Új privát üzeneted érkezett!

melinda: Még mindig nem jött meg. Nődokihoz is mennem kéne, de még nem tudom mikor sikerül eljutnom.



 
 


Húúú ezt a laptetőt elteszem kicsit későbbre. Egyébként sokadik napon vagyok már, december 19-én jött meg utoljára.



 
 


Vicky,
:wink:

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
 

 
 

Sziasztok!
Remélem van még itt valaki! :)
Szeretném a segítségeteket kérni. Vannak kérdéseim, amikre sehol sem kapok választ!
Azoknak akiknek megmaradt a terhességük milyen inzulin szinttel estek teherbe?
Ha nem 25 körül van a szint akkor tényleg nagyon gyakori a vetélés?
Nekem 47-ről most 3 hónap után nem hogy javult volna, 80,1 lett. :( A doki elkeserített, hogy ne próbálkozzunk.
Ezzel kapcsolatos tapasztalatokra lennék kíváncsi!
Előre is köszönöm Nektek!
kekuci
Budapest VI. kerület
 
 


Szia kekuci,

A lányom 2010 okt elején fogant, szept 16-ai értékeim:

Glükóz terhelés 0' 4.97 mmol/L (3.5-6.1)
Glükóz terhelés 120' 4.59 mmol/L (3.1-7.5)
Inzulin terhelés 0' 10.2 mIU/L (1.9-23.0)
Inzulin terhelés 120' 28.02 mIU/L

Viszont szerintem attól még, ha nem 25 körül van a terhelt, nem gondolom, hogy egyenes következmény a vetélés. Progeszteron-vérvétel kell, és utro, ha alacsony.

Kép Kép


Sziasztok!

Kekuci,
a kislányom 2010.júliusában fogan, előtte 2hónappal volt terhelésem! A pontos számra nem emlékszem, de a 120perces inzulinom kb 110 volt! És spontán lettem terhes, zavartalan 39 hét után, egészséges babám született, aki már elmúlott 2 éves!
Úgyhogy szerintem az hülyeség, hogy 25körüli inzulinnal szabad/lehet csak teherbe esni!
Mióta tudod az IR-t?
3as kezeléssel hogy állsz? Mióta próbálkoztok?

Kriszti,
régen olvastalak! :) Hogy vagytok?
Tesóproject folyamatban van?

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
 


Szia meli,

Igen, próbálkozunk, clostis+tüszőrepesztős hónap van, holnap megyek hcg/progeszteron vérvételre. Nem érzek semmit, nem teszteltem... És nem derül ki, csak május 2-án az eredmény, mert ünnepnap lesz másnap :roll: . Decemberben volt egy 4.3-as hcg-m, de aztán megjött...

Kép Kép


Kriszti,
és nem is akarsz tesztelni? Én tuti nem bírnám ki! :)
Nagyon izgi! :)
Drukkolok!++++++++++++++++++++++++++++++++++

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
 


Nem volt ilyen 10-es tesztcsíkom, a gyógyszertári meg ilyenkor még korai. Persze végül nem bírtam ki, reggel teszteltem. Csont nega.

A doki uh-n megnézett, endometrium 7mm. Középidőben 10 mm volt. Ennek vastagodnia kellett volna, nem vékonyodni. Le se vették a vért, merthogy úgyis meg fog jönni. Legközelebb. :? :?

A drukkokat elraktam :wink: :wink: :wink:

Kép Kép


Kedves Kriszti!
Köszönöm, hogy leírtad az értékeket, sokat segítettél. :)
Drukkolok Neked én is nagyon a teszthez! ++++

Kedves Meli!
Az IR-t bő egy éve tudom, volt is akkor egy vetélésem sajnos.
Igazán szigorúan mostanában tartom a diéta+mozgást. A következő eredménytől emiatt sokat várok.
Rendszeres a ciklusom a hormoneredmények a dokim szerint tankönyvszerűek, mégis azt kérte míg le nem megy az inzulinom, ne próbálkozzunk.
kekuci
Budapest VI. kerület
 
 


Kriszti,
sajnálom :(
És a kövi hónapban megint closty lesz?

Kekuci,
hova jársz dokihoz?
Szerintem tök hülyeség várni, mert simán lehet, hogy soha nem megy majd le az inzulinod, ez nem gátolja a teherbe esést, ha közben már kapod a kezelést!
Ha terhesen barnáznál, arra meg ott van a progeszteron pótlás!
Én a te helyedben tuti nem várnék egy napot sem!

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
 


meli,

Hát ez van...

Igen, closti, cikluskövetés UH-n, és tüszőrepesztő PÉ-kor. Mellette szedem a Meforalt, meg diéta, stb.

Kép Kép


Kriszti,
és hány ilyen clostys, uhus ciklust terveztek csinálni?
Én várom, hogy megjöjjön a rákszűrésem eredménye, és megyek átjárhatóságira! Hát, nagyon kíváncsi vagyok, találnak-e valamit!
Viszont azt nem értem, hogy mostanában mi van a ciklusommal! Egyre hosszabb, pedig most diétázok is, meg mozgok is! Nem tudom mi lehet a baj......... :cry:

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
 


Meli,
Okt-nov-decemberben már volt 3 ilyen ciklus, aztán 3 hónap szünet, most a 3-ból ez az első.

Kép Kép


Kriszti,
mikor tesztelsz?

Kekuci,
végülis hogy döntöttetek?
Próbálkoztok már?

Juli,
olyan régen hallottam felőletek!
Már sosem jársz erre? Tesóval hogy álltok?

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
 


Meli, nem tesztelek :cry: Voltam tegnap vérvételen, hcg = 0.1

Kép Kép


na, pont ma néztem be :) köszönöm a hiányolást, jól esett :D
amióta a legtöbb topic étköltözött fb-ra, ritkán garázdálkodok itt... pedig amióta dolgozom, fb sincs napközben.

na szóval tesóbaba nem lesz. egyenlőre tuti nem. 13-án megyek epeműtétre, így kb nyár végén tudnánk legkorábban stimulálni... szóval talán ősszel. jelenleg már 2x1000 merckformint szedek... váltottam metfogammáról, hátha... de nem :( hízok, mint a disznók és ciklusom is csak norcoluttal van (immáron 5 éve) :( a nőgyógyászom pedig abszolút nem támogatja, hogy még több metet szedjek, mondván, sosem volt baj a cukrommal, insulinommal... és talán igaza is van.

azt viszont el kell mondanom, hogy így, a műtéthez készülve (meg előtte más okból) jártam körbe az orvosokat, és egyetlen egy csodálkozó emberrel sem találkoztam, hogy mire is szedem a metet... talán az egyetlen, aki visszakérdezett, az az üzemorvos volt (újbóli munkába állás minden öröme megvolt :)), de ő is csak azért, hogy miért a metfogammát szedem, hiszen a merckformint szokták inkább felírni... szóval abszolút pozitív tapasztalat, hogy ismerik. mindenki :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Nem rég derült ki hogy alulműkdik a pajzsmirigyem,amire kaptam gyógyszert,2 hétig jó is volt de most újra gyebngébb vagyok sajnos.Csináltattam terheléses cukor vizsgálatot is a 0 perces inzulin 14 lett,120perces 82,24 lett,120perces cuikor 8,1lett.Véleményetek?Sajnos 25 kilót kellene fogynom,de azutóbbi években minden erőfeszítésem semmit nem ért.Nagyon kétségbe vagyok esve,nem tudom hogy valaha letudok e fogyni.

panaszaim:
hízás,fogyni nem tudok,rakodnak a kilók
szédelgek,remegek éhség esetén,aztán ha ettem kb 2 óra múlva megint rosszúl vagyok,szénhidrátéhség,cikluszavar(60nap környékén)szőrösődés,pattanás

KépKép
 


bettike!
nem tudok mit mondani. rajtam is már 20 kiló felesleg van... tuti hormonális, mert a szoptatás abbahagyásakor kezdett feljönni... legközelebb kérek nemi hormonpanelt, hátha... cukrom jó, insulint rég néztek, pm jó nálam, bár legutóbb találtak egy picike cisztát.

én amúgy a helyedben elmennék diabetológiára. NEM endokrinológushoz, hanem diabetológushoz. ez a cukor már gáz. tesómat is már beírták 3. babával terhesen 2-es típusú cukorbetegnek... ez van... megesik, hogy hiába minden, kialakul a diabetes... lehet azt kellene kezelni... nem ir-t, hanem cukorbetegséget...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Nem szokott gond lenni a cukrommal,csak most a cukros lötyitől,egyébként mindig 5körl van a cukrom 2 órával étkezés után.2 ciszta van a petefészekben.

Amúgy te diétázol?nagyon elkeseredtem mi van ha nem is tudok fogyni...

Az endos dokihoz most megyek másodjára,először pm alulmüködésre adott gyógyszert mert előtte göböket találtak a nyakamban,de a pm eredményem jó lett,most letroxot szedek.50es.inzulinra pedig metet fog gondolom fel írni.

KépKép
 


Sziasztok!
Jujj de régen voltam erre. Látom a tagok közül páran ismerősök vagytok.
Bettike kinél voltál? Magánrendelés? Én Naszódihoz jártam szülés előtt. Most egy éves a kisfiam, s gondolkodom hogy el kellene indulnom újra valamerre, de inkább tbs rendelésre szeretnék menni.


Mindjárt visszaolvasok kicsit...


Naszodyhoz járok.

KépKép
 


bettike: Nem terhesen 10 fölött számít cukorbetegségnek. A 8,1 magas, de nem olyan vészes. Az endós doki megmondja mi legyen a pm-del és az IR-eddel.



 
 


Bettike, Naszódinál a legjobb kezekben vagy. Nagyon lelkiismeretes, alapos. Sokszor voltam bent nála a kórházban is vérvételek után ott nézte meg az eredményeimet. Volt 12,6 is a 120 perces cukrom. Diétával, mozgással, és a gyógyszerrel (többfélét is szedtem cserélgetve) normalizálódott a helyzetem. Annyira hogy várandósságom alatt nem kellett semmit szednem csak diétáztam. Tökéletesek voltak az eredményeim. Lehet én is bejelentkezem újra hozzá. Most mennyit kér?


7000.

remélem hogy jóra fordulnak a dolgok,csak ez a ditázás nem egyszerű,mit egyek mikor,mennyit.

KépKép
 


Bettike, nemrég találtam egy könyvet Megújulás szülés után c.
Vannak benne érdekes teljesen új alapanyagú receptek is de egészségesek. Sőt diétás és azt eheti a kicsi is amit te, egész napra lebontva. Igaz számolva nincs a CH, de én nem igen számoltam eddig sem. Kb csak.


Sziasztok!

Bettike,
ne aggódj, ha megfelelően be lesz állítva a pajzsmirigyed, meg kapsz metet, és diétázol, akkor biztos, hogy elindulnak majd lefele a kilók! NEkem mondjuk pajzsmirigygondom nincs, de mióta tartom az IR diétát(kisebb-nagyobb megszakításokkal), azóta már lement 20kiló! Igaz, még 10kiló van rajtam, de már sokkal jobban érzem magamat! Nem jól emlékszem? Te is sokat fogytál tavaly! Visszajött mind? Akkor milyen diétát csináltál?

Napvirág,
Te az a napvirág vagy, aki kb. 4éve irogatott ide? Én emlékszem Rád! :) Csak olyan hirtelen eltűntél akkor..... :( De gratulálok, hogy azóta már Te is anyuka vagy! :)

Juli,
sajnálom a műtétet :( :(Már túl vagy rajta?Hogy érzed magad?
Sajnálom, hogy most csúszik a tesó project, de az a fontos, hogy meggyógyulj! Aztán jöhet majd a tesó is! :) Kisfiad is már szép legény lehet! :)

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
 


Szia Meli!
Igen én vagyok :) Akkor még csak olvasgattam h majd mire számíthatok ha mi is tervbe vesszük a babát aztán úgy gondoltam jobb a lelkemnek ha egy ideig nem olvasgatlak titeket, és működött. Kisfiam nagyon akart jönni. Igazi csoda :) 2011 júliusban minden gyógyszert abbahagytam h tisztuljon a szervezetem és már októberben (ami egy 60 napos ciklus utáni ciklus volt) beköltözött. :)
Rögtön tudtuk a férjemmel. Azért is írom le h reményt adjon a próbálkozóknak, bár még nem olvastam vissza sokmindent.
Örülök h van ismerős arc. :)


Napvirág,
üdv újra köztünk! :)
kicsit lecsendesedett a topic, de remélem azért majd felgyorsulnak itt is az események! :D
Ti test terveztek majd?

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
 


Melinda

Nagyon remélem hogy alakul a sorsom jó irányban.És ebben a diétában lehet szüneteket tartani,vagy nem ajánlott?Nagyon nehéz mindig kitalálni mit egyek,mindig külön kell főzőcskéznem,előre gondolkodni,mindig lennie kell otthon alapanyagoknak.

Te mit szoktál enni,hogy alakulnak a napjaid ilyen szempontból?

KépKép
 


Betti,
én nem főzök külön magamnak, vagy csak nagyon ritkán! A család is azt eszi, amit én! :)
Persze vannak kivételek, de általában úgy főzök, hogy énis megehessem!
Például most kezdtem el zabpehelylisztből csinálni a nokedlit! Hát, valami isteni, és alig lehet érezni, hogy nem sima lisztből van!

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
 


Voltam dokinál,120grammos diétára állított :( Nagyon karcsú :( 1000grammos metet kaptam.

KépKép
 


120???Én úgy tudtam nem is lehet 150 gr alá menni. Az tényleg nagyon kevés. Kitartás.



 
 


Köszönöm, jól vagyok így műtét után.. többé-kevésbé. a héten már dolgozom.
szövettan alapján már krónikus gyullasban volt az epehólyag, szóval még jó, hogy kivették... legalább most már nem tartom felesleges műtétnek.

tesóproject most amúgy is csúszik. elképzelni nem tudom most megint jó darabig, hogy belemenjek olyanba önként, aminek műtét lesz a vége... hogy én magamtól még egyszer önként felvágassam magam :?: :?: :shock: neeeeem :!: :roll: de gondolom, majd múlik... Áron születése után sem akartam jó ideg hallani sem a kistesóról :)

mindig csodálkozom ezeken a diétákon... én erre képtelen volnék... nem csak számolni, hanem egyáltalán megenni... az epés diéta most még úgy ahogy megy, de azért egy jó halászlé máris hiányzik... amit meg pcos-ben lehetne enni... ahhhhh hát azoknak nagy részétől még a hideg is kiráz, ha csak rágondolok :o :D
mondjuk most megy a fogyás... a műtétnek köszönhetően 2 hét alatt 2 kiló lement... remélem, tartom még egy kicsit ezt a tendenciát :D amíg fogyok, addig nem is megyek orvoshoz :D

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Betti,
ki állított be 120grammra? Endokrinológus? Ez szerintem is piszok kevés! napi 1000 a met, vagy 2x3x1000?

Vicky,
nálatok sincs előrelépés tesó ügyben? Ciklusod hogy alakul?

Kriszti,
tesztelsz? Vagy vérvételre mész?
Clostys hónap volt ez is?

Juli,
örülök, hogy túl vagy a műtéten, és annak is, hogy időben kivették az epehólyagodat!
Adj magadnak 2-3 hónapot, és hidd el, újra szeretnéd majd a tesót! :)

Mi jól vagyunk, Lelle már csak éjszakára kap pelust! Nagyon ügyi! :)
MEgvolt az átjárhatósági is, mindkét oldalon átjárható vagyok! Úgyhogy most spontánkodunk, aztán, ha nem jön össze a nyáron, akkor visszamegyek majd a dokihoz!

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
 


Ciklusom mint olyan nincs. Most olyan 70. napnál járhatok. Tesó sincs még, bár már elég régen teszteltem.



 
 


Vicky,
:(
sajnálom! Mi a fene lehet, hogy ennyire nincs ciklusod?
Már nem emlékszem, de Barbus előtt hogy volt? Akkor is ennyire rendszertelen volt?

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
 


melinda: Sosem volt ciklusom. Most nem megy a diéta, bár mozogni kicsit talán többet mozgok. A gyógyszer megy 2000 mg-mal. Egyszer majd csak sikerül.



 
 


Melinda

3x kell majd szednem,most építem fel.igen,endos doki mondta,papírra 120-140grammot írt.

ügyes Lelle,Ferike már hetek óta szobatiszta,elég könnyen ment,valahogy magától akarta.mondjuk már szept óta nappalra nem kellett pelus,én nem erőltettem soha,megért rá és rájött h jó dolog is pelus nélkül lenni :)

KépKép
 


Sziasztok,

Nekem ma megjött, ez volt a 3. clostis / tüszőrepesztős hónap, most megint 3 hónap szünetet kell tartani. Kicsit el vagyok kenődve.

Kép Kép


Nálunk nagyon sok baj van a szobatisztasággal. Barbus már tavaly elkezdett a bilibe pisilni, de az első kakinál annyira bepánikolt, hogy visszavette a pelust. Elkezdte visszatartani a kakit, úgyhogy azt mondta a doki, hogy inkább ne akarjuk leszoktatni, hanem rendezzük a kakilást. Most már nappalra nincs pelusa, de éjstakára ránkell, hogy adjuk, mert este kakil csak és csak a pelenkába. És még mindig nagyon szorul, 4-5 naponta van csak széklete. Nem tudom mikorra jutunk ezen túl, de már nagyon unom. Sajnálom szegényt, mert állandóan fáj a hasa, de egyszerűen nem hajlandó a bilibe kakilni. Meg a pelusba se inkább. Már ígértünk neki mindent, etetjük minden hashajtós dologgal, vettünk neki könyvet, de egyelőre semmi nem használ.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vicky79 2013.06.28 17:59-kor.



 
 


Vicky,

Nálunk a nemkakilásra 3 hetes Laevolac-kúrát javasolt a gyerekdoki: reggel-este 10 ml. Azóta rendben van a dolog. Semmi rostos nem jött be, se szilvalekvár, magvaskenyér, aszalt szilva, lenmag, szezámmag, stb

Kép Kép


kriszti: Az igen! Nekünk ilyet nem javasolt. Most a tamarinlaxot fogjuk neki adni szerintem minden nap. Ki kell hajtani belőle ezt a kemény kakit.



 
 


létrehoztam egy coportot facebookon,ha van kedvetek csatlakozzatok.Inzulinrezisztenciával kapcsolatban,hátha sokan leszünk és tudunk tapasztalatot gyüjteni.

https://www.facebook.com/groups/183996775101116/

KépKép
 


Képzeljétek, belekakilt Barbus a bilibe! Ez nála óriási dolog, mert tavaly ezzel a művelettel be is fejezte a szobatisztaság felé vezető utat. Most kapott tegnap hashajtót és már nem tudta tartani. Jó kis híg dolgot produkált. Persze megint megijedt és remegett, mint aki sokkot kapott, de remélem most meg tudtuk annyira dícsérni, hogy inkább ez maradt meg benne.



 
 


Vicky,
gratula Barbusnak! Hogy viselte a bilibe kakilást?Volt azóta is?
Nálunk Lelle már jópárszor belekakilt a wc-be, és mikor lehúzza,mindig mondja neki, hogy pápá kaka! :)

Nem tudom miért szórakozik velem a ciklusom!
A teszt negatív......

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
 


Egyelőre több nem ment a bilibe, de most talán nem zakkantotta meg annyira, mint tavaly. A negatív tesztet sajnálom, ha hazamentünk én is csinálok egyet aztán irány a doki gyógyszerért ha negatív.



 
 


Vicky,
jó nyaralást Nektek!
Barbus meggyógyult, ugye?
Hát, én mindig azt hittem, hogy ha végre sikerül majd az első baba, akkor utána majd gyorsan jön a második is, hiszen ha egyszer más sikerült, de sajnos a saját bőrömön kell tapasztalnom, hogy a tesó sem egy egyszerű menet..................

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
 


Meggyógyult, igazából csak 1 napig volt lázas. Valami így jött ki rajta. Viszont ami kicsit aggaszt, hogy a bárányhimlős pöttyei nem nagyon akarnak múlni. Remélem nem maradnak meg, hiszen egyet sem vakart el. Még mélyek és pirosak. Nem tudom mennyi idő kell, hogy elmúljanak.



 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: