Új privát üzeneted érkezett!

Anyapoc!

Doki megint nagyon elfoglalt ezért most én válaszolok. Kép

Amit írtál az ismerősökről, ahhoz nem tudok/nem szeretnék hozzászolni, szerencséjük volt.....

Megelőzésként szoktak adni antibiotikumot amíg a gyerkőc tenyésztésének az eredménye (negatív) meg nem érkezik. Én a helyedben ragaszkodnék hozzá, de ez inkább a gyerekorvos döntése lesz.

Egyébként a terhesség alatt ez a baci visszatérhet, nekem ezért írta elő a nőgyógyászom, hogy 5. hónaptól havonta szedjek 1 hétig antibogyót. Neki már 31 ilyen mamával volt dolga és eddig eredményesen küzdött a baci ellen.

A bélflóra helyreállítására van egy nagyon jó készítmény Protexin a neve, de nem tudom hogy babavárás alatt lehet-e szedni. Doki nekem nem engedte.... Szülés után hoztam magamat rendbe.

Lilka
 
 


LilkaKép

Köszi a választ.
Az ismerősöket csak azért említettem,mert nem igazán értem,ha van egy bevett gyakorlat,akkor miért csinálják egyzsre így,egyszer úgy...Pedig nincs nagy különbség a gyerekek születése között...
Talán felkeresem a neonatológust,vagy a gyermekorvost és megkérdezem,hogy mi is az ábra...

Akkor ennek a bélflóra dolognak jobban utána érdeklődök.Azért a a készítmény nevét köszi,legfeljebb majd szülés után belekezdekKép.

Köszi,Anyapoc

 
 


Szia Lilka és Anyapoc,

Ugyanezzel a baktériummal küzdök én is. Illetve most mutatta ki a vizelet- és hüvelykenet vizsgálat. A dokim felírt 2 doboz Augmentint, amit napi 2*1 kell szednem, tehát 14 nap antibiotikum. Nagyon gyógyszer ellenes vagyok, de a baba miatt nem merem nem beszedni. Főleg, mivel a koraszülés veszélye is fennáll.

Ha ez ilyen makacs, és ahogy tudom (bár nem vagyok szakértő) a normál hüvelyflórában is megtalálható, akkor tényleg mivel lehet kordában tartani? A szülés után nem akarok újra és újra gyógyszert szedni eredménytelenül.
Sajnos, eleinte én is azt hittem, hogy ez egy normál hüvelyfolyás.

A másik gondom, hogy az antibiotikumos kezelés után nálam szinte "menetrendszerűen" érkezik a gombás hüvelyfertőzés...amit ismét lehet kezelni.
Van kiút ebből az ördögi körből?

Válaszotokat előre is nagyon köszönöm,
Dóri

Üdv,

Dóri
 
 

 
 

Dóri!

Nyugi! Először is ha visszaolvasol, láthatod, mennyire fontos a bacit ahogy Te fogalmaztál a terhesség alatt kordában tartani. Sajnos ez a terhesség idején, újra és újra visszatérhet, de antibiotikummal jól kezelhető ezért fontos, hogy többször ellenőrizzenek Téged és születés után a babát is. Ha visszaolvasol Anyapocnak pont erről írtunk Dokival.

Nem tudom jó hír-e vagy sem, de a baci Rád/Ránk nem veszélyes csak a babára. A hüvelyflóra helyreállítását terhesség után, majd elintézed erről is írtam Anyapocnak. A visszatérő gombás fertőzést én Candida diétával irtottam ki, valamint grapefruitmag olaj kivonattal, candida gyógyteával és Protexinnel.

A diétával megszünteted a szénhidrát utánpótlást a gombáknak, az olajjal megölöd őket, a teával az elhalt gombákat kimosod a szervezetből és a Protexinnel helyreállítod a bélflórádat. Hát ennyi most így elsőre. Nem egy egyszerű menet, de megéri.

A gyógyszerellenességről csak annyit, hogy én is az voltam, de rá kell döbbenni hogy sajnos ez már a XXI. század ahol nem azt esszük, isszuk, lélegezzük stb. amit 500 éve, nem a szántóföldön szülünk és sajnos ilyen elkorcsosultak lettünk, illetve most már tudjuk miért van például koraszülés (lehet ettől a bacitól is), vagy miért hal meg a magzat (ettől is lehet), miért hal meg a baba a születés után és még sorolhatnám. Most már ismerjük a bacit ismerjük a fegyvert, oda kell figyelni, ami nem a Te feladatod hanem az orvosé és minden meg van oldva.

Konklúzió:

Be kell szedni a gyógyszert, ellenőrizni kell a baci jelenlétét, születéskor antibogyó, születés után antibogyó gyerkőcnek, amíg az Õ leletei is negatívak nem lesznek és kész. Remélhetőleg lelkiismeretes dokinál vagy, ami erre utal mivel végzett tenyésztést, így nem lehet baja a babónak.

Ha bonyolult voltam, vagy érthetetlen csak kérdezz nyugodtan.

Lilka
 
 


Szia Lilka,

Teljesen érthető amit írsz és józan ésszel is könnyen elfogadható. Köszönöm a válaszod.

A dokim tényleg nagyon lelkiismeretes és rendes, így teljesen megbízom benne és azt hiszem ez a legfontosabb.

Már csak egy kérdésem van, mert lusta dög lévén nem olvastam vissza túl sokáig: a dokim a páromnak is írt fel antibiotikumot. Ilyenkor mennyire fertőződik ő? Látszólag tünetmentes. Ettől függetlenül persze megvizsgáltatja magát. Természetesen mostantól egyértelmű az óvszer használat, amíg a szervezet egyensúlya visszaáll.

Dóri

Üdv,

Dóri
 
 


Dóri!

Ezzel a kérdéssel idáig nem is foglalkoztunk. Jó kérdés!!!! Szerintem, elvileg, de én nem vagyok hozzáértő, logikus lehet mármint az hogy Õt is kezelik, de Párodnak nem hiszem, hogy bármi tünete lenne mégha él is benne ez a baci. Mindenesetre megkérdezem majd Dokit és elmondom Õ mit mondott.

Egyébként tényleg nagyon örülök, hogy felismerték nálad a bacit! Azért kérdezz majd rá, hogy a továbbiakban szerinte mi legyen a teendő az esetleges visszatérő fertőzés miatt és hogy mi legyen szüléskor és a születés után babóval. Mármint kezelés tekintetében.

Vigyázzatok magatokra.
Lilka
 
 


Dóri!

A B csoportos Streptococcus Agalatiae nem tagja a normál hüvelyflórának. Terhesség alatt jelenik meg a terhességek 1/3-ban. Hüvelyben, végbélben, hugyhólyagban lehet. Csak újszülöttekre veszélyes, elméletileg lehetséges a szexuális úton történő terjedése, így az óvszer használata szülésig megelőzheti a partner újra fertőzését. Egyébként a partner kezelésére nincsen nemzetközi irányelv. Az előírt antibiotikumot be kell szedni, illetve fertőzés esetén, szülés alatt és után antibiotikum adandó.

Betegség ellenesek legyünk, ne gyógyszer ellenesek!

Üdv. Doki
 
 


Szia Lilka!

Köszönöm szépen a választ, ez azért így nem annyira vészes. A dokim nekem is azt mondta, hogy elég makacs baci tud ez lenni. Egyelőre 2 doboz Augmentin Duot kell beszednem (2*1), aztán meglátjuk, hogy kiirtottuk-e vagy sem. Ha nem sikerül vagy visszatér, akkor a szülés alatt is fogok antibiotikumot kapni. Az újszülöttet pedig megvizsgálják, hogy fertőződött-e vagy sem.

A párom ma elmegy vizsgálatra mindenképp, ha nála nem kimutatható, akkor az orvosra hagyatkozunk a gyógyszer tekintetében. Õ ugyanis összesen 2 antibiotikumra nem allergiás.

Mindenesetre én péntek óta szedem a gyógyszert és már javult a helyzet. Optimistán állok a gyógyuláshoz.

Köszönöm mégegyszer,
Üdv,
Dóri

Üdv,

Dóri
 
 


Dóri!

Nagyon szerencsés vagy az orvosoddal. Örülök, hogy odafigyel rátok.

Azért látogass majd vissza ide is néha!

Sok sikert!
Lilka
 
 


Sziasztok!

Lilka, Doki,
Irtam Nektek mailt.Kép

Mindenkinek gondtalan babavarast kivanok, udv:

Leszter
 
 


Leszter!

Válasz ment! Ha nem olvasnád, holnap reggel 8.30-kor 1064 Budapest, Rózsa utca 46-ban vár Titeket Tunyogi Erzsébet munkatársa Annamari, hogy megnézze Marcit. Nyár előtt ez az utolsó lehetőség, mert bezárnak! A többi a mailben, de most ez a legfontosabb!!!

Puszi
Lilka
 
 


SZiasztok!

Látom nem nagyon pörög a fórum, de azért hátha ide téved valaki..

Nálam is megállapították a fertőzést. A kisfiam, aki most 4 hetes kapott antibiotikumot a kórházban. Egy kis sárgaságot még mindíg láttak rajta, mikor voltunk a 4 hetes mozgásfejlődési vizsgálaton, valamint nagyon befeszíti magát néha. Ez lehet oka a betegésgnek?

Előre is köszönöm!

mkatus
 
 


Sziasztok!

mKatus

Nem igazán értem a kérdéstKép...Hogy érted,hogy oka a betegségnek?Nem tünete?Szt ha kapott antibiotikumot,akkor nem valószínű,hogy bmi baja lenneKép.Az én kicsi lányom is befeszíti magát néha,szt ez normális...és ő 8 hetes,de még mindig sárga egy kicsitKép...
A mostnai Kismama újságban egy egész oldal van erről,ott fel vannak sorolva tünetek is...Nézd meg!
Itt a cikk:
http://www.kismama.hu/kismamacikk.php?id=61&cid=19376

Pusz,Anyapoc

 
 


És amit elfelejtettemKép

Augusztus 23-án megérkezett Villő,teljesen természetes szülés volt,hatalmas élmény nekemKép.Közben kaptam antibiotikumot,de szerencsére sem a magzatmázban,sem a pici vérében nem találtak bacitKép.Így a 4. napon jöhettünk is haza.Azért még figyelem Õnagyságát,nehogy baj legyen....

És ami nekem nagy meglepetés volt:megfázott Villő(vagy a bátyjától kapta elKép),elvittem az ügyeletre(ekkor volt 3-4 hetes,már nem emlékszem),ahol a doktornéni első kérdése az volt,hogy van-e Streptococcus fertőzésem...Természetesen nem ez volt a probléma,csak nagyon megnyugtató volt,hogy a gyermekorvos erre is figyelKépKép...(persze,kell nekiKép)

Pusz,Anyapoc

 
 


Szia mkatus!

Valóban a cikk amit Anyapoc javasolt, szépen összefoglalja, az általunk is már az elmúlt hónapokban leírtakat.

Mindenesetre hozzátenném, hogy sem az elhúzódó sárgaság sem a feszítés nem egy jó dolog. Időre szültél, vagy korábban? Volt komplikáció szülés közben? Túl hosszú, vagy éppen túl rövid vajúdás és kinyomási szak? Ezek ugyanis okozhatnak xigényhiányt, ami fokozott izomtónushoz (feszesség)ill. gyenge izomtónushoz vezethet a babánál. Az az igazság, ha a fejlődésneurológus nem állapított meg problémát, akkor több mint valószínű, hogy nincs semmi baj.

DE Valóban figyelni kell a babát és inkább 100x elvinni szakemberhez, mint 1x nem megmutatni....

Szia Anyapoc!

Nagyon örülünk, hogy minden rendben van Veletek és sok-sok pusziKép

Lilka
 
 


Lilka

KösziKép
A fokozott izomtónus alatt mit értesz?Most érdekelne ez a dolog,hogy mit is értünk feszítés alatt...Én azt értem alatta,hogy néha,amikor már nagyon kínlódik szegényem(pocak,aludni akarás),akkor akár ölben is hátrafeszíti magát...Mint akinek sehogy sem jó...Ez gond lehet????
Igazából nem volt komplikáció...mi számít túl rövid kitolásnak?
És nagyon meglepődtem,hogy a 12.hétig okozhat gondot a streptococcus.igaz,Villő negatív lett,ez mennyire mérvadó?

Remélem,Ti is jól vagyok!!!Kép

Anyapoc

 
 


Anyapoc

Ez nem feszes izomtónus ez hiszti-miszti "szaknyelven"Kép, amit leírtál. A feszes vagy fokozott izomtónus az egészen más. Nyugalmi állapotban, vagy enyhe inger hatására, annyira befeszül az izom, hogy a befeszült testrész nem mozgatható. Viszont ezt nem a gyerkőc "akarása" vagy "nem akarása" működteti. Ez kóros tünet, mely agysérülésre utalhat. A késöbbi mozgásfejlődését gátolja. Remélem nem írtam nagy marhaságot, de hátha erre jár majd egy szakember is és Õ is megerősít, vagy megcáfolKép

A rövid kitolás (nem vagyok szakember) de az lehet amikor a baba túl gyorsan halad át a szülőcsatornán, így okozva sérülést az agyának.

Bizony ezen, mások is meglepődnek, de egy influenzától sem leszel azonnal beteg az ember, annak is van lappangási ideje és sajnos ennek a rohadéknak is. Az hogy Villőből nem tenyészett ki a baci az a világ legjobb híreKép. Figyeld azért, de biztosan nem lesz semmi baj.

Lilka
 
 


Lilka

KösziKép.
Na,akkor jó,mert én a "befeszíti magát" alatt ezt a hisztikét értettem,ezért írtam ezt mKatusnakKép...

Rövid kitolás:nekem a kettő tök különböző volt.A fiammal 1 órát szenvedtem(de ha jól tudom,még az sem számít soknak),a lányom 3 nyomásra kint volt,igaz benne volt a gátvédelem is...de hát ő második baba.Na de az 1 órához képest nekem ez gyors voltKép!

Figyelem,figyelem,mert soha nem lehet tudni...Kép
Ha pozitív a babánál és kapott antibogyót,utána van utógondozás?Vesznek még vért tőle vmikor?Vagy csak figyelni kell,hogy nem változik-e az állapota?Mert az antibiotikum sem 100%...,gondolom...

Anyapoc

 
 


Anyapoc,

Megkérdeztem (férjemet) Dokit, és Õ azt mondja, nem tud arról, hogy lenne utógondozás. Ha vajúdásnál és utána kapott a gyerkőc antibogyót az elég kell legyen arra, hogy elpusztítsa a bacit. Egyébként ez a baci, amióta tipizálták azóta sem vált ellenállóvá szinte semmilyen antibigyóval szemben sem. Nagyon érzékeny.

Az életben semmi sem 100%, figyelni kell és résen lenni.... Nem hiszem, hogy megbetegedne a gyerkőc.

Lilka
 
 


Likla,Doki

KösziKép

Minden jót!Kép

Puszi,Anyapoc

 
 


Sziasztok!

Írjatok, kérdezzetek bátran! Itt vagyunk, rendszeresen ellenőrizzük a topikot!

Persze ha nincs kérdés az jót jelent, talán. Kép
Lilka
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök ,hogy rátaláltam erre a topikra,ugyanis nem gondoltam, hogy foglalkozik valaki ezzel a témával...
Szerintem a mai világban épp annyira fontos ezzel a fertőzéssel foglalkozni mint a terhességi diabetessel!

Lilka és Doki! Le a kalappal előttetek!!!
Csodálatos amit tesztek!!

Még nem régóta olvasom a hozzászólásokat...de haladokKép

Én 2004.12.25.-én vesztettem el 3 napos kisfiam , akkor még ismeretlen okok miatt, majd az okra később fény derült: streptococcus agalactiae.
Mindenki értetlenül állt a dolog előtt, mert a terhesség alatt levett kenetem a 38. héten negatív lett...ezek után már biztos, hogy álnegatív, valamint a gyerek torokváladéka is negatív lett.( Ja: császárral szültem)
Olyan gyilkosan és alattomosan jött mint egy kígyó.
Fiam elvesztésével a kínok kínját éltem át, egy anyának sem kívánom.

Lilka!
Azon kívül, hogy válaszoltok az idetévedt anyáknak a kérdéseire, segititek őket, hogyan lehet még felvenni a harcot a szörny ellen? (Magyarhonban)
Azért, hogy kevesebb baba betegedjen és haljon meg?
Tudom a haláleseti statisztikát 2004-ben én hoztam...Kép
Tervek?
 


Hogyan hivhatjuk fel az anyák és a magyar (és szándékosan írom kisbetüvel) egészségügy figyelmét erre a fontos betegségre?

Figyelemfelkeltés..
Reklám...
"Ige terjesztése"
Neten kívül ,hogyan juttatható el az anyákhoz? stb.........
Sok-sok kérdés ....
 


Ági szia!

Nagyon "örülök" Neked. A kérdésed is jogos, viszont ha jobban beleolvasol majd a topikba, meglátod, h. bizonyos emberek hozzáállását is meg kell változtatni ahhoz, h. ebben a témában változás legyen.

A hiba amit Nálad is elkövettek/elkövetnek az az, hogy nem elég a hüvelykenet vétel, pisit, kakit kell tenyészteni, mert onnan fetőződik vissza a hüvely. Nekünk is ezt egy mikrobiológus mondta, nem egy orvos.

Tervezünk egyebek között az angol streptococcus társasághoz kapcsolódva létrehozni egy magyar "szárnyat" és szemináriumokat szervezni orvosoknak, de hidd el nagyon nagy az ellenállás, pontosan az ál-negatív szűrések miatt (is).

Az az igazság, h. jelenleg egy óvodát szeretnénk létrehozni Kisfiunknak, mert ez is egy meglehetősen elhanyagolt téma.

Ahogy erőnkből telik itt hirdetjük az igét és próbálunk felvilágosító kampányt folytatni.

Most egyenlőre ennyi jutott eszembe, ha valamire nem válaszoltam szólj!

Nem szeretnék semmit mondani arra ami veletek történt, mert értetlenül állok a történet előtt. Felmerül a kérdés, miért volt császár? A 38. heti kenet rutin volt vagy volt valami panasz? Görcs, folyás...? A gyerkőc nem volt feltűnően nyugodt, megvoltak az elemi reflexei, jól szopizott?

Lilka
 
 


Itt Doki,
Néhány kiegészítés ahhoz amit Lilka írt.
A gyermekorvosok és szülészek sok jeles tagja ismeri és hangoztatja a vizelet és széklettenyésztés jelentőségét.
Szűrés jelleggel a hüvelyváladék tenyésztését végzik.
Ma Magyarországon ezt a szűrést a társadalombiztosító tudomásom szerint nem támogatja (fizeti). Panaszmentes esetben nem is kötelező. Mégis egyre több szülész végzi el a terhesség alatt.
Sajnos előfordulnak álnegatív esetek is, ez növeli az ellenállók táborát.
Egy biztos, fertőzés gyanúja esetén, mindig el kellene végezni a tenyésztést, és meghatározott esetekben antibiotikumot kellene adni.
Az álnegatív eredmény ellenére kialakult betegségekről nehéz beszélni. Értékelni kell, hogy gondoltak a betegségre, és annak irányában vizsgálatokat is végeztek.
NAGYON FONTOS, hogy a következő tehességben automatikusan hordozónak tekintsék az anyát, és ő az 5. hónaptól időszakosan szájon át antibiotikumot szedjen. A szülés alatt vénás antibiotikumot kap az anya, szültés után vénás antibiotikumot kap a gyermek. A gyermek testváladékát kell tenyészteni, de az 5 napos kúrát akkor is érdemes befejezni, ha negatív tenyésztési eredmény jön vissza.

Üdv: Doki
 
 


SziasztokKép
Nem tudom eléggé megköszönni , hogy vagytok: Köszönöm, Köszönöm...
Olyan jó, hogy olyan emberekkel tudom megosztani a gondolataimat akik igazán átérzik a helyzetem!
Az esetről:
Kiskiam 3900 g-mal született, 54cm, 10-es Abgar.
Terhességem alatt, volt folyásom, amit orvosomnak is jeleztem, de azt mondta terhesség alatt gyakori.
Gyerek a CTG- alatt nehezen volt ébreszthető, más anyuka 10 percet se volt a gépen, én pedig volt, hogy 25,30 percig is rá voltam kötve. Anyukák csakúgy cserélődtek mellettem...
Egyszer a CTG arrithmiat jelzett, de a terhesség vége felé szinte minden CTG-n voltak extrai.
Azt mondták majd kinövi.
Miért volt császár, ha arra gondoltok ,hogy volt-e valami komoly indok...nem. Nagy a baba stb...
A tenyésztés rutin eljárás volt a kórházban.
Panaszmentes terhesség nek volt minősítve, se görcs se semmi.
Baba:
Szülés után folyton sírt, fogyott pedig volt tejem, kifejtem és be is bizonyítottam, mert azt mondták mivel fogy ezért adnának neki tápszert, én meg nem értettem miért hiszen van tejem, de nem hitték el.
Az orrocskáján pici sárga pöttyök voltak,és már a második nap besárgult.
Szuszogott... szóltam az orvosnak nézze meg, de azt mondta: minden újszülött szaporán lélegzik és szuszog.
Sokszor melegnek tünt, amit még a szülésznő is megjegyzett mikor kihozta szopizni, de erre is azt mondták, hogy biztos a sírástól melegedett ki.
Én kérdeztem, de az orvosok igyekeztek megnyugtatni, én meg nem akartam beképzelni a rosszat. Bárcsak megtettem volna!!!!
Egyenlőre ennyi volt..
Ági
 


Sziasztok!
Sikerült végig olvasni a hozzászólásokat!
Lilka és Doki:
Minden Tiszteletem a tiétek!!!Kivánok a két gyerkőchőz sok egészséget és boldogságot!Kép
Ági
Nagyon sajnálomKép

Sajnos én is ezzel a betegséggel küszködök.Én még nem vagyok terhes,de azért remélem nem baj h irok ide(Ált.kismamák irtak).2001 okt. állapitották meg nálam, de csak 2004 év eléjén volt negativ az erdményem,akármit csináltak mindig előjött.Párhuzamba volt/van E.coli tavaly aug.-ba már tljesen eltünnt minden,de most megint hüvelykenetből kitenyésztették mind a kettőt.nagyon el vgayok keseredve,mert már nagyon szeretnék babát,de úgye addig nem lehet amig nem kezelnek ki.Igazából kérdésem annyi lenne,h ilyen estbe mit tudnátok tanácsolni?
Előre is köszönöm a választ!
Gabi
Vendég
 


Szia Gabi!

Azt javaslom, hogy olyan kórházat válasszatok ahol van újszülött intenzív centrum!!!

Ha babát szeretnél, úgy kell tekinteni, hogy a streptococcus baktérium jelen van. Ha korábban több alkalommal is pozitív volt a tenyésztés, valószínű, hogy a terhesség alatt újra megjelenik a tenyésztésben. A terhes nők kb harmada streptococcus hordozó.
De ettől még lehet egészséges gyermeketek. A terhesség alatt a legkisebb tünettel is törődni kell, szükség esetén antibiotikumot kell adni.
Amit mindenképpen kell: szülés előtt / alatt az anyának, születés után a gyermeknek vénás antibiotikum kezelés. A baba testváladékát tenyészteni kell, de annak eredményétől függetlenül megadni a teljes antibiotikus kúrát.
Ilyen kezelés mellett a legkisebb a gyermek megbetegedésének az esélye.
Születés után a babát figyelni kell és gyanú esetén azonnal orvoshoz kell fordulni.
A korábban streptococcus fertőzést kapott gyermek édesanyjának a következő terhességében az 5. hónaptól havonta antibiotikum kúrát is adnak. Ennek esetleges adása mérlegelendő.
Üdv: Doki
 
 


Szia Ági,

Az etetéssel nekünk is bajunk volt, korai sárgaság kék fény, fejés, nem szopott stb.
Nem igazán tudok mit mondani...

Olvasd el az angol streptococcus honlapot
http://www.gbss.org.uk/

Üdv: Doki
 
 


Doki!
Köszönöm szépen a gyors és pontos választ!Kép
Ha valami változás van,jelentkezem!

Szép vasárnap estét!Kép
Gabi
Vendég
 


Sziasztok!

Ma kaptam meg a bakteriologiai leletem, ami pozitív lett, így nekem is van ilyen fertőzésem. A kenetet a 33. héten vette le a doki, mert gyanítja, hogy hamarabb jön a baba. Most a 35. héten vagyok. Még csak a szülésznővel beszéltem (a dokimhoz pénteken megyek), aki azt mondta, hogy a vajúdástól kezdve kapom majd az infúziót. Elolvastam a kismama cikket és nagyon megijedtem. Igazából még azt sem tudom, hogy mit kérdezzek. Csak annyit, hogy a szülés után ragaszkodjak ahhoz, hogy a babának is adjanak antibiotikumot? Vagy elegendő ha én kapom a szülés alatt és akkor utána gondolom őt is megvizsgálják, és ha az eredménye negatív, neki nem kell kapni?

Köszi előre is a segítséget!

Ildi
 
 


Ildi!
Hála Istennek, hogy kiderült. Fenyegető koraszülés (amitől a Te dokid is tart) esetén antibiotikumot kell kapnod a koraszülés megelőzésére. A vajúdás/szülés alatt adott antibiotikum szinte minden esetben megelőzi a gyermek fertőződését és igen ragaszkodj az antibiotikumhoz a babónál is, legalább addig amíg az Õ torok, fül és garat váladék tenyésztése negatív nem lesz. Nem lehet semmi baj ha ezek szerint az alapelvek szerint járnak el.

Beszélj a kórházi gyerekorvossal is, hogy azonnal nézze meg a babát, és ha lehet születés után fokozottan figyeljenek rá. Ha bármi olyat tapasztalsz a kicsin ami téged nyugtalanítana azonnal szólj az orvosnak! Inkább 100x fölöslegesen szólni az orvosnak és tartson hisztis libának, mint 1x nem szólni.

Kérdezz ha vmi még érdekel nagyon szívesen válaszolunk.

Lilka
 
 


Szia Lilka!

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!!!
Elolvastam ismét a cikket, illetve visszaolvastam a fórumban is. Talán most már tudom, hogy mire figyeljek oda. Természetesen majd a dokimmal is megbeszélem ezeket a dolgokat, de most az is felmerült bennem kérdésként, hogy esetlegesen, ha császármetszéssel születne a baba, kevesebb-e az esélye annak, hogy megfertőzödjön? Tudom, hogy teljes védelmet az sem ad, hiszen akár a magzatvizen vagy a méhlepényen keresztül már megkaphatta. De talán kisebb az esélye, mint annak, hogy szülés közben kapja el. Remélem érthető a kérdésem

Köszi a választ!

Ildi
 
 


Ildi!

Igen teljesen érthető amit írsz.Kép Valóban ilyen esetben akár indokolt is lehet a császár és ha kéred, bizonyára megteszi a dokid is. Azért reménykedjünk abban, hogy nem szállt fel a fertőzés. Jobb lenne a császár, mert ezzel elkerülhetnénk, hogy a gyerkőc közvetlenül érintkezzen a hüvelyben lévő bacikkal.

Kérlek, jelezz majd, hogyan alakul a sorsotok és kérdezz.

Áginak korábban írtuk az angol streptococcus honlapot, azt is megnézheted ha tudsz angolul, de piktogrammokkal az is fent van, hogy milyen tünetei vannak a már fertőződött agyhártyagyulladásban szenvedő gyerkőcnek.

Arra kérlek, ne pánikolj, hanem próbálj racionális maradni, mert az idegeskedés egyébként sem tesz jót nektek. Tudnod kell, hogy ez a baci nagyon érzékeny az antibiotikumra és ha jól kezelnek, biztosan nem lesz semmi baj.Kép

Lilka
 
 


Köszönöm a megnyugtató válaszodat!!! Tényleg sokat segít. Az első pánikon túl vagyok, most már a megoldáson töröm az agyam. Illetve majd beszélek a dokimmal, csak ma még nem sikerült elérnem.

Természetesen a fejleményekről írok majd!

Ildi
 
 


Várom az infókat!

Köszi
Lilka
 
 


Sziasztok!

Újra itt vagyok. Mint ahogy megigértem, írom az infókat. Szóval a 37. héten (2006.03.05.)megszületett kislányunk, Viktória (3260 g, 50 cm). Ahogy azt mondták, már a vajúdás alatt megkaptam a szükséges infúziót.
Másnap beszéltem a gyerekorvossal, akinek megemlítettem, hogy ez volt és kértem, hogy csinálják meg kislányomnál a kenetvizsgálatot. Nem tették meg. Mellesleg már a 25. héten kiderült, hogy a bal veséjével is gond van, ami miatt folyamatosan jártunk a Sotera. A szülés előtti utolsó vizsgálatnál már azt mondták, hogy a vesemedence tágulata rendbejött. Kértem a kórházban azt is, hogy ezt is nézzék meg. Ezt sem tették meg. A lényeg, hogy amikor hazajöttünk és kijött a gyerekorvos, megbeszéltem vele, aki szintén azt mondta, hogy elegendő védelem a babának az infúzió, de ennek ellenére levette a kenetet. Hétfőn lesz meg az eredménye. Nagyon bízom benne, hogy nincs semmi, de azért így nyugodtabb leszek.
És elküldött UH vizsgálatra is, ahol szintén megnézik majd a veséjét.

Ildi
 
 


Ildi!

Szia, gratulálok kicsi lányodhoz Kép Örülök, hogy úgy tűnik minden rendben van veletek. Azért az felháborító, hogy nem tették meg azt amit kértetek.... Ez melyik kórház volt?

Figyeld lanykádat. Ha bágyadt, nem akar szopizni, aluszékony, azonnal orvos!!

Várom a további információkat!

Sok puszi!
Zsuzsa
 
 


Szia Zsuzsa!

Meg lett a kenet eredménye, minden rendben. Ez a Bajcsy kórház volt. Egyébként semmi más gondom nem volt és a szüléssel kapcsolatosan is jó emlékeim vannak. Hála a szülésznőmnek, az orvosomnak és a férjemnek.
Szerencsére nagyon jól eszik (talán túl jól:-)), mivel most kicsit hasfájós, az alvással is gondok vannak. Hetente kb. 400-500 g-mot hízott eddig. 3 kg-val hoztuk haza és most 4,5 kg :-)) Jól kigömbölyödött:-)))
Köszi még egyszer mindent!!!
Itt vannak róla képek (feltölteni nem tudtam, mert béna vagyok): kep.tar.hu/h-zoo

Ildi
 
 


Szia Ildi!

Mennyire édesek vagytok!!!!! Tündéri, drága kicsi lányka Kép Gratulálok sokszor!

Nem lesz vele semmi baj, tünemény egészséges arcocskája van.

Sok-sok puszi!!!!!
Zsuzsa
 
 


Köszönöm szépen!!! :-)

Ildi
 
 


Köszönöm szépen!!! :-)

Ildi
 
 


Zsuzsa és Doki!


Nem tudom vagytok e még?

6 napom van a szülés kiírt időpontjáig, most vettem át a pozitív streptococcus agalactiae leletemet. utána olvastam a fórumon, szóval nagyjából minden tiszta.
A kérdésem azzal kapcsolatban lenne, hogy a vizeletemben lévő Gamma-GT 39 és az Alkális foszfatáz 773 (ez 3 szorosa a normál értéknek) értékek is ezzel függenek össze, vagy ez mást jelent?
Ha mást jelent akkor nagyon kell aggódnom?

köszönettel Zsófi
 


Sziasztok!

Nagyon örülök ,hogy foglalkoztok a témával.
14 hetes terhes vagyok,mióta megkaptam az eredményeimet
az interneten kóvájgok, hogy minnél több információt begyűjtsek
a baktériumról. /köszönöm a hasznos információkat/
Tegnap írt az orvosom augmentin duo-t nem tudtam mi miatt aggódjam jobban az antibiotikum szedésétől vagy a baktériumtól.
Megnyugodva olvasom, hogy mindenki bízik az antibiotikumos kezelésben./az orvosom is optimista/
Remélem szülésig én is megszabadulok tőle.,és semmi gond nem lesz a babával.
Zsófi /sokáig ültem a gép előtt és azon gondolkoztam mit írjak egy ismeretlen embernek/most sem vagyok okosabb!
Kívánok neked és babádnak jó egészséget,sok örömet, és boldogságot az életben!
Kérlek írj,hogy mi történt veletek!
üdvözlettel:Zsuzsa
 


Zsófi!

Remélem, nem késtem el.

Szia, ne haragudj, de 1 hétre leléptünk Balcsira így nem voltunk gépközelben. Dokit este majd megtámadom a leleted ügyében. Szülés közben (és ez Zsuzsának is szól) vénásan "jár" nektek antibiotikum!!!! Ha megtudjátok beszélni a kórházi gyerekorvossal kérjétek-követeljétek a babának is az antibiotikumot születés után megelőzésre!!! Születés után rögtön vegyenek a babáktól torok-fül és orr váladék tenyésztést így "biztosra" mehettek.

Zsuzsa!

Beszéld meg a dokiddal, hogy a SOTE I-en az egyik docens a hordozó mamáknak a 20. héttől minden hónapban 1 hétig Unazynt szedet a mamákkal, hogy csökkentse a baktérium csíraszámát! Sajnos ez a baci visszatérhet a hüvelybe a terhesség alatt többször is, mivel a vizeletben tenyészik. Ezért kell megismételni az antibiotikum adását ill. vénás antibiotikumot szülés közben és a már fentebb leírtakat a babának.

Inkább az antibiotikum, mint egy "kis" károsodás!!!!!!! Nem árt a babának. Életében úgyis fog kapni, Te is szedtél gyermekkorodban, mégis jól vagy!

Írjatok, kérdezzetek!

Zsuzsa
 
 


Szia Zsuzsa!

Köszönöm ,hogy írtál!
Azt szeretném kérdezni hogy :ha a babák császárral születnének kisebb lenne a veszélye a fertőzésnek?Nálam kimutatható volt a vizeletben és a méhszájon a hüvelykenetben nem volt.Ennek van valami jelentősége?
Olvastam a csíra számokról, az én leletemen nem volt feltüntettve.

Az orvosom lelki ismeretesnek tünik,az augmentin kúra után aug 22-én megismételjük a vizsgálatokat,/tünetmentesség esetén ami most sem volt/+ a 36 héten ismét kér tenyésztést.
Kicsit szomorú vagyok azt gondoltam,hogy az antibiotikum ha kiöli megszabadultam tőle.
De végig olvasva az előttem szólókat sajnos számolnom kell a terhesség alatt ,hogy visszajöhet.

Az érdekelne még ,hogy a nőgyógyászok miért nem kérnek szűrést családtervezés előtt.
Én elmentem hozzá és közöltem ,hogy babát szeretnénk a fogamzásgátlót abba hagytam és 2 hónap után első probálkozásra összejötta baba.
Jó lett volna tudni, hogy tiszta lappal indulhatok neki.
Sajnos erről a baciról nem halottam előtte.
Most sem találok semmilyen cikket a kismamáknak szóló lapokban , tájékoztatókban.
Nem riógatásnak, de úgy gondolom ,hogy többet kellene foglalkozni a várandósság alatt kialakulható "betegségekkel".

üdvözlettel:Zsuzsa
 


Szia Zsófi,

A laborleletedben talált Gamma-GT és Alkalikus foszfatáz emelkedés ( ez a vérből kerül meghatározásra ) emelkedése szerintem nem függ össze fertőzéssel. A Gamma GT emelkedése nem vészesen magas, az alkalikus foszfatáz 3-szoros értéke pedig követést igényel (azaz meg kell ismételni a vizsgálatot).
Vércukor eredményed jó volt ? A terhesség alatt a vércukor anyagcsere is változhat, ennek is lehet következménye az ALP emelkedése. Szerintem nem kell nagyon aggódni, de szüléskor / szülés után kell ellenőrizni.

A fontos az, hogy a szülés antibiotikum védelemben történjen. Ha az antibiotikum vénás beadása és a születés között nem telik el 4 óra, a babának mindenképpen kellene antibiotikumot adni. ( Én akkor is kérném ha eltelt a 4 óra )

Javasolt a gyermek fül, orr, vagy torokváladék tenyésztése, ill .fokozott megfigyelése, és bármely gyanús tünet esetén azonnal antibiotikum. (légzészavar, szopási nehezítettség, fokozott sárgaság, súlyos bágyadtság, köldökfertőzés)

Az antibiotikus kezelés nem árt a babának, de megmentheti az életét, vagy az egészségét.

Remélem nem késett el a válasz.

Üdv: Doki
 
 


Szia Zsuzsa,

A Streptococcus agalatiae a hüvelyben, végbélben és a vizeletben is előfordulhat. Egészséges felnőtteken nem okoz betegséget, így a hordozás tünetmentes.

A terhesség alatt a baktérium előfordulásának esélye növekszik, a várandós nők kb 1/3-ában mutatják ki.
A terhesség alatt a fertőzés elmúlhat, ill. kiújulhat.

A vizelet fertőzöttsége esetén az irodalom szerint a hüvely is fertőzött, de nem minden váladéktenyésztés eredményes.

A vizeletből kimutatott 10 a harmadikon baktérium esetén is meg kell adni a profilaxist. Ez egyébként a baktérium kimutathatóságának határa is.

Az USA-ban végeznek császármetszést Streptococcus B miatt.
Nem véletlenül mondták régen, hogy szerencsés aki burokban született. Az a baba nem találkozott a hüvely, végbél ill. hugyhólyag baktériumaival.
Ugyanakkor nem igazolt hogy a császármetszés jobb lenne mint az antibiotikus kezelés, ill. gyógyszert császármetszés esetén is kell adni.

A csládtervezéssel kapcsolatban teljesen egyetértek, én is ezt gondolom. Szerintem is jó lenne egy baktérium szűrővizsgálat a fogamzás előtt és nem csak a streptococcus, hanem esetleg más baktériumok miatt is.

Utolsó soraiddal is egyetértek, a wc ülőke alól kikandikáló torzszülött és gyermekeket riogató rajzfigurák helyett, melyek a hirdetett legújabb súrolószertől azonnal kimúlnak, értelmesebb lenne egészségvédő hirdetéseket mutatni a televízióban. De ez a fogyasztói társadalom következménye.

A kismamáknak szóló lapokat mostanában nem olvastam, de meg fogom én is nézni, hogy miket írnak.

Összegezve: ha valakinél kimutatták a Streptococcus hordozást, és a megfelelő antibiotikus kezelést megkapja, a babája nem lesz beteg. Remélem így lesz.

Sok sikert kívánok: üdv Doki
 
 


Szia Doki,

Köszönöm gyors válaszodat és biztató szavaidat.
Nagy segítség ez a "kissé szorongó "kismamáknak.
Ismeretlen érzésekkel állok magam is szemben,lassan 11 év telt el az első szülésem óta amit nem éppen felnőtt fejjel csináltam végig.Kissé nehéz szüléssel, de zavartalan terhességgel.Szép, okos és egészséges "nagylányom "van.
Sokáig nem is szerettem volna másodikat.
A mazsoltát fontolgattuk már egy pár éve, de a nem voltak meg a megfelelő feltételek.
A kiváncsiskodóknak mindig azt mondtam : az első korán jött, a második kései gyerkőc lesz.Na ez nem igaz csak a korkülönbség miatt.Még így is 30év alatt vagyok. /na nem sokkal/
Szóval szokom az aggódást, a túl misztifikálást, be pánikolok utánna meg kinevetem magam!
Hát igen ahogy "öregszik" az ember.
Remélem minden rendben lesz.
Üdv :Zsuzsa
 


Sziasztok!

köszönöm a válaszokat. közben beszéltem az orvosommal is, szerinte az alkalikus foszfatáz értéke azért magasabb, mert a baba nyomja az epémet, amit az elhelyezkedése és a viszketés, amit érzek (mostanában csökkent-szerencsére) is igazolni látszik.

köszönöm megnyugtató soraitokat, mindenképpen szeretném, ha a baba is kapna antibiotikumot. fogom kérni.

remélem jól nyaraltatok, mi nagyon várjuk már a szülést, igazából már naaaaaaaagyon itt lenne az ideje!!!

sziasztok
Zsófi
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: