Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Lilka és Doki!

2007. május 15-én megszületett a kislányom. A szülés közben vénásan kaptam egy adag antibiotikumot. Elég gyorsan szültem, talán 1 óra telt el az antib. beadásától számítva mire megszületett a babám. Kicsit aggódtam is, hogy nem telt el elég idő, de megnyugtattak, hogy a vénás gyógyszer azonnal eljut a babához is. A szülés után Őt elvitték az intenzívre, mert már csak ott volt gyermekorvosi ügyelet (este szültem). Vettek Tőle vért, és a hallójáratból mintát. Talán ott is kapott rögtön vénásan antibiotikumot (ebben nem vagyok biztos) de onnantól szájon át kapta a gyógyszert 3 napig, amíg megérkezett a negatív eredmény. Minden rendben velünk, jelenleg 11 hetes elmúlt.
Köszönöm még egyszer a segítséget!
Üdv. Ági
 
 


Martyr!

Szerintem is beszélj a nőgyógyászoddal. Azért lehet korai a kezelés, mert erre a bacira az a jellemző, hogy újra és újra megjelenik, szinte kiírthatatlan. Hiába kezelik ki most, lehet néhány hét múlva újra megtelepszik. Sajnos. Dokiék azt írták, hogy a legfontosabb a szülés körüli antibiotikumos kezelés. Ha szülés közben kapsz gyógyszert, ill. utána a babát megvizsgálják, s lehetőleg preventíven kezelik is, az a legtutibb. De ahogy olvastam, sok helyen kap az anyuka antibiotikumot szüléskor, s a gyermeket pedig megfigyelik, s gyanú esetén kap gyógyszert.
Mélyen együttérzek Veled, az aggodalom miatt, s hogy "mi jöhet még?". Nekem ez volt az első várandósságom, és én meg a CMV miatt aggódtam. (Toxoplazma mellett ezt is nézték nekem, s lett egy pozitív eredményem.) Nem tudták megmondani mikor, de valamikor a "közelmúltban" estem át a fertőzésen, vagy teherbeesés előtt, vagy akörül, vagy kitudja?? De végig izgultunk, hogy mi lesz, sokat riogattak, volt olyan orvos, aki közölte velem 21 hetes terhesen, hogy ha ez az egész nem 16 hetesen derül ki, hanem pl 8 hetesen, akkor ő javasolta volna a terhesség megszakítását!!! És hála Istennek EGÉSZSÉGES a kislányunk. Nekem emellé jött a streptococcus és ráadásul egészségügyis vagyok és sérült gyerekekkel foglalkoztam, úgyhogy gondolhatod...
De nem lesz semmi baj! Ez azért gondos odafigyeléssel szerintem egy jól kezelhető dolog, csak nagyon légy résen, s szólj rá a dokira, ha elfelejtené a dolgot szülé körül. Minden jót!
Ági
 
 


Szia Ági!

Köszönöm a megnyugtató soraidat. Ma veszem be este az utolsó antibiotikumot. Szerdán pedig megyek a laborba, egy hét múlva pedig kiderül, hogy mi az eredmény. UH-ra is megyek a héten. A dokival mindenképpen beszélek a dologról.

Nem tudom, mi az a CMV? Még nem hallottam róla.

Szia,

Kép

Kép
 
 

 
 

Szia Martyr!

A CMV a cytomegalovírus, mindenféle bajt tud okozni a magzatnál. A lakosság legnagyobb része átesik ezen a fertőzésen. Ránk egészséges felnőttekre voltaképpen veszélytelen, tünetmentesen is át lehet esni a fertőzésen, vagy egy kis felső légúti tünetekkel zajlik, s eszébe se jut az embernek, hogy ez más, mint egy kis nátha. Aztán innentől kezdve magam sem tudom mi igaz rá, s mi nem. Ahány orvost, genetikust megkérdeztünk annyian mondtak annyi félét, hihetetlen, de nem volt 2 ember, aki ugyanazt mondta volna. Hogy el lehet-e kapni többször, vagy csak egyszer, hogy meddig zajlik a fertőzés, meddig van kb IgM-az az ellenanyag az anyai vérben, ami "friss" fertőzésre utal. Erre mondta a háziorvosom, hogy ők maguk sem tudják igazán, hogy s mint van. :shock:
És nálam úgy derült ki, hogy én kértem a TORCH vizsgálatot (a munkám miatt, sajnos ismerek olyan gyerekeket, akik magzati korban fertőződtek). Szóval beletrafáltunk. Amúgy fel sem merült volna, mert ezt a vizsgálatot az orvosom szerint csak akkor nézik, ha gyanú van rá uh-on. Nálunk pedig végig rendben volt az uh.
Te miért izgultál a toxoplazma miatt az előző terhességednél?? Én azon át sem estem még, pedig vidéken nőttem fel, s volt kutyánk-macskánk. Erre meg azt mondták a dokik, hogy "Kár, hogy nem esett át rajta, mert így akkor bármikor elkaphatja!" Köszi.
:roll:
De 100 szónak is 1 a vége, így minden izgalmával együtt is, életem egyik legcsodálatosabb hónapjai voltak, annyira szerettem várandós lenni, igazán áldottnak éreztem az állapotomat, s mindvégig reménykedtem, hogy minden rendben lesz. S úgy lett. :D
Remélem a dokid megnyugtat majd! Hol fogsz egyébként szülni? Az is fontos (ezt azt hiszem már Dokiék is kifejtették) hogy legyen gyerekorvos a kórházban, ne csak hébe-hóba járjon arra.
Üdv
Ági
 
 


Szia Ági!

Te milyen munkakörben dolgoztál, hogy megcsináltattad azt a bizonyos Torch vizsgálatot? Most beleültetted a bogarat a fülembe, de talán az én munkahelyem nem volt veszélyes: egy irodán végeztem ülőmunkát.
Azt hiszem, jobb, ha becsukom a szemem, és bedugom a fülem, mert elkezd forogni az agyam, ha egy újabb baciról vagy fertőzésről olvasok, illetve hallok...

A toxoplazmáról is biztosan valamelyik újságban olvastam annak idején (1999-ben szültem). Azt írták, veszélyeztetett az, akit macskák vesznek körül. Hát én imádtam a cicáinkat, voltak elég sokan akkoriban. Folyton babusgattam, szeretgettem, etettem őket, az almot is tisztítottam. Persze, hogy nagyon beijedtem az újság olvasásakor. Legközelebb, mikor mentem a dokihoz, mondtam, hogy mi aggaszt. Ő el is küldött vérvételre, aztán nem tudom, mennyivel később újból mentem. Úgy emlékszem, a második véreredménynél mondta, hogy pozitív. Teljesen padlón voltam. De azt is hozzátette, hogy valószínűleg ez egy régi fertőzés, ami kimutatható a szervezetemből, és ilyenkor bajt már nem okozhat.
Macskáink voltak már 1991-től, én pedig 1998-ban maradtam terhes. Tehát a sok év alatt biztosan megfertőztek az állatok, de az ember azt észre se veszi, olyan enyhe lefolyású lehet, mint, amit Te írtál, egy kis hátha.

Egyébként nógrád megyei vagyok, egy kis községben élek. A balassagyarmati kórházban fogok szülni. Ugyanahhoz a dokihoz járok, akihez az első gyerekemnél jártam. Megbízom benne. Pedig nem mindig kedves, de én úgy gondolom, és ilyen visszajelzéseket kapok, hogy érti a dolgát.
A kórházi gyerekorvosról nem tudok semmit. Elég káosz van ebben a kórházban (is). Most építették újjá az egyik részét - gyönyörű -, aztán pedig jönnek ezek a megszorító intézkedések. Így abba az épületbe, ahol sok tíz éve csak a szülészet-nőgyógyászat, gyerekosztály volt, most betelepült az egyik emeletre az ápolási osztály is. Mi jön még?!

Te a fővárosban laksz? Hány éves vagy?

Szia,

Kép

Kép
 
 


Szia Martyr!

Képzeld én is nógrád megyei vagyok :D
Milyen kicsi a világ :) Én 26 vagyok.

Szerintem nem veszélyes a munkád ebből a szempontból. Én gyerekekkel foglalkoztam, gyógytornászként, gyakran kapcsolatba kerültem a pelusukkal is :) így jobban ki voltam téve annak, hogy öszecsípjek valamit. Aztán persze lehet nem onnan volt.

Ne haragudj, hogy megijesztettelek. Egyébként én is ha halottam valamit, egyből megijedtem, hogy jaj, nekünk is lehet ez (is) van. Már csak ilyenek vagyunk, mi anyák :D Most hányadik hétnél jársz?
Ági
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ági_bp 2009.03.18 15:22-kor.
 
 


Szia Ági!

Nem gondoltam volna, hogy épp nógrádi származású vagy. Tényleg kicsi a világ... Akkor nem kell bemutatnom a bgyarmati kórházat, - sajnos - ismered, láttad.

Én 34 éves vagyok. Ezért is "igyekeztünk" a babával, túl korosan sem jó szülni. Bár én nem érzem magam ennyinek, sőt sokan el sem hiszik, hogy ennyi vagyok. Az elsőt én is 26 évesen szültem.

Most a 20. héten járok, épp a felénél. Ha azt vesszük, viszonylag gyorsan eltelt ez az idő, annak ellenére, hogy szinte az elejétől itthon vagyok. Nem így terveztem. Úgy gondoltam, hogy szept.-okt.-ig dolgozom majd, hisz csak ide a szomszéd faluba kell átjárnom, ami kevesebb, mint 5 perc busszal. De úgy alakult, hogy a 7. hét körül elkezdtem "barnázni", és a hasam is fájt nagyon. Féltem, hogy elvetélek. A dokim rögtön be is akart fektetni, de mondtam, hogy feküdni otthon is tudok, meg a bogyókat szedni. Szóval május 15-től táppénzen vagyok. Szedtem Utrogestant és Magne B6-ot a 12. hétig.

Holnap már okosabb leszek az UH után. Remélem, rossz híreket nem fognak közölni. Majd megírom.

Ti terveztek majd kistesót?

Ismered a Hoxa női portált? Ha nem, ajánlom figyelmedbe.

Szia,

Kép

Kép
 
 


Szia Martyr!

Mi volt a dokinál és az ultrahangon? Ez a "genetikai" uh volt, ugye? Mit mondott a nőgyógyászod a streptococcusra?

Mi is tervezünk kistesót, de majd csak később. Igazából még nem tudom mi lenne jobb, a kis korkülönbség, vagy a nagy? Mindkettő mellett szólnak érvek. Aztán lehet lesz egy kis korkülönbséggel, és egy naggyal :lol: (Bár nem hiszem, hogy így lesz, de örülnék 3 gyerkőcnek)

Üdv
Ági
 
 


Szia!

Az UH-n minden rendben volt, nem látszik semmi rendellenesség. Azt mondta megint, hogy inkább lánynak néz ki.
A baktériumra azt mondta, hogy már biztos, hogy a szülés alatt profilaxist (nem tudom, jól írom-e) fogok kapni, azaz antibiotikumot. Erre számítottam, itt is erről olvastam, úgyhogy nem ért meglepetésként.
Még az UH előtt mentem a laborba a vizelet miatt. Annak az eredményét tegnap hoztam el - negatív. Nem tenyészett ki a "drága". De erre azt mondta a doki, hogy ha most negatív is lesz, bármikor újra felütheti a fejét. Már ezzel is megbarátkoztam, de hátha nem fog jelentkezni. Ki tudja?

Szia,

Kép

Kép
 
 


Örülök, hogy rendben volt minden! Jó, hogy a dokid így áll hozzá! Egyébként nekem a várandósság előtt találtak streptot, ill. a várandóságom legelején (kb 10. hét) . Aztán a 36. héten negatív volt a tenyésztés, de én mondtam a dokinak, hogy azért ennek ellenére adjanak antibiotikumot- ő magától azt hiszem nem adott volna, mivel negatív volt az eredmény. Végül a babámat is azért oltották le, mert beszéltem a gyerekorvossal, és ő azt javasolta...erre a szülészem meg is kérdezte, mikor mondtam Neki, hogy mit javasolt a gyerekorvos, hogy "A negatív eredmény ellenére is?" Mondtam , igen. De szerencsére nagyon rugalmas volt az orvosom, ez becsülendő. Azon meg, hogy a dolgoknak sokszor nekünk kell a végére járnunk, ugye már nem is csodálkozunk. Erre jó ez a fórum, én is itt kaptam tanácsot, hogy beszéljek a gyerekorvossal, s ez nagy segítség volt. Enélkül a babát lehet meg se vizsgálják ilyen szempontból, vagy ki tudja? Mindenesetre így volt a legbiztosabb.

Az első gyerkőcöd kisfiú?
 
 


Kedves Ági !

Szívből örülünk, hogy minden rendben van a babával, bár ha a kellő ellátást megkapja az anyuka és a baba, ennek nem is szabad másként történnie.

Kicsit szabadságoltuk magunkat így csak most válaszoltunk.

Minden jót !

Üdv:

Doki
 
 


Kedves Martyr !

A maripen valóban nem a legmodernebb antibiotikum, de a streptococcus agalatiae még arra is érzékeny lehet. Mindenesetre vannak más újabb vagy kevésbé új antibiotikumok, melyeket inkább ajánlanék.

Mindemellett a lényeg nem itt van, hanem a szülés körüli és utáni ellátásban, ahogy ezt már többször leírtam. Az akkor adott antibiotikus kezelés a legfontosabb. A baktérium jöhet-mehet a terhesség alatt, a szülés előtt-alatt az anyának és szülés után a babának adott kezelés (és persze tenyésztés) a legbiztosabb módja a fertőzés megelőzésének.

Reméljük, minden rendben lesz.
Üdv:
Doki
 
 


Szia Cukika!

Sajnos a válaszom, nem fog megnyugtatni. Attól még hogy a hüvelyváladék negatív, attól még a vizeletből vagy a végbélből sajnos kitenyészhet. Ez a baktérium egyébként a hugyutakban él. Terhesség alatt pedig gyakran előfordulhat, ami kizárólag a babát betegítheti meg súlyosan, az anyánál nem okoz megbetegedést.

A terhesség alatt, érdemes a 36. hét környékén egy vizelettenyésztést kérni, hogy többé-kevésbé megnyugodhass. A legfontosabb viszont, a baba megfigyelése születés után és ha bármilyen rendellenes magatartást, el nem múló sírást (visítást), etethetetlenséget, hányást (nem bukást) észlelsz azonnal fordulj orvoshoz. A megbetegedés veszélye (ettől a baktériumtól) a gyerkőc kb. 3 hónapos koráig áll fenn.

Lilka
 
 


Dumbo!

Feltétlenül szólnod kell a gyerekorvosnak még születés előtt (bár lehet, hogy már elkéstünk) a kórházban, hogy adjanak a gyereknek antibiotikumot és tenyésszék le a fül-orr-torok váladékát. Neked vajúdás alatt kellene antibiotikum.

Remélem nem késtünk el, de szabadságon voltunk. Sajnálom!

Kérlek jelezz majd, mi lett veletek. Szorítok!

Lilka
 
 


Kedves Doki!

Örülök, hogy Te is reagáltál a soraimra.

Nem értem, mit jelent az, hogy a baktérium érzékeny lehet a Maripenre? Az nem érintheti kedvezőtlenül a bébit, hogy antibiotikumot szedtem, ráadásul lehet, hogy értelmetlenül?

Az az érdekes, hogy mielőtt egyáltalán kiváltottam volna a Maripent, felhívtam a nőgyógyászomat telefonon, hogy ő is adja áldását a háziorvos által felírt Maripenre, mire helyeselt, hogy szedjem. Utána pedig - mikor voltam a 20. héten UH-n - azt mondta, hogy az nem jó, Semicillint kellett volna. Ki érti ezt???

Elfeledkezni pedig biztosan nem fog senki róla, hiszen még a kiskönyvem sarkára is feljegyezték piros betűkkel a baci nevét.

Mint már az előzőekben írtam, az újabb vizelettenyésztés eredménye negatív lett. Így másik antibiotikumot nem írtak fel. Tehát akkor most más teendő nincs ezzel kapcsolatban, csak megvárni a következő szűrést, és annak eredményét?

Még az jutott eszembe, elképzelhető, hogy megint császárral szülök majd, mint először. Ebben az esetben is ugyanígy fognak eljárni? De akkor annyi ideje nincs az antibiotikumnak, hogy kifejthesse hatását, vagy tévedek?

Szia,

Kép

Kép
 
 


Szia Ági!


Bocsi, hogy csak most jelentkezem, de igazából túl sok minden nem történik velem, hisz itthon vagyok.

Igen, az első gyerkőcöm kisfiú, 8 éves múlt júniusban. Ezért is szeretném mostmár egyre inkább, ha a kicsi ellenkező nemű lenne. 4D UH-n még mindig nem voltam, sőt még nem is jelentkeztem be sehová, de még nem vagyok elkésve. Még igazából azt sem találtam ki, hová kéne menni. A Brendont néztem, oda egyébként is szeretnék elmenni venni ezt-azt. Erről van valamilyen infód?

Mikor voltam legutóbb UH-n, azt mondta a dokim, 5 hét múlva találkozunk. Az a 24. hét. Neked akkor volt UH, vagy csak vizsgálat lesz? A védőnő szerint a következő UH a 30. héten várható. Az még olyan messze van...

Szia,

Kép

Kép
 
 


Szia Martyr!

Örülök, hogy írtál. Ultrahanggal kapcsolatban, az én véleményem, hogy engem jobban megnyugtatott, hogy olyan helyre mentünk "magán úton", ami nem annyira a "babmozi" részét hangsúlyozta, hanem inkább a "szakmai"részt. A Brendont nem ismerem, mi az Istenhegyi Géndiagnosztikai Központban voltunk, nagyon jó géppel és nagyon jó szakember, Gasztonyi Zoltán nézte a babánkat többször is. Olyan a gép, hogy tud 4D-t is, és át is kapcsolta, megnéztük a babát, de mivel nálunk a CMV miatt volt izgalom, ezért főleg 2D-vel nézte, mert ugye a szervekbe úgy látni "bele". Én Őt nagyon javaslom, mi direkt Hozzá kértünk időpontot, nem egy bőbeszédű ember, de legalább nem is beszél feleslegesen hülyeségeket. De ha Ti direkt a mozi részére vagytok kíváncsiak, akkor -ha mégis oda mennétek- érdemes telefonon az időegyezteténél megkérdezni, hogy mekkora hangsúlyt fektetnek erre, nehogy csalódás érjen. Ja, és Ő a 18. héten megmondta a baba nemét, pedig elég rosszul lehetett látni, mert odahúzta mindkét sarkát.
Én is úgy tudom, hogy most a következő "kötelező" Uh a 30. héten lesz. Nekünk sajnos volt közte több is a genetikai tanácsadásokon.
Majd írj, hogy hová mentek. Jaj, kicsit irigyellek :D , olyan jó ez a várandósság, én már alig várom a következőt!! Te hogy viseled? Szeretsz várandós lenni? Én azon gondolkodom mikor legyen majd kistesó, mert ha hamar jön, akkor hamar túlleszek ezen az egész csodán. De ha később jön, akkor még lesz egy pár évem, abban a tudatban, hogy igen, még át fogom élni még egyszer. Várom is, de nem akarom a "hátam mögött" sem tudni. :lol: Talán várandósnak kellene lennem folyamatosan? Egy barátnőm szerint elefánt voltam előző életemben, ők hordják a kicsinyüket sokáig :lol:
Szia.
Ági
 
 


Szia Ági!

Ezek szerint a babamoziban csupán a bébi küllemét lehet megtekinteni? Alaposabb vizsgálatot nem is végeznek? Látod, ezen nem is gondolkodtam el... De erre akkor inkább érdemes rákérdezni az időpontegyeztetésnél. Gondolom ilyen helyekre, mint ahol annak idején Te is jártál, csak indokolt esetben lehet bejutni. Nem tudom, mi lesz, majd még meglátom. Mikor időpontot egyeztettél, sokára tudtak időpontot adni?

Mikor terveztük a babát, meg sem fordult a fejemben, hogy ennyi problémám adódik majd a terhesség alatt. Az elsővel kitűnően éreztem magam. Panaszaim nem voltak. (Csak a toxoplazma miatt idegeskedtem). Akkor május végére vártam a picit, így a nagy meleg csak az utolsó hónapban viselt meg. Most viszont épp ellenkezőleg alakult: decemberben szülök, és végig "élvezhetem" a nyarat. Már alig várom, hogy ősz legyen, nem bírom elviselni ezt a meleget. Eddig a lábdagadás, vizesedés elkerült, de az elsővel is a végefelé jöttek ezek elő. A combtövemben fáj valami, eddig három orvosnak is elpanaszoltam, de még mindig nem tudom, mi lehet.
Én is csodának tartom, nagyon vágytam rá, imádom, amikor mocorog a hasamban. Ezt egyébként elég gyakran teszi.

Már nézegettem a bababoltok kínálatát, meg a dm-ben a kellékeket, amit majd be kell szerezni, de még most nem merek semmit megvenni.
Az újszülött méretű pelenkából mennyit érdemes venni? Vagy inkább kezdjek a nagyobb méretűvel? Már nem emlékszem, hogy a fiamnak mekkorát vettem.
Neked milyen babakocsid van? Nekünk volt először egy mózeskosaras, amit fél év után eladtunk, aztán vettünk egy másikat, de azzal is voltak problémáim, folyton bosszankodtam valami miatt, így amikor már kinőtte, azt is eladtuk. Kinéztem a Brendon weboldalán egy Graco Mirage márkájút, árban sem rossz. De talán olyan jobb lenne, aminek a tolókarját át lehet fordítani, eleinte jobb, ha a baba szem előtt van, és nem csak a tetőn keresztül lehet bekukucskálni. Hordozót használsz? Szerintem az is jó dolog lehet.

Szia,

Kép

Kép
 
 


Szia Martyr!

Azt nem mondom, hogy a babamozis helyeken nem nézik át alaposan a babát, szerintem ott is megteszik, csak mi mégis úgy gondoltuk, hogy jobb olyan helyre menni aminek nem a mozi a "fő profilja". Az Istenhegyi útra, ahol mi is voltunk bárki mehet, nem csak aki eleve "problémával" megy, mi is az első 2 alkalommal úgy mentünk, hogy még nem tudtuk a CMV-t, ill. mire odaértünk a 2.-ra már kiderült, de enélkül is mentünk volna. Hát hagy ne mondjam, hogy ott a 18 hetes genetikai uh-on kb fél órát nézte, vagy nem akarok hazudni, de nagyon sokáig és nagyon alaposan, (akkor derült ki pár napja a CMV) mindent 2X lemért, szívét nézte alaposan stb. Ahol szültem a klinikán, ott ugyanez a genetikai uh, esküszöm 30 mp volt. Szóval volt különbség.
Érdemes előre kérni kb 2-3 héttel időpontot, főleg, hogy mi a dokit is direkt kértük, hogy Hozzá szeretnénk menni. Olvasd el a weboldalukat. Ha jól emlékszem www.gendiagnosztika.hu

Nekünk Chicco babakocsi van, de nem az a nagyon drága, ez elég alap, de jó masszívnak tűnik. Remélem tartós is lesz. Egyetlen gond, hogy nem átfordítható a kar, s ez bizony az elején nagyon hiányzott.
Én pelusokat kaptam az elején, de szerintem max 1 csomaggal vegyél, aztán meglátod beválik-e. Jó volt az újszülött 2-4kg-ig is, de a köv. méret, a 3-6kg-ig is.
Mi a hordozót csak utazáskor használjuk, nem tesz jót a gerincüknek hosszú távon. A babakocsival nem kompatibilis, így mindig a babakocsival és fekve sétálunk. Lehet jól elvannak a hordozós kocsiban is a gyerkők, de tényleg nem jó a hátuknak. Egyébként mi pont a hordozót vettük a Brendonban.
Szia.
Ági
 
 


Sziasztok!

2005-ben, kisfiam születésekor már írtam ide. Akkor minden simán ment. Ha nem bánjátok, megosztom veletek kislányom születésének történetét, egyúttal arra is kiváncsi lennék, hogy szerintetek mit kellett volna másként csinálni...

Mostani terhességemben már a 20. hét előtt elkezdtem duruzsolni a dokimnak, hogy nem bánnám, ha mielőbb csinálnánk tenyésztést és ha indokolt, előzetes antibiotikum-kúrát. Végül a 32. héten sikerült egy tenyésztést csináltatni, ami természetesen pozitív lett , de a dokim antibiotikum-ügyben hajthatatlan volt, szerinte nem ér semmit. (?)
Sokat köszönhetek Lilkáéknak abban, hogy jóval tájékozottabb vagyok strepto-ügyben, mint régebben, de igazából így sem tudom eldönteni, hogy a dokim helyesen járt-e el.
No, a lényeg: A szülésem normál szülésként és villámgyorsan indult, de 2 óra után sürgős császár lett belőle, mert kislányom buksija nem illeszkedett be a szülőútba. Szülés közben kaptam 2 ml Ampicillint és a leányzó is kapott az első naptól Standacillint, s mivel komoly légzési nehézségei voltak, nagyon szaporán is lélegzett és rosszabodott az állapota, a 2. naptól Gentamycint is. Kiemelésekor ambu-ballonnal lélegeztették 1 percig, ezt is a zárójában olvastam, nem mondták...
Mint 4nap után (!) kiderült a tenyésztés eredményéből, a gyomortartalmából vett minta pozitív lett és valószínűleg már méhen belül fertőződött a bacival.
A "mókás" az, hogy igazából korrekt tájékoztatást nem kaptam, azon kívül, hogy: jobban van. Szerencsére tényleg jobban lett, ez látszott a légzésén is és a 2. naptól bejárhattam hozzá szoptatni, amivel az első pillanattól nem volt gondunk, szívesen és jól szopizott/szopizik.
7 napig tartott az antibiotikum-kúra, azóta itthon vagyunk és minden rendben lévőnek látszik.
Enikő szívesen és hosszasan eszik, napi 4-5 órát is ébren van, figyelmes, nyugodt, de nem aluszékony. Lázas nem volt.

Mit figyeljek még szerintetek rajta és vajon lehet-e bármi következménye ennek az egésznek? Hová és mikor vigyem el, hogy biztos lehessek abban, hogy nem érte semmilyen károsodás? És bár utólag kár ezen agyalni, de vajon tehettem volna-e többet azért, hogy ne így történjenek a dolgok?

Köszii.
Franciska

Kép
Kép
 


Szia Franciska!

Szerintem Te mindent megtettél, amit tudtál, mégsem írhattad fel magadnak az antibiotikumot. Majd Dokiék kifejtik gondolom, hogy mi lett volna a legjobb megoldás. De remélhetőleg nem érte károsodás a kisbabádat. Én azt javaslom, látom Somogyból írsz, hogy hívd fel Budapesten a Dévény Anna Alapítványt, s kérd olyan gyógytornász nevét, aki az ő módszerükkel kezel a lakhelyetekhez közel, s megnézné a babádat. Megvizsgálná, hogy a szülési körülmények következtében (ambu ballonozni kellett, légzési nehézségei voltak) nincs-e izomtónusbeli eltérése. Ezt lehetőleg minél hamarabb nézesd meg, mert ha esetleg felmerül ilyen probléma, de egyáltalán nem biztos, akkor azzal mihamarabb foglalkozni kell. Megtalálod a neten az Alapítvány honlapját. Egy speciális izomkezelést végeznek, ami nem masszázs, bár külső szemlélőknek az jut eszébe, hat az izomzatra és az idegrendeszerre egyaránt.
Ha az értelmi fejlődését is szeretnéd "felméretni", akkor azt lehetőleg gyógypedagógussal vizsgáltasd meg. Olyannal aki korai fejlesztést végez, tehát direkt ilyen koru gyermekekkel foglalkozik. Budapesten a Budapesti Korai Fejlesztő Központban végeznek komplex vizsgálatot. De szerintem a városotokban a Nevelési Tanácsadóban is foglalkoznak ezzel-jó esetben.
De remélhetőleg nincs semmi baj a kislányoddal, bár ha aggódsz, akkor érdemes megnézetned Őt.
Minden jót kívánok!
Ági
 
 


Szia Ági!

Most beszéltem telefonon egy váci 4D UH-s rendelővel, és nagyon örülök, mert már holnapra kaptunk időpontot. Megmondom őszintén, vegyes érzelmek kavarognak bennem: egy kicsit szorongok, vajon mit fogunk látni?!
Megkérdeztem, hogy alaposabban is átnézik-e a babát, vagy csak babamoziról van szó. Azt mondta a férfi, hogy a 30 perc első fele szakmai, majd utána következik a látványos része. De mindent rögzítenek az elejétől DVD-re. Nem mondom, hogy olcsó, mert 13.000 Ft-ba fog kerülni. Azért is döntöttem mellettük, mert van itt helyben egy ismerős lány, aki már járt az említett helyen, és csupa jót mondott róla. De majd holnap okosabb leszek...

Pont úgy alakult, hogy jövő héten kedden megyek a nőgyógyászomhoz vizsgálatra és nála is kiharcoltam, hogy legyen UH is. Szerinted nem gáz, ha említem neki, hogy közben jártam 4D-sen is? Csak nem fogja rossznéven venni.

Hétvégén voltunk egy babaáruházban körülnézni. Megemeltem néhány babahordozót. Azt kell mondanom, hogy így üresen is alig bírtam némelyiket felemelni, nem még babával együtt! Nektek milyen márkájú a hordozótok? A fiammal annak idején még nem vettünk, igazából akkor kezdtek elterjedni a gyermek biztonsági ülések, és csak kb. 3 hónapos korában vettünk egy ülést, ami 9-18 kilóig jó. Írd meg légy szíves, hogy milyen szempontok érdemes szem előtt tartani ezügyben.
Vettem hosszú ujjú kombidresszeket, de mást még nem nagyon vásárolok egyelőre, talán még korai. Te mikor vásároltál be, vagy apránként történt?

Szia,

Kép

Kép
 
 


Szia Martyr!

Biztos jó lesz nagyon látni a babádat az Uh-on! :P
Én elmondtam a dokimnak, hogy voltunk máshol is uh-on, azt mondta több szem többet lát, bár nálunk nem ő végezte az uh-ot, hanem szonográfus.
Vácnál megdobbant a szívem, mert dolgoztam ott egy bölcsiben, nagyon szerettem. Innen Pestről jártam oda, ugyan nem minden nap.

Mi ConcordBaboo hordozót vettünk, ez elég drága darab, 30 ezer volt, de mi a biztonságot tartottuk elsődlegesnek, mivel egy öreg Suzukink van, papír autó szegény, s ez az egyik legbiztonságosabb babaülés..legalább az legyen biztonságos, ha már a kocsink nem az.

Mi emlékszem 24 hetesen vettünk először valamit a babának, szép apránként, ruhát csak a legvégén, elég sok helyről kaptunk kölcsön, s megvártam míg ideadják a barátok, s az alapján döntöttem, hogy mire van szükség. Tulajdonképpen 56-os dolgot azt hiszem nem is vettünk, csak 62-eset, ja, nem, 2 ujjatlan rugit vettünk 56-osba. Még nagy volt rá az elején, kis drágám, most meg már 6 kg. :lol:
Szerintem inkább nagyobbat vegyél, abba belenő, de ha esetleg nagy baba lesz, lehet már az 56-osakat kinövi a pocakodban. Hogy fogják hívni?
 
 


Szia Ági!

Én Vácon tanultam és laktam 4 évig, úgyhogy számomra is jelentős hely.

Az az igazság, hogy elég sok kisruci maradt a nagyobbik gyerekemről. Csak az a bökkenő, hogy ő júniusban született, a picurka meg decemberben fog. Úgyhogy ezért is vettem hosszú ujjúakat. 56-os méretben nem gondolkodom, az annyira apró. Marcinak is vettem annak idején ujjatlan kombit ebben a méretben, de vadonatúj, rá sem tudtam adni. Van egy szép bundazsák is - félévésre való, majd nyáron ráadom...
Ha szerencsénk lesz, talán lesznek átfedések.

A neveken már gondolkodtam, de a férjemmel nem tudunk közös nevezőre jutni, így ezt a témát félretettük. Majd holnap, ha megmutatja magát, akkor újból belelendülünk. Fiúnevek közül szinte egy sem tetszik. Lányok közül a Liliána, Antónia, Dalma.

Szia,

Kép

Kép
 
 


Halihó Martyr!

Nem írtál, hogy mi volt!!! Ha lesz időd, oszd meg itt is az élményeket, várom!
(Bár mi már eléggé elkanyarodtunk a fórum eredeti témájától, remélem ezt senki nem veszi rossz néven!!)
Ági
 
 


Szia Ági!

Nekem is eszembe jutott, hogy már teljesen másról beszélünk, mint a Streptococcus. Az én gondolataim máshol járnak, próbálok úgy hozzáállni, hogy biztosan nem lesz semmi baj! Azért a következő szűrés eredményére majd kíváncsi leszek...

Szóval voltam az UH-n. A kis picurkánk nem engedte, hogy bekukucskáljunk a lába közé :( A doktor szerint nagy valószínűséggel kislány. Ezt a 2D UH alapján mondta, én ugyan nem láttam semmit, mint ahogy az eddig kapott UH-képeken sem tudtam eligazodni. Azért csalódtam, mert úgy mentem oda, hogy biztosan kiderül, és tessék?! Megint a bizonytalanság.
Ahogy visszanéztem a rögzített felvételt a popsijáról, néha úgy tűnik, mintha mégis lenne ott valami, ami inkább a fiúkra jellemző.
Nem baj, a lényeg, hogy megvan mindene. Az csak részletkérdés, milyen nemű. Nem igaz?

Kedden ismét megyek a nőgyógyászomhoz. Nem is tudom, említsem-e neki, hogy voltam a 4D-n.

Hogy vagytok?

Szia,

Kép

Kép
 
 


Kösz Ági!
Első lépésként elviszem a leányzót neurológushoz. Bár én laikus szülőként úgy látom, nincs gond vele. Meglátjuk.


Lilka!
Ti már nem jártok erre?

Üdv.

Kép
Kép
 


Szia Franciska!

Nehéz mit mondani arra amit leírtál. Bizony ha méhen belül fertőződik a baba, nagyon gyorsan zajlik minden... Szerencse a szerencsétlenségben, hogy most már talán nem lesz semmi baj. Az újszülöttekre kb. 3 hónapos korukig veszélyes ez a baci, utána már nem jellemző.

Ilyen előzmények után én is megmutatnám fejlődésneurológusnak www.svabhegy.hu ha egyáltalán létezik még :cry: illetve www.tunyogi.hu. Ő is meg tudja vizsgálni a babát és megmondja, ha lát fejlődési eltérést. A www.babaszoba.hu -n találsz egy leírást arról mennyi idős gyereknek mit kell kb. csinálnia. Nem írtad most mennyi idősek vagytok, különben én is leírtam volna. :)

Strepto fertőzése már nagy valószínűséggel nem lesz, így ezzel nem kell foglalkoznod, viszont a fejlődését figyelni kell!!!

A terhesség alatt szedett antibiotikum csökkenti az esélyét a fertőzésnek, mivel alacsony csíraszámon tartja a bacikat, ill. elpusztítja.

Írj majd!
Zsuzsa
 
 


Szia Lilka!

Én is írtam Nektek - Dokinak - korábban, ami feljebb található. Kérlek, pillantsatok rá!

Köszönöm.

Kép

Kép
 
 


Szia Lilka!

Ismét én. Most megint nagyon megijedtem. Milyen valószínűsége lehet annak, hogy méhen belül fertőződik a baba? A tenyésztés után szedtem antibiotikumot, és a következő vizelettenyésztés eredménye negatív lett. A hüvelyváladék alapból negatív volt.

Szerinted milyen esélyeim vannak?

Szia, nagyon várom a válaszodat!

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Köszönöm a válaszodat. Nem Bp-en élünk, úgyhogy a helyi gyermekneurológus dokinál kezdjük a dolgot és talán nem is kell továbbmennünk.
Enikő 4 hetes lesz holnap és mindent csinál, amit ennyi idősen kell.

Jó, hogy itt vagytok és irogattok ebbe a topikba. Csak az apropóját sajnálom. Remélem, Zsombi és a másik 2 gyerkőcötök is jól van.

Martyr!
Szerintem ne parázz annyira. Bár nem hiszem, hogy van erre statisztika, valószínűleg rendkívül ritka a méhen belüli fertőződés... pláne negatív teny. eredménnyel.

Kép
Kép
 


Na, elveszítettem a jó hosszú válaszomat :evil:

Martyr,

Megkérem Dokit inkább válaszoljon Ő. Most képtelen vagyok újra begépelni.

Bocsánat.
Lilka
 
 


Szia Lilka!

Nagyon várom!

Kép

Kép
 
 


Martyr,

A méhen belüli fertőződés szinte soha nem okoz olyan gyulladást a babában, amely károsodást okozna.
De a fertőzés miatt a baba korábban akar megszületni, esetleg koraszülött lesz. Akkor kap antibiotikumot.

De szüléskörüli antibiotikum adására akkor is rá kell kérdeznetek, ha a baba időre születik majd.

A komoly betegség aránya 1 gyermek 1000 gyermekből.

Ne félj, biztosan minden rendben lesz. De az egészséges aggódás helyénvaló.

Hány hetes a terhesség?

Üdv:
Doki
 
 


Szia Doki!

Nem baj, hogy letegeztelek? Hány éves vagy? Én 34.

Örülök, hogy válaszoltál.

Kérdésedre válaszolva: a 26. héten járok.

A héten voltam a nőgyógyásznál, akinél majd szeretnék szülni. (Az elsővel is ő császározott). Ismét szóbakerült ez a bizonyos baktérium. Azt mondta, ő azt a nézetet vallja, hogy a szülés megindulása előtt mindenképp profilaxyst (lehet, hogy nem jól írom) szokott és nálam is fog alkalmazni.
Mikor kiderült, szedtem antibiotikumot - bár azt mondták, hogy a Maripent feleslegesen, mert elavult. Ezután a tenyésztés eredménye negatív lett. De ki tudja, lehet, hogy a következő szűrés alkalmával újból felüti a fejét...

Mivel a fiam császárral lett, és most sérvgyanús vagyok, elképzelhető, hogy újból műtét lesz a vége. Ilyen esetben mi a helyzet az antibiotikum adásával? Ha megszületik a baba, minden szülészeten az a gyakorlat, hogy vizsgálják őt, fertőződött-e?

Szia,

Kép

Kép
 
 


Szia Martyr!

Tegezd nyugodtan, én is 34 vagyok :lol:

Ha majd újra jelentkezik a baci, biztosan újra kapsz antibiotikumot. A protokoll szerint szülés (császár) előtt, közben, vénásan adnak majd antibiotikumot. A babát fokozottan kell figyelni, DE én a helyedben (ha még nem írtuk) konzultálnék a kórházi gyerekorvossal, hogy vegyen a babától fül-orr-garat váladék tenyésztést (így lehet megállapítani, hogy fertőződött-e) és amíg annak az eredménye meg nem jön, adjanak a babának antibiotikumot. Egyébként szerintem ha a kiskönyvedben a gyerekorvos elolvassa, hogy fertőzött voltál terhesség alatt, biztosan kérés nélkül adni fog antibiotikumot a babának, megelőzésre.

Lilka
 
 


Ági!

Mi van Veled? Rég jártál erre!

Kép

Kép
 
 


Szia Lilka!

Először is ki kellene derítenem, jelenleg ki a gyerekorvos a kórházban. Aki annak idején volt, mikor a fiam született, most a házi gyermekorvosunk. Már arra is gondoltam, talán először jobb lenne őt megkérdeznem, mire számíthatunk a kórházban ezzel kapcsolatban.

Remélem, jól alakulnak majd a dolgok.

Köszönöm a válaszodat!

Kép

Kép
 
 


Kedves Lilka és Doki!


Megvan a II. szűrés eredménye: a vizeletből ismét kitenyészett a streptococcus agalactiae. Megint elkeseredtem! Az orvosomnál még nem jártam, majd jövő héten megyek, megint biztosan antibiotikumot rendel.

Van értelme egyáltalán ilyenkor szedni valamit erre? Utána gondolom, újból tenyésztésre küldenek, az ha negatív is lesz, az utolsó szűrésen ez az egész megismétlődhet.

Az pozitív dolognak számít, hogy "csak" a vizeletből tenyészett ki, és a hüvelyváladékból nem? (Ott egyébként valami egyebet találtak, de a leleten is csupán annyi áll, hogy pozitív. Én nem tudok rajta eligazodni).

Kérem szépen, hogy válaszoljatok!

Kép

Kép
 
 


Martyr!

Beszéltél a gyerekorvossal a kórházban?

Nem jó hír! Szedned kell az antibiotikumot, mert ez megöli a bacik nagyobb részét (ha nem is irtja ki). Alacsony csíraszámon tartva ezeket a baktériumokat csökken a súlyos fertőzés kockázata. (Doki biztos ír majd okosabbat is). Ez a baktérium a húgyutakban él, tehát a közelsége miatt (mármint a húgycsőnyílás és a hüvely) sajnos csak egy "pillanat" műve és visszafertőződik a hüvely. A terhességed végéig 4 hetente meg kellene ismételned az antibiotikum szedését és ha nagyon félsz, kérheted a császármetszést az orvostól. Vajúdás alatt vagy a császár előtt, pedig biztosan kapsz majd vénásan antibiotikumot (ez a protokoll).

A babának mindenképpen KELL antibiotikumot adni születése után, de ezt majd elmondja a gyerekgyógyász.

Tarts ki!!!
Lilka
 
 


Martyr,

Lilka válaszához pontosítás:

A baktérium hordozása a hüvelyben, végbélben és a hugyutakban is előfordulhat.

A a terhesség alatt antibiotikum miatt kevésszámú baktérium előny, de ha szülésnél kevés a baci és az anya / baba nem kap antibiotikumot, a súlyos fertőzés kockázata nagyobb.

A streptococcus hordozása a terhességek nagyrészében tünetmentes és a babák nem lesznek betegek. Ezzel a fertőzéssel 5 éve még az intézmények 1 harmada nem is törődött. (Ezért persze haltak is meg vagy betegedtek meg súlyosan babák...

Ugyanakkor a vizeletből történő tenyésztés pozitivitása esetén, bármilyen alacsony csíraszám esetén az angol szakirodalom FELTÉTLENÜL javasolja azt, hogy a szülés előtt-alatt adjanak antibiotikumot.

Ezt én is szükségesnek tartom. Javasolt lehet a baba antibiotikus kezelése. A gyermek orr, fül vagy garatváladékát tenyészteni kell, a további antibiotius kezelés az eredménytől függ.

Üdv:
Doki
 
 


Kedves Lilka és Doki!


Tegnap voltam a nőgyógyászomnál. A streptora írt fel Semicillint - 250 mg-osat -, melyből naponta 4 X 2-őt kell szednem. Miután elfogyott, újból megyek a laborba vizeletet adni.

Most a csíraszám 10'3 volt. Az I. szűrés eredményénél 10'4 volt. Az sok vagy kevés?

Az I. szűrés óta eltelt 14 hét, és ennyi idő alatt nem terjedt át a húgyutakról a hüvelybe. Pedig valóban közel vannak egymáshoz. Ha így marad és természetes úton megszülöm a babát, lehet, hogy nem is fertőződik?
Ilyen fertőzésnél lehet kérni a műtétet? Ha műtétre kerülne a sor, akkor ugye nem halad át a szülőcsatornán és így akkor nem is fertőződhet?

A kórházi gyerekorvossal nem beszéltem, még azt sem tudom, ki az. Ellenben egy volt gyerekorvosnak írtam erről a problémámról, aki ebben a kórházban tevékenykedett, mikor a fiam született. Még választ nem kaptam tőle, mire számíthatok.

Sziasztok, írjatok! Nagyon várom!!!

Kriszti

Kép

Kép
 
 


Kedves Kriszti,

A 10'3 és 10'4 között ellátás szempontjából nincs külömbség. A szüléskörüli antibiotikumot adni kell, a terhesség alatt bármikor a vizeletből kitenyésző B csoportú Streptococcus esetén, bármilyen kis csíraszám, 10'3 esetén is. Akkor is kell a szüléskörüli antibiotikum, ha később a hordozás megszűnik !!!!!!!

Emiatt császármetszést valószínűleg nem végeznek, az antibiotikum védelem a kulcs. Az nem maradhat el !!!

A gyógyszert szedd be, a babának a Semicillin nem árt.

Minden jót, üdv:
Doki
 
 


Sziasztok, szia Martyr!

Sajnálattal olvasom, hogy megint pozitív lett a tenyésztésed! De ne aggódj, mert ha követed Dokiék tanácsait, akkor minden rendben lesz!! Akármi is lesz a tenyésztésed eredménye legközelebb, ill. még lehet szülés előtt is lesz egy tenyésztés, mindenképp kapnod kell antibiotikumot!! Nekem is negatív volt szülés előtt 3 héttel, de én kértem a gyógyszert, s nekem a gyerekorvos is azt mondta, hogy a babának is kell adni a negatív eredmény ellenére, mivel régebben már volt kimutatható ez a baci.

Én is szeretnék kérdezni Lilka és Doki! Az egyik, csak elméleti síkon, mivel én hordozó vagyok, a következő várandósságom alatt van értelme tenyésztést kérnem, hiszen szüléskor így is úgy is kapnom kell majd gyógyszert? Vagy "felesleges" tenyészteni?
A másik kérdésem, hogy mikor nem lesz már veszélyes együtt fürdenem a babával? Még nem fürödtünk együtt, de már olyan jó lenne. :) Persze kibírom, ha kell. 5 hónapos múlt.
Köszönöm.
Ági

Kép
 
 


Sziasztok!!!

Ismet jelentkezem,talan meg emlekeztek ram....
Az lenne a kerdesem,honnan lehet tudni hogy valaki hordozo vagy sem????
Koszonom valaszotokat!!!Rillisz
 
 


Szia Ági!

Rég jelentkeztél! Nem mesélsz magatokról? Hogy vagytok?

Igen, sajnos pozitív lett, szedem az antibiotikumot. Épp most voltam a védőnőnél és háziorvosomnál. Megkaptam az újabb beutalót a laborba vizelettenyésztésre, ha elfogyott a szer, megyek a jövő hét elején.
Még hátravan a 36. heti szűrés, azt viszont nem tudom, hogy utána még lesz-e tenyésztés.

Akárhogy is alakulnak az eredményeim, a dokim már megmondta, hogy mindenképp kapok profilaxist a szülés előtt. Én nagyon gyanítom, hogy császározni fog. Bár még konkrétan nem beszéltünk erről, de minden alkalommal ezt sugallja.

Ezt Lilkának és Dokinak is szeretném írni :arrow:

A házi gyermekorvosunk mondta, aki korábban a kórház csecsemőosztályának orvosa volt, hogy ilyen esetben az újszülöttet leoltják, nem várják meg az eredmény megérkezését, már előtte kap ő is antibiotikumot. A továbbiak az eredménytől függenek. Azt is mondta még, hogy számítsunk hosszasabb kórházi benntartózkodásra.

Sziasztok!

Kép

Kép
 
 


Szia Rillisz!

Ha csinálnak tenyésztést nálad is, akkor abból biztosan kiderül.

Kép

Kép
 
 


Martyr, mi ugyanúgy 4 napot voltunk bent, mert a 3. napon megjött a negatív eredmény, akkor abba is hagyták az antibiotikumot, s nem kellett tovább maradni. De ez nagyon jó, hogy ott is így kezelik a babákat, hogy ott is ez a "protokoll".
A strepto miatt fog császározni? Vagy az előző is az volt, ugye, s amaitt? Szerintem azért strepto miatt nem kellene, hiszen akkor rengeteg császár lehetne emiatt, mivel sok nő hordozza ezt a bacit, csak ugye nem szűrik még mindenhol rutinszerűen... :?
Köszi, jól vagyunk, szép nagy Zita, már több, mint 7 kg...csak úgy repül az idő, félelmetes. Most született. :)
Veletek mi újság? Készülődtök már, babaszoba stb? Nemét tudni már "biztosra"? Nevekkel hogy álltok?

Szia Rillis, én úgy tudom, hogy ha ez a baci valaha kimutatható volt, akkor az egyént hordozónak kell tekinteni, mivel a strepto szinte kiírthatalan. Sajnos. Ha jól tudom, de majd Dokiék biztos kijavítanak ha nem így van. De szerintem ha valaki tudja ezt és odafigyelnek a szülés körül, akkor nem kell félni! (ugye?????)
Hogy vagytok? :) Terveztek már babát?
Ági

Kép
 
 


Szia Ági!

A tenyésztés eredménye nálunk is készen van 2-3 nap alatt. Nem tudom, miért írta azt a doktornőnk, hogy tovább kell bent maradnunk. Lehet, hogy megfigyelik őt?
Ha jönne a negatív eredmény a babával kapcsolatban, akkor utána már teljesen nyugodt lehetek? Vagy esetleg később még azért jelentkezhet nála is? Mint ahogy nálunk is egyszer kimutatható, egyszer nem??? Álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen problémával fogunk küszködni. De miért is menne minden simán?

Így konkrétan nem lett kimondva a műtét. A terheskönyvem eleje már tele van irkálva piros betűs streptokkal figyelmeztetésként. Most legutóbb azt írta rá, hogy Str.pos. + sc. Én arra gondoltam, hogy pozitív vagyok és császárom volt. A védőnőm mikor ránézett, azt mondta, hogy császár lesz, mert a doktor sectiót írt. Nem tudni, hogy a múltra gondol vagy a jövőre ezzel kapcsolatban.

Már folynak a készületek, babakocsit a hordozóval már megvettük. Ruhácskákat, egyéb kellékeket már vásároltam. Kiságyunk volt is, és sok minden maradt a fiamról. De azért még van mit kipipálni a listámon.
Voltunk 4D-n a 24. héten. Ott igazából nem győztek meg a neméről, mert úgy feküdt. De a doki szerint lány. Meg az én dokim is azt mondja, hogy lány. Nagyon bízom benne! Talán Gréta lesz a neve. Fiúneveken nem is gondolkodom.

Szia, vigyázzatok magatokra!

Kriszti

Kép

Kép
 
 


Most látom már csak 62 napod van. Én annyira emlékszem arra a napra, mikor még 70 volt hátra...álltam a konyhában és azt számolgattam. :D
Azért fiúnevetek is legyen talomban! A Gréta nagyon szép :-)

Kép
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron