Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok !
Én az Istvánba járok a Dr. Horváth Mihályhoz. Tudna róla valaki információt adni. Úgy ajánlották, de eddig nekem nem jött be. Privát is jó lenne alfoldi.gorgyne@chello.hu a címem. Előre is köszi. Most még van időm váltani 2006.01.23.a terminusom. Zita
 
 


Zita! Az a nagyon kövér doki a Horváth?
Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Most 26 hetes terhes vagyok, és Dr Kovács Péter az orvosom (a XV ker. sztk-ban is rendel). Tud valaki valami információval szolgálni róla és a szülészetről? Akár magánban is. Szerintetek kb. mennyit szoktak kérni/kapni az orvosok a szülésért?
Előre is köszi
 
 

 
 

Sziasztok!

Most 26 hetes terhes vagyok, és Dr Kovács Péter az orvosom (a XV ker. sztk-ban is rendel). Tud valaki valami információval szolgálni róla és a szülészetről? Akár magánban is. Szerintetek kb. mennyit szoktak kérni/kapni az orvosok a szülésért?
Előre is köszi
 
 


Sziasztok '
Jelenleg 12 hetes a babank es aprilisra irt ki az orvos szulni .A Bajcsy a valasztott korhaz es ha minden igaz Szecheny Istvan az orvos aki kellKép
Sok jot hallottam rola de arra a kerdesre meg senki nem valaszolt hogy mennyibe kerul nala egy szules.-Mi sajnos mar elvesztettuk a kisfiunkat .O koran szuletett...
A mostani Babocank tehat a 2. probalkozas....de ahhoz kepest hogy az elso ferjem azert valt el mert meddo voltam (7 evig minden hiaba volt ) a teherbeesesem is egy csoda....de vannak meg csodak ,csak mindennel vigyazni kell..a masodik ferjem a legjobb ferja foldon ...es rettentoen lelkes hogy megint picit varunk ...Az O megerzeseire hallgat es kijelentette hogy bizony kicsint Lany lesz ..JooooooKép
Drukkoljatok,es kerlek irjatok par szamszeru adatot ..vagy legabb egy tol-ig szamsortKép
Koszonom a segitseget .
Vikanyo


Kedves Vikanyo!

Gratulálok a kisbabához!
Én 2005.07.22-én szültem a Bajcsy-Zsilinszky kórházban.Széchenyi doktor neve nekem ismerős, de én Kardos Gábornál szültem.5 éve ő az orvosom és teljesen megvagyok vele elégedve.Széchenyi doktorról hallottam jót is rosszat is.Volt olyan anyuka társam akinek az egész terhességét végig kisérte (pénzt kapott minden alkalommal, fogadott orvos lett) de a szülést nem vezette le mert szabadságon volt.Az én orvosomnál szültek.Szerintem ez nem volt tőle korrekt.Hogy mennyibe fog kerülni a szülés azt inkább őt kellene megkérdezned emiatt.A kórház az nagyon jó, igaz fizetem a szobáért.2 ágyas szoba 4500Ft/nap.Megéri!!!

Sok sikert kívánok!

Andys
 
 


Sziasztok !
Bp.en kit tudtok jo dokit/szulest ajanlani, aki nem annyira penzehes, es csak akkor csaszaroz meg, ha muszaj? olvasom feljebb a hozzaszolasokat, nagyon tanulsagosak, de miert kell privatban irni/valaszolni? A halapenz.hu, n nehez begyujteni az infot es az a lenyeg, hogy mindenki tudjon a tarifakrol is. Termeszetesen az emberseg, tapasztalat meg fontosabb.
koszonom elore is Kép Indian, 8 hetes terhes.
 
 


Szia Luca!KépEngedd meg hogy ajánljam Neked a Szent Jánosban Dr.Pálmai Bálintot...emberség ,alaposság ,nyitottság és végtelen kedvesség ez mind ő és persze nem csillagászati összegeket kér és a kórházba is lehet hozzá menni.Elérhetősége csak e-mailben.
És gratulálok a terhességedhez igy ismeretlenül is.
üdv.Vera /mail a profilomban van/

Kép
Kép
 
 


Vera, elkerhetem akkor priviben a dokid elerhetoseget?

E-mail cimem a nevemnel.

Koszonom:
Indian
 
 


Szia Luca!Kép
Sajna nem látom a mail cimedet ...esetleg irj az enyémre és akkor tudok válaszolni.....üdv.Vera

Kép
Kép
 
 


Szia Vera !
Kép
En is elkerhetem a doki cimet?
komluca@hotmail.com az e mail cimem.
Koszonom elore is:
Indian.
 
 


Vkinek van tapasztalata a Rokus korhazzal kapcsolatosan?

Koszi:
Kép
Indian.
 
 


Szia Vera !
Kép
En is elkerhetem a doki cimet?
komluca@hotmail.com az e mail cimem.
Koszonom elore is:
Indian.
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!
Szült valaki Dr. Szendei Györgynél? Ha igen légyszi írjátok le, mi a tapasztalat. Előre is köszi!
 


Sziasztok!
Elég béna vagyok internetezésileg, úgyhogy azt sem tudom, hogy ezt most jó helyre írom-e meg... (az első kérdésem mindenképpen az, hogy hogy lehet megnézni ezekre az érdekes kérdésekre a válaszokat)
A második, hogy van-e valakinek tapasztalata Koós-Hutás Piroskával?
A harmadik, hogy mi mostanság a tarifa? Mibe kóstál, szülésznek, szülésznőnek mennyit illik adni?
Köszönöm előre is: Orsi

falatkanyomozo@freemail.hu
 
 


Sziasztok!

Szült valaki Ujvári dokinál a II. klinikán?
Minden tapasztalat érdekel, akár az orvosról, akár a klinikáról!!!
És nem utolsósorban a topicnak megfelelő infó is ugye - privátban.

Mivel a 36. hétben vagyok, sürgős is - ki tudja mennyire:)
Előre is nagyon köszönöm.
 
 


Sziasztok!

22 hetes kismama vagyok. A 3. babánkat várjuk.
Én eddig Miskolcon éltem, és most költöztnk BP-re. Ahogy elnézem, itt minden nagyon más már a terhesgondozásban is. Már csak azért is nehéz a helyzetem, mert nincsenek ismerősök, akik tanácsot adhatnának, kinél, hol érdemes szulni. (Bár Miskolcon is a két ajánlott orvos közul kettőben csalódtunk) Kérlek segítsetek!
A férjemmel a Nyírő Gyula kórházra gondoltunk, már csak azért is, mert az van a legközelebb, ami a 3. szulésnél nem elhanyagolható szempont.
Előre is köszi minden tanácsot, tapasztalatot!
 
 


sziasztok:ha valaki kiváncsi a Szombathelyiszülészetre nyugottan kérdezzen
:lol:
 


légyszi segitsen valaki hogyan tudok képet felrakni mert mindig azt irja ki hogy hiba történt
 


A Baycsiban fogok szülni, ha minden igaz kb 4 hét múlva.Dr. Kardos Gábornál.Milyen nála szülni? És milyen a kórház csecsemőosztálya?Már voltunk bent, bár nem néztük meg teljesen, de nem túl bizalomgerjesztő dolgokat láttunk.Nem szeretnék előre ítélkezni és kiváncsi is vagyok.A privát szobákról (kétágyas, magán) mit lehet tudni? Árak, minőség, megéri-e.Én már találkoztam a Szécsényi doktorral és nagyon meg voltunk elégedve vele, azonkívűl ismerem a Horváth Mihályt is.Nála szültem az első gyermekemet.Nekünk bejött, és rajtunk kívülálló okok miatt váltottunk orvost.
A válaszokat előre is köszönöm! :D

Reni
 


Sziasztok!
Péterfyben fogok szülni Dr. Zachernél. Járok a magánrendelésére is, de eddig még nem tettük fel a 'költői kérdést', h mennyiért vállalja a szülést.

Tudtok segíteni, h mennyit szokott kérni a normális szülésért? Ha esetleg császárral kellene szülnöm akkor más a tarifa? Ha választok szülésznőt, neki mennnyit javasolt adni?

Válaszotokat előre is köszönöm
Bridget
 
 


Sziasztok!
Nem értlek benneteket, miért nem mertek nyílvánosan leírni hálapénz összegeket. Miért vagytok ilyen szemérmesek, hiszen a hálapénzt leírhatjátok úgy is, hogy: úgy tudom ennyit és ennyit szoktak kapni. Név és kórház megnevezés nélkül, ha attól féltek, hogy bárkinek is baja lesz ebből. De különben is, ha valaki hivatalosan akarja megtudni ezeket az adatokat, akkor is könnyen hozzájuthat, ha jobban átgondoljátok, hogy hogyan. Borzasztónak találom a helyzetet ebben az országban. Nem elég, hogy a kismamák sajnos ilyen hejzetbe kerülnek, még kutatniuk is kell, hogy egyáltalán mekkora költségekre is számítsanak egyáltalán. Lányok a pénzt nem Mi kapjuk, nem nekünk kéne szégyenlősködnünk.
 


sziasztok.

itt sem tudtam meg semmit.
azért aki szült válaszoljon.az 50ezer elfogadható,vagy ennél többet szoktak?köszi

Kép[/URL]Kép
 


Bár még én is a hálapénzadás előtt állok, de annyit nagy nehezen sikerült kiderítenem, hogy a magánrendelés általános összegének tízszeresét szokták szülésnél odaadni. Már csak azt nem tudom, hogy ki adja oda. Az apuka, miután megszületett a gyerek, vagy az anyuka szülés előtt?

És a szülésznőnek?

Kata

Kép
 
 


Nekem az a véleményem, hogy a választott orvos ha szülést vezet le, vagy magánrendelésen fogad, akkor az nem hálapénz, sokkal inkább tiszteletdíj (póriasan fizetés, munkabér), amit simába meg lehet tőle kérdezni. A hálapénz az, amikor ingyenes ellátás után (?) adsz vkinek zsét, na, abban én is tanácstalan lennék.

MInden jót, palcika
 
 


Sziasztok! Választott dokim 34. terhességi hetemen közölte velem a tarifáját, hatvanezret kért.. Még nem tisztáztuk, hogy mire is.. Arra, hogy beér a szülésre és végig ott van velem, vagy ahhoz, hogy a szülésznő és a férjem vajúdik velem, aztán a kitoláshoz éppen odaér.. szóval szerintem ezt a hálapénzt utólag sokkal jobban felértékeli a szülő nő és a mellette szülést segítő társ, aki átlátja a segítő szándékot.. Arról nem is beszélve, hogy ha éppen ő az ügyeletes orvos, és beletartozik a munkarendjébe, miért ne adhatnék én annyi összeget, amennyit éppen én gondolok és tudok. Nekem a legnagyobb kincs a gyermekem és a magam egészsége, tehát senki ne értse félre, tuti, hogy hálapénzként ennyit nem sajnálnék, sajnálok, de tudom, hogy honnan kell elvennem, milyen kiadást kell eltolnom kicsit későbbre.. szóval, a félelem nagy úr, az éppen ügyeletes orvosra bízni két ember életét, nem biztos, hogy megtérülő, viszont igazságot tenni abban, hogy a hálapénzt az szabja e aki adja, vagy már azok szabják, akik kapják, igen érdekes téma felvetése... 10 és 8 évvel ezelőtt amikor az előző gyerekeim születtek, én döntöttem el és a párom, hogy mennyit tudunk megengedni a családi kasszából, és a dokim 100%-ban tett értünk mindkét esetben, hogy hálásak legyünk. Utólag éreztük ezt.
Szóval, a hatvan rugó nem is sok, azt mondta a doki, mert van, aki 150-et kér, úgyhogy én még jól is jártam?


Sziasztok!!

Biztos már más is írt az enyémhez hasonló példát, bocs, ha duplikálok.
Az én orvosom, miután folyamatosan a magánrendelésére jártam, a végén már ugye hetente, azt mondta a hat hetes kontrollon, hogy:
Annyit fizetek, amennyit gondolok.
És szerintem ez így tisztességes. A szemét úgy sem szúrom ki, de már a vizsgálatok sokaságával együtt igen tetemes összeget kellett volna otthagynom, ha a rendelőben kiírt 80 E HUF-ot kell kifizetnem.
50-et adtam. A nagyobbik baj, hogy a szülésznőnek, aki tényleg nem érdemelte meg (nem volt fogadott) hirtelen boldogságunktól vezérelve 20 ezret adtunk. Az sok. 10 bőven elég lett volna.

Kép
Kép
Kép
 
 


gabi.baba írta:sziasztok.

itt sem tudtam meg semmit.
azért aki szült válaszoljon.az 50ezer elfogadható,vagy ennél többet szoktak?köszi


Szia GabiBaba! Az én dokim (akit valószínűleg hamarosan lecserélek,) megmondta, hogy "70 ezer körül már elégedett szokott lenni". Az előző szülésemkor nekem sem adtak semmilyen irányelvet, a dokim "rám bízta" a dolgot, azt mondta, ha semmit sem kap, akkor sincs gond. Ehhez képest mi nagy nehezen összekuporgattunk 30 ezret, odaadta neki a férjem szülés után, és az, ahogy utána bánt velem ő és a teljes kórházi személyzet, az horror volt, azóta sem hevertem ki a sok megaláztatást... Azért ez elgondolkodtató.

És Lányok, szerintem is ki kell írni nyíltan az összegeket, valóban nem a mi szégyenünk, hogy az elvileg most ingyenes ellátásunk valójában imitt-amott akár százezrekig is rúghat!


egok írta:Bár még én is a hálapénzadás előtt állok, de annyit nagy nehezen sikerült kiderítenem, hogy a magánrendelés általános összegének tízszeresét szokták szülésnél odaadni. Már csak azt nem tudom, hogy ki adja oda. Az apuka, miután megszületett a gyerek, vagy az anyuka szülés előtt?

És a szülésznőnek?


Egok, nálunk anno a Férjem nyomta szülés után a doki kezébe. De bár ne tette volna!!! Én most már ott tartok, hogy inkább az aktuális ügyeletesnél fogok szülni.


Sziasztok
Apuka leszek és engem is érdekelne egy körülbelüli tarifa az Istvánban az orvosra. Azt mondta amennyit gondolunk, hát köszi.... A szülésznő 25-30, ezt legalább elárulták. Én sem tudom mikor kéne odaadjam.
 
 


Sziasztok!Én az orvosoknak csak minimális hálapénzt adnék(nem császáros szülés estén),ugyanis a szülésznő látja el a kismamát.Szerintem Ők érdemelnék az orvosnak járó juttatást!
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron