Új privát üzeneted érkezett!

Zsófi, Zsuzsa!

Légyszíves írjatok, mi történt Veletek!

Vigyázzatok magatokra!

Köszi
Zsuzsa
 
 


Szia Zsuzsa

Köszi az érdeklődést!
Én most készülök a Balatonhoz,sajnos az időjárás nem biztató.
Most nyugi van beszedtem az augmentint, 22-én megyek megismétlik a vizsgálatokat, nagy reményeket nem fűzök hozzá, ha marad a baci vagy visszajön akkor remélem a szülésnél minden oké lesz!Oda figyelünk majd nagyon!
14-én megyek az AFP-s vérvételre,bosszankodtam is miatta mert lehet,hogy a köv ultrahangra nem lesz eredményem ami csak a 20.héten lesz szept 04-én.Akkor minek a vérvétel?!Eddig 2 ultrahangon voltam kicsit korán a /6. héten /és a 12.héten.
Hosszú időnek tartom a 20. hétig várnom,de az orvosom azt mondta nincs miért izgulnom!/a saját érdelében remélem igaza is lesz!!!!/Szerettem volna elmenni a 4D-s ultrahangra, de a néni aki ott van lebeszélt mert csak a 18. héttől érdemes./hozzá teszem ha már fizetni kell érte nem is akár mennyit akkor nem mindegy/
Hát töprengek 2 hét lenne a két uh között,ha egyáltalán kapok időpontot!A család a nemére kiváncsi, én meg arra hogy minden rendben van-e vele?Ja nagyon várom már ,hogy megmozduljon!!
"Nagy" vonalakban ennyi.
Üdv Zsu
 


Zsuzsa!

Köszönöm szépen a beszámolót. Tényleg semmi más nem számít, csak az egészség! Bár én is kíváncsi voltam az első kettőnél, hogy amit érzek a nemüket illetően igaz-e. Az volt :lol: Most a harmadiknál nincs semmilyen érzésem. 20. hétben járok holnap uh. Az AFP-m úgy tűnik rendben van. Mi is megyünk Balcsira.

Bár már hideg a víz, de inkább ne fürödj! Pláne, hogy úgy tűnik Te is fogékonyabb vagy a bacikra.

Puszi
Zsuzsa
 
 

 
 

Szia Zsuzsa!

Sajnos nem fürödhetek, pedig imádom a vizet.Bár alapjáraton is hisztis vagyok a strandolásra így a terhesség alatt megsem fordult a fejemben az úszás.Pedig a szakembrek szerint kitünő mozgás a kismamáknak.
Jó pihenést !
Üdv Zsu
 


Sziasztok Zsusza és Doki!


Csak most találtam rá erre a fórumra, de nagyon örülök, hogy foglalkoztok ezzel a témával.
A kisfiam 1999-ben született streptococcus fertőzéssel. Egy éves koráig orvostól orvosig jártunk a hypotóniája miatt. A Svábhegyen semmi jóval nem biztattak, azt mondták, hogy adjuk állami gondozásba, mert fogyatékos lesz. Szerencsére , és a korai fejlesztésnek hála mára teljesen egészséges, leszámítva az enyhe mozgásfejlődési eltérést.
Gyógypedagógusként gyakran tapasztalom, hogy ezen a fertőzésen átesett gyermekeknél magatartás- és tanulási nehézségek( dyslexia, dysgraphia, dyscalculia) jelentkeznek.
Nagyon fontosnak tartom a tájékoztató, segítő munkátokat , le a kalappal előttetek!
Az átélt negatív események hatására eddig nem mertünk újabb gyermek vállalásán gondolkozni, de most úgy érzem , eljött az ideje.
Örülök, hogy megelőzhető a fertőzés antibiotikum szedésével.
Az lenne a kérdésem, hogy ti a második gyermek vállalása előtt milyen megelőző lépéseket tettetek? Érdemes kiirtani a bacit a hüvelyből és a spermából a teherbeesés előtt?( A kenetvizsgálat sajnos kimutatta, hogy még mindig hordozó vagyok, így valószínűleg a férjem is. )
A sok antibiotikum szedése milyen hatással van a gyermeketek immunrendszerére?
A válaszotokat előre is köszönöm! A gyermekneveléshez és a munkához pedig sok kitartást és jó egészséget kívánok! Üdvözlettel! Anita
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, semmi keresnivalóm nincs ebben a topikban, de Lilka, csak így tudlak talán utolérni.

Kérlek, légy szíves segíts nekem az orvosod elérhetőségében, és esetleg a vele kapcsolatos információkkal. Ha gondolod, megadom a mail címem is. Sajnos muszáj sos-ben orvost keresnem a Sote I-en, mert problémás eset vagyok, és úgy néz ki, nagyon gyorsan intézkedni kellene. Viszont sajnos senkit nem ismerek a kórházban.

Nagyon köszönöm, és várom válaszod!

KépKép
 
 


Kedves Lilka és Doki!

Talán emlékesztek rám.. januárba irtam ide,akkor megigértem ha bármi változás van babaügyben megirom!
Legnagyobb örömünkre már van pocaklakóm,,pont ma léptünk a 12. hétbe! :)
Azt irtam h áll. visszatérő Streptococcos és E. coli bacijaim vannak/voltak!A +tesztem előtt jött meg a laborerdményem h teljes negativ mind két tenyésztés....Sajna azóta voltak tünetek újra vettek mintát ..E colit találtak!Gyógyszeres kezelést még nem javasol az orvosom,egyelőre tüneti kezelést ajánlott,kamillával törölgessem + canasten!
Azért aggódok mert ez is csak egy fertőzés! :cry:
Véleményetekre lennék kiváncsi,hogy mikor és mit lehetne szednem,ill. a babám úgyan olyan"Károsodást"Szenvedhet mint a streptococcosnál??Szülésnél úgyan úgy antibiotikumot kell h kapjunk????
Előre is köszönöm válaszotokat!

Ja és Gratula a félidős babócádhoz :wink: ,lehet tudni már h milye lesz????
puszi
Gabi
Vendég
 


Titi!

e-mail címem lilkamilka@freemail.hu
 
 


Szia Anita,

Abban az esetben, ha már volt egy korábbi terhességnél streptococcus fertőzés, és annak tünetei is kialakultak a gyermeknél, a későbbi terhességek esetén akkor is hordozónak kell tekinteni az édesanyát, ha pozitív, és akkor is, ha negatív a a terhesség előtt vagy alatt elvégzett tenyésztés .
A legjobb kezelési mód a terhesség 5. hónapjától havonta 4-5 napig penicillin, ( Pl Unasyn, vagy Augmentin, azok erős mellékhatása esetén (ilyen lehet hasmenés,aranyeres panasz) pedig a macrolid csoportba tartozó Rulid vagy Rovamycin szedése. Szüléskor vénás antibiotikus védelmet kell adni az édesanyának, majd a születés után a babának is vénásan antibiotikum jár !!!
A fertőzés kizárására váladéktenyésztést kell végezni a baba torok vagy fülváladékából.
Mindenképpen olyan intézményben kell szülni, ahol van újszülöttosztály, és újszülöttorvos, ill. ha lehet akkor újszülött intenzív osztály is.
Ez a legjobb megelőzés.
Nagyon örülök, hogy a hypotónia ellenére, ha mozgáslemaradással is, de jól fejlődik a gyermeketek. Sok erőt hozzá és ne habozzatok, ITT VAN AZ IDEJE A TESTVÉR VÁLLALÁSÁNAK.
Ha a leírt gondossággal járnak el, a baba NEM LESZ BETEG !
Legalábbis az esély szinte 0.

Minden jót és üdv:
Doki
 
 


Szia Gabi,

Dokinak utána kell néznie a másik bacinak, a streptora ua. érvényes, mint fentebb írta.

Rövidesen jön a válasszal.

Zsuzsa
 
 


Lilka,Doki :)

Nagyon szépen köszönöm! :)
Vendég
 


Szia Doki!

Köszönöm a válaszodat, örülök, hogy csupa jó hírrel szolgáltál.
Az lenne a kérdésem, hogy teherbeesés előtt érdemes-e antibiotikum kúrával a kenetből kimutatott bacit kiirtani a hüvelyből , illetve a spermából?
Az hímivarsejtekre és a leendő baba egészségére hatással van a jelenleg fennálló streptococcus fertőzés, vagy elég csak az általad leírt 5. hónaptól kezdődő antibiotikum kúra?
Válaszodat előre is köszönöm. Anita
 


Szia Anita!

Most gyorsan válaszolok Doki helyett, mert nincs gép közelben, majd Ő is válaszol ha ki akar igazítani. :lol:

Feltétlenül ki kell írtani a bacit, semmi keresnivalója a hüvelyben. Érdemes lenne a tehesség alatt figyelemmel kísérni a baci jelenlétét, egyébként elég az 5. hónaptól (nekünk eddig bevállt). Nem lesz semmi baj a babával, ha figyelmesen kezel a kezelőorvosod.

Zsuzsa
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a felvilágosítást. Mindenképpen elmegyek a nőgyógyászomhoz, és konzultálok vele. Remélem, hogy hamar sikerül kiirtani ezt a veszélyes bacit, és indulhat a babaterv. Anita
 


Sziasztok!

Megkaptam ma az eredményeimet,sajnos nem változott semmi az antibiotikumos kezelés után sem és a gomba is megmaradt a hüvelykúpok ellenére /szerencsére ebből én nem veszek észre semmit!/
Kicsit elkenődtem,jövőhéten megyek az orvosomhoz nem tudom mit szól hozzá és mit javasol a továbbiakban.
Megkéne kérdezzem tőle,hogy volt-e már ilyen esete!?Csak az a baj, hogy nem szeretném ha félre értené és azt gondolná hogy nem bízom benne.Ciki lenne mert nagyon rendes velem.
Vasárnap megyek a 4D-s ultrahangra.Még is úgy döntöttem, hogy szept 4 előtt megyek így legalább látom mind a két héten.
Remélem egészséges kisbaba lakik bennem.
Egyébként nagyon aktív, bírja a gyürődést most költöztünk festettünk együtt csúsztunk- másztunk a padlón.
Ha megpihenek akkor jelentkezik "Hé én is itt vagyok, lassabban te banya!"
Doki:
Azt szeretném kérdezni: Hogy a vas tabletta nem fokozza a baktériumok szaporodását?
A védőnőmnek mondtam a tablettát még az első vizsgálatkor írta fel az orvos és azt tanácsolta,hogy ne vegyem be az antibiotikum szedése alatt mert szeretik a bacik.
Én szót is fogadtam sőt amíg nem vették le az újabb mintákat
nem is kezdtem el a szedését.
Az orvosnak természetesen nem szóltam hogy felül bíráltam.
Na nem vagyok könnyű eset.
Ha +ban szedek 1-2 elevitet hetente többet ártok vele ,mint használna?
Tudsz nekem ebben tanácsot adni?
Köszönöm.
Üdv Zsuzsa
 


Zsuzsa!

Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült "legyilkolni" ezeket a dögöket. Nem csináltak rezisztencia vizsgálatot? Lehet, hogy az antibiotikumra amit szedtél ellenálló már a baci. A gomba a cukrot, szénhidrátot, fehér lisztet és az élesztőt szereti :( A baci nem tudom, majd kérem Dokit jelentkezzen.

Elevitet most nem szedek, mert azt mondta a nőgyogyim, hogy felborítja a felszívódást (ha jól emlékszem). Így jelenleg Mg, Ca pezsgőtablettát és vas-folsav tablettát szedek "csak".

Ha még tudunk valamit jövünk.

Zsuzsa
 
 


Szia Gabi!

Coli ügyben azt tudom mondani, hogy a végbélflóra normál lakója és így bizony előfordul, hogy néhány cm-t átvándorol. Szerintem a magzatra nem veszélyes a terhesség korai szakaszában és úgy tudom, hogy nemigen okoz újszülött fertőzést. Természetesen jobb lenne, ha nem lenne ott, és én valószínűleg javasolnék antibiotikumot szüléskor, hogy a coli ill streptococcus veszélyt kivédjük. Sajnos a streptococcus is jön, megy így a kiírtás sem lehet teljesen biztos.
Üdv:
Doki
 
 


Szia Anita,

Lilka véleményéhez kiegészítés.

Ha nem sikerül kiírtani ne ess kétségbe. Ilyen eseteken az 5. hónaptól adott antibiotikum védelem mellett gyönyörű egészséges baba születhet. A fő, hogy a fertőzést ismerni kell, a terhesség alatti tüneteket kezelni és a babát ellátni. Akkor minden rendben lesz.

Üdv: Doki
 
 


Szia Zsuzsa!

A gombás panaszok nagyon gyakoriak terhesség során, ilyenkor érdemes többféle kúpot is kipróbálni, ( Candibene, Gyno- pevaryl, Mycogal) Talán a Mycogal a legerősebb. Ez nem igazán veszélyes, de kezelni kell.
A Streptococcus baktérium nem szokott ellenálló lenni az Augmentinnel szemben, legalábbis Európában. Az USA-ban észleltek kevés rezisztencát.
Ha nem írtódott ki a baci, akkor a havi antibiotikum kúra a legjobb, plusz a szülés alatt és után végzendő tendők.
Ezzel a baktériumok mennyisége talán kordában tartható, és így nem okoznak panaszt, vagy betegséget.
A vastablettát tényleg szeretik a bacik, de a kezelés után azért szedd be nyugodtan.
Az Elevit túlzott szedése Magyarországon az átlagos táplálkozási szokások mellett felesleges, inkább egyél sok zöldséget és gyümölcsöt.
Üdv Doki
 
 


Sziasztok!

Köszi a gyors választ!
A gomba szerencsére nem okoz panaszt csak bosszant, hogy a kúpok /Canesten, Mycogal/ után sem sikerült legalább ettől megszabadulni!
Akkor ha jól értelek ha újból antibiotikumot szedek akkor a kúra alatt ne szedjem a vasat?
Az elevitet akkor hanyagolom,minden nap eszem valamilyen gyümit.
Köszi
Zsuzsa
 


Doki :)

Köszönöm szépen...kicsit azért megnyugodtam! :wink:
Csütörtökön megyek a nőgyógyászomhoz értekezek majd vele!
Bármi van,megirom Nektek!

Szép napot!
Gabi
Vendég
 


Sziasztok!


Bár a bacikkal, eddig nem sikerült leszámolni ,de nagyon örülök!
Vasárnap voltam 4D-s ultrahangon: minden rendben van a babyvel és már a nemét is tudjuk/ nekem nem okozott meglepit/!
Ma megjött az AFP leletem azzal is minden rendben van.
Remélem ez a rendben lét a szülésig, és akkor is így lesz.
Üdv
Zsuzsa
 


Szia Zsuzsa!

Nagyon örülök, hogy jól vagytok! Gratulálok!

Legyetek jók.
Zsuzsa
 
 


Sziasztok!

Én is csak most tévedtem ide, pedig a streptococcus baci már elég régi "vendégem". :? Legalábbis az volt már a teherbeesésem előtt.
Az én esetem annyiban speciális (ezért is írok most pár sort, hátha van aki hasonló cipőben jár), hogy hiába tudtunk a baciról már a teherbeesésem előtt, mivel a kisfiamat még szoptattam, nem lehetett olyan antibiotikum-kúrát kezdeni, amivel ki lehetett volna írtani. A dokim azt mondta, hogy ne aggódjak, mert a kenet lehet pozitív és rá 1-2 hétre már negatív és fordítva is, így nyugodtan belevághatunk a második babaprojektbe (szerencsére szinte rögtön sikerült is :D ), majd a szülés előtt 3-4 héttel vesz kenetet és a szüléskor is odafigyelnek a dologra.
Nem tudom mennyire kell már az 5. hónaptól antibiotikumot szedni, én nem szedtem, a babánk teljesen jól fejlődik és eléggé megbízom az orvosomban, hogy ne aggódjak a döntése miatt. Ha szednem kellett volna, nem biztos, hogy örültem volna.

Remélem a szüléskor is minden rendben lesz (már csak bő 3 hét :shock: ) és majd írok a fejleményekről, a tapasztalatomról, biztos sokaknak segít.

Mindenkinek üdv!

Orsi

 
 


Sziasztok,

Nem állítom, hogy minden kismamának kell szednie antibiotikumot az 5. hónaptól, természetesen ezt esetenként kell eldönteni. A tanács arra az esetre szól, ha az antibiotikus kezelés után is jelen van a kórokozó vagy ha a korábbi szülés során streptococcus szepszis alakult ki.
Ez egyébként 4 kúrát jelent, a 4. igazából már a szülés előtti megelőzés része. Ez a legbiztosabb a baktérium csíraszám alacsonyan tartására.

Természetesen nem kell mindig ezt választani.
De ha a szülésig 22 nap van vissza, itt van az ideje a vizsgálatnak, majd szülés után a gyermek megfigyelésének stb.

Üdv:
Doki
 
 


Sziasztok!
Hátha valakit érdekel!
Vízi foglalkozások kismamáknak
Ha várandós vagy és szeretnél felkészülni a szülésre, amely felejthetetlen élmény lehet számodra és a babád számára is, gyere el egy AquaNatal foglalkozásra! A vízben végzett gyakorlatok nagyon jó hatással vannak a várandós mamák szervezetére:
 kíméli a gerincet és az izületeket
 Csökkenti az ödémát
 Kapcsolatot teremthetsz a babáddal
 Szüléshez nélkülözhetetlen légzési és relaxációs technikákat sajátíthatsz el
 Szülés után tested hamarabb visszanyeri rugalmasságát
Várlak az AquaNatal foglalkozásain, ahol megtapasztalhatod a női kör energiáját, valamint, hogy minden nő különleges, tökéletes, és erős. Helyszín:
X. ker. Előd utca 1. szeptember 12-én kezdődik 17:00-tól egy alkalom: 1800 ft. Az első alkalom féláron.
XIII.ker. Gogol utca 5-9. (Kleopátra ház) október 2-án kezdődik 12:00-tól egy alkalom: 2200 ft az első alkalom 1200 ft.
Jelentlezhetsz: 06 70 316 93 18
agica@aquanatal.com
 
 


Doki

Köszi a választ.
A dokim már a 36.heti vizsgálaton levette a kenetet, holnap megyünk és megtudjuk, hogy neg. vagy poz.-e?

Orsi

 
 


Sziasztok!

Reméltem,hogy a hetek múlásával jó hírekkel szolgálhatok, de ez nekem nem megy.
Nem csak a bacit nem sikerült kiírtani ,de a gombát sem, túl vagyok egy 4 napos borax lötyi kúrán és sajnos az újjabb kenet vizsgálat még mindig kimutatta.
Van valami ötletetek mi segítene?
Jöv héten viszem vissza az eredményemet nem tudom mit fog még az orvosom ajánlani.
Olvastam avocado írását.
Doki:
Nem írt fel újjabb antibiotikumos kúrát az orvos. Azt mondta 32 vagy 36 héten csinálunk még egy vizsgálatot és ha még meg van aminek ugye nagy a valószínűsége akkor a szüléskor felkészülünk a baci ellen.
Már hipohonder vagyok: a védőnőnél magas volt egy kicsit a vérnyomásom, és fehérje is volt a vizeletemben.Már csak egy terhességi toximia vagy mi a szösz hiányzik nekem!
Azt mondta ,hogy a gombátol lehet fehérje a vizeletben. Csak azt nem értem,hogy a 12 hetes hüv uh-ig 2 vizelet vizsgálat volt és egyik sem mutatott semmit.A 15. héten voltam nála akkor már volt fehérje a vizeletben.Ja és a 13. héten vették le a kenetet meg stb.
A baby jól fejlődik 1-2 héttel nagyobb,mint amelyik hétnél tartok.
Nem mondtak rá semmit csak hogy fejlett baba, de normális ez?
Egyértelmű ha "elmaradott" a korához képest az nem jó.MI lehet az a határ ami nem add aggodalomra okot, hogy nagyobb?
Tiszta dilis vagyok és ami rosszabb annak is érzem magam!
Zsuzsa:
Hogy vagytok?
Veletek minden rendben?
Üdv
Zsu
 


Szia Zsuzsa!

Igen, úgy tűnik itt minden rendben, bár hízom rendesen. Viszont a cukrom nagyon jó. Jelen pillanatban a védőnénimet jobban idegesíti a hízásom mint engem, mert ez legyen a legnagyobb baj!

Dokit megkérem nézze meg amit írtál, bár már kezd nagyon specifikus nőgyogyi kérdésed lenni, de amiben tud biztosan fog segíteni. Nem tudom mit mondjak erre a kiirthatatlanságra, bár ha odafigyelnek majd a szülésnél Rátok minden rendben lesz!!!! Megkockáztatnám azt is, hogy ne engedjék át a babát a hüvelyeden, így kikerülné a bacit. Nem tudom, én most is csaszi leszek az tuti. Elég volt egyszer, megjárnunk.

Sok puszi és fel a fejjel.
Zsuzsa
 
 


Sziasztok!

Nálunk is pozitív lett a teszt, de nekünk sem aggódik a doki, azt mondta, hogy a szülés előtt 2 órával kapok antibiotikumot és a babától is vesznek mintát a születés után. Ha az pozitív lesz, akkor neki is kell antibiotikum.
Nem aggódok, annyira nem éreztem vészesnek a dolgot, így bízom benne, hogy minden rendben lesz! És amiben biztos vagyok, hogy jó kezekben leszünk!

b.zsuzsa
Próbálj meg nem idegeskedni, az a legrosszabb a babának! Az én kisfiam is végig nagyobb volt legalább 1 héttel a megadottnál és ez teljesen ok! Ő jó nagy baba volt( 4270g), de teljesen egészséges, gyönyörű újszülött! Szerintem ha annyira eltérő lenne a normálisnál, akkor az orvosod biztos odafigyelne rá, említené neked.
A bacival kapcsolatban meg egy cipőben járunk, még jó pár kismamával együtt. A nők 30 %-a így szül! Most a legfontosabb a babád, rá koncentrálj és tereld el a gondolataidat jó messzire! :wink:

Orsi

 
 


Sziasztok!


Kiprobálom a grapefruitmag kivonatott, a nőgyógyim biztos ideges lesz!Azt olvasom az interneten hogy a nem alkoholos terméket kismamák is használhatják+ nagyon jó gombaölőszer és természetes imunerősítő és antibiotikum.
Bízom benne hogy a természetes gyógymód hát ha eredményes lesz.
üdv zsu
 


Szia!

Grapefruitmag olaját én is használtam amikor candidás voltam. Tényleg nagyon jó!

Vigyázz magatokra!
Lilka
 
 


Sziasztok :D

Bejelentkezek ide is, hisz már tapasztalattal jövök.

Szeptember 11-én, reggel 7.17-kor megszületett kicsi Flóránk, 3510 grammal, 55 cm-vel.

A streptococcus miatt a vajúdás alatt kaptam antibiotikumot és szerencsére Flórácskánál negatív lett a levett minta! Szóval ne izguljatok, mert hiába van a baci, egyáltalán nem biztos, hogy a kicsi megfertőződik!

Orsi

 
 


Kedves Mindenki !

korábban leírtam, hogy kb. minden ezredik szülésnél alakul ki streptococcus okozta betegség.
Nem minden baktérium hordozó anyuka gyermeke lesz beteg.
De akinél kialakul, annál azt az antibiotikus kezelés megelőzné.

Avocado!
a Te esetedben szerencsére megadták az antibiotikus kezelést, mert a hordozás ismert vot. Így a babád még akkor sem lehetett volna beteg, ha éppen benned sok a Streptococcus B kórokozó. Talán volt is.

De nem vizsgálnak meg minden anyukát, még akkor sem, ha esetleg problémák vannak! A baktérium jelenléte is változhat. Ezeknek az anyukáknak a gyermekét nem védi szülés alatt antibiotikum....Így betegek lehetnek....Fogyatékosok... vagy meghalhatnak...
Ezért a betegségre fordított figyelem fontos. Ezek a babák megfelelő kezeléssel egészségesek lehetnének....

Örülünk, hogy a babátok egészséges, az orvosod gondosan járt el!

Sok boldogságot!
Üdv: Doki
 
 


Kedves Doki!

Sajnálom, ha félreérthető volt, amit írtam! Igazándiból csak azokat akartam megnyugtatni, akik tudnak a baciról, de aggódnak, mert én is így voltam, amíg meg nem jött a picurkám eredménye, hogy negatív!
Teljesen igazad van, szűrni kéne mindenkit és én is olvastam, hogy ha a baba megfertőződik és nem kezelik, akkor nagyon veszélyes!

Én is nagyon örülök, hogy a dokink ilyen körültekintő volt, viszont a szülés előtt nem riogatott, pont úgy viselkedett, ahogy kell!

Köszönjük a jókívánságaidat! :D

Orsi

 
 


Sziasztok!

Avocado:
Gratulálok a kicsi lányhoz!!!

Lilka:
Remélem januárban én is öröm hírrel szolgálhatok nektek.

Üdv
Zsuzsa
 


Sziasztok!

Sajnos nem lett jó a terheléses cukor vizsgálatom így bevonultam hétfőig a kórházba.Most haza lógtam mert közel lakunk.
Minden nyavalya utólér.
Zsuzsa:
Remélem veletek minden rendben !
Üdv Zsu
 


Jajj Zsu!

Vigyázzatok magatokra!

Velünk minden OK!

Majd jelentkezz!!

Puszi Zsuzsa
 
 


Sziasztok!

Haza engedtek!
Komentárt nem fűznék hozzá csak annyit,hogy már érzem a gombás bigyóm hála a magyar egészségügynek!!
Remélem nem hatalmasodik el rajtam mert szombaton kaptam az utolsó boraxos lötyit.
Nagyon pipa vagyok nem hogy kiölte volna a tünetmentes gombámat klasszul elő hozta.
Holnap fejét veszem az orvosomnak.
Üdv Zsu
 


Sziasztok!

Zsuzsa mi újság veletek, jól vagytok?
Nagyon leült a dolog. Ez mondjuk jó mert ezek szerint nem sokunkat érint a dolog.
Üdv Zsu
 


Szia!

Úgy tűnik, minden rendben van velünk. 25-én megyek uh-ra. Ti jól vagytok?

Puszi Zsuzsa
 
 


Sziasztok!

Közben az én dolgom is rendeződni látszik.
1 hete végeztem egy újabb augmentin kúrával rendbe tette a vizeletemet./se vörös se fehér/
Jöv hó elején megyek 2 napra a kórházba cukor mérésre, remélem rendben lesz.
Lassan felettem is telik az idő vasárnap a 26.hetet töltöm.
Hát van még hátra.
puszi
Zsu
 


Sziasztok Kismamik,Lilka és Doki! :)

Sajnos nerm jó hirekkel jövök,ma kaptam meg az erdményemet...streptococcus Agalactiae találtak! :cry:
Kb. 1 hete kezdődött..enyhe alhasi fájdalom(ami még most is meg van,nem sokáig tudok ülni,mert kényelmetlen)?,vizelet alig ürült,pedig éreztem még h tele van a hólyagom,,,már akkor tudtam h baj lesz,,,,be is bizonyosodott.
Viszont ami nem tiszta..kérdeztem az orvosomat h akkor mennyi antobiótikumos kúrát kell felvennem... a szülés alatt és után a babám milyen gyógyszeres kezelést kap stb....
Azt mondta h ez a fajta streptoc. egy "teljes" ártalmatlan baci,akkor lenne baj ha a strptoc. B -t tenyésztették volna ki.
Ha nem, lenne panaszom nem is irna fel gyógyszert...igy végül kaptam:Forcid Solutab-ot és Gynoflour hüvelytablettát!
Kérdésem, tényleg igaz,h stroptoc és streptoc. is van különbség,vagy azért annyira ne örüljek????

Köszönöm szépen!

Szép estét és kellemes hétvégét Mindenkinek!!!

Gabi
Vendég
 


Kedves Gabi,
Ez a topik a Streptococcus agalatiae baktériumról szól. Ez Bcsoportú Streptococcus. Az újszülöttekre rendkívül veszélyes. OKOZHAT FENYEGETŐ KORASZÜLÉST, VAGY KORASZÜLÉST IS.

Szülés előtt vagy alatt fertőződhet a baba. Súlyos szepszis (vérbe mennek a baktériumok), tüdőgyulladás, légzészavar, agyhártyagyulladás is kialakulhat. Agyhártyagyulladás esetén gyakran alakul ki súlyos idegrendszeri károsodás, mozgászavar, nagyothallás, súlyos értelmi fogyatékosság. Ez ilyen esetekben nem genetikai hiba, hanem egy antibiotikummal kivédhető fertőzés következménye.

Felnőttekre a kórokozó nem veszélyes.
A felnőttek egy része hordozó. Terhesség alatt a hordozási arány nő.

Ha a kimutatott baktérium Streptococcus agalatiae, a szülést antibiotikus védelemben KELL lebonyolítani!!!
Nincs kivétel, vagy mellébeszélés!!!!

Kérd az antibiotikus kezelést szülésnél!!!
Javaslom a www.gbss.org angol honlap elolvasását.

Hány hetes a terhesség ?
Üdv:
Doki
 
 


Kedves Doki!
Köszönöm szépen a válaszod!
Holnap lépünk a 21. hétbe!

Azt szeretném még kérdezni, hogy a terhesség alatt kell -e még antibiótukomot szednem vagy már csak a szülésnél?


Szép estét!
Gabi
Vendég
 


Kedves Gabi!

Ha a baba jól fejlődik, és nincsenenk nőgyógyászati tünetek, pl. folyás, gyulladás, erős méhfeszülés, fenyegető koraszülés, az antibiotikum tünetmentes esetben a terhesség alatt mellőzhető. A szülészek egy része egyébként ilyenkor is ad antibiotikumot, és megkísérli a hordozást megszüntetni.

Ugyanakkor, ha egy terhesség során bármikor kimutatásra került a Streptococcus agalatiae hordozás, a szülést antibiotikum védelemben KELL levezetni, még akkor is ha később lesz egy negatív tenyésztési eredmény.

A streptococcus agalatiae okozhat fenyegető koraszülést, annak enyhe vagy súlyos formájában. Ezért fenyegető koraszülés esetén a fektetés, méhlazítás és antibiotikum adása mellett hüvelyváladék és vizelettenyésztést kell végezni.

Szép napot.
Üdv:
Doki
 
 


Kedves Doki!

Azt hiszem e kimeritő leveled után,minden világos...nagyon szépen köszönöm mégegyszer a segitséget! :)
Reméljük a legjobbakat...

Zsuzsának és pocaklakójának is jó egészséget!!!

szép napot!
Gabi
Vendég
 


Gabi!

Nagyon örülök, hogy segíthettünk. Légyszíves tájékoztass a fejleményekről! Vigyázzatok magatokra.

Puszi.
Lilka
 
 


Sziasztok

Beolvastam kicsit hozzátok, mert érdekelne ez a téma.
Én a 35. hétben vagyok, az orvosom azt mondta, hogy a mi kórházunkban (soteI.) nem kötelező ez a szűrés. Ilyenkor mi a teendő?
Lehet kérni szülés alatt az antibiotikumot? stb.

Köszönöm előre is.
Annamari
 


Szia Annamari!

A legjobb helyen vagy! Ne aggodj! Ki az orvosod? Mi Sziller docens úrhoz járunk.

Igazából ha nincsen különösebb tüneted, akkor nem valószínű, hogy van bacid, de persze nem lehet kizárni. Próbáld kisírni, ha nagyon aggaszt a kérdés, hogy Te szeretnéd megcsináltatni a tenyésztést hüvelyből és/vagy vizeletből. Azért nem szokták csinálni, mert szerintük sok az álnegatív eredmény.

Minek kérnél antibiotikumot, úgysem fognak adni, ha nincs komplikációd, vagy bacid. De kérlek ne aggódj, mert ha mégis akármilyen, bármilyen gigszer lenne, a SOTE-n ellátják a gyerkőcöt, azonnal, mivel van sürgősségi ellátás PIC a kórházban.

Vigyázz magatokra!
Lilka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron