Új privát üzeneted érkezett!

Szia trixike1993,
Nekem az 5. Héttől 2 hétig volt barnázásom, eleinte nekem a hasam is fájdogált, mintha meg akarna jönni.
Ha nagyon vérzel szerintem hívd fel a dokidat, attól függetlenül, hogy fáj vagy nem. Inkább egy plusz hívás, mint hogy idegeskedj. Én is nagyon meg voltam ijedve, rögtön mentem is az ügyeletre, de minden rendben volt a babával. Ma már 16+2 hetesek vagyunk. Azóta nekem többen is mondták, hogy valószínű beágyazódási vérzés volt.
Szóval kitartás!! Majd írj, hogy mit mondott a doki!!
Szép napot!!
melcsi83
Németország
 
 


Sziasztok! En 8+4hetes vagyok es tegnap elontott a ver! A 6.hettol mar utrogestant szedek es rosszul is vagyok ezert sokat pihentem megis minden elojel nelkul eros elenk piros darabos verzes jott.megijedtunk m mar vt egy spontan vetelesem otthon es ez ugyanolyan verzes volt csak nem voltak gorcsok es ugyanugy a 9.heten mint most.hivtam a dokit gyors ultrahang es a baba megvan szivhangja van.most 4nap korhaz fekves es utrogestan.nem tudom mitol lehetett.sokat olvastam itt a mehlepeny rossz elhelyezkedeserol.valakinek van hasonlo tapasztalata, amit megosztana? Az elsot csaszarral szultem,olvastam,h a hegen is rossz lehet a tapadas.
 


Sziasztok
De jó, hogy idetaláltam. (Vagyis nem jó, hogy ilyen topikba kell írnunk, de ... legalább nem vagyok egyedül)
Ma vagyok 8+2 hetes (embrió mai mérete szerint 8+3, de lombikos baba szóval pontosan kiszámolható). Szinte napra pontosan 2 hete volt már vérzés. Nem kevés. Akkor is kórház, vizsgálat, ultrahang. Minden ok, nem tudni mi okozta.
Ma megint elöntött a vér. De félelmetes mennyiségben. Azonnal kórház, doki ultrahangon megnézte, minden ok, picur szépen fejlődik, szívhang is van. Infúziót kötöttek be, kaptam jó adag progeszteron pótlást is injekcióban. Crinone zselét használok egyébként már több, mint 2 hónapja (és nagyon utálom, de lombiknál bevett módszer). Meg most kaptam extra extra progeszteron tablettákat is.
A vérzés azt hiszem közben minimálisra csillapodott. Félve megyek mosdóba :-(
Az én dokim nem tudta egyértelműen megmondani, hogy miért van a vérzés. Csak tippelt, hogy a beültetett, de meg nem indult embrió (mert hármat kaptam és egy babácskám van) búcsúzott ilyen módon.
Én úgy tudom, hogy a méhlepény később okozhat ilyen gondokat. De persze pontosan nem tudom én sem :-(
Remélem, hogy csak ijesztgetés ez a vérzés. ...

Lilypie Pregnancy tickers
 
 

 
 

Megijedtem. Nem tetszett a barna, sogort hívtam, kocsi jött, kórházba be.depestibeen voltam. Új minden rendben 17 mm elő baba, dobogott a szíve,,láttam. Többen voltak ma ilyen tunettel. De minden rendben. Pisi.

Lilypie Premature Baby tickers
Lilypie Maternity tickers
 
 


Bocsi nem ide akartam. De ide illik. Nekem pozitív volt a vége.

Lilypie Premature Baby tickers
Lilypie Maternity tickers
 
 


Sziasztok,
jár még erre valaki...? 
Alacsony a progeszteron szintem, és már nem huszonéves vagyok. Még a télen elkezdtem barátcserjét szedni, attól megszűnt a ciklus előtti barna pecsételés. 
Kedden pozitív lett a teszt, aznap kellett volna megjönnie, de meg sem vártam, hogy kimaradjon, annyira erősek voltak a tüneteim (émelygés, mell- és alhas-feszülés).
Egyből (másnap) rohantam (privát) dokihoz, mert progeszteron aggasztott.
Azt mondta, csináltassak vérképet, nézessem meg a progeszteront, és ha alacsony, majd ad gyógyszert.
Tegnap együtt voltunk a párommal, utána kicsi rózsaszínes valami jött ki belőlem. Ma elkedztem vérezni rendesen, mintha menstruálnék, annyi csak a különbség, hogy nem görcsöl a hasam, pedig mindig szokott.
(Ja, prog. szintet nézetni csak ma jutottam el, mert csütörtökön szabin volt a háziorvosom, a helyettes aznap már nem rendelt, csak pénteken, és ő mondta, hogy prog-t nem néznek szerinte, így ma mentem el privát laborba.)
Délután, mikor elkdezdtem vérezni, még pozitív volt a teszt, de gondolom, csak azért, mert még nem ürült ki a HCG a szervezetemből, de ennek a terhességnek gondolom annyi, vagy szerintetek van még esély?
feketehaju
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok! Igaz meg csak három napja késik meg tesztet nem csináltam és most jelentkezett barna folyas de nem jott még meg és nem is faj semmim szerintetek lehet baba a dologban? Válaszokat előre is köszönöm
 
 


Sziasztok! Igaz meg csak három napja késik meg tesztet nem csináltam és most jelentkezett barna folyas de nem jott még meg és nem is faj semmim szerintetek lehet baba a dologban? Válaszokat előre is köszönöm
 
 


Szia, szerintem esélyes ;-) nálam 2 hete tart..9 hetes a babóca...
drazs
Budapest
 
 


Sziasztok!

Sajnálom, hogy újra itt vagyok, volt egy spontán vetélésem, majd fél év múlva újra terhes lettem és most van egy gyönyörű egészséges 3,5 éves kisfiam. A pajzsmirigyem összeomlott amire szedek gyógyszert és két év sikertelen próbálkozás után újra terhes lettem. Ma töltöttem a 11 hetet. 5 napja vérezgetek hol jobban, hol kevésbé. Voltam orvosnál és a babával minden rendben volt. Tegnap este nagyon elkezdett fájni a hasam és vérzek szinte folyamatosan. Szedek hormon gyógyszert, de nagyon félek.

Volt már más is így? És nem lett vetélés a vége?

Szép napot mindenkinek.
Delfinke

 


Sziasztok!

7-8 hèt között vagyok, ma este ròzsaszines folyast tapasztaltam! Holnap doki, de olvasgatok, mert aludni nem bírok! Nagyon meg vagyok remülve, de szerencsére rá találtam a fòrumra ès azèrt pozitív törtèneteket is olvastam! Remènykedem!
Delfinke te ìrtál legutóbb, hogy vagytok? Ha jól számolom túl vagytok a 12 hetes uhn! Remélem minden rendben van!
 
 


Kedves Kismamák!
Szeretném megkérni Önöket, hogy a kérdőív kitöltésével járuljanak hozzá a szakdolgozatom elkészüléséhez.
Témám a terhesség alatti depresszió és szorongás, anya-magzat kapcsolat.
Kb 10-15 percbe telik, de nagyon nagy segítség lenne minden egyes kitöltés. Előre is köszönöm a segítségeteket  További csodaszép napot kívánok!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... w/viewform


Sziasztok !! Nekem olyan kerdesm lenne hogy a mensim mejott de csak 3napig tartott de az elso nap rozsa szin volt es utana elenk piros masnap darabos verzesem volt es a mai nap pecsetelős barna
de lenne olyan is hogy a parommal lefekudtunk hohs ez baj e ?? Es meg Azt szeretnem kerdezni hohy baba lehete a dolog ba??


Elore is koszonom valaszotokat


2 napja 5 hetesen éjjel elkezdett örcsölni a hasam, nem nagyon erősen, de felébredtem rá. Kimntem pisilni, akkor észleltem, hogy barna a wc papír. Sem a görcsök, sem a barnázá nem szűnt, ezért elmentem az ügyeletre. Szerencsére minden rendben volt, a szikhólyag körül nem volt vérzés, a babó a korának mefelelő méretű volt. Kaptam Utrogestant, és 2 ét pihenést rendelt el  doki. Tegnap már alig volt barnázás, a görcsök is meszűntek. Ma már teljesen jól vagyok. Holnap megyek a dokimoz.
 


Sziasztok most találtam ide de nagyon örülök neki.
Tegnap voltam 4h4n os és nagyon várjuk ezt a pici babát. Viszont tegnap óta van egy kis aggadalmam, nem egészen barna de nem is fehér folyasom van egész nap kb mint egy öt forintos akkora pecsét van a tisztasági betéten. Szerintetek van mitől felni vagy ez normális? Februárban sajnos műtéttel fejeződött be a terhesegem. Köszönöm a válaszokat előre is.
lilike1
Ecséd
 
 


Halihó! Aki legközelebb erre téved, minden vérzés esetén orvoshoz kell fordulni, ha nem lát semmi kórosat, legfeljebb megnyugtat. Engem anno többen megnyugtattak, hogy a pecsételgetés normális, majd egy erősebb vérzés után az ügyeleten haematomát találtak. Nagyobb volt a picurnál. De ahogy sok helyen leírták már, nem mindig kóros a vérzés. Még annyit, hogy várandósság alatti vérzéssel előzetes időpont foglalás nélkül is fogadnak pl. sztk-ban. (Én nem tudtam anno a dolgok menetét)


Sziasztok, most találtam ide a neten bolyongva. Kb 10 hetes terhes vagyok (voltam ) tegnap elöntött a vér olyan szinten, hogy azt hittem végem. Holnapra van időpontot az orvoshoz, ez lett volna az első vizsgálat mert a régi dokim sajnos már nem praktizál így új orvost kellett keresni. Így olvasva az itt leírtakat, hogy hány baba túlélte az ilyen erős vérzést, még titkon reménykedem úgy 0,000001%ban hogy nem veszítettem el a babát. Fogalmam sincs minek írok, de egyszerűen le kell írnom különben becsavarodok.

Tünde
pankamanci
Budapest
 
 
 
 


@pankamanci:
Szia Manci! Minden jól végződött, remélem?! Ha olvasod még ezt a topikot, írd meg!


Sziasztok! Sajnos az én történetem sem jó kimenetelű! Tavaly novemberben pozitívat teszteltem, de korai volt az öröm, mert hol élénk piros, hol barna vérzésem volt. Azonnal orvos, azt mondtál hogy petezsak szép, egy hét múlva kontroll, de nyugodjak meg, valaki verzió valaki nem és ezt el kell fogadnom. Pihentem az egy hét alatt, eljött az Uh, azt mondták nőtt a petezsák de a vérzés csak nem szűnt meg. Kerestem másik orvost, Uh-n azt mondtál szép petezsák, írtak fel a vérzése utrot. December 18-ÁN sajnos be kellett fejezni műszeresen, mert a baba nem fejlődött, csak egy embrió csomót láttak. Most, 2017. Szeptember 19-én újra pozitív lett a teszt, de kezdődik miden elölről. Először barna vérzés, most már inkább hol rozsaszines hol barnás. Augusztus 22-én volt meg utoljára. Pénteken egyből doki, ott még semmit nem mutatott az Uh a korai terhesség miatt. Írtak fel magnézium citrátot, hétfőn megyek vervetelre, pénteken meg Uh-ra. Nagyo dejavue érzésem van, remelem most nem lesz baj!! Segítsetek mi lehet a baj? Nagyon félek!! :( :(
 


Kedves Szabina kitartás! 2 negatív eset nnem szokott megismétlődni! Vérezni eg többen szoktak a terhessg első 3 hónpjban! Drukk +++++
 
 


Kedves anine!
Köszönöm támogató szavaid. Tegnap voltam orvosnál, ez állt a paíron: 77*34 mm uterus, fundus közelben egy 3 mm-es echofelritkulás. Kaptam utrogestant, most jelenleg várunk a vérvétel eredményére.
 


Zsuzsi, azt még nem írtam, szerintem tesztelj te is, max korai lesz, és jövő héten megismétled! Na, ma senki nem mondatja, hogy nem voltam aktív írás terén!


Bocsánat, ezt nem ide szántam!


Sziasztok!
Haaaatha meg valaki jar erre, es meg tud nyugtatni :)
5 hetesen volt barnazasom, kaptam ra progeszteront 3x100mg naponta, de a sajat dokim most 8. Hettol sokallja igy tovabbra 1*200 mgos tabit irt fel. Volt mar valaki igy? Felek h ujra elojon a barnazas...
edina7gyf
Zalaszegvár
 
 


@edina7gyf:


Nekem a 7. héten volt, én 4*200 mg utrogestant szedek. A 13. héten megyek vissza a dokihoz, addig ezt kell szednem. Nekem 2 db hematoma is volt a pici mellett. Nem tudom hogy  Te adagod sok vagy kevés, de szerintem így hogy szeded, nem fog történni smmi baj :) Boldog bababárást kívánok :)
 


Sziasztok!
Nem tudom, jár-e még erre valaki, jó lenne beszélgetni hasonló helyzetben levő kismamákkal, talán könnyebbé tenné ezt az idegőrlő, bizonytalan, aggodalommal teli várakozást...

Röviden rólam: 6.héten két egymást követő nap pecsételő vérzésem volt, a kórházban nem láttak bevérzést, pihenést rendeltek el. Majd rá 2 napra az orvosom egy 10×5mm-es hematómát állapított meg. Akkor még csak a petezsák+szikhólyag látszott. Onnantól szigorú fekvés, folyamatos (de kevés) barnázás. Egy hét múlva a kontrollon (2 napja) már látszott az élő embrió, a hematóma azonban nőtt, kb. 13×11mm-es, sarló alakban körülveszi a petezsàk 1/4-ét. A barnázás azóta is tart, éjszaka erősebb, nappal gyengébb. Fekszem szigorúan és szedem a bogyókat (progeszteron, magne B6, C vitamin, rutascorbin, dicynone és gravida). És közben hol reménykedek, hol kétségbe esek...
Valaki hasonló cipőben? :-(
 


Sziasztok! Valaki hasonlo helyzetben?? Felek?
A kovetkezo a problemam: Koltozkodtunk nagyobb hazba pont a baba erkezese miatt Csut,penteken takaritottam a hazat, szombat este pakoltam ossze mindent, vasarnap atkoltozes mindent kipakoltam ,azt hittem leszakad a talpam, santitva mentem jottem ugy sajgott.....meg is lett az eredmenye hetfo reggel barna folyas ,kedden reggel kicsit veres folyas....pihentem ,elmult . Szerdan semmi, ma reggel megint, ugyh nodoki. Felnyult nagyon fajt ulltrahang, placenta mellso falon eleri es reszben fedi a belso mehszajat. Ami baj, nem jo. Az orvos meg kert h sokat pihenjek! Jovhet pentekig mindenkepp, ott genetikak uh. ahol alaposan megneznek es ok jobban latjak is a dolgokat.Megeroltetestol lett, hajolgatas....mert az uccso genetikai vizsgalaton az ambulanlapon az van h placenta magasan a mehszaj felett,ami jo. Elvileg visszahuzodhat, jo esetben. Ha nem akkor szulesig semmi emeles, semmi nagy seta.es 99% ban csak csaszaros szules. Sok fekves, ami jo h a mehszaj zart. Viszont ha verzek sos korhaz mert nagy baj lehet belolle nekem is. Tud valaki tanacsot adni vagy megnyugtato uzenetet irni hogy vele is volt igy es x ido utan visszahuzodott vagy esetleg akinek nem de nem volt semmi baj. Dokim azt mondta sokan vannak akik igy kihordjak a babat minden gond nelkul es csak annyi h csaszaros szules.
 


Sziasztok!
Allitolag 7. Hetes kismama vagyok amit menszesz alapjan allapitottak meg. Uh szerint sokkal kisebb a terhesseg bar nem tudjak pontosan mekkora. 2 napja elontott a ver azonnal korhaz. Az Uh-on petezsakot latnak meg szikholyagot magzatot meg nem. Valaki megtudna nyugtatni? Lesz magzat? Valszokat elore is koszonom. :)
 


Sziasztok! Én is ma vagyok 7 hetes. Tegnap óta picit barnás/véres folyásom van. A dokinak írtam, hogy kell-e aggódnom, de még nem válaszólt. Próbálok nem aggódni, mert nem vérzek erősen és nincsenek erős görcseim se. Csak az eddigi kis feszülős érzés, ami elvileg a méh szalagok nyúlása. Zsanett230 rendben vagy azóta? Mit mondott a dokid? Niki1221 drukkolok, hogy legyen magzat!
 
 


Sziasztok! Van valakinek esetleg visszamaradt Utrogestan kapszulája? Átvenném S.O.S

borostundike@gmail.com


Sziasztok, van még itt valaki?
Menstruáció szerint 5hetes 2napos terhes vagyok. 3 napig szedultem, zsibbadttak a kezeim, lábaim. Orvos semmit se talált az ügyeleten. Tegnap hajnalban elöntött a vér, be mentünk a Kórházba. Ott semmit sem láttak még ultrahangon, petezsakot sem még sajnos. Vérvételen alacsony volt a hcg. Holnap kell vissza mennem kontrollra, akkor néznek újra hcg-t. Szerintük vetélés. Volt már így valaki akinek mégis megmaradt a babája? :/
 
 


Szia Petra, szabad tudni mi lett a történet vége?


Sziasztok!
12 hetes terhes vagyok. 10 napja jelentkezett először barnázás. Rögtön hívtam a dokim, aki megvizsgált és azt mondta hogy minden rendben van. Azóta voltam 12 hete uh-on, ott is nagyon alaposan megvizsgált az orvos, azt mondta minden rendben van, nincs haematoma, pihenjek sokat. De ez a barnázás azóta is tart, nagyon minimális mennyiségű, a betéten pár pötty látszik naponta 2-3x. Nem görcsölök, nem fáj semmim. Egyik orvos sem írt fel gyógyszert. De nagyon aggaszt, hogy még mindig tart. Valakinek volt hasonló?
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: