Új privát üzeneted érkezett!

Szia Ági!

Persze, fiúnév nélkül nem megyek a kórházba. Még annyira nem bíztam el magam, hogy lány lesz. Majd ha a 36. héten is ugyanezt mondja, akkor talán...

Még lányos rucikat, rózsaszín csodákat sem vettem! Majd, ha megszületik.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Én is sokat olastam mostanában erről a baciról.Mivel nagyon aggódom(májusban egy vírus miatt kellett megszakítani a terhességem)és a 19.hétben járok ,szertném meegtudni,hogy mikor érdemes először szűretni és utána milyen időközönként??

Doki!

Az összefüggében van azzal esetleg,hogy az első babám születése után staphilococcus bacit mutattak ki a tejcsimben,komoly mellgyulladást kaptam(fel is kellett vágni kétszer is)szal lehet hogy túl laikus a kérdés,de van közte valami összefüggés vagy baci-baci,de semmi közük egymáshoz??

Köszi a választ!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Szia Panni!

Már volt valaha streptococcusod, vagy ettől függetlenül tartasz tőle? Én úgy tudom, hogy szülés előtt kell szűretni, és ahol protokoll, ott akkor is szűrnek.

Megkérdezhetem, hogy milyen vírus miatt volt terhességmegszakításod? Nálunk is volt izgalom, itt olvashatsz is róla, de szerencsére minden rendben van.
Ági

Kép
 
 

 
 

Szia Panni!


Túl vagy már az I. szűrésen? Gondolom, már igen, mert az AFP-t akkor nézik. Szóval nekem akkor történt az első tenyésztés, ami kimutatta a streptot.

Állítólag nem kell folyton "szűrögetni". Ha egyszer valakinél kimutatják, akkor az hordozónak minősül, és elég nehéz kiirtani!
De ha visszaolvasol, minden kérdésre választ kaphatsz!

Egy hete került sor a II. szűrésre (a 30. héten), melynek során a vizeletemből újból kitenyészett a baktérium. Most szedem az antibiotikumot rá. Hétfőn megyek kontrollra a laborba. Az utolsó szűrés a 36. héten lesz. Hogy ezután még csináltatnak-e tenyésztést, az még a jövő zenéje. Nem tudom.

Neked érdemes lenne most rámenni a dologra. Beszéltél erről a nőgyógyászoddal?

Jó éjt mindenkinek!

Kriszti

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Először is köszi a válaszokat!! :)

Ági!

Az az igazság ,hogy nem tudom,hogy volt -e valaha str.(mintha emlékeznék egyszer, hogy torokváladékból kimutatták).A staphilococcus az volt,az tuti.

B19,Parvóvírust kaptam el pont 6 hetesen(népi nevén Lepkehímlő).De sajna erről is minden orvos másképp nyilatkozott.Volt aki azt mondta teljesen veszélytelen(na ők azért elég tájékozatlanok voltak ebben a témában)de többen voltak akik azt mondták veszélyes lehet a magzatra.Végül a SOTE-n hallagattam egy genetikusra.Sajnos uh alapján nem lehett volna megállapítani,hogy megkapta-e mert pl.a vakságot,süketséget nem tudja az UH szűrni(mert ezeket is okozhat)Az az igazság,hogy a két egészséges gyerekünk mellé nem mertünk egy esetlegesen beteg babát vállalni...nevezhet akárki gyávának emiett,de ezt láttuk a legésszerűbb megoldásnak.Mivel nagyon könnyen teherbe esem,ezért is mertük megtenni ezt a lépést.A műtét után a következő hónapban már ismét terhes lettem hál'istennek.A testem tudta,hogy a lelkem csak így jöhet helyre.Mert a lelkem nagyon kikészült,senki nem akarta nálam jobban azt a babát,de nem akartam se a babának rosszat,se a családnak...
Na a lényeg hogy sikerült!!Hát gondolhatod,hogy a 12.hétig nem is engedtem a nagyfiam oviba,nehogy megint elkapjak valamit.Sajnos ez az egész azt eredményezte,hogy nagyon-nagyon-nagyon parás lettem,mindentől félek,harmadik gyerek lévén már simán kéne vennem a dolgokat és ez nam így van!!De aki átmegy ilyenen sztem mindenki így van ezzel,nem?!

Kriszti!

Én nem hiszem ,hogy túl lennék az első szűrésen,mert az AFP-kor csak azt nézték,legalábbis én nem tudok róla mást.Még az elején kérdeztem a dokit,ő azt mondta csak a végefelé szűri ő.Az elég??

Te az első szűrés után miután kimutatták szedtél gyógyszert?Vagy azt csak a végén kell?

Bocs nem nagyon van még időm visszaolvasni,de igyekszem!!!

Hali :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Szia Panni!

Sajnálom ami történt! Ezt a himlőt hogy lehet elkapni? Én megértem, hogy félsz most mindentől...én is ilyen típus vagyok, de remélem a következő várandósságom kevésbé lesz izgalmas. Én is a SOTE-ra jártam, nekem 17 hetesen derült, ki, hogy a közelmúltban volt egy CMV fertőzésem, de ettől többet nem tudtak, uh-on nem volt eltérés, bár mindent nem lehetett volna látni..ez is okozhat süketséget, pl. Engem összesodort az élet ott egy nagyon rendes genetikussal, akire nagyon hálás szívvel gondolok, mert emberi volt és támogatott és reményt adott, és egy másikkal is, aki 21 hetesen közölte velem, hogy ha ez az egész 8 hetesen derül ki,akkor javasolta volna a terhesség megszakítását....és elhangzott olyan is, hogy nem tudja, hogy ez a gyerek mondjuk fog-e hallani!!! 21 hetes voltam!!! Borzasztó volt!

Én azt gondolom, hogy ha a torkodban volt strepto, az azért más, mintha a hüvelyváladékban találják. Szóval szerintem nem kell aggódnod! Szerintem elég, ha megnézik szülés előtt! Nekem nem csináltak tenyésztést a várandóssaág alatt, pedig tudott volt a hordozás, csak a 36.héten volt. Ill. elég sűrűn történt mikroszkópos hüvelyváladék vizsgálat, de az ugye nem tenyésztés, ott azt látja, nincsenek-e elszaporodva bacik, gombák, nincs-e gyulladás, de -legalábbis így tudom- a baci fajtáját ezzel nem lehet meghatározni, csak pl hogy milyen csoportba tartozik..coccusok vagy pálcák..stb. De pl egy bakteriális hüvelygyulladást kimutatnak vele.

És az én dokim végig azt mondogatta nekem, hogy a strepto a normál hüvelyflóra része, és ilyen alapon 3 hetente tenyészthetnék, hogy épp jelen van-e... :roll: Nem tudom, Doki Ti mit gondoltok erről??

Kép
 
 


Ági!

Meg tudom érteni a történeted...nekem is nagyon nehéz volt.Velem is nagyon rendesek voltak a SOTE-n,és mivel én pont az elején voltam(6.hétben)és látták hogy van már két gyerekem,ezért is javasolták a megszakítást,de rám bízták a döntést,mert nem tudtak semmit sem garantálni,sem azt hogy 100%-ra beteg lenne,sem azt,hogy 100%-ra semmi baja nem lenne.

Amúgy ez a himlő egy ártalmatlan betegség,legalábbis gyerekekre ártalmatlan,még oviba is járhatnak vele,mivel amikor kijönnek a pöttyök már nem is fertőz.Úgy kezdődik ,hogy mint egy pillangószárny,olyan alakban lesz az ember arca piros az áll és a halánték között.Aztán egy nagyon enyhe láz(max.37,5-38)és rá kb.5 napra rengeteg apró kiütés először a mellkason,majd az egész testen végig.A kiütések megjelenése előtt 3 héttel fertőz!
Felnőttek amúgy nagyon ritkán kapják el,én is csak azért mert terhes voltam és köztudott,hogy ilyenkor egy kicsit legyengül az immunrendszer.Én először rózsahimlőre gyanakodtam(mert nem voltam,és az is nagyon veszélyes terhesekre)aztán kiderült hogy be vagyok arra oltva.

Amúgy ez a lepkehimlő is meg más is a terhesség előrehaladtával egyre veszélytelenebb.Neked is azért volt jó esélyed, hogy nem lesz beteg a babád,és nem is lett.A barinőm is 20 hetesen kapta el ezt a himlőt(mert itt sajna Gödöllőn nagyon terjedt tavasszal)ráadásul ő lombikos volt(4.)de nem lett semmi baja a kislányának(most 3 hónapos).

Örülök hogy nem lett semmi baja a kislányodnak!!! :lol: :lol:

Sajna aki ilyeneken átment, mindig aggódósab lesz ezek után..

Köszi az infót,beszélek a dokimmal!Mondjuk az mondta, hogy a végefelé tutira csinál!De nekekm van sok ismerősöm akiknél még nem csinálják?!Azért ez elég gáz ha ilyen problémákat okozhat,nem?!


Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Szia Panni!

Én úgy tudom, az I. szűrés alkalmával a terheseknek vért, vizeletet, hüvelyváladékot kell adni. Ez mindenkinél pont a betöltött 16. héten kell, hogy történjen az AFP miatt, mert utána az érték csak emelkedik és nem ad pontos képet. Mikor megvan az összes eredmény, azzal kell menni a nőgyógyászhoz UH-ra.

Nálam így volt ez 8 éve is. Voltál vérvételen?

Amikor kitenyészett a baci az I. szűrés alkalmával, utána írtak fel antibiotikumot, és amikor azt beszedtem, újból küldtek vizeletet adni a laborba. Ez szerencsére negatív lett.

Most a II. szűrésen ugyanígy történt minden azzal a kivétellel, hogy most duplán vettek vért 1 óra különbséggel a vércukormérés miatt.

Olvastam a neten olyan dokiról, aki a terhesség alatt nem foglalkozik vele, csak a végén, a szülésnél ad antibiotikumot.

Én is nagyon izgulok miatta, de optimista vagyok és bízom benne, hogy minden jól alakul.

Kriszti

Kép

Kép
 
 


Sziasztok Lányok! :lol:

Nagyon beindultatok pár nap leforgása alatt, csak kapkodjuk a fejünket Dokival. :D

Kis türelmet kérek, mert én már nem nagyon akarok hozzászólni, olyan szférákba emeltétek a beszélgetést :shock: , hogy jobb ha Doki válaszol. :lol:

Egy biztos, streptococcusokból Dunát lehetne tekeszteni. Ami a babákra veszélyes és amiről itt diskurálunk az a B csoportos Streptococcus Agalactiae (ha jól írtam). Tehát sokféle strepto van A csop. B csop. C csop. stb. és azokon belül is ezer féle.

Panni,

Ha nagyon félsz (ami érthető), kérj vizelettenyésztést a körzeti orvosodtól. Vizeletből is kimutatható a strepto. Ez nem sima vizeletvizsgálat, hanem steril tartályba kell pisilni és azt különböző táptalajokon tenyésztik, van-e benne baktérium.


A többit Dokira bízom! :lol:
Lilka
 
 


Lilka!

Köszi szépen az infót!!Megpróbálom megcsináltatni,bár ebben a mostani összekuszálódott egészségügyben nem biztos,hogy csak az én aggodalmamra megcsináljk... :cry:

Kriszti!

Biztos hogy nem volt ilyen vizelettenyésztésem amikor az AFP volt,akkor csak vérvétel volt,más nem.Egyébként erre felénk ez a módi,egyik babámnál se volt ilyen.És most írja is Lilka hogy hogy is megy ez...

Biztos jól alakul minden nálatok!! :wink: :lol:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Tegnap este letelt az antibiotikum, így holnap reggel megyek a laborba újabb vizeletet adni.

Lilka, Doki! Remélem, nem korai, hogy holnap megyek. A védőnőm azt mondta, mehetek már hétfőn is.
Szerdára talán már meg is lesz az eredmény.

Nem tudom, hogy ezek a szűrések hogy mennek. Ahány ház, annyi szokás. Mindenesetre nálunk így történik. Akkor Panni neked kell kézbe venned a dolgot, ha ki szeretnéd deríteni.

Kriszti

Kép

Kép
 
 


Kriszti!

Hát igen,én veszem kezembe a dolgot az biztos.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!!!

Panni,latom ide is beneztel :D Szerintem nyugodtan kerd a dokidat,biztos hogy megnezi a streptococcust is...De ne izgulj,minden rendben lesz... :D

Agi!!!Koszonom egyre jobban vagyunk es ,,elmeletben''mar nagyon tervezzuk a babat.A tokeletes lelkiegyensuly(ha egyaltalan van ilyen) meg varakoztat kicsit magara,de mar nem engedem sokaig!!!!Ami tolem telheto mindent megteszek,mar csak egy jo orvosra van szuksegem,akiben a tortentek utan teljesen meg tudunk bizni.De ugy tunik most van egy a lathataron :D

Martyr:10 napos infuzios antibiotikum kezeles utan 2 honap kulonbseggel neztek kenetet,vizeletet,mikrobiologus is vizsgalt es minden esetben teljesen negativ volt az eredmeny.Ezert vagyok tanacstalan,mit jelent az ha valaki hordozo.A bakterium csak allapotossag alatt johet ismet,vagy ha valaki hordozo,altalaban jelen van es ezek a vizsgalatok kimutattak volna...

Koszi a valaszokat elore is....
 
 


Szia Rillisz!


Igazából ennyire nem értek hozzá. Sőt... De gondolom, hogyha valakiben benne van a baktérium, akkor mindenkor jelen van, és az ki is mutatható.

Azt írod, nálad minden negatív, akkor rendben vagy!

Mikor nálam először kitenyészett - 16. héten - a vizeletemből, utána szedtem én is antibiotikumot, majd rövidesen kontroll következett, ami negatív eredményt adott.

Most legutóbb - a 30. héten - újból kitenyészett a vizeletből. Ötnapos antibiotikumszedésen vagyok túl, talán holnap lesz meg az eredmény. Kíváncsi vagyok.

De lehet, hogy ezeket már fentebb leírtam.


Kriszti

Kép

Kép
 
 


Szia Kriszti!!!
Drukkolok hogy holnap jo eredmenyeket kapj!!!Ezek szerint jo kezekben vagy es folyamatosan nezik a dolgot.Azt hiszem ez a legfontosabb!!!
Szeretettel:Rillisz :D
 
 


Sziasztok!

Én ha jól értelmezem, akkor ez a baci bármikor újra felütheti a fejét, ha már valaha volt. Talán mindvégig "pozitív" csak olyan alacsony csíraszámban, hogy a tenyésztés eredménye nagatív, s aztán újra elszaporodhat?
Doki, Lika!!!! Segítség! Mi csak itt elmélkedünk, gyertek a tényekkel, légyszi!! :D

Kép
 
 


Sziasztok!


Igen, Ági, valószínűleg így van, ahogy írod.

Ma olyan szörnyűt álmodtam. Olyan hülyeség, de azért leírom: voltam egy doktornőnél, aki streptococcus elleni oltást adott. Aztán valamivel később mondtam meg neki, hogy én hordozó vagyok és terhes is. Erre azt felelte, hogy akkor ezt jól megcsináltam, mert a babám meg fog halni! :cry:

Jó volt felébredni :?:

Kép

Kép
 
 


Kriszti!

Már annyit foglalkozol sajna ezzel és aggódsz(persze megértelek),hogy azért álmodtál ilyet!!Gondolom,hogy jó volt felébredni és hesegsd is el ez ezeket az álmokat!!

Minden OK lesz!!++++++++++++++++++++++ :lol: :lol: :lol:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Szia Panni!


Sajnos, ahogy közeledik a vége, egyre többet morfondírozok rajta. Látod, még éjjel sem tudok pihenni. Talán ma délelőtt lesz kész a vizeleteredényem, azért is izgulok. Ha pozitív, akkor biztos újabb antibiotikumkúrára fognak. Attól is tartok, hogy ez a sok gyógyszer ártani fog.

Köszi a biztatást!

Kriszti

Kép

Kép
 
 


Szia Ági!

Igen, sőt lehet álnegatív is az eredmény....

Martyr!

Kérlek próbálj meg megbízni a dokidban és az intézményben ahol szülni fogsz. Ha figyelik a babát, ellátják stb. nem lesz baj.

Az antibiotikumtól ne félj!!! Annyit és úgy szedsz ahogyan elő van írva.

Lányok!!!!

A türelmeteket kérjük, mert most sokminden összejött a gyerekek körül.:(

Lilka
 
 


Sziasztok!

Lilka: Köszönöm a biztató szavakat, sokszor jól jön! Próbálok bízni, de egyben félek is.

Most tudtam meg az újabb kontroll eredményét: negatív lett. :) Így majd legközelebb a 36. héten kerül sor szűrésre.

Ha a történteket nézem, szerintem megint ki fog tenyészni, újból kapok gyógyszert rá, stb. De még vajon a szülés előtt közvetlenül küldenek-e tenyésztésre? Azt hiszem, nem lenne rossz.

Lilka, türelmesen várunk rátok :!:

Kriszti

Kép

Kép
 
 


Kriszti!

Szuper hogy negatív lett!!Ez most a lényeg,ennek örülj!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Szia Kriszti!!!!! :D

Ez igazan nagyon jo hir!!!!! :D Csak otletkent irom(nekem is egy orvos es egy ismeros mondta )hogy allapotosan jobb ha csak zuhanyozik az ember es nem furdik a sajat kadban sem.Sokkal higienikusabb.Gondoltam elmondom,soha nem lehet tudni eppen mi segit....
Viszont mostmar probalj kicsit megnyugodni,mert az is fontos am,hogy elvezd ezt a szep allapotot!!! :D

Lilka,Doki!!!Persze hogy varunk,csak nyugodtan kessetek a valasszal,majd ha van idotok ugyis tudjuk hogy irtok!!! :D

Panni!!!!
El sem hiszem hogy lassan 20 hetes vagy!!! :D Annyira emlekzem a masik topicbol mikor bejelentetted hogy pozitiv lett a teszt!!! :D Hogy rohan az ido...Irok Neked privit :wink:
 
 


Sziasztok Csajok!


Örülök, hogy Ti is örültök velem együtt...

Tegnap bogarat ültettek a fülembe: azt olvastam az egyik fórumban, hogy nem szabad ömlesztett, ill. penészes sajtokat, mint pl. camambert enni. Én egyszer-kétszer beleharaptam a camambertbe, remélem, nem lesz tőle semmi baj. De Medve sajtot elég gyakran fogyasztok. Szerintetek a Medve vagy a Karaván is beletartozhat ebbe a tiltott kategóriába?

Írták még, hogy májpástétomot sem ajánlatos. Hát én előszeretettel eszem a májkrémeket is.

Én is zuhanyozni szoktam. Erre az elején felhívták a figyelmem, hogy fürödni nem szabad, mert vérbőséget okozhat.

Veletek mi újság? Írjatok!

Kriszti

Kép

Kép
 
 


jaj, Lilka! Bocsi, :oops: :oops: nem akartalak Titeket siettetni, inkább csak érzékeltetni, hogy fontos nekünk a Ti véleményetek, szakmai tudásotok!! Remélem nincs nagy baj a gyerekekkel...gyorsan oldódjon meg minden!!

Martyr, szupi, hogy negatív lett az eredményed! Szerintem ha a 36. héten még csinálnak tenyésztést, akkor már nem igen fognak szülés előtt...nem?Hiszen szüléskor mindenképp úgy kell kezelniük, mintha pozitív lenne az eredményed, tehát így is úgy is kell kapnod gyógyszert neked is és a babát is el kell látniuk ilyen szempontból!
Én is így tudom, hogy nem szabad enni penészes sajtokat, de ez csak a Camambert, szerintem, a többit eheted, májas dolgokat-a méreganyag miatt, mármint hogy ugye ez az állat méregtelenítő szerve, ill olyanokat sem ajánlatos amiben az állat bőre van, bőrkéje.
Meg nyers húst, zöldség-gyümi nagyon megmosva csak, ja és lágy tojást sem. Aszem ennyi. Fú, én nagyon rá voltam erre parázva, annyira mostam mindent, mielőtt megettem, kicsit azt hiszem túlzásba is vittem, de talán érthető volt... :cry:

Kép
 
 


Rillisz!

várom a privit! :lol:

Kriszti!

A Camembert én is hallottam,az elsőnél betartottam,a másodiknál abszolút nem,most meg megint betartom :)
A májpástétomot nem is tudtam,én is imádom a borjúmájast,de a méreganyag miatt tényleg...na majd kicsit visszaveszem.Ne aggódj ,nem lesz semmi gond!Pozitív hozzáállás!!!! :lol: +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Szia Ági,

Okt 29-i kérdéseidre válaszok.

Ismert hordozás esetén kiindulhatunk abból, hogy mindig volt, van és lesz baci. Ilyenkor is előnyös időszakonként antibiotikumot adni, például 1 hét antibiotium és 4 hét szünet az 5. hónaptól. Utolsó kezelés szülés előtt kb 1 hónappal.

Az együtt fürdés:

Kádban, 6 hónapos kor után én engedném.

Üdv,
Doki



nká
 
 


Ági,
A kérdések okt 24-ről, nem 29-ről.
Üdv:
Doki
 
 


Kedves Rillisz!

Kérdés okt 25.

Hordozó az, akiből valamilyen kórokozó kitenyészthető, de az adott egyént nem betegíti meg. Streptococcus agalatiae hordozás a terhes nők között magasabb arányú mint a nem terhesekben.
A terhes nők kb 30 %-a hordozó.

Üdv:
Doki
 
 


Szia Martyr,

Kérdés okt 5.

A gyermekorvos által javasolt ellátás teljesen megfelelő. Ez egyébkénk megegyezik az eben a topikban korábban leírt szakmai elvekkel.

Üdv:

Doki
 
 


Szia Rillisz,

A hordozás kimutathatóságához hozzáteszem:

A hüvelyváladék, széklet és vizelettenyésztés együtt zárja ki a baktérium jelenlétét.

A hüvelyváladék tenyésztését végzik leggyakrabban. A vizelettenyésztés is elterjedt.

A szakmai irányelvek szerint szövődménymentes terhességben szűrés ma Magyarországon nem kötelező, csak ajánlott. Sokan nem is végzik.
Üdv:
Doki
 
 


Kedves Mindenki,

A hordozó nem jelenti azt, hogy valaki egész életében hordozza az adott kórokozót, de az hoszabb ideig, pl. hónapok, jelen van szervezetében betegség nélkül.

Így lehet, hogy valaki aki nem volt hordozó korábban, a terhesség kapcsán hordozó lesz. Sőt ez biztos, hiszen terhesek között magasabb a streptococcus hordozás aránya.


Akinél előző terhességben kimutatták a streptococcus agalatiae kórokozót, azt a későbbi terhességek során is célszerű hordozónak tekinteni.


Ha az előző terhességben streptococcus fertőzése volt a babának, a következő szülés antibiotikum védelme KÖTELEZŐ. Akkor is ha 15 negatív tenyésztése volt.


A szájban kimutatott streptocoocus agalatiae is lehet veszélyes. De ott általában A csoportú streptococcus található, nem streptococcus agalatiae.


A staphylococcus kimutatásának és a streptococcus aglatiae hordozásnak nincs köze egymáshoz.


A lepkehimlő okozta magzati károsodásnak utána kell néznem.


A streptococcus agalatiae okozta betegég és annak kezelési elvei a topic eleje felé le vannak írva. Érdemes visszalapozni. Tényleg sok hasznos információ van ott.


Fürdés: Forró vizben ülés alhasi vérbőséget okoz, így fokozza a koraszülés veszélyét. A zuhanyzás nem okoz ilyen mellékhatást.


A májételekre általában igaz, hogy sok bennük a káros anyag, mert azt a szervet az állat is méregtelenítésre használta. Emellett gyorsan romlandó étel. Fogyasztása nem tilos, de mellőzése okos diétás döntés.


Azt hiszem utolértem a témákat.

Üdv:Doki
 
 


Doki, köszi a sok választ!

Akkor egyet értetlenkedhetek még: ha jól értem, akkor hordozó valaki, ha pozitív a tenyésztése....de mondjuk nekem a várandósságom végén már negatív volt, és mondjuk ha kb 1 év múlva is negatív, akkor én már nem vagyok hordozó? Bocs, ha nagyon értetlen vagyok! :oops:

És még annyi, hogy akinek ezt nem csinálják az 5. hónaptól, hogy 1 hét antibiotikum, utána szünet...szóval ha nekem erre mondjuk nem hajlik a dokim...ez nagyon fontos? Elég ha mikroszkópban megnézi, látja, ha a "coccusok" nagyon el vannak szaporodva? Mert nekem nem akart tenyésztést csinálni közben, csak mikroszkópban nézte meg a kenetet. És tenyésztés csak a 36. héten volt. De hála Istennek így sem lett baj.
Még egy: Lilka Neked minig pozitív volt várandósság alatt a tenyésztés, s akkor kaptál antibiotikumot, vagy már nem is tenyésztettetek, csak szedted megelőzés miatt?

Bocsi, hogy ennyit kérdezek...telhetetlen vagyok, mi? :oops: :)

Kép
 
 


Szia Ági,

Már nem vagy hordozó. Később még lehetsz.

Ha valaki hozzáértő mikroszkóppal nézi a kenetet, a baktériumok felismerhetőek.

Így tapasztalt kézben a mikriszkóp is jó eszköz.

Ha nem volt panasz, a mikroszkópos vizsgálattal az orvos nem látott baktériumokat, akkor elég gondosan járt el.

Van olyan ajánlás mely csak a 36. héten kéri a tenyésztést.

Ő ezt is kérte.

Az antibiotikus kezelés csak akkor kell, ha már volt betegség előző babánál, vagy súlyos fertőzés áll fenn.

1 db mikroszkópos hüvelykenet vizsgálat kötelező lenne a terhesség alatt.

Lilka második terhességében az első gyermek betegsége miatt kapott antibiotikumot, biztonságból.

Üdv: Doki
 
 


Sziasztok Kedves Lilka es Doki!!!!

Nagyon koszonom en is valaszaitokat,tudom nem lehet konnyu harom gyerek mellett masok problemaival is foglalkozni...
Meg egyszer koszi es minden jot kivanok Nektek!!! :D
Szeretettel:Rillisz
 
 


Köszönöm szépen a választ!
Az orvosom PROFI a mikroszkópos vizsgálatban, ezt tudom! :)

Annyira jó, hogy vagytok, tényleg, ahogy Rillisz is írta, s van gondotok mások problémáira is!

Ági

Kép
 
 


Sziasztok!


Végigolvastam mindent. Szeretném én is megköszönni a válaszokat Dokinak és Lilkának! Nagyon kedvesek vagytok!

Még kérdeznék valamit:

Nálam ez így rendben van, hogy kitenyészett a baci az I. és II. szűrésen is, utána antibiotikumot írtak? Ha a III. szűrésen - 36. héten - is kitenyészik, és újból ugyanez lesz az eljárás, akkor ezután elegendő már csak a szülésnél kapnom az antibiotikumot?

Az jelent pozitívumot, hogy a hüvelyváladékban idáig nem volt?

Jó éjt mindenkinek!

Kriszti

Kép

Kép
 
 


Doki és Lilka!

Én is köszönöma válaszokat! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Kriszti!

Kórházi benntartózkodásról:
Ha a babóval minden rendben lesz, 1 napot sem kell ráhúznotok. Kislányom, Enikő az első napokban elég rosszul volt, de 7 napos antibiozikumos kezelés után jöhettünk haza. De tényleg ne félj ennyire, nem lesz semmi bajotok. 1:1000-ből, az elég jó arány, nem? És ha mégis lenne valami, akkor is valószínűleg helyrehozza a gyógyszeres kezelés. A mostani Kismama magazinban is van egy cikk a Strepto B-ről, végre kezdenek vele szélesebb körben is foglalkozni.
Őszintén szólva, ha így utólag belegondolok, akkor döbbenek rá mindig, hogy milyen szerencsénk volt. Merthogy abban a cikkben pl. azt írták, hogy a fertőződött babák egynegyede nem éli túl a betegséget az antibiotikumos kezelés ellenére sem,
De veletek biztosan minden rendben lesz. Gondolj erre. És szorítok nektek, hogy így legyen.
Üdv.
Franciska

Kép
Kép
 


Kedves Kriszti!

Már korábban írtam:
A szüléskörüli antibiotikumot adni kell, a terhesség alatt bármikor a vizeletből kitenyésző B csoportú Streptococcus esetén, bármilyen kis csíraszám, 10'3 esetén is. Akkor is kell a szüléskörüli antibiotikum, ha később a hordozás megszűnik !!!!!!!

Az, hogy a hüvelyváladékban nem volt, nem előny. A vizeletben jelen van, ez most a veszély. A gyógyszer a szülés körül kell !!!!!


Kedves Kriszti és Franciska!

A Kismama újság cikkét nem olvastam.

De:
Megfelelően adott szüléskörüli antibiotikum kezelés mellett a legkisebb a fertőzés veszélye. Gyakorlatilag biztosan kivédi a baba fertőzését.

A fertőzött babák harmada-negyede hal meg a betegségük alatti antibiotikus kezelés ellenére. Ez az arány a beteg gyerekekre vonatkozik, nem a szüléskörüli antibiotikus kezelésre.

Vagyis a kialakult betegség ellátása nehezebb mint a megelőzés.

Üdv: Doki
 
 


Kedves Doki!


Ismét köszönöm a válaszokat.

Találtam elég sok mindent a bacival kapcsolatban a neten. Pedig már megfogadtam, hogy többé nem kutakodok utána. Van egy 2005-ös Kismama cikk, ami szintén ezzel a kérdéssel foglalkozik. Mit ne mondjak, elég elkeserítő dolgokat olvastam.

Azt írják, hogy a kezelések ellenére is meghalhat a baba. Vagy később is kialakulhat agyhártyagyulladás...

Már azt hiszem, erről is volt szó korábban: ha császármetszéssel születik, akkor kisebb a fertőződés esélye?

Nem szokták az orvosok ilyen esetben a műtétet előnyben részesíteni?

Ez kész agyrém :!: :!:


Kriszti

Kép

Kép
 
 


Szia Kriszti !

A császármetszés önmagában nem biztos , hogy elég lenne megelőzésre, mert ez a baktérium a magzatvízbe is bejuthat. Így antibiotikus kezelés akkor is kell.

A késői betegség alapja valószínűleg az, hogy a baba is hordozóvá válik, majd később például egy léguti betegség aktiválja a baktériumot. Így, ha a hordozást megakadályozzuk, az a késői betegséget is jó eséllyel kivédi. :D

Megfelelően gondos kezelés esetén nem lesz betegség. :D

Ha az agyhártyagyulladás kialakult, a gyermekek 1/3-a meghal, 1/3-a súlyos beteg lesz. Ezért kell megelőzni.

Üdv:
Doki :D
 
 


Kedves Doki!

Nálunk volt "kialakult betegség". Enikő már méhen belül megfertőződött és légzési nehézsége, nagyon szapora légzése volt. Igazából ennyit tudok. Keringési problémái úgy tudom nem voltak. Az első napon romlott az állapota, de erősebb és kétféle antibiotikum hatására hamar jobban lett. Szóval, mi a szerencsés egynegyedhez tartozunk. Igazából bele sem gondoltam akkor, hogy mi is lehetett volna, ha rosszabbul alakul. Akkor és ott a kórházban csak arra koncentráltam, hogy Enikőnek a lehető legjobb legyen és minél többet lehessünk együtt. Mivel őt nem hozták hozzám, a császár utáni napon "felpattantam" és amilyen gyakran engedtek, bejártam hozzá a csecsemőosztályra szoptatni. Már nem emlékszem pontosan, azt hiszem, 3 napig figyelték meg szigorúan, utána szopizni már kihozták hozzám. Szóval nálunk a császár sem jött be, merthogy mint utólag kiderült, Enikő már méhen belül fertőződött - a tenyésztés eredménye (a 4. napon) pozitív lett.

DE! Kriszti!
Ez olyan ritka, hogy szinte esélytelen, hogy bajotok legyen. Tényleg ne aggódj ennyire.

Kép
Kép
 


Ja, és mégvalami...
A kismama cikkéből azt szűrtem le, hogy az anyának szülés közben adott antibiotikum 3-4 óra alatt jut át a méhlepényen a babához.... Ez így van, Doki? Mert ha igen, akkor Encsinek abból a gyógyszerből nem jutott... ugyanis nagyon gyors volt minden: 6-kor ébredtem 4 perces fájásokkal, 7 körül 3 ujjnyi méhszájjal vittek le a szülőszobára, fél 8 körül már 4 ujjnyi volt és kb. ekkor kaptam a szurit. Viszont 9-fél 10-re kiderült, hogy a baba egyáltalán nem akar "lejjebb jönni", nem illeszkedett be a szülőcsatornába, így sürgős császár lett belőle, ami 10-re már le is zajlott. Úgyhogy kb. 2 órán át volt még a pocakomban Enikő a szuritól számítva. Leht, hogy nem is ért el hozzá a gyógyszer....

Kép
Kép
 


És megint valami eszembe jutott: a lánykámat újra is kellett éleszteni, mert ugyan felsírt, de utána "elszállt" és 1 percnyi ballonos lélegeztetésre szorult. És most gyönyörű és egészséges. Azért elvittem egy neurológushoz, aki megerősítette, hogy minden oké. Sajnálom, hogy Zsombinál nem így alakult...

Bocs, hogy ennyit írtam.

F.

Kép
Kép
 


Kedves PFranciska és Kriszti!


A méhen belüli fertőzésre utaltam azzal, hogy a baci bejuthat a magzatvízbe. A magzatvíz a baba közvetlen környezete a méhen belül van, így annak fertőzöttsége a magzat fertőzöttségét jelenti.
Így ha a fertőzés már a születés előtt fenáll, azt nehéz kivédeni. De ilyenkor a tüneték gyorsan kialakulnak és szerencsére általában nem olyan súlyosak, mint pl. agyhártyagyulladás esetén. Így az ilyenkor adott antibiotikum szinte biztosan megmenti a babát. Szerencse, hogy az orvosok megfelelően jártak el, így megmentették Enikőt. Jó, hogy volt csecsemőosztály az ellátó intézményben. Az én értelmezésemben a "nem lesz beteg" azt jelenti, hogy nincs maradandó károsodás, még ha voltak is tünetek. Ez lenne a fő cél.

A vajúdás alatt megkezdett antibiotikum akkor hatékony, ha kb 4 óra eltelik a kezelés megkezdése és a születés között. A vénás antibiotikum azonnal a keringésbe kerül, de a hatását is ki kell fejtenie. Nem az fontos, hogy antibiotikum legyen a baci mellett, hanem, hogy gátolja a kórokozókat. A kezelés célja nem csak a baba kezelése, hanem a hordozás megelőzése, vagyis annak megakadályozása, hogy a baktérium a születő babát megfertőzze.
A babának is kell születése után gyógyszert adni. A tenyésztést azért végzik, hogy a fertőzést kizárja. Ha ez pozitív a kezelést tovább kell adni. Kb 7 napig. De feltételezem, hogy ezt a kezelőorvosok tudják.

A megfelelően gondos kezelés szüléskörüli antibiotikus kezelést jelent. Ez az anyának szülés előtt és alatt, a babának születés után adott gyógyszert jelent. Így a legkisebb a fertőzés veszélye.
Ezenkívűl természetesen fontos a baba állapotának a megfigyelése is.

Akinél már volt kialakult betegség, következő baba születésénél a szülés előtt, alatt, és után adandó kezelés kötelező.

Üdv:
Doki
 
 


Szia Doki!

Kösz a válaszokat!
Igen, szerencsénk volt. És a kórházban megfelelően jártak el. Én is nagyon féltem Encsi születése előtt ettől a bacitól, pedig nem is tudtam annyit róla, mint most. A legtöbbet tőletek tudtam meg. Köszönöm.

Kép
Kép
 


Hello!

Lehet hogy oltári nagy hülyeséget kérdezek,de a Strepto.B-nek van valamilyen kézzel fogható tünete??Úgy értem nekem visszatérő viszektésem van ott lennt...mostmár komolyan veszem és csüt-ön leveszi a dokim a mintát.Lehet hogy semmi bajom,legalábbis semmi komolya mert ilyenkor tudom hogy felborul a hüvelyflóra,de legalább akkor megnyugszom.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Panny!

Nekem is okozott tüneteket, hasonlókat, mint nálad, s így derült rá fény először-akkor még nem voltam várandós. De én úgy hallottam, hogy sokszor nem is okoz panaszt.
De majd kiderül, ha lesz tenyésztés, de nyugi!

Kép
 
 


Szia Panny!

A viszketést nem a strepto okozza :) , hanem valamilyen gomba :( (csak hogy ne legyen egyszerű az életünk). A strepto maximum egy "kis" folyást csinál és ha nagy a baj fenyegető koraszülést, de az más tünet.

A strepto "sajnos" nem okoz igazi tüneteket. Pont ez a baj vele, hogy észrevétlen jelen lehet terhesség alatt.

Lilka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron