Új privát üzeneted érkezett!

Áá, köszi, ezen átsiklottam annak idején. Beugrok valamikor az Aldiba.
A kölesgolyó az jó nekünk? Cukor nincs benne...

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Azt nem ismerem, mármint, még sosem ettem... :roll:

Kép
 


A gyereknek sok kölesgolyót vettem, mikor kicsi volt. Szerintem finom, apja szerint fűrészpor.



 
 

 
 

Vicky, az OK hogy az íze milyen, de IR szempontból jó szerinted?

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Szerintem ch nem sok lehet benne, de nézz be egy dm-be, a zacskóján rajta kell lennie. Ez csak puffasztott levegő. :-)



 
 


Sziasztok!
Néhányan talán még emlékeznek rám (korábban csibuc nickkel írtam)...

vizi: a sós krékerek többsége sajnos cukros, az ízük miatt kell a hozzáadott cukor. Sokkal kellemesebb. A natúr nachost imádom, de még ahhoz is adnak gyakran cukrot. Uzsira néha nachost eszem, külföldről szerezzük be, kis sajjtal átsütöm, adok hozzá paradicsomot és olivabogyót, isteni :) A korpovitot én kifejezetten szeretem, nekem ízlik, de 3 év után már minden más.

Képzeljétek találtam a múltkor Ausztriában steavia-val édesített Danone joghurtot, a neve Danvia. Magyarországon nincsen forgalomban, pedig nagyon jó ízű, mindenféle gyümölcsös és vaníliás is van. Írtam a Danone-nak, hogy tervezik-e itthon a bevezetését, jött a válasz hogy natúr joghurtot vagy tejfölt vagy kefírt ajánlanak :evil: Aki valamilyen formában hozzá tud jutni, annak jó szívvel ajánlom a Danvia-t, egy pohárban kb. 12-14 gr CH van, mellé 3-4 db korpovit keksz tökéletes uzsi és nem is egyhangú :)

Jó ideig nem követtem ezt a topikot, lemaradtam a babákról is. Lucuzs és eclipse gratulálok Nektek a harmadik és második babához. Alkalmasint még visszaolvasok :)
 


Sziasztok!
Ma első CTG. Halálra melózom magam, rengeteg befőzés, eltevés, kerti munka a végsőkig. Kistesó motyója megvan, csak "fejben" nem vagyok még kész a fogadására (szüléstől nem félek csak az utána kezdődő időszaktól két manóval).

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Bettinyo, köszi a tippet! Ez az az Activiás ivójoghurt? Horvátországban asszem láttam. Vicces a Danone válasza... még jó, hogy nem azt írják, igyunk vizet... :roll:
A Darbo kalóriacsökkentett lekvárjait se látom itthon, csak elvétve a diabetikusból (szorbittal... hát, szorulásosok előnyben :lol:)

Eclipse, hajrá!!! :)

Kép
 


Eclipse, valóban hajrá :P

Arra gondoltam, ha többen írnánk érdeklődő levelet a Danone-nak, akkor lehet hogy elgondolkodnának rajta... Bár én nem nagyon eszek gyümölcsjoghurtot, csak házit, de lehet írok nekik én is. Egy próbát megér :)

Ma elzarándokoltunk a férjemmel a diabetológiára (nem megyek egyedül, úgyis elájulok), és a doki nagyon bunkón közölte a várakozókkal, hogy minek jöttünk, és hogy az fogadjon minket, aki idehívott... No comment. Tudni kell, hogy 2 hete is ott voltunk, akkor szabin volt a doki. A férjem kicsit kiakadt, végül 1 óra ücsörgés után közöltem az asszisztenssel hogy kérek időpontot jövő hétre is mert nem fogok fél napot itt ücsörögni. Jó, nem? :(

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok, ha lehet.
PCOS, (autoimmun) PM alulműködés, vérszegénység, van itt valaki, aki ugyanígy áll és sikerült a baba?

Bevallom őszintén, eléggé el vagyok keseredve, mert félek, hogy nem lehet több babám. :(
Egy 3 éves kislányom van.


Zitus, szia!
Levél az igazgató-főorvosnak, betegjogi képviselőnek, önkormányzatnak...? Nyilván nem jódolgában jár az ember diabetológiára, hanem mert gondja, kérdése stb. van? Esetleg, a könnyebbik út, adni egy kis pénzt a baromnak? (egyszer nekem ez bevált... rögtön a mobilszámát is megadta a szóbanforgó izé, orvosszerű lény...)

Lisboammm, üdv közöttünk!
Pajzsmirigy-alulműködés gyakori rendellenesség, abszolút nem a tragédia-kategória, jó esélyekkel lehet babád, sikerrel kezelik! Nekem más a gondom, de ha lehetne választani, pont ezt választanám, de tényleg! :)

A nickeddel kapcsolatban, hadd kérdezzem meg, esetleg portugál a férjed? Csak mert több topicban is találkoztam lányokkal, akik portugál pasikhoz mentek hozzá - nagyon kapósak! :lol:
Hmm, mi nászúton voltunk ott! :)

Kép
 


manguszta: nem az Activia-s ivójoghurt az, ennek a cukormentes változata van már Magyarországon is (nekem nagyon nem jön be, olyan műízű vagy nem tudom milyennek érzem igazából).
A Danvia ilyen: http://danvia.at/ (katt a linkre)
Darbo kalóriacsökkentett joghurtokat ugyanabban a boltban veszem, ahol a Daniva-t is :) Szerencsére a helyi piacon van egy lány, aki Ausztriából hoz be élelmiszereket, így őt szoktam kérni, hogy hozzon.

lisboamm: üdv a klubban. Nekem mindezek megvoltak, igaz nem autoimmun PM alulműködésem volt, "csak" normál alulműködés. A lánykám a hónap végén lesz 2 éves. Most már ilyen huncut:
Kép

vizi: kollektív levélírás jó ötlet, de hogy működik-e? Hát passz...
 


Nem protugál, balatoni!:) Mi Lisszabonba mentünk nászútra, azóta "vagyok" Lisboa általában, csak itt már foglalt volt.


Nagyon szép kislányod van!:)


Lisboa: Üdv itt is, az anyatanyán is egy fórumon vagyunk. Kitartás, lesz ott tesó.



 
 


Igen, a vonalzód ismerős volt!:)


Sziasztok!

Ma sikerült horogra kapni a már említett diabetológust, egész rendes volt. Viszont: a 7 körüli cukraim (reggeli után 1 órával, 7,2 volt a legmagasabb, heti max. 3-szor, utóbbi héten 1-szer) szerinte nagyon magasak, úgyhogy inzulint fogok kapni valószínűleg. Holnap mehetek vissza cukorterhelésre, miután ma 4-szer szúrtak meg a sima reggelizős vérvételeken...

Én nem vagyok orvos, de ott a terhesgondozóban a többiekkel beszélgetve hallottam, hogy szinte senkinek nincs 7 alatt a cukra, sőt, még nekem a legjobb. Valóban indokolt az inzulin? Nekem nincs vele gondom, de így is folyton ájuldozom, ha a 7 körüli cukraimat lenyomják 5-re, akkor az jobb lesz? Ill. mi van ha nem 5-re nyomják le, hanem 2-re?? Tapasztalatok?

Illetve még ezt szeretném tudni, hogy aki kapott inzulint: a beállítás hogy megy? be kell feküdni? Hallottam ilyet is, olyat is. Hány nap? Melyik osztály (belgyógyászat vagy terhespatológia?)? Én a Margitba járok, ha valami csoda folytán onnan van valakinek tapasztalata, az még jobb lenne.

Köszi a segítséget!

Többiek, jól vagytok? Eclipse, van már valami jele a Kismanónak?

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


7 fölötti cukrokkal én is rögtön inzulinos lettem, bár én diétával mértem ennyiket. Sajnálom, de meg lehet szokni.



 
 


Vicky! Én is diétával mértem ennyiket. 13. hete diétázom... Inzulin adag beállításról tudsz írni?

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Nekem 4 nap kórház volt és nézték a cukromat. Utána 2 hetente konzultáció, hogy kell-e emelni az adagon.



 
 


Köszi hogy írtál! 4 nap?? Az jó sok. De a fő hogy a Baba jól legyen :)

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Közben éjszakára volt, hogy haza is engedtek. De nem minden kórház ugyanígy csinálja.



 
 


Sziasztok!

Vizi, sajnálom :(

38. hét és már nagyon várom a kismanót!
Elkeverődött 32. heti HBa1c leletem most került elő, tökéletes lett. Ilyet is jó nézetni, az átlagos vércukorszint értékeket mutatja meg visszamenőleg hetekre. Most így a végén szétzabálom az agyamat. Apával vasárnap voltunk Visegrádon szárnyashajó kiránduláson, nem nagyon csináltunk semmit, sétálgattunk a Dunaparton Nagymaroson meg Visegrádon, meg kajáltunk. Ugyanazzal a hajóval jött vissza Cseh Laci is, jó nagy fekete szemüveg volt rajta de nem tudta magát elég jól álcázni, valaki felismerte és rárepültek fényképeszkedni meg autogrammot kérni :)

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Eclipse,

Elhiszem, hogy már várjátok! az utolsó időszak telik a leglassabban.

Kép
 
 


Képzeljétek, meglett az új terhelés eredménye, 6,1 lett a 2 órás cukrom :))) Úgyhogy egyelőre jegelhetem az inzulin-témát :D

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Gota, az alsó vonalzódon a kislányod nagyon hasonlít a kis keresztlányomra (bár ő már 5 éves), nagyon szép kislány, gratula hozzá!!

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Vizi, gratu az eredményhez! :)

Kép
 


Vizi, de jó, maradjon is így!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Vizi,

köszönöm, és én is gratula az eredményhez! csak így tovább!

Kép
 
 


Eclipse??????

Kép
 
 


látom Eclipse nem ért még ide, ami nem csoda, mert már kétgyerekes anyuka!!!

augusztus 29-én megszületett Eclipse kisfia: Csaba!!!
nagyon jól vannak, 36 órával később már otthon voltak!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol:

részleteket talán majd később ír Eclipse személyesen...

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
 
 


eclipse: Gratulálok és jó egészséget az egész családnak!



 
 


Én is gratulálok! :)

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Eclipse!!!!

Nagy gratuláció!!!!! Képet ha tudsz tegyél fel! :lol: :lol: :lol: :lol:

Lucuzs!
Minden rendben???? Tudjátok már hogy fiú-e,vagy kislány?? Vagy a kék vonalzó jelzés értékű?

Kép
 
 


Mók! Igen, minden rendben nálunk! :D A vonalzó téved! Úgy tűnik kislány érkezik hozzánk november végén: Fruzsi. :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
 
 


Lucuzs!!!!

Hát akkor nagy gratuláció,nagyon örülök nektek,és annak is hogy olvastam felőled... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
 
 


Eclipse,

gratulálok! Jó hamar hazaengedtek :shock:

Lucuzs,

neked is grat Fruzsihoz!

Kép
 
 


eclipse: gratula!


valakik itt régen írták hogy nem nagyon hízott a babájuk de valami csepp segített. sajnos nem emlékszem a részletekre de most nagyon jó lenne. Aki tud légyszíves segítsen!

Kép
 
 


Nálunk Barbus étvágyának jót tett a béres csepp, de nem tudom mennyi idős kortól lehet adni a gyereknek. Csak az a lényeg, hogy c vitamint is kapjon mellé.



 
 


Horibol,

mi most kezdtük el szedni a Vitacolan-t. ez egy szirup, és jó étvágyat csinál. azt nem tudom, mennyi idős kortól lehet adni.

Vicky,

tesó projekttel hogy álltok?

Kép
 
 


gota: Már spontánkodunk ebben a hónapban. Remélem sikerülni fog.



 
 


Vicky,

mennek a drukkok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
 
 


gota: Köszi. A lányod van a 2010-es pcos-es fotóalbum elején a facebookon. Ez, ami a vonalzódon is van. Milyen kicsi volt még ott.



 
 


A Kelenföld Missziós Központ épületében (Budapest, XI.kerület Etele út 55.) 2012. október 6-án, szombaton 10:00 – 17:00 között újra megrendezzük éves közönségtalálkozónkat!

Fókuszban az életmódváltás: új élet egy új életért
...
Ne hagyd otthon a családot sem, hiszen lesz szoptató- és pelenkázószoba a piciknek és játszószoba a nagyobbaknak.

A belépőjegy ára 990 forint, ezért értékes ajándékcsomagot is kapsz támogatóink jóvoltából. FONTOS: A részvétel előzetes regisztrációhoz kötött, ezért kérünk, hogy feltétlenül jelezd részvételi szándékodat a pcos.talalkozo@gmail.com címen!

Részletes program:

Délelőtt:

- Hriczu Andi NIA előadása
- Séf előadás - Főzőcske a színpadon: D.Tóth Kriszta, a DTK Show műsorvezetője édesapjával közösen, Zentai Andrea dietetikus irányításával készít egészséges ételeket
- Diétás kiscsoportos gyakorlat dietetikus szakembereinkkel
- Büféebéd

Délután:
- Metformin babamozi
- Szénási Kornélia: Várakozásból készülődés: A szülővé válás állomásai
- Monspart Sarolta: A család egészséges életmód karmestere a NŐ!
- Kriston Andrea: A lényegen változtass, a többi nem számít!
- Életmódváltó játék filmbemutató
- Nánási Marianna önkéntes beszámolója az Életmódváltó játékról
- Körvezetők, vagy önkéntes segítők személyes bemutatkozása
kiscsiga123
csiga
 
 


Vicky,

bizony, megy az idő rendesen!

Kép
 
 


Sziasztok!

Még lehet jelentkezni az idei metformin babamoziba, akár pocakkal is (szept.25-ig)

Amit küldenetek kell:



- baba neve

- szül.dátum vagy várható születése

- pár sorban az előzmények

- jó minőségű fotó (de legyen egy megás méretű....)



A képeket küldhetitek : sari.nora@pco-szindroma.hu



A mozit okt.6-án vetítjük a közönségtalálkozón. Bővebb infók folyamatosan a Facebookon vannak!
kiscsiga123
csiga
 
 


Sziasztok!

Jól eltűnt mindenki..... :(

Vicky, Gota, Juli,
hogy álltok a tesóval????

Ettől a ciklustól már mi is próbálkozunk! :) Mondjuk most nem jártunk sikerrel, de remélem minél hamarabb beköszönt majd a tesó!

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
 


Tesó projekt halad, még nem vagyok terhes, de ez még csak a második ciklus. Mondjuk a hétvégén csapatépítésen voltam és sokat festettünk, úgyhogy remélem nem leszek pont most babás, nehogy baj legyen. De még ráérünk.



 
 


Hajrá tesók!!!!!!!!!!!!!!

Vicky,

meddig spontánkodtok?

Meli,

és ti? bíztok megint a spontánban, vagy gondolkodtok másban is? Mi úgy terveztük, hogy tavasszal kezdünk neki...

Lucuzs,

mikorra vagy kiírva?

Kép
 
 


Sziasztok! :)

Vicky,
hajrá spontán tesó! :)
Nektek egyébként hány inszem lehetőségetek van még? HA véletlenül nem jönne spontán a tesó, mikor léptek tovább?

Gota,
akkor Ti még nem is próbálkoztok?

Nekem holnap kezdődik egy új ciklusom, kíváncsian várom, hogy hogyan alakul majd!Egyenlőre spontánkodunk, de ha nem jön hamar a tesó, akkor elmegyek a dokimhoz, és megbeszéljük a továbbiakat! Nem szeretnék ismét éveket várni..........

Mostanában kezd kihalni a topic :( Ezek szerint nincs senki más, aki babát szeretne????

Drukk minden próbálkozónak!

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron