Új privát üzeneted érkezett!

Köszi a válaszokat! :)

Lilka!

Ez a kisebb folyás is olyan szubjektív,nem?!Mert ugyebár terhesség alatt amúgy is természetes a kisebb folyás.....ki tudja megkülönböztetni??
Na mindengy,csütörtökön a dokim remélhetőleg a végére jár akármi is okozza a viszketést.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Panni!

Sajnos megtévesztő, igen. A gomba is okoz folyást, ezért (is)tennénk (mi ketten Dokival) kötelezővé a strepto szűrést, hogy ne legyenek ilyen "félreértések". A dokid lelkiismeretesen jár el.

Majd jelezz, tenyészett-e ki strepto.

Lilka :)
 
 


Panny!
Megerősíteném a többieket: nálam sem volt semmi tünete.

Lilka!
Még mindig nem szűrnek mindenhol strepto-t? Én azt hittem, változott a helyzet...

Kép
Kép
 

 
 

Panni!

Bizony hogy nem! :cry:

Lilka
 
 


Kedves Lilka és Doki!

Segítségeteket szeretném kérni. Jelenleg 13 hetes terhes vagyok. Streptococcus B-t tenyésztettek ki a hüvelykenetemből, jelenleg Semicillin 500 mg-os kapszulát szedek. Végigolvastam a topicot, de nem találtam választ az alábbi kérdésekre:

1. / nov. 27-ére amniocentézisre vagyok előjegyezve. Megfertőződhet a baba a tű okozta nyiláson át? Ha igen okozhat-e vetélést, vagy ha már a méhbe feljutott úgy is megfertőződik a baba amniocentézis nélkül is?

2./ Lehet-e a Semicillin mellé/után szedni probiotik kapszulát a bélflóra visszaállítása érdekében terhesség alatt? Colitis ulcerosa-m miatt fontos lenne, a bélflóra helyreállítása.

Magamról:
2003-ban szültem, akkor is kitenyésztették a Streptococcus B-t, antibiotikumot kaptam vénásan. Tavaly kétszer volt korai vetélésem, elhalt mindkét magzat. Most terhesség előtt szintén kitenyésztették a streptot., kaptam Dalacint amitől rendbe jöttem. Sajnos ez a "dög" megint itt van, és elolvasva a topicot kicsit elbizonytalanodtam az amniocentézissel kapcsolatban. (tudom egyébként is van 1% esély a vetélésre a beavatkozás miatt)

Köszönöm szépen előre is a válaszotokat!

rozsaag
 
 


Szia rozsaag!

Doki majd leírja amit gondol, én csak kérdezni szeretnék, de nem kell válaszolnod ha nem akarsz.

Muszáj amniocentézist csinálni?:(
Lilka
 
 


Kedves Lilka!

Tanácstalan vagyok amniocentézis ügyben. Elmúltam 38 éves. Tudom, létezik speciális vérvétel, ami a valószínűségét mutatja meg annak, hogy Down-kóros-e a baba, de nincs kockázata.
Az amniocentézis 99,6%-os biztonsággal ad eredményt, de 1% a vetélési arány.
Mivel még nem vagyok biztos benne én sem, hogy akarom-e, ezért próbálok minden lehetséges kockázati tényezőt - pl. streptococcus fertőzés ebben az esetben kockázati tényező-e -, kizárni, illetve ismerni.
Minden tanácsot, illetve kockázati tényezőre történő figyelemfelhívást örömmel veszek.

Köszönöm
rozsaag
 
 


SZiasztok :)

Beszoktam nézni hozzátok(LIlka+DOki) :) ,minden alkalommal mikor feljövök a babanetre,,,csak olvasó vagyok,de most olyan témáról esett szó,h muszály kérdeznem:)

SZóval,h nem okozz tüneteket,ill.folyást a strepto??????
nem vagyok benne biztos,,,,legalábbis(a terhesség óta még jobban felerősődöt)irta alhasi görcseim vannak(folyás nincs),szedek rá gyógyszert ,,,3-4 nap múlva kezdődik megint előről.akkor mitől van a fájdalom?nagyon szeretném tudni,,ill.mit csináljak még ahhoz h végre meggyogyuljak????? :cry: És nem hogy javulnék,,,más bacikat is tenyésztenek(klebsiella pneumoniae)?????


JA,azt megerősitem,hiába császár,,akkor is megferdőződhet a baba,,nálunk ez volt,,,,magzatvizen keresztül is megfertözödhet!

Köszönöm!

SZép hétvégét!

Puszi

GaBi
Vendég
 


Kedves Rozsaag!

1. A szúrás növeli az eshetőséget a fertőzésre.
Igen akkor is előfordulhat a fertőzés, ha nem történik amniocentézis, de szúrás mellett a kockázat nagyobb a baba fertőződésre. Antibiotikus kezelés a fokozott kockázatot csökkentheti.
Korai vetélést a streptococcus ritkán okoz önmagában, de az amniocentézis után 1 százalék a vetélés aránya. Ennek oka több minden lehet. Fertőzés, (bármilyen), a mechanikus hatás, stb.



2. A protexin kapszula Alkalmazási előírata szerint:

"Az immunrendszer zavarára visszavezethető bizonyos betegségek (ún.autoimmun-betegségek), valamint fennálló súlyos gyomor-bélbetegségek (pl.Crohn-betegség, gyomor-bélrendszeri fekélyek, tumorok) esetén csak előzetes orvosi javallat esetén szedhető a készítmény".
Szerény véleményem szerint a kapszula nem veszélyes, de meg kellene beszélni szedését a Crohn betegség kezelőorvosával.

A joghurtok és kaukázusi kefír is tartalmaznak élő flórát, ha ezek nem tiltottak akkor szintén jók lehetnek a bélflóra visszaállításásra.

Az Amniocentézis kockázata 1 %. Azt kell megfontolni, hogy a kockázatok, melyek amniocentézissel kizárhatóak, milyen eséllyel fordulnának elő.

Elméletben a 2 korábbi korai magzatelhalás olyan genetikai rendellenességek következménye is lehetett, melyek véletlenszerűen alakultak ki az adott terhességekben.

Az Istenhegyi klinika Bp. XII. Istenhegyi út, végez genetikai szűrést anyai vérből. A vizsgálatokat 2 UH vizsgálattal is kiegészítik. Érdemes megkérdezni mik a lehetőségek.

És természetesen a gondozó Szülész orvost is meg kell kérdezni, mit javasol.

Ez egy link, a szöveg az amniocentézisről angol, de szerintem jó tájékoztatás.

http://www.webmd.com/baby/guide/amniocentesis

Üdv:
Doki
 
 


Szia Gabi!

Az általános nézet, hogy a streptococcus a terhesség alatt nem igen okoz tüneteket.

De például feszes méh előfordulhat. Az hogy ezt most feszes méhnek, vagy görcsnek hívjuk igazából nem számít.

Ezek a görcsök amik most vannak "női" görcsök? Nem lehet, hogy a bélrendszerben van a betegség?
Üdv: :D

Doki
 
 


Szia Doki!

Most olvasom hogy a strepto.tünete lehet terhességnél a feszes méh??A méhkeményedés??
Nekem a 17.héttől többször jelentkezik rendszeresen.A dokim rendszeresen ellenőriz,méhszáj zárt.
Csütörtökön levette a kenetet a doki,kiváncsi leszek az eredményre.

És ha kiderül ,hogy pozitív akkor nincs még késő,úgy értem nem lesz baja a babának ha csak most kezdjük el majd a gyógyszert??

ÜDV,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


SZia Doki!

nem zárom ki a bélrendszer betegséget,,,,nem tudom....nem értek hozzá,,,csak azt irom, amit érzek,pár hétig volt az h naponta 3-4* volt nagy dolog,,miután antibiotikumot szedtem,,,,de normaflor-al helyre hoztam.,előtte soha nem volt ilyen......már ez is megszünt...2 hete.
ha ez is lenne a probléma,,akkor nem tenyésztenék ki a streptot!?
ill.nem tudok felvenni olyan alsóneműt,amii a hasam aljához ér.néha lesugárzik a lábamba a fájdalom.
Mi az feszes méh???? :oops:
tudni kell bármi "bánatom" van,,has,derék,láb---fájdul meg!!???
ha meg ez lenne a probléma,,,akkor se tenyésztenék ki abacit..?!
az mitől lehet h mindig a has balodálán jelentkezik a fájdalom,,,,,küldözgettek,,,mindenfelé,h az emésztéssel lesz baj..azzal nem volt.....azt vettem észre, h akkor fáj, mikor nagyon felerősödik a gyull. nem rég volt kétoldali petf.gyull.,akkor szedtem a gyógyszert.

ezekre a kérdéseimre még nem találtam választ...szeretnélek téged megkérdezni???

előre is köszönöm
jó éjszakát

gabi
Vendég
 


elolvastam,pontossan,mire irtad a feszes méh-t.értem :)
Vendég
 


Szia Panni!

A 21. hétben vagytok. Nincs még későn. De a szüléskörüli antibiotius kezelés a lényeg!!!

Egy gondolat. Ha később esetleg fogsz kapni méhlazító szert, és azt korábban abba kell hagyni, mint a várható szülési időpont, előfordulhat koraszülés.

Persze ez csak egy esetleges lehetőség.

Kíváncsi vagyok az eredményre.

Üdv:

Doki
 
 


Szia Gabi,

Hát nem könnyű helyzet.
Az antibiotikum okozhat hasmenést, a normaflor ezt helyrehozhatja.

A bánat és fájdalom összefüggéséről tudjuk, hogy mindenkinek van egy gyengébb pontja. Erről szólnak a népi mondások: torkig van, nem tudja megemészteni, stb.
Ezek az általános gondolatok.

A fájdalom lehet a petefészek gyulladástól, gerinctől is, és vesepanaszra is utalhat.
Előfordulhat összenövés is az alhasi tájon. A petefészek gyulladás is okozhat összenövést, ill. a császármetszés is hasi műtét. Előfordulhat az is, hogy az egyik oldali petefészek fájdalma a peteéréskor kifejezett. Ennek ideje a ciklus közepén van, és csak akkor, ha nincs tablettás fogamzásgátlás.

A menstruáció alatt is lehetnek ilyen fájdalmak.

Hát így a leírtak alapján ennyit tudtam hozzátenni.

Üdv:
Doki
 
 


Kedves Lilka!

Párom nov. 2-án hozta világra kislányunkat. A pici másodnapra besárgult, de vizeletleoltást csak az 5. napon csináltak és a 6. naptól kezdett a baba antibiotikumot kapni, strpetoc. aga. és E coli fertőzés miatt. Most a 7 napos kúra 5. napján tartunk. Azt mondja a kezelőorvosa, hogy szépen javul a sárgasága, élénkült a baba és a súlygyarapodása is szépen elindult - már csak 100 grammal marad el a születési súllyától. A korházban nem fognak több leoltást csinálni, mert drága eljárás. A kezelés hatékonyságának ellenörzését a gyerekorvosra bízzák. Azt szeretném megtudni, hogy szerinted milyenek kilátásaink. Lehet-e maradandó következménye a fertőzésnek, illetve kikezelhető-e véglegesen??

Előre is köszönöm.
Egy nagyon aggódó kispapa.
air
 
 


Kedves Doki és Lilka!

Szombaton éjszaka bevéreztem, ezért tegnap a Szabolcs u-ban uh-val ellenőrizték a babát, minden ok. Végképp meggyőzött a bevérzés arról, hogy nem csináltatok amniocentézist.
Csütörtökön megyek az Istenhegyi géndiagnosztikai központba kombinált vérvételre + uh-ra. Az uh-t az fogja végezni, aki az amniot csinálta volna. Vele maximálisan megtudok majd mindent beszélni.
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket. Örülök, hogy vagytok nektünk, kérdésekkel teli / "kétségbeesett" kismamáknak!
Köszönöm kitartó, segítő munkátokat!

Üdv.
rozsaag
 
 


Kedves Rozsaag!

Az Istenhegyi Klinika elég nagy biztonsággal meg tudja adni a nyitott gerinc és down szindróma kockázatokat. Emelett több más rendellenességet is ellenőriznek.

Az, hogy volt vérzés, önmagában nem jelent bajt, ha az UH nem mutat eltérést.
De nagyon kell vigyáznod a terhesség alatt.
Ez egy veszélyeztetett terhesség.

Drukkolunk Nektek ! :D

Üdv:
Doki
 
 


Kedves Air!

A babánál nem alakult ki súlyos fertőzés. Szerencsére a Streptococcus Agalatiae és Eserichia Colli fertőzések enyhe lefolyás esetén nem okoznak maradandó károsodást. Úgy tűnik, hogy Nálatok ez a helyzet. Milyen magas volt a vér bilirubin szintje? Ez a sárgaság súlyosságát jelzi.

Az, hogy a vizeletet leoltották és nem hazaadták a babát sárgán, megfelelő ellátást mutat. A tenyésztés nem igen készül el 1 nap alatt, így valószínű, hogy azt már korábban levették. Átlag 3 nap kell egy bakteriális tenyésztéshez.

Ha most a baba a megfelelő antibiotikus kezelést megkapja minden rendben lesz.

Az fontos, hogy később is figyeljétek. Kb 3 hónap az a határ, amig késői betegség kialakulhat. Ennek tüneteit lefolyását korábban leírtuk.
De így, hogy a gyermeket most kezelik, a késői betegség kialakulásának esélye gyakorlatilag 0 (nulla).

Fürdessétek a babát egyedül legalább 4 hónapos koráig.

Minden jót.
Üdv: :D
Doki
 
 


lilka írta:...Fürdessétek a babát egyedül legalább 4 hónapos koráig.

Minden jót.
Üdv: :D
Doki


Nagyon köszönöm a gyors és megnyugtató választ.
Most csak annyi lenne a kérdésem, hogy mit jelent a fenti mondatban az egyedül??

Előre is köszi.
air
 
 


Air!

Azt, hogy az anyukája (aki hordozója, valószínüleg a baktériumoknak), ne üljön be a babával közös fürdővízbe! Higiéniai okokból én mondjuk egy felnőttet sem engednék be 4 hónapos koráig újszülött mellé a kádba.

Doki csak azért írta ezt, mert ebben a topikban korábban felmerült ilyen kérdés, baktérium hordozás esetén.

Rendkívül szerencsések vagytok, hogy jó szakemberek kezébe kerültetek. :)

Lilka
 
 


lilka írta:Air!

Azt, hogy az anyukája (aki hordozója, valószínüleg a baktériumoknak), ne üljön be a babával közös fürdővízbe! Higiéniai okokból én mondjuk egy felnőttet sem engednék be 4 hónapos koráig újszülött mellé a kádba.


Hát ilyen dolog eszünkbe sem jutott. Van saját kiskádja, abban fogjuk fürdetni. Én még nem is hallottam ilyet, hogy a babával egy kádban füdödjön a mama, vagy ne adj isten a papa. :oops:

lilka írta:Rendkívül szerencsések vagytok, hogy jó szakemberek kezébe kerültetek. :)
Lilka


Hát, ha ti mondjátok. Én az utóbbi néhány napban kicsit felháborodtam az itteni állapotokon. Főleg az volt furcsa, hogy miért csak az 5. napon kezdték a sárgaság okát máshol keresni, mint a vérében, a "normál" élettani sárgaságnál.
Továbbá sem a védőnőnk, sem a szülészünk nem hívta fel a figyelmünket az ilyesfajta fertőzések veszélyére, még a szülés előtt. És aztán a kórházban is csak az időhúzás ment az első napokban. Akivel egyszerre szült a feleségem már rég hazament, amikor nekünk még azt sem tudták, hogy mitől sárga a baba, már a 2. napon. De a kezelést legalább becsülettel végigviszik. Ez a minimum, úgy gondolom.
air
 
 


Szia Doki!

Köszi a választ :wink:

Hát én is kiváncsi vagyok az eredményre :?
Egy gondolat. Ha később esetleg fogsz kapni méhlazító szert, és azt korábban abba kell hagyni, mint a várható szülési időpont, előfordulhat koraszülés

Ez esetleg a strepto.miatt írtad vagy amúgy is??
Egyenlőre nincs szó méhlazító szerről,annyira nem vészes a helyzet,elég a MagneB6,az segít.

Üdv,Panni


Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Kedves LilkA!

Köszönöm szépen!

rozsaag
 
 


Panni!

A méhlazítót arra írta Doki, ha esetleg a feszes méhre kapnál valamilyen gyógyszert (nem Magne B6-ot).

Remélem minden rendben lesz veletek. :)

Lilka
 
 


Panny, mizujs?
Én Béres Mg B6-ot szedtem, abban sokkal több a magnézium...elvileg elég 1 szem..bár nekem is keményedett a hasam, és én már 3X1-et szedtem. Csak azért írom, mert sokan nem tudják, hogy abban több Mg van..esetleg kérdezd meg az orvosodat.
Ági

Kép
 
 


Lilka!

Köszi a választ! :wink:

Ági!

Köszi az infót a magnéziumról,meg fogom kérdezni a dokitmat!

Tagnap kiderült a 4D-n,hogy ismét kisfiúnk lesz,Olivér :D
Megvan a mesterhármas :wink: apa nem tud hibázni :wink:
Szívből örülünk neki mi is és a tesók is :lol: Mindene egészséges hál 'istennek!!!

Most azon tanakodom hogy hol fogok szülni...mert a dokim a héten átigazola ma MÁV-ból a II.sz.Női Klinikára.Tul.képp mehetnék vele de egyrészt annyira nem tetszik az ottani protokoll,másrészt a szülésznőm nem megy át és nekem ő szinte fontosabb mint a dokim.

Nagyon vacilálok...... :?

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Panni!

A MÁV-ban van csecsemő intenzív? Ha nincs, menj a dokiddal a klinikára. Az előzményeid tudatában én biztosan így mérlegelnék.

Puszi
Lilka
 
 


Lilka!

Igen a Máv-ban is most adják át a csecsemő intenzívet(PIC).De miért is kéne mérlegelnem ,milyen előzmények miatt???????
Ezt nem értem.Semmilyen olyan előzményem nincs ami indokolná hogy a klinikára menjek.Én abszolút a lehető legtermészetesebb szülés élményét akarom,nem csak magam ,hanem főleg a babám miatt,és ezt a klinikákon nem igazán lehet átélni :(
Valszeg megbotránkozol ha azt mondom, hogy az otthonszülés pártolója vagyok... :lol: és nem az agyongépesített kórházi szülésnek...?!Na ezért döntök a MÁV mellet,mert semmilyen fölösleges,protokollnak számító beavatkozást nem szeretnék sem nálam,se a szülés után a babámnál.

Remélem megértesz :lol:

pusz,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Olvasgatok visszafele, és felmerült bennem pár kérdés.

A Streptococcus okozhat haskeményedést???
Nem hiszem el!!
Előző terhességemben ez volt a legfőbb problémám, nem egyszer voltam kórházban is emiatt. Az 50 doki kzül egynek sem jutott eszébe h akár ez is lehet ok. (Pihenni és magnéziumot szedni - ennyi telt tőlük) Emlékszem, egyszer mondtam az egyik dokinak h a keményedések oka lehet fertőzés is, nem? Erre felírt Canestent. De tenyésztés eszébe sem jutott volna...
A saját orvosomnak 3 hónapig kellett konyorognom h csinálja meg. Akkor végül kitenyészett.
De a keményedések megmaradtak az antibiotikum beszedése után is. Aztán volt két negatív eredményem. És végül egy mégis megfertőződtt baba...
Nem értem máig sem!!

Most - 22 hetesen - van eddig egy negatív hüvelykenet- és egy negatív vizelettenyésztésem. (Érdekes, már nem kell konyorognom a vizsgálatért... ) De nem tudok ennek orulni. Az h negatív, nem jelent semmit.
jaya
Budapest
 
 


Bocs a hibákért, a billentyűzetemnek vannak hiányosságai.
jaya
Budapest
 
 


Valaki írta h neki beírták a Streptococcust a kisknyvébe.
Ezt én hiányoltam magamnál.

Ki írta be, hová és pontosan mit?? Ilyet én is akarok!!
jaya
Budapest
 
 


Szia Jaya!

Látom, itt is jelentkezel újra...

Mire is gondolsz egész pontosan? Mi ez, hogy valakinek beírták a kiskönyvéde a streptococcust?

Kriszti

Kép

Kép
 
 


"kiskönyvébe"

Kép

Kép
 
 


Panni!

Írtad a vírus fertőzés okozta vetélésed és a mellgyulladásodat. Ezért gondoltam, hogy ha valami baj történne, jobb lenne ha volna csecsemő intenzív a közelben.

Ezért gondoltam csak. :( Persze megértelek. Írj majd! Én is az osz. híve lennék ha lenne Mo.-on infrastruktúra hozzá.
Lilka
 
 


Martyr, Jaya!

Ha a dokik nem írják rá, írjátok rá Ti a kiskönyv külső/fedlapjára piros filccel!

Lilka
A többit majd Doki.
 
 


Sziasztok!

Az én könyvem elejére már háromszor ráírták a strepto-s felhívást, hol pirossal, hol kékkel, de senki figyelmét nem kerülheti el!

Lehet, hogy Jaya erre gondolt?

Hamarosan megyek az utolsó szűrésre. Nem tudom pontosan, hogy erre melyik héten is kerül sor? Már lehet a 35. héten vagy 36. héten?

Kriszti

Kép

Kép
 
 


Szia Jaya!
Újra babát vársz? Arra írtad, hogy 22 hetesen?? Te idén febr-ban szültél, ugye? Nem semmi, akkor lesz egy picikéd és egy kicsikéd egyszerre :D :D

Panny, hahó, tudod már a tenyésztés eredményét??? 3 fiú :shock: :lol: aztaa...felkötheted majd a gatyádat!! Csak viccelek. Mindegy milyen neműek! Meg aztán ki tudja? Még jöhet egy kiscsaj is negyediknek :wink: :wink: :P

Martyr, Te meg mindjárt a finishben vagy, hihetetlen hogy repül az idő! :shock: Olyan döbbenet. Zita is fél éves nagylány már :D

Kép
 
 


Sziasztok!

Nemrég hívta fel egy kedves fórumozó a figyelmemet erre a topikra, nekem is lenne kérdésem, talán tudtok segíteni.

Nekem is Streptococcus Agalactiae-t találtak a terhesgondozás során, majd a szülésnél (nov. 9.) kaptam is egy adag antibiotikumot (infúzió-penicilin). Természetesen két gyerekorvostól és három csecsemősnővértől is érdeklődtem a kórházban, hogy nincs-e szükség a baba vizsgálatára, de annyit mondtak csak, hogy a magyar protokoll szerint nincs, amennyiben a szülésnél megtörtént az antibiotikumos kezelés. Így kislányomat nem is vizsgálták meg. Annyit mondtak még, hogy az első 24 óra a mérvadó, és mivel az rendben lezajlott, gyakorlatilag egészségesnek nyilvánították... Azonban olvastam, és ti is írtátok itt néhány hsz-szel feljebb, hogy még 3 hónapos korig is jöhetnek elő tünetek.

A kérdésem az lenne, hogy van valami lehetőség arra, hogy mégis megvizsgáltathassuk a kislányunkat? Egy magánintézmény vagy ilyesmi? Bízom benne, hogy nem fertőződött meg, de nem tudok megnyugodni.....

Igyekszem visszaolvasni a topikot, biztos rengeteg hasznos infót leírtatok már. Segítségeteket előre is köszönöm.
 
 


Lilka!

Értem mire gondoltál,de a vírus miatt nem vetélésem volt,hanem önként abortusz,a mellgyuszihoz meg sajna nem sok köze van a csecsemő intenzívnek :( a nagyfiam 5 hós volt amikor nálam az tetőzött...

Ági!

Még nincs meg a tenyésztés,hétfőn kell telefonálnom a dokimnak.

Három fiú..ja-ja....kemény lesz :wink: Bele kell törődnöm végérvényesen a dinoszauruszok,puskák,kardok,tini-nindzsák...stb....sűrű látványába :wink: és persze a foci,karate,motor..stb...órákba :wink:
Hogy negyedik??Nevetni fogsz, de elképzlehető :wink:
Megismerkedésünk idején a párommal 4-et terveztünk :wink:
Majd meglátjuk....nincs semmi előre eldöntve,se így,se úgy...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Panni,
Azért ne hanyagoljuk el a klinikák szakmai alaposságát. Egyébként a szakmai ptotokollnak minden kórházban és klinikán ugyanannak kellene lennie.
Lilka arra gondolt, hogy a legtöbb tapasztalata a csecsemőintenzív orvosainak van, hogy meglássák, ha mégis valami tennivaló lenne a babával.
Én úgy emlékszem, az abortusz oka orvosi javaslat volt. ( Így az nem teljesen önkéntes, hanem muszáj volt) És sajnos a művi vetélés is jelenthet későbbi kockázatot.

Martyr,
Egyes intézményekben a kiskönyvre pirossal ráírják a streptococcust. Ezek az anyák szüléskor biztosan kapnak antibiotikumot. Okos dolog. Mindenki tudjon a veszélyről.

Jaya,
Úgy kell tekinteni, hogy a baci most is benned van. Ennyi. A tenyésztésnek a te esetedben nincs jelentősége. Bár én azért javasolnék egy középsugár vizelettenyésztést. Csak kíváncsiságból. Valószínű ott lesz a baci.
Ha előző szülésnél volt Streptococcus fertőzés akkor most a szülés előtt-alatt adni KELL az antibiotikumot. Nincs mellébeszélés.

Lamme,
A szülés előtt-alatt adott antibiotikum a legbiztosabban védi ki a fertőzést a klinikai adtok szerint. Ha a baba rögtön beteg lett volna, az már kiderült volna.
Azt, hogy a baba esetlegesen hordozza-e a baktériumot, nehéz lenne kideríteni. Orr-, fül, vagy torokváladéktenyésztés ESETLEG kimutathatná. Szerintem most csak a babát kell figyelni. Ha láz, tartos sírás (felvéve nem nyugszik meg), a sírás jellege változik meg, hányás, etetési zavar tünetek jelennek meg orvost kell hívni. Legyen kéznél olyan szám, amit bármikor hívhattok.
Én hiszem, hogy az antibiotikum kezelés elég volt.

Mindenkinek minden jót. Üdv:
Doki
 
 


Kedves Doki!

Köszi a gyors választ, szóval akkor nagy esélyünk van, hogy nem kapta el a baba?

Lehet, hogy az első hsz-emből nem derült ki, de a baba konkrétan nem kapott antibiotikumos kezelést, csak annyit, amennyi a szülésnél a nekem adott infúzióból eljutott hozzá (2-3 óra alatt). Ez is elég lehet?

Nem tudom, jól értem-e, de a baba említett kenetvizsgálata csak az első napon mérvadó? Szóval most már, több mint egy hetesen nincs is sok értelme ezt a vizsgálatot elvégeztetni? :o

Köszi előre is a választ.
 
 


Kedves Lamme,

Ha minden szövődménymentes volt, a magzat igen nagy valószínűséggel nem volt fertőzött.
A szülés előtt-alatt adott antibiotikum célja a szülés közben történő fertőződés kivédése, a baktériumok gátlása és a fertőzés megakadályozása. Erre a leírt kezelés elegendő kell legyen.
Késői fertőzés elméletileg akkor lehet, ha maga a baba is hordozóvá válik. Ezt ki kellene védenie az antibiotikumnak.
Ha esetlegesen ki is alakult hordozás, annak kimutatása most tenyésztéssel már nem biztos, hogy sikerülne. Így nagy a fals negatív eredmény lehetősége. Konzultálni kellene a gyermekorvossal.
Jól szopik a baba? Erősen tud sírni? Nem sárga?

Üdv:
Doki
 
 


Kedves Doki!

Köszi ismételten a gyors választ.

Szerencsére szövődménymentes szülés és kórházi bentlét volt. A harmadik napon haza is jöhettünk. Nem sárgult be a baba, a zárójelentésen rajta is van a pontos SeBi érték, bőven a határérték alatt van (8,5 mg%). A zárójelentést amúgy nagyon korrekt módon végigbeszélte velem távozás előtt a gy.orvos.
A szopizással nincsen gond, és a sírása is jó erős :) Szerencsére ok nélküli sírása még nem volt, így is frászt kapok, amikor elkezd sírni, nehogy valami gond legyen :(

Említetted, hogy legyen kéznél egy telefonszám, amit bármikor hívhatunk. Mire gondolsz konkrétan? Gyerekorvosi ügyelet, mentők? Bocsi, hogy hülye kérdés, csak nem tudom, hogy valami speciális emberkére, szervezetre gondolsz-e.

Írtátok még az aluszékonyságot, mint lehetséges tünetet. Meg tudnád mondani, hogy mit tekintünk aluszékonyságnak egy újszülöttnél?

Köszi előre is a választ.
 
 


Sziasztok!

Lilka,

én is arra gondoltam h ráírom magamnak, de előbb megkérem a védőnőt. Ha nemet mond (de miért is mondana...), akkor ráírom magamnak.

Ági,

igen, Balázs februárban született, nem gondoltam, hogy van, aki emlékszik rá. :)
Vele március 15-re voltam kiírva, most meg március 19-re. :)

Doki,

én úgy tekintem h most is bennem van. Csak sajna nem sokra megyek vele, ha az orvosok nem így gondolják...
Egyébként csináltattam vizelettenyésztést az urológián, az áll a leleten h kórokozó baktérium nem tenyészett ki.
Ez hogy lehetséges?

Martyr,

igen, erre gondoltam. Az én kiskönyvemben semmi nem utal erre. Se kívül, se belül.
Írtam Neked a másik fórumon is!
jaya
Budapest
 
 


Még egy dolog. Nem tudom számít-e, de EDA-val szültem. Ez befolyásolhat valamit?
 
 


És még valami.

Tudom, hogy nem tartozik a topikhoz, de hátha tud vki mondani rá valamit.

Hogy egy perc nyugtom se legyen, számtalan eddigi aggódnivalóm mellé (Streptococcus, alacsony AFP, átlagosnál több magzatvíz) bejött egy újabb.
Úgy tűnik, Balázs most esett át a három napos láz nevű betegségen, amit, ha jól tudom, herpesz vírus okoz.
Ezzel egyidőben én is beteg vagyok, egyszer lázam is volt rövid ideig, pedig soha nem szoktam lázas lenni.

Most én is elkaptam ezt a vírust? És ha igen, mi baja lehet ebből a babának?
jaya
Budapest
 
 


Lamme, Te hol szültél?
jaya
Budapest
 
 


Jaya: Szabolcs u.-ban szültem. Az orvosom terhesgondozása kiváló volt, ahányszor mondtam, hogy panaszom van (bővebb folyás), azonnal vett kenetmintát, volt vagy háromszor, négyszer a 9 hónap alatt. Felvilágosított, hogy ez mit jelent, elmondta egy ismételt, negatív eredmény után, hogy bár ez jó hír, de a biztonság kedvéért mivel már volt pozitív eredmény, így mindenképpen antibiotikumot ad szülésnél. Rengeteg kérdésem volt, mindre készségesen és őszintén válaszolt. Szerintem ő teljesen korrekt módon járt el ebben az ügyben (is). Én a gyerekorvosok eljárását tartom furcsának, hogy nem ellenőrizték a babát.....
 
 


Szia Doki!

Én a klinikák szakmai protokollján kimondottan a szüléssel és az újszülöttellátással kapcsolatos protokollra gondoltam.PL:nem annyira pártolják a gátvédelmet(tiszt.kív),nem igazán azt hallom hogy a természetre bízzák a szülés lezajlását,nem baba-barát,az hogy nincs kád a vajúdáshoz már csak hab a tortán (nekem ez is fontos mert mindkétszer nagyba megkönnyítette a szüléseimet),az újszülöttnek csövet dugnak az orrába meg a torkába,holott egy egészséges baba kiköhögi ami esetleg bemegy,a cső meg felsérteheti a nyálkahártyát,cukros vízet adnak nekik :( .De gondolom ezeket pont neked nem kell magyarázni.Szal nem is szívesen írom ezeket,mert sajna kiderült a nemrég balul sikeredett otthonszüléses eset kapcsán,hogy az ilyen és hasonló nézeteket valló anyukákat egyszerűen csak hóbortos,felelőtlen és hasonló negatív jelzőkkel illetik.Én tudom hogy nekem mi a fontos és az valszeg nem a Klinika és ezért bárki megvethet,jogában áll.

De milyen negatív következménye lehet a műszeresen befejezett terhességemnek erre a mostani babára nézve??Mert ezen én anno aggódtam mint laikus, hogy túl korán jött a mostani baba,de te vagy az első aki ilyet mond....?????
Tényleg érdekel,mert most kicsit besz@rtam.......

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron