Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Én is csatlakozom a régebb óta próbálkozók táborához, mi több mint egy éve próbálkozunk. Hormonszintem, petevezeték átjárhatóságom rendben, férjemmel is minden rendben. Szóval most következik majd az első inszeminációnk a következő ciklusban.
 
 


@zizmo:


Szia! Megkérdezhetem hogy milyen vizsgálatokon járatok már? mi egy éve próbálkozunk. A dokim ovulációs tesztet és folsavat javasolt, a peteérésemet rendben találta, ciklusom is 28 napos és kb2hónap múlva kontrollt. Mi  a következő lépés? Nektek mit csináltak?
 
 


@titikee:
Szia. Bár nem tőlem kérdezted, de én is hozzá tudok szólni.

Nálam us rendben volt a peteérés, vérkép is. Tehát elvileg nálam nem volt gond.
Nálad hormonkép volt?
Férjemet küldte el spermavizsgálatra.
Majd nekem csináltak petevezeték átjárhatóságit.

Közben volt closti kúra is, hogy serkentse a peteérést. Nálam annyiban hatott, hogy hamarabb lett peteérésem.

Majd az átjárhatósági után inszemináció következett. Két sikertelen próbálkozás után nem akartam többet.

Majd rá két hónapra spontán megfogant a babánk. Ma 9.hetes.

Mi annyit tettünk, hogy mindketten elkezdtük szedni a méhpempőt, férjem még Szelént és Cinket és E vitamint. Én pedig C,D,E vitamint. Ezeket november 11-én kezdtük el és december 13-án megfogant a baba.

 
 

@mutymurutty:

Köszönöm a hozzászólást és a tanácsokat. A párom nem szed semmit(csak C-t), de akkor ma megeyk a patikába beszerzem a viaminokat. A vérképem rendben volt, de hormonvizsgálat még nem volt. A páromnak hova kell mennie ha ő is szeretné megvizsgáltatni magát?

 
 


@titikee:
Férjem urológusnál volt, vizsgálta meg a spermákat is.


@mutymurutty:


méhpempőt hol lehet kapni?
 
 


Sziasztok! Helyzet jelentés :) Mind két oldalon két két petesejt van 13-14 mm-esek. De az e havi inszem elmarad, mert az LDN-nek kell legalább két hónap, hogy beállítsa az NK sejtet aktiviást. Illetve most már a nyálkahártyám is vékony :( Vennem kell inofolic-ot, illetve a következő hónapban Ovitrelle injekcióval stimulálunk. Plusz ha következő hónapban megyek inszemre akkor kapok infúziót is az NK sejt miatt, plusz véralvadásgátló injekciót mert az egyik véralvadási értékem nem a legjobb és csak azárt hogy biztosra "menjünk". (Jah az inofolic is emiatt kell, mert ez az érték befolyásolja a folsav felszívódást és arra az inofolic jó.) Hát kicsit nekem is sok volt egyszerre az információ meg az injekció szó, nem túl jó érzésekkel jöttem el ma a dokitól. Az biztos hogy úgy érzem Ő is mindent megtesz amit lehet.


@titikee:
Ja, és azt akartam még írni, hogy ovu tesztből én a DM-ben kapható expeckt LH-t használtam. Tökéletesen működik.
Netről is lehet rendelni sok darabos olcsó teszteket. Nem rendeltem soha, viszont azt fórumokból tudom, hogy a 20-as zöld a jó. (Van 10-es és 25-ös is. De a 10-es hiába érzékenyebb, a 20-as a legjobb.)


@titikee:
Én bioboltban vettem, de netről is lehet rendelni, pl. innen:
https://www.egeszsegplazabudapest.hu/se ... qaEALw_wcB
Mi ezt a fajtát ettük.


@mutymurutty: Köszi, megfogom nézni. elég drágának tűnik. Mennyit kell belőle enni? Vettem vitaminokat tegnap, ettünk is belőle. Énis ezt az LH tesztet használom. Te sportolsz? MEnnyire figyeltek az étkezésre?

 
 


@titikee:
Nekem megérte az árát.
Nőnek napi egy adagolókanállal kell bevenni, 28 napig, majd 28 nap szünet és újra 28 nap, persze, ha nem sikerülne.
Férfinak úgy tudom napi kettő kell, 3 hónapig. Viszont én férjemnek mézbe kevertem, így esténként egy evőkanál mézet szopogatott el. Ő 1,5 hónapig ette, amíg sikerült, én meg ugye a 28 napos kúrát. Mi 100 g-osat vettünk, abból maradt egy kicsi.
Nem sportolok, viszont a babás ciklusban elkezdtem otthon tornázni, heti 2-3x. Nem sokáig csináltam, mert hamar elkezdett fájni a jobb oldalam, valöszínű a petefészkem. Abba hagytam. Majd középidőben megszűnt. Akkor tudtam, hogy ez a peteérés volt, ez előtt soha nem éreztem. Így viszont pontosan tudjuk, mikor fogant meg a pici.
Mondjuk azóta sem tornázom, mert féltem őt.
Étkezésünkünk különösebben nem változtattunk. Annyi hogy mi alapból nem eszünk sósan és zsírosan. De ugyan úgy szénhidrát meg minden.


@titikee:


Szia! Bocsi, kicsit elvesztem, izgultam, mert ma kellett beadni az első tüszőserkentő injekciót és hát én meg a tű.... :D de sikerült megoldani. Amit kérdeztél, arra törkéletesen válaszolt mutymurutty. 1 év sikertelen próbálkozás után velem kezdték a vizsgálódást, hormonvizsgálatra kellett mennem, ott minden rendben volt. aztán férjem következett spermavizsgálatra, ott is minden rendben. Utána megint én következtem petevzeték átjárhatósági vizsgálattal, szintén minden rendben. Szóval beleestünk abba a dokim szerint 30-40%-ba, amikor nem derül ki miért nem jön össze a baba. Így most inszemináció következik. Ja igen, nekem is volt 2 Clostilbegyt-es ciklus, nem történt semmi. Nekem annyi problémán van, hogy a ciklusaim rövidebbek, olyan 23 nap körüliek, viszont peteéréssel minden rendben. Kíváncsian várom, hogy mi fog történni. A doki szerint első inszemnél 10 % az esély a sikerre...
 
 


@zizmo:
Szerintem amúgy a spontán teherbe esésnek sincs nagyobb esélye.
Itt vagyunk Mi példának, minden rendben, két sikertelen inszem után mégis természetes úton sikerült, több mint egy év után.
Ismerek olyanokat, akiknek az első inszem sikerült, van akinek a másidik, van, hogy a harmadik...
Én a második után nem akartam többet, pedig voltam UH-n, mondta a doki, hogy akkor másnap inszem, mondtam, hogy nem.
Erre akkor abból a ciklusból nem lett semmi, de a következő ciklusban sikerült spontán.
Nagyon drukkolok nektek!


@brigitta0506:
Szia. Bocsi, hogy eddig nem válaszoltam.
Nem sokat értek, abból amit írtál, mi az az LND és NK? És amúgy hiába vannak tüszőid, most esélytelen a hónap?
Nyálkahártyára szedj E vitamint, én mindig szedtem mensi után és szép vastad volt mindig. Viszont, amint babás lettem abba hagytam, mert a sok E vitamin nem tesz jót, elég ami a babavitaminokban van.


@mutymurutty:


Köszönöm a drukkot, meg a bíztatást  Jövök majd helyzetet jelenteni.
 
 


Helyzetjelentés: 7. napon voltam tüszőmérésen, van egy 15x15 mm-es meg egy 13x12 mm-es tüsző, holnap megyek újra, hogy mennyit nőttek. Viszont én már az inszemen izgulok. Valaki akinek volt már esetleg elmesélné, hogy milyen? Mármint az előzményekkel tisztában vagyok, az a része érdekelne, hogy pl. fáj-e, pontosan hogyan juttatják fel a fiúkat, fektetnek-e utána bent egy kicsit vagy rögtön mehetek haza?
 
 


@zizmo:
Ne izgulj az inszem miatt, semmi az egész.

Nekem doki, berakta a kacsát (vagy mit), törölt, majd bevezette a katétert. Azt egy kicsit éreztem, majd később, amikor talán a kis virgoncok is beértek azt is éreztem.
Jó 5 perc lehetett az egész.
Nem volt gáz, éreztem feszülését, de nem durván, mint az átjárhatóságin.

Utána ott feküdtem kerek 30 percet.

Mikor lesz a nagy nap?


@mutymurutty:


Köszi, bár ezt már utólag olvastam, de volt 2 szobatársam, akiknek már második alkalom volt, őket kifaggattam. Szóval ma volt és nem volt túl kellemes, mert a doki valami olyasmit mondott, hogy nem tudja felvezetni a katétert, ezért a belső méhszájamat (vagy mit) meg kell csippentenie és ez fájni fog. Hát fájt is. Aztán már sikerült, majd pedig feküdtem 2 órát és most itthon pihengetek. Folyamatosan szurkál kicsit a hasam, ez nem tudom jót jelent-e.
 
 


@zizmo:
Hű, akkor neked nem volt egyszerű és fájdalommentes. De nagyon remélem, hogy eredményes!!!
Neked be kellett feküdnöd a kórházba?
Az első inszem után nekem is volt valami fura a pocakombam másnap. Mintha akkor ért volna meg a tüszőm. Másodiknál nem éreztem semmit.


@mutymurutty:


Annyi időre kellett befeküdnöm, hogy reggel fél 8-ra mentünk az otthonról vitt mintával, férjemet már a portánál lestoppolták a látogatási tilalom miatt, aztán én fölmentem az osztályra, mondták, hogy 10 körülre ígérte magát a dokim. Addig kaptam egy ágyat, 10 után nem sokkal meg hívtak is ,hogy menjek, itt a dokim. Megcsinálták és utána 2 órát feküdtem, ahogy letelt utána ideadták a zárójelentést és jöhettem haza. 


Ez a a szurkáló érzés a hasamban meg akkor kezdődött és elég erős volt mikor "megcsippentett" és felnyomta a srácokat, aztán ahogy feküdtem abban a 2 órában enyhült és azóta is fokozatosan enyhül, lassan almúlik. Viszont ahogy mondta a doki is, hogy kicsit vérezhetek a csippentés miatt, hát tényleg volt tegnap is meg ma is kis barnázás.


Szurkoljatok, remélem sikerrel jártunk  (csak pozitívan, főleg még így az első után )

 
 


@zizmo:

Mikor tesztelsz?


Sziasztok csajok!

Ti mikor kezditek használni az ovulációs tesztet? Hányat használtok el egy hónapban?
 
 


En hasznalok egy menstruacios appot es az behuzza a termekeny hetet. Annak elso napjatol hasznaltam, 4dbot hasznaltam csak el igy, mert a harmadik napon jelezte is a peteérést.
 


@mutymurutty:


2 hét múlva kell tesztelnem, azaz 24-én 
 
 


@vero1985:


Neekm is van egy ilyen app-om. Szerinted mennyire megbízható? Mert ebbe nekem kell beállítani a ciklusom hosszát, ami általában 28 nap, de az előző pl 30 volt.
 
 


@titikee:
Egy ilyen viszonylag szabályos ciklusnál azért elég megbízható lehet.

Nekem is átlag 27-28 naposak voltak a ciklusaim, de előfordult néha hogy 30 vagy 25 napra jött meg.

De így is leghamarabb 14.napon volt peteérésem, legkésőbb 17.
Szerintem leghamarabb 12.napon ha elkezded akkor tuti nem késel le róla.

Hol tartasz most?


@mutymurutty: 13.napon vagyok ma. tegnap és tegnapelőtt csináltam ovu tesztet, én világosabbnak láttam mindkétszer a tesztcsíknál.

 
 


@titikee:
Én, amikor legelőször használtam 11 napig teszteltem. Talán a 9.napon kezdtem és akkor pont a 17-en volt pozitív, majd még utána is csináltam, hogy tényleg negatív e. Utána már csak max. 4-t használtam, volt, hogy csak 2-t, mert pont sikerült belőni az ovut. Ki kell tapasztalni.
Bár nekem volt egy évem rá. Nekem csak annyiban segített, hogy tudtam mikor van ovum, de hiába voltunk együtt. Nálunk a vitaminoknak köszönhető a babásodás.
De számtalan olyat tudok, akinek segített a teszt.
Pl. az endokrinológusom, akinek szintén szabályos 28 napos ciklusa volt, mikor egy év után először ovu tesztezett kiderült, hogy 10.napon van peteérése és akkor sikerült is nekik.


@mutymurutty:


én most a 11.napon kezdtem, ma van a 14. ma még enm teszteltem, de az eddigieket én negatívnak láttam.
 
 


@titikee:
Majd tölts fel képeket.


sziasztok,

ebben a hónapban én is LH tesztezek majd :) egyszer már csináltam, és akkor mutatta is szépen. viszont arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek hogyan érdemes időzíteni a légyottot, vagyis melyik a legjobb időpont? :D az LH csúcs napja? magát a peteérést én mindig megérzem, de mivel a peteérés általában hajnalban van, az aznap este már lehet h késő, ugye??
 


@kolett89:
Hű, de régen kérdezted. Valahogy elmaradt.
Nem késő, hiszen a pete 24 óráig életképes.
Mi újság azóta?


@titikee:
Hogy alakult? Mesélj!


@zizmo:
Mizuuui? Holnap tesztelsz? Írj mindenképp!


Szisztok! Hát sajnos negatívat teszteltem.... eléggé el vagyok kenődve.... jó, tudom, ez még csak az első sikertelen inszem volt, szóval kisírom magam és megyünk tovább....
mutymurutty te a vitamikoból napi hány mg-ot/NE-et szedtél?
 
 


Ja és ti hogy vagytok mutymurutty?
 
 


@zizmo:
Ó, de sajnálom!
Nagyon drukkolok, hogy a második sikerüljön!

D vitaminból 4000 NE-t,
C vitaminból 1200 Mg,
E vitaminból talán 100 mg-osat szedtem.
És a méhpempőt.

Férjem ugyan ezt az E vitamint, méhpempőt,
25 mg szerves cinket,
100mcg szerves szelént.


@mutymurutty:
Ja, és én ovu után magnéziumot is szedtem.

Köszönöm. Jól vagyunk. Kedden voltam 12 hetes ultrahangon. Minden rendben.


@mutymurutty:


Köszi a választ és nagyon örülök, hogy veletek minden rendben :)
 
 


Sziasztok!

valamiért nem kaptam értesítést a hozzászólásokról :(
Sajnos most sem sikerült, tegnap teljesen váratlanul 25 napra megjött. Nemis tudom mért ilyen hamar. sosem szokott ilyen lenni. Szóval kezdünk mindent előről.Ciklus 11.napon kezdtem használni az LH tesztet, ami ezek szerint már túl késő? Most hogy számítsam ki mikor kezdjem? ha most 25napos a ciklusom előtte 28és 32. Ezeket a hónapokat leszámítva mindig 28. nemis értem mi történik most. Mitől lehet ?

 
 


@titikee:
Nekem viszonylag szabályos ciklusok volt. 27-27 napos.
Évente egyszer előfordult, hogy 25 napra jött meg, viszont azt egy hosszabb ciklus követte, 30-31 napos. Lehet, nálad is így van?!
Csináld csak a teszteket! Meglátod pozi lesz.


@mutymurutty:


26-29-28-28-28-30-27-32-28-25 ezek az utóbbi hónapok. Lehet elkezdek LH tesztelni amit vége a mensinek. A hőmérőzést mikor kell elkezdeni?
 
 


@titikee:
Ciklus 1. napján.


@mutymurutty:

akkor a hőmérőzésről megint lekéstem. mindegy. megyek délután veszek még LH tesztet, aztán elis kezdem olyan 7.8 nap. vagy az még korai? hol lehet amúgy olcsón venni? mert a dm-be szoktam , de elég drága.

 
 


@titikee:
Első hőmérőzést érdemes 1.cnaptól, hogy lásd az egészet egyben, ha már ismered a tested e téren, akkor akár elég ovu körül, majd utána, hogy lásd felment a hőd, megvolt az ovu. Na meg a végén, fent marad-e és babás vagy, vagy leesik és megjön.
Végül is, ha nagyon az elején vagy még elkezdheted! Még láthatod majdnem egészében.

Ovu tesztet én a dm-en vettem, expekt lh-t, drága, de megbízható. 4 van benne, de elég széles, én mindig ketté vágtam így 8 lett.
A neten lehet rendelni olcsón sokat. Ha rátalàlsz, csak is a 20-as zöldet vedd meg, az a legjobb.


Nekem ilyen a babás görbém.
Látszik, már egy éve hőmérőztem.
Nekem elég volt tudni, h.felmegy a hő, a végén szépen fent maradt.



@mutymurutty:


holnap reggel már ugye a 4. ciklus nap lesz, de azért elkezdem. azt olvastam egyből ébredés után? hónaljban? mert erre is elég sok mindent mondanak.
Viszont arra nemis godnoltam hogy ketté vágjam az LH tesztet :) jó ötlet. nézelődök neten, hátha találok valamit olcsóbban. Köszi a sok hasznos infóért :)
 
 


@titikee:
Netesből ez a jó, megbízható, olcsó:
https://fastest.hu/spd/onestep_ovu_tesz ... IU-ml-AIDE


@titikee:
Szádba mérd, minden reggel, ahogy felébredsz, rögtön.

A fenti ovu tesztből meg annyi rendelsz amennyit szeretnél, 125 Ft darabja és másnap megérkezik.


mutymurutty, lehet, hogy már írtad korábban, de a méhpempőt mikor kezdted? ciklusnaptól függetlenül? és mennyit ettél egy nap? és a párod? bocsi a sok kérdésért, csak most én is nagyon rajta vagyok, rendeltem, csak olyan összevisszaság ahogy le van írva az adagolás...
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: