Új privát üzeneted érkezett!

Szisztok!
Bocsi, kicsit tényleg elvesztem, mert felgyorsultak az események. A ciklus 8. napján mért a dokim egy 20x21 mm-es tüszőt 8,1 mm-es endometriummal és a tüsző miatt azt mondta, hogy ma inszem meg holnap is... Múltkor csak egy napos volt, de most a biztonság kedvéért megcsinálta ma is, mert félt, hogy megreped. Szóval holnap lesz az igazi, a ciklus 10. napján... hát nem tudom. A mai fájt és még mindig szurkáló érzés van a hasamban, megint befelé fordult a belső méhszájam és meg kellett csippentenie mint múltkor... Ja és a hab a tortán, hogy nincs hely a nőosztályon (Szeged) ezért a gyerekágyas osztályra fektettek be... tehát körbe vagyok véve ujdonsült anyukákkal és kisbabákkal. Jó, épp én egyedül fekszem egy 10 ágyasban, de engem is anyukának szólítottak....
 
 


@zizmo:
Hátha a gyerekágyas osztály hozza meg a szerencséd! :lol:
Kitartást!
 


@zizmo:
Bizony, reméljük freudi elszólásnak vehetjük az anyukázást :lol:
Lehet ők már tudnak valamit ;-)
Hú, azért remélem 20-21-ére nem lesz már tumultus, én előreláthatólag akkor "vendégeskedem" náluk.
 
 

 
 

Sziasztok, mi a helyzet veletek? Zizmo, Márti, Brigitta?
Én ma voltam UH-n, a 13.napon van 1 darab 13mm-es tüszőm és 6mm-es nyálkahártya. Így a szerdai inszemet áttettük péntekre.
Ajánlottak Kecskeméten egy nőgyógyászati endokrinológust, aki erre specializalódott, nem tudja valaki hogy hívják?
 
 


@kerie:


Én várakozó állásponton vagyok, szombaton kell tesztelnem és kiderül, hogy a 2. inszem sikeres volt-e. Nem érzek semmit, ez nem tudom jó-e vagy sem...

Többiek?
 
 


@zizmo:
Csütörtökön kell tesztelni, de ma elkezdtem vérezni. A 2.inszem is negatív!!!! Szombaton megyek az immunológus dokihoz az nk sejt miatt. Kíváncsi leszek mit mond!! Most ebben bízom...kicsit magam alatt vagyok.

Brigi? Lassan Te is tesztelsz, nem?
 


@kerie:
Nem ismerem. Fórumokon nem találtad meg?
 


Szia Márti, mi van veled? Remélem nem jött még meg!
A dokit hugomnak mondta valaki akinek segített még 2 éve, de elfelejtette a nevét :( még nem akadtam rá fórumokon, de keresem :)
 
 


@kerie:
De ma :-( :-(
Megyünk tovább, nem adom fel.
 


@marti111:
Sajnálom :-( de igazad van, nem szabad feladni! 1 hónappal megint közelebb kerültünk a babánkhoz ;-)
Közben kiderült a doki neve
 
 


Bocs, nem akartam még elküldeni :oops:
Dr Pusztai Zoltán, természetgyógyász is, infravizsgálatot is csinál,az árai viszont nekünk elég húzósak.
Tegnap különben azt mondta a dokim, hogy az átlag meddő párokhoz képest jó esélyeink vannak :roll:
 
 


Bocs, nem akartam még elküldeni :oops:
Dr Pusztai Zoltán, természetgyógyász is, infravizsgálatot is csinál,az árai viszont nekünk elég húzósak.
Tegnap különben azt mondta a dokim, hogy az átlag meddő párokhoz képest jó esélyeink vannak :roll:
 
 


Nna, most meg elment 2x :-P
 
 


Sziasztok! Sajnos nekem is megjött (azóta el is múlt) holnap megyek tuszo mérésre, jövő héten 5. Inszem. Közben keresek OEP lombik központot, próbálok olyan a időpontot kérni ahol a legrövidebb a sor. Ha mindehol több mint egy év akkor fizetős lesz a vege.


@brigitta0506:
Sajnálom (magunkat)!!!!!
A dokid nem mondta, hogy újra kell e ellenőrizni az nk sejt számot?
 


Brigitta, sajnálom!
Lombikot illetően a pécsit biztosan tudom, hogy nincs várólista, de talán a győri Kaáli is ilyen. Szeged 1 év jelenleg :(
Ma voltam inszemen, előtte UH-n alig találták meg az egyetlen tüszőmet, pedig 21mm-es! Endometrium 13mm, eddig ez a legjobb.
Holnap reggel megyek 2.körre, mivelma még nem volt megrepedve.
 
 


Sajnálom lányok! Nekem még ugyan nem jött meg, de ma kellett tesztelnem és negatív lett... 
Kerie, honnan tudod, hogy még nem volt megrepedve a tüsző? Neked meg szokták nézni előtte? mármint inszem előtt közvetlenül?
 
 


Szerintetek érdemes-e elkezdeni valamilyen terhesvitamint szedni már babavárás előtt? Mert én jelenleg az általam gondolt vitaminokat szedem (B, C, D, E, Mg), nem mondta a dokim, hogy jó, azt se, hogy nem. A terhesvitamint még nem kérdeztem tőle.
 
 


@zizmo:
Nekem még mondta az Omega3, Q10, vas, Gynositolt.
 


@zizmo:
Sziasztok, Zizmo, hol néznek előtte, hol nem :) Elsőnél hüvelyi uh volt aznap, másodiknál nem nézték, mert pont előtte este a magánrendelésen látta, hogy okés. Most megint volt uh, ezúttal hasi, 2x mert elsőre nem találták a tüszőt :)
Én ősz óta folsavat szedek, ebben a hónapban kezdtem a doki tanácsára terhesvitamint. Ő ezt ajánlotta, azt mondta ebben benne van minden ami kell. Ha nem is szedsz terhesvitamint, a folsavat mindenképpen ajánlják.
 
 


@kerie:Kimaradt, hogy végül is a Gravidát ajánlotta
:oops:
 
 


Fájdogál most a hasam, ilyen még nem volt...
 
 


@kerie:


Szedek folsavat már mióta elkezdtük a babadolgot, szóval kb. másfél éve (nem hangsúlyoztam ki, mert ugye az  az egyik B vitamin). 
Nekem sose nézték még hogy megrepedt-e a tüsző, utoljára mindig az utolsó mérésen nézi, aztán írja fel a tüszőrepit... aztán meg már csak az inszemen találkozunk.
A hasfájás nekem minkét inszem után volt, de nem görcsös vagy olyan mint mielőtt megjön, hanem inkább olyan szurkáló jellegű. Inszem után néhány napig nekem folyamatosan így fájdogált. Nem tudom mit jelent...
Akkor neked ez a 3. alkalom? Szurkolok, hogy mindenki jókor legyen jó helyen 

 
 


Köszi:) remélem negyedikre már nem lesz szükség:)
Nem kimondottan a tüszőrepedést nézik, inkább csak a méretét, meg az endometrium vastagságát, de első alkalommal azért csak 1 inszem volt, mert látszott, hogy megrepedt a tüsző. Csak a vele együtt kiszabaduló folyadékot látták már.
Szegény doki jól beverte a fejét a lámpába,mondta ez a gyerek fejfájós lesz :lol: én meg mondtam majd pár év múlva szólok hogy igaza lett-e :-P
 
 


Sziasztok! Túl vagyok az 5. inszemen, most várkozás jön. :)
A pécsi központból nekem azt jelezték vissza hogy 1 év 3 hónap az oepes lista.
Gondolom konzultációsra tudnak időpontont adni de a beületetésre ezt az időt írták :(
A többiek mind azt válaszolták, hogy telefonáljak.
Ha nagyon sokára lesz csak OEP időpont akkor fizetősre megyünk.


@brigitta0506:
Most is kaptál infúziót?
Szorítok!!!!!
 


Hajrá lányok, szurkolok nagyon! Valaki igazán jöhetne már egy olyan hírrel, hogy sikerült az inszem. Rámférne egy kis bíztatás, ma megjött, szóval most már hivatalos, hogy nem sikerült a 2. inszem. Egyre nehezebb belekezdeni a következő körbe...
 
 


Sziasztok! Brigi, hajrá, remélem ezúttal sikerrel jártok :)
Gáz ha ilyen hosszú már pécsett is a lista:( mi sajnos nem bírunk el a fizetőssel :/
Én inszem utáni 6. napon vagyok, tegnap volt minimális barnázás,de beágyazódásinak korai szerintem. Meg azóta bőséges folyás. Ilyen még nem volt, gondolom a méhpempő dolgozik :)
Zizmo sajnálom, én is így voltam a 2. után. Azzal vigasztaltam magam, hogy ez mégiscsak növeli az esélyt és végső soron ezt is végig kell járni a lombikhoz. Persze jobb lenne előbb babásodni:)
Szegény férjem csügged most, kérte hogy csak a ciklus végén mondjam hogy széna vagy szalma, mert ő ezt már nem bírja, úgy izgul :)
 
 


Helyzetjelentés: ma voltam tüszőmérésen, 8. nap. Bal oldalom van egy 12x12-es és egy 10x10-es tüsző, endometrium, 10,6mm. Holnap kell beadni az utolsó serkentő szurit, szombaton meg megyek még mérésre, úgyhogy azt tippelem hétfőn lesz a 3. inszem.... Ez a ciklus teljesen más mint az előző, mivel az előzőnél ilyenkor (8. napon) mért 20x21-es tüszőt, ezért gyorsan meg is csinálta 9. és 10. napon az inszemet. Nagyon furcsálltam, hogy ilyen korán megnőtt ilyen nagyra a tüsző. És hát nem is sikerült (persze nem mondom, hogy van összefüggés, csak picit örülök, hogy most lassabban nőnek és talán más lesz a kimenetel).

Veletek mi újság?
 
 


@zizmo:
Drukkolok!!!!! Nekem ez a hónap pihi (magunk próbálkoztunk), immunológia vérvételre várok. Május elejére kaptam időpontot. Sajnos!!!
Brigi, Kerie? Reni eltűntél?!
 


Sziasztok, sajna nekem is új hónap, tegnaptól. Viszont csak hétfőn este jutok receptekhez, remélem nem esik ki ez a hónap az inszemből emiatt.
Elvileg a clostit és a meriofertet 3. naptól kellene...
 
 


@kerie:
Sajnálom. Sztem nekem is kuka ez a hónap, elkezdtem pecsételni!!!
Ilyenkor mindig úgy érzem, hogy sosem fog sikerülni!!!!
 


@marti111:
Szia! Nem kaptam. 3 havonta adják.


@kerie:
Én kaalit kérdeztem Pécsen. Azóta már tudom hogy a pécsi meddőségi központot kell hívni, ott rövidebb a várólista. Ha meg jön akkor jovo héten hívom őket.


@brigitta0506:
Köszi.Az immun doki azt mondta, hogy a múltkor rossz időben csinálták az nk vérvételt, mert 18-23.nap között kell. Amit csináltattam semmit nem ér!
Beszéltem egy pécsi lombikos sorstársunkkal és Ő azt mondta, hogy náluk nagyon rövid a várólista...neki most csinálták az elsőt.
 


Brigitta, Márti, köszi az infót, így már világos hol volt a bibi, nem a Kaálit kell keresni.
Nekünk a 4. inszem jön, de lassan én is hívom őket időpontért. Bár a párom újabban a Budai meddőségi centrum felé terel, majd meglátjuk.
 
 


@kerie:
Mi budaiba járunk. Nekem a dokim azt mondta háromnál több inszemmel nem érdemes próbálkozni. Most lesz majd a harmadik, de már februárban kértem jegyezzen elő júniusra lombikra. Nagyon gyorsan telnek a hónapok....
 


@kerie:
Még annyit szerettem volna, ha budai mellett döntöttök még egyeztessünk, hallottam ott ezt azt dokikról... szívesen megosztom
 


Na lányok, nekem ez a ciklus elszállt  Ez lett volna a 3. inszem, de odáig el sem jutottunk, mivel már 6 injekciót beadtunk (előzőeknél elég volt 3) és még mindig csak 14mm-es volt a tüsző, plusz elkezdtem barnázni is, majd ma reggel megjött, a 16. napon... vagyis így ez akkor a kövi ciklus első napja... Megbeszéltük a dokimmal, hogy erre most sajna így reagált a szervezetem, várjuk meg míg újra megjön rendesen, aztán lehet folytatni. De ha már így alakult, lehet, hogy most tartunk 1-2 ciklusnyi szünetet, már úgyis gondolkoztunk rajta párommal.
 
 


@zizmo:
Sajnálom :-( :-(
Ne add fel!!!!! Mi sem tesszük!!!!
 


Nem adom fel. Most szünetelünk, aztán egy 3. inszem még mindenképp kell. Utána viszont nem tudom mi legyen, mert a dokim azt mondta, hogy 3 után ha szeretnénk már mehet a lombik, de végig is csinálhatjuk a hatot. Szerintetek? Azért nem tudom, hogy végigszenvedjem-e a 6 inszemet, mert a doki szerint nem túl hatékony módszer... meg csomó szabit is elvisz, meg az idegeimet...
 
 


@zizmo:
Az én dokim három inszemet javasolt! Azt mondta utána lombik, ne húzzuk az időt.
 


@zizmo:
Sajnálom Zizmo, de örülök, hogy nem adod fel! Van nálatok valami speciális dolog, hogy 3. után a lombikot javasolja az orvos? Én direkt rákérdeztem és azt mondta csak a hatodik után :/
 
 


Sziasztok!(nem vagyok biztos,hogy jó helyre írok)Új belépő vagyok.A rövid történetem:van egy 15éves lányom,9éve volt egy méhen kívüli terhességem,utána több petefészek ciszta.Tavaly nov-től pedig újból ráálltunk a baba témára.Januárban újabb cisztákkal műtöttek,ill átjárhatóságit is megcsinálták egyúttal.Kaáli intézetbe járunk jelenleg és az 1.inszemen vagyunk túl hétfőn.Tudtok nekem segíteni,hogy jelentkezik a 2hétben valami változás,a szurkálások normálisak?
norakovacs
Fityeház
 
 


Sziasztok!(nem vagyok biztos,hogy jó helyre írok)Új belépő vagyok.A rövid történetem:van egy 15éves lányom,9éve volt egy méhen kívüli terhességem,utána több petefészek ciszta.Tavaly nov-től pedig újból ráálltunk a baba témára.Januárban újabb cisztákkal műtöttek,ill átjárhatóságit is megcsinálták egyúttal.Kaáli intézetbe járunk jelenleg és az 1.inszemen vagyunk túl hétfőn.Tudtok nekem segíteni,hogy jelentkezik a 2hétben valami változás,a szurkálások normálisak?
norakovacs
Fityeház
 
 


@norakovacs:
Szia, én negyedik inszemre készülök, saját tapasztalatom tudom elmondani. Volt, amikor volt szurkálás, volt, amikor semmi. Mivel nagyon figyeltem magam, attól tartok olyan tüneteket is produkáltam, amik nem léteztek
:lol:
Szerintem a szurkálás normális de valószínűleg nem lehet semmilyen következtetést levonni belőle ilyen korán.
Hol jártok Kaáliba?
 
 


@kerie:
Szia.Végülis teljesen igazad van,már csak 1hét és megtudjuk. Mi Tapolcára járunk.Nem soktól hallom,hogy 3-nál több inszemre mennek,az eséky csökkenés miatt.Mikor mész?
norakovacs
Fityeház
 
 


Csütörtökön ultrahang, ha van megfelelő méretű tüsző, akkor jöhet a repesztőszuri, és pénteken+szombaton inszem. Eddig még mindig volt tüsző, de inszemes hónapokban Clostilbegyttel és Merioferttel segítjük.
 
 


@norakovacs:
Tudom, izgulok én is minden inszem után, meg figyelem is magam :-) szerintem ez normális. Viszont én hajlamos vagyok átesni a ló túloldalára úgyhogy most visszafogom magam :roll:
 
 


@kerie:
Nem az erősségem a várakozás,erre rá kellett jönnöm.Kívánom neked,hogy végre sikerüljön.
norakovacs
Fityeház
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: