Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Eclipse,
nagyon rohan az idő!Nemrég szültél, most meg mindjárt újra itt az idő! :) Grat a jó cuki értékekhez! :D

Juli,
majd írj ám, hogy hogyan alakul a ciklusod! :)) Drukkok mennek!
Szerintem megállt a vonalzód! :) Már Lelle is elmúlt 15 hós! :pedig ő a fiatalabb! :D :D

Mi jól vagyunk, átépítünk, így nem sok időnk van!
Viszont nagyon boldog vagyok, mert amióta betartom a diétát, azóta rendszeres ciklusaim vannak, amik előtte sosem voltak!Úgyhogy vagyon boldog vagyok! :) :)

Pussz mindenkinek!

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
 


meli!
tudom, hogy megállt a vonalzóm... de megnéztem, teljesen rendben van a link :( valamiért nem halad :(
majd csinálok újat.

remélem, hogy nem fog sehogy alakulni a ciklusom... remélem, a jövő heti vérzéssel megint letudom a dolgot úgy 2 évre :D

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


cseréltem :D

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 

 
 

Juli,
úgy legyen! :)))))
Remélem nemsokára pocakos vonid is lesz! :)

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
 


lanyok!

ma kaptam meg a 3. napi hormoneredmenyeket. katasztrofa!!!

LH: 18,15 IU/l
follic. szakaszban: 2.40 - 12.6
ovu. szakaszban : 14.0 - 95.6

FSH: 5.35
follic. szakaszban: 3.50 - 12.50
ovu. szakaszban : 4.70 - 21.50

Ösztradiol: 846.2
follic. szakaszban: 46 - 607
ovu. szakaszban : 315 - 1828

Progeszteron: 2,79
follic. szakaszban: 0.6 - 4,7
ovu. szakaszban : 2,4 - 9,4

0 perces vércukor: 5,5
0 perces inzulin : 6,3

az lh-fsh arany pocsek, az osztradiol pedig annnyira el van szallva, hogy ilyet meg nem is lattam. mas forumon mondtak, hogy valszeg osztrogen dominanciam van, de akarhol kerestem csak ilyen dr akarkicsoda csodagyogyszarait dobta ki keves hatterinfoval.
tud errol valaki valamit?
mi lesz igy velem, mit lehet ezzel kezdeni??
amugy 9.re kaptam idopontot a mens mentisbe breyer helgahoz, mert akinel eloszor voltam az kapal kaki.

Lilypie Third Birthday tickers


az irasert bocsi, de olyan remeges van rajtam reggel ota, plusz hanyinger, hogy ma meg enni se tudtam, csak azt a harom tukortojast amit fel oraja ebed cimszoval benyomtam, azt is csak azert, hogy hatha segit, de meg mindig nem lettem jobban.

Lilypie Third Birthday tickers


Bejja, én segíteni sajnos nem tudok mert nem értek hozzá, de a legfontosabb hogy NYUGIIII!! Mindenre van megoldás, a legrosszabb amit tehetsz az az hogy kétségbeesel.

(Remélem jön valaki olyan is aki nem csak papol hanem érdemben tud Neked segíteni.)

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Bejja, szia!
No para!!! Ha van eltérés, van mit gyógyszeresen kezelni és nem egy láthatatlan ellenséggel hadakozunk! 8) Konzultálj a nőgyógyászoddal is.

A magas LH-szint (főleg ha az FSH-nak a 2 vagy inkább 3-szorosa), PCOS-ra mutat.

A progeszteronod jó, legalábbis a cikluseleji szakaszban. Gondolom érdemes lesz egy ovulációs és ciklusvégit is csináltatni, de ezt majd a doki megmondja.

A cukor- és inzulinértékekkel nem fogsz messzire jutni, mert 60 és 120 perces terheléses vizsgálat is kéne :( , Az éhgyomri lehet tökéletes, de attól még a cukorra adott inzulinválasz lehet elbillent (és erre /is/ való a met, hogy rendbetegye :) ).

Az ösztradiolról rémlik, mintha azt olvastam volna valahol, hogy ciszták jelenlétére is utalhat (ami pcos-ban ugye nem ritka), de ezt én rábíznám a nőgyógyászra, UH-val hamar kideríti.

Kép
 


cisztak biztos vannak, sajnos azt a nogyogyasz mar megallapitotta. a terhelest eddig azert nem csinaltak meg, mert az elso ehgyomri cukoreredmenyem 7,4 lett. azt hiszem irtam is mar, es ezutan kerte az endokrinologus, hogy legalabb egy inzulint is nezzunk hozza. most nagyon remelem, hogy nem fog megint elkuldeni gyogyszer nelkul, hogy akkor mostmar legyen meg a terheles is, mert falnak megyek. meg az meg plusz ket het.

Lilypie Third Birthday tickers


ja, es ugy tudom, hogy az inzulint is 3-5 kozott szeretik ehgyomorra ugyhogy ez a 6 folotti ertek is rossz mar, nyilvan a terheles is katasztrofa lenne.

Lilypie Third Birthday tickers


Szia!
Arra azért készülj lelkiekben, hogy ahhoz, hogy a doki átlássa az esetet és felelősen döntsön, tuti szüksége lesz terheléses adatokra :( . Gondolj bele, ha orvos lennél, részinformációk alapján te írnál fel gyógyszert?
Abból indulok ki, hogy nekem pl. más gyógyszert adott, amikor a 60 és a 120 perces cukrom lett rossz a gyógyszerrel lenyomott inzulinszint miatt, és másikat más dózisban, amikor már "csak" a 120-as rossz...
Ha nem akarsz várni, magánban meg tudod csináltatni, és az eredményre nem kell 2 hetet várni!

Kép
 


hat igen, vegulis megis megyek penteken terheleses cukrot + inzulint csinaltatni. en is kivancsi vagyok ra. nem akartam meg erre is plusz penzt kihajitani az ablakon, dehat muszaj, mondjuk remelem megcsinaljak ugy hogy egy honapon belul van egy 7,4 es ehgyomri cukrom is, de van utana egy 5,5 is. mar majdnem egy honapja tartom a dietat, illetve kerulom a szenhidratokat, cukrokat, se nasi, se suti, se dugizabalas. mostmar nem olyan veszes a dolog, nem akarok olni egy kis csokiert vagy ilyesmi. hetvegen pl kaptunk 3 tabla csokit a deditol, azt tomom epp a gyerekbe, persze o szivesen eszi, en meg csak el se csabulok. mar fel tablanal tart :) nem baj, annal hamarabb elfogy a kisertes. szerintetek az mennyire lehet baj, hogy sokszor nem erem el a napi 160 ch-t sem, jo ha a 80-at igen. probaljak meg tobbet bevinni, vagy nem kell. napi 3* eszem, a tizorai es uzsi nem fer bele, de ezt a harom etkezest is elegnek erzem a magam reszerol. lehet a tul keves ch-bol is gond?

Lilypie Third Birthday tickers


Bejja!
Én maximálisan megértelek hogy nem tudod megenni a 180 g-ot, én is nagyon nehezen, pedig növesztem a Babát is. Én mondtam minden lehető embernek (dietetikus, diabetológus, terhesgondozó, nődoki) hogy kipukkadok, de mivel a súlyom nem túl sok és a cukraim is elég alacsonyak (szerencsére), azt mondták, egyek csak... Úgyhogy én tartom a 180 g-ot, napi 6 (néha 5) étkezést, bár nagyon nehéz.

Amúgy próbáld ki, hogy tízóraira vagy uzsonnára iszol egy pohár tejet vagy 100-os narancslevet, de mindenképp egyél hozzá legalább egy teljes kiőrlésű kekszet a lassabb felszívódás miatt. Nekem ezzel sikerül tartanom a 180 g-t, pl. egy pohár narancslében 18 g CH van, egy pohár tejben 10 g és végülis ebben a melegben jól is esik (amúgy én alapjáraton vízivó vagyok).

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


zitus, tej, jo lehet, koszi a tippet, bar esetleg kakaokent, es azt is uzsira, mert eleve 8- fel 9 korul reggelizunk, jo alvo a babam :) , szoval hamarabb en se kelek fol, delben meg mar ebed. de ezt akkor mindenkepp kiprobalom uzsira. multkor vettunk ilyen gyori edes zabfalatokat (igaz a gyerek miatt, oltas utani laz, hasmenes, doki javasolta), ettunk belole, jol esett, azt hiszem kettot engedelyeztem uzsira, amig volt, de lehet akkor veszek majd meg. igy legalabb akkor a nasivagyam is ki lesz elegitve. bar megmondom oszinten, addig amig en is pocakos nem leszek egyszer, addig szivesebben tartanam a szigorubb dietat. meg nem mertem magam, de mar latom a valtozast, remelem gyogyszerrel meg konnyebb lesz. ferjem (ra is rafert a dieta, de neki csak a sulya, nameg persze az egeszsege miatt) mult hetig mar fogyott ot kilot. bar ot nem fogom annyira szigoruan (hevegen pl megehetett egy szelet tortat), de o is tartja velem a dolgot. mondjum o kozel 130 kg-rol indult, mindenki megjegyzi neki, hogy fogyott. hat remelem en is elerem ezt. na majd meglatjuk mi lesz belole.

Lilypie Third Birthday tickers


Bejja, SOS-SOS-SOS!!!! Ne egyél zabfalatokat, abban is cukor van! Meg glükózszirup, ami ugyanaz, mint a cukor.

A kakaót is cukorhelyettesítővel kell csinálni (az instant kakóporokban is cukor van, ezért nem szabad azokat se inni) és bele kell számolni a cukorhelyettesítő szénhidráttartalmát. A fruktózban pl. rengeteg szénhidrát van, habár az összes ilyen pótló (xillit, stívia stb) közül ennek a legbarátibb az íze. A méz is tilos, az tkp. folyékony cukor :-(

A szénhidrátot szigorúan meg is kell enni: az nem jó, hogyha nem veszed magadhoz az előírt mennyiséget. Tízórai, uzsonna: elég akár egy őszibarackot megenni tízóraira - de nagyon fontos a napi ötszöri étkezés. Mert (sajnos) a gyümölcsök is tele vannak gyümölcscukorral, így ha magas a cukrod, olyanokat, mint dinnye, ananász, szőlő inkább hanyagold :-(
Az a lényeg, hogy sokszor, de kontrollált mennyiségű szénhidrátot kapjon a szervezeted.

A tej nagyon jó, csak ahogy Vizi írja, muszáj enni mellé "lassítót", mármint ami lassítja a felszívódást, magában nem jó inni mert akkor nagyon hirtelen meglöki a cukrodat.

Kép
 


Zabfalatokat tényleg ne egyél, meg Jó reggeltet se :( (asszem ez a kettő átverős van amiről azt gondolnánk hogy jó)
Nekem a cukor stop keksz vált be (a háztartási kekszeknél találod), olcsóbb mint a Korpovit és szerintem kevésbé fűrészporízű. Ja, meg a házi tk kekszek, de azt valakinek meg is kell sütni (nálunk Anyukám a beszállító :)).

Kakaó: nekünk nagyon bejött a sima kakaópor tejjel és pár csepp steviával (érdekes, csak én nem érzek mellékízt? nekem nagyon bejön mint édesítő, és természetes!). Hidegen és melegen is ittuk már, hidegen jó alaposan el kell keverni, de oldódik. A férjem nem akarta elhinni hogy nem Nesquick :)

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Én ettem a győri teljes kiőrlésű kakaós kekszét. Visszaűsztottam és kiszámoltam hány,darab fér bele egy uzsiba. Be kell vallanom, én a terhességem végén már cukrosat is ettem, csak beleférjen a ch-ba. Most nem viszem öúlzásba a diétázást, pedig majd kéne.



 
 


Vicky,

mikor kezditek kistesó projektet?

Kép
 
 


Sziasztok!

Bejja,
jól olvasom?Még a 80 gr CH-ot sem éred el mindig?Az hogy a fenébe lehet!??Figyelj, az IR kezelésben az egyik legfontosabb, a helyes diéta!Most nem azt mondom, hogy nem jó, ha 150gr-ot eszel meg egy nap, vagy 170-et, de a 80 az egy teljesen egészséges inzulinnal és cukorháztartással élőnek is édes kevés!
És ami nagyon fontos, az a CH minősége, milyensége!A lassú és gyors CH-ok helyes elosztása!
Én sem hittem, hogy ennyire fontos a diéta, amíg a saját testemen nem vettem észre jótékony hatását! :)
Kíváncsi vagyok milyen lesz a terhelésed eredménye!

Vicky,
Te már ledolgoztad, a minimumot az újabb gyedhez, ugye?Már spontánkodtok????

Gota,
Nálatok mikor lesz aktuális a kistesó?

Eclipse,
egy pocakképet majd dobhatnál! :)

Juli,
Nektek már megy a closty, ugye?Majd gyere, és mesélj! :D
Drukkolok nagyon!

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
 


Vizi,
elkérhetem a tk keksz receptjét? :) Elkezdtem sütögetni egy ideje (na nem most a dög melegekben...) és szívesen kipróbálnék egy bevált kekszes receptet!

Egy ideig az aldiban vettem sajtos rudat (van belőle sós meg olívás is, azok annyira nem jöttek be), azért jó, mert elég belőle egy-egy rudacska. A spárban is van hasonló, de a lidl-es már nem jó, cukros. Mostanra ráuntam a rudakra :-( Egy ideig ment a kiscsomagos pászka, de a legutóbbi doboznak fura édes íze volt, inkább hagytam a csodába.

Sok süteményt azért nem tudok megcsinálni, mert a cukor nem is csak az íz, hanem inkább a megfelelő állag miatt kellene bele (pl krémek) :-( A nyírfacukornak olyan furcsa, "rideg" íze van... A múltkor ki is dobtam egy gombóc diétás fagyit, mert mintha édes vakolatot szopogattam volna :? Szóval, bonyolult az élet :-)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára manguszta 2012.07.04 16:14-kor.

Kép
 


Manguszta,
szerintem a pászka nem a legjobb választás, meg a sajtos rudak sem, mert szinte csak lisztből állnak!Sajnos nem csak a cukrot kell nézni, hanem a ch tartalmat.És a sima lisztes dolgok is mind hamar megemelik a vércukorszintet! :(
Én mondjuk nagyon szeretem a pudingot, sacherinnel készítve nagyon fincsi, és nincs mellékíze sem!
Én is sokat sütök diétásan, és szinte mindig édesítőszert használok!Általában folyékonyat!Nekem nagyon bejött! :)

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
 


Melinda, tudom, és számolom is! Csak azért jó, mert egy-egy lapocskát/rudat be lehet kapni belőlük, ha úgy adódik.
Van egy emésztőszervi immunbetegségem is, ami miatt a rostos dolgokat meg mást, amiket az IR miatt ehetnék, nem nagyon tudom enni, így lavíroznom kell. :-(
A sacharintól nekem hasmenésem van... Hát nem egyszerű, az biztos :-)

Kép
 


Vicky, én is ettem a Jó reggeltet, a magosból épp 2-t lehetett megennem uzsira, de a dietetikus rámszólt hogy hagyjam gyorsan abba.

A diétás fagyi tényleg olyan mintha "édes vakolatot" szopogatna az ember, díjnyertes hasonlat :) Mondjuk eddig csak a Norbisat próbáltuk, most van itthon Family Frost-os, de még nem került rá a sor.

3 kipróbált keksz recept (van több is, de ezek tutira beváltak):

Vajas-kakaós keksz (192 g CH)

10 dkg vaj
Stevia
1 tojás
1 vaníliaaroma
3 dkg kakaópor
3 dkg darált mogyoró vagy dió
1 dl tejföl (4 g)
25 dkg Graham liszt
1 tk. sütőpor

-----

Rumos-diós keksz (148 g CH)

10 dkg vaj
Stevia
1 ek. rumaroma
1 tojás
1 tk. őrölt fahéj
0,5 dl tejföl
5 dkg darált dió
20 dkg Graham liszt
1 tk. sütőpor

-----

Kókuszos Graham keksz (még nem mértem le mennyi az egy csésze, így nincs adatom CH-ra)

1 csésze kókuszreszelék
3 csésze Graham liszt
10 dkg vaj
Stevia
3 ek kefir/joghurt/tejföl
tojás
1 tk szódabikarbóna

Persze Stevia helyett mehet bármi más édesítő.

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


huh, ezek a kekszreceptek nagyon jol hangoznak, epp akartam kerdezni, hogy ti miket szoktatok csinalni, ha ratok jon a nasizhaznek. tegnap karamellas milkat adtam a gyereknek, majdnem kicsordult a konnyem, annyira kivantam, ez a kedvencem, az epressel nem volt gond, de ebbol annyira szerettem volna enni, na mindegy, maradt az ujjszopogatas :)
kepzeljetek, ma megint megjott. 21 napra az elozohoz kepest. ereztem en tegnap hogy van valami, mert estere kicsit felpuffadtam, es olyan hasmenos erzesem volt, tipikus mensi elotti erzes (szerencsere gorcsolni sose szoktam). ma reggel vc-zes utan mar lattam, hogy lesz valami, de masodjara mar rendes verzesem lett. pedig augusztusnal elobb nem vartam az elozo honapok alapjan :)))
mindegy, ez egy kis remenyt ad, szerintetek rendszerezodhet mar csak a dieatol is kicsit a ciklusom? teny hogy az az elozo kicsit masabb volt mint szokott, de ugyanaddig tartott mint egy rendes mensi, csak kevesebb volt. na mindegy, majd kiderul.
holnap megyek a terheleses vervetelre. holnap meg is lesz az eredmeny, mar nagyon kivancsi vagyok ra, aztan hetfon endodoki. jo lenne mar ott tartani.

Lilypie Third Birthday tickers


Vizi, nagyon szépen köszönöm! Ahaaa, a tejföl meg a vajasság lehet a titka! A recept alapján is nagyon finomnak tűnik! Ha lejjebb mennek a melegek, rögtön "elkövetem" őket. Édesítőből mennyi kell bele?

Bejja, ha nasizhatnékom van, kefírt szoktam enni, vagy lájtkólát iszom, vagy jégbe hűtött, hosszában felvágott sárgarépát. Próbáld ki!

Kép
 


Igazán nincs mit, használjátok egészséggel.

Mennyi édesítő, hmmm... Hát én még csak a kókuszosat sütöttem (fénykoromban, mikor nem voltam kitiltva a konyhából:)), az mindig kicsit kevésbé édesre sikerült. Szerintem attól is függ, milyen édesítő, de én 30-40 csepp steviát biztos tennék egy ilyen adagba. A többit Anyukám sütötte, úgyhogy nem tudom :( Amúgy ő azt csinálta, hogy tett bele valamennyit, és mikor kisült az első tepsi, megkóstolta, és tett még bele és újragyúrta, ha kellett.
Igazából ha nem elég édes, akkor is nagyon jó, csalogató illata van az aromától (rum ill. vanlília), és sokkal-sokkal finomabb mint a Cukor stop keksz :)

Bejja, szerintem mindenképpen jó jel hogy megjött, drukkolok a terhelés miatt!

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Gota: Szeptemberben kezdjük a tesó projektet. Augusztus közepén még elmegyünk nyaralni, utána abbahagyom a gyógyszert. Utána várni nem akarok, hátha hamarabb sikerül így.

Melinda: Én úgy olvastam, hogy 1 év kell az újabb gyedhez és az augusztus 1-jén lesz meg. Igaz, hogy sokat voltam itthon Barbussal táppénzen (az nem számít bele az átlagbéres napokba), de ha majd terhesen is dolgozom, akkor biztosan meg lesz a jó fél évi átlagom, így jó pénzt kapok majd tgyásnak. Utána persze spontánkodás és ugyan azt mondtam nem megyek a meddőségibe vissza, de ha mégis kell, akkor inszemezünk. Még van2 lehetőség.

Vizi: Én a kakaós kekszet ettem, már nem emlékszem mennyi fért bele. A dietetikusok meg mehjenek azért a francba. Valakit csak ennünk kell! Pláne, hogy én terhesen voltam cukros és a végén már azért is letolás járt, mert több mint 4 kilót fogytam. De a cukrom meg így volt jó. És azért egyek, mert nem valami nagy a gyerek. Erre most utólag meg megkaptam a dokimtól, hogy milyen jól ment a diétám, miattam nem kellett aggódnia (mármint nem a cukros diétám miatt). Egyébként én Olaszországban ettem fagyit is, nem azon múlt.



 
 


Fagyiról jut eszembe: hátha valakit érdekel, hogy a Family Frost-nak a diabetikus fagyija (csokis-vaníliásat kóstoltunk) olyan finom krémes mint a cukros fagyik, nem "édes vakolat" :) Tudom ajánlani mindenkinek, bár sajnos elég drága, 1 liter=500 g=1000 Ft.

Holnap kéne mennem diabetológiára teljes vérképre, de úgy döntöttem, kihagyom. Így is minden alkalommal elájulok ha a kórházba megyek, ebben a melegben garantált lenne... 2 hete voltam legutóbb, és 2 hét múlva úgyis kell menni a reggelizős-tízóraizós vérvételre a terhesgondozóba. Ja, az igazsághoz hozzátartozik, hogy 6,9-nél magasabb cukrot egyszer sem mértem a 7 hét alatt.

Ki hogy bírja a meleget, és mit tesz ellene?

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Vizi, én is azt az FF diab jégkrémet kajolom :) nagyon-nagyon ügyi voltál a cuki szinten tartással, tuti hogy nem lesz gond. Azt hiszem Mók is olyan volt ezen a topikon, aki nagyon megharcolt a cukorral, de nem kellett inzulin neki se.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


csajok, ma voltam cukorterhelesen. megkaptam az eredmenyt. holnap megyek dokihoz remelhetoleg, de addig is irnatok valamit rá.

cukor 0 perces: 5,8
inzulin 0 perces: 10,3

cukor 60 perces: 8,6
inzulin 60 perces: 57,9

cukor 120 perces: 4,7
inzulin 120 perces: 7,4

HOMA IR: 2,7

Annyit latok, hogy az ehgyomi inzulin es a 60 perces egy kicsit magas, es a 120 perces cukornak nem szabadna az ehgyomri ala mennie, de nem tudom hogy ott jo e az inzulin ertek. egyebkent szerintem az ehgyomri es a 60 perces cukrom is magas, ahhoz kepest, hogy terhesen meg 5 kozelebe se ment a terhelt, es az ehgyomri is csak 4,3 volt. es mi ez a homa ir??? ez mit jelent? szerintetek mennyire rossz a helyzet?
amugy a 120 perces cukorral ereztem hogy baj lesz, mert a masodik oraban elkezdtem kicsit szedulni, pont mint regen ajulas elott, amikor a vercukrom leesett. hat igazan lett.

Lilypie Third Birthday tickers


na, voltam dokinal. a mensmentisben, breyer helga dokinonel. tenyleg nagyon kedves, aranyos, de hatarozott, es nagyon ert ahhoz amit csinal. szoval elegedett vagyok. nos, azt mondta, hogy a 0, es 60 perces cukrom es inzulinom valoban magas, de a 120 perces tokeletes, es arra kene torekedni, hogy a 0 perces cukor is 5 ala, valamint a 60 perces cukor 6 ala menjen, illetve ezzel aranyosab az inzulin is. erre azt mondta kozepes foku IR. a tobbi hormonomra azt mondta jok, a tesztoszteron (hiaba hatarerteken beluli, azt mondta egy ivarerett fiatal nonek max 1,5 ami elfogadhato, nekem meg 2,1) meg majd a gyogyszertol helyreall. megbeszeltuk a dietat, de ajanlotta hogy egy dietas tanacsadasra azert erdemes lenne elmenni, de azt majd meglatom. merckformin 500-at irt fel. egy hetig napi 1, kovetkezo hettol napi ketto, majd megint ra egy hetre napi 3 szem. 3 honap mulva kontroll.
hat ami a fo problemam ezzel a dietaval az az amit mar irtam is, hogy egyszeruen nem tudok ugy enni, hogy biztosan meglegyen a 160 ch. rajottem hogy nagyon nehez ugy osszeallitani az etrendet, hogy meglegyen a 160. plusz a fo gondom, hogy par napja totalisan etvagytalan vagyok. eszem, mert kell, hogy jobban legyek, de pl ma is megettem egy par virslit 2 szelet kenyerrel (es ez igy is csak 20 ch volt), de szo szerint erolkodnom kellett, hogy lemenjen, es a vegen mar majdnem hanytam. tizoraira egy almat ettem, na azt kivantam de nagyon, majd ebednek ugyanez. az hagyjan, hogy par hete meg az volt a legnagyobb gondom, hogy hogyan fogom beerni a kb felere csokkentett adagokkal, de mostmar meg azt sem tudom egyszerre megenni, igy aztan garantaltan nincs meg az 50 ch ebedre sem. az ebed maradekat igy altalban uzsira eszem meg, mert kidobni meg ugye nem akarom. na es ott van meg ugye a vacsi. szoval pokol ez a dolog mostanaban, a nassokat valahogy mar egyaltalan nem kivanom, de semmi mast sem. mit csinaljak? jah, nem tudom, mennyit fogyhattam, de mar latvanyos, es felek, hogy ez tul sok tul rovid ido alatt, es akkor a gyogyszert meg csak kedden kezdtem szedni. mar log rajtam a gatya, ami par hete meg szoritott.
tud valaki valami tanacsod adni ezzel kapcsolatban, ti hogy csinaljatok, ha nem kivanjatok, akkor is esztek? mindig megvan a 160 ch pontosan es szigoruan? mar kb tudom, hogy azokban a dolgokban amit megeszunk es szeretunk enni, mennyi a ch tartalom, es igyekszem ugy csinalni, hogy kb meglegyen, de valahogy sosem jon ki. ugy erzem egeszsegtelen dolgok nelkul nem birom kihozni a kotelezo mennyiseget.

Lilypie Third Birthday tickers


Bejja, erre való a diétás tanácsadás - szánd el magad és menj! Mi itt mondogathatunk tippeket, de hát te tudod, hogy mi az, amit semmi szín alatt meg nem ennél, mi az, amit szeretsz, melyik elkészítési mód a megfelelő... A dietetikus tudja a legjobban megmondani, hogy mit mivel kombinálva lehet/kell enni, személyre szabva.

Nyilván az oké, hogyha egyszer 158, egyszer meg 163, de nagyon ne inogjon ki a mérce :-)

És az én egykét tippem:
a) igyál pl. narancslevet (frissen facsart) az ebédhez, fentebb írta valaki, hogy egy pohárban mennyi CH van.
b) minél színesebb legyen a tányérravaló. Attól kívánatosabban fog kinézni.

Kép
 


az a baj, hogyha egy pizzat raknanak most elem, azt is visszautasitanam, nem tudom, lehet hogy ez mar a gyogyszer hatasa? az a helyzet hogy mar vag 5 napja fajdalomcsillapiton elek, mert egyfolytaban faj a fejem, kedden volt a csucspont, mar majd meg akartam halni. aztan estere nag nehzen elmult, bevettem az elso metet, majd szerdan mar szedulessel es etvagytalansaggal ebredtem, estere megint megfajdult a fejem, ujabb migren, gyogyszert, a metet meg joval elotte vettem be, ma mar megint csak szedulok, de ugyanug etvagytalan vagyok, egyszeruen nem birok meg csak gondolni se semmire, csak egy dologra, a zoldalmara, de abbol is ugye max. egyet ehetek meg, pedig egy kilot is megbirnek. jah, es akkor a szeduleshez jon meg a hanyinger. normalis ez? lehet hogy a met miatt van? el fog mulni, varjak meg eg kicsit, vagy hivjam a dokit?

Lilypie Third Birthday tickers


Hívd a dokit, és kérdezd meg, hogy a fájdalomcsillapító, amit beveszel, nem üti-e a metet.

Kép
 


Bejja, ha beteg vagy és fcs-t szedsz nem csoda hogy nincs étvágyad, meg a met is étvágycsökkentő hatású. Én grammra pontosan sosem nyomtam, és mégis meglett a kellő javulás és most már a 2. gyerkőc van útban. Nekem Rencz Rita a doktornőm a Mensben és ő is nagyon jó, szeretem. Ma voltam az utolsó reggelizős vérvételen, hétfőre lesz eredmény, kíváncsi vagyok és remélem minden rendben, és akkor a várandósság végéig már békén leszek hagyva.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


eclipse, gratula a babakhoz!! mi is gyurunk a masodikra, de most meg nem fuzok hozza sok remenyt, bezzeg a ferjem ugy bevan sozva, hogy mostmar sinen van a dolog, es barmikor johet, hogy alig gyozom a lelkesedeset. persze azert en is orulok, hogy talan mar csak par honap :)
a fejfajas sajnos emiatt a hulye idojaras miatt van szerintem, mindig is "frontos" voltam, de szerintem ilyen hosszu ideig meg sosem kellett fajdalomcsillapitot szednem. mindegy, jo hir viszont, hogy delutanra elmult a szedulesem is, az eves viszont tovabbra is kin most. a ferjem mar 7 kilot fogyott miota dietazunk, ra is rafert, 127-rol indult, szoval neki se art. es mar nem is hisztizik, hogy kevesebb a kaja, ehes maradt, pedig az elejen rosszabb volt mint egy gyerek.
szerintetek a met mellett szedhetek ilyen homeopatas peteerest serkento cuccokat? mastodynonra, vagy premensre gondolok, vagy nem erdemes/szabad. elfelejtettem rakerdezni a dokitol, gondoltam valaki tudja. azt tudom, hogy vagy 2 honapja mikor tejcsorgasra szedtem, akkor a doki latott tuszot erni, de hogy mi lett vele vegul azt nem tudom, mert utana se jott meg ugye rendes idoben. annyi biztos, hogy ciszta nem lett belole, mert utana mikor voltam, mar csak a kis tuszocisztak latszottak az uh-n de nagy nem (akkor derult ki a pco).

Lilypie Third Birthday tickers


Sziasztok!

Én úgy tűnik elkiabáltam a múltkorit, tegnap 7,1, ma 7 volt a cukrom reggeli után :(( Pedig mindent ugyanúgy csinálok, mint eddig, azzal a kivétellel, hogy régen alig ettem gyümölcsöt, most meg napi 2-3-szor is. Kicsit beparáztam, és szidom magam hogy nem mentem el a vérvételre kedden.
Szerintetek menjek el jövő héten, vagy jó lesz a következőn is (akkor muszáj)? Mennyire gáz ez a Babának? Ez nem olyan túl vészes még, ugye? (amúgy kicsit fölémért a mérőm régebben, és most cseréltem benne tesztcsíkot is...)

A férjem nyugtatgat hogy leállunk minden köztes megoldásról, ezentúl nincs diabetikus fagyi, meg gyümölcs keksz nélkül, utóvacsira szigorúan lassú CH meg ilyenek. Szerintetek segíteni fog?

Bejja, diétával kitartás, a fő hogy legyen akaratod, én elég régóta csinálom elég szigorúan, csak annyit tudok mondani, hogy egy dolog kell hozzá: kitartás, de az nagyon sok. És látod, ha betartod se biztos hogy elég :(

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Zitus: Az a helyuet, hogy ahogy nő a baba, nekem a cukrom úgy romlott, mondjuk a 34. hétig. Utána valamiért jobb lett. Egy pár 7-es értékből még nincs gond, de a rendszeresen magasabb az nem jó. Menj el vv-re és majd kiderül mi újság. A diétás dolgokkal meg nem teszel szerintem kárt. Kitartás.



 
 


Sziasztok!
Na, most voltam urológusnál (a 2009-es veseműtétem varratai fájogatnak, illetve nem is a varrás, hanem alatta-bent...), jól megnézett a doki, hálistennek rendben talált mindent. Viszont csinált egy gyorstesztet, és cukrot talált a vizeletben. Erre bepánikoltam, mert azt mondta, ez a vesének elég rossz, gyulladást is csinálhat.
Naná, hogy felment a cukrom, mert a mettel épp nyomjuk lefelé az inzulinszintet... persze azt is ki kell egyenlíteni. Doktornő szerint elég jól haladunk - csak azt nem akarom, hogy közben meg a vesémmel legyen valami...
Na, megyek, elbujdosok, vagy legalábbis magamra csukok egy esernyőt... :roll:

Kép
 


Lányok, szed valamelyikőtök D-vitamint?
Voltam ma a nőgyógyászomnál, és megkérdezte, szedek-e, merthogy jót tesz az IR-nek, a páciensein látja.
Fura, hogy a nyár közepén ezt kérdezem, de hát full fehérbőrű vagyok, Nicole Kidman-kettő (csak bőrileg! :roll: ) tele anyajeggyel és rettegek a bőrráktól, így minimum 50-es faktorral merészkedem utcára...

Szóval ha esetleg szed valaki ilyesmit, tudtok ajánlani valamit, hogy mit érdemes? Doki szerint bármelyik jó.

Kép
 


manguszta: Az egyik ismerősöm szedett Vigantólt. Ez az a csepp, amit a gyerekeknek is szedniük kell. Az adagolást nem tudom. De nekem is mondta a dokim, hogy jó lehet, de előtte meg kell vizsgáltatni valamit a véredben, nehogy a túladagolással gondot okozz. Bocsi, hogy xsak ennyire emlékszem.



 
 


Köszi szépen! Jövő héten megyek teljes vérképre, mert már régen voltam és a háziorvos adott beutalót, majd jól kiókumulálom, ütközik-e valamivel.
Köszi szépen!

Kép
 


Sziasztok!

Kivel mizújs? Nagy a csönd...

Nálunk minden OK, ma voltam cukros vérvételen, mostanában normálisak a reggeli cukraim. De megint elájultam :( :cry: Mit lehet ezellen tenni?

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Szegény Vizi! Nem vagyok járatos ájulás kivédése ügyben. Az a két 7es cuki csak véletlen volt ezek szerint, ez jó :)

Én nekem is megvan az eredmény az utolsó 60 perces reggelizős vv-ről, 4,1 és 5,9 :D :D :D RR doktornőtől erre a várandósságra elbocsátva. Csak a szoptatás befejezése után megyek legközelebb MM-be. Több baba nem lesz, csak az IR-t nem rontó fogi gátló módszer megtalálása a lényeg, és hogy újra el tudjak kezdeni rendszeresen sportolni, és egészségesen sokáig élni :wink:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Gratula!! De jó lenne már ott tartani! De hát ami késik, nem múlik :)
Mikorra vagy kiírva?

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


aug 31!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Az már mindjárt itt van :)

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Mindenki nyaral? :)

Eclipse, hogy bírod?

Segítsetek nekem. Létezik olyan sós keksz , ropi, bármilyen rágcsi ami teljes kiőrlésű, nincs benne cukor és kifejezetten sós? Szóval amit akár este utóvacsira is lehetne rágni ha az ember nem kíván édeset enni. Vagy van valakinek ilyen keksz receptje? Nagyon mérges vagyok, mert vettem bake rollst (nagyon szeretem), gondoltam, messze nem tökéletes megoldás, de max. uzsira belefér, és legalább sós. Na most megnéztem, és a liszt és a szezámmag után a következő hozzávaló cukor... Minek tesznek egy sós kajába cukrot??? Köszi ha valakinek van tippje/receptje!

További szép nyarat nektek!

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Szia Zitus!

Görgess kicsit feljebb, július 4-re! :lol:

Kép
 


Meg ugye van a korpovit, meg a cukor stop keksz, dehát azok fűrészpor ízűek.
A spárban meg az aldiban van ilyen hosszú, csavart sósrúd, sárgás-kékes fémszínűs lefóliázott olyan őzgerincforma dobozban, abban nincs cukor. "Csak" a ch-t számold...
Vigyázat, a lidl-ben van hasonló, de az cukros.

Kép
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron