Új privát üzeneted érkezett!

Igen jó lenne már egy pozi teszt:)

Üdv aluzok, nekünk is van egy 20 hónaposunk:)

Nálam most jön a várakozás, vajon sikerült-e? Az időzités most tuti jó volt, igy a többi nem rajtunk mulik.
 


Sziasztok!
Visszatèrtem! :-D Eddig az arcüreggyulladással szenvedtem, nem akartam gyògyulni. Úgy látszik, hogy a szövődményes betegsèg alaphangon 2 hèt. A hèten már folytattam a kisfiam bölcdibe szoktatását is. Szòval volt dolog. Közbedn mi leálltun most a baba gyártással, mert ugyebár most is antibiotikumot kellett szedni. Ìgy mi is offoljuk a hónapot. Mèg 14 nap ès újra kezdhetjük. :-D Viszont ahogy olvasom, nem csak mi vagyunk ilyen "szerencsèsek". Ki hogy áll? Ki mikorra nem várja? :-)
 
 


@dria01:
Én elvileg keddre de nem nagyon reménykedek ennyi betegség után. Szinte mindenkit több hétre kiütnek ezek a betegségek ma már :(
 

 
 

Sziasztok!
Segítsetek légyszi! Most értem haza, és látom wc-zésnél, hogy "megjött" vagy nem tudom. Vasárnap lett volna a 35. nap(előzőleg 35 napra jött, előtte 42, előtte 35). Alapban ez még oké is lenne, de nem úgy van, hogy ovulációtól 14 nap?? Mert csináltam ugyebár az LH tesztet, ami 10-én halvány volt, 11-én erősebb mint a kontroll, 12-én halványabb. És ma 24 van, tehát csak a 12. nap. Vagy nem? Ettől még ez menzesz?
Valószínűleg az, csak összezavarodtam a 14 nap miatt. Reggeli hcg teszt negatív volt, mint a hó. :(

Nálunk a gyerek beteg. Én még eddig bírtam. (kop kop kop) 
Olyan csalódott vagyok amúgy. Tudom, hogy nem kellene, de akkor is. Bőghetnékem van.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


@szifla:


Szerintem a 14 nap nem törvényszerű, bár nem vagyok szakértő!! :) Én valószínűnek tartom, hogy menzesz, azt veszem észre amúgy, hogy most nagyon sokunknak megzavarodik a menzesze, ez lehet szerintem időjárás, de én azt is el tudom képzelni, hogy a próbálkozások miatt vannak. Fene tudja...
 


nekem is most eleg keson volt ovu 16,17 nap korabban szokott lenni

Vettem mehpempot is meg szedek baratcserjet remekem segit, egyebjent meg folyamatos hasszurkat erzek nem ertettem mi ez ilyen sokaig tart ax ovu? de tuti nem mert meg mindig tart ugyhogy remenykedek mert kislanyommal is volt hasonlo

szifla: lutealis szakasz legtobb embernek 14 nap de 12-16 ig normalis en igy tudom
 


Sziasztok!

Valószínű hogy nálunk se esélyes ez a ciklus.
Magas a prolactin szintem!
De kell még a 20. napi vérvétel is, ami ugye 9.-re esik, és majd azután kapok gyógyszert, arra amire kell.
Szóval nem is reménykedek, hiszen így az esély elég kicsi.
Addig is szedem a vitaminokat, többet nem tudok tenni az ügy érdekében momentán.
Figyelgetni magam, ovutesztelni nem akarok, mert azzal csak megint felhúzom magam, és elkezdek " nemlétező" tüneteket produkálni! " Képes vagyok rá"  

Nektek persze szorítok ! :) Jó lenne már egy-kettő-sok pozi tesztet látni ! :D
lillajee1
Regensburg
 
 


@lillajee1:
Voltál hormonvérvételen?

Az ovu teszttel valahogy én is így vagyok. Az is még egy plusz frusztráló tényező vagy minek is nevezzem.


mutymurutty    

Igen voltam, a mensi 3.-napján, és megkérdeztem a dokim aszisztensét hogy mi lett az eredmény,  azt mondta hogy emelkedett a szint, de egyenlőre többet nem mond, majd ha meglesz  a 20.-napi eredmény is , akkor kell konzultáljak a dokival.

Igazából vérvétel nélkül is egyértelmű volt hogy magas a prolactin, mert nyomásra jön egy két csepp tej. a mensi alatt semmi nem észlelhető, de ahogy elmúlik, jön a cicifájás és a tej, és ez tart az egész ciklus alatt, hol enyhébben hol erősebben.

Így biztos vagyok benne hogy ezért nem volt peteérésem az elöző ciklusban. Most már nem is figyelem magam, mert tudom hogy amig a prolactin magas, addig nincs mit várni!
Addig élvezem az életet és az együtléteket

Olvastam hogy a magas prolactinszint okozhat tejfolyást, Fáradékonyságot, libidócsökkenést,látásromlást,fogamzás elmaradást, renszertelen menstruációt.
Ezek közül nekem csak a fogamzás hiánya és a tejfolyás van,na és a rendszertelen menstruáció, bár 34-napra így is megjött, a másik pedig még messze van, a többi tünetet még nem észlelem. Remélem nem is fogom, mert addigra kapok rá gyógyszert.

Ja és azért nem is stresszelem magam, mert állítólag a stressz mégjobban megemeli a szintjét! szóval ha nem nyugszok a seggemen türelmesen, akkor lehet hogy mégjobban kicseszek magammal. Szóval nyugizok és relaxálok :)
lillajee1
Regensburg
 
 


@lillajee1:
És a 20.napon mit néznek? Csak amivel bibi volt?

Amúgy én pont ma voltam ilyen vérvételen és ott azt mondták, nem kell jönni többször.
Viszont nekem ajánlották, hogy a 21.en nézessem meg még a progeszteront, meg gondolom akkor azt amivel bibi lesz esetleg?

Ahj, jobb is nem figyelgetni magunkat, meg a tüneteket lesni, meg hogy vajon mikor van a peteérés, aztán izgulni, hogy vajon jókor voltunk együtt...
Sajnos én (is) ezt teszem és ez nem jó.
Le kellene állni, és csak úgy együtt lenni, mint babaprojekt előtt. De nem könnyű...


@mutymurutty:


Kedden megyek 21. napi vérvételre. A beutalón csak a progeszteron szerepel. Tudtommal ilyenkor csak ezt nézik. Ebből állapítják meg, hogy történt-e ovuláció.

Lilypie Pregnancy tickers
 


@marcsika86:
Köszi. :) Én is megyek akkor és megnézetem a progeszteront.
Nekem majd csak márc 14-én lesz a 21.napom. Majd akkor.


mutymurutty    

Nem tudom mit néznek, de akor lehet hogy csak a progeszteront.
Mivel abból látja hogy volt e ovuláció. És ha nem volt, akkor gondolom kapok gyógyszert.
Legalábbis remélem hogy kapok.

Nekem sem voltak ínyemre ezek az időzített együttlétek, mert stresszt okoztak!
Szexelni kell! Én most azt mondtam : Nem kell! Ha van kedvünk csináljuk, ha nincs, mert fáradtak vagyunk akkor nem csináljuk! Ennyi! Nem fogok számolgatni, pláne hogy nem is tudom mit kéne számoljak?!
Nem tudom hány napos a cilusom, nem tudom mikor kéne peteérésem legyen egyáltalán, Totál értelmetlen számolgassak bármit is.
lillajee1
Regensburg
 
 


@lillajee1:


Szerintem van értelme számolgatni. Még akkor is, ha valami miatt most esélytelen a baba. Persze megértem, ha ez téged frusztrál!
A fogigátló abbahagyása után nekem kétszer úgy jött meg, mint fogigátlóval. Azóta nincs két egyforma ciklusom. Az előző ciklushoz viszonyítva elkezdek ovutesztelni, és így figyelni tudom, hogy kb. mikorra várható a következő mensi. Így például tudom, hogy ez már a második ciklusom lesz, ami rövidebb, mint az előző. A mostani kb. 31-33 napos lesz, a kettővel ezelőtti 41-hez képest. Jelenleg nem tudom, hogy ténylegesen volt-e ovum, bár volt pozitív ovutesztem (holnap ultrahangon kiderül gondolom), de legalább nagyjából ki tudom számolni, hogy mikor fog megjönni, és nem fog meglepetésként érni (akár később, akár hamarabb jön meg).

Lilypie Pregnancy tickers
 


marcsika86    

Azért nem akarok ovutesztelni, mert ha negatív, azaz nincs peteérésem akkor azért török össze lelkileg, ha meg pozitív akkor azon kezdek pörögni hogy jajj akkor most kell együtt lenni hogy sikerüljön. Aztán ha nem jön össze a baba akkor meg azért török össze. ( Ismerem magamat ilyen téren, nagyon érzékeny vagyok lelkileg! )
Hál isten jelenleg még ott tartok, hogy nem stresszelem magam. És szeretném hogy ez így is maradjon.
Persze ettől függetlenül megértem a te álláspontodat is, jó ha az ember tudja hogy mi a helyzet.
 3.hónapja próbálkozunk, szóval nem vagyunk lemaradva semmiről, és nem akarok már most kiakadni ilyen dolgokon. Amúgy 2 naponta együtt vagyunk, szóval ha van peteérés akkor vannak készenlétben katonák. Legalábbis remélem hogy Apa katonái virgoncok 

Nekem eddig mindig barnázással kedződött a mensi szóval már előre látom hogy mikor fog megjönni. Na és a PMS-ről ne is beszéljünk. Fejfájás, derékfájás, hiszti, ezek jönnek már 2 nappal elötte! Eddig még nem ért meglepetés. :)
lillajee1
Regensburg
 
 


@lillajee1:


Örülök, hogy ilyen könnyen veszed ezt a dolgot. Én szeretek tisztában lenni a dolgokkal, a bizonytalanság engem nagyon kikészít. Nem baj az, hogy nem vagyunk egyformák, a cél a fontos, az pedig mindkettőnknél ugyanaz.

Lilypie Pregnancy tickers
 


@marcsika86:


én is ilyen vagyok, folyton tesztelek pedig tudom hogy nem kéne, de valahogy ugy érzem a izonytalanság rosszab

Ezuttal probálok azért várni a teszttel mert legutobb a 9. napon volt egy nagyon halvány pozim és totál rákattantam mert másnap meg már negativ volt. Végülis annyira nem bánom hogy tudom hogy valoszinű vmi elindult csak aztán másképp döntött.
 


Sziasztok Lányok!

Ma vagyok a 11.-cilusnapon, és 8 napja szedem a Clavellát, napi kettőt.
Régebben írtam hogy az elöző ciklusban használtam az ovulációs mikroszkópot, de nem mutatott semmit, és ugye az egész ciklus alatt száraz voltam, szóval nem volt tojásfehérjés nyák. ( gyakorlatilag semmilyen nyák nem volt ) Ebből arra következtettem hogy nem volt peteérésem!

Viszont!!!!!!! Tegnap este a munkahelyen éreztem valamit! Bővebb lett a folyásom.
Ma reggel kíváncsiságból megnéztem a mikroszkópot, és............ Elkezdett páfrányosodni!!!!!!!!
Tudom ez még nem jelent semmit, de azért bízom benne hogy tényleg megéri a Clavellát szedni, és ha mást nem is, legalább peteérést csinál nekem. Én már azzal is beérem! Mostantól minden reggel megnézem a mikroszkópot, kíváncsi vagyok hogyan alakul a dolog! :)

Azért most egy kicsit örülök!
lillajee1
Regensburg
 
 


Sziasztok!!

Nekem elvileg tegnap kellett volna megjönnie, még ma sem jött.
Vasárnap óta kis görcsök, mindig nekiszontyolódok, aztán abbamarad. Annyira be vagyok zsongva, pedig nem akarok. Nagy pofon lesz még ebből. Ha felkel a kisfiam, lehet elszaladok egy tesztért. 
Holnap leszünk együtt a férjemmel 8 éve.... olyan szép ajándék lenne... :))))) Szép álmok, mi? :) Na majd meglátjuk.
 


Halucinálok, ugye? :)
 


@szappanka:


Én látom. ;)
És ha jól olvasom, akkor nem is reggeli első vizeletből...
Valószínű, baba van a dologban. ;)


Ez eléggé pozitív ;-)
:-D

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Na, csináltam egy újat. Ő már biztosabbnak tűnik :)))
 


@szappanka:
Igen. :)
Gratulálok!
Boldog babavárást. :)


@szappanka:


Gratulálok! Jó egészséget! :)


Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Köszönöm mindenkinek!!! Hajrááá lányok, csak előre!
 


Más: Egyre jobban paráztattok, lányok. Nekem is jött szülés után 3 évvel ez a tejszerű váladék a mellemből, nyomásra. Elmentem a nődokihoz, aki azt mondta nem kell vele foglalkozni, ez nem jelent semmit. Anyósom azt mondta, hogy neki azóta van, mióta szült (60 éves...) és soha senki nem mondta neki, hogy ez baj lenne. Két gyereke van. 
Akkor annyira be voltam parázva ettől, hogy végül a nőgyógyász adott egy beutalót vérvételre, hogy nézessem meg a prolaktint. De nem mentem el. Aztán magától elmúlt. Most akkor mivan?? 
Magánba el lehet menni megnézetni ezt a hormont? Vérvételre gondolok, beutaló meg minden nélkül.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia.
Labort levetethetsz magán labor rendelőkben minden nélkül...
Pl. Mensmentis

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Na nekem ilyen bajom bizosan nincs, én meg azért szedtem gyogyszert szülés után hogy növeljük a prolaktin szintem, nekem terhesen sem volt egy csepp szivárgás sem nálam ilyen téren vmi nem működik.
 


Indimami
Terhesseg alatt nekem se jott semmi a mellembol. Szoptatas utan jott elo ez. Most megnyomtam a melleim, a balbol most is jon nyomasra picike attetszo valadek, jobbol nem. Anno a bal mellembol tobbet szoptattam, tobb tej is volt benne. Fiam csak 8 honapos koraig szopizott, most 4 és fél éves.

Bejelentkeztem nődokihoz. 13-an megyek. Majd megkerdezem a dolgokrol.
Most egy kicsit lenyugodtam. Elkezdtem fogyozni is. Lehet hogy a tulsuly miatt se jon a baba. Franc se tudja. Anno 63 kg voltam, most 85. Ebbol 9 kg az elmult fel evben jott fel....abbahagytam a cigit. Mostanaban nem kapok levegot es folyton gyors a pulzusom. Azt hiszem rendbe teszem magam kicsit.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Van még valaki aki kicsit tulsulyos? Szerintetek ez is szamit? Vagy csak a nagyobb tulsuly? Annyi biztos, hogy nehezebb lenne fizikailag egy terhesseg. Haj haj...(sohaj)

Kicsit azon is gondolkoztam hogy jobb is lenne egy tavaszi gyerek! :) persze az is lehet, hogy csak nyugtatom magam ezekkel a koholt indokokkal.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Szifla!  Én sem vagyok nádszál sajnos, soha nem is voltam gimiben 80kg voltam az utolsó évben majd kövekező évben a pozitiv környezetváltozásnak köszönhetően lefogytam 58ra ezt tartottam sokáig azóta eltelt 15 év 3 éve  a maximum sulyom 64 volt, majd a terhességgel alig hiztam kb 8kg e szülés után szinte semmi nem ment le ami a babával lement az vizben utána rajtam amaradt ésszép lassan nem om hogy a viz lement a sulyom maradt azaz most 72kg vagyok. Korában szinte mindennap futottam , miota megvan a kislányom semmi....


Ez a hónap azt hiszem reménytelen belázasodtam a 10 dpon vagyok ha volt is baba ezt biztosan nem birja...
 


szappanka


Gratulálok! :) Boldog Babavárást Kívánok! :)

Lányok!

Nekem is problémáim vannak a súlyommal.
10 éve 47-ről 75-re híztam, csak úgy spontán rövid időn belül. ( Gondolom el tudjátok képzelni hogy ez milyen károkat okozott a bőrömön. Olyan plötty lett, hogy arra nincsenek szavak! :(  Főleg comb,csípő tájékon)
Aztán önerőből lefogytam 48-ra, ezt tartottam is pár évig.
Majd megismertem a páromat, és elkezdtem megint hízni. A maximum 62 volt. Most ismét lefogytam 48-ra.
Viszont a Clavellától úgy látom fogyok, pedig már nem kéne!

Clavella! 12 napja szedem. Elvileg mostanában kell peteérésem legyen. Ovu mikroszkóp egy nagy "sz.r" Felidegesített, így nem is nézem!  Viszont szépen alakul a nyákom! Kezd tojásfehérjés lenni, és fájdogál a jobb oldalam. :) Most belehúzunk Apával, hátha lesz belőle valami! :)
A bőröm is egyre puhább és szebb, már nincs annyira kiszáradva mint a Clavella elött!
Reggel, már az ébresztő elött kipattan a szemem, és fitten ugrok ki az ágyból. Jól érzem magam, nem vagyok olyan fáradékony, és nincsenek hangulat ingadozásaim!
Szerintem ezek  a pozitív változások a Clavella miatt vannak ! :)
lillajee1
Regensburg
 
 


És amugy milyen magasak vagytok? Én 172cm vagyok szóval nem éppen alacsony, de kövérebenek látszom mint amennyi kilo vagyok, mert mnden a csipőmre rakodik...
 


Én alacsony vagyok. 156 cm. :)
És mellé még a lábam is pici 35-ös.
Jól ki is szoktak röhögni amikor a gyerekcipőknél válogatok :D
lillajee1
Regensburg
 
 


@szappanka:


Gratulálok! Boldog babavárást kívánok!

@szifla: @indimami: @lillajee1:


Nem csak nálatok vannak/voltak súlyproblémák. Sajnos nálam is van. Nagyon sokáig 55-56 kg voltam. Majd elkezdett szépen felfelé kúszni, egészen 78-ig. Esküvő előtt sikerült kb. 6 kg-t fogyni, de nagyon nagy kínszenvedés volt. Azóta visszamászott megint a mérleg 75-76-ra. Sajnos szeretek jókat enni, nem vagyok én nyúl, hogy sok zöldséget egyek. Ja és ehhez persze kis magasság társul. Mindig azzal szoktam poénkodni, hogy születésemtől kereken egy métert nőttem, így vagyok 153 cm. Az vígasztal, hogy a túlsúlyom ellenére még mindig jó rám a néhány éve vásárolt gyerekméretű sídzseki.

Nálam érdekes a szitu. Február 23-án volt pozitív az ovuteszt, utána két napig nagyon picit halványabb. Napok óta fájdogálok, hol jobb, hol bal oldalt, de a bal oldali gyakoribb és erősebb, de van olyan is, hogy mindenhol fáj. A héten poénkodtunk a férjemmel, hogy most ágyazódnak be az ikrek, ezért fáj mindkét oldalt. De az ultrahang szerint egy tüszőcskének volt esélye. De valójában azt sem tudjuk, hogy megrepedt-e, hiába hívtam fel a doki figyelmét, hogy nézzünk rá, mert az egy héttel korábbi ultrahangos doki ezt javasolta. Annyit mondott, hogy nem látja, és bármi történhetett. Továbbra is pozitív vagyok és bízom benne, hogy valójában megrepedt, de valahogy mégis elkergetem magamtól azt a kósza gondolatot, hogy esetleg ez a beágyazódás lehet. Valahogy hihetetlennek tűnik. Egész héten ráz a hideg, de beteg nem vagyok, csak az allergiám kezd előjönni. A tojcsis ovus nyák eltűnt, majd pár nap után újra folyásom lett, de nem olyan durva mennyiségű, mint ovukor. A melleim kicsit teltebbek, a mellbimbóim érzékenyek. Mensi március 10. előtt nem várható, ezért szerintem addig nincs is értelme tesztelni. Tudom, hogy ez bármi lehet, ezért nem is várom, hogy bíztassatok, hogy nagy eséllyel összejött a babóca, csak most jól esett ezt leírni. Persze mindenféle véleményt szívesen fogadok.



Lilypie Pregnancy tickers
 


Köszönöm!! :)

Én nem gondolnám, hogy ezek olyan nagy túlsúlyok...
Én amúgy pont az ellenkezője vagyok, az "alultáplát" megnevezésű, de egyáltalán nem látszom anorexiásnak, egészséges vagyok és jól is érzem magam. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy semmi baj sincs veletek, egészségesek vagytok és szépek úgy, ahogy vagytok, a leendőbeli babátoknak pedig a legszebb!! :)
Nagyobb befolyása lehet például szerintem a magas cukornak.
 


Úgy tűnik mégis sikerült ez a hónap, azért kicsit aggodom amiért lázas voltam. ma reggel csináltam ezt a tesztet szinte azonnal kijött a második csik, ma vagyok a 12. dpon.
 


 


@indimami:
Juhhhhhuuuuu !!! Gratulaloook!!!
 


@indimami:
Gratulálok. :)
Nahát, egyre több a pozi. :)


@indimami:


Gratulálok! Én úgy tudom, hogy nem számít az elején a lázas betegség sem, nem lesz semmi baja a magzatnak. De azért kérdezz majd rá! 
De jó nektek! :)

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Köszönöm szépen:)!
 


indimami    

Juhuu!
Gratulálok!!! :D
De jó is ilyen szép híreket olvasni!
Lányok, kívánok  mindenkinek hasonló jókat :)

Csatlakozok szifla véleményéhez! Én is úgy tudom hogy a láz ilyenkor nem okoz semmi problémát!
Mikor mész orvoshoz? :)
lillajee1
Regensburg
 
 


Mindenkinek hozzon a tavasz pozitív tesztet! ;)
 


Hát mivel mi Ausztráliában élünk, nincs uh a 12.hétig és a háziorvoshoz kell mennem hogy vérvételre meg egyebekre kapjal beutalot, nem fogom elsietni a dolgokat. Az elsővel a 10. héten mentem először.
 


Nekem ma pozi lett az ovu teszt, ami azt jelenti, hogy márc. 19 körülre nem várom majd.
Sejtettem, hogy ez egy rövidebb ciklus lesz.
Uh. márc 19-én tesztelek majd, remélem szintén pozit, csak hcg tesztből. :)
Jó lenne beállni a sorba utánatok. ;)


@mutymurutty:


Nagyon-nagyon szurkolok!!! Hajrá!!! ;) Kapd el apát :D
 


hajra hajra , en most az ovu utan ereztem hogy van vmi, de a vegere teljesen elbizonytalanodtam meg mindig aggodom azert:) ma is teszteltem szepen erosodik
 


sziasztok! :)


olvaslak Titeket egy ideje, titokban, de most a segítségeteket/tanácsotokat szeretném kérni.
Decembertől próbálkozunk a párommal, mert nagyon szeretnénk babát. Van egy lassan 8 éves fiam (másik apukától) aki azonnal, első próbálkozásra sikerült. Persze azóta eltelt sok idő, sajnos elment 2 baba és abortuszon is voltam, mert az apuka megcsalt és elváltunk...  na de ez nem is ide tartozik :)

szóval most új apuka-jelölt van, csak baba nincs :(

február 1-én volt az utolsó mensi első napja, pé előtt tökéletes időpontban együtt is voltunk.
(majd 17-18-19; 25-26-27 napokon. ezt azért tudom ennyire pontosan mert kamionozik, és a babatervezés miatt mindet jelölöm a mensis app-ban)

Teszteltem a 25. a 29. 30. 31. napon és ma reggel is 34. napon. Mind mind negativ. A ciklusom világ életemben halálosan pontosan 28 nap.

Az eddigi tesztek 25-ösök voltak, mert azt gondoltam, hogy ha már késik 3-4 napot akkor ezeknek is ki kellene mutatnija...

vegyek 10-es tesztet patikában? menjek orvoshoz?
már lassan úgy vagyok vele, hogy jöjjön meg, mert a biztos rossz is jobb mint ez a bizonytalan.

félek, hogy a vetélések és az ab. esetleg nagy gázokat okozott bent, és emiatt nem sikerül a baba 4 hónapja, ha most sem sikerül(ne) megyünk orvoshoz, vizsgáljon meg, minden rendben van-e velünk...


szép napot

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron