Új privát üzeneted érkezett!

Hali!
Nekem Gyneplus Gold-ot rakott fel a doki, semmi problémám vele. Ebből elvileg van "mini" változat is, amit akkor raknak fel, ha az illető még nem szült és/vagy kicsi a méhe.
noemi89
Budapest
 
 


Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy a spirál mennyire biztonságos? 
És mennyibe kerül?
babababo
Forráskút
 
 
 


Két gyerkőc után én is ezt találom most a legtutibb módszernek. Így sem könnyű a döntés. A hormonmentesség miatt vonzanak a sima spirálok, viszont a hormonosról mindenhol jobbakat olvasok. Nehéz. Az viszont igaz, hogy a rossz hírek mindig előbb elérnek a fórumokra és általában nem a sikertelenség vagy az erős mellékhatások a jellemzőek. Valahogy nem tudok egyetérteni a "spirál = abortusz" gondolattal sem, pedig nekem nem volt és nem is éltetem. Nagyon fontos a megelőzés. Ez egy hosszútávú, megbízható módszer, ami általában nem okoz gondot. Terhesség sajnos minden módszer mellett létrejöhet. Olyan módszer sincs, ami mindenkinek mellékhatásoktól mentes. Én összességében jobban húzok a hormonos felé. Még így is nagyon félek a hibalehetőségtől (terhesség, perforáció stb.) de mindegyik módszernek megvannak a veszélyei, valami mellett dönteni kell. Egy abortusztól meg addig mentsük magunkat, ameddig lehet. Nem lehet 2 évente szülni egy életen át. Szóval én nem riasztanék el tőle senkit. ;-)
 
 

 
 
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: