Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Nagyon érdekes és hasznos ez a topic.
Mi most kezdjük a baba programot. Nagyon készülünk és várjuk a picit.
Szeretnénk elmenni a Bolgárkerék utcába, de volna néhény kérdésem: Ennek mi a lényege? A szellemi , lelki, anyagi felkészültség vagy kivizsgálások?
Nekem azt mondták telefonon, hogy egy védőnővel fogunk találkozni az első alkalommal. Õ hogyan fogja megállapítani, hogy nálunk milyen vizsgálatok szükségesek. A hormonvizsgálatokat ill. a spermaszám vizsgálatot mindenképpen megcsinálják? Ha van ,aki volt már írja le részletesen mi volt.
Előre is köszi
Hukk
 
 


Hukmuk!

Voltatok már a Bolgárkerékben?
Aktuális még a kérdés?

Ildi

Kép
 
 


Szia Vildi!
Igen aktuális még szept 9 re kaptunk időpontot.
Nagyon várom kíváncsi vagyok mi fog történni ott.
Nálatok mi a helyzet ?
Szeretnétek még 1 babócát? Vagy esetleg van tapasztalatod ezzel kapcsolatban?
GYÖNYÖRÛ A BABÁTOK.
íRJÁL HAMAR
Hukk
 
 

 
 

Szia Hukmuk!

Mi is a Bolgárkerékben kezdtük a baba projektet. Nem azért mert nem jött másképp össze, hanem szerettünk volna mindent megtenni a babáért amit lehet. A védőnövel először jó sokat kell beszélgetni mindenfélét kérdez intim dolgokat is nem kell zavarba jönni pl hányszor néztek apával a paplan alá stb. Kép Felveszi a családi kórtörténetet ebből érdemes felkészülni nagyszülőkig kinek milyen betegsége van, miben halt meg stb. Kérdeznek allergiát, cukorbetegséget, szívbetegséget stb. minden fontosat, ha valami van a családban akkor vannak prevenciós programjaik mi például az allergia prevención veszünk részt. Igen még mindig ugyanis végig követik a babákat egészen nagyocska korukig. Mi is van még... Ja igen rubeola ellen be vagy-e oltva vagy estél-e át ilyenen. Ha nem tudod ki tudják mutatni a vérből. Jódszűrést is ajánlanak apánál spermaszámlálást (ezt finoman kell párodnál beadni elég cikisnek érzik - az enyém legalábbis nehezen állt rá) Hüvelyváladékot néznek nincs-e gombás fertőzés mert az sokszor nem is okoz tüneteket. Magzatvédő vitamint kell szedni 3 hónapig ésatöbbi ésatöbbi.
Megtaláltam a tájékoztatókat felrakom őket ide neked nem tudom mennyire lesznek olvashatók ha nem igazán akkor add meg az emiledet és elküldöm nagyobb felbontásben is.
Pusz IldiKépKépKépKépKépKép

Kép
 
 


Szia Vildi!
Köszi az infókat ,nem is tudod milyen sokat segítesz vele.Így legalább tudjuk mire számíthatunk. Ami a spermavizsgálatot illeti tudsz róla többet írni?/tudom kényes téma/
Mi már beszéltünk róla az az aggálya a páromnak, hogy velem szeretné nem pedig újságokkal, videókkal és szerinte gusztustalan poszterek között. Van ilyenre lehetőség szerinted?
Mi is ilyen megfontolásból megyünk mert most még csak a 2. hónapnál tartunk.
köszi
Ja és írj kérlek a többi vizsgálatról is.
Hukmuk
 
 


Hukmuk!

Nyugtasd meg a párodat, nem kell a tévében látott kalandos módon csinálni. Lehet otthon teljes nyugiban veled, csak utánna x időn belül oda kell érni vele meg melegen kell tartani stb. Ja és előtte asszem 2 napig no sex. A többi vizsgálat az vérvétel meg ilyesmi semmi különleges. A vitamint azt érdemes szedni vagy legalábbis folsavat de inkább a vitaminra esküsznek sok veleszületett rendellenességnek elejét lehet venni. Hátrány, hogy hízni lehet tőle én a terhesség előtt szedtem fel jó pár kilót.
Egyébként nem kell izgulni mindenki nagyon kedves, itt csak olyanok dolgoznak akik hivatásuknak tekintik a munkájukat. Ha összejön a baba érdemes elmenni a "szülői szerepre felkészítő" tanfolyamukra ez ingyenes és sok mindenre választ lehet tőlük kapni van kismamatorna az előadások előtt és relaxációs tréning szüléshez meg intimtorna. Van orvos pszichológus gyógytornász aki válaszol a kérdésekre sok videót mutatnak stb. Nekünk nagy élmény volt pedig a párom az első óra után kicsit ki volt akadva de aztán sikerült rávenni és végigjárta. Az eredmény:

Ezt a levelet a párom írta a családtervező központnak a szülés után:


Sziasztok!

Ismét megköszönném mindazt amit kaptunk tőletek!

Remélem nektek, a munkátokhoz is olyan hasznos ez a levél amilyen jó volt nekem megírni. Akár részben akár egészben felhasználhatjátok a levelemet, vagy annak részleteit. Mindaz a képzés amit kaptunk, nagy segítség volt a szülés körüli események elfogadásában és azok irányításában!

Hétfőn megszületett Szoboti Marcell szép és egésszéges kisemberke.

"A történet röviden, az apa szemszögéből"
A hétfő:
Reggel 5kor elfolyt a magzatvíz. Hiába tanultuk, ez mégis egy furcsa bizonytalan érzés, "most akkor mi lesz?" "ez tényleg történik?"
Apóstaxi 5:30kor megjött "csak fontos lehet amit itthonfelejtünk"
Péterfy Kórház 5:40 rossz a lift, irány a mentőslift "jajdejó, hogy nem parázunk" "nemparázok nemparázok nemparázok nemparázok nemparázok"
Betegfelvétel, és 15 percig várjon kint az apuka 5:45-6:25
Befelé! Holvagy??? Ildike már köntösben fexik, és gép figyeli a szívhangot
(na itt minden összekuszálodott bennem, lefagyott a belső órám)
Kicsit később jobbra fordulva lassuló szívritmus, pánik a szülésznő és az orvosok között "ilyesmi velünk nem történik, biztosan csak a gép..."
Vissza balra, szívhang jó "Ildike láthatóan aggódik, ezt mások nem látják ők nem ismerik"
Vizsgálatok "egy anya bármijét odadná a babája egészségéért"
Se fájás se tágulás se beilleszkedés és még a gyerek is nagy
Az összes orvos azt mondja ne várjunk jöjjön a császár "Ildike borzasztóan szomorú, úgy szeretett volna szülni"
A gerincbe adott érzéstelenítő pokolian fáj, és lassan hat "nagyon félek, egy mandulaműtét elszúrt érzéstelenítése jár a fejemben. nem is félek, rettegek"
Ildike már olyan mint aki benarkózott, ez az érzéstelenítő hatása "még az érzéseit is elveszik tőle, de ez most így jobb is talán"
Ott leszek végig, ez már szinte nem is én vagyok. "én vagyok az egyetlen vígasza, senki be nem kapaszkohat nélkülem!"
Átöltöztem, most viszik, de megállítanak kint, várjak "jaj ne"
Bemehetek "istenem! szegénykém!"
Megfogom a karját, és mesélni kezek, mindent elmondok ami kifér a számon "most a világ minden szeretete nem elég"
Csinálják a dolgot "el tudom terelni a figyelmét? nem is figyel semmire látszólag, kába, tudom hogy csak a baba érdekli"
A baba boldog életéről beszélek "Ildike mosolyog, pedig rángatják, és ide oda lengedezik az asztalon"
A hátérben a nyakára tekeredett köldökzsinóról beszélnek, aztán egy pillanatra felsír a baba "Õ megvan, ugye te is?!"
Szól az egyetlenem, hogy mennyek mert ott van és legyek vele "bőőőő"
ezen a ponton már nem volt semmi értelmes leírható gondolatom csak sírtam, bőgtem és nem tudtam elhinni, felfogni amit látok
A baba amint meghallotta a hangomat abbahagyta a panaszkodást. előtte sem igazán sírt csak elesetten panaszkodott
oda is adták, hogy vigyem a vizsgálóba
az orvosok nagyon aranyosak voltak, a kezebe nyomták a fényképezőgépet amit bevittem és mondták, hogy fotózzak mert a pillant elszáll
leírhatatlan élmény, csak átélni lehet
minden vizsgálat jól ment, mehetünk vissza a műtőbe "édes egyetlenem mi van veled?"
Ildike megvan, javítgatják, nem érez "ezt soha nem fogja már visszakapni, ezt az élményt örökre elvették tőle"
Még egy kicsit így lehetünk, de aztán menni kell "elveszik tőlem minden családomat, és viszik kétfelé"
Követhetem őket egyik majd másik ajtóig, asztán sipirc a csomagokért "nem öltözök át civilbe, bemegyek a fiamhoz, akkor is ha nem szokás"
csomagok megvannak, Ildike megvan, megyek anyát pótolni
Ott lehetek a melegítős ágy mellett, de azért megmondták, hogy ezt nem szabad
A fiam beszélget velem!!! de aztán kizavarnak mert vércukrot mérnek
Ildike a babáról kérdez és téreget magához "elvették tőle"
talán úgy 2:00 lehetett mikor bemegyek és elkérem a fiamat "próbáljátok meg nem odaadni!"
Beviszem az Ildikéhez aki még alig bír rá figyelni
Délután körtelefon, család és igazbarát "az igazbarát képes a családtagokat felülmúlva örülni"
Mindenki ma jön, megmondtuk, hogy senki ne jöjjön!
Család vagyunk!
este még befut apám a bohém, elmodom neki miről maradt le 27éve mikor elhagyta anyámat, és Õ bőg zokog "tulajdonképpen nem akarom bántani, ez csak egy szemrehányás, miért kellett apa nálkül felnőnöm?!"
Este 7kor nehéz eljönni, de más is van a szobában, így is nagyon türelmes a szomszéd anyuka "háromfelé-megy egy alig pár órás család, ez nagyon nem jó"
Éjjel itthon folytatódik a sírás, nézegetem a fiam képeit és a fleségemet, aki mintha ott se lenne

Kedd:
A második nap már tiszta és szép volt, bár tejecske még nincsen és a Marcika ezt egyre nehezebben viseli. Nemsokára lesz tej, hazajövünk és boldogok lehetenünk, mert itt lesz velünk a kisfiunk, akinek szüksége van ránk, akire szükségünk van, akit egyként szerethetünk. A mi kis szerető háromszögünk.

Hát ez egy születés rövid története az apa szemével.
Jól esett leírni...


Szoboti Tamás
Szerető Apa, Szerető Férj és Féltő családfő

Ugyhogy hajrá, hajrá és semmi para.

Szia Ildi

Kép
 
 


Szióka!
Gyönyörű a történetetek. Alig tudom eltalálni a billentyűket:sírok.
Borcsak már mi is itt tartanánk.
Köszi h megosztottad velem ezt a szép levelet, h elolvashattam.
a vizsgálat tényleg úgy zajlik h te is montad.
Van néhány program amin részt fogzmk venni .remélem minden rendben lesz. Viszont azt h 3 hó-ig védekezzünk ki van zárva. Ezt tanácsolták. Szedtél előtte Elvitet .Van aki azt mo9ndja szedjek van aki szerint nem kell sőt az 1 hóba nem is jó.
Mit gondolsz erről?
Sok pusza
Örülök h levelezünk sokat segít nekem.
 
 


Szióka!
Gyönyörű a történetetek. Alig tudom eltalálni a billentyűket:sírok.
Borcsak már mi is itt tartanánk.
Köszi h megosztottad velem ezt a szép levelet, h elolvashattam.
a vizsgálat tényleg úgy zajlik h te is montad.
Van néhány program amin részt fogzmk venni .remélem minden rendben lesz. Viszont azt h 3 hó-ig védekezzünk ki van zárva. Ezt tanácsolták. Szedtél előtte Elvitet .Van aki azt mo9ndja szedjek van aki szerint nem kell sőt az 1 hóba nem is jó.
Mit gondolsz erről?
Sok pusza
Örülök h levelezünk sokat segít nekem.
 
 


Hukmuk!

Én szedtem előtte az Elevitet de szerintem, folsavat mindenképp szedj előtte. Nem tudom ki mondja hogy nem jó. Itt a tanácsadóban melegen ajánlják, fogamzás előtt és alatta is sőt én szoptatás alatt is szedtem. Ja és én pluszba szedtem a második-harmadik trimeszter alatt kalciumot meg magnéziumot. Magnézum azért kellett mert nagyon görcsölt a lábam a kalcium meg azért, hogy ne az enyémet építse le a kis édes. Kép
A három hó védekezés miért nem megy? Sietnétek, vagy ellenérzések vannak a gumival szemben? Ha csak a gumi miatt, van egy pharmavit nevű hüvelytabletta paplanozás előtt 10 percel kell felrakni és a spermiumokat teszi terméketlenné. Most mi is azt használjuk mert még szoptatok de lehet hogy továbbra is mert utánna szeretnénk a következőt és ezért nem szeretnék hormonozni.

Örülök, hogy segíthetek. Még élénken emlékszem arra amikor én tartottam ugyanitt mennyi bizonytalanság, megválaszolatlan kérdés volt a fejemben. Ugyhogy kérdezz nyugodtan.
Azt már tudod hol fogsz szülni?

Szia Ildi

Kép
 
 


Szia!
Dehogy a gumi teljesen elfogadható, inkább az a a kis kényelmetlenség ,mint a gyógyszer. 5 évig szedtem, de nagyon megbántam. Ha esetleg érdekel, h miért,leírom.
Tudod az helyzet h nagyon, de nagyon szeretnénk és ha folyamatosan megteszünk mindent, amit ott mondanak ,akkor miért ne próbálkozzunk.
Én még fiatal vagyok de gyerekkorunk óta tart ez a szerelem és mi már sok éve akartunk babát, de mindenki mondta fital vagy előbb az iskola. Hát most az meg van, van 5 szakmám . Megtettem mindent .Egész életemben erről az időszakról álmottam, ami most előttünk áll, számunkra ez az élet értelme . A gyerek ad erőt a továbblépéshe, a gondok , fáradtság leküzdéséhez.
Minek tanultam ha nincs kiért dolgozni?
Minden gondolatunk a babánk körül forog, már jalek is vannak ,de aztán mindig jön a mikulás és elszomorít bennünket.
Órákig tudnám még írni, de nem untatlak vele.
Megértem h te miért mondtad lehet h igazad van. Sokan azt is mondják gyerek előtt rendes állás is kéne hát igen de nem tudtam elhelyezkedni olyan helyre, ahol be is jelentenek.Persze keresek de nehéz.
Erről is oldalakat lehetne írni.
Sok puszka és köszi
 
 


Vildi!
A legfontopsabb ,amit akartam, h írj a babócádról minnél többet, egyszerűen gyönyörű. Igazi kiegyensúlyozott baba, látszik, h nagy szeretetben , békességben nevelitek.
 
 


Hukmuk!

Hát igen mindent megteszünk érte amit lehet, bár most éppen a hajam hullik ki tőle. Mindent lepakol, a kaját keni a falra, a járókában nem marad meg ott ordít. Ha kiengedem akkor meg járhatok egész nap utánna nem tudok semmit itthon csinálni. Plusz éjszaka is még fenn van 2-3 alkalommal ugyhogy asszem kezdek megőszülni. Kép

Igen érdekelne, hogy miért bántad meg a tablettát én is szedtem vagy 7 évig, igaz minden évben 2 hó szünetet tartottam. A baba előtt 6 hónappal abbahagytam és nekünk a második próbálkozásra összejött.
Ha nem is akarod megvárni a három hónapot akkor is kezd el szerintem szedni. Egyrész ki tudja mikor jön össze, másrészt bármilyen kevés idő is jobb mint a semmi. Szerintem.

Na egy kicsit nem figyeltem a gyerekre erre kitrutymózta a nívea krémet remélem azért nem evett bele. De olyan is volt hogy a csavarkulcsot szopogatta teljes átéléssel. íme
KépKép

Szia
Ildi

Kép
 
 


Ja és igen úgy tudom 180 nap biztosításnak kell lenni a gyáshoz meg gyedhez vagy a minmálbér 2 xerese után számolják.
Persze az is valami.
Ildi

Kép
 
 


Szia !
Fantasztikus kisfiatok van, nagyon drága ez a kép!
A gyógyszerről:
pajzsmirigy alulműködést okozott,
vérnyomásemelkedést,
depressziót(nagyon komolyat)Persze ehhez hajlam is kell,
azelőtt 1 7 en max 2-szer voltunk együtt mosz 4-5 ször,
hüvelyváladék szaga, ......., mennyisége
Ja és van olyan rák ,amire nekem 5% több esélyem van .
/5 évig szedtem/
Többet soha!
Máshogyan is meg lehet oldani ,pláne egy házasságban.
Szedni fogom ,csak azt nem tudom, h Elevitet vagy folsavat.?
Nem kéne hízzak a vérnyomi miatt, és az elevittől lehet. Folsavtól nem tudom. Kedden felhívom a dokimat.
Puszka
Hogy hívják a nagylegényt?
 
 


Köszi!

Nagylegény neve Marcell.

Igen a doki megkérdezése jó ötlet. Mivel ennyi "előéleted" van többször konzultálj szerintem vele.
Hol szül a dokid?
Nem semmi a tabletta mizéria.
Most hogy mondod tényleg mintha más lenne amióta nem szedem. Asszem én sem fogom többet szedni. Nekünk bevált ez a Pharmavit.

Szia
Ildi

Kép
 
 


Bocsi a neve Pharmatex!

I

Kép
 
 


Szia!
A Kútvölgyibe, oda is járok a rendelésre.
Bíztos tuti dinnye vagyok, de mi az a Pharmatex.
Megkérdeztem 2-3 naponta Elevit.
Te hol szülted a babócát?
Puszi
 
 


Szia!

Én a Péterfyben szültem. Azt ítéltem legjobbnak a sok kórház közül, és nem is csalódtam.
Pharmatex fentebb írtam a gumi helyett helyi fogamzásgátlás, spermaölő hatású. Én szoptatás alatt nem akartam szedni semmit és ezt ajánlották a patikában. Minket a gumi már nagyon zavart.
Ha a doki szerint elég a 2-3 naponta 1 tabl akkor OK. De azért te egyél sok zöld színű zöldséget abban van a sok folsav. Éljen a legelés Kép
Puszi Ildi

Kép
 
 


Szia!
Sejtettem ,h ilyesmiről lehet szó de nem akartam nagy hülyeséget írni.
Enni fogok mindenképpen.
Egyébként ez hab v film ?
Ja és császáros v rendes szülésed volt.
puszi
 
 


Szia!

Ez egy tabletta 10 perccel előtte kell "bedobni".

Sajnos nekem császáros szülésem volt pedig én nagyon készültem a rendes szülésre. Tanfolyamok légzés meg minden. De ember tervez.....
Igazából ugy érzem megfosztottak valamitől. Na persze nem az orvos hanem a sors. Az orvos szerintem korrektül járt el. Elfolyt az össszes magzatvizem fájás meg sehol, aztán még a baba szívhangjaival is probléma volt ugyhogy azonnal kikapták szegényt. Mit fogok majd mondani az én felserdült gyerekemnek ha megkérdezi milyen szülni? Na csak költői a kérdés. Kép A következőt megint megpróbáljuk rendesen de ehhez legalább 2 évet várni kell és még akkor is necces, és kevés orvos vállalja be. Még ezt a dokit is meg kell keresni.

Pusz Ildi

Kép
 
 


Szia!
Sokat hallottam ilyenrőlo, h császár után term. szülés szerinetem ma már ez nem olyan szokatlan.Ahogy innen kiveszem majd minden doki vállalja.
Neked más tap-od van.
Puszi
Ja ez a tabletta hormont tartalmaz?
Drága?
puszka
 
 


Szia!

Nincs igazán tapasztalatom. De félek, hogy azt mondják bevállalják mert ugye kell a mani aztán a végén "kitalál" valamit, hogy mégse kelljen. Lehet hogy kicsit paranoid vagyok?!

A tabletta nem tartalmaz hormont.
http://www.medimix.hu/cikk.php?cid=171
Itt egy link ahol a pharmatex készítményekről írnak.
Ára asszem talán 1300 körül 12 db tabletta.

Mi az ábra? Csinálod a hőmérőzést? Vártok vagy közben próbálkoztok?

Pusz Ildi

Kép
 
 


Szia
Kérdésem lenne?
A vizsgálathoz lehet kapni erre a célra kifejlesztett gumit te tudsz erről vmit?
Ti mibe vittétek ha nem túl kényes a kérdés?
Mi szerdán visszük a gyerekeket szemlére ha minden jól megy és kibírjuk addig persze mondanom se kell h most h nem lehet jobban akarnám.
Fogászat :most megcsináltatom a fogaimat mert tudom , h mennyire fontos , csak azt nem tudom h szüneteljünk e lehet e baja a babónak tőle?
Elvileg 20 napig nincs kapcsolat:?
Ezt hallottam!
Nőgyogyim azt m h nem gond , csak röntgen ne legyen.
puszi
 
 


Hukmuk!

Nem tudok olyan gumiról, nekünk kifejezetten azt mondták nem lehet gumi mert azt kezelik valamivel ami hatással van a spermákra. Mi egy kicsi befőttes üvegben vittük amit apa betett a kabátjába akkor még hideg volt és az nem tett volna jót nekik. Mi hm.... szóval mi kézimunkával állítottuk elő a "mintát". Mivel ugyis gyorsan el kell vele indulni nincs sok idő sokat "babrálni" utánna Kép

Fogorvos ügyben szerintem is mehet. Viszont szólj,ha kell fájdalomcsillapító h lehet h terhes vagy olyat adjanak amit lehet. Tulajdonképpen nekem azt mondták terhesség alatt is lehet sőt kell fogorvoshoz menni sokkal nagyobb baj ha gyuladásban van a fogad és nem mész el.

Pusz
Ildi

Kép
 
 


Szió
Hát szerintem nálunk is az lesz!
Majd írok!
Irány a fogdoki, de úgy nem szeretném!
Na mindegy a baba érdekében muszály.
puszi
 
 


Sziasztok!

Mi még nagyon az elején vagyunk ennek a dolognak! Hallottam a Családtervező Központról és nagy érdeklődéssel olvastam eddigi leveleiteket ezzel kapcsolatban. Nagy örömmel vettem tudomásul, hogy pozitív tapasztalatokról számoltatok be eddig, úgyhogy mostmár biztonsággal veszem föl velük a kapcsolatot! :)
AZ árakról tudtok nekem némi információt adni? Már az első találkozásnál van vizsgálati díj? vagy ez csak egy beszélgetés, ott fog eldőlni, hogy mi mire szeretnénk jelentkezni?

Előre is köszönöm a tanácsokat és nagyon irigyellek Titeket, ahogy a babák fotóit nézem! :)

Anita
 
 


Szia Korana!

Én is most tervezem, hogy bejelentkezek a központba. Te megtetted már? Kiváncsi lennék én is a tapasztalatokra. az itt leírtak óta eltelt 3 év. :roll:
Gyors babásodást Neked!

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Első látogatáskor kell 3000Ft-ot fizetni,utána a TAJ kártyával rendelkezőknek minden vizsgálat ingyenes.
Vendég
 


jártatok már máshol családtervezésen, v csak ebbe a központba? más tapasztalat?
 


Sziasztok!

Olvassa még valaki ezt a topikot? Mi jártunk a Boglárkerék utcába (OGYEI), mert 2 évig sikertelenül próbálkoztunk. Végül spontán megfogantak a babák, de sajnos 2 hete 16 hetesen megindult a szülés :(

Mindenesetre nem sokára vissza fogunk menni az OGYEI-be, és szívesen beszélgetnék olyanokkal akik ugyancsak oda járnak.

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: