Új privát üzeneted érkezett!

Várok mindenkit aki a Bajcsyban készül szülni mostanában! Nem találtam ilyen topikot, ha van akkor szóljatok!! :D Én július 29-ére vagyok kiírva! Gyertek beszélgessünk!!!
 
 


szia,

én is  a Bajcsyban fogok szülni de csak augusztus végén
Voltál már a kórházban, milyenek a szülőszobák?

Melinda


Lilypie Kids Birthday tickers



Lilypie Pregnancy tickers
kuskamelinda
Veresegyház
 
 
 


Szia, jó, hogy jöttél!! :)

Igen voltam már a kórházban, nem rossz! Ha megnézed a kórház honlapját, ott vannak képek. Pár éve lett felújítva. A gyermekágyas rész folyosója végén vannak a szülőszobák, három szülőszoba van, egy családi vajúdó franciaággyal és egy műtő. A szobák közötti folyosón van a szülésznők asztalai, és az újszülöttet is itt látják el. Nem nagy az egész, szimpatikus!

Van választott orvosod? Én a dr. Varga-Horgosi Áginál szülök és Tóthné Móni lesz a szülésznőm.

Üdv.: Niki
 
 

 
 

szia,

igen láttam már a képeket, köszi de élőben biztos más!!
Most néztem a kórház honlapján, hogy 29-én be lehet menni megnézni a szülőszobákat, bár ha teli lesz akkor tuti nem engednek be!! Na mindegy majd lesz időm megnézni élesben

az én dokim Dr.Toldi László, szülésznőt még nem fixáltam le,  doki ajánlotta Veres Kingát, úgy hogy szerintem ő lesz!
az első szülésemnél nem volt aztán úgy gondoltam nem kell, de a férjem mondja hogy szerinte legyen...

ő lesz az első babád?  izgulsz?

Meli

Lilypie Kids Birthday tickers



Lilypie Pregnancy tickers
kuskamelinda
Veresegyház
 
 
 


Szia! A szülőszobák teljesen olyanok, mint a képeken! :) Mikor én voltam, akkor nem volt senki, még baba sírást sem hallottam, nagyon furcsa volt! Mondta is a dokim, (akkor kezdte az éjszakai ügyeletet)hogy nem szereti az ilyen csendes estéket, mert ilyenkor tuti éjjelre megtelnek a szülőszobák! ;)

Második babánkat várjuk, van egy 5 és fél éves Emmánk, most jön az Öcsike! Látom Nektek is van egy nagylányotok! Várja már?

Izgulni inkább azon izgulok, hogy ha éjjel kell szaladni, akkor kit hívok a nagy mellé! Korlátozottak a segítőink a közelben! :) A szüléstől nem félek, első is gyorsan megvolt, remélem ő is gyorsan kint akar lenni! ;)
 
 


Sziasztok!

Én januárban szültem a Bajcsyban. Szivesen megosztom veletek a tapasztalatimat 
cicuci
Budapest X. kerület
 
 


@nanacska81,

igen várja már nagyon, kb. 2 éve folyamatosan kampányolt hogy legyen kistesója 
nekünk is Öcsike lesz (Dominik), nálatok milyen névre esett a választás??
nekem szerencsém van mert anyosóm 1 percre lakik úgy, hogy öltözködéssel együtt szerintem 5 perc lesz neki mire átér

nekem is hamar meg lett a lányzóm (4,5 óra) úgy, hogy a doki mondta az első fájásnál induljak meg mert a második lehet hogy még gyorsabban fog jönni, hát remélem a proféta beszélt belőle


@cicuci,

persze mesélj , kinél szültél, volt szülésznőd, milyenek a csecsemősök??


Lilypie Kids Birthday tickers



Lilypie Pregnancy tickers
kuskamelinda
Veresegyház
 
 
 


Mi lányunk is kampányolt rendesen, az oviban simán elhitette mindenkivel, hogy baba van anya pocakjában! A kolléganők meg jöttek sorba kérdezni :D (óvónéni vagyok)
Aztán mikor úgygondoltuk, hogy jöhet, akkor Apa csak rám nézett... ;)
Még nem tudjuk mi lesz a neve, elég sok variáció van! :)

cicicu,
üdvözlet, jó hogy itt vagy!
mesélj, mesélj....
 
 


Ma megyünk este dokihoz! Kívácsi vagyok mekkora már, 2800ra tippelem! ;)
 
 


mi szombaton megyünk dokihoz én is nagyon kiváncsi vagyok
kb. 2 hete voltunk babamozin hát semmit nem látunk a pofijából, mert teljesen befurta magát a méhlepénybe a doki még egy kicsit piszkálta de aztán feladta 

ja a kukacát azért megmutatta bár ott is először szorosan kersztbe rakta a lábát de ott azért  a doki ki tudta "mozgatni" 

úgy, hogy megnyugodtunk mert ez volt a 3.doki aki azt mondta, hogy fiú, mert már az összes lány ruhát elajándékoztam a barátnőimnek

Lilypie Kids Birthday tickers



Lilypie Pregnancy tickers
kuskamelinda
Veresegyház
 
 
 


Sziasztok! Voltunk dokinál, de nem mérte meg Babujt, majd két hét múlva a kórházban! Cuki volt az uh-n, szopizta az ujját és egyfolytában mocorgott! :)
 
 


Meli! Ha még is lánykátok lesz, ne aggódj nekünk még megvannak a lányruháink! Veres nincs messze Gödöllőtől! ;)
 
 


@nanacska81:
Szia

Koszi a felajánlást de a babamozin azért a kukiját elég jól megmutatta :-D

Lilypie Kids Birthday tickers



Lilypie Pregnancy tickers
kuskamelinda
Veresegyház
 
 
 


Sziasztok

Szóval első babámat szültem a Bajcsyban, egy gyönyörű kislányom van Volt fogadott orvosom és választott szülésznőm is. A szülésznőm Tóthné Móni volt, nagyon jól kijöttem vele. Vidám, közvetlen, vicces. A szülésnél végig velem volt, segített sokat, határozott és igazi profi   Már a 24. heti cukoreterheléses vérvételt is ő csinálta és utána az összes nst-t, vérvételt. Ráadásul egy héttel túlhordtam a lányomat, így naponta kellett járni nst-re, és mindig hozzá mentünk, ha nem dolgozott akkor is bejött és megcsinálta. Nem kellett várni sehol.
A Bajcsyban, ha nem akar megszületni a baba, akkor 5 nappal a kiírt időpont után be kell feküdni. Nekem is be kellett, de akkor már mondtam a dokimnak, hogy ne várjunk tovább, így nekem indított szülésem lett, burokrepesztést csinált 09-kor és 17.10-re született meg a kislányom, oxit is kaptam, meg epidurális érzéstelenítést is, mert nem tágultam. Az Eda-t aneszeziológus szúrja be.
Első este nem maradhatott velem a kicsikém, mert nagyon sok vért vesztettem és nem kelhettem fel, infúziót kaptam éjjel is. De ha nincs gond akkor maradhat a pici az anyukával. Én fizetős 2 ágyas szobában voltam, elég jó a szoba, arra a 3 éjszakára pont megfelelt. A kórházi koszt pedig meglepően jó volt
Péntek este szültem és szombat reggel hozták be nekem a lányomat, de csecsemőst nem nagyon lehetett találni, hogy legalább az alap dolgokat megmutassák (pelenkázás, ködökápolás). A szobatársam a második babáját szülte, így ő mondta hogy csináljam a dolgokat. De végül akadt csecsemős aki segített.
Van próbaszopi is, lemérik hogy mennyit eszik a pici...én nem tudtam szoptatni, de a csecsemős doktornő ebben segített....de mivel picit besárgult a babám, aluszékony lett, alig lehett felkelteni. Így a szoptatás már csak akkor ment jól, mikor hazajöttünk.    

Szóval, úgy összességében ha lesz második baba, őt is a bajcsyban fogom megszülni és ugyanúgy fogadok majd dokit és szülésznőt is

A szülőszobák pedig tényleg úgy néznek ki, ahogy a honlapon fent vannak. Én a sárgában szültem
cicuci
Budapest X. kerület
 
 


Köszi az infókat, jó volt olvasni! Én is a Mónit választottam! Szimpi csajszi, nagyon közvetlen! Megírod nekem priviben, hogy mennyit adtál neki?! Az orvosod ki volt?
 
 


Köszi az infókat, jó volt olvasni! Én is a Mónit választottam! Szimpi csajszi, nagyon közvetlen! Megírod nekem priviben, hogy mennyit adtál neki?! Az orvosod ki volt?
 
 


@cicuci
köszi az élménybeszámolót   Ki volt a dokid? A szoba mennyibe került?

@nanacska81
tegnap voltam dokinál, megmérték az én pici fiamat  
31. hét: becsült súly:1900 g, HC:303mm, BPD:82mm, FL:59mm, AC:281mm.
Doki szerint még 2 kg-t simán fog hízni...
Mondjuk Nati se volt kicsi 3810 g, 55 cm

további jó hétévégét
Meli

Lilypie Kids Birthday tickers



Lilypie Pregnancy tickers
kuskamelinda
Veresegyház
 
 
 


Szép méretek Meli! :) Miénk is hasonló! Csak győzzük majd megszülni őket! :D
 
 


Sziasztok,

a kétágyas alapítványi szoba 7000 ft/éj, az egy ágyas 14.000 ft/éj. Négy-négy 2 illetve 1 ágyas szoba van és egy 2 ágyas és 1 ágyashoz tartozik egy zuhanyzó-wc.
Az orvosom dr. Urbancsek Árpád volt.

Meli az én kislányom is Nati csak ő Natasa és nem Natália és 3580 gramm és 55 cm volt mikor megszületett 
cicuci
Budapest X. kerület
 
 


sziasztok,

nanacska,
ja szép nagy , doki is azt mondja a fiúk mindig nagyobbak, meg a második általában nagyobb, ja meg a feje is nagyobb..mondtam neki szerintem ennyi plusz info elég is lesz..
majd írd meg nektek mekkorka a pici fiú

tudom hogy sok nő gyönyörűnek éli meg ezt az időszakot, de én már alig várom a végét..
az eleje is nagyon gáz volt 3 hónapig csak hánytam (Natinál semmi bajom nem volt), nem számítottam rá úgy gondoltam olyan lesz mint Natinál...aztán a következő 3 hónap jó volt elkezdtem falni úgy, hogy most tartok 11 kg-nál, de mostanában már az éjszakák borzasztóak (lábgörcs, pisi) hála most az idő megkímél, de mikor 36 fok volt akkor majd megfulladtam

na most jó kiírtam magamból mindent , sorry.....

cicuci,
köszi az infot, Natasa sem volt kicsi,  a következő ???

Lilypie Kids Birthday tickers



Lilypie Pregnancy tickers
kuskamelinda
Veresegyház
 
 
 


Sziasztok! Aki Toldi Lászlónál szült, megmondaná, hogy mennyi nála most egy szülés annak, aki a magánrendelésére jár? Én is vele szimpatizálok,de még nincs orvosom. Köszönöm a válaszokat. 
 


@gabcsi028:


szia,

küldtem privát üzit

Melinda

Lilypie Kids Birthday tickers



Lilypie Pregnancy tickers
kuskamelinda
Veresegyház
 
 
 


Nanacska

Merre vagy? :-)
Mi újság veletek?? Lassan mar a végen vagy!! Vagy mar kint is van a baboca?? :shock:

Lilypie Kids Birthday tickers



Lilypie Pregnancy tickers
kuskamelinda
Veresegyház
 
 
 


Szia! Még egyben! Jósolgatok rendesen! Már volt két nst is! Hétfőn megyek megint, meg remélem az orvosom is bent lesz, (szombatig szabin van)jó lenne megnézné történik e valami! :) Te hogy vagy? Meleget hogy bírod?
 
 


@nanacska81:
Szia,
Mi is meg egyben bár tegnap 35 hetes Uh-on 3100 gramm ra becsülte a doki a kis tököst úgy hogy szerinte előbb meg lesz mint aug.23 :-)
Hat gondolok majd rad.. Hetfon állítólag jön a lehűlés hátha ....
Majd írjál... ;-)

Lilypie Kids Birthday tickers



Lilypie Pregnancy tickers
kuskamelinda
Veresegyház
 
 
 


@kuskamelinda:
szia! Szépen nő a Ti Babótok is! A miénk is 3200 volt két hete, de semmi jel hogy jönni akar, most vagyok 38.3! Jó lenne ha nem nőne négy kg fölé! Ebben a melegben elég lesz a kissebbet is....! :D
 
 


@nanacska81:
Hat akkor a te pici fiad se lesz kicsi... En meg csak 35+2 vagyok meg sok van hatra főleg ha végig visszem :)
A barátnőmnek az utolsó Uh-on 39. Heten 3100 grammra mondtak aztán 2700 g lett a végen
En is mondtam a dokinak tuti rossz a gép de csak mosolygott...
Azt mondja meg jo lene 2 hetet kibirnom mert akkor mar nem lenne koraszülött, a külső méhszaj mar 1 ujjnyira nyitva úgy hogy azt mondja pihenjek...
Hat Natinal is ugyanez volt aztán 5 napot túl hordtam :)
Sajna Nati benyelt valami vírust ma reggelre alul-felül jön belőle a nem tudom mi, mert alig tudok megitatni valamit vele....a gyógyszer 1 órán belül kijön... A doki azt mondja 2 nap alatt átmegy rajta.... Hat remelem is
Hogy bírod ezt a meleget??

Lilypie Kids Birthday tickers



Lilypie Pregnancy tickers
kuskamelinda
Veresegyház
 
 
 


Kitartás és jobbulást! A mi egyeskénk is lábadozik, torok-fül kombó, már antibiotikum is kellett, pedig nálunk az ritka! A melegből már igencsak elég lenne! Már nehezen viselem, leginkább mert nem tudunk sehová menni! Éjszakáim is elég hosszúak, nem jó sehogy és sehol, meg pisilek két óránként! Jó lenne már szülni, bár nem akarnék 40 fokban, de ahogy az időjárást nézem nem nagyon lesz hűvösebb! Remélem este vagy éjjel jön rám, talán akkor kibírhatóbb lenne! ;) Ajjaj, kezdek kicsit hisztis lenni....! :D
 
 


@nanacska81:


na mára jobban lett Nati...elég rossz volt látni, nálunk is Nati nem egy beteges fajta eddig életében 2x volt lázas, aztán most kicsit kiakadtam hogy szombat,vasárnap, hétfő jó formán nem evett semmit..már úgy voltam ha ma se történik változás bevisszem a Madarász utcaiba.
Elégé vékony testalkatú aztán már lefogyott 2kg-t is...
de hála mára elkezdett eszegetni és nem jön ki belőle

szerintem nem gáz ha hisztisek vagyunk, azok is hisztisek akik nem terhesek ilyen időben hát még mi akik egy kisebb csomagot cippelünk éjjel-nappal....
mi klímázunk meg ventilátorzunk aztán így elviselhető...valamennyire!!
én se szeretem az éjszakát, nálam is ez a pisilés van, ja meg mindig elzsibbad a lábam az oldalam, mert már háton nem tudok aludni jó rég óta

hát tényleg jó lenne éjjel szülni, mert múltkor bementünk ilyen csoportos szülőszoba látogatásra és az egyikbe kb 20-an voltunk ráadaásul ránk csukták az ajtót, mert valakit vittek császározni...a szülőszoba kb. 8m2-es volt kb. 10 perc után két kismama rosszul lett a melegtől...már arra is gondoltam berakom a ventilátort... más gyertyákat meg mécseseket vissz én meg majd visszem a ventilátoromat na mit szólsz??




Lilypie Kids Birthday tickers



Lilypie Pregnancy tickers
kuskamelinda
Veresegyház
 
 
 


Örülök, hogy jól van a lányod!
Én azt hiszem a zöld szülőszobában van klíma!!!! ;) Hát én sem gyertyát viszek gondolhatod ;) nem bírom az ilyeneket! Nekem is mondta a doki, hogy vihetek gyertyát meg zenét! Na erre letöltöttem a telefonomra egy kis Guns 'n' Roses-t, meg előkerestem a fülhallgatóm, nehogy valakit megzavarjon a rockzene! :D
Mikor mész nst-re?
 
 


az is jó ötlet
jövő hét szombaton van az első nst-m, de szereintem addigra te lebabázol
ma elkezdtem takarítani hajnalban mert akkor még jó idő volt, de teljesen kipuszultam, alig kapok most levegőt és még holnap is kell folytatnom mert nem sikerült egyszerre megcsinálnom mindent!!
ja csütörötökön jön a védőnő terep szemlét tartani...
jó lesz!!
Nati kérdezte meddig lesz itt, mondom szerintem 1 órát, erre ő: Atya Isten, azt hittem csak megnézni a Domi szobáját aztán megy haza !!!

Húúú neked már csak 1 hét... de izgi

Lilypie Kids Birthday tickers



Lilypie Pregnancy tickers
kuskamelinda
Veresegyház
 
 
 


Hmmmm vagy mar annyi se, te elmentel szülni??? :shock: :shock: :-)

Lilypie Kids Birthday tickers



Lilypie Pregnancy tickers
kuskamelinda
Veresegyház
 
 
 


Még egyben vagyok! Nem jelzett a telóm, hogy írtál! Mostmár jó lenne megvárni a jövő hetet, ebben a melegben jobb ha még bent van a babó! ;)
 
 


Pedig tényleg azt hittem már bent vagy :-)
Kedden jön a lehűlés ....
Nem mérték mostanában mekkorka a babo???

Lilypie Kids Birthday tickers



Lilypie Pregnancy tickers
kuskamelinda
Veresegyház
 
 
 


Nem voltam uh-n, még orvos sem látott három hete! :) Az én dokim nem egy szívbajos! Csak az nst volt a szülésznővel! Kedden kell legközelebb mennem akkor már néz doki is! Persze, ha addig nem lesz semmi! Bízom a frontban... ;)
 
 


Szia

Na meg egyben?? Tegnap jo kis zutyi volt ....

Lilypie Kids Birthday tickers



Lilypie Pregnancy tickers
kuskamelinda
Veresegyház
 
 
 


Hát egyben! Pedig még rá is segítettünk apával, de semmi! :D Ez a gyermek is megvárja a napját azt hiszem, első is napra jött, miután megvizsgáltak hárman! ;)
 
 


na haliho..holnap ha még egyben leszel ird meg mi volt a dokinál...bár most nekem is nagyon moccorog a kis tökös érzi ő is a hideg frontot!!

Lilypie Kids Birthday tickers



Lilypie Pregnancy tickers
kuskamelinda
Veresegyház
 
 
 


Voltam a kh-ban, csak szülésznő vizsgált, mert doki műtött! Egy ujjnyira vagyok kívül belül! Holnaptól minden nap kell menni, ha nem történik semmi! Bízom az egy-két napban! Jó lenne hétvégére Itthon is lenni! ;)
 
 


Hali hat tényleg kihasznál minden percet az alberlod :-D tényleg jo lenne ha a heten meg lenne neked most nagyon jo az idő... En anno Natit túl hordtam 5 nappal kiváncsi vagyok most mi lesz...
Majd írj ha tudsz meg!! Gondolok rad!!

Lilypie Kids Birthday tickers



Lilypie Pregnancy tickers
kuskamelinda
Veresegyház
 
 
 


---


@krisszer:
Szia

En jövő heten vagy után szülők Toldi dokinal :lol:
Remelem normálisak a kórházban mert nekem nincs szülésznőm...
A lányomat is Toldi dokinal szültem anno 8 évvel csak akkor meg Kistarcsán...

Melinda

Lilypie Kids Birthday tickers



Lilypie Pregnancy tickers
kuskamelinda
Veresegyház
 
 
 


@krisszer:
szia! Mikor szültél? Én 1-én éjjel! Nem találkozhattunk? :)
 
 


Sziasztok !

Én novemberre vagyok kiírva az első kisbabámmal. Terhesgondozásra nem oda járok, hanem a Medicoverbe.
Még nem köteleződtem el a Bajcsy mellett, előnye, hogy a közelben van.

Volt, valaki, aki úgy szült ott, hogy nem volt választott orvosa?
Illetve, akik nemrég szültek, milyen volt az összbenyomásuk ? Fizettetek pluszban ? :)

Köszönöm a válaszatokat !

Üdv, Orsi
oorsy
Budapest
 
 


@nanacska81:
29-én éjjel született a kislányom, 2-án jöhettünk haza. Remélem jòl vagytok :)
@kuskamelinda
Nekem volt fogadott szülésznőm is. Szerintem a szülészet nagyon jò


Jajj elbénáztam, még akartam írni. Mi alapítványi szobában voltunk, azt nem bántam meg egyáltalán. A csecsemősökkel nekem voltak nehézségeim, de összességében végülis kibírhatò volt az a pár nap bent :) kitartás!


@20150812232359:
én is fizetősben voltam, az ,A,-ban csak a két ágyasban! Mi baj volt a csecsemősökkel??? Sztem messze legjobbak, legalábbis a János kh-hoz képest! Velünk mind normális volt és segítőkész!
 
 


@nanacska81:
Lehet rossz napjaikat fogtam ki, vagy en vagyok tul erzekeny, nem tudom. De pl. Kezdo es egyben csaszaros anyukakent szuksegem lett volna segitsegre a szoptatasnal, kertem segitsenek, de mindig csak igertek, hogy jon egy szoptatasi tanacsado. Azota is jon...
De igen, hallottam mar mas korhazakbol


@nanacska81:
Lehet rossz napjaikat fogtam ki, vagy en vagyok tul erzekeny, nem tudom. De pl. Kezdo es egyben csaszaros anyukakent szuksegem lett volna segitsegre a szoptatasnal, kertem segitsenek, de mindig csak igertek, hogy jon egy szoptatasi tanacsado. Azota is jon...
De igen, hallottam mar mas korhazakbol horror sztorikat :)


@20150812232359:
sajnálom, hogy így alakult! Azóta azért sikerül szopiztatni?
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: