Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Egyre többször találkozom itt a fórumokon ezzel a témával. Sajnos én igencsak benne vagyok és arra gondoltam, ha van kedvetek beszélgethetnénk róla, megoszthatnánk a tapasztalatainkat.

Kép
 
 


 
 


bodzi írta:Sziasztok!

Egyre többször találkozom itt a fórumokon ezzel a témával. Sajnos én igencsak benne vagyok és arra gondoltam, ha van kedvetek beszélgethetnénk róla, megoszthatnánk a tapasztalatainkat.


Sziasztok!

Most csatlakoztam már egy ideje olvaslak Titeket. Én is hasonló cipőben járok már 2 éve szeretnénk babát eddig sikertelen volt minden. csatlakozhatnék hozzátok? Nekem is endometriosisom van.

Üdv.:Marietta
 

 
 

szia csipcsab, remélem még nézed ezt a topikot, nekem is endóm van, egy hete telt le (elviekben ) a 3 hónapos szurikúrám, te hogy állsz? ezen túl vagy már?
írj

halika

kicsiboris
 


Szia Kicsiboris.

Bocsika de még csak most látom az üzenetedet mert rég nem jártam itt. remélem te észreveszed az enyémet. Nekem 3 hónapja befejeződött a kezelés azóta már kétszer mensiztem. A dokim clostilbegyttel meg choragon injekcióval segít hogy minnél hamarabb megtörténjen a terhesség. Eddig sikertelenül. néha eléggé elszontyolodok ugyanis már 2 és fél éve szeretnénk babát. Te hogy állsz? Történt már vmi változás nálad? Üdv.:Marietta.
 


Marietta, hali, én is jó sokára jelentkezem...szóval már megjött a menzim, most lesz az első spontán hónapom, nagyon reménykedem bár a dokim ijeszteget az újabb ellenőrző laparral amit tuti nem akarok, lehet, hogy dokit kell váltanom???
írj, veled azóta mik történtek???
pussz
kicsib
 


Szia Kicsiboris!

De örülök hogy jelentkeztél! :D Remélem benézel ide. Hát nagyon drukkolok neked hogy sikerüljön ha nem is egyből de hamarosan. Nálam most az van hogy októbertől próbálkozhatunk. Nekem a dokim segít clostilbegyt gyógyszerrel(ez felerősíti a peteérést)aztán nézi uhán hogy van e pésem éa ha van akkor szurit kapok hogy megtörténjen a tüszőrepedés. Ezt azért csinálja hogy minnél hamarabb teherbe essek hogy ne jöjjön vissza az endóm. Októberi hónapunk sikertelen volt novemberben pedig gyógyszerrel se volt peteérésem. Azt mondta függetlenül ettől szedjem tovább a gyógyszert. Szedtem is éa hát most decemberbe volt megint pésem de közbe lett egy cisztám is. Ez miatt most abbahagytuk akezelést mert mondta a dokim hogy ez olyan hormont termel ami nem engedi meg a megfoganást. Megkell várni a mensim és megint uh ahol megnézi hogy eltünt e a cisztám magától. Azt mondta ha nem akkor műtét hogy eltüntessék aztán jöhet megint a babaproject. A héten szerdán meg is jött úgyhogy talán jövő héten megyek dokihoz ahol kiderül hogy mi van. Hát remélem eltünt. Néha elég nehezen viselem már ezt az egészet hogy mindig van valami.

Hát Nálad furinak találom amit a dokid akar. Minek még egy lapar?? Nem értem. Szerintem menj el másik dokihoz is hogy az mit mondd. Hisz még csak most kezdtek próbálkozni. Szerintem minden oké lesz. Én nem engedném megint.

Remélem mostmár tudjuk tartani itt a kapcsolatot és megtudjuk beszélni a dolgainkat.

Puszillak.
 


marietta, halihó, köszi a tippet, egyébként őgy gondolom, hogy ha 3 hónap alatt nem jön össze akkor orvost váltok!
hát neked sem egyszerű az életed, és szerintem/úgy tudom a closty okozhat cisztát, talán ennyii ideig nem kellett volna téged stimuzni, de van egy ötletem a levelezéssel kapcs.-ban, sok babaprojektessel a sikeres inszemináció topikban vagyunk, van ott is endós mint mi, gyere át oda, oksi??!!
mert azt az oldalt mindig nézem:o)
akkor ott találkozunk, és talán sokkal több infót is kapsz azon a topikon!!!
puszi várom ott a leveledet!

kb
 


kedves CsipcsaB!

Engem is endóval műtöttek,utánna gnrh -kezelés .Utánna spontán próbálkozás,persze sikertelenül! 1 sikertelen inszemen is túl vagyok! A helyzetünk ugylátom hasonló,nekem is volt,van cisztám amit próbáltak eltűntetni fogigátlóval,de nem sikerült. Jelenleg 18mm-es.Most keztünk egy újabb inszemhez,amihez most szteróidot is fogok kapni,hogy ezáltal elősegítsék a tapadást.
Ha nem sikerül az inszem akkor rám ujabb műtét vár. Mivel az előzö műtétemkor mind két oldal átjárható volt,nem tudni,hogy most ilyen rövid ídő alatt valóban visszajött-e a betegség.A cisztám erre utal.Ha megint visszajött az endo,akkor a kaális dokim szerint valószinü,hogy nem uszom meg a lombikot.Én nem bánom már csak történjen valami. Az ismét lapartól viszont egy kicsit parázok,de ez van. :oops:


Ti most hol tartottok?


Szióka:REna
 
 


M.reni!

Írtam privit!
Milyen műtét kell neked már megint?? itt több olyan lány is van akiknek nem sikerült az első inszem és mégse műtik őket újra. van hogy most mennek már a harmadikra. Aztán pedig jön a lombik. Szóval én nem hagynám hogy újra műtsenek. elég erősen él még bennem a lapar emléke és nem a legjobb.
Ha gondolod szivesen levelezhetünk akár itt is. Hátha tudunk egymásnak a tanácsainkkal segíteni.
Egyébként milyen az az inszem?? Hogy csinálják? Bocs a tudatlanságomért. :oops: Fájdalmas?
 


Szia csibcsab!

kérdéseidre válaszolva: A műtét sajnos ,azért szokott kelleni,mert az endo gyorsan terjedő alaktomos betegség. sajnos nagyon hamar kiújul és hamar károkat tud csinálni ! A többi lánynak azért lehet folytatni az inszemeket,mert őket nem műtötték endóval,vagy ha igen nicsen cisztájuk. A Ciszta álltalában annak a jele ,hogy visszajött az endo!/ kivéve,ha túl stimuláltak!/Ha kiújult az endo akkor ugye gátolja a teherbeesést. Na most ha ciszta van akkor nem szokták folytatni az inszemet,csak kivételes esetben!Mivel engem ugye laparral műtöttek,és ugye akkor mind két oldal átjárható volt. Az orvosom azt moondta,hogy szerinte visszajött az endom. Bár elég hamar,2006-márciusában volt elősször menzesem.Utánna szinte nem egyből ,de elég hamar stimó,és fogigátlót szedtem.Mivel nekem is van most egy kicsi cisztám, 18mm-es,de igy is megpróbáljuk. Azt mondta a doki,hogy szerencsére a ciszta nagyon kicsi. A mostani inszemhez,már szedek szteróidot is,evvel segítik a megtapadást.Ha viszont nem lesszek terhes akkor ujabb laporoskópia,hogy megnézzék mi okozza,hogy nem sikerül. Ha az endo miatt,nem sikerül én megmondtam,hogy mégegyszer nem vállalom a GNRH-kezelést.Inkább lombik rögtön. Én is nehezen viselem az altatást,hányás meg minden de egyszerűen ugy vagyok vele,hogy mindent megteszek azért,hogy SIKERÜLJÖN.



Az inszemről,ahogy nekem volt,mert álltalában egyénenként változik a kezelés menete.


A mensesem 3-napjától kapok stimó injekciót ,amit a férjem ad be!
/Én kapok még egyébb más gyógyszereket is. /
Közben járni kell uh-ra ott nézik,hogy alakulnak a tüszök.
Kb a 13-14-napon van az inszem. előzö nap,be kell adni egy tüsző repi injekciót, Másnap a párod leadja a katonákat. Maga a beavatkozás teljesen FÁJDALMATLAN,olyan mint egy nőgyógyászati vizsgálat.Katéteren keresztül felhelyezik a katonákat. Utánna mozdulatlanul kell feküdnöd kb-30percig. 2-hét múlva vérvétel,és ott kiderül,sikeres volt-e a beavatkozás. Ez idő alatt ,utrogestan kúpot/ami progesteron potló / Meg egyébb vitaminokat kell szedned!


Reméllem segítettem,és nem ilyettél meg a leirtak alapján.

Ha bármilyen kérdésed van,írj ha tudok segítek.!!!!!!
 
 


Helló lányok!
Han nem bánjátok, én is csatlakoznék ehhez a topikhoz!
Tegnap kaptam meg a 6. endos szurimat, és nemsokára jöhet az ellenőrző lapar. van, aki kérdezte, hogy miért. Hát nem biztos, hogy eltűnt, és ez csak a laparral látható teljesen. Ha meg nem tűnt el, akkor szerintem próbálkozni sem értelmes. Nem?
Mikor jön meg a menszim szerintetek? február 28-án telik le a 28 nap.
Köszi
 
 


Ebba! Nekem mindkétszer endo mellett tapadt meg a baba! Pedig elötte több orvos is kijelentette hogy " nem is reménykedjen". Azóta a guta üt meg ha ilyet hallok, hogy a reményt elveszik az embertől. Nekem 2x volt emiatt lapar és kezelés (gyógyszer ill. szuri) az elsö sikeres volt, de kiújult, a másodiknál nem is múlt el teljesen. Utána jött a spontán baba

Kép

Kép

Karmen
 
 


Helló Lányok!

Örülök hogy írtatok!!!

Ebba!

Nekem július végén járt le a szurikúra az endó miatt és csak szeptember vége fele jött meg! Jó sokára! :? Hát kinek hogy. Majd írj hogy mi van!!

Karmen!

Hát most azt hiszem mindannyiunk nevében beszélhatak és mondhatom hogy nagy reményt adtál nekünk "endósoknak". Spontán?? Hát ez jó! A dokik meg azt mondják hogy az endó átmenetileg meddővé tesz. Hát akkor nagyon bízok én is.
Mikor születik meg a második babád? Mert ugye most várandós vagy?? :lol:
 


Csipcsab! Ápr.6 vagyok kiirva de márc. meglesz a baba, programozott császár lesz, mert sok probléma volt és várható még.
Nekünk 3 orvos is azt mondta semmi esély, még a halvány reményben sem bizzunk (férjem spermaszáma 2-3 millió, nekem endo, kétszarvú méh, elzárodott petevezetö amit laparral néztek meg!) igy pont el akartuk kezdeni az örökbefogadást amikor Orsi váratlanul megfogant. AKkor is az orvos biztatás helyett egyböl közölte hogy jaj ez valszeg méhen kivüli, mert hát ha megnyilt a petevezetö biztosan csak kicsit, szoval volt még pár hét izgalom mire megnyugodtattunk (már ha mondhatom ezt, mert mindkettövel erösen véreztem, elég kritikus volt a helyzet a 13. hétig) de megérte nem feladni!

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!

Ezt találtam:

"A szerzők 1997. január 1. és 2003. december 31. között összesen 128 beteget kezeltek endometriosissal és meddőséggel, ami a vizsgált időszakban meddősséggel kezelt betegek közel 10%-átjelentette. Az endometriosist valamennyi betegnél a meddőségi kivizsgálás során végzett laparoszkópiával diagnosztizálták és szöveti biopsiával igazolták. Az endometriosis stádiumbesorolása a módosított amerikai beosztás alapján történt. A betegség I. stádiumában 4, a II. stádiumban 67, a III. stádiumban 39 és a IV. stádiumban 18 páciens volt. A kombinált gyógyszeres (GnRH analóg) és műtéti kezeléssel az enyhe és a minimális endometriosissal kezelt 71 betegnél a 3 éves utánkövetéses vizsgálat során 46 terhesség (42 spontán, 4 IVF), a 39 középsúlyos betegnél 20 terhesség (13 spontán, 7 IVF), míg a 18 súlyos endometriosisos betegnél 3 terhesség (mind IVF) következett be. Tapasztalataik szerint az endometriosisos meddő betegek ellátása a szakmai ajánlásokat figyelembe vevő korszerű, de egyénre szabott terápiát igényel."
Vendég
 


Karmen!
de jó neked. Látod? Ilyeneket is kell néha hallani, hogy az ember érezze, hogy nincs minden veszve:)
Most épp beteg vagyok, de hétfőn megyek a kórházba orvosi bemutatásra, hogy kell-e lapar. Bár ez csak felesleges dolog, de törvény...
tlidi! Én is olvastam ezt.
 
 


Ebba! remélem tényleg nem találnak semmit és csak rutin lesz a mütéted! Mielöbbi felgyógyulást!

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy kicsit "felpörgött" a topic.

Karmen,
én is nagy örömel olvastam a Te történeted. Mindig kiderül, hogy van remény.

Tlidi,
én nem olvastam még ezt a statisztikát, de ahogy elnézem IV. fokú endóval és a két nagy műtétemmel elég csekélyek a lehetőségek. Azért én bízom a csodában. főleg Karmen hozzászólása óta :)

Ebba,
mi volt a dokinál?? Remélem a legjobbakat Neked!

Marietta,
üdv itt is :)

Kép
 
 


Sziasztok!

Ebba! Voltál bemutatáson? Mi volt?
Remélem jobban vagy! Visszatérve sztm. egyéni hogy kinek mikor jön Miklósbá. De elvileg 28 nap a hatóidő. utána akár el is indulhat a pé. De sztm. minnél tovább nem indul be annál tovább gyógyulunk. :D

Karmen! Köszönjük a biztató történetet!

Bodzi! Dehogy csekélyek! Csak 6 évet vizsgáltak! És az élet útjai kifürkészhetetlenek. Neked mikor fedezték fel? Miért volt két nagy műtét? Minden megvan? Most tünetmentes vagy?
Vendég
 


Szia Lidi,
két éve fedezték fel, de már akkor régóta fájt a menstruációkor a hasam. az utolsó időkben már ki sem tudtam kelni az ágyból. Az első nagy műtét azért kellett, mert már mindkét petefészkemben jó nagy ciszták voltak. Aztán fél év kezelés, és az első menzinél újra nagyon fájt. Kisebb tortúra után másik orvosnál kiderült, hogy a hólyagomnál bent hagytak egyet, és a fájdalomra való tekintettel újabb nagy műtét. ezt már ki sem tudták rendesen venni. Jelenleg tünetmentes vagyok, de most vagyunk meddőségi kivizsgáláson. Az UH-n azt mondta a doki, ismét lát valami csokiciszta szerűt a bal petefészkeben...
Vissza akar küldeni a másik dokihoz, de még a menzi után csinál egy uh-t, hátha rosszul látta. Úgyhogy jelenleg reménykedek :)

És Te hogy állsz?

EBBA?

Kép
 
 


Helló csajok!
Na, hétfőn voltam a dokinál! Február 26-28-ig a kórház vendége leszek. Az oszályvezető főorvos azt mondta, hogy akkor mondd biztosat, ha látja, hogy belülről mi van, kitapintani nem tud semmit. De ez nem lep meg, mert az endómat soha nem tudták még ultrahanggal sem meglátni. De mindenképpen ezerrel rá kell állni a babaprojektre. Mintha nem tudtam volna:)
Olvastam, hogy Hajdúszoboszló jó mindenféle nőgyógyászati bajra. A párommal el szeretnénk menni húsvétkor. Szerintetek lehet beutalót kapni ilyenre?
Bodzi!
Nekem úgy volt kiterjedt endom, hogy soha semmi panaszt nem okozott.

Karmen!
Én is remélem, hogy semmi nem lesz, és szépen átjárható leszek...
üdv zita
 
 


Zita,
hát remélem, csak jót fog látni a doki, ha már be kell feküdnöd.
én is félek, hogy nem úszom meg megint, de azért reménykedek :)
Szerintem a beutalót érdemes megkérdezni, eléggé indokolt lenne.

Kép
 
 


Sziasztok!
Én a hőmérőzős topicból jövök, 1,5 éve proóbálok teherbeesni.
Ma vette észre a dokim (akit sürgősen le is fogok cserélni), igy 3 év után, hogy endo-gyanús vagyok és azonnali laparoszkópiás műtétre javasolt.
Olvastam, hogy legtöbbetek már átesett ezen a műtéten. Fájdalmas? Komplikációk?
Nálam az a szerencse, hogy pé-m tutira van, ennek ellenére valami miatt nem jön össze a baba...
Előre is köszi, drukkolok nektek.
Üdv.

Zsuvi
 
 


Zzsuvi! Nekem 3x volt laparom, 3 pici vágás az egész, 1cm-sek. Nagyon gyorsan gyógyul, a korházbol másnap hazamehettem mindig. Nem volt nagy fájdalmam sem, de lehet hogy nem mindenki igy éli meg. Remélem nem találnak nálad is fránya endot!

Kép

Kép

Karmen
 
 


Zsuvi,
én sajnos eddig egyik alkalommal sem úsztam meg laparoszkópiával, de azt mondják, tényleg nem vészes.
Én is drukkolok, hogy ne endo legyen.

Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem a saját, hanem a sógornőm érdekében érdeklődök, ugyanis neki nincsen netje pillanatnyilag...
Őt szeptemberben műtötték (nem lapar, hanem hasfelmetszés), kivették egyik petefészkét, eléggé elterjedt endója volt a doki szerint és azt mondták, hogy lehetőleg minél előbb hozzanak össze egy babócát. (Csak idézem a dokit, nem vagyok annyira naiv.)
Persze, h azóta nem jött össze. Vagyis sajnos.

A héten visszajárt a dokijához, mert már kb. december óta alhasi fájdalmai vannak. Uh-val nézte a dokija és a másik pf-ben is lát valami cisztaféleséget, amire azt mondta, h szintén endó lehet. Nos a doki szerint vagy ki kellene ezt is venni, vagy Dipherelin nevű injekcióval leállítani a pf működését.

Nos erről a Dipherelin-ről szeretnék érdeklődni, mert a neten nem sokat találtam róla.
- ez "örökre" leállítja a pf-ket, vagy csak időlegesen?
- az endót mennyire szorítja vissza? Ha abbahagyják a kezelést akkor újra elkezd szemtelenkedni az endó?
- hogyan lehet így baba? spontán terhességben lehet reménykedni vagy csak lombik jöhet majd szóba?

Ne haragudjatok, h ennyit kérdezek, csak megsajnáltam szegény sógornőmet, (sógorasszonyom, ahogy nevezzük eygmást ;) )
Előre köszönöm a segítséget!

Kir

Kép
 
 


Kir! Amig a kezelést kapod nem fogsz teherbe esni elvileg, de nekünk azért azt mondták védekezzünk. Nekem elsö alkalommal sikeres volt a kezelés, endo 1 évig nem jött vissza utána, a második alkalommal sajna el sem mult teljesen, azota is volt endo mindig, ill. a terhesség alatt eltünt, de szülés után megint kialakult. Ördögi kör. Olvass fentebb, nekem is sikerült endo (és egyéb bajok) mellett spontán,. bár tény kisebb sokkal az esélye. Inkább az lehet a nagy gond, hogy endo mellett gyakori a petevezeték elzárodás, akkor csak lombik marad.

Kép

Kép

Karmen
 
 


Szia Karmen!
Köszi a választ!

Engem megnyugtattál! Attól féltem, h nehogy kiessen a spontán lehetőség...
Ilyenkor az átjárhatóságit hsg-vel is végezhetik vagy laparoznak?

Szörnyű ez a "kisebb esély" :(
Én pcos vagyok, nálunk 3,5 év próbálkozás + különféle kezelésekbe került mire végre sikerült teherbe esnem, a sógornőm meg ezzel az endójával...
Éppen azon gondolkodik anyósom, hogy lehet mind a két menye problémás eset?
Szerencsére én már elég egyenesben vagyok, ma vagyok: 31+6, április közepére várjuk a fiúcskánkat!
Látom Te is babát vársz, sőt tesót! Gratulálok! :D

Mindne jót,
Kir
 
 


Üdv mindenkinek,

Karmen, Bodzi,

köszi a válaszokat.
Ma voltam másik dokinál, reménykedjünk, hogy mégsem csoki cisztát látott és a méhfalvastagodásom is eltűnik. Most majd figyeljük (mert hogy ez tegnap lett észrevéve) és reménykedünk, hogy a jövő hónapban már nem lesz ott :lol:

Üdv mindenkinek!

Zsuvi
 
 


Helló Lányok!
Még a főorvosi bemutatóma visszatérve: Azt mondta, hogy lehet, hogy még 3 szurit javasol a 6 mellé. Lehetséges lenne? mert én még ilyet nem hallottam.

karmen!
Mi? Nem biztos, hogy felszívódik az endo??
zsuvi!
Nem annyira vészes az egész, pedig nekem kicsi a tűréshatárm, vagyis a fájdalomküszöböm:)
 
 


Zsuvi! Ha sima ciszta akkor nekem arra mindig fogigátlót irtak fel, 1-2 honapig elég volt szedni elmult. Ha endo volt akkor csak a lapar majd a kezelés maradt:(

Kir! Gratulálok, neked is spontán lett végül? Én mindent vállaltam a baba miatt, egyedül az átjáthatóságit (HSG) nem, azt csak lapar alatt engedtem meg. AMugy azt mondják olyankor biztosabb is az eredmény mert teljesen el vagy lazulva, ébren elöfordul többször hogy rossz az eredmény majd teherbe esik, kiderült nem volt teljesen elzárodva, nekem a Kaáliban mondták ezt.
Bár látod nekem lapar mellett tünt elzárodottnak:) Orsi 4 év után fogant amugy

Ebba! Én erröl azt olvastam, majd a dokik is azt mondták mind, hogy 6 szuri azért kell mert ennyi tünik optimálisnak. Több nem ért el jobb eredmény, ahogy a kevesebb meg nem tünt elégnek. Nekem a második kezelés után megvolt még az endom, nem volt elég a szuri, de nem merült fel kapjak még gyógyszert. Igen, jol értetted, megvolt a lapar, 6 hónap szuri, mégis utána ott volt az endo rögtön a kezelés végén a kontrollon. (valszeg közben is csak akkor nem nézték)

Nekem egy szerencsém volt hogy endo sosem okozott tüneteket, fájdalmam se volt még, észre sem vettem volna ha nem a babára hajtunk

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!


Ebba!

Én úgy hallottam, hogy Sárvár és Bükkszék az ideális hely a nőgyogyis dolgokra, az endora kifejezetten. (Lényeg, hogy SÓS legyen a víz!!!!) /az én dokim mondta ezt!/
 


Nekem a dokim Parádot ajánlotta.

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen!
Nekem sem okozott soha semmi tünetet, eltekintve az apró kis bibitől, hogy nem jön össze a baba. De a bal petevezetékem csak nagy nyomással átjárható volt. na majd mához egy hétre már többet fogok tudni jelen állapotomról.

Én a Hajdúszoboszlót a honlapjukról hallottam. de csak magán úton lehet eljutni, mert mivel nincs speciális kezelés ott, felesleges felíratni. Ezt a háziorvosom mondta. Ha megyek megcsináltatni a vérképet meg minden ilyet, mindenhol 300ft lesz??
 
 


Ebba! A terhességgel összefüggö vizsgálat lesz ingyenes, ha sikerül majd nálatok is a baba, addig viszont fizetned kell a vérvételért.
Parádra a nödoki (régen igy volt) adhatott beutalot.

Igen, endo nekem is sajna csak igy derült ki. De látod reménytelen eset mégsincs.

Kép

Kép

Karmen
 
 


Kedves Karmen!

Tőlled szeretnék kérdezni! Engem sajnos már műtöttek endóval,laporoskópiával.Utánna felvettem a 3hónapos injekciós kezelést.Akkor 2.fokú endom volt,ezt volt 2005 októberében,2006-februárjában volt elösször mensesem.Nagyon kevés idő telt el azóta! Volt közben egy sikertelen inszeminációm is,Most úgy néz ki,hogy kiújult az endo ugyan is ott van egy fránya ciszta.Az lenne a kérdésem, hogy neked mennyi idő után újult ki??Én megmondom öszintén ,hogy nem nem szeretném felvenni az injekciót újra. halottam olyanokat akik rögtön a műtét után mentek lombikra vagy inszemre.Mi 3éve próbálkozunk,de az ember eléggé el van fáradva a sikertelenségbe.!Te minden műtét után kaptál kezelést?
 
 


Reni! Elsö alkalommal májusban volt a mütét és köv. év januárban már látták. Második alkalommal mütét majd szuri volt, utána mentem kontrollra akkor volt endo, vagyis szerintem a szurik alatt is végig volt. Nem tudom nekem milyen foku volt, ezt sosem irták rá a zárojelentésre, de ingyen járt a Decapeptil/Dipherelin szuri.
Lombikra akkor lehet menni ha volt 6 igazolt inszem (a legtöbb doki leigazolja) v. endo annyira sulyos foku hogy az indokolja, v. mindkét petevezetö el van zárodva. Egyébként elötte inszemet ir elö a törvény. Igen, mindkét mütét után volt kezelés, elöször gyógyszer, másodszorra a fent emlitett szurik. Nekünk 4 év után fogant spontán Orsi, megértelek már én is feladtam a reményt, nagyon nehéz sok év után is hinni

Kép

Kép

Karmen
 
 


Kedves karmen!
Köszönöm,hogy ilyen gyorsan válaszoltál!

Igen sajnos ,ez elég borzasztó a várakozás,3év nagyon hosszú idő!Főleg hogyha azt látom hogy sok nő hogy bánik a gyerekével,és milyen erkölcstelen és undrító! És a kukába dobja a gyerekét! Mig más bármi áron szeretné hogy összejöjjön!Nem számit neki semmi csak a cél.Az élet ilyen igazságtalanságain ilyenkor mindig kibórulok!!De tudom,hogy az ilyen nők is mint én meg sokan mások,akik sok mindenen keresztül mennek,nagyszerű anyák lesznek!És ez a cél lebeg a szemem előtt,bár néha nem könnyű.Téged is nagyon erősnek tartalak,az írásaid alapján.
Nem mindenki csinálta volna végig ezt,ami te.
 
 


Reni! szivesen. TÖbbet nem tudok sajna segiteni. Amugy meg szerintem aki igazán szeretne gyereket megtesz bármit amiben lehetöséget, reményt lát, szoval nem vagyok különleges egyáltalán én sem. Feladni sem adtuk fel akkor, csak ugy gondoltuk akkor örökbe fogadunk (irtam 3 orvos is mondta spontán nem is reménykedjünk, mütétek sem segitenek, tul sok a gond) és ha mégis lesz saját még nagyobb lesz az öröm, ugyis 2-3 szerettünk volna. De az élet ilyen csodás, ugy is boldogok lettünk volna, de igy is azok vagyok. Kivánok nektek is gyógyulást és sikert!

Kép

Kép

Karmen
 
 


Nem fogjátok elhinni!!!
Kedden műtöttek volna, már minden vizsgálatot végigcsináltam, és erre...tegnap du. felhívott a dokim, hogy a kórháznak a TB keret lenullázódott a hónapra, majd márciusban műt...Na ilyet!!! nem is tudok még magamhoztérni:(
 
 


Ebba! ezt nem hiszem el, fizetjük a tb. és akkor meg rákészül az ember lelkileg is és igy kitolnak vele!! Remélem márc. már nem lesz kifogás!

Kép

Kép

Karmen
 
 


Helló csajok!
Milyen rendes a dokim!!Felhívott,és közölte, hogy be tudott dugni keddre laparra:)
Úgyhofy már nem is írok addig, legyetek jók, drukkoljatok:)
ja? és küldjetek sok pozitív energiát.
 
 


Ebba! Drukkolok nagyon!

Én meg jövö héten fekszek be a korházba:)

Kép

Kép

Karmen
 
 


Ebba: megy a drukk! Én még hallottam ilyent, az egyik lányt decemberben kellett volna laparozni és ugyanígy: nem fért be a keretbe vagy mi? Aztán januárban műtötték.

Karmen: Te miért fekszel be a kórházba? Ugye nincsen semmi komoly baj?

Mi lesz most? Fiúcska? Kislány? Drukk-drukk!
Kir
34+2
 
 


Kir! Már most csak feküdni birok, ha hirtelen kellene indulni mert baj lenne akkor veszélyes lenne az ut, kb. 20km a korház. De mivel a méhem kétszarvu, harántfekvéses a baba és az elözö is császáros volt igy nem lehet halogatni azt mondták a befektetést. De remélem még 2 hetet majd bent is kihuzunk.
Nemét nem tudjuk és még a neve sem dölt el:)

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen! Akkor nagyon drukkolok, majd szólj, ha sikeresen túl vagy a dolgokon - mert nekem szent meggyőződésem, hogy így lesz!
És akkor majd azt is megmondod, hogy fiúcska-e vagy kislány és a nevét is. Ok?

Drukkolok nagyon, kívánok egészséget és minden jót!

Ebba: ma van kedd! ugye ma kell Rád gondolni? Majd gyere beszámolni!!! Sok pozitív energiát küldök Neked!

Kép
 
 


sziasztok! még nem jártam itt. az endometriózis honlapon már próbálkoztam a problámámmal, de ha nem gond, Titeket is megkérdeznélek...

szóval nekünk egy éve nem jön össze a baba, 2 hét múlva nézik meg a petevezetőimet, de igazából én arra gyanakszom, hogy endometriózisom van. leirnám a tüneteimet, és arra lennék kiváncsi, hogy Ti, akik már "profik" vagytok a témában, mit gondoltok erről:

szóval a ciklusom 28 napos, elég pontos, viszont a vérzésem csak 1,5 nap. a 14-16. nap körül el szokott kezdeni fájni a hasam, és folyamatosan fáj amig meg nem jön. teljesen olyan, mint a menstruációs görcsök, csak még nem olyan erősek. viszont annyira azért erősek, hogy gyakorlatilag ez a két hét teljes nyomor az életemben: rossz közérzet, enyhe hányinger, tompa de néha egész erős fájdalom. sportolni már nem esikjól, mert közben és utána is fáj. amikor megjön, olyankor fél napra kiesem a munkából. mindent, amit lehet, beszedek rá: aleve-ből napi 3-at a 25. naptól, plussz egyéb természetes szerek.

egyelőre mindenki csak rálegyint azzal, hogy majd ha szülök, elmúlik, és különben sem ritkaság, hogy a nőknek fáj a hasa mens előtt, na de ennyivel előtte, és ilyen nagyon?? Ti mit gondoltok? nagyon köszi
 


Ebba! Remélem már tul vagy rajta és jo hireket kapsz!

Kir! Köszönöm!

Mindenik! Nekem sose volt panaszom, csak a meddöségi vizsgálatok miatt derült ki mindig az endo. Menszesz 14 évesen jött meg elöször, azóta mindig nagyon erös volt, annyira hogy volt amikor szedtem rá gyógyszert hogy enyhébb legyen, de mindig 5-6 napos volt és pontos ciklusok. Tehát én semmiböl nem vettem észre hogy endom lenne, csak UH gyanitotta, amit lapar igazolt mindig.
Szülésröl nem teljesen igaz az. Nekem terhesség alatt elmult, aztán 1 év mulva megint ott volt az endom. Most ugy tünik a terhesség alatt megint eltünt, de majd a császárnál ránéz a dokim. Én is tudok olyat akinek az endo fájdalmakat okozott, egyéni szerintem. De ha valaki 1 éve nem esik teherbe amugy is javasolt szerintem meddöségi kivizsgálás, amibe én belegondolnám a lapart és a hiszteroszkópiát is. Akkor meg kiderül ha bármi gond van, és kezelnek utána.

Kép

Kép

Karmen
 
 


szia Karmen, köszi a választ. egy két vizsgálat megvolt, két hét múlva nézik meg a petevezetőimet, lapar lett volna, de a kórházban épp feje tetején áll minden, az én orvosommal is szerződést bontottak, és nem tudja mi lesz vele, szerinte akárhogy is alakul a sorsa, nyáron valamikor meg tudja csinálni. de az még olyan messze van!! nekem minden nap kinlódás, amig nem derül ki, hogy mi van már!
UH-n is voltam már, de nem láttak semmi rendelleneset, csak valami egész minimini cisztát.
abban reménykedem, hogy az endos fórumokat olvasva úgy látom, hogy többnyire sokat véreznek, akiknek ez van, én meg alig. ebbe próbálok kapaszkodni.
köszi mégegyszer!!
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: