Új privát üzeneted érkezett!

Lilka
Küldtem Neked pü-t. Sajna nem vmi jó a postafiókom, jeleznéd ha nem kapod meg?

Annamari
 


Még annyit szeretnék kérdezni, hogy a streptococcus b csak terhesség alatt lehet a hüvelyben? Vagy egyébként is lehet hordozni, de ilyenkor figyelnek rá csak.
 


Kedves Annamari,

A streptococcus agalatiae hordozás terhesség nélkül is előfordul. Lehet a hüvelyben, végbélben, vizeletben.
De terhess nőkön a hordozási arány magasabb.

Egészséges felnőttekre a kórokoző nem veszélyes, kifejezetten az újszülötteket betegíti meg.

Üdv: Doki
 
 

 
 

Annamari!!!

Nem tudok pü-t küldeni, van emailed?

Vagy ha Te írsz pü-t arra tudok válaszolni, de én nem tudok indítani.

Béna vagyok. :oops:

Lilka
 
 


Elküldtem az email címem pü-ben.
 


Sziasztok!

Nagyon orulok hogy vegre megtalaltam ezt a topicot,ahol ennyi reszletes informaciot kaphattam egy olyan dologgal kapcsolatban,ami sajnos bizonyos orvosokat egyaltalan nem erdekel,es ami sajnos nalunk is 6 hettel ezelott egy szornyuseghez vezetett. ..Megprobalm roviden leirni mi tortent...
Majusban minden nehezseg nelkul allapotos lettem.Egy csoda tortent velunk,mert kiderult hogy spontan harmas ikreket varunk.Azt hittem hogy orvosilag jo kezekben vagyok.Nem hallottam addig a Streptococcus B-rol.A babak gyonyoruen fejlodtek,minden tokeletesnek tunt.17.heten kiderult hogy 2 kislanyunk es 1 kisfiunk van.A 2 kislany egypeteju ikerkent ,de kulon burokban volt,a kisfiu termeszetesen szinten kulon burokban.Tehat meg ilyen szempontbol is minden idealisnak tunt.Megis a 20-ik het elejen elveszitettuk mindharmukat.A legalso kislanyunknak elfolyt a magzatvize.10 napig harcoltunk meg ertuk(mivel a masik 2 baba tovabbra is rendben volt es a kislany is fejlodott magzatviz nelkul,de vegul 10 nap mulva magatol beindult a szules.
Az orvosom egesz allapotossagom alatt 1x sem vett tolem kenetet.Csak ultrahangon vizsgalt!!!!!!!!Amikor emlitettem hogy van folyas,vizsgalat nelkul az volt a szakmai valasza:ha nem viszket ,akkor a hormonok okozzak.
Talan egyetlen szerencse az egesz tortenetben,hogy a nehez resze Nemetorszagban tortent,ugyanis foglalkozasunk miatt ferjemmel sokat utazunk,es erre az utra meg elengedett az orvos,mivel ,,teljesen rendben''voltam.1 hetet toltottunk volna ott,en mar csak a ferjemet kisertem el es csak pihentem.
Nem is tudom mi lett volna ha mindez itthon tortenik meg velem,igy utolag tudva az orvosom iszonyatos mulasztasait!!
Ott amint beszallitottak a mentok(10 percen belul)elso dolguk a kenetvetel volt,amibol sajnos (szamomra erthetetlen modon)szornyusegek derultek ki.A streptococcus B mellett meg volt egy masik bakterium es gomba is.
Nem ertem hogyan lehetseges ez!!!Mi okozza ezeket a szornyusegeket!!!Rolam tudni kell hogy tisztasag manias vagyok.Soha sehol nem ulok vecere (meg sajat szobaban 5 csillagos hotelban sem,hotel torolkozot sem hasznalok).Nem jarok soha uszodaba.stb.Minden ilyesmire kenyesen figyelek!Egy dolog meg eszunkbe jutott.Allapotossag alatt 4x vizsgaltak huvelyi ultrahanggal.Nem letezik hogy igy kaphattam meg?
A nemet korhazban rogton venasan 10 napig napi 3x kaptam antibiotikumot.
Mikor haza jottunk termeszetesen azonnal masik orvoshoz mentem,aki teljesen elkepedt hogy ez a dolog megtortenhetett.Csinalt egy kenet vizsgalatot,ami minden szempontbol teljesen negativ lett.Az antibiotikum hatasara eltunt a bakterium es a gomba is.Viszont ezek szerint megsem nyugodhatok meg?
Nagyon szeretnenk kisbabat,nekunk Ok voltak az elso babaink.Nehez ezt az egeszet feldolgozni,az ember mindenre keresi a mierteket...
A kinti orvos azt mondta hogy 1 evet varjunk es utana lehet megint baba es hozzatette hogy legkozelebb egy korultekintobb orvost valasszunk....
A mostani orvosom 3 honapot javasolt , ha minden rendben van.Elotte ujra vesz kenetet.Az egyik idotartam tul soknak,a masik tul kevesnek tunik.Talan a ketto kozott idealis.Nem tudjuk.
En 37 eves leszek decemberben,tehat nagyon sok ido nincs a varakozasra,es minden vagyam egy boldog kismamasag!!
Bevallom nagyon bizalmatlanokka valtunk a magyar nogyogyaszokkal kapcsolatban.Es hogy a korhazakrol ne is beszeljunk...Nem ismerem a magyar szakmai protokollt,de mindenesetre borzalmas- hogy ha egyaltalan igaz - hogy nem kell kenetet venni csak x-ik heten,ez tobb mint rossz!!!!
Az en volt orvosom legalabbis erre hivatkozott,termeszetesen.
Az uj orvosom viszont azt mondta hogy a harmas ikrek miatt en veszelyeztetett terhes voltam,es a koraszules is biztos volt, ezert termeszetesen reges-regen kellett volna kenetet venni!!!
Most nagyon tanacstalanok vagyunk,annal is inkabb mert en is ugy tudom hogy a Streptococcus B a sok szornyuseg mellett ido elott megrepesztheti a burkot,ahogyan ez a mi esetunkben is tortent.
A mostani orvosom nagyon szimpatikus,de nem merunk meg megbizni senkiben.Talan legjobb lenne tobb orvoshoz elmenni.
Vegul nekem van egy erzesem hogy ez a dolog valahogy a belrendszerrel is osszefuggesben van,mert elotte mar napok ota nagyon eros belfajdalmaim is voltak+ kozvetlen elotte hasmenes.
Viszont ugy erzem hogy ezek az osszefuggesek sem a nogyogyaszokat,sem a belgyogyaszokat nem erdekli,ill. csak megmosolyogjak az embert ha elmeseli ilyen jellegu erzeseit...
Bocsanat,nagyon hosszura sikerult a levelem....
Ha tudtok Budapesten ajanlani jo orvost aki komolyan veszi a temat,nagyon megkoszonnem.
Udvozlettel:Rillisz
 
 


Kedves Rillisz !

Magyarországon hüvelyváladék tenyésztés szűrés jelleggel ma nem kötelező.
De a hármas terhesség, két petéből, 3 burokban szerintem önmagában komoly kockázat a babákra nézve. Azt gondolom, ilyen esetben érdemes megvizsgálni, hogy nincs-e baktérium a hüvelyben. Azt, hogy ezt mikor kötelező én nem tudom, a szakmai szabályok írják elő.
Új orvosod szerint kötelező, így ezt tőle kellene megkérdezni.

Ami történt azt fel kell dolgozni, le kell vonni a tanulságot, és csak előre szabad nézni. Biztos vagyok benne, hogy lesznek majd egészséges gyermekeitek.

A bélrendszerben a Streptococcus B tünetmentesen fordul elő. A másik baktériumot nem írtad. A bélfertőzés, hasmenés nem kellett volna, hogy az ikrek elvesztését okozza. Persze elméletileg lehetséges, hogy fertőzés volt a bélrendszerben és a hüvelyben is. Ehhez kellene tudni a többi kórokozót, bár ennyi idővel később inkább csak találgatni lehet.

A várakozás időtartamára nehéz tanácsot adni. Korai vetélés esetén 2-3 hónap várakozás élettani szempontból elég.
A Ti esetetek a 20 hét után 3-as ikrek elveszítése szerintem több várakozást kíván. Egyrészt a folyamat jobban igénybe vette a szervezetet mint egy 1-es korai vetélés.
Másrészt úgy gondolom, hogy egy ilyen tapasztalat után az ember lelkének is szüksége van megnyugvásra, és megerősödött hitre.

Akkor szabad új babá(ka)t vállalni, ha lelkileg felkészültök.
Addigra a szervezet is regenerálódni fog. Szerintem ez több időt fog kívánni, mint 3 hónap.

A több orvosnak nincs értelme, ha nem teljes a bizalom más
orvost kell választani.
Olyan intézménybe kellene járni, ahol van intenzív újszülött ellátás.

Ajánlani több orvost tudnék, de ez a fórum szerintem erre nem alkalmas.

Üdvözlettel:
Doki
 
 


Kedves Mindenki!

Épp ma bukkantam erre a topic-ra, és olvastam Rillisz levelét. itt zokogok, és teljesen ki vagyok bukva. A "szakmai protokoll" hallatán meg már teljesen kivagyok.
Nekünk szerencsére jól végződött a dolog, de nagyon megsegítettek fentről, hogy itt van velünk a kicsi.
Én is leírnám a történetemet, ami nagyon tanúlságos, máig tele van kérdésekkel.
Kenetvizsgálat nekem sem volt a 8 hónap alatt. Sajnos, nem olvasgattam szüléstörténeteket, meg hasonlót...
Szóval a 36. héten otthon elfolyt a magzatvizem, rögtön be a kórházba. A víz elfolyása után 16 órával született meg a baba. (10 órát kellett várni az oxitocin adagolóra!!!) A nagy boldogságom 2 óráig tartott, amikor jött a gyerekdoki, hogy légzésével van baj a kicsinek.
A végrerdmény: 26 órásan vitték mentővel a Gyermekklinikára, és lélegeztetőgépen volt 6 napig!!!!!!!!!!10 napos koráig 4 tüdőröntgenen volt túl. Strepto nem tenyészett nála ki, hanem E. Coli.
Amíg a kicsi a Klinikán volt, nekem iszonyat görcseim voltak itthon. Minden nap rosszabbul voltam, és magas lázam volt. Szülés után 1héttel be az ügyeletre, ahol el akartak küldeni, miszerint biztos tejlázam van, és méhösszehúzódásom. Ekkor hallottam a bizonyos "SZAKMAI PROTOKOLL-t, " miszerint elég, ha 24 óra múlva születik meg a baba a magzatvízelfolyás után. Sikerült kierőszakolnom kenetvizsgálatot, és kaptam 1 doboz Augmentint. Az antibiotikum után 2 nappal már tudtam menni. A kenet eredménye: STREPTOCOCCUS. Vizelet: E.Coli
ÉS itt jönnek a kérdések. Vajon a kicsinél mi okozta a tüdőgyulladást? (Az E. Coli is tud tüdőgyulladást produkálni. ) Lehet, hogy a Streptot akkor kaptam, mikor 16 óráig feküdtem elfolyt vízzel, közben már "felkészítve a szülésre" állandóan vizsgálgattak?????
Most, 6 hónap múlva elmentem egy dokihoz, s kértem, hogy csinljon kenetvizsgálatot. A Strepto megint ott van, s mondt, ad rá anitbiotikumot. S megint egy nagy dilemmában vagyok. Szoptatok, kezdjem el szedni???? Én várnék még 1/2 évet, hiszen már úgyis bennem van 1/2 éve.
ÉS mi van akkor, ha bennem van a baci? A gyereknek árthat? Nem fürdünk egy kádban, mindig mosok kezet, mielőtt hozzáérek, de csak 1 háztartásban élünk.
Egyáltalán, hogy kell mosni ilyen esetban a ruhákat? 90C?

Az az 1 doboz Augmentin tuti nem ölte ki, pedig mondták,:-
Á, elég. KÉrésemre a 6 hetes kontrollon végeztek kenetvigygálatot, aminek az ereménye ELKALLÓDOTT!!!!

Mindenki csodálkozik, mikor meghallja, hogy 16 órával a víz elfolyása után született meg a bébi, és semmi antibiotikumot nem kaptam közben.
Azt meg még leírom, hogy kétszárnyú méhem van, s szintén mostanában tudtam meg, hogy általában ilyen méhhel császároznak. Én egyébként végig feküdtem otthon a 8 hónapot.

Szóval mindenkinek azt ajánlom, hogy szülés előtt, vagy inkább teherbeesés előtt MINDENNEK NÉZZEN UTÁNA!!!!! Nagyon bánom, hoyg nem olvastam fórumokat, nem akartam idegeskedni, megbíztam az orvosomban.
 
 


Ú, még annyit írnék, hogy egy jó orvost, egy jól felszerelt kórházban én is szívesen vennék. Tudnátok nekem ajánlani valakit? Ha igen, priviben elküldenén az emilemet.
 
 


Kedves Doki es Lilka!

Nagyon koszonom a gyors valaszt es a privat uzenetet is!Annyira drukkolok hogy minden rendben menjen Nalatok,es ugy is lesz!!!
Biztosan zavarlak majd nehanyszor Benneteket,elore is koszonom a turelmeteket!
A Nemet es a Magyar egeszsegugy kozotti kulonbseget meg nem is volt modomban leirni,bar itt meg pluszban nagyon nagy emberi kerdesekrol illetve kulonbsegekrol is szo van.Eloszor is ne felejtsuk el hogy mindez a volt kelet Nemetorszagban tortent,tehat nem ,,nyugaton'',amire itthon mindig hivatkoznak.A korhaz egy szuper modern,mindennel gyonyoruen felszerelt intezmeny volt,termeszetesen koraszulott intenziv osztallyal.Kulon szekrenyben betetek,egyszer hasznalatos bugyik,gez,kotozeshez teljes felszereles,fertotlenitoszerek,kulonbozo meretu torolkozok,haloing stb.Amibol annyit hasznaltam amennyit akartam.
Minden szobaban kulon furdoszoba fertotlenito szappannal,papir torolkozovel,wc papirral.Az agy kulonbozo szogben hajthato,kerekes tehat minden vizsgalatra azon vittek-hoztak.Es persze televizio(mondjuk ez szamomra akkor folosleges volt)Reggeli,ebed, vacsora valasztasos rendszerrel ment.Reggeli-vacsoranal legalabb 15 fele dologbol,ebednel 3 felebol.Gyogyteakat,fekete teat,kakaot,kavet barmikor kerhettem a nap folyaman.
Es most jon az emberi resze!Az elejen 3 agyas szobaba vittek ahol egyedul voltam,de kertuk hogy a ferjem is hadd aludjon ott az allapotomra valo tekintettel.Ez lehetseges volt,de termeszetesen fizetni kellett erte,mivel egy 3 agyas szobat foglaltunk.5 nap utan jobban lettem ezert ugy dontottunk hogy a ferjem kikoltozik a korhazbol ejszakara.Ekkor atvittek egy 1 agyas szobaba(engem a szamukra ismeretlen magyart,tehat megkaptam a legjobb szobat)4 nap utan ismet kritikus volt az allapotom es ekkor az osztaly dolgozoi osszefogtak,es a paromnak betoltak egy plusz agyat es meg etelt is hoztak Neki minden nap.Teljesen ingyen,csak embersegbol.Olyan torodessel es szeretettel vettek minket korul mind az orvosok mind a noverek hogy ez elmondhatatlan.
Pszichologus is volt nalunk minden nap hogy segitsen a lelki megprobaltatasokat feldolgozni.Nekem rettenetes lapocka fajdalmam volt,mivel vegig fekudtem.Ennek enyhitesere gyogymasszort kuldtek aki csak azt a reszt kezelte.Es ez mind a korhaz szolgaltatasaihoz tartozott.Hangsulyozom ez nem maganklinika volt!Tolem minden nap vert vettek hogy ellenorizzek a fertozest.Egyebkent en napi 3x Ampicillin es kesobb Fortum antibiotikumot kaptam venasan.Egyszoval hihetetlen emberseggel talalkoztunk ott!Mindezt anelkul hogy barmifele boritekokat adtunk volna ezert.Ott ez nem divat,sot kifejezetten serto!Amikor a bucsuzasnal adtunk az orvosoknak es az osztaly dolgozoinak kis apro ajandekokat Magyarorszagrol (csoki,bor,konyv)Nagyon zavarba jottek es alig akartak elfogadni.Na ,mindegy ezt muszaj volt megirnom!

Kedves Belha!

Koszonom az egyutterzesedet!Nagyon orulok hogy Veletek vegulis minden rendben ment,bar remes hogy milyen megprobaltatasok aran!
Nem hiszem hogy most barmire kellene figyelned a babaval valo testi erintkezeseddel kapcsolatban ez azert nem egy olyan dolog.Persze okos vagy hogy nem furodtok egyutt.En ezt egyebkent sem tartom egeszsegesnek.Azert egy kis csecsemo sokkal erzekenyebb mindenre.Viszont ezugyben biztosan Lilkaek tobbet tudnak mondani.Egyebkent Ti terveztek masik babat is?

Szeretettel:Rillisz
 
 


Szia Betti!

Én csak 1-2 dologhoz szólnék hozzá, a többit majd Doki.

NEM A TE/MI FELADATUNK A GYÓGYÍTÁS, A DIAGNÓZIS STB. Ezért ne legyen lelkiismeretfurdalásod egy percig sem. Azért bízod rá magadat egy "tanult", "tapasztalt" szakemberre.

Tehát a kicsinél az E Colli tenyészett ki? Más nem? Most mennyi idősek vagytok? Van maradandó károsodás, vagy ez még nem derült ki? Ne haragudj, hogy ezt kérdezem, de ha ilyen korai volt a pici és problémák is voltak én feltétlenül elvinném szakemberhez. Tudok javasolni ha gondolod.

A gyerkőcre 3 hónapos koráig veszélyes a Streptococcus. Ezért valóban nem jó ha Neked még mindig van. Tényleg ne fürödj vele, de nyugodtan szoptathatod, mert a tejben nincs.

Valóban kellett volna nálad antibiotikumot adni, mert 6 óra múlva KELL. Ráadásul korai burokrepedésed volt + koraszülés, na mindegy nem is folytatom, mert ilyenkor nagyon ideges tudok lenni......... Felháborító!!!!

Jön majd Doki is.

Lilka
 
 


SZia Lilka,

A pici most 6 hónapos, eddig csak szopizott, most kezdtük el az almát.
HA 3 hónapig veszélyes, és ezalatt végig bennem volt, akkor sztem ráér még , ha csak a szoptatás után kezeltetem ki magam. SZerintetek????
Az 1 doboz Augmentin, amit ÉN KÖNYÖRÖGTEM ki 1 héttel a szülés után, semmit sem ért, a strepto ugyanúgy bennem van. Na jó, annyit igen, hogy elmúltak a görcseim, ami szeritnem az E.Coli fertőzéstől volt.

A Tűzoltó utcai GYerekklinikán mentették meg Picit, ide visszük állandóan kontrollra, ott már nézte több orvos is, és azt mondták, rendben van. Priviben azért elküldenéd, akit ajánlasz?
Mikor hazahoztuk, állandóan aggódta, hogy mi van vele, hogy fejlődik, de nem látunk rajta semmi rosszat.

Igen, csak E.Coli tenyészett ki Nála 2 naposan. Bár a kórházban, ahol szültem, aztg mondta a főorvos, hogy biztos Streptococcus, és már lehet, hoyg ki sem fogják tudni mutatni, és ez benne van a szervezetemben, nem kell velem semmit sem csinálni bla-bla....

2 napja csak netezek, most pl. ezt találtam a coliról.
http://www.meningitis.org/index.jsp?pag ... 7&pageno=2
Szóval ugyanazt produkálja, mint a GBS, tüdőgyulladás, agyhártyagyulladás, szepszis.

Most, hogy látom, hogy mindenkit kezeltek, akinél a baba fertőződött, megint teljesen előjött belőlem minden. Szidom az egészségügyet, az egész rendszert!!!! Az kórházban naponta 2* kellett elmesélnem az éppen vizitelő orvosnak, hogy miért nincs velem a baba. Ezt a betegnek kell elmondania??????? Senki nem foglalkozott azzal, hogy talán tőlem is mintát vehetnének..........Úgy látom, ha valakinek van fogadott orvosa, de az nem foglalkozik a beteggel, mert ugye megvolt a szülés, akkor a másik doki nem csinál semmit.

Ma meg elhatároztam, hogy visszamegyek a kórházba, és elkérem a kicsi zárójelentését, mert azt sem adtak. Az én zárómon annyi volt rajta, hogy a pici a Gyerekklinikán van......


Riszill,
Hát, amiket írtál a volt NDK-s kórházról, nem semmi. Én 3 órával a szülés után gyalog mentem fel az emeletre a bébihez (a Korán volt) , mert rossz volt a lift. Olyan vízköves volt a zuhany, hogy a férjem Cillitezte ki, mivel a frissen varrt gátamat nem tudtam leöblíteni. Mivel a baba nem velem volt, így minden kezelésért nekem kellett elcammognom a gyerekágyas osztályra, ahonnan néha vissza akartak zavarni, hogy csinálják meg azok a nővérek, ahol vagyok...........(azok a nővérek, akik előtte elküldtek a gyerekágyas osztályra). Ja, az egyik nő, meg azt mondta, hoyg ne mártírkodja, más gyereke is van így. Azért volt 2 nővéreke, akik nagyon aranyosak voltak, de sajna inkább a rossz maradt meg bennem


Belegondolni is szörnyű, mi lett volna Veled itt. Az egészet feldolgozni, s mellé a magyar körülményeket....

Igen, szeretnénk még tesót, de már előre félek. Egyrészt azért, mert kétszárnyú méhem van, és ezzel szinte végig feküdni kell, (s a bagy mellet ezt hogy fogom tudni megtenni), másrészt a szülés miatt, nehogy legyen valami.
 
 


Sziasztok
Megszülett a kicsi fiunk Balázs. 3440g, 55 cm, mind a ketten jól vagyunk. a cukrom is visszaállt.
Itt van pár kép:

http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=18275
 


Sziasztok!

Már régen írtam, de nem történt semmi különös velünk./szerencsére!/

Gratulálok annamari78!!

1 hete voltam vércukor kontrollon a kórházban :JÓ LETT!!
Majd nemsoká lesz megint a kenet vizsgálat,kicsit izgulok nem hiszem hogy változott volna a helyzet!

Zsuzsa:
Mi újság veletek?
Mennyi van még hátra?
üdv Zsu
 


Annamari!

Nagyon sokszor gratulálunk Dokival, ügyesek vagytok! :)

Szia Zsu!

34. hét. Minden rendben, csak sokat híztam és lett egy fájdalmas visszerem is a bal lábamon...

Különben minden OK. A héten megyek orvoshoz.

Örülök, hogy jól vagytok!
Puszi
Zsuzsa
 
 


Kedves Annamari!

Csodaszep kisbabatok szuletett!!!Nagyon gratulalok,es minden szepet es jot kivanok Nektek!

Lilka,Nektek is a legjobbakat!Akkor mar csak 6 het es kezetekben tarthatjatok Ti is a szep kisbabatokat.Sok erot addig is!!Szeretettel: Rillisz
 
 


Szia Lilka és Doki!

Örömhírrel szolgálhatok, 8 hetes a pocaklakónk!
Ma azonban megijesztett a nőgyógyászom, ugyanis P3-as lett a rákszűrésem eredménye. A leletben HPV-re gyanakszanak. Kaptam borsavas hüvelykúpot és Semicillin 500-at. Nagyon tartok tőle, hogy a 8 hetes babánkra károsító hatással lesz a gyógyszer. A dokim azt mondta, hogy nyugodtan szedhetem, de én legszívesebben várnék vele a 12. hétig. Mi erről a véleményetek? A 20. héttől úgyis mindenképpen kell antibiotikumot szednem a fertőzés elkerülése miatt.
Örülök Zsuzsa, hogy nálad minden rendben van. Kitartást és minden jót kívánok az utólsó hetekre is!

Annamari!
Gratulálok a kisfiadhoz, gyönyörű!
Anita
 


KÖSZÖNJÜK SZÉPEN :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink:
 


Szia Anita!

Nem lesz semmi baj az antibiotikummal. Nyugodtan szedheted.

Zsuzsa
 
 


Szia Lilka és Doki!
7 hetes terhes vagyok. Sajnos a bakteriológiai leletem pozitiv lett (Escherichia Coli + Streptococcus B). Az orvosom azt mondta, hogy csak az utóbbival kell foglalkozni és felirt 2 gyógyszert:
Dalacin hüvelykrémet és Candibene hüvelytalettát (egyszerre kell használni). Penicillin érzékeny vagyok...
1. Ezek a gyógyszerek nem veszélyesek a magzatra?
2. Mennyire hatásos ez a kezelés, ha ezek bacik a hugyhólyagban és/vagy a végbélben is vannak?
3. Mikor érdemes megismételni a vizsgálatot?
4. Elevitet ilyenkor szabad szedni?
Előre is köszönöm a választ!
 
 


Kedves Elle7 !

1.Penicillin érzékenység esetén Rulid vagy Rovamycin antibiotikum is adható, de a Dalacin is jó lehet, ha arra nincs allergia.
A magzatra ezek a gyógyszerek nem veszélyesek.

2. Nem biztos, hogy megszűnik a baktérium jelenlét.

3. A tenyésztést a 34 hét körül érdemes megismételni, vagy ha tünetek lennének a terhesség során. Gyulladás, méhfeszülés a 30. hét körül.

Az is választható, hogy nem ismétlik meg a tenyésztést, hanem szüléskor megelőző antibiotikumot adnak a szülőanyának. A szüléskörüli antibiotikum kezelés megelőzi a baba fertőződését. Ha a babának gyulladásra utaló tünete van, kapjon antibiotikumot ő is és végezzenek fül-, orr-, vagy torokváladék tenyésztést.

4. Az Elevitnek nincs köze a fertőzéshez.
Ma Magyarországon átlagos táplálkozási szokások mellett a terhesség első harmadában nincs külön vitaminbevitelre szükség.

Üdv. Doki
 
 


Szia Doki!
Köszönöm a gyors választ!!!
2. Akkor inkább tablettát kell szednem, hogy sehol ne maradjon a baci?
4. Gondoltam, hogy nem ettől lett fertőzésem... :)
Azért kérdeztem az Elevitről, hogy esetleg nem tartalmaz-e vmit, ami taplálja a baktériumokat.
Egyébként az orvosom is azt mondja, hogy Elevitet szedni felesleges...
Üdv. Elle7
 
 


Szia Lilka!
Nem tudsz ajánlani egy olyan nőgyógyászt, aki mikrobiológus is?
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa mi újság veletek?
Már nagyon közeli az időpont!

Én holnap megyek dokihoz.
Elvileg beszélünk a szülésről is , nagyon gondolkodom rajta.
Apás szülést terveztünk és a tanfolyamon is túl vagyunk.
Nagyon szeretném ha ott lenne.
De a bacitól is félek nagyon, jobb lenne ha császáros lenne a baba??!
Nem tudom a dokim mit szól vagy javasol majd!
Üdv Zsu
 


Szia Zsu!

Képzeld, hétfőn professzori bemutatásra kell mennem, hogy jóváhagyja a császárt :cry: Nem tudom mi lesz ha azt mondja nem engedélyezi, bár a mai időkben... Az előzményeim miatt én már nagyon nem szívesen szülnék hüvelyi úton. Majd meglátjuk.

Dec. 18-ra gondoltunk az orvosommal. Majd jelentkezem.

Jobb lenne a császár, de én már inkább nem mondok semmit :cry:

Te jól vagy?

Zsuzsa
 
 


Szia Elle!

Bocs, hogy csak most írok. Szóval ha rámész a SOTE honlapjára a dokik mellé van írva, ha valaki mikrobiológus is. Lehet, hogy a többi kórház is felírja a honlapjára, érdemes körülnézni.

Célszerű antibiotikumot tablettába szedni, hogy ahonnan csak lehet kiírtsa, de legalábbis csökkentse a bacik számát.

Szia
Zsuzsa
 
 


Szia!

De jó ,hogy jelentkeztél már aggódtam!
Biztos engedik majd a császárt ne félj!

Jól vagyunk, most taposom a 34.hetet. Zárt a méhszáj, jöv hét csütörtökön kell mennem a kórházba cukros vizsgálatra.Azt gondoltam már szülésig nem zaklatnak vele.Hát tévedtem!Ha jó az eredmény másnap jöhetek is haza!
Szerintem a babám éjszaka menetirányba fordult, olyan érdekesen áll a pocim!
A szülésről nem beszéltünk illetve azt mondta ,hogy gyorsan és könnyen szülünk!Úgy legyen!
Jöv héten azért rá kérdezek konkrétan.

Nem tudjátok ha elkezd kinyilni a méhszáj akkor meginditják a szülést a baci miatt?
Hülye vagyok hogy nem kérdeztem rá!
De úgy örültem hogy rendben van minden!
sok puszi
Zsu
 


Sziasztok!
Kedves (lilka), azaz Zsuzsa és Doki,

elsősorban nekem is hozzátok szól a kérdésem. Sok részét végigolvastam az eddigieknek, de nem az egészet, úgyhogy lehet, hogy erről már volt szó, csak én nem találtam meg...

Tehát: 37. betöltött héten vagyunk, és most jött meg a hüvelyi vizsgálati eredményem: sajnos pozitív a Streptococcus B.
Az orvosom felírt semicilin 500-at, amit 1 hétig szedek, valamint azt mondta, hogy a baba rögtön megszületés után azonnal mindenképpen fog kapni antibiotikumot, és utána megvizsgálják majd (nem emlékszem sajnos, hogy hogyan, valami rövidítést mondott), hogy fertőzött-e.

A kérdésem: azt egyáltalán nem említette, hogy szülés közben én kapnék antibiotikumot. Ez mennyire szükséges? Vessem fel neki, ragaszkodjak hozzá???

Amúgy abban a kórházban szülök, ahol Ti is szültétek az 1. babát. Bennem eddig fel sem merült, hogy az ottani gyerekorvossal is kellene beszélnem, vagy bármi teendőm lenne. Ti mit javasoltok?

Sajnos ami miatt külön aggódom, hogy pont karácsony-szilveszterre vagyok kiírva, és nem tudom, milyen lesz ott amúgy is az orvos (pl gyerekorvos) ellátottság ebben az időszakban.

Köszi előre is:
egylany
 


Még egy kérdés felmerült bennem:
eddig nem szerettem volna köldökzsinór vért levetetni, de most hogy fennáll a - ha mégoly kicsi - esélye annak, hogy a babám megbetegedhet, elgondolkoztam ezen a kérdésen (bár már lehet, hogy lekéstem a dolgot).

Tudnátok arra választ adni, hogy a Srp.B fertőzés által esetleg okozott betegségek esetében (pl agyhártya gyulladás) lehet-e bármil előnye annak, ha vannak őssejtek?

Köszi még1x:
egylány
 


Sziasztok!

Én is csak most találtam rá erre az oldalra, sajnos.
Az én picim 37. hétre született, sajnos mindkettőnkben találtak Streptococcus fertőzést. A picim azonnal kapott kezelést, én azóta sem. Azt szeretném kérdezni, hogy okozhat-e ez a fertőzés v.milyen károsodást a kisbabánál. Tudom hogy most már késő, hiszen a lányom lassan 8 hónapos, de legalább felkészülnék minden lehetséges következményre.

Üdv: Szilvi
 


Kedves Egylány11 !

Az, hogy egyáltalán ma már elvégzik a szűrést az jó.
Ha a gyermek szülés után rögtön kap antibiotikumot és vizsgálatokat is végeznek az is jó.
Nem tudom melyik kórházban szülsz, de ahol nincs gyermekosztály ott valószínűleg éjszaka nincs gyermekorvos sem. Nem tudom ki fog egy újszülöttnek fej-, vagy karvénát szúrni, hogy az antibiotikumot rögtön be lehessen adni. Az anya szülés alatti antibiotikus kezelése egyszerűbb technikailag.
Karácsony - szilveszterről nem szeretnék véleményt mondani.

A streptococcus okozta súlyos agykárosodás szövődmény esetén tudomásom szerint ma nincs olyan eset a világban, ahol eredményt értek volna el őssejtbeültetéssel. Én remélem, hogy eljön az az idő, de nem tudom mikor.

Az őssejt levételt és tárolást más betegségek miatt (pl. leukémia, fehérvérűség) tartom jó ötletnek.

Ha bővebbet szeretnél írni, azt kérlek privát üzenetben tedd, hogy ne sértsük az adataid védelmét.

Üdv:
Doki
 
 


Kedves Szirwen!

Nem tudom, hogyan zajlott a szülés, korábban jött-e a baba, voltak-e komplikációk és persze, hogy kialakult-e szepszis esetleg, agyhártyagyulladás-agykárosodás. Ha azonnal kapott antibiotikumot és nem alakult ki betegség, az nagyon jó hír. Ha a baba szépen fejlődik nincsenek, pszichés vagy mozgásbeli elmaradásai akkor szintén megnyugodhatsz. :)

Tudok mondani olyan szakembert aki szívesen megnézi a babádat, ha szeretnéd, Ő konduktor, drámapedagógus, oktató. Most az Ő alapítványa is be fog zárni karácsony, szilveszterre, de a tanév kezdésével újra megnyitja majd kapuit.

Célszerű lenne Nálad is egy antibiotikum kúra, bár lehet, hogy a baci már nincsen ott. Rovamicyn például, az nem okoz bélpanaszokat.

Zsuzsa
 
 


Kedves Szirwen !

Lilka kicsit elhamarkodta a válaszát, ha megengeded, pontosítom!

A B csoportú streptococcus baktérium fertőzést okoz, légzési nehézséget, tüdőgyulladást, esetleg agyhártyagyulladást.
A Babának adott antibiotikum ezeket a betegségeket megelőzi.
A babában nem telepszik meg a kórokozó, így nem alakul ki súlyos betegség sem. Ne fürödj együtt a babával.
Az újszülöttkori szepszis 8 hónapos korban már gyakorlatilag nem fordul elő.

A nők egy részében a baktérium tünetek nélkül jelen van, így a kiirtása a szülés után ennyi idővel nem szükséges, és nem is mindig sikerül.

Ha a gyermeknek nem voltak fertőzéses tünetei, Streptococcus okozta károsodás nem volt.

A szülők megnyugtatására a gyermek gyógypedagógussal megvizsgáltatható.

A Te történetedben a gyermeknek adott antibiotikum a kulcs, az megmentette őt a betegségtől.

Lilka tud ajánlani gyógypedagógust.

Üdv:
Doki
 
 


Kedves Zsuzsa, és Kedves Doki!

Mindkettőtöknek nagyon-nagyon köszönöm a felvilágosítást, nagy kő esett le a szívemről!
Mindenképp megnézetném a babám a gyógypedagógussal, mert ugyan a fejlődését nem látom lemaradottnak, bár én nem értek hozzá, de aggódalomra ad okot, hogy még nem mászik és nem is mutat rá hajlandóságot.
Ugyan korábban született (37. hét) és a súlya is kevesebb volt az átlagnál (2800g), de mostanra szépen utolérte a vele egykoru babákat. Ezért kérlek szépen Zsuzsa hogy ha nem okoz gondot akkor írd le nekem az általad ismert szakember nevét és címét. Ha gondot okoz hogy ez az az oldal nyilvános akkor az e-mail címemere is elküldheted.
szirwen@gmail.com
Elöre is köszönöm: Szilvi
 


Szilvi!

Szerintem még 2 hétig (talán) dolgoznak, mert általában iskolai rend szerint működnek. Mondhatod neki, hogy Zsombor anyukája ajánlotta.

http://www.tunyogi.hu/kezdolap.php

Jelentkezz majd mit mondott és kérlek ne nagyon borulj ki, ha meglátod a sérült gyerekeket!

Sok sikert!
Puszi Zsuzsa
 
 


Ja, :lol: Tunyogi Erzsébetet keresd! Bocsánat!
 
 


Sziasztok!

Én egy másik topikban írogatok, de benneteket is olvastalak. Sajnos nekem 10 hetesen volt egy vetélésem és keresem az okokat. Már a fertözés is eszembe jutott.
Olvastam interneten a grapefruit mag kivonatról. Állítólag sok bacit és gombát is kiírt. Nektek mi a véleményetek róla?

Babus
Vendég
 


Szia Babus!

Nekem is volt vetélésem 7. és 9. hetesen. Én is keresgéltem az okokat és nagyon valószínűnek tűnik, hogy mióma okozta, ami később spontán távozott, pedig nem is tudtunk róla. Ezt csak azért írom, mert ilyen "fiatal" terhességben, nem lehet soha pontosan tudni az okokat. A nőgyógyászok szerint többnyire élettel összeegyeztethetetlen rendellenesség állhat a háttérben. Természetes kiválogatódás. Tudom ez nagyon csúnyán hangzik, de a természetnek is megvan a rendje. De lehet ez az anya hormonszint elégtelenségétől kezdve, akár fertőzés is, igen.

Ne legyél elkeseredve! Tudom, ez így nagyon nehéz! Azt mondják a nőgyógyászok, hogy csak a 2. 3. vetélés után vizsgálnak anyát, apát, magzatot, addig nem. Azt nézik nincs-e valamilyen genetikai rendellenesség a háttérben.

Mindenesetre érdemes felkészülni egy tervezett babára. A szervezetet érdemes megtisztítani pl. baciktól, gombától és erre tényleg jó a grapefruitmag olaja. Feltölteni vitaminokkal, fehérje dúsan táplálkozni, optimális súlyt elérni stb.

Hajrá mindent bele!

Sok sikert!
Lilka
 
 


Sziasztok!

Köszi Lilka a biztatást, jól esik. Már megjött az elsö havim mütét után 29 napra, így tele vagyok reménnyel. Mérem a hömet is normálisnak tünik. Remélem a hormonjaim helyreállnak gyorsan. Bár az orvosok azt mondják 6 hónapot kell várni a következö babáig, nem tudom kibírom-e addig.

Minden jót kívánok nektek. :D
Vendég
 


Szia Babus!

Nekem is volt 1 vetélésem, soha nem derült ki, hogy miért. Csak azt tudom mondani, hogy akkor teljesen egészséges voltam, előtte nem volt semmi fertőzésem sem, és a terhesség alatt sem csak nagyon vékony voltam, de mert sportoltam. Mégis elment a baba.
Szerintem mindenképp várd meg a 6 hónapot, mert az a bisztos!


Kedves Zsuzsa!

Sajnos az idén már nem tudunk elmenni az alapítványhoz, de a következő évben az lesz a legfontosabb! Majd leírom hogy mit mondtak!

Üdv: Szilvi

Képek rolunk: http://www.gportal.hu/gigibaba
 


Sziasztok!

Lilka és Zsuzsa!

Küldtem privit de ezek szerint nem ment át!
Várom a babás híreket!
Boldog karácsonyt és jó egészséget kívánok nektek!
puszi Zsu
 


Kedves Zsu,

Pivát üzenet nem ékezett, szültünk, eddig minden rendben. Holnap talán már Lilka is tud írni.
Boldog karácsonyt !
üdv:Doki
 


Sziasztok!

Remélem minden rendben veletek!
Írjatok a babáról!
sok puszi
Zsu
 


Szia Zsu!

Megérkezett Gellért hozzánk 18.-án. :D 3350g, 53cm-rel. Nagyon édi. Eszik, alszik, rendesen viselkedik, de azért, hogy ne legyen egyszerű az ember élete, staphilococcus (biztos nem így írják) bőrfertőzést kapott a kórházban :( . Azért ez nem olyan szörnyű, mert én észre sem vettem, azt hittem anyatejes pöttyök. Piros folt, közepén fehér kemény hólyagocska. A háziorvosunk eléggé ideges lett, és azt mondta a születés után elkezdett Augmentint szájon át folytassuk...

Ti most hol tartotok? Jól vagytok?

Puszi Zsuzsa
Boldog ünnepeket kívánunk!
 


Sziasztok!!

Gratulálok!
Jó egészséget és nőljetek nagyra!
Vasárnap töltöttem a 36.hetet.
A kisfiam nem fordult meg, így segített a döntésben és nagyon úgy tünik hogy császáros szülés lesz.
Holnap megyek orvoshoz és gondolom akkor beszéljük meg.
Azt szeretném kérdezni bár már sokat írtatok erről, hogy mire figyeljek milyen eljárás van császárnál?/antibiotikum neki, nekem,tenyésztés stb?/
Ha nyílik a méhszáj a szülésig mihez ragaszkodjak?
ezt megkérdezem az orvostól , de jó lenne tudni hogy megy ez máshol.
Köszönöm
sok puszi
Zsu
 


Zsu!

A császár után, én nagyon könnyen regenerálódtam és a gyerkőcnek is sokkal kíméletesebb. Császár előtt bekötöttek nekem Augmentint vénásan. A gyerekorvossal beszélj, hogy születés után figyeljék fokozottan és vegyenek tőle fül-orr-torok tenyésztést és kérdezd meg mit szólna ha elkezdene neki antibiotikumot adni megelőzésre.

Ha nyílni kezd a méhszáj akkor a gyerkőcöt mindenképp antibiotikumozzák!

Azt gondolom, ha Te felkeresed a gyerekgyógyászt a kórházban és elmondod, hogy Strepto B pozitív vagy, tudni fogja mit kell tennie. Most már inkább a gyerkőcöt kell majd figyelni születés után.

Sok sikert Nektek, legyetek ügyesek!

Puszi
Zsuzsa
 
 


Lilka!

Rillisz irányított hozzátok. Szeptemberben 18.hetesen elvesztettem a babámat. Akkor a szövettan nem mutatott semmit. Most a próbálkozás előtt elmentem az orvoshoz, aki keneteket vett. A kenetből str.agalaptiae tenyészett ki. A dokim azt mondta, ha nincs semmi tünetem nem kell kezelni. Viszont én elmentem a háziorvosomhoz, aki a férjemnek és nekem is Ciprobay 250 mg-os antibiotilumot írt fel 5 napos kezeléssel. Kezd befészkelni a fejembe, hogy esetleg ez a baci okozhatta a vetélést. Szerintetek elegendő volt az 5 napos kúra? Mert nem szeretnék még egyszer úgy járni, mint szeptemberben?

Kép
Kép
 


Szia Tündér09!

A szövettani vizsgálat általában nem mutatja ki a fertőzést.
Azt, hogy a baba elvesztését okozhatta-e a Streptococcus Agalatiae nehéz megmondani. Ismereteim szerint inkább a terhesség későbbi fázisában szokott fenyegető koraszülést vagy koraszülést okozni. Elméletben azomban ez nem zárható ki.
A Ciprobay kezelés jó lehet, de ez a baktérium gyakran újra megjelenik. Így ha nem sikerül kiírtani nem szabad elszomorodni.
Azt kellene tudni, hogy nem okozhatta-e más a baba elvesztését.
Az ultrahang rendben volt? Fejlődési rendellenességet nem találtak? Veserendellnesség ? Más fertőzés ?

Lilka az 25. héttől folyamatosan kapott megelőző antibiotikus kezelést, 1 hét kezelés, 4 hét szünet,...
Ez a megelőzőzés megakadályozza, hogy a baktériumok nagyon felszaporodjanak és átfúrják magukat a magzatburkon. Így a baba fertőzése megelőzhető.
A fertőzés fő veszélye születés után kialakuló tüdőgyulladás, gennyvérűség, agyhártyagyulladás. Szerencsére ezek ritka szövődmények és a megszületés előtt 4 órával adott infúziós antibiotikum ezek megelőzésére nagyon jó.
Üdv: Doki
 
 


Sziasztok Lilka és Doki!

Gratulálok a legkisebb babócához!!
Az én kisfiam 2005-ben született, s annak idején kértem tőletek tanácsot, amit ezúton is köszönök újra. Benedekkel azóta is minden rendben, igazi rosszcsont.
Jelenleg a tesójával vagyok 10 hetes terhes, s megint átolvasgattam a topicot, hogy milyen előkészületeket is kéne majd tennem...
A legutolsó hozzászólás segített a legtöbbet, merthogy pont azt akartam megkérdezni, milyen kezelést is kéne kapnomés mikor.
Ezek szerint elég, ha a 25. hét után foglalkozunk a témával?
Előtte mindenképpen célszerű lenne egy tenyésztést csináltatni, ugye?
Jövő héten megyek a dokimhoz, s megbeszélem vele is, mi az elképzelése a dologról..
Köszönöm, hogy vagytok
:)
Franciska

Kép
Kép
 


Doki!

Köszi a választ. A szövettan nem mutatott ki sem genetikai eltérést, sem fertőzést. A baba a boncolás szerint teljesen egészséges volt. A szülés megindulásakor is élt, az orvosok szerint normális szívhanggal csak magzatvíz nélkül sajnos felvette a kényszertartást.

Időközben eljutottam a dokimhoz is, aki megnyugtatott hogy az antibiotikum kiírtotta a bacit. Szóval nyugodjak meg és kb.ugyanazt mondta el, amit Te is írtál.
Üdv
Tündér

Kép
Kép
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: