Új privát üzeneted érkezett!

Az utóvacsi nekem nagyon nem akar beleférni az életembe (utálok lefekvés előtt 3-4 órával enni/inni vizen kívül) , ezért lett több az ebédnél meg a vacsinál.
Ti mit esztek/ettetek utóvacsira? Vicky tejet, mások? Kedden megyek a diétás nővérhez, tutira nem fog tetszeni neki a diétám mert nincs benne utóvacsi...

Ma reggel vizes műzli és tej nélküli pótkávé után 6,1-et mértem :) Remélem mindent jól csinálok és tényleg ilyen jó.

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Vizi: Pedig az utóvacsi kéne, hogy éjszaka vagy hajnalban nehogy lemenjen a cukrod. Valami jó lenne a víz helyett.



 
 


vizi87:

Cukor
0: 3,77 ref: 3,61-6,11
60: 5,83 ref: 6,7-9,4
120: 4,43 ref: 3,8-6,6

Inzulin
0: 3,3 ref: 0-27
60: 53,3 ref: 0-55
120: 25,5 ref: 0-45

Kép
 
 

 
 

Horibol! Nem nagyon értek hozzá, de az inzulinod magas, nem?

Képzeljétek, kezdek rászokni az utóvacsorára... Nekem is tejet javasoltak, de mindenképp keksszel. Most 1 dl tej cikória kávéval (ez egyébként vércukorcsökkentő) és 2 szem cukor stop keksz a nyerő nálam.Amúgy megdícsért a dietetikus, hogy szuperjól csinálom a diétát :)

Eddig 6,7 volt a legmagasabb 1 órás cukrom. Most azt mondták, az ELSŐ falat után 1 órával mérjem, így meg csak 6 lett :) Csak van értelme ennek a folyton-evős diétának... (mindig ki akarok pukkadni)

Amúgy 3 hetente lesz jelenésem reggelivel és tízóraival a vérvételen (1 órás cukrot néznek csak reggeli és tízórai után), jövő kedden kezdem.

Más: Akinek volt méhszáj-problémája. Szinte állandóan nyilall a hüvelyembe bal oldalon, azt mondta a doki szerinte a méhszáj, és jobb lenne ha nem nyilallna. Mit lehet ezzel csinálni? Egész nap pihenek (=fekszem). Ötletek? Amúgy most épp 2-3000 a méhszájam, volt már 2000 és 3000 is, néha jobb, néha rosszabb. Mondta a doki hogy ő még ilyet nem látott...

Bocsi, hosszúra sikeredtem.

Többiek, hogy vagytok?

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Kedves fórumozók, utoljára szeretnélek szavazásra kérni titeket!!!
Márti üzenete:
"Kedves Ismerőseim!
Mindenkit szeretnék kérni egy utolsó szavazásra, a mai napon éjfélig lehet leadni a szavazatokat!Kérlek benneteket, hogy mindenki ossza meg üzenőfalán az utolső kampány szlogenjét, hogy miért érdemes a projektemre szavazni:)

Nyissuk ki az összes csapot egyszerre, mert nem hiábavaló a Gyermektelenség?Van remény!Szívügyem a PCOS prokektet támogatni:)

http://apps.facebook.com/foallasuangyal ... t=3&ref=nf


Köszönöm szavazataitokat!
kiscsiga123
csiga
 
 


Zitus: Nekem a 20. héten lett 2000, a 24. héten 1 ujjnyira nyílt a külső méhszáj, a 28-on lett 2111. Ekkor kaptam tüdőérlelőt meg extra adag magnéziumot. Nekem nem nagyon segített semmi. De kihúztuk a 37. hétig.



 
 


Egyébként ügyes vagy a diétáddal, csak így tovább.



 
 


Sziasztok Lanyok!!
Orulok hogy ratalaltam a topicra, es hogy meg ilyen aktiv is. Nem olvastam el mindent az elejetol kezdve mert kicsit hosszu lenne.
Rolam annyit, hogy van mar egy gyonyoru lanyom (nem akkorra tervezett baba amikor jott, megszakitasos vedekezes mellett fogant). Februartol kezdtunk volna a kistesora gyurni, de a szoptatasrol valo leallas utan decembertol egyszeruen nincs normalis ciklusom (holott szoptatas alatt volt.) Decemberben es januarban egyfolytaban megvolt, azota csak ketszer, februar es majus 23-an. Nagyob sokszor voltam dokinal ezido alatt, es kertem hogy csinaljunk mar valamit, mert valami nincs rendben velem, erzem, de folyton csak turelemre es varakozasra intett. Vegul mult szerdan mar latni lehetett a kis tuszocisztakat a petefeszkeimben, azt mondta pco, es hogy keressek fel egy endokrinologust.
Egy vilag dolt ossze bennem, egybol arra gondoltam, hogy soha tobbe nem lehet gyerekem, pedig pont most kezdtunk bele, annyira szerettuk volna.
Mostmar kicsit jobban vagyok, de nagyon aggodok, jov. het szerdara kaptam idopontot az aestethica orvosi kp-ba dokihoz.
Szeretnem ha roviden megosztanatok a tapasztalataitokat velem, hogy tudjam mire szamitsak. illetve hogy kinem mennyi ido utan sikerult a baba? Lehet igy meg huvelyi uton szulni? ettol is teljesen kivagyok, hogyha tehere esek akkor csaszarral kell majd szulnom? vagy ettol lehet meg teljesen normalis terhesseg?
Hogy lehet az hogy elotte soha semmi bajom nem volt, raadasul "szerencsetlen" kis előgazfickoktol estem teherbe, most megis hirtelen pcos lettem???
Selejtesnek erzem magam, es felek, hogy soha tobbe nem elhetem at a terhesseg, szules, es anyasag oromeit.
Kerlek segitsetek nekem.

Lilypie Third Birthday tickers


Köszi Vicky a biztatást!

Bejja!
Először is nyugi, nem dőlt össze a világ, minden rendben lesz!
Egy pár kérdésedre válasz: nekünk az első terhesség (ikerterhesség) 2 év után sikerült spontán, de sajnos elvetéltem. A második kb. 1 év után, ekkor egy hónapja szedtem merckformint, de ezen kívül spontán sikerült. Látod a vonalzómon épp hogy állunk. Simán lehet normális terhességed, de valószínű a cukorproblémák elő fognak jönni.

Nem tudok róla hogy ne lehetne hüvelyi úton szülni PCO-val, én is nyilván arra gyúrok mint gondolom a legtöbben. Eddig senki nem mondta hogy ne lehetne.

A többi endokrinológiai dologgal kapcsolatban inkább a tapasztaltabbak segítsenek mert mi meddőségibe jártunk és sosem voltam igazi endokrinológusnál, hülyeséget meg nem akarok mondani.

Fel a fejjel, ez fontos!!

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Szia Bejja!
Akinek egyszer már összejött, ott a második is, így vagy úgy, de meglesz! Ne parázz, nem lesz itt semmi baj! :-)

Az a jobbik eset, ha nincs rendes mensid, azt gyógyszerrel simán meg tudják hozni. Bőven fel vannak erre készülve a nőgyógyászok. A PCOS-ra meg majd felírnak merckformint vagy más metformint, előtte meg, gondolom, kell egy hormontükröt csináltatnod, hogy lássák, melyik hormonod állítódott el.

A hüvelyi szülést szinte minden szülész/nőgyógyász előnyben részesíti. Úgyis magas a császárok aránya, úgyhogy erőltetni, na azt tuti nem fogják. Ha a baba és te jól vagytok végig, miért is kéne császár?

Amúgy megsúgom, nem olyan rémes az. Nekem volt egy nagy hasi műtétem, nagyobb-rosszabb vágással, mint a császár, túlélhető. És nem vagyok másabb ember attól, hogy van egy sebhely a hasamon :-) Nem attól anya az anya, hogy hol jött ki a gyerek!

Kép
 


Koszonom az eddigi valaszokat. hat en a heten megyek vervetelre, van beutalom, de azon nincs tsh, meg egy csomo -most még - felesleges dolog is van, es leghamarabb 2 het mulva lesz kesz, nekem meg jovo het szerdara kell, ugyhogy raaldozom a penzt, es maganlaborba megyek. tudnatom tanacsot adni, hogy elsore mit erdemes megnezetni? en a kovetkezokre gondoltam:
- tsh (+ t3, t4 frakciok)
- prolaktin (ezzel szinte biztos hogy van baj, mert nyomasra meg mindig jon valami tejszeru a mellembol)
- tesztoszteron.
szerintetek kellene meg valami? gondolkozom ezen a cukros inzulinos dolgon, inkabb meg kene csinaltatni most hog szerdan esetleg mar gyogyszert is kapjak. csak nem tudom ennek mi a hivatalos neve?

Lilypie Third Birthday tickers


Bejja,

Ne haragudj, de szerintem ha a dokid ezeket nem írta elő, akkor így első hallásra nagy dilettánsnak tűnik. Én rögtön lecserélném. Ezt azonnal és rögtön neki kellene javasolnia, nem arra kárhoztatnia a pácienst, hogy neki kelljen a netről kiböngészni hogy milyen vizsgálatokra is lenne szükség.

Nekem ezt írta fel a dokim:
- ciklus 4-ik napján FSH, LH és prolaktin
- ciklus 19-ik és 23-ik napján progeszteron (már ha 28 napos ciklusaid vannak; nekem rövidebb a ciklusom, emiatt 17 és 21 napon kellett)
- TSH

mivel ezek mind normális eredményt mutattak, továbbá csináltattunk, szintén vérvételes vizsgálattal kimutatható:
- Leiden mutáció vizsgálatot
- protrombin (hátha mélyvénás trombózisra való hajlam miatt...)

A cukros-inzulinos történet neve cukorterheléses vércukor- és inzulinszint vizsgálat, éhgyomri, hatvan és százhúsz perces vérvétellel. Nagyon fontos, hogy nemcsak inzulint, hanem cukrot is kell méretni. Akkor is, ha mindenféle egyébkénti vércukorvizsgálatod rendben van.

Kép
 


Bejja: A pco-nál a ciszták a ciklus egy részében ott vannak, majd eltűnnek a mensivel. A pcos már más kérdés, de hüvelyi úton való szülést nem befolyásolja. Nekem 3 év és 4 inszem után sikerült a lányom, remélem a tesóhoz majd nem kell a meddőségi központot igénybe vennünk.



 
 


Sziasztok!

Zugolvasok, de sajnos írni már nem érek ide........

Bejja,
a pco nem befolyásolja a szülés menetét!
És a diagnózisához tényleg nem elég, hogy sok kis tüszőt látott a doki!
Egy teljes hormonpanel és cukor+inzulin terhelés kell, aztán utána meg egy hozzáértő orvos, aki eldönti, hogy hogyan tovább!
TErhesség alatt nem volt gond a cukroddal?
Nekem a kislányom 3 év és 2 sikertelen lombik után spontán fogant meg!
És Neked már van is egy babád, biztos lesz kistesója is! :)
Kitartás!

Juli,
Ti most hol tartotok?
Lett végülis ciklusod?Vagy kaptál clostyt?Régen voltál, mesélj!

Eclipse,
Te m eg nemsokára szülsz! :) Hogy rohan az idő............

Vicky,
Barbusnak mikorra terveztek tesót?MEnnyit kell még dolgoznod, hogy rendes tgyást kapj?

Puszilok mindenkit!
A próbálkozóknak sok-sok drukk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bár, ahogy most látom, nem sokan vannak várakozó állásban, bár lehet vannak azért más zugolvasóink is! :)

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
 


Melinda: Augusztus 1-jén lesz 1 éve, hogy dolgozom. 180 napnak kell meg lennie, a felében csak dolgoztam. De mivel augusztusban megyünk nyaralni, akkor még nem hagyom abba gyógyszert. Szeptemberben kezdjük a tesó projektet.



 
 


manguszta: az a baj, hogy most egyaltalan nincs is ciklusom, tehat elobb gondolom ezt kene helyreallitani, de ahhoz a kezdo legfontosabb hormonokat illetve cukorterhelest kell megnezni, hogy az azokra kapott gyogyiktol megjojjon. gondolom. na aztan majd lehet foglakozni a peteeressel, mert az most tuti nincs, ez egeszen biztos.
en magamnak meg azert akarok elkezdeni utanajarni, mert jovo het szerdan megyek eloszor endodokihoz, akihez mar ugy szeretnek odamenni, hogy van mar valami a kezemben amire lehet alapozni, es nem kuld el ugy, hog eloszor csinaltassam meg, es majd utana beszelunk, es mindezert mar ott is hagytam 9 ropit.
es mivel az sztks nogyogyasz konkretan tojt ra hogy egy normalis beutalot allitson ki annak tukreben, hogy megallapitotta, hog pco-s, ezert magamnak kell utanajarni.
egyebkent igen, a cukrom terhesseg alatt meg tokeletesen renden volt, mint ahogy a ciklusom is azelott. sosem maradt ki, egyszer ugy 4-5 eve volt egy cisztam amitol vagy 3 hetig vereztem, de kaptam ra gyoyszert, es utana megit semmi baj sem volt, egeszen idaig.
elmagyarazna nekem valaki egyebkent hogy mi a kulonbseg a pco es a pcos kozott. egyszer olvastam valamit rola a hugom miatt, de mar egyaltala nem emlekszem ra.

Lilypie Third Birthday tickers


Bejja, értelek!
PCO = policisztás petefészek (maga a petefészek, a cisztákkal)
PCOS = policisztás petefészek szindróma (a betegség neve)

Kép
 


Akciós IR szűrés az Oktogonnál. Kuponnal 50%

http://www.alkupon.hu/elozd-meg-a-bajt- ... cid=553980



 
 


Sziasztok lányok!
Végre rátok találtam, már pár napja kutatom a topkiot 8)
Pár szóban öszefoglalom az "állapotomat". A legfontosabb, hogy már van egy tündéri 4 és fél éves kisfiam, aki a legfontosabb nekem. Már két éve szeretnénk kis tesót, de sajna nem sikerül.
Tavaly kezdtem bele a komolyabb kivizsgálásokba. Először itt helyben, de sajna rá kellett jönnöm, hogy itt nem jutok ötről a hatra, így a Róbert klinikára menetem. Megvoltak a hormonos vérvételek, petevezeték vizsgálat :? , OGTT (inzulin szint is). Eléggé elhúzódtak a dolgok, mert dolgozom, anyumat műtötték stb.
Közben a páromat is vizsgálták, nála here viszér tágulat lett a diagnózis, ma két hete műtötték, így bízunk benne, hogy az ő része rendben van. Kopp, kopp.
Nálam a diagnózis PCOS. Nyéki doki javaslatára áprlisban végre eljutottam a Mensmentishez is, itt az IR is megállapításra került. Kaptam merckformint, csak 1x500 mg-ot kell szedni, azóta csinálom a diétát és a sport is jelen van.
Próbálok odafigyelni, ami azt hiszem sikerül is és nagyon nagyon várjuk az eredményt is. Tudom, 2 hónap alatt nem lehet csodát várni, de bízom most nagyon.
Gondoltam csatlakozok a kis csapathoz, itt végre senki nem néz ufónak :D
 
 


Szia mfati!

Biztatásképp mondom arra hogy 2 hónap alatt nem lehet csodát várni, hogy csodát várni mindig lehet, nekünk egy hónap Merckformin után fogant meg a kisbabánk! :)

Amúgy mért ilyen kicsi adag gyógyszert kaptál? 1*500 mg az nagyon kevés szerintem, én 52 kilósan, nem túl konkrét IR leletekkel, viszont D fokozatú PCO-val (több mint 15 ciszta/petefészek) kaptam 3*500-at.

Drukkolok!

Képzeljétek, ma kiderült hogy kislányunk lesz :P

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Vizi: Gratula a kis cunushoz.

Mfati: Üdv a csapatban, remélem sikerülni fog a tesó.



 
 


Üdv Nektek!
Ir-es zugoló vagyok :roll: Most épp újra aktívabban olvasgatlak Titeket, hogy képben legyek "diétailag" :)

Kedves Mfati!
Számomra is roppant furi az 1*500 mg, tudtommal 3*500 a "babaadag" (alapadag, körülöttem mindenki ekkora adaggal kezdte, és ha kellett ezt emelték)
Csodavárás :arrow: Az én első terhességem 25 napnyi metformin szedés után fogant meg 5 év, 2 inszem és 3 lombik után spontánul :wink:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Vizi: gratulálok a lánykához :D

Én is furcsálltam, hogy csak egyet kell szednem. Hétfőn voltam a dietetikusnál, rá is kérdeztem. Ő azt mondta, hogy jó így, mert a 120 perces inzulinom "csak" 22 :roll:
Hónap végén megyek vissza kontrollra Breyer doktornőhöz, hátha oksabb leszek. Magamtól nem merem megemelni az adagot. Szerintetek szedjek 2x1-et :?:

Oké, akkor várjuk a csodát 2 hónap után is :D
 
 


Vizi, gratula a lánykához! :lol:
Mfati, nekem is "PCOS light"-om van, de én is csak 2x500-at kaptam. Tehát nem a "babaadagot". Viszont kifaggattam a doktornőt, és azt mondta, hogy a kisebb "súlyosságú" IR-nél sokkal nehezebb belőni a megfelelő adagot. Jobb eredményeket a rosszabb állapotú pácienseknél tudnak elérni.
Erre mondhatom, hogy na klassz, de azt is, hogy tökjó, mert akkor egészségileg nem olyan gáz a helyet. Én december óta szedem a gyógyszert, és baba még sehol, pedig a stresszt is sikerült eddig lecsökkenteni. Eddig, mert hétfőn megszüntették a pozíciómat, így már nincs munkahelyem. Csúcs.
Jövő héten megyek a doktornőhöz, remélem, akkor többet tudok majd.

Kép
 


sziasztok!

meli!
köszi, hogy érdeklődsz, hiányolsz :) jól esett :D

jelenleg 38. cn-on tartok. 45-50 körül nézek vissza a dokihoz, ahogy megbeszéltük.
clostit nem kaptam erre a ciklusra, mert volt néhány (többihez képest) nagyobb tüszőm, és a doki azt mondta, csak túlstimulálna vele. szóval most várom, hátha majd júniusban... amúgy is arról volt szó, hogy nyáron jelentkezek, ha nem jön össze a tesóbaba.

ami elkeserít, hogy bár semmivel nem eszek többet, sőt! mint szoptatás alatt, mégis amióta abbahagytuk, azóta olyan mértékben hízom, hogy lassan akkora vagyok, mint ahogy szülni mentem :( egyszerűen nem tudok mit csinálni... fo*ok is attól, hogy a hízás miatt egy esetleges terhességnél cukros leszek, mint a sicc :? :(

na, mindegy.
ez van velem...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Vizi!
Gratula a kislányhoz!!!!!

Kép
 
 


-j-!
Én is így jártam a hízással....!!!! :oops: :oops: :oops: :cry: :cry: :cry:

Kép
 
 


Youlcsi! Mók!

Nálam is ez volt Bogi születése után!!! Ezért is derült fény a PCOS-re és az IR-re. A terhesség nagyot ronthat ezeken a betegségeken. Állítólag vannak szerencsések, akiknél a szülés után minden megoldódik, de én nem tartozom közéjük.
Bali születése után már fél évvel megint ment a met, kezelve voltam és nem is repült el a súlyom!!!
Nálatok megy a 3-as kezelés????

most nem is fogom elhagyni a metet, meglátjuk így mit fogok produkálni... Balival 20 kg-t híztam, most egyenlőre 1-nél tartok... jó lenne 20 alatt végezni!!!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
 
 


Vizi,

grat a kislányhoz!

Lucuzs,

hogy vagytok? hármaskának lehet már tudni a nemét? Balázsról raksz képet?

Julcsi,

rég jártál erre! Remélem minél hamarabb sikerül kistesó!

Kép
 
 


Remek akkor ez a PCOS light. Na, majd a kontrollon okosabb leszek...gondolom.
Addig marad a napi 1x 500 mg.
 
 


lucuzs!
nekem anno gastroent. gondok miatt leállították a metet. igaz, most szedek valami nagyon kevéskét (csak óvatosan) meg krómot is, de amióta elkezdtem, csak hízok még jobban :(
mozogni esélyem sincs a gyerek mellett (többemberes a szentem, és amikor alszik, akkor van csak időm bármire, a mozgás meg nem fér bele abba a kis időbe)... a diétát meg szintén a bélprobléma miatt nem tudom tartani :?

ez van :?

de legalább megnyugtat, hogy nem én vagyok egyedül így :(

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Sajnos a hízás nálam is nagy probléma.Én is sokat híztam szülés után, már rettegtem ráállni a mérlegre.
Aztán elkezdtem odafigyelni, mit eszek, számoltam a kalóriát, és a ch-ot, és nekem ez bejött.
Bár nem a tipikus IR-es diétát csinálom, de nekem ez vált be. Viszont mozogni sajna nincs sok időm.......De majdcsak alakul az is!
Szóval, csak azt akarom kinyögni, hogy le lehet fogyni! :)))Még ha az ember hitetlenkedik is!Én most 8kilóval kevesebb vagyok, mint a kismamaságom előtt voltam, és még szeretnék megszabadulni 5-6kilótól!
Kitartást Nektek is!++++++++++++++++++++++++++++++++

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
 


Sziasztok!
Tegnap voltam vervetelen. meglepo modon minden eredmenyem normalis (tsh, prolaktin, tesztoszteron). De! neztek ehgyomri cukrot is, mert a laboros no azt mondta, ha az 7 folott van, akkor el se vegzik az inzulinrezisztencia vizsgalatot. na, az volt az egyetlen amiben biztos voltam, hogy rendben lesz, mert sose volt baj vele, meg terhesen se, erre 7,4 lett!!!!!
most akkor mi lesz? ezzel tud egyaltalan valamit kezdeni az endokrinologus?? mennyire gaz ez az ertek? ezert lehet hogy nincs normalis ciklusom? helyre lehet ezt tenni valahogy, vagy ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy cukorbeteg vagyok??? teljesen ketsegeestem.

Lilypie Third Birthday tickers


Sziasztok Lányok!

Itt minden oké, Máté még mindig szuper jó baba. :lol:

Bejja a helyedben elmennél magánlaborba megcsináltatni a következő dolgokat: FSH, LH, TSH, prolaktin, DHEA-S, tesztoszteron, progeszteron, kortizol, ha van vérzésed (bocs, már nem emlékszem, gyors végigolvastam). 0-60-120perces cukor és inzulinterhelés. Nálunk a laborban alapból nem csinálnak terhelést, ha nincs 30 napon belüli vércukorértékem. Mit jelent, hogy normálisak az értékeid? Amiket megcsináltak neked, semmi nem derül ki. Ha pesti vagy, akkor MensMentis!

Manguszta és Mfati én még nem hallottam pcos ligth-ról! Mit éretetek ezalatt?

Mfati érdekes a met adagot, ilyet nem láttam.

Bíztatásként, én 3 hónap met szedés után spontán lettem terhes! Végig szedtem a terhesség alatt (10kg-t híztam), és a szoptatás alatt is szedem, mert kezdett rám jönni a falási roham. Most jobb. A súlyom +2kg-val több, mint teherbeeséskor. Az már más kérdés, hogy az is zsír, és nem izom. :? :D

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
 
 


Elfelejtettem írni, hogy én sosem ettem utóvacsit,! Nem kötelező, csak ajánlott annak, aki nem bír magával késő este v nagyon későn fekszik le, olyan a napi rendje, hogy ne teljen el sokkal több idő az étkezés után, mire lefekszik.

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
 
 


tsh: 1,230 (0,400-4,000 de ugye a teherbeeseshez 2 alatt kell lennie)
prolaktin: 147,2 (70-566)
tesztoszteron: 2,1 (ez 2,6 ig normalis)
mast nem nezettem mert aprilis 23-an volt meg utoljara, szoval most nincs rendes ciklusom, bar most tegnap ota verezgetek, de nem mondanam mensinek. viszont a cukor amit irtam siralmas lett (7,4). holnap megyek amugy endodokihoz, de ha massal ezekszerint nincs gond, akkor ezzel a cukorral tud valamit kezdeni? maganlaborban voltam amugy igen, tegnap reggel, delutan mar meg is volt az eredmeny. na es ott mondtak, hogy 7 felett mar meg se csinaljak a terhelesest. akkor most mi lesz? erre tud valamit adni az endodoki, vagy mashoz kell vele menni?

Lilypie Third Birthday tickers


Szti

Nekem inkább az IR-m light, mert "csak" 22 a 120 perces értékem, a 0 perces 2 alatti.
A MensMentis-ben voltam, ott Breyer doktornő mondta ezt a napi 1 szemet. De most tök bizonytalan vagyok :?
Mindegy, hó végén megyek úgyis kontrollra, addig meg futkorászok, hogy ne agyaljak hülyeségeken. 40 perc futástól mindig kitisztul a fejem :D
 
 


Bejja nekem 3,45 volt a tsh-m, amikor teherbe estem, úh nem feltétel a 2 körüli (tudomásom szerint inkább 1 körül).
Sztem erre nem fog adni semmit az endokrinológus (nem kell máshoz menned), mert alapvető hormonok (ez a 3 nem elég, főleg, hogy az FSH/LH arányt kell nézni), cukor és inzulin hiányzik. 0 perces inzulint attól még nézethettél volna. Éhgyomorra mentél? Félre ne értsd, nem akarlak hülyének nézni, de volt már rá példa, hogy vki simán megkajált/kávézott előtte.
Meg ugye a ciklus 3-5 napján levett hormontükör a leghitelesebb. Kihez mész, hová?

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
 
 


Mfati ne haragudj, de ezzel az értékkel nagyon messze vagy a light-tól. A 120 perces max az 5x-öse (de Tűű szerint inkább 3x) lehet a 0 percesnek. Tehát ha 2vel számolunk, akkor is 10nél lennél "jó". Attól, hogy a 120 perces értéked nem 86 (csak írtam vmit), attól még nem mondható enyhének. Persze én nem vagyok orvos, csak ez is az alapokhoz tartozik.

Nekem ezek voltak:
0 perces: 2 alatt
120-as: 18
Ez is min. 9x-es. Nekem már ettől sem volt peteérésem.

Én erre 2x1 750mg Merckformin XR-t kaptam.

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
 
 


megprobalom osszefoglalni a helyzetem, tehat:
jelenleg nincs normalis, sot semmilyen ciklusom, ezert felesleges lett volna LH-t, FSH-t progeszteront, stb nezetni. a tsh es a prolaktin ugy tudom pont nem ciklusfuggo, es ezert nezettem csak ezeket.
a laborban rakerdeztem a terhelesre, de azt mondtak ha 7 felett van sima ehgyomri cukrom, meg se csinaljak, ezert nem vettek inzulint se.
nem kajaltam kv-ztan elotte. reggelizni altalaban nem is szoktam, a kv fozom meg rossz, ugyhogy maximum a szomszednal delutan kv-zok, de ezenkivul nem. azt hiszem egy pohar vizet ittam meg talan, de nem hiszem hogy attol ilyen magas.
maganlaborban voltam.
a med-aestheticaba megyek, de nem tudom kihez, ketten is rendelnek ott endokrinologusok.
ha erre nem kapok gyogyszert akkor mi lesz? nem lesz tobbet ciklusom? mert akkor hormonokat sincs mibol nezni.
na mindegy majd holnap kiderul.

Lilypie Third Birthday tickers


Olyan verzió van, hogy írnak fel Norcolut-ot, amitől lesz vérzésed. És az onnan számított 5. napon kellene hormonsor, akkor mindent meg tudnak nézni.
Cukorra pedig nem cukros lötyit itatnak veled, hanem megeszel 1 szendvicset és azután nézik.

Az Aesthetica-ba nem tudom, milyen dokik vannak, nem ismerem őket. Mi sokan a Mensmentis-be járunk innen a fórumról, mert ők a legjobbak. Én jártam már sok helyen, hiperszuper dr adj profhoz is a SOTE-n, aki nődoki és endokrinológus is volt, de olyan baromságokat mondott, hogy ihajj.

Kitartás holnapra, gyere mesélni.

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
 
 


Nem haragszom!
Én is a MensMentisben voltam, az eredményeim alapján ezt írták: a hozott eredményei alapján enyhe fokú IR igazolható.
Én ebből indulok ki és mivel ők a legjobbak, hiszek is nekik.
 
 


Mfati oké, hogy MM, de ott is vannak kevésbé jó dokik. Én annak idején váltottam, átmentem Tűűhöz. Mire kivártam a sorom, még rosszabbak lettek az eredményeim. És közölte, hogy az első eredményre (amit ide beírtam), rég szednem kell(ene) a metet.
Most nem értem, pcos is vagy, vagy csak ir-es? Mert 1x ezt írtad, másszor azt. NEm kötözködésből, csak a tisztánlátás végett.

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
 
 


Én tökéletesen elégedett vagyok Breyer doktornővel!
Igen, pcos-s is vagyok.
 
 


Szti, Rencz dr-nőről van tapasztalatod? Akár priviben :)
Előre is köszi!

Amúgy sajnos nekem is volt szerencsém "tájékozott" orvosokhoz... diabetológus főorvos szaktekintély (máshol) azt jelentette ki, hogy ha nincsenek cisztáim, akkor nem lehetek pcos - "hát hiszen a neve is az: poli-cisztááááás ovárium, tudja, mi az az ovárium? Na jó, ha akarja diétázzon" Na, én itt hagytam faképnél :-S

Kép
 


Sziasztok Csajok, Újak!

Bejja, a pcos tényleg nem befolyásolja a szülést. Én vagyok az élő példa, csodálatos háborítatlan szülésem volt az István kórházban, dúlával, ügyeletes orvossal és szülésznővel.
A cukrod rossz. Ez valszeg nem sima IR, csökkent glükóztolerancia, közelebb a diabétesz felé. Mindenféleképpen komolyan kell venni a kezelést. A metformin adag a testsúlytól is függ.

29. hét. A jobb lábam bevisszeresedett nagyon rusnyán. Mivel fehér a bőröm, még feltűnőbb. Sajnos öröklött vénás gyengeség, anyukámnak és nagymamámnak is ilyen volt. A nőgyógyász tiszta rosszul lett tőle, azt mondta ír fel heparin injekciót nehogy trombózist kapjak, na ezen röhögtem. Megmutattam a háziorvosnak aki kicsit többet tapasztalt már mint a fiatal doktornő, azt mondta vadgesztenyekrém és fáslizás, meg hogy tudja hogy a kapálás nem tesz jót neki, de tisztában van vele hogy meg kell csinálni. Ha nem sajnálom rá a pénzt, vehetek Detralexet is. Nem sajnáltam (5200Ft).
A vashiányom továbbra is kaki, ez kezd állandósulni nálam. A Maltofer és Ferrofolgamma semmit nem ér, folsavval együtt sem, csak székrekedést okoznak. Váltottam Krauterblut szirupra, horror ára van de remélem használ, meg Schüssler sót is szedek.

32. héten ua. 30gr reggelizős 60perces vv mint 24. héten, és befejezzük.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Kár volt írnom a topikba, ki is halt! :(

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Épp akartam kérdezni, kivel mi van?

Nálunk továbbra is diéta, 2-3 hetente reggelizős-tízóraizós méricskélés a terhesgondozóban (ma voltam), ahol menetrendszerűen elájulok, de nem tudják miért. Amúgy a cukraim jók, csak nem mindig csúszik le a 180 g CH, sőt...

Többiek?

Eclipse, neked már tényleg nincs sok ;)

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Én is szoktam olvasni, csak dolgozom ezerrel. Várjuk a babákat.



 
 


sziasztok!
akkor én is "helyzetjelentek"

immáron újra norcolutot szedek, 5 napja, még 5 napig. aztán, ha jól megy, rá 3 napra (mert hogy annyit kell várni nálam a vérzésre)
kezdem a clostit!!! :D

a hízás miatt írt fel a dokim merckformint, hogy próbáljam meg, hátha kicsit rendbe szed... majd meglátjuk :)
remélem, nemsokára :D

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: