Új privát üzeneted érkezett!

Mizujs? Befagyott a topikunk?

Szöszke

Kép
 


Sziasztok! Írjatok!

Szöszke

Kép
 


Sehol senki?

Kép
 

 
 

Pap Károlyról szeretnék többet tudni. Hozzá szeretnék járni terhesgondozásra és nála szeretnék szülni.


Sziasztok!

Ebben a topikban még újnak számítok, eddig nagy ritkán a 2004 őszi babákba írogattam.
Szóval most októberben született a kislányunk Pesten (ott laktunk), de a csöppséggel már Vásárosnaményba költöztünk (a férjemnek itt van vállalkozása). Most Nyíregyházán keresek egy szülész nőgyógyászt. Szeretnénk kb 2 év múlva még egy babát és már most szeretnék megismerkedni a majdani dokinkkal.
Remélem azért valamikor majd csak idetéved valaki aki tud nekem segíteni. Csak annyi elképzelésem van, hogy ne legyen nagyon öreg. Minden véleményt nagyon szívesen fogadok.
 
 


Hello!

Találtál már dokit?
Ha még nem, akkor én Rácz Krisztinát ajánlanám neked. Fiatal doktornő, mindig mosolyog és borzasztó kedves. Az árai is elfogadhatóak.
Meg lehet keresni a kórházban, de magánrendelése is van a Tesco mögötti lakónegyedben.

Csilla

Kép
 


Családon belüli megszólításokról készítek felmérést (magyar és norvég viszonylatban) és nagy segítség lenne számomra, ha kitöltenétek az alábbi oldalon található kérdőívet:

www.sammm.fw.hu

Nagyon szépen köszönöm!

- Adrien
ui: Remélem, senki nem veszi zokon, hogy beírtam ide, de az aktív témáknál nagyobb eséllyel találok válaszadókat. Köszönöm a megértést!
 
 


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
 


Sziasztok!
Én is nyíregyházi vagyok, és Rácz Krisztinához járok terhesgondozásra. Elérhetősége: http://drracz.hazipatika.net/intro?HPID=42E9EE26-506BC152-3F893C01-F8478B1D
Tényleg nagyon kedves és csak jót tudok róla mondani.
Októberben fogok szülni, és azt szeretném megtudni, hogy mennyire van lehetőség Nyíregyházán gátvédelemre?
Köszi: Petra

Kép
 
 


Petra!

Írtam neked a másik topicban, most csak annyit, hogy bár engem császároztak, én még senkitől sem hallottam itt, Nyíregyházán, hogy gátvédelemmel szült volna. Egyébként ami az én tapasztalatom volt a kórházban (a barátnőimé is hasonló): a dokik okésak, persze jó pénzért, nővérkék undokok, semmiben sem segítenek, hagynak szenvedni.
Írjon már vki, akinek más a véleménye!!
Hátha neked is kellemesebb tapasztalataid lesznek, Petra!
Ja, Rácz K. szuper, mindenki dícséri. Apósom meg gyerekkorától ismeri és szerinte nincs nála megbízhatóbb, tündéribb doktornő!!!
(Én nem nála szültem, hanem Fügedinél, de ő is ott van az élcsapatban.)

Üdv: Csilla

Kép
 


Szia Csilla!

Melyik másik topicban írtál? Nem találom.
Hát igen, gondoltam, hogy nincs sok esély Nyíregyházán gátvédelemre, azért még az orvossal beszélek, hogy mi a véleménye. Én is remélem, hogy nem lesznek kellemetlen tapasztalataim.
Minden infóra kíváncsi vagyok, írjatok!
Petra

Kép
 
 


Petra!

Lakóhely szerint / Sz-Sz-B. megyeiek. Gyere oda (is)!
Már a többiek is befogadtak!

Egyébként, lehet, hogy Rácz K. jobban hajlana egy ilyen gátvédelmes szülésre, mint akármelyik más. Mindenképp próbáld meg!

Csilla

Kép
 


Persze nem jól írtam a topic nevét: Szabolcs megyei anyukákkal ismerkednék. Bocs!

Kép
 


Szia Csilla!

A Lakóhely szerint / Szabolcs megyei... topikban válaszoltam.
Petra

Kép
 
 


Csilla Jún.8-ai levelére reagálva!
Nekem teljesen más a véleményem és a tapasztalatom. A nyíregyházi kórház szülészetéről csak jókat tudok mondani, és ez nem pénzkérdés. Az összes doki előtt le a kalappal, nagyon aranyosak, de az én fogadott orvosomtól nincs jobb. Õ Sipos Attila!!! Maximálisan meg vagyok elégedve vele, emberileg is le a kalappal előtte, szakmailag pedig kifogástalan. A nővérek mindenben segítettek, a szülésznők is nagyon készségesek, főleg Mara. Ott tanultam meg szoptatni és fejni is. Csak jókat tudok mondani.
kamimami
 


Szia Kamimami!

Nagyon érdekes, amit írtál, mert én ezt még senkitől sem hallottam, pedig elég sok anyukával kapcsolatban vagyok (barátnők, babaúszás,játszótér, stb.). De azért örülök, hogy van olyan is, akinek pozitív élményei vannak ebben a kórházban.
Lehet, hogy az volt a baj, hogy nem volt szülésznőm?!

Sipos Attiláról csak jókat hallottam, mindenki dícséri. Én is, mert engem is vizsgált már, mikor Fügedi nyaralni volt és igazán segítőkész volt, a kedvessége pedig határtalan.

Köszi, hogy reagáltál!
A legjobbakat!

Kép
 


Hát igen, Csilla, ez az örök kérdés: fogadjak vagy ne fogadjak szülésznőt is? Személyes véleményem: mindenképpen igen, mert egy 20 órás vajúdásnál végig mellettem volt, mindenben segített, apás szülőszobában voltam, pedig nem úgy szültünk, utána a jó szobát is ő rendezte, szoptatni is megtanított, minden nap benézett rám. Nekem erre szükségem volt. Hiszen első gyerek, aggódás, sok izgalom, stb. Õ pedig mindig ott volt.
És még valami: az EDÁt csak ajánlani tudom, szép élményem van így a szülésről, hiszen nem a fájdalomra, hanem a gyerekem születésére tudtam koncentrálni. Aki fél, az azért van, mert az orvosa nem magyarázta el, hogy pontosan mire is való ez. Ne szégyeld a tudatlanságod, mindenre kérdezz rá, ha kétségeid vannak.
Üdv: Kata
 


Szia Kata!

Engem császároztak a szemem miatt, így hát spinális érzéstelenítést kaptam. Választásom nemigen volt, de örülök, hogy fent voltam és a doki is mindent magyarázott közben, szóval nekem is maga volt a csoda.
Éppen a császár miatt nem választottam szülésznőt (már az 5. hónaptól tudtam, hogy az lesz), de lehet, hogy a következőnél mégis megkérek egyet.

Mennyi idős a babád? Kisfiú vagy ksilány? Nyíregyházi vagy vagy csak itt szültél?

Szia!
Csilla

Kép
 


Szia Csilla,
ha megírod az e-mail címed mindent szívesen leírok magunkról. Kamilla 10hónapos és nagyon boldog kisbaba egy Tisza parti kisvárosból.
üdv mindenkinek: Kata
 


Még az előző üzenethez: a fotóalbumban megtalálsz!
 


Sziasztok!

Én is NYÍREGYHÁZÁN fogok szülni nov.20-a körül, és már nagyon izgulok.Amúgy Péli Toóth Judithoz járok, de róla itt még semmit nem olvastam.Régóta ő az orvosom, és maximálisan meg vagyok vele elégedve!Mindenkinek ajánlom.Remélem később sem fogok csalódni!
Lene egy kérdésem: Nem tudjatok véletlenül hol van itt helyben terhestorna? Azt hiszenm jót tenne egy kis mozgás!KÖSZI!

Kép
 


Dóri!

Terhestornáról nincs infóm, már más is kérdezte. Szerintem ebben a védőnők a kompetensek. Õket kérdezd meg!
Péli Tóth Juditról váltottunk már pár szót a Szab-Szatm-Bereg m. topicban, de szinte csak rosszakat hallottunk /írtunk.

Csilla

Kép
 


Minden orvosról van jó és rossz vélemény is.Barátnőm is szűlt már nála, és vele is nagyon rendes volt.Most pedig ismét nála fog szülni ő is, velem szinte egyszerre.
Én inkább a védőnőktől vagyok kiborulva, eddig kb.4Xvoltam ,de mindig másnál.az enyémmel még csak eyszer találkoztam.Jó mi?Pedig mindig a fogadási idejében megyek!
Ha van hasznos információtok a babavárással kapcsolatban szívesen fogadom.

Kép
 


Igazad van, mindenki másképp értékel egy-egy dokit magában. Az én dokimat nem cserélném le semmi pénzért, mert már gyerekkorom óta ismer és tudja, hogy milyen pánikolós és félős vagyok,és így is tud, ennek tükrében kezelni. Másrészt meg olyan tapasztalata van (mivel már elég idős), hogy soha nem jutott olyasmi az eszembe, hogy bármelyikőnknek is komoly baja történhetne a terhesség vagy a szülés alatt. ÍGy is lett, maximálisan meg voltam vele elégedve és ha lenne második, azt is nála szülném. Ja, amúgy Fügediről van szó. Mások viszont panaszkodnak rá. Hát ki így, ki úgy.

A mozgással kapcsolatban annyit, hogy tényleg nagyon hasznos, ha nem tesped el a kismama. De csak akkor szokták ajánlani, ha előtte is aktív életet éltél.(Én táncoltam és aerobikoztam is az első 6 hónapban, amikor éppen nem hánytam.) Persze a terhestornával más a helyzet, mert az igazából a szülésre készít fel (relaxáció, légzés, stb.). Biztosan jó. SIkerült már kinyomoznod, hogy hol tartják?

Sajnálom, hogy így alakult a védőnőddel. Pedig rendesek, csak biztosan most a nyári szabadságolás meg ilysemi...
Egyébként ki a védőnőd?

Rendes szülésnek ígérkezik? Apuka bent lesz? Papás tanfolyamra mentek?
És nem purcansz ki ettől a melegtől?

Üdv: Csilla

Kép
 


A tornáról még nincs hírem, de azt hiszem a nyaralás alatt majd egy kis úszással pótolom a mozgást.Rendszeresen igazából nem nagyon sportoltam, de mindig is aktív életet éltem és nem voltam egy tunya.(3 éve még 49 kg se voltam!)de igazából mindig sokat dolgoztam a családi mezőgazdaságban ilyenkor nyáron.Most fel vagyok mentve alóla, és nagyon szokatlan ez számomra!Így aztán a meleget is elviselem valahogy.Csak akkor megyek ki, ha nagyon muszály.Tegnap pl. sehol nem voltam.Csak az a baj, hogy itt ahol a répünk van it is elég meleg van.Tetőtér!(PETIKE-mert így fogják hívni- viszont élvezheti a meleget, mert tegnap óta meg sem áll a rugdosódása.Eddig nem volt ennyire intenzív)
A szülésről úgy tűnik rendes lesz.REMÉLEM!És apuka még eldönti mi legyen, én semmit nem erőltetek rá.Eleinte elzárkózott a papás szüléstől, ám egyre inkább növő pocakom láttán hajlik az együttvajúdásra!Tanfolyamra azért mindenképp elmegyünk, ez fix!
Amúgy a védőnőm Cseh Lászlóné.

Kép
 


Nekünk nagyon tetszett a tanfolyam, rá is készültünk az együttszülésre, de aztán a szemem miatt császároztak. A végén már ez tuti volt, úgyhogy nem is készültem másra. Érdekes dolog volt az én szülésem: se fájás, se semmi, Flóra se nagyon akarózott jönni, így a kiírt nap inkább bekakilt a magzatvízbe, de tökre, úgyhogy sürgősségi császáros lettem. Olyan fura, hogy fogalmam sincs arról, mi is az a fájás.
Szerintem a legjobb dolog lehet a világon az, amikor meletted van a párod szüléskor. Mi úgy vártuk! Hátha a te párod is így dönt! Neked mindenképpen jobb lenne!

Merre laktok? A tetőtér pusztító lehet ilyenkor, de szinte mindegy is, mert mindenhol kikészül az ember. Nálunk is 28 fok van bent. A kisasszony nem is igen bírja, csak szenved és megy a hiszti. De a jövő hét már kellemesebb lesz: 25-28 fok.

Hová a nyaralás?
Mi Bogácson voltunk és 2 hét múlva Hajdúszoboszló. Persze a gyereket nem biztos, hogy belemerem majd vinni a vízbe.

Ja, még azt akartam kérdezni, hogy készültök e a gátvédelemre vagy alternatív vajúdásra?

Kép
 


Mi Keszthelyre utazunk, és pont belefutunk majd BP-en a Mesterségek Ünnepébe.Már alig várom!Én is kiegyeznék egy kevésbé fájdalmas, de természetes szüléssel, bár ez szinte lehetetlen.
A meleg végre enyhült,és elviselhető lett az idő, így felmerészkedtem ide a gép elé.Eddig csak a nappaliban vegetáltunk, ott jó hűvös volt.
A szüléssel kapcsolatban: Jó lenne alternatív vajúdás, de még a dokival erről nem konzultáltam.A gátvédelemtől kicsit tartok, bár jártam intimtornára, de nem igazán bízok magamban ezen a tére.Repedni meg 100szor roszabb, mint a varat!állítólag!
Egyébként a férjem már ott tart, hogy bejön velem,és csak a nagy akciókor távozik majd,de a kínok kínján velem lesz.Ezzel én is kiegyezek, mert nemhiszem hogy képes lesz menet közben távozik.Kicsit szerintem fél engem szenvedni látni!Õt is megértem!

Kép
 


Szia Csilla!

Írtad korábban, hogy a szemed miatt császározni kellett...A dioptriák miatt, vagy valami egyéb okból?

Szöszke

Kép
 


sziasztok én most készülök át a nyíregyi kórházba mert semmiféleképpen nem akarok azon a szemétdombon szűlni (B-A-Z megye Szent-Péteri)egyszerűen borzasztó.
ha van olyan hölgy, anyuka, aki már szült ott vagy van vmi féle tapasztalta óriásit segítene ha mesélne jót rosszat bármit előre is köszönöm Üdv Ildikó

üdv Ildikó
KépKép
 


Szia Ildike!

Egyben vagy még vagy már mindent megtapasztaltál? ...mert akkor nem jártatom a számat feleslegesen... :lol: :lol:

Én Rácz Krisztinára nagyon nem bírok felnézni. Szültem nála ügyeletben, aztán sok év múlva a barátnőm ment hozzá egyszer a teszt utáni első vizsgálatra, amit a kis "tábori" ultrahangjával nem tudott elvégezni, aztán felírt neki két olyan készítményt, amiről kiderült, hogy nem is szedhető együtt... jah, biztos kedves, de én amúgy sem barátkozni járok a nőgyógyászhoz... :wink:

Összességében azonban meglepően színvonalas a szülészet szerintem. Igencsak kézben tartja a Pap(p) doktor. Pénzt dokinak nem adok, csak ha olyasmit várok el tőle, ami egyébként nem dolga! :wink:

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: