Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Csak pár szó. ma nem leszek itthon. ne örüljetek, este jövök pótolni!!! :lol:

Wandrea!
Teszt lesz??? Annyira kíváncsi vagyok!!!
Tegnap "megkíméltem" aptyát. Úúúgy elaludtam, hogy nem bírt felébreszteni. Valami rémlik, hogy dumált, de nem tértem magamhoz. Majd ma!!! :lol:
A szurikat különben bírom, és már határozottan érzem a petefészkeimet is. Feszülnek, mint a rosseb. Rossz mozdulatnál fájogat.

Na, minden jót mindenkinek, írjatok sokat, hogy este legyen mit olvasgatnom!
 
 


Jó reggelt!
Már nem is tűnik olyan nagynak a hasam, viszont fáj a fejem, és görcsölget enyhén a hasam, menstis görcsökkel. Remélem ez nem jelent semmi rosszat...

Még az érdekelne, hogy bizonyítottan annak sikerül inkább, aki végig pozitívan áll hozzá? Van olyan köztetek, aki szkeptikus volt, mégis sikerült? Csak mert én csodabogárnak tartom, aki boldogságban csinálja végig a két hét várakozást a siker biztos reményében. Ugyanakkor, mindenki azzal jön, hogy ha nem bízol benne 100%-ig, nem is sikerül. Vagy annyira erős a psziché, hogy mindent irányítani képes?
 
 


Sziasztok!

Baba,
tök jól nézel ki! Nem is lehetne megmondani rólad, hogy néhány hete még akkora pocakod volt, hogy csak na. Milyen ennyivel kisebb méretekkel sétálni, tenni a mindennapokat? Fura nem? :D :wink:

Lili,
szerintem fontos a hozzáállás, de nem tudod azzal befolyásolni a dolgokat. Ez a természet dolga. Vagy összejön vagy nem. Persze azért az a legjobb, ha +an állsz hozá, de ez nem garancia a sikerre.
Látod én nagyon pozitívan álltam minden egyes EThez és mégis elvetéltem még az elején. Pedig a lányok mindig belőlem merítették a + energiát. :wink: :D
Van egy barátnőm neki elsőre sikerült, de .... PCOs volt. 23 tüszőt szívtak le neki. Hiperstimus volt és nap mint nap be kellett járnia a Nyírőbe a Pólustól infúziók miatt. Ő úgy volt vele, hogy ez a gyerek nem marad meg. Most novemberre várják. Pedig az eleje sem volt neki leányálom. Folyamatos vérezgetések a korábbi műtétje miatt. Hetente vérvételek. Ráadásul cukorgyanús. stb.... Jól vannak és a baba is fejlődik rendesen.
Szóval fontos a hozzáállás, de nem ettől fog megmaradni vagy sem. :? :!:
Ó, ha csak ezen múlna, akkr egy szekérnyi gyerekem lenne!! :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Ma voltam a punkció elötti utolsó UH-n és vérvételen. Kaptam egy hatalmas adag gyógyszert!
Utrogestan, Estrofem, Choragon, Merional. Meg van a külföldről megrendelt Progesteron injekcióm is. Majdnem hanyatt estem: 100db :!:
Tutira hétfőn lesz a punkció. Nem is 9 tüszőm van, hanem legalább 15. Már nem tudtam megszámolni, mert azt is figyeltem, hogy mekkorák. Majd mindegyik 19mm-s egy-két 17, 15. A nyálkahártya 10mm. Azt mondták, minden oké. Ma még délben telcsizek, a hormoneredmények miatt. Akkor tudom meg, hágy Merional-t szúrok ma. A 1/2 Decapeptyl megy,de most dél helyett este.
ISZONYUAN IZGULOK :shock:

Backa!
Nekem mindig érzem a tüsző növekedését, úgy hogy most is, picit intenzívebben, de elviselhető. Inkább este jobban, mert akkor ugye nyugiba fekszem.

Wandrea!
Nagyon drukkolok :!: :!: :!:
Látom, ezt az Utrot Te is kapod. Kiváncsi leszek a hatására. Nemsokára tesztelsz ugye, vagy bírod még?

Jitter!
Ne izgulj Neked is lesz szuper tüsződ!

Lili73!
Mikor kell tesztelned?
A pozitiv gondolatokhoz: Nekem még meg sem fordult a fejemben, hogy esetleg nem sikerül. Kezdetben izgultam, hogy megjöjjön, aztán, hogy beszúrjam az injekciókat, aztán hogy legyen tüszőm, nyálkahártyám, sikerüljön a punkció (most itt tartok), hogy az uram tudjon produkálni anyagot, hogy egyesüljenek a lombikba, hogy simán visszakaphassam őket. Addig, hogy már bent vannak még el sem jutottam gondolatban. Wandrea tanácsára, vettem egy könyvet és úgy követem vizuálisan is a lépéseket. Abszolút optimista vagyok. A szobámat is átfestettem, kitapétáztam, meghagytam a kiságy(ak) helyét, hogy erre ne legyen gond! Inkább azt kérdezem magamtól, hogy ÚRISTEN, MI LESZ, HA SIKERÜL? Itt tartok most. Izgulok, de nagyon optimista vagyok! Sikerülni fog és NEKED is és a TÖBBIEKnek is :!: :!: :!:

Irsai Gyöngyi!
Szia üdv!
Kapsz valamilyen stimut a fagyibabákhoz?

Zsebi!
Köszi :lol:

Lola29!
Nekem csak egy irányban annyi. :D Nekem oda-vissza a duplája cca 110 körül. De amióta megépítették a M0-ás keleti szakaszának egy részét, könnyebb az utazás. Azt hiszem, én bevállalom az utat. Habár valamelyikünk írta, hogy punkció után nem volt valami jól. Ha nem leszek jól, természetesen nem fogok menni. Rendesek bent, megértik, ha gond van!
 
 


Dezsina,
csütörtökön.
Na de két sikertelen után, hogy ne lennének rossz érzéseim IS?
Őrülten fáj a fejem. Szerintetek algopyrint bevehetek? vagy inkább aszpirint vegyek? az állítólag még javítja is az esélyeket
 
 


Lili73!
Megértelek! Az ember átértékel dolgokat, ha nem sikerül elsőre!
DE EZ MOST SIKERÜL :!:
Vissszaolvasva láttam már, hogy valaki algopyrint vett be fejfájásra. Mi lenne, ha felhívnád a dokidat és megkérdeznéd?! Amúgy a fejfájás jó jel lehet... Nem?
 
 


Backa,
má' örűtem, hogy nem leszel egy ideig. Erre tessék! Végigolvasom a mondatot és máris depis vagyok :wink:
Nem tesztelek. Ma vagyok a 11. napon, hétfőnél előbb nem igazán lenne értelme. Aztán még egyszer végigszámoltam, hétfőn elvileg még csak a 28. ciklus napon vagyok, nekem meg mindig 30-31 napra jön meg. A stimus hónapomat ráadásul 34 naposra nyújtották. Tehát még szerdán is megjöhet, az a 30. nap. De nem fog! Csak úgy nyafkázok... :roll:
Kezdek igazán stresszelni, apa is hívogat vagy négyszer egy nap... De még mindig sokkal jobban érzem magam mint múlt hónapban.

Dezsina,
akkor már a célegyenesban vagy :D Ne izgulj, minden rendben lesz. Sok a tüsződ, a mnyh is jó dagi, apa is hozzáadja az ő részét és már ott is vannak a kis babócák :lol:

Lili,
nem fog megjönni! :D Én nagyon szorítok neked, csak kitartás!
Nekem is görcsölget a hasam, igaz, már amióta utrozok. Fájni szokott a fejed mielőtt megjön?
Mint az előbb írtam, én az első stimumkor nem tudtam olyan pozitív lenni. Így visszagondolva, úgy be voltam sz**va mint a fene! De megpróbáltam akkor is mindig pozitívan gondolkodni, csak nem igazán sikerült. Most sokkal "lazább" vagyok agyilag, ez egész biztos azért is lehetséges, mert nincsenek fájdalmaim.
Mindig megsimogatom a hasam, beszélek a babókhoz, mint akinek elment az esze :shock: Nagyon bízom abban, hogy akarnak maradni és ennek most semmi akadálya sincsen.
Az, hogy nem sikerül, ha nem hiszel benne 100%-ban, az szerintem baromság, ahogy Hajnóca is írta. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy valaki beprogramozza magát a garantált sikerre.
Ez a beültetés, megtapadás, beágyazódás, terhesség olyan bonyolult és összetett biokémiai folyamat, hogy szerintem nem lehet csak pozitív gondolkodással kierőltetni. Lehet, hogy én nagyon a racionális oldaláról nézem, de mindig is csak abban hittem, ami tudományosan megalapozott, ami biológiailag lehetséges.
Más, ha például olyan dolgot akarsz, amit szorgalommal, kemény munkával vagy erős akarattal előbb-utóbb el is tudsz érni. De ez nem olyan, sajnos. Abban is biztos vagyok, hogy bízni kell a sikerben, mert ha pozitív és jókedvű vagy, más hormonok termelődnek a szervezetedben. Ez megint csak biológia, biztosan elősegíti a folyamatot, de nem ez a sorsdöntő. Mindenesetre nem hiszek abban, hogy csak pozitív hozzáállással ebben a dologban garantált sikert lehetne elérni. A biológiai, kémiai folyamatok véleményem szerint nagyon meghatározóak.
Ez persze csak a személyes véleményem. Remélem, nem mondtam ellent magamnak! :? :roll: Ha igen, ráfogom a hormonokra :lol:
Azért érdekelne, ti mit gondoltok erről?????!!!!!

Jaaaaaj, lőjetek le! Megint f**om a szót :? :roll:
 
 


Lili,
amikor fetrengtem a görcsöktől, a doki azt mondta, nyugodtam kapjak be egy nospa-t, semmi baj nem lesz belőle.
 
 


Köszi a válaszokat, lányok!

Pozitív gond.: én is inkább racionális vagyok, csak annyiszor mondják, hogy nem szabad negatívnak lenni, és kíváncsi voltam, szerintetek tényleg olyan nagy "bűn" az, ha az ember néha kissé negatív. Én teljesen rapszodikus vagyok, hol boldogság fog el, hol meg elsírom magam a bizonytalanságtól, dühtől, hogy ezt tényleg nem tudom irányítani.

Sajnos bizony szokott fájni m. előtt. De amúgy is nagyon fejfájós vagyok, akármikor tud fájni, úgyhogy ez nem jelent semmit.

Nospát talán nem vennék be, mert az inkább hasi görcsökre jó, úgy tudom.

Az algorol hallottam, hogy azt még babaásan is lehet. az aszpirinről meg olvastam, éppenségel a Kaáli oldalán, hogy bizonyos nézetek szerint segíti a megtapadást. Erről nem hallottatok? Mindjárt megkeresem. Nem mintha az aszpirin nekem segítene a fejfájásomon, csak az algo, mega quarellin használ.
 
 


éppenségel helyett éppenséggel,

tudjátok mit, többet nem javítgatom utólag a hibáimat, tudjátok be a gyors gépelésnek...
 
 


Itt a link az aszpirinről.
http://quad.bdtf.hu/Kaali/aspirin.html
 
 


Barátnőm is Kaális, ő is azt kapott.
Egy kolléganőm pedig Astrix-ot, az is vérhigító mint az Aspirin. Én is szedtem Aspirint, de csak a gyerekkiszerelést (100) a beülti előtt három napon keresztül. Utána nem.
Mi ehelyett vörösbort iszunk :wink:

Az érzelmi ingadozás is biztos a hormonokra vezethető vissza. Tehát biológia :D Én mindig elbőgöm magam, ha kicsit érzelmesebb egy film, de a stimum alatt minden kis csip-csup szaron kijött a könnyem. Láttam a tv-ben egy szomorúbb riportot, apa kicsit flegmán válaszolt, szörnyű volt :oops: gondolom, neki is :lol:
 
 


Wandrea!
Köszi a drukkot :D Most beszéltem a dokival, hétfő reggel 6:15-re megyünk :shock: Ki tud ilyen korán szexelni :?:
Drukkolok Neked! Sikerülni fog! Hétfő felé tényleg lehet tesztelni. Megvetted már a tesztet?

Lili!
Kitartás! Én is olvastam az aszpirines dolgot, az ember mindent kiprobál, csak sikerüljön. Amúgy én is nagyon fejfájos, úgy mond migrénes vagyok. Cataflam-ot szedek. Az nagyon erős. Természetesen most már nem veszek be ilyet. Csak Algo vagy Aszpirin.
 
 


Wnadrea,

ne is mondd! Én legutóbb a Távkapcs című filmen könnyeztem a moziban egy olyan de olyan giccses jeleneten, hogy csak na (később ki is derült, hogy álom volt!). A film egyébként irtó szórakoztató!
 
 


Szia Zsebi! Nem kapok semmit.Hülye kérdés:minek a röviditése a stim? Én 8napig kaptam egy féle hormon inekcíót.utána tüszi repedés gátlót1ampula+1amp.hogy a tüszi könyebben le váljon.A vörös bort mire iszátok? Van valakinek tanácsa arra hogy mivel lehet jobban segiteni a megtapadást? :?:


dezsina,

én is enyhe migrénes vagyok...
 
 


Gyöngyi!
A stim szerintem stimuláció rövidítése. A leírtak alapján kapsz.
A vörösbort a nyálkahártya vastagodására és a sejtképződésre isszuk. De csak 1 pohárkával....
 
 


Gyöngyi!
A megtapadást szerintem azok a gyógyszerek, hüvelykúpok és szurik segítik, amiket az ET után fogsz kapni. Szerintem más nem segit. De ez csak az én véleményem.
 
 


Gyögyi,
a fentieken leírtakon kívül még a kedélyállapot lazításáért. Ami ugye nem elhanyagolható ebben a helyzetben. :wink: :lol:

Dezsina,
mennek a drukkok 1000rel!!! Mi is az ETkor hajnalok hajnalán keltünk, hogy időben odaérjünk. volt, hogy még mi vártunk arra, hogy megjöjjön az első nővérke aki kinyitja a központot. :) :D

Ja azt nem is említettem nektek, hogy ha megoldható, akkor inkább 3. napos babókat kérjetek vissza. (-> leszívás + szünetnap + ETnap(3.nap)) Állítólag jobban az esélyek, ha morulaként néz ki!!Fejlettebbek addigra. előfordul, hogy nem is kérdezik meg csak megmondják, hogy mikor kell mennetek. Az embriológustól szerintem meg lehet azért kérdezni. Hátha!! :roll: :)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


Hajnoca!
Jó, hogy feldobtad ezt a témát. Mármint a hány napos babók a jók az ET-re.
Nos, vajon a leszívás már 1 napnak számít?
Köszi a drukkokat!
 
 


Dezsina,
beletettem zárójelbe!! Igen, mivel aznap délelött szívták le a pötiket. Legalábbis nekem így jött ki anno a 3 napos babó.
Igaz mi csak a 3. ETnél kérdeztük és 'borítékos sorsjeggyel" erősítettük meg, hogy ezt szeretnénk. (embriológusnak és a dokinak is) Kellett, mert szombatra jött volna ki a beülti. Mondjuk attól is függ, hogy mennyien vannak aznap leszívásra és visszaültire kiírva. Ezekszerint akkor 'mázlim" volt.!! :wink:
Majdnem bejött! :?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


Hajnoca!
Köszi :!: Tudod, az ember lánya néha értetlen :lol: Most, hogy így rávilágítottál értem! Hétfőn rákérdezek, hogy hogyan lesz. Azt hiszem telefonálgatni kell, hogy hogyan haladnak a fejlődésben..
 
 


Én úgy tudom, hogy ha sok osztódó zigóta van, akkor mennek el inkább többnapos állapotig. Ugyanis előfordul, hogy leállnak az osztódással vagy túl lassan osztódnak. Ha mondjuk a kevésből az a kevés "tönkremegy", mert túl sok napot vártak, akkor ugye baj van, mert nem mondhatják a jelöltnek, hogy bocs, nincs mit visszaültetni. Ezért ha nincs sok, nem reszkírozzák a több napot, pedig ugye minél fejlettebbek, annál nagyobb az esély, hogy meg is tapadnak.
Nyugaton már úgy csinálják, hogy ha igazán jó minőségű és sok embrió van, akkor megvárják az 5. napot, a blasztociszta állapotot, és csak egyet ültetnek be, mert ha már blaszto állapotban van (16-32 sejtes vagy még több), akkor tuti, hogy bent a méhben már megtapad.
 
 


Persze, lehet hogy nem így mennek a dolgok, biztos sok tényező közrejátszik abban, hogy mikor tartják célszerűnek beültetni.
 
 


Dezsina!
Szuper eredmény a 15. Minden rendben lesz. Tessék enni sok sok fehérjét és folyadékot inni.
Amikor telefonálsz akkor modnják meg mikor lesz et. Én sok olyanról hallottam akik a 2. nap kapták vissza és sikerrel jártak szóval ez sem nérvadó de a 3. nap a legsűrűbben fordul elő.

Gyöngyi!
A sikert nem tudom mivel lehet előcsalogatni. Én ettem méhpempőt és ittam egy deci vörösbort kb. minden este, de volt hogy kimaradt. Nem szabad sokat feküdni. A vörös bor arra jó hogy serkenti a vérkeringést és így megvan a megfelelő vérrellátás a pocakodban is. A méhpempő jó már előtte is szedni mert segíti a peteérést és a nyálkahártyára is kitűnő. Nekem most volt a legvastagabb és eddig nem szedtem.

Zsebi
Kép


Lili73!
Köszi Lili! Így tanul mindig valamit az ember lánya. A hétvégén belemélyedek a tudományos könyvekbe, nehogy hülyét kérdezzek a dokiktól :roll:
Elállt a fejfájásod? Mit vettél be?
 
 


Dezsina,
elvileg mindig próbálnak várni legalább 3 napot, itt azt mondták. Nekem hétfőn volt a leszívás és csütörtökön a beülti. Volt két blasztocitám (ezek már összeolvadtak, nem látszanak a sejtjeik), kettő 11-12 sejtes és egy hat sejtes, aki csak kedden kezdett el osztódni. A biológus azt mondta, ezek nagyon jó eredmények - de sajna nem sikerült. Azt is mondta, ha látják, hogy nem fejlődik olyan jól a megtermékenyített petesejt, előbb behívnak beültetésre. Tehát, ne akard olyan gyorsan visszakapni őket, szerintem :D
 
 


Hajnóca,
nektek hány stimutok volt eddig? Volt fagyibabátok is? Írtad, hogy korán elvetéltél. Úgy érted, hogy megjött vagy később halt el a baba?
 
 


Dezsina,
elmúlt magától a fejfájásom, pedig ilyen még nem volt a világtörténelemben. Mindig minél tovább húztam a gyógyszerbevétel idejét, annál jobban fájt.
 
 


Lili,
akkor biztos a babók voltak :wink: gondolták, nem kínozzák tovább a mamit...
 
 


Zsebi! :) Wandrea! :)

Köszi, hogy írtatok! Most mindenféle tanácsot befogadok, mert nagyon oda vagyok. Már dolgozni sem megy, nem tudok koncentrálni.....
Remélem akkor, hogy legalább 3 napot kihúznak majd a babócák.... Csak ugye azon is izgulok, hogy nehogy undorodva elrohanjanak a srácok és elmaradjon a megtermékenyülés. Vajon, ha nem megy így magától akkor jönnek a másik megtermékenyítő lehetőségek, vagy az már egy következő lombik?
Amúgy most tényleg sokat iszom, (vörösbor is, de ezt tudjátok). Próbálok mindent megtenni. Most már naponta fogom szedni az Elevitet is (eddig kétnaponta szedtem) Sajnos nekem megfogja a hasam és ez gond, de joghurttal próbálom ellensúlyozni ezen nehézségeket!
 
 


Nyugaton már úgy csinálják, hogy ha igazán jó minőségű és sok embrió van, akkor megvárják az 5. napot, a blasztociszta állapotot, és csak egyet ültetnek be, mert ha már blaszto állapotban van (16-32 sejtes vagy még több), akkor tuti, hogy bent a méhben már megtapad.


Lili,
most olvastam csak el még egyszer, mit írtál.
Látod, ez nem igaz. A blasztocita sejtek életképesebbek, ellenállóbbak, de sajnos itt sincs 100% garancia arra, hogy megtapadnak. Különben már több mint egy hónapja ikrekkel lennék terhes :( Ha a szervezeted és a hormonjaid nem úgy működnek, ahogy az kellene, akkor lehet a beültetett petesejt akármilyen szuper, igenis előfordulhat, hogy nem sikerál :? Sajnos...

Dezsina,
te kicsit bolond vagy :lol: méghogy elrohannak??? Ott fognak tömörülni és kórusban kiabálják, hogy én, én, én!!!! :lol:
Ezek a kis katonák erre születnek! Ha pedig éppen nem lenne kedvük megküzdeni a petesejtekkel, akkor kiválasztják a legszebbeket és azokat injekciózzák a petesejtekbe. Na, akkor már nincs menekvés! :D Nálunk is ICSI lett belőle, mert kicsit (nagyon) kevesen voltak. És úgy nőttek, mint a gomba...
Ne aggódj, minden rendben lesz.
Ha nem bírod az Elevitet, szedhetsz Gravidát is vagy Maternát. Mindkettő van olyan jó, mint az Elevit és nem okoz szorulást. Ráadásul a Maternában még jód is van, az Elevitben nincs.
A nőgyogyim azt is mondta, sima Centrum vagy valamilyen multi vitaminbomba is jó. Ez olyan, mintha elmennél a boltba és kérnél terhesgagyót. Legalább a dupláját fogod fizetni, csak mert egy kis réteg veszi. Ha sima kantáros farmert veszel, az biztos nem olyan drága.
 
 


Sziasztok

wandrea
ti melyik meddőségi centrumba jártok?
 
 


Wandrea!
Megnyugtattál :lol:
Csak az izgalom hozza ki belőlem a hülyeségeket. Mert amúgy biztos vagyok benne, hogy sikerülni fog minden :!:
Az Elevittel kapcsolatban, ugye már meg kell egyem a maradékot, de lehet, hogy áttérek egy másikra. De annyira ezt nyomják, hogy ez a legjobb. Persze az is lehet, hogy tényleg elég kétnaponta. Pl. nekem meg sem említették, hogy szedjek valami vitamint.
Ja és amúgy a punkcióra vinnem kell Utrogestan-t és 4 ampulla Progesteron injekciós fiolát. Ezek szerint már ott elkezdődik a progeszteron bombázás. Ez majd jól ad a ciciknek :oops: Legalább ennyi jó lesz benne :lol:
Mennyi Utro-t kell naponta használnod? És Estrofem-t szedsz?
 
 


Wandrea, igazad van, kicsit túloztam :) De állítólag tényleg nagyon jók az eredmények blasztocitával. Bisztos, hogy a tieid már blasztocita állapotban voltak? Nem lehet, hogy itt máshogy definiálják a blasztocita állapotot?

Dezsina,
ne izgulj, ha nem megy segítség nélkül, megcsinálják ICSI-vel, nem kell egy következő programra várnod :)

Az én dokim folsavat szedet velem. Kérdeztem, az elevit nem jó-e, mert az van otthon. Először azt mondta, jó az is, de aztán direkt mondtam neki, hogy ha ő a folsavra esküszik, akkor inkább írjon fel nekem.
 
 


vagyis bocsi, a folsavat nem kell felírni... de azt vettem.
 
 


Dezsina,
nekem Utrot csak a punkció másnapjától kellett, 3X2-t. Choragon injekcióbol meg egy ampullányit kaptam a beültetés után közvezlenül, majd kétnaponta fél ampullát.
 
 


És a folsav mellett napi 3X1 MagneB6-ot szedek. Biztosan mondja majd az orvosod a punkció vagy a beültetés napján, hogy mit ajánl.
 
 


A Centrum vagy sima multivitamin szerintem pont azért nem jó, mert nincs benn folsav. Az Elevitben van.
 
 


Persze a multivitamin az általános erőnlétet biztosítja, a folsav meg majd a "babónak kell"...
 
 


Dezsina!
Nekem pl. mindkét (lombikos és saját nőgyogyim) is azt mondta nem kell szednem elevitet. Egyek szépen mindent és akkor semmi szükség rá. Csaka magne B6-ot 3X1-et és a folsavat az nagyon nagyon fontos. Szóval nekem nem kellett szedni úgyhogy ez is orvosfüggő szerntem.

Négy ampullával fogsz kapni egyszerre progi szurit? Fúúúúúú az kemény. Nekem egyesével ment de ajánlom hogy borogasd a popidat mert sikerülni fog akkor 12. hétig megy a szuri és hát igencsak megviseli az ember lányát. Én mindig szépöen elmasszíroztam jó még rá a pehanbutazon (bocsi lehet nem így kell írni) krém és a borogatás, jegelés.

Zsebi
Kép


Lányok!

Köszönöm a bíztatásokat :!:
Mindent figyelembe véve is izgulok. Sajna hétvégén nincs lehetőségem netezni, hétfőn tudjátok miért nem!
Kedden reggel jelentkezem :!: Drukkoljatok! Én is azt teszem :lol:
Mindenkinek jó pocakosodást :D
 
 


Dezsina,
szerintem mindegy mit szedsz, ha valamennyire ügyelsz az egészséges kajákra is, akkor nem lehet gond :D
Estrofem-et csak a mostani fagyis hónapban kaptam, csak a beültiig, hogy vastagodjon a mnyh. Három nappal a beülti előtt kezdtem az utro-t, elvileg 3x1-et, de én 3x2-t "szedek". A stimu után 3x3-t kellett.
Nagyon szorítok neked, ha ezt már nem is olvasod :D
Jelentkezz, ha túl vagy a leszíváson.

Lili,
biztos nincs intézményenként más-más blasztocita definíció :D A két legnagyobbnak nálunk már nem látszottak a sejtjeik, a biológus csajszi el is magyarázta tök részletesen, hogyan osztódnak a sejtek, milyen szépséghibái lehetnek, mutatott erre példát is. A többi is mint írtam 11-12 sejtes volt. Azt mondta, úgy kell elképzelni, hogy ha már 16-32 sejtesek, elkezdenek nemcsak vízszintesen osztódni, hanem térben is. Egyébként van róluk képem is, ott is egyértelműen létszik a különbség a morulák és a hatsejtes között (ő indult el egy nappal később). Azt is mondta, hogy az ilyen blasztocitákat utána kicsit máshogy is fagyasztják.

Ahogy Zsebi is mondta, nem mindegyik doki erőlteti az Elevitet. Ha pedig úgyis szedsz külön folsavat, akkor egyáltalán nem kell az Elevithez ragaszkodni, csak mert abban az is van. A dokim mindig azt mondja, a baba mindent leszív az anyától, és mindent olyan mennyiségben, amennyire szüksége van - ezért nem kell aggódni. Viszont mivel az anyától elvonja, neki kell saját maga számára pótolnia és erre jó bármilyen multis bogyó. A folsav is megtalálható sok zöldségben meg más élelmiszerben is, tehát ha egészségesen étkezel, akkor van folsav bevitel, viszont azért írják elő vagy javasolják külön, mert a természetes folsav nehezen szívódik fel, a tabletta pedig biztos, elegendő mennyiségben jut el a babához.
Én régen Maternát szedtem, a szoptatás alatt is, mindig jó volt a véreredményem, nem romlottak a fogaim, nem hullott a hajam, már a terhesség 6. hónapjától volt tejem (na, ennek nem örültem :lol: ) és a kisfiam két éves koráig nem volt egyszer sem beteg. Még amikor a mi taknyunk-nyálunk összefojt, olyan betegek voltunk, akkor sem kapta el.

Zsebi,
az előző lombikjaidnál is progi szurit kaptál vagy utrot? Mennyibe kerül a szuri? Nem tudod, mi alapján döntik el, hogy szurit adjanak vagy ezeket a golyókat?
Ha van képed, tedd fel ide nekünk is, hadd meríthessünk belőle erőt :D

Monyo,
Pécsre járunk, a SOTE-ra :lol:
 
 


Oops, POTE-ra, csak megint nem voltam észnél :lol:
 
 


Wandrea!
A második lombiknál kaptam progi szurit (2 ampulla/nap) + duphastont 3X2/nap) és most a negyediknél kaptam progi szurit de csak egy ampulla / nap és utrot 3X2/nap. Nem tudom hogy mitől függ hogy mit kap az ember támogatásnak. NEkem igazából midnen lombiknál más és más volt a támogatás.

1. lombik 3X2 utro semmi más + choragon szuri két naponta összesen 3 db.
2. lombik 3X2 duphaston + 2 ampulla progi szuri
3. lombik csak 3X2 utro
4. lombik 3X2 utro + 1 ampulla progiszuri + az et napján kaptam egy ampulla choragont

A progi szurit most a negyediknél csak a transzfernél döntötte el hogy menjen vagy ne menjen a progi szuri.
A progi szurit nem lehet Mo-n venni a pharma futárral kell recept alapján behozatni 50 euró 50 db. szóval igazából nem drága egy ampulla belőle. Viszon a 12. hétig kell kapni.

Drukkolok neked nagyon nagyon nagyon!!!!!

Pocakképre gondolsz? vagy uh-ra mert uh képet már a 9. héttől nem kaptam :(

Zsebi
Kép


Zsebi,
igen, uh-sra gondoltam. Majd ha legközelebb mész, ne felejtsd el feltenni ide :D
Ma egész nap fázom, egyszerűen meg akarok fagyni, apát már jól kiidegeltem :roll: Nem tudom, mi lehet. Nincs lázam, a hőm 37.0 szájban mérve, egyébként 36 körül szoktam vegetálni. Remélem, nem leszek beteg :? Kicsit gyengének is érzem magam, és ásítozom össze-vissza, de nem tudok aludni.
Bocsi az off-ért :?
Na, ha már így kinyafogtam magam, elteszem magam holnapra. Elvégre egy 12 napos terhesnek kell a pihi :wink: :lol:
 
 


Sziasztok!

Jól eltűntem, tegnap reggel óta egy betű se! Ne örüljetek, ez nem jellemző rám!
Nemigen volt időm, pedig semmi lényegeset nem csináltam. (na jó, tegnap este azért volt egy kis fontos elintéznivalóm :oops: :lol: ) Asszem lassan helyrejövök. Mielőtt kimúlik az uram végelgyengülésben! :lol:

Lili!
Biztos nem árt a + hozzáállás, de csodát az sem tesz. Viszont a kétkedés se jelenti, hogy nem jön össze. Csak próbálj nyugis lenni! Szerintem is természetes, hogy az ember a csalódások után már összezavarodik néha! És az utolsó pár nap a leghosszabb meg legnehezebb. Kitartás! Mindjárt tesztelsz egy ilyet:+++++

Hajnóca!
Magadról nem is írsz! Jól vagy?
Én már szívesen izgulnék a te tesztedért is!

Dezsina!
Látom, hogy már nem vagy, de azért megírom, hogy gondolok majd rád hétfőn! Szegény apa hajnal hatkor biztos másra se vágyik...Azért nekik is jó szar lehet!
Olyan nincs, hogy elmenekülnek! lesz egy halom gyerek! Ez olyan vicces, nem?
Nekem telefonálgatni kellett mindig, hogy mi a helyzet, szétparáztam magam, aztán minden szuperül ment. Ne izgulj, ha érettek a sejtek, nincs mese, jön a megtermékenyülés és az osztódás. Te meg kb csütörtökön terhes leszel! :lol:

Wamdrea!
Esküszöm, te egy hős vagy! Bár írni nem tudtam, de többször belestem, nem csináltál-e tesztet! Én már nem bírnám! Holnap már a 13. nap, szerintem egy 25-ös teszt már bizti kimutatja!
És a tüneteid naggyon bíztatóak! Csak nyafogj! Remélem, még fogsz is: hányinger, émelygés, hányás...Már alig várom! (bár úgy emlékszem, a kisfiadnál nem voltál rosszul, ugye? na, majd most!)

Nálam semmi különös, szúrkálok ezerrel. Bár az elmúlt két napban nem fókuszálok annyira a témára. Fura is, néha tök kimegy a fejemből. Bizos azért, mert megnyugodtam, hogy beindultak a tüszők. Annyira, hogy jól feszülnek a petefészkeim. De most örülök neki. Hétfőn uh, kíváncsi vagyok mennyi lesz és mekkorák!

Na jó éjt, holnap igyekszem többször benézni! :)
 
 


Backa!
Drukkolunk hogy minél több petesejt növekedjen, hogy aztán legyen sok szép embiró.

Wandrea!
neked pedig drukk ezerrel hogy te is kaphass egy zebrát holnap, holanpután.
Az jó ha a hőd fent van mert a terheseknek fent marad. :)

Jó ha legközelebb kapok képet akkor felteszem, hogy milyenek is már a mi kis manócskáink. :)

Zsebi
Kép


Szia Zsebi!
Olyan hülye vagyok!
Az előbb neked is akartam írni! Konkrétan : képet követelni! Elvégre nem minden nap lát az ember ilyen nagyon reménykeltő és bíztató felvételt!
Mi az, hogy nem adnak képet? :evil: Pofátlanság! Hú, már jó nagyok lehetnek! Mikor kell menned? Már totál látszanak majd! Nagyon izgi!
Köszi a drukkokat! :)

Wandrea!
Bocs, hogy az előbb elírtam a nevedet! :oops:
 
 


Sziasztok!
Már nem emlékszem hogy melyikütöket érdekelte, de a A várva várt babák c. könyv BEncsik Andreától (amiről írtam hogy nagyon sok hasznos info van a lombikkal kapcsolatba) ha a www.lombikbaba.com-on renelitek meg akkor most 2900 helyett 1900 forintba kerül.

Jó éjszakát. Kép

Zsebi
Kép

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: