. Vastagodnia kell a méh nyálkahártyának, különben nincs hova beágyazódni a babucinak. Plusz kell, hogy az ehhez szükséges hormonok is termelődjenek, aztán az ultroval és a tablettával már csak rá kelljen segíteni. Azt hiszem valahogy így van....... :?
Mi már átvitettük a fagyasztott babucit, majd priviben megírom az ehhez szükséges adatokat. Ma voltunk a dokinál és én is kérdeztem erről a fekvős dologról, mert hát Lilivel ez nálam fizikailag képtelenség. Azt mondta, hogy a nyugodt légkör legyen. Azért szerintem talán könnyebb már a második, itt már nincs olyan sok stressz a háttérben, már nyugodtabbak vagyunk. Mi történhetne...., max egy gyerekes családok leszünk.... Ne izgulj e miatta a fekvés miatt.
Noki gratulálok Réka első szülinapjához. Láttam a modell kiscsaj fényképét is, kész kishölgy, mint aki az Elfújta a szélből lépett ki. :D :D Gyönyörű!!!!!!! Ha az idő is engedi akkor egy családi kerti partyt szervezünk a szülinapjára. Az ajándéka már 3 hónapos kora óta megvan. Előrelátó szülők vagyunk. :D Most augusztusban volt a névadó ünnepsége, amelyből egy hatalmas party lett, és most volt hétvégén a keresztelője. Kicsit elfáradtunk ezeknek a megszervezésében, a szülinapből már nem szeretnék ekkora összejövetelt összehozni.

Erdelyiedi hol tartotok most?

Bandy hogy vagytok? Minden ok? Te is készíthetnél egy vonalzót, hogy mikor indul a következő inszem, és most éppen hol tartasz.

Lili tegnap óta egyedül integet mindenkinek, ha mondom, hogy pápá. Nem nekem kell mozgatnom hozzá a kis karját. :D Olyan kis okos, viszem is lassan diplomázni. :D
Pénteken kezdem a szurizást, előre láthatólag 24-én lesz a punkció és utána 3-5 nap múlva a beültetés. Majd én is készítek vonalzót :lol: . Mi most ikrekre gyúrunk, hogy ne kelljen többet lombikozni. A negyedik gyereknek megadjuk az esélyt, hogy természetesen összejöjjön.

Most mennem kell, millió puszi azoknak is, akiknek most nem írtam!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok lányok!
Régen, mikor még csak álom (illetve küzdelem:-(() volt a baba olvastalak benneteket a Vereckey doki Cirises fórumán! Én teljesen függetlenül ettől a Kósa dokihoz kerültem, mert 2 év próbálkozás után sem lett gyerekünk.
Márciusban kezdtük a vizsgálatokat, látszólag semmi bajunk nincs egyikőnknek sem, 2 hónap időzített próba (mikor nézi a doki UH-on a peteérést, nem tudom mi a neve) és az első inszem mégsem sikerült. Én is sok jót hallottam a Mensmentisről, igy Kásakévihez hasonlóan én is magánakcióban elmentem hozzájuk, és Merckformint kaptam az endokrinológus javaslatára. 150gr-os szénhidrátdiéta (pedig nem vagyok dagi, 61kg) és olvadtak le a kilók. A második inszemre már a Merck által felturbózott szervezettel mentem, és július végén kiderült hogy SIKERÜLT!!!!! Bár a terhesség eleinte nem volt zavartalan (12 héten bevérzés, 2 hónap fekvés, pihenés), Utro, stb, de utána szerencsére minden rendben zajlott. Bár Kósa doki tudott arról, hogy endkrinológushoz is járok, összehangoltan ugyan de egymástól függetlenül jártam és kezelt ő és a mensmentisben a dokinő is.
Ma pedig egy gyönyörű, makkegészséges, 5 hónapos kislány anyukája vagyok, aki nagyon hálás Kósa dokinak, és bár az én kálváriámat nem lehet egy napon említeni sokatokéval, de hátha erőt ad nektek a folytatáshoz!

Sok sikert mindenkinek!

kerri
 
 


Sziasztok!

Látom új topic,régi és új emberkékkel.Mindenkinek sok egészséges babát kívánok abban az intézetben,amelyikben hisz,annál a dokinál amelyikben bízik és szeret!
Ezek a viták már annyira lefutottak,mondjuk 3 gyönyörűséggel a hátam mögött már nem is érdekelnek.

Etna!
Bocsi,de a Kaáli prof. ill. az intézet nevét illenék már helyesen leírnod. :wink:
Meg egy lombikterhesség magában nem veszélyeztetett terhesség!
De tényleg, Isten ments,nem vitatkozni akarok!

Sok sikert mindenkinek!

Ági

 
 


sziasztok lányok!

kerri!!
szívből gratulálok a kislányodhoz, mindenkinek kálvária, aki nem tud teherbe esni, az út vagy rövidebb vagy hosszabb. a nehézségek között az a szerencsés, akinek rövidebb. de már maga az érzés, hogy havonta megjön, miközben más azon drukkol, hogy nehogy terhes legyen. én is elmentem endokrinológushoz, most lesznek a vérvételeim. 3-6.napi, utána kell egy gyógyszert bevenni, másnap reggel megint menni és a 21. napi vérvétel kell megint . az endokrinológus engem viszont leállított a merckforminról, amit a házirovosom írt a diagnosztizált pco-mra. azt mondta, hogy tökéletes az inzulin rezisztencia értékem, pont 28 naponta menstruálok (mindig is órát lehetett hozzá állítani) nem szőrösödöm még legalábbis viszont nem megy a fogyás. valószínűleg eddig rosszul csináltam, mert ami működött egész életemben, az most csődött mondott. pedig én azon kevesek közé tartoztam ,aki bírt fakír lenni a cél érdekében. de most semmi. ő szintén a szénhidrát diétát javasolta, csak nem tudott adni mellé semmilyen segítséget. de gondolom a neten rajta van, meg évi is küldött nekem mintaétrendet. ha van neked és ráérsz a kislányodtól, elküldenéd nekem priviben, ha nem nagy kérés.
viszont kafa edzéstervem van, kicsit meghalok tőle, mert eddig az edzés már jó pár éve kimaradt az életemből, de ezt is szakember állíotta össze, mivel ennyi + kilóval ugrálni nem mertem, meg nem is tudtam. mindent a cél érdekében.

képzeljétek lányok, jövő héten utaznak a kis embriók a versysbe! nagyon rendes a "szállító" mindent elintéz és korrekt. 7 embriónk van, ott van köztük a leendő tesó, ebben biztos vagyok. 4 a cirisből jön, 3 a nyírőből. nagycsaládosok vagyunk, megyek segélyért :D

tudom, hogy a lombik terhesség nem veszélyeztetett terhesség, de nekem az!!! 4 vetéléssel a hátam mögött , 21. heti méhszáj bevarrásos terhességgel és koraszüléssel nem lehet azt mondani, hogy alaptalan a félelmem. valószínűleg nem vagyok az a kismama magazinba illő kismama, aki meg sem érzi a más állapotot.

noki!
neked is megoldás lehet egy endokrinológus, szerintem a gyógyszer be tudja állítani a mensit is. mert mindig ezt kérdezik ,hogy menstruáció rendben?

kásakévi!
jó volt a nyaralás? nekivágtok a nagy menetknek?

bandy!
mikor lesz a nagy nap?

zsiby!
ha lili hagy egy szabad percet leírod, hogy hány sejt van, hol tartotok, stb? kíváncsi vagyok minden részletre. tök jó, elsők között lesztek a versyses babák között. mi a cirises babák között voltunk az élmezőnyben.

megint kérdeznék lányok. mikor megjön nekem már nem fáj olyan vészesen a hasam, mint szülés előtt, viszont mostanában a császár helye brutál módon érezteti magát. eddig semmi gond nem volt vele, de megjövéskor, mintha szét akarna szakadni. időjárás változáskor is, de hát mondták előre, hogy műtét és így lesz. de a szétszakadás érzést nem mondták. más császárosnak is így van, mert úgy tudom vagyunk egy páran császáros anyukák. köszi, jó hosszú lettem.

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 


Etna!
Teljesen jogos a félelmed a terhesség miatt!Én is aggódtam Rasival,hisz az ikrek is előbb jöttek,de próbáltam az agyamat ráállítani,hogy ha problémamentesen zajlik a várandóság,minden oké,akkor baj nem lehet!Én azon aggódtam,hogy emelgettem a nagyokat és emiatt ne legyen gond.Az elején véreztem,3 hétig barnáztam,sok fekvésre ítéltek,de ugye ez kivitelezhetetlen volt akkor 2 10-12 hós gyerek mellett.Aztán semmi baj nem történt,a csöpp a 39. héten teljesen egészségesen megszületett.Olyan erős stramm kiscsaj,hogy csak na. :D
Szóval,nyugi,minden terhesség más,még ugyanannál a nőnél is! :wink:
Drukk a fogyáshoz!Én a 3 gyerek mellett hízni nem nagyon tudok.Kívánok Neked is sok gyerkőcöt,akkor tuti elszívnak rólad mindent. :lol:

Ági

 
 


Szia Etna!
köszi a gratulációt:-)
Sajnos nincs étrendem elektronikus formában, viszont a Mensmentisben kaptam egy kis füzetet, Étrend cukorbetegeknek vagy mi a cime, ezt nagyon szivesen kölcsönadom neked amig csak szükséged van rá, elküldöm postán ha szeretnéd. Most anyáméknál van, de ha kéred visszaszerzem és jövő héten postázom.
Nagyon hasznos kis füzet, mintaétrendekkel van tele, de amit én jobban szerettem benne az az, hogy minden kaja mellé oda van irva a szénhidráttartalom, pl egy kifli, egy szelet kenyér, 10 deka hús, 10 dkg cseresznye, szóval mindennek!! Igy tudtam válogatni, hogy mit eszem.
150gr szénhidrátot ehettem egy nap, felosztva, hogy asszem: 30 gr reggelire, 20gr tizórai, 50gr ebéd, 20gr uzsi és 30gr vacsi. Vagy ilyesmi.
Kicsit sem éheztem, mert pontosan be kell tartani az étkezések idejét, és hát nyilván egészséges kajákat eszel, csoki, fehérkenyér stb ohne.....
Rékerestem most a neten, és találtam egy oldalt, ez majdnem ugyanaz mint a kiskönyv:
http://www.gvmd.hu/htm/diabet4.htm
a legalját nézd, ahol a kaják szénhidrát tartalma van feltüntetve!!! Esetleg ez hasznos lehet!!

de mondom, ha kell a kisfüzet szivesen odaadom!
Hasfájáshoz nem tudok hozzászólni sajna, nem császáros voltam.
Üdv,

kerri
 
 


kerri!

nagyon szépen köszönöm, végig olvastam, ez az étrend amit leírtak két napban példának, maximálisan az én ízlésemnek való. csak meg kell tanulnom 5x enni. én egyszer vagy kétszer eszem egy naép. de tízóraira egy gyümölcs és uzsira is totál bele fog férni. nagyon király, zsiby is ezt ajánlotta, tényleg szupi ez az étrend. apukámmal is megpróbálom betartatni, mert neki sajnos idős kori cukra van, de nem foglalkozik vele, sajnos elég makacs. béres alexandra könyvében is benne van a szénhidrát érték, köszönöm szépen a kiskönyvet megszerzem, mert tényleg jó hasznát lehet venni, meg apunak is fogom ajánlani.

köszönöm mindenkinek a segítséget.

ági!
gratulálok a most már nagylányhoz, jó gyorsan megy az idő. ikrek gondolom nem féltékenyek a tesóra. próbálok +lenni és mondom is mindenkinek, hogy botikám mellett nem lesz annyi idő a félelmeimre kismamaságom alatt, remélem odafönt is így gondolják.

további szép hétvégét mindenkinek!

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 


Szia Etna,

örülök, hogy segíthettem. Mondom, ami szerintem nagyon hasznos az a számolgatós rész,az én kisfüzetemben is ugyanigy vannak leirva a szénhidrátértékek, eleinte macera, de majd belejössz:-))
Szép napot és sok sikert a tesóhoz!

kerri
 
 


Sziasztok!

Kerri!

Gratulálok a kislányodhoz :) :)

Etna!

Sajnos halasztanunk kell októberre az akciót :( :( Nem várt családi dolog jött közbe,még most heverem ki lelkileg a dolgokat...és nincs fölös pénzem,amit kidobjunk az ablakon,ha nem sikerülne.Mert tudom,h most csak sikertelen lenne. A szuri+ a closty várja az akciót,az már meg van véve.

Zsiby!

De furi,h most pénteken már 1 éves lesz Lilike :) :) Nem is olyan régen írtad,h sikerült! Hajráá kistesó!! Mikor kezded a stimut??

Hugi,Noki és a többiek hol vagytok??

Pussz mindenkinek!!

Kép
 
 


sziasztok!

képzeljétek ma átszállították a fagyi babáinkat a cirisből és a nyírőből is. kaptam egy telefont a nyírő biológus hölgyétől ,hogy fülöp dr üzeni, hogy legyek szíves 60ezer ft fagyasztási díjat fizetni 2007-től 3 évre. ez nem igaz, mik vannak? se szerződést nekm kötttem velük, hogy évi 20ezerért tárolják az embriókat, se értesítést nem kaptam, hogy gondolják így, hogy utólag az elszállítás után mondanak egy hasraütős összeget és már fizet is a delikvens. 2007 -ben a nyírő gyula kórházban azt írtam alá, hogy kérem az embriók tárolásást, de a nyírő gyula magánklinikával semmilyen szerződést nem kötöttem, semmilyen tájékoztatást nem kaptam, se csekket, sem értesítőt. 5 évig jogilag nem nyúlhatnak az embriókhoz, ha nyilatkozik róla a pár, ha nem. fax kivan, hogy hány helyen nézik hülyének az amúgy is szerencsétlen párokat, mondjuk mi már szerencsésnek mondhatjuk magunkat, mert van botikánk, de akkor is felháborítanak ezek a dolgok. 2007ben kezdett magánklinkia lenni a nyírő, pár hónapért már rögtön éves díjat fizessek?

ha valaki tud érdemi segítséget ebben a témában (mindig van kérdésem valamivel kapcsolatban) megköszönném, ha megosztaná velem. lehet utólag is pénzt kérni? mikor beszéltem velük egy szóval nem mondták ,hogy majd fizetnem kell, csak most, hogy elhoztuk az embriókat üzentek. ez is milyen dolog már, üzennek telefonon!

a cirisben legalább tudtam ,hogy mire számítsak, kiküldték a papírt év végén a fagyasztási díjról, befizettem januárban, mert kari előtt azért 17ezer fájt volna és májusban lejárt a díj, csak később értesítettek. de korrektek voltak, mondták,hogy ráérek januárban fizetni és most ezért a 3 hónapért nem kértek semmit. mondjuk jó árat számoltak a nyírőben 20ezer, nem szaroztak, a cirisben 2008-ban 10ezer volt, még most is 17ezer. a nyírőben meg már 2007-ben is ennyi volt? világszínvonalú árak, az már tény.

na mára is megvan az idegeskedési ok, remélem nem kell kifizetni, mert akkor a visszaülti árából kéne, amit nagy nehezen összegyűjtöttünk, nem könnyen.

bandy!
sajnálom, de tényleg várd meg a megfelelő körülményeket, menj te is biztosra.

megvolt a 6. napi és a gyógyszer utáni vérvételem, már csak a 21. napi kell és rákszűrés eredménye, meg a 6-os panel. aztán okt közepe felé az átjárhatósági vizsgálat, amit nagyon várok, mert tegnap is majd szétszakadt a császár helye, meg égett is. hátha látini bent ,hogy mitől.

na hosszú lettem, szép napot mindenkinek.

kismamik? nem fáztok?

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 


Sziasztok!
Véletlenül találtam Rátok és rögtön ismerősbe botlok.
Zsiby! Nagyon boldog születésnapot kívánok Lilinek! Kitalálod ki vagyok?
Én is Nyírős voltam valaha, 1. lombik sikeres volt Vereczkey dokinál és van egy majdnem 3 éves fiam.
Etna! Érdekes ez a fagyasztásért pénz kérdés. Nekünk is van még fagyibabánk a Nyírőben. Egyszer voltunk bent megkérdezni, hogy mi a helyzet, kell-e fizetni stb. Akkor nem tudtak rá válaszolni, de azt mondták hogy utánna néznek és értesítenek ha kell. Ez kb. 1 éve volt és azóta nem jelentkeztek, én ezt úgy vettem, hogy nem kell.
 
 


Zsiby!

Ha jő az este,
S megjelennek a csillagok,
Hidd el, ma neked ragyognak,
És az égre azt írják:
Boldog születésnapot!


Kép

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 


Sziasztok!

No, itt vagyok én is. :)
Köszönöm, hogy érdeklődtetek felőlem, nagyon jól esett! :lol:

Folyamatosan olvaslak Benneteket. Már régóta készülök írni, de sajnos nagyon kevés lehetőségem van mostanában a szabadidőmre. Januárban elvállaltam egy munkát, ami miatt napi 12 órát vagyok távol itthonról. :cry:

Először is minden gyerköc gyönyörű, rengeteget nőttek! A soron következő leendő kismamiknak nagyon szorítok!

Teszek fel egy friss táblázatot.
Lányok, ha nem bánjátok, csináltam dupla sort (II. lombik néven) azoknak, akik már készülnek a tesóra.
Kép

Andy, remélem, októbernek sikerrel jártok! :lol:

Noki, megnéztem Réka "portfólióját", cuki kis modell csajszi! :lol:

Etna, Boti olyan nagyfiú már, a huncut mosolyával levesz minden kislányt a lábáról. :lol:

Bibus, gratulálok Fruzsi babához, javítottam a kisruhát rózsaszínre. :lol:

Zsiby, én is Boldog Szülinapot kívánok Lilikének:
Kép
Szurkolok, hogy sikerüljön a beülti! :lol:

Sajnos a klinika megnyitójára nem tudtam elmenni, jó lett volna Veletek találkozni.
Voltam 4. cn.-i vérvételen, szeptember 27-én viszem az eredményét V. dokihoz az új klinikára. Ha Főorvos Urunk áldását adja, akkor belevágunk a lombikba. Februárban mindent rendben talált nálam, de akkor még anyagilag nagyon padlón voltunk. Most meg parázom, hogy a félév alatt nem romlott-e bennem a helyzet, nem lesz-e akadálya a lombiknak. Hozzáértők szerint a hormon értékeim rendben vannak.

Igyekszem a jövőben sűrűbben jönni!

További szép hétvégét Mindenkinek!

Kép
 
 


Sziasztok!

Gondolom más még javában alszik, én már nem. A kisasszony felébresztett a szokásos hajnali bokszolásával:)

Hűha, egyre többen készülnek a második csemetére, hajrá lányok :wink:
S hogy mekkorát nőttek a gyerkőcök, hihetetlen:) El sem bírom hinni, hogy így repül az idő... Mi is elkezdtük a 35. hetet, lassan a hajrába érünk:)
Nagyon boldog születésnapot Lilikének!!!

Kellemes hétvégét!

Bibus

 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: