Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Légyszí segítsetek! Jól gondolom?
12 hetes terhes vagyok és közös megegyezéssel meg fog szűnni a munkaviszonyom mától. Utána 31 napig nem lesz biztosítási jogviszonyom, majd valaki bejelent 1 hónapra 120000 ft-ra, utána elmegyek munkanélkülire és a munkanélküli ideje alatt fogok szülni (remélem aug), akkor jár-e a gyás és az alapja a 120000 ft lesz? 2004-ben tp-en voltam, mert veszélyeztett terhes voltam, amit meg kellett szakítani a 22. héten. Utána el tudtam intézni végig a tp-t, mert már nem vettek vissza a munkahelyemre.
Ha valaki tud segítsen légyszí!

Köszi
Andi
 
 


Andi!
Muszáj volt megszüntetni? Terhesség alatt védett vagy, nem rúghatnak ki. Ugye nem Ők beszéltek rá?
Bocsi de a válaszokat nem tudom, de ha ilyen egyszerű lenne, akkor mindenki így csinálná. Gondolom. Nagyon kiváncsi vagyok a válaszra én is, remélem jön egy szakértő és megválaszolja.
Kriszta

Kép

KépKép
 


Én úgy tudom, hogy a gyedet az előző naptári évi kereset alapján számolják. Tehát ha te 2005. augusztusában fogsz szülni, akkor a gyed kiszámolásához a 2004.01.01-2004.12.31.-ig kapott keresetedet veszik alapul.
Egyébként, haa a terhesség miatt akarnak kitenni "közös" megegyezéssel szerintem nyugodtan menj be a munkaügyi központba és kérj segítséget, mert jogilag nem lehet terhesség ideje alatt elbocsáltani valakit, sőtt a GYED vagy GYES után a munkáltató köteles 30 napig visszavenni+ a szabik és utána lehet csak megszüntetni a munkaviszonyt.

Kép

Kép
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszi a válaszokat.
Én egy vállalkozónál dolgoztam. 2004. január elejétől tp-en vagyok, mert veszélyeztetett terhes voltam. Akkor már vett fel helyettem valakit a főnököm. Májusban meg kellett szakítani a terhességet és akkor már nem volt melóhelyem. A tp-t tudtam kihasználni, közben újra kellett járnunk stimura, mert inszemes volt a babó. Terhes lettem, de most kimerítettem a 365 napot és tovább nem jár tp. Viszont melóhelyem sincs, így megszűnik a munkaviszonyom. Se az első 15 nap betegszabit se most a tp-es időre járó szabit nem fizeti ki a főnököm, így a tp megszüntével, azonnal megszűnik a munkaviszonyom is.
De mag megkérdeztem a megyei OEP-t, és valószínű, hogy úgy van a GYÁS, ahogy írtam. Ha valaki meg tud erősíteni, akkor légyszí.

Ági!
Az irányadó időszak valóban az lenne, ha nem szakadna meg a biztosítási jogviszony azzal a 31 nappal. Remélem jó infót kaptam. Ez valami kiskapu.

Köszi mégegyszer!
Andi
 
 


Andi!
Feltétlen beszélj egy munkaügyi jogásszal. Nekem ez sántít valahol. Szerintem Téged átver(t) a főnököd. De ez csak egy érzés, nem ismerem az ide szóló jogszabályt. Igaza van Ágibak a munkaügyi központból kérj segítséget.
nézz be erre az oldala
http://www.afsz.hu/engine.aspx?page=zala_munkaugyi_kozpont

Kép

KépKép
 


Andi!
Ha 31 nappal megszakad a munkaviszony, akkor csak az az utáni időszak lesz az alap, ez 100%. (Ez az egyik része a kiskapunak). De a munkanélkülit sajna nem tudom, hogy beleszámít-e vagy sem. Én is megszakítottam a munkaviszonyom 31 nappal direkt és utána szerződést kötöttem a tb-vel, hogy magam után fizetem a járulékot (ez is egy kiskapuKép) Itt a lényeg, hogy 180 napig tudd fizetni. Én 130e ft után fizettem havi 16eft körül, más anyagi vonzata nem volt és most a max. gyedet kapom. (2és1/2 hónap alatt visszajött a ráfordításKép) Ha nem tudtam volna fizetni 180 napig, akkor a min.bér 2× lett volna az alap.
Panka

 
 


AndiKép

Ha időd még engedi tudom javasolni neked Szakbarbárt, ide is irogatott egy időben, de már nem sajnosKép az indexen viszont megtalálod, tuti naprakész minden gyedes, gyeses és ehhez kapcsolodó témában, ismeri az összes buktatót és kiskaput.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9036766

Ági

KépKép
KépKép
 


Kriszta!

Igazán sajnálomKép! Nem tudtam. Akkor eredményes próbálkozást kívánok!
Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Betti!
Köszi Kép
Az egészben csak az a gond, hogy mivel megszakítottam a gyest, már nem tehetem mégegyszer, mert az már a végleges lenne. Ez csak akkor gáz, ha megint elhal a baba és már nem tudok visszamenni gyesre, viszont a munkahelyem is megszűnik. Így majd nem merem azonnal igényelni a szülésit, csak 3 hónap után, hacsak nem találok egy dokit, aki garantálja, hogy kiír betegállományba, ha harmadszor is gond lenne, de remélem erre nem kerül sor.
Kriszta

Kép

KépKép
 


Sziasztok!

Nagyon köszi mindenkinek a segítséget.

Andi
 
 


Sziasztok!!
HA meg van a 180 nap munkaviszonyom de a szülés
időpontjában nem leszek biztosított
akkor kapok gyedet?????
VAgy csak a gyest ami ugye mindenkinek jár alanyi jogon!!!

Kép

Kép
 
 


Ha írsz pontosabbat, hogy mettől-meddig volt munkaviszonyod és mikor fogsz szülni, akkor megkérdezem neked. Egy barátnőm a Tb-ben dolgozik.

Kép

Kép
 
 


Szia!!
Sajnos bejelentve 4 hónap munkaviszonyom volt
és 4 hónap táppénzt kaptamKép
Mivel a hónapok utánn járt a táppénz!!
Februártól nem kapok semmit, ezért írtam hogy a szülési időben nem leszek biztosítottKép
De meg van a 180 nap biztosított időm ha már csak ezt a 8 hónapot nézzük isKép
Itt a kérdésem az lenne hogy ha meg van a 180 nap biztosított idő de áprilisban nem leszek biztosított így jár e a gyed?
Vagy feltétele az hogy biztosított legyek a szülés időtartalma alatt?
Szülés várható id: április 25edinka

Kép

Kép
 
 


SziasztokKép

Edinka, küldtem neked mailt.

Ági

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy hallottam olyasmiről, hogy te is szerződést köthetsz a tb-vel, és fizetsz magad után járulékot - konkrétan egy volt kolleganőm így tett, amikor a munkahelyén nem jelentették be. Panka, te is gondolom, valami hasonlóról írsz. Én ezt akkor is megjátszhatom, ha minimálbérre be vagyok jelentve? Tehát odamehetek a tb-hez, hogy én most akkor 180 napig x forint után szeretnék járulékot fizetni?
png
 
 


Sziasztok!
Én még nappali tagozatos egyetemista vagyok és azt szeretném kérdezni, hogy szülés után milyen támogatásokat kaphatnék?
Nagyon szeretnénk már babát és a még hátralévő 2 évet a suliból a szülés után szeretném befejezni!
Kérlek írjatok!!!
Köszi:)
 
 


Szia adri23!

Véleményem szerint a GYES-re mindenképpen jogosult vagy, hiszen az jövedelemtől és munkaviszonytól függetlenül minden kismamának alanyi jogon jár.
Abban nem vagyok biztos, hogy először a GYÁS - gyermekágyi segély - a baba fél éves koráig - neked folyósításra kerül-e és utána a GYES, vagy rögtön a GYES-t kapod-e. Egyébként az Egészségbiztosítási Pénztárnál felvilágosítanak, bármilyen kérdésed van.
A babuci születése után kapsz egyszeri anyaságit is - több mint 50eFt. régen ez volt a kelengye pénz - valamint havonta a családi pótlékot is.
Tehát az anyasági, a GYES és a családi pótlék munkaviszonytól és jövedelemtől független, alanyi jogon megjár.
Érdeklődj bátran, a hivatalokban sokkal okosabbak.

Sok sikert.

B. Annamari 3 kislány anyukája
 
 


Szia Bancsa! :)
Nagyon köszönöm a válaszodat, és gratulálok a 3 kislányhoz!!!
Szuper dolog lehet anyukának lenni!
Sok boldogságot Mindenhez!
Adri
 
 


Sziasztok!

ehy régebbi hozzászólásban olvastam, hogy a TB-vel lehet szerződést kötni, hogy magunk után fizetjük a járulékot.....én munkanélküli vagyok közel egy éve és ezért is érdekelne.Mennyire elterjett eljárás ez, és hol kitől lehet erről érdeklődni?
Előre is köszönöm.:)
Vendég
 


Sziasztok! Kissé bonyolult a szitu, egy barátnőmmel kapcsolatos. Van egy fia, aki most töltötte a 2 évet. Mivel határozott időre volt a szerződése, először úgy volt, hogy nem kap a fia után GYED-et, de aztán nagy nehezen visszamenőleg elintézték, hogy mégis kapott. Utána megint bejelentette. Most majdnem félidős terhes.
De a munkáltatója azt mondta, hogy a köv. gyerekre már nem fog kapni, mert hogy megszűnik a munkahely. Szerintetek vetíteni próbál a főnöke, vagy tényleg lehet ilyet csinálni? ! Tulajdonképpen kapott gyedet, és a gyed alatt lett megint terhes.
Ha bármit tud valaki, nagyon megköszönném, ha leírná...
Vio

Kép
vio
 
 


Vio

A csaladinet.hu-n van egy tb szakértő akitől lehet kérdezni. Nagyon korrekt.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Valaki tudna infót adni arról, hogy ha egyedüllálóként nevelem a nemsokára megszületendő gyermekem, milyen kedvezéményekben illetve ellátásban részesülhetek?
Köszönöm a segítséget.
 


Szia Mazsola!
NEm tudok buztosat, de azt nagyjából igen, hogy hol kell infót szerezni:
1. VÉDŐNŐ- talán neki tudnia kéne
2. OEP- ha van 180 nap munkaviszonyod stb...de mindeképp kérdezd meg!
3. Államkincstár- náluk is van ügyfélszolg. stb,
4. Munkahely, vagy ahonnan a családit fogod kapni, neked egyedül állóként magasabb öüsszegű családip jár.
Asszem ennyi,
sok szrencsét
Aztán írj, hogy mit sikerült intézni, és a baáról is tegyél fel képet, ha megvan már
üdv:
B
 
 


Sziasztok!

Jár még valaki erre a topikra? Ha igen, kérem válaszoljatok.

2001. dec. 22-én váltottam ki a vállalkozóimat, minimálbérrel voltam bejelentve. 2004. jan. 1. óta van "normál" munkaviszonyom, ugyanazon a helyen. A szerződésemet csak félévente hosszabbítják, főnök véleménye, hogy nem akar után 3 évig fizetni, ha szülni fogok. Ugye jól tudom, hogy neki a 3 év alatt egy forintjába sem kerülnék???
Másik kérdés: a szerződésen dec. 31-ig szól. Ha közben terhes lennék és nem hosszabbítanák meg a szerződést (ami valószínű), s májusban szülnék akkor is járna a gyes? Munkanélkülire kell mennem vagy táppénzre? Nettó fizum 115 e Ft volt múlt évben és most is.

Segítsetek, ha tudtok!! Köszi előre is!!!!!
 
 


Szia!

Ha még aktuális: a főnöködnek nem kerülsz semmibe, viszont a 3 év alatt gyűlnek a szabadságaid, és azokat később köteles lesz kifizetni vagy kiadni (amikor pedig kiadja, akkor fizetnie kell járulékokat utánad)
Ha dec 31-ig teherbe esel és ez kiderül a főnököd számára, és nem hosszabbítja meg a munkaviszonyod, akkor a májusi szüléskor nem kapsz GYED-et, csak GYES-t.
Vendég
 


Sziasztok!
Remélem mielöbb kapok töletek választ!
Jelenleg gyesen vagyok a 2 éves lányommal. Tervezzük a 3. babát. Az lenne a kérdésem, ha gyes ideje alatt születne, kivehetem párhuzamosan a 2 gyermek után járo szabit? Majd kitudná vki számolni mennyi is jár pontosan?
Köszönöm!
 


Encike,javaslom keress egy tb tanácsadót,sajna én csak Budapesten tudok,de 10ezerért pontosan kiszámolják neked,hogy mivel jársz a legjobban.
Vendég
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron