Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok mindenki!
Segítsetek kérlek magánklinikán szeretnék szülni Budapesten,de nem találtam a neten egyet sem!
Aki tud ilyet kérem segitsen,ha negatív tapasztalatotok van valamelyik magánkórházzal az is érdekelne!Köszi
Névtelen
 


Nézd meg a Dévai-t vagy az Istenhegyit
Névtelen
 


Olvasd el a Telki Kórház topicot.
üdv
abc
 

 
 

Fekvőbeteg magánkórház szülészeti osztállyal csak a Telki kórház. Nagyon elegáns.
Névtelen
 


Névtelen!

Van egy olyan, hogy Budai Egészségközpont, de elképzelhető, hogy ott csak nőgyógyászat van és szülészet nincs, nem tanulmányoztam behatóbban a témát. A XII. Nagy Jenő utcában vannak.

Bóbita
 
 


Ha a Telki Magánkórházban szeretnél szülni, vagy kezeltetni magad, akkor hívd fel dr. Szép Józsefet (06-309-526-511). Én is hozzá járok a magánrendelőjébe, és onnan tudom, hogy Telkiben is vállal munkát. Sok sikert!
 
 


Sziasztok!
12 hetes a pocaklakóm, és lassan szeretném megtalálni azt a helyet, ahol a legmegfelelőbb körülmények adottak a szüléshez - születéshez. Láttam a Telki Kórház oldalát, viszont nincs információm arról, hogy mi mennyibe kerül, pedig ez sem mindegy. Ez csak az egyik lehetőség, csak ott találtam eddig barátságos körülményeket. A lényeg az, hogy ne a hagyományos kórházi miliő fogadjon minket, és első sorban a babát. Nem szeretném, ha elvinnék mellőlem, és lehetőleg nyugodt körülmények között szeretnék szülni és pihenni. Ha valaki tud tájékoztatni, kérem, írjon.
 


van egy kicsit lejjebb Telki topik. Ott vannak árak is.
ha jól tudom olyan 600 ezer körül van egy szülés, a császár több.
 
 


Rikababa!
Ha konkrét kérdéseid vannak,szívesen megválaszolom őket,akkor könnyebben tudsz majd dönteni.
oooscar@freemail.hu
 
 


Olvastam egy hirdetést ahol azt írják, hogy a Telki-ben 200 ezer ft. egy szülés. Na gondoltam felhívom őket, hogy tényleg annyi-e? Iden annyi, de az csak a szülés. + 45 ezer naponta a szoba, + 80 ezer a baba ellátása + a gyógyszerek ára (azt nem tudom, hogy a kajáért kell-e külön fizetni) Szóval alsó hangon 600 ezer ft.
 
 


Sziasztok!

Hihetetlen,hogy milyen árakat találok ittKépEgyszerűen nem tudom elképzelni,hogy ennyi pénzt kiadjak a gyerekem születésére.Nem voltam ugyan ilyen puccos helyen még életemben,de engem nem is vonz az ilyen fajta magánklinika.Én 3 gyermekemet szültem császárral,hagyományos kórházban,néha akadtak is gondjaim a kórházi dologokkal,de ezek után sem jutna eszembe,hogy több mint fél millió forintot arra adjak ki,hogy világrahozom a gyerekemet,bennt töltök 5 napot a klinikán és élvezem a luxus körülményeket.Ezerszer inkább (ha megtehetném)a beteg kisgyermemek javára fordítanám,kutatásokra,szóval mindenképpen vmi olyan nemes célra amivel jót tehetek embertársaimon.
Felháborítóak ezek az árak!
R.
 
 


Kedves Rita75!

Az állam minden hónapban levonja a fizetésemből az adót, a járulékokat. Méghozzá elég nagy hányadban! Ebből kell a megfelelő összegeket beteg kisgyermekek javára, kutatásokra fordítani. A fizetés felét - ami megmarad a levonások után - mindenki arra költi, amire akarja. Miért szólod meg azokat, akik magukra költik? Lehet, hogy Te nem fizetnél ki egy magánklinikára ennyit, de nyaralni ugye Te is jársz, és ruhát is veszel Magadnak. Na, azt mind szintén kutatásokra fordíthatnád...

Kerry
 
 


Kerry
:-(((((
Az utolsó két mondatodat Te sem gondoltad gondoltad komolyan, ugye??? nevetséges......
Végül is jó ötlet, járjunk pucéron:-(
Azért a magánklinikát nem kellene összehasonlítani olyan hétköznapi dologgal mint hogy az ember ruhát vesz magának, vagy ne adj isten nyaral egyet.
Ritával egyet értek, aki -ha figyelmesen elolvasnád- nem megszólta azokat akik ilyen helyen szülnek, hanem a magas árakat találta felháborítónak.
 
 


Mikka!

Teljesen komolyan gondoltam. Más a véleményünk, ilyen van :-) Szerintem Te is érzed, hogy ez a "kutatásokra fordítanám" dolog elég álszent... Szépen hangzik, de az emberek nagy része előbb vesz magának mondjuk pl. egy új mobiltelefont, mintsem hogy befizesse egy kutatási alapítvány számlájára... Ez persze nem is a mi feladatunk, hanem az államé (lenne). Éppen eleget fizetünk oda. Az más kérdés, hogy a gépezet nem jól működik, de nem mi fogjuk megváltani a világotKép

A magánklinikán egyébként nem csak a szülést kell megfizetni, hanem az ellátást, ami szállodai szintű. Ha ezt az oldalát nézed, akkor akár elfogadhatóak ezek az árak. (Mégha egyébként én is drágának tartom.)

Szerintem nem luxus az, ha valaki a gyermekével szeretne lenni anélkül, hogy másik kismamák társaságát is élveznie kellene. Nem luxus, ha valaki tiszta mosdóra vágyik. Ahogy nem luxus, hogy az apuka is benn lehessen a mamával és babájával. Nem luxus, hogy a nővér segítse a kismamát. És sorolhatnám... Tudod a baj az, hogy nincs alternatíva. Van a nagyon rossz és a nagyon jó.
 
 


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
 


Sziasztok!

Kerry!Tényleg nem jól értelmezted a hozzászólásomat,nem szóltam le senkit amiatt,hogy "puccos"helyen hozza világra gyermekét,annyit írtam,hogy elsem tudom képzelni,hogy én ennyi pénzt kiadjak csak arra,hogy megszüljem a gyerköcömet.
Amiben szintén nem értünk egyet,pl:ruházkodás.Azért pucéran tényleg nem járhatok-kelhetek az utcán,ezt a KIS kiadást azért nem keverném össze olyan luxus dolgokkal mint pl,hogy egy magánklinikán szülök.
Nyaralás:Nálam a nyaralás fogalmát az meríti ki,hogy leutazom vidékre a gyerekeimmel(rokonokhoz)és ott kapcsolódunk ki.A gyerekeknek kimondottan jót tesz a panelból való kimozdulás vidékre,faluba.Ez színtén egy olyan dolog számomra,hogy a gyerekeimnek kovácsolok belőle előnyt,ha megismertetem velük más"világ"kultúráját,szokását.
Az utazgatást sem hasonlítanám össze a luxus szüléssel,hiszen az utazgatásokból is sok mindent tanulhatunk,ráadásul vhogyan az egészségünknek,lelkünknek is jót tesz ha a 365 napból egy hetet lazítunk.
A "kutatásokra fordítanám" dolog részemről nem álszent kijelentés volt,sajnos sok rákosbeteg ismerősöm van(van akit már elveszítettem)és ha azon múlik,hogy segíthessek rajtuk,biztosan nem egy új mobiltelefon járna az eszemben.Azt is tudom,hogy nem mi fogjuk megváltani a világot,de ettől függetlenül tisztában vagyok a sorrendekkel,hogy mit mire költök,költenék.
Mivel én hagyományos kórházban szültem,más kismamákkal osztoztunk a szobákon,fürdőkön,stb...
Jó volt velük lenni,megosztani egymással a tapasztalatainkat és figyeltünk,tekintettel voltunk a másikra.
Soha nem tapasztaltam,hogy koszos lett volna a mosdó,vagy az illemhely.
Azt meg nem tudom elképzelni,hogy az apuka ne bírná ki azt a 3-4 napot a kis családja nélkül,amíg ők a kórházban vannak.
De itt a végén hozzá teszem,hogy mindenki arra költi a pénzét amire akarja.
Én magamból indultam ki múltkor is és most is és a véleményem nem változott.
Szép estét!
 
 


Szia Rita!

Továbbra is fenntartom a fentebb írt véleménymet. Természetesen tiszteletben tartom a Tiéd is, bár nem értünk egyet. (Remélem, ezért nem haragszol.)

Én bizony szülnék "puccos" helyen, ha tehetném, és valószínűleg ha arra telne, akkor jótékony célra is telne.

Egyébként nem tudom, Te hol szültél, de az a kórház, illetve a mosdók a ritka kivételek közé tartozhatott. Sajnos!
 
 


Szia Kerry!

Természészetesen nem haragszom amiért más a véleményünk dolgokról,ez teljesen normális.
Milyen világban élnénk ha mindenki ugyanazon az állásponton volna?Röhejes lenne.
A Szent Margit Kórházban szültem.Ugye egy nap többször is megfordul a mosdókban az ember lánya.
Az én tapasztalatom pozítiv volt ezekről a dolgokról.Tény,hogy rá férne egy jó kis felújjítás a kórház ezen helyiségeire is,de azért a tisztaságával nem volt probléma.
Én mindig találkoztam takarítónőkkel,amikor pedig utoljára bennt voltam szülni,épp akkor csinálta az egyik hölgyike a nagytakarítást.
Valószínűleg a"puccos"helyen minden szép és új,de ettől függetlenül sajnálnám kiadni azt a tömérdek pénzt arra a 3-4 napra amíg bennt tartozkodom.
Biztosan kellemesebbek a körülmények,de mivel én nagyon jól tudok alkalmazkodni,ezért tudtam alkalmazkodni egy hagyományos kórház,hagyományos orvosaihoz,hagyományos szülésznőihez,csecsemőseihez,mosdóihoz,stb...
 
 


Sziasztok!

Én csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy lehet hogy sok pénzt fizetsz azért, hogy Te (bármely szülő nő aki magánklinikát választ) jól érezd magadat, de mit csinál a puccos klinika és Te, ha ne adj' Isten, valami történik a babával?

Beküldi a legközelebbi közkórházba, ahol talán van intenzív ellátás, a baba pedig zötykölődik a remek budapesti utakon. Te meg mindeközben a klinikán fekszel......

Bocsánat, ilyesmiről már hallottam!!

Lilka
 
 


Lilka, sajnos igazad van. Magyarországon ez sem tökéletes... Többek között ez az egyik ok, amiért nem ilyen helyen szültem. Bár továbbra is fenntartom, hogy ha tehetném, megfizetném, ha a pucc mellé profi orvosi ellátás is társul(na), profi műszerezettséggel.
 
 


Kerry, pontosan, így már érthető lenne és aki megteheti szerintem nem is gondolkozna sokat. Az igazság azonban az, hogy a műszerezettségbe és az ellátásba igazából senki sem gondol bele, hiszen mindenki egy normál lefolyású terhességre és egészséges gyermekre vágyik.

Ami persze természetes kellene hogy legyen, de sajnos mi tervezünk és egészen más végez.... Még az orvosok is hibázhatnak....
 
 


Kedves mamák-papák és babák

Eladó Baboo babahordozó!

Olyan mint a Baby Bag.
Hasonlít a kendőre csak korlátozottabbak a hordozási lehetőségek, ellenben egyszerűbb a használata és nem kell a rengeteg anyaggal bajlódni, ha éppen nem használjuk, ráakasztva a babakocsi tolókarjára pakolóterületet nyerünk.


Nagyon jó minőségű, vidám színes pamutból.

Két pozicióban, újszülöttkortól hordozható. Eleinte fekve később ha már a baba ülni tud csípőhordozásban.



Honlapomon többet is megtudhat a hordozóról.

http://www.gportal.hu/portal/babooo

Mi nagyon szerettük, kisfiamat kb másfél éves koráig hordoztam.

Ára 8500 Ft


Képek és információk a hordozóról:

http://www.babanet.hu/tarsalgo.....mp;start=0
http://www.gportal.hu/portal/babooo/

A képen látható babák életkora:
első baba 3 második 5 harmadik 20 hónapos.


KépKép
KépKép
KépKép

Kép
Kép
Kép
 
 


Az új Nyírő szülészettel van valakinek tapasztalata? Időközben az is magán lett legalábbis a szülészeti ellátás. Mostanság tervezek látogatni, de ha van valakinek tapasztalata nem vetem meg.

Nálunk elsőként merült fel a Telki, de van egy hormonális problémám, ami miatt nem merek kockáztatni és előbb orvost kerestem aki tisztában van a problémáimmal és nem 1935-ös könyv volt az utolsó amit a kezébe vett... :wink:

Szerencsére sikerült magánban találnom, így úgy néz ki, hogy a normális és kultúrált kórházi körülményekről sem kell lemondanom. Sajnos magánban sokkal nagyobb az esélye, hogy minden úgy alakul ahogyan szeretnéd.
 


Sziasztok,
én is tapogatózom magánklinika-ügyben. Jártam benn Telkin - látogatóban -, de szerintem nem nyújtja azt, amit ennyi pénzért elvárhatna az ember (kövek hullanak...) Vannak ismerőseim, akik ott szültek, de nem mind elégedett. Mindezt ahhoz, hogy egy császár pl. (ami Telkiben elég gyakori) 1 mila alatt nem jön ki...hát, ehhez már nagyon-nagyon elégedettnek kellene lenniük...
A Nyírőről csak annyit hallottam, hogy a Telkinél azért jóval barátibbak az árai (és budapestieknek jóval közelebb is van általában). Fel is hívtam őket, de nincs egyelőre sem web-oldaluk, sem egyéb tájékoztató anyaguk, tehát aki több info-t akar, annak be kell mennie személyesen. Még nem jártam ott, ha bejutok, leírom a tapasztalataimat (és várom másokéit)!
 
 


Szia racy!

Én tegnap voltam. Akkor írok neked pár dolgot amit megtudtam:

Tényleg korrektebbek az árai, mint a Telkinek. (Nem voltam kinn a Telkiben.)

Szóval a szülés (én hüvelyit kérdeztem, mert így tervezek szülni) az 135 ezer forint. Itt vannak olyan szobák amik benne vannak az árban: ezek két ágyasak, kultúráltak. Külön fürdőszobája, wc-je ezeknek nincs, de ott van 1-2 ajtóval arrébb. A közös zuhanyzók felújítottak, szépek, a padlóról enni lehet. A wc-k szintén.

Van egy ágyas. Itt benn aludhat hozzátartozó is ha akar. Enenk saját wc, zuhany. Ez is nagyon szép, de ez éjszakánként 15 ezer forintba kerül.

A szülészet maga szellős, olyan értelemben, hogy a kétágyasokban is összesen két kismama volt. Nem biztos, hogy aki most szül, feltétlen érdemes áldozni az egyágyasra. :twisted:

Szülőszobából kettő van, egy sima és egy alternatív. Szülőszékkel, labdával stb.

Az árra rá fog még jönni az orvos díja, amiért a szülést vezeti le, mindez számlásan szintén. Ezt még nem tudni, dec. 18-án nyitott a szülészet, vélhetően 1-2 hónapon belül tiszta lesz minden részletkérdés.

TB-s terhesgondozás nincs, ez ott is fizetős, vagy az onnan választott dokid magánrendelése.

Egyébként a nővérek készségesek voltak és azonnal körbemutogatták a szülészetet amikor beestem. Összességében kultúrált és az árát megéri.

Szerintem érdemes benézned.
 


Zeldácska!

Köszönöm az info-kat! Feltétlenül be fogok nézni, és néhány dolgot megkérdezek.
A szülőszobák számát kicsit keveslem. Mi van, ha egyszerre több kismama szül? Én - az első szülésemnél - jártam úgy, hogy bár 4 db egyágyas szülőszoba volt, mind foglalt volt...más kérdés, hogy aztán császár lett. (És mi van, ha az alternatív foglalt? Csak "hagyományos"-ban szülhetsz?)
Meg kell kérdeznem a császár árát, érzéstelenítés, műtét módját stb. is. Nem riogatni akarlak, de ezek az info-k Neked sem árthatnak. Én sem császárra készültem az elsőnél, dehát Mo.-n sajnos minden 3. szülés így végződik. Lelkileg is jobb, ha előre felkészülsz erre az eshetőségre is.
A kismamák számából úgy tűnik, még kevesen ismerik, bár én május-júniusban szülök, ehhez képest válsztok majd egy- v. kétágyast (addig nőhet a tömeg).
Természetesen ha az egyéb feltételek megfelelnek: mindenképpen epidurált akarok, Misgav-Ladach-os császárt (ez a legújabb módozat), stb.
Azt olvastam valahol a neten, hogy vajúdókád is lesz; ezek szerint nincs (arra nagyon vágytam volna)?
Racy
 
 


Nem hiszem, hogy olyan nagyon nőni fog, ugyanis engem eddig mindenki leugatott, hogy azt az 3-4 napot simán ki lehet bírni egy közkórházban is és ő inkább a gyerekre költené.... :?

Szóval az emberek döntő többsége inkább szül közkórházban, kockáztat és borítékol, általánosságban valamivel kevesebből jön ki, mint itt. Nem hiszem, hogy tolongás lesz. :)
 


Császárnál van altatásos és spinális érzéstelenítés ezt tudom. Egész biztos, hogy van EDA is, de ez csak hüvelyinél merül fel.

Kádat nem láttam.
 


Ha császárnál nem lenne EDA, az rossz hír. Akkor más kórházat kell választanom. Sem altatást (esetleg örökre), sem spinálist (utána 24 óra fekvéssel), köszönöm, nem kérek.
Igazából nem érdekel, hogy más mit mond (nekem egyébként nagyon sok ismerősöm szült magánban, ráadásul Telkiben, ami már nekem is túlzás), szerintem amit szüléskor költök, azt pont hogy a gyerekre - az ő érdekében - költöm. Szóval csakis a körülmények és lehetőségek lesznek a döntők. Én senkinek sem mondom meg, hol szüljön, aki nekem ezt meg akarja mondani - hát az a sárga irigység faktor...
 
 


Én úgy tudom, hogy császárnál nem szoktak EDA-zni sehol.
 


Dehogynem, sőt, jobb helyeken csakis edáznak...ez a legjobb az anyának, babának egyaránt. Hogy miért nem általános? Hát, mert ez egyben a legdrágább is...(Telkiben pl. külön pénz, ha EDA-t kérsz.)
Az altatásról annyit, hogy ma, Mo.-n a szülés körüli anyai halálozás (bár önmagában elenyésző persze) nagy része a császáros altatások miatt következik be.
És gondolj csak bele: sok, hüvelyinek indult szülésnél a nő eleve EDA-t kér. Ha véletlenül mégis császár lenne a dologból, a beadott EDA-t már nem lehet kivarázsolni belőle. Ilyenkor egyszerűen növelik az adagot, és úgy műtenek. (Az EDA egyik indoka is: ha mégis császár lenne, ha már úgyis be van adva, nem kell megint szúrni.)
 
 


Még egy dolog: EDA-hoz mindig rendelkezésre kell, hogy álljon egy olyan aneszteziológus orvos, aki annak beadásában gyakorlattal rendelkezik. Ez ma, Mo.-n kevés helyen van meg.
 
 


De én úgy tudom, hogy csaszinál van az altatásos (ritka), és van a spinális amit a gerinc környékére adnak be és ennél ébren vagy közben. De ha megkérdezed a dokikat akkor biztos tudnak felvilágosítást adni.

Te kiszemeltél már onnan valakit? Én Dr. Újvári Attilát szemeltem ki. Nagyon sokan ajánlották, bár személyesen még nem találkoztam vele.

Vannak olyan helyek pl. Péterfy ahol az EDA-t a nődoki adja be. Ott nem kell külön anesztes hozzá. Van ahol csak az anesztes csinálja. Ez is érdekes. Még én nem tudom, hogy kérek-e EDA-t. Meg a tarifáját sem ismerem, így kíváncsi leszek ha megkérdezed tudnak-e valamit mondani.
 


Szia Zeldácska,
na ma végre eljutottam a Nyírőbe.
Február 1-jétől új árlista van, ez biztos érdekel. Nem tudom, hogy a TB-vel sikerült-e megállapodniuk, vagy csak növelni akarják a páciensek számát, de az árak lejjebb mentek. A szülés - akár rendes, akár császár - 110.000.-Ft-ba kerül. Tulajdonképpen ez az az összeg, amivel többet fizetsz egy állami kórházhoz képest. Nekem nem tűnik elborzasztónak, a szolgáltatásért cserébe. Persze az orvost emellett fizetned kell, dehát azt egyébként is mindenhol.
A fenti árban 5 kórházi nap van benne. A szobákból a kettő-, három-, négyágyas benne van az árban, a kismamákat igyekeznek a kétágyasokban elhelyezni (hely elég sok volt). A kétágyas, ha külön fürdő is tartozik hozzá, már fizetős (7000 Ft/nap), az egyágyas 15.000.-Ft/nap, de ez utóbbiban már az a la carte étkezés is benne van, illetve a család is bent aludhat (pótágyat is adnak).
TB-s terhesgondozás van, tehát ezért nem kell külön fizetni (kivéve persze amit a dokinak adsz, de azt máshol is elkéri).
Egy szülőszoba van, és egy vajúdószoba. A vajúdás alatt bordásfalat, labdát, szülőszéket stb. használhatsz, sőt, egy szomszédos helyiségben vajúdókád is van (ez nagyon pozitív). Persze nem tudom, mi van akkor, ha egyszerre két kismama vajúdik, állítólag ilyen még nem fordult elő...A szüléshez át kell menni egy "hagyományos" szülőszobába, az átmenetel annyira már nem tetszett, megtöri a vajúdásod ritmusát, ha ide-oda hurcolnak. Ráadásul menet közben áthaladsz a császáros megfigyelőn is, ahol szintén mindig lehet valaki(k). A szülőszobán a szülőszék állítható, így végül is fekve és ülve szülhetsz, ill. a lábtartó is variálható (mondjuk a "hagyományos" volt a szülőszék/ágyhoz szerelve). Miután külön megmutatták az "előkészítőt" is, rákérdeztem a beöntés-borotválás témakörre, a szülésznő némileg vonakodva mondta, hogy "megbeszélés kérdése" (ebből úgy gondolom, ő melegen ajánlaná, de ha elég határozott vagy, kifejthetsz ellenvéleményt).
Ami az EDA-t illeti, a szülésznő szerint ritka, mert ők a "természetes" szülést pártolják. Én persze a "természetes" alatt némileg mást értek (azzal ellenkeznek bizonyos fentebbi benyomásaim), de a lényeg, hogy keveseknek adnak, nyilván csak előzetes megbeszélésre. A külön díja 35.000.-Ft.
Ami a császárt illeti: apát nem engednek be a műtőbe. Császáros érzéstelenítés döntően spinális. EDA csak akkor, ha már korábban beadták, ekkor megnövelik az adagot. Persze a szülésznő egyértelműen spinális érzéstelenítés-párti volt, de máshol meg éppen csak az EDA-t favorizálják, ebben a kérdésben nehéz tisztán látni, mindenki haza beszél. A spinálisnál pozitívum - a korábbi ismereteimhez képest -, hogy vékonyabb tűt használnak, mint a hagyományos, így csak 6 órát kell feküdni utána (és nem 24-et), iletve nem kell mozdulatlannak lenni, lehet pl. szoptatni.
A műtéti technika az orvostól függ, állítólag a fiatalabb orvosok használják a Misgav-ladach technikát, de van, aki annak csak bizonyos elemeit. Tulajdonképpen, ki mit tart jónak (illetve, ki mihez ért). A szülőszoba-rész egyébként még felújítás alatt van, de ha fel is lesz újítva, nekem összességében kicsinek tűnt.
Viheted magaddal kívülről a saját orvosodat, illetve, ha elhatározod magad mellettük, és az ottani orvosok közül akarsz válsztani, ők is ajánlanak.
Összességében: az elhelyezés - szépen felújított, tiszta szobák - nekem nagyon tetszett, de konkrétan a szülés körül zajló események kicsit kevésbé. Nekem is döntenem kell.
 
 


Hááát mégiscsak ez közkórház szülészete volt, nem számítottam túl nagy pálfordulásra.

Amúgy is borotválkozom, ez kevésbé érdekes. Amikor mentem nőgyógyászati műtétre is kötelező volt, de azt mondta a dokim, hogy nyugodtan elintézhetem én is otthon mielőtt bemennék. Ez így azért más volt. A beöntésen én is gondolkodtam, alapvetően több érv volt mellette, mint ellene. Volt ebben is részem, nem kellemes, de hát ez van.

Mielőtt teherbe estem azt mondtam, hogy EDA-val és sehogy máshogy. Aztán utánaolvastam egy kicsit az alternatív szülési pozícióknak stb. és már nem vagyok annyira biztos benne, hogy tényleg kell. Majd ott eldől, hogy szeretném vagy sem.

A gátmetszésről nem tudsz valamit? Mert ez az amit ha lehet szeretnék elkerülni.

Amikor én benn jártam nem is láttam olyan kétágyast aminek saját zuhanyzója volt, csak egyágyast... Mi ez az a la carte dolog? Egyébként a kajáért külön fizetni kell? Megoldhatod magad?

Fekve ha egy mód van rá, megint csak nem vagyok hajlandó szülni, teljesen logikátlannak tartom.

A Misgav-Ladach technikából sem engedek, engem ne vágjon senki hosszában. A szülés után is nő szeretnék maradni (pláne 25 évesen), láttam mindkétféle heget, zongorázni lehetett a különbségen.
 


Zeldácska,
szerintem a beöntés-borotválás normál szülésnél teljesen felesleges. Aki erre rábeszél mindenféle "érvekkel" (szülésznő, orvos), inkább a saját dolgát akarja könnyebbé tenni. Annyit tudok csak elfogadni, hogy császáros szülésnél le kell borotválni azt a részt, ahol a vágást ejtik; de csak azt. (Persze ettől függetlenül, ki-ki magának ott borotvál, ahol akar;de nehogy már kötelező legyen, mint valami kötelező hajlevágás...a beöntés pedig tényleg csak egy felesleges kínzás.)
A Misgav-Ladach technika egyébként nem azt jelenti konkrétan, hogy bikinivonalban vágnak. Ez a technika azután kap szerepet, hogy már felvágtak (bikinivonalban), azt takarja röviden, hogy az egyéb szerveket-szöveteket kíméletesebb módszerekkel választják szét (kevesebb vágással), és utána kevesebbet is varrnak. A következmény, hogy császár után hamarabb épülsz fel, és kevesebb a szövődmény. Tehát ez a technika nem befolyásolja azt, hogy mennyire lesz szép a heged. Engem az elsőnél nem ezzel a technikával műtöttek, de bikinivonalban vágtak, és a hegemmel nincs is semmi bajom, annál is inkább, mert gyakorlatilag láthatatlan (a mostani orvosom is azt mondta, hogyha nem szóltam volna előre, maga az orvos(!) sem vette volna észre, hogy császárom volt). Az eredmény inkább mindenkinek a sebgyógyulási adottságaitól függ, de ne aggódj, egy szimpla bikinivonalas vágás semmit sem fog rontani a külsődön, és egy aprócska bikini is eltakarja később. Pozitívum még, hogy - a hüvelyi szüléssel ellentétben - később az intim kapcsolatodat sem befolyásolja (mert ugye lent nem változik semmi), illetve vizelet-visszatartási problémák is kevésbé jelentkeznek később annál, aki császárral szült. Ez persze nem rábeszélés, inkább csak vígasz, ha mégis arra kerülne sor...
Egyébként majdnem mindig bikinivonalban vágnak már mostanában, de én is láttam néhány elrettentő "függőlegesen" vágott példát; az okokat nem ismerem.
Az EDA-t elég eldönteni szülés közben, ahhoz képest, hogy hogyan alakul; a lényeg az, hogy rendelkezésre álljon, nehogy akkor derüljön ki, hogy nincs, amikor kellene...
A la carte azt jelenti, hogy nem a kórházi menüt eszed, hanem étlapról választasz azt, amit akarsz. Egyébként biztos, hogy van kaja a normál árban is, csak nem lehet "válogatni".
A gátmetszést tényleg elfelejtettem megkérdezni, de a legjobb, ha konkrétan a szülésznőddel és az orvosoddal beszélsz erről. Az a fontos, hogy ők tudnak-e gátvédelmet, vagy sem...
 
 


Jaj értem a csaszis dolgot. Köszi így már világos. Ennél a technikával van az, hogy a méhet nem is vágják, csak széthúzzák a szöveteket ha jól emlékszem és utána nem is varrják, mert "összeforr".

Erre az EDA dologra én is rákérdek, mert azt én is szeretném, ha mindezt nem kéne tudnom előre, pláne, hogy első szülésem lesz. Fogalmam sincs milyen és mindenki máshogy éli meg a fájdalmakat is.

Az én dokim egyébként Dr. Újvári Attila lesz. Te választottál már valakit?
 


Sziasztok!

Bocs, hogy belekotyokogok, de engem is nagyon érdekelnek a részletek a kórházzal kapcsolatban. Én nem szerettem vonla magán kórházban szűlni, mert sajnos a pénztárcánk nem nagyon engedi meg, de az orvosom, akihez már lassan tíz éve járok (és már három gyermekemet szűltem nála) csak ott vállal szüléseket. Én még nem jártam a szülészeten csak tavaly a nőgyógyászaton, de akkor mág nem volt magán kórház, hát az nem volt valami bizalomgerjesztő, a szobák még elmentek, de a wc gázos volt nagyon.

Én amúgy Dr. Mészáros Mártához járok, őt mindenkinek csak ajánlani tudom, egy angyal, tényleg nagyon jó fej és jó orvos.

Sajnos tegnap tudtam meg tőle, hogy ennyibe kerül a szülés a Nyírőben, hidegzuhanyként ért, de azért barátkozom a gondolattal és a szüleink is segítenek, hogy ott tudjak majd szűlni.

Ti mikorra vagytok kiírva? Én október vége felé fogok szűlni.
Majd olvasgatom még az infóitokat.

Üdv.

Éva
 
 


Ja még azt akartam írni, hogy én a MÁV kórházban szűltem még jó pár éve, és ott volt borotválás, beöntés és gátmetszés is, de ki lehetett bírni mindet (igaz én is otthon már leborotváltam magamat, így az kimaradt.).

Még az az aggályom van a kórház miatt, hogy azért napközben elég nagy a forgalom arra, pláne , hogy én Fejér megyéből jövök.

Éva
 
 


Szia!

Én aug. 29-re vagyok kiírva.
 


Sziasztok!

Még azt elfelejtettem megkérdezni, hogy ha esetleg komplikáció van és császármetszésre kerül a sor, akkor az mennyibe kerül??

Köszi

Éva
 
 


ja, közben fentebb olvastam, hogy az is 110.000.
 
 


SZiasztok!

Én még új vagyok itt, de remélem, ez nem lesz gond.
Én most járok a 14.hétben, és úgy néz ki, hogy Schleffer doktornál fogok szülni. Tud róla valaki valamit? Remélem, csak pozitivat... :)
Nagyon várom a válaszokat!
Köszi!
 


Sziasztok!

Én is új vagyok ezen a fórumon, de felkeltette érdeklődésemet az olvasott dolog. Én a 31.hétben járok, ráadásul ikreim lesznek. Eddig úgy volt, h. a Semmelweis I.-ben szülök (tegnapig); az orvos szerint 95% császár. Mire ebbe beletörődtem, tegnap közölte, hogy normál szülés lesz, mivel makk egészséges vagyok és mindkettő fejfekvéses. Kicsit megrázott a dolog, mivel sem testileg, sem lelkileg nem erre készültem. Régebben azt mondta, h. vannak 1 ágyas szobák is az alapítványi részen (fizetős), de most mondta, h. nem lehet lefoglalni semmit, ha van hely, mikor épp elindulnak a gyerekek, akkor mehetsz oda, ha nincs, akkor ahol éppen elférsz, de sokan vannak, van aki nem is tud a gyerekével együtt lenni, mert nem férnek el. Ez kicsit sokkolt tegnap, nem így képzeltem el a szülésemet, főleg, h. ikrek! Ezen túlmenően úgy látom, hogy nagyon "maradiak" bizonyos kérdésekben, akár mennyire jó kórház is (gondolom semmi alternatív szülési lehetőség sincs; fekszel, vágnak...), bár a természetes szüléssel kapcsolatban még nem kérdeztem a dokit. Egyelőre meg kell emésztenem a hallottakat :-) Szülésznő az lesz, aki épp bent van.... tök jó, körbe ismeretlenekkel. Szült v.ki a Nyírőben ikreket? Kit ajánlanátok? Így a szülés előtti pillanatban váltani..... de teljesen beparáztam a tegnapi infók alapján.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Femo
 
 


Szia!

Nem csodálom a parádat. Ez az egy ágyas dolog minden kórházban így van, én ezért nem is vállaltam be. Szeretnék nyugodtan pihenni és max. egy kismamával megosztani a szobát (ott döntően - ágyas szobák vannak).

Én egyszem kisfiút várok, az elsőt így nem tudok válaszolni. Ha gondolod nyugodtan keresd meg a kórházat, tudomásom szerint bármikor lehet látogatni és akkor meg tudod őket kérdezni. Ha természetes(ebb) szülést szeretnél pedig ajánlom a figyelmedbe a saját nőgyógyászom Dr. Ujvári Attilát, én is nála fogok szülni. A szülőágyra több ottszülő azt mondta, hogy hiperprofi. Szülhetsz más pózban és alapvetően gátvédelem pártiak.
 


Sziasztok!
Jól megmosolyogtam pár hozzászólást :D . Érdekes, hogy azok írnak a legtöbbet a Telki kórházról, akik nem is jártak ott. Igen, én ott szültem 2007-ben, közel sem volt 1 milla, sőt még 600ezer sem :D . Nem mentünk azon a nyáron nyaralni, hanem a kórházba vittük a nyaralásra szánt összeget :D . Nagyon jó volt minden, semmiben nem tudtam volna belekötni, ha akartam volna is, királylánynak éreztem magam, és a férjem is végig ott volt a 4 nap alatt. Csodálatos szülésem volt, és az ott töltött napok is csodálatosak voltak. A következő babámat is tuti ott fogom szülni.

Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron