Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy lehet kérni a nőgyógyászt, hogy én császárral szeretnék szülni.
Mivel az első babámat simán szültem és kiderült, hogy streptococcus baktériumom volt ami a szülőcsatornában a kis babám elkapot.
 
 


Szia! Én úgy tudom hogy kérni nem lehet, viszont ha az orvosod tud erről akkor biztos tudja mi a teendő. Elméletileg csak egészségügyi alapon dönthetnek a császár mellett, kérésre nem.
 


Szia!
Szerintem pedig ez dokifüggő! Ha te császárral akarsz szülni, biztos találsz olyan dokit aki vállalja! Rondán fogalmazva, van az a pénz amiért megcsászároznak!
Vendég
 

 
 

Szia Ishu!

Én nem ajánlom neked csak ezért a császárt! A dokidnak észre kellett vona venni a fertőzést és kezelni!
A császárnál átvágják a hasizmot, nem fog ugyanúgy visszahúzodni a hasad, és tuti min 1 hó szenvedés az első héten még az ágyból is kín lesz felkelni, főleg hogy van már egy babád akit el kell látni.

Arról nem beszélve nekem sajna császár lett egy erecskét véletlen elvágtak és 1.5 hónapig kellet 3 naponta kötözésre járnom az újszülöttett cipelhettem magammal, a sebet újranyitották persze ezért a hasam nem töltödött fel rendesen és a heg is nagyon gáz lett.

És még mennyi szövődmény lehet, hegszétválás stb....

Sokan kényelmi szempontból választják és a dokik pénzért mindent, de ez egy MŰTÉT csak indokolt esetben!!!
 
 


Mumuska, ezért írtam énis hogy elméletileg. Pénzért mindent lehet! De nem hiszem hogy bárki jobban járna a császárral. Nekem is volt benne részem. Szerencsére nem szenvedtem vele mint Mima, de azért komoly fájdalommal jár. Én már 4 nap múlva vidáman főztem otthon, de ezzel nem mindenki van így. És természetesen az sem mindegy hogy az orvos hogy végzi el ezt a műtétet.
 


Sziasztok!
Köszönöm, hogy válaszoltatok kérdésemre.
Valószínű, hogy inkább nem választom a császárt, de ha muszáj lesz akkor mindent a baba egészsége érdekében.
 
 


Hello!

Igazad van Ishu, a lényeg a baba és a Te egészséged! A dokid meg majd eldönti, mi a jó!
Amugy én is tudom mivel jár a császár, a kislányom ugy született, nem én kértem, így alakult. Tényleg komoly fájdalommal jár és sok kellemetlenséggel!
Vendég
 


Sziasztok!
Van egy jó hírem, úgy néz ki, hogy lehet kisbabánk minden eredmény negatív lett:)
Nagyon örülünk a párommal, de ugyanakkor félünk is.
Csúnya betegség ez a streptococcus, de azt mondta a doki, hogy nem lehet baj, mert szoros odafigyelésre lesz szükségem.
Én nem bánom inkább vizsgáljanak meg tízszer, mint hogy valami baj legyen.
 
 


Helló!

Gratulálok Ishu! Minden jót és sok boldogságot a babához!
Biztos minden rendben lesz, ezzen ne izgulj! A dokid oda fog figyelni mindenre!
Vendég
 


Szia!
Nagyon szépen köszönjük.
Hát mi is abban bízunk, hogy nem lesz semmi baj.
Majd írok, ha már teherbe esem és remélem csak jó híreket fogok mondani.
 
 


Szia Ishu!

Én idén áprilisban szültem a Kisfiamat, császárral. Csak csatlakozni szeretnék az előttem szólókhoz, hogy ez ez nagy hasi műtét, sok kellemetlenséggel. Nekem 2-3 hét húzódott a sebem, az ágyból nehezen tudtam felkelni, az első pár napban még a pisilés is fáj.
Átvágják az idegeket is, én még mindig alig érzem lent a hasam.

Nem én döntöttem a császár mellett,13 óra vajúdás után,nem tágultam,ráadásul a baba is fent volt, hiába labdáztam, sétáltam a vajúdás alatt.
De (ha lesz) én a következőt is császárral szeretném,mivel nagyon megviselt a vajúdás,és inkább szenvedek megint a hasammal.

A streptoccocusra térve pedig, terhesség alatt én is elkaptam, amit a dokim antibiotikummal kezelt ki, a vajúdás alatt is kaptam infúziót, de szerencsére a babának semmi baja nem lett.

A dokid nem vett tőled kenet mintát terhességed alatt?

Ne haragudj a beleszólásért, én csak az én véleményemet/esetemet szerettem volna leírni, a döntés úgyis a Tiéd!

Remélem mihamarabb teherbe esel, és sok boldogságot kívánok Nektek!




Szilvi

Kép
Kép


Szia Szilvi!

Örülök neki, hogy írtál.
Sajnos nem vett kenet mintát és ez bosszant is nagyon, mert, ha leveszi a kenet mintát, akkor még mindig élne a kis gyönyörűségem:(
Remélem minél hamarabb teherbe, esem és minden rendben lesz.
Ha pedig már vájódni fogok, akkor biztosan tudni fogja a dokim, mit kell tenni.
Az a lényeg, hogy a baba egészséges legyen.
Én pedig mindent elkövetek azért, hogy minden rendben legyen.
Jó egészséget és sok boldogságot kívánok nektek a babához.
 
 


Szia Ishu!

Sajnálom a kisbabádat. :(
A lényeg,hogy pozitívan állj hozzá, és akkor nem történik semmi baj! :wink:

Ezek szerint akkor orvost váltottál.

Köszönöm a jókívánságokat, én pedig drukkolok!

:D

Szia

Kép
Kép


Sziasztok!

Már régen írtam, de az az igazság, hogy nem is volt időm.
Van egy jó hírem kisbabánk lesz. Nagyon örülünk neki, de ugyanakkor félünk is, hogy ne legyen semmi baj. Most 7 hetes terhes vagyok és majd 12 hetesen, kell legközelebb, uh menni.
Azt mondta a doki, hogy majd akkor akar egy komolyabb szűrővizsgálatot csinálni. Nagyon rendes volt a doki mondta, hogy ha még is fenn áll a streptococcus nálam, akkor valószínű császározni fog, hogy elkerüljön minden veszélyt.
Én nem bánom a baba egészsége a fontos.
Nem szeretném megint elveszíteni a babámat.
Na de gondolkodjunk pozitívan minden rendben lesz:)
 
 


Üdv!

Gratula Ishu! Ne izgulj , minden rendben lesz!!! Csak pozítívan gondolkodj!!!
Amit ajánl a dokid, mindenféle szürővizsgálatot, csináltasd meg és akkor legalább megnyugszol, hogy minden ok!!
Vendég
 


Sziasztok!

Már nagyon régen írtam az az igazság, hogy nincs is időm aminek örülök, mert a kislányommal vagyok elfoglalva:))
Már 8 hónapos és minden rendben van császárral szültem és akkor sem volt semmi baj.
Az orvosom nagyon rendes volt ott volt velem végig és biztatott, hogy ne féljek, mert minden rendben lesz ritka az ilyen orvos aki még az előkészítésnél is ott van és nyugtat.
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron