Új privát üzeneted érkezett!

Ivreni! :(
Sajnálom, hogy nem sikerült.
Az előző vetélésed is így zajlott? Mert ez akkor gyanús, hogy beágyazódási probléma. Az Utrogestan ezen segíthet. Tény, hogy 3 vetélés kell, hogy komolyabban foglalkozzanak az emberrel, főleg, ha van már gyerkőc.
Sajnos orvost nem tudok ajánlani, esetleg a Genetikai Tanácsadót keresd meg, ők foglalkoznak ilyen problémákkal is.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Timi!
Ugye nem dolgozol? Pihenj sokat, legalább addig, amíg el nem múlnak a tünetek.
Szedj C vitamint nagy dózisban, az mindenféle vérzésre jó, esetleg Arnicát (homeopátiás szer).
Drukkolok!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Igen az első vetélésem is hasonló volt, legalábbis a kezdeti tünetek. Ugyan most jól elhúzódott a dolog, gondolom az Utrogestan hatása miatt.(?) Az első itthon elment magától, a második viszont csak részben.

Keep smiling:)
 
 

 
 

Sziasztok!

Nagyon meglepôdtem, hogy így beindult a topik, mert amikor ide beírtam május végén, elôtte hónapokig semmi sem mozdult, ezért nem is figyeltem. Iverin! Sajnálom, ami veled történt, szerintem keress meg másik orvost is!
Leírom nálam, hogy alakult, hogy legyen pozitív példa is minden sorstársamnak.
Szóval 12hetes UH után jelentkezett elôszôr vérzés, ami pár napig tartott. Kb. 1 hét szünet után aztán újra jelentkezett, olyan jelleggel, mint amikor a mentruáció vége velé közeledem, gyengécskén-barnásan. Az orvos pihenést és egy marék magnéziumot írt elô.
A vérzést az okozta, hogy a méhlepény (ami épp a 12hét környékén alakul ki) túl közel feküdt a méhszájhoz, volt rajta egy pici haematoma, és az vérezgetett, ezért volt fontos a pihenés, nehogy leszakadjon egy darab, mert akkor vége a terhességnek.
Bíztatott, hogy ahogy nô a pocim és a baba, a lepény fel fog kerülni a helyére.
Mivel 3-4 hét után sem akart elmúlni a vérzés, ezért a 15 hét táján felírt nekem a doki egy vérzéscsillapító gyógyszert (a neve sajnos nem jut eszembe), és antibiotikumot a fertôzés elkerülése végett. Ahogy el kezdtem szedni a gyógyszert, rá 1-2 napra lényegében teljesen megszünt a vérzést és nem is tért vissza többé.
A 18hetes UH-n már jó helyen feküdt a lepény, ill. az utána következô UH-kon is is mindig ellenôrizte, és teljesen helyre került. Mostmár a 27 hétben vagyok, a pici nagyon élénk, és hála Istennek minden rendben van.
Szóval fel a fejjel! Nem szabad rögtön a legrosszabbra gondolni :)

Valaki kérdezte az AFP eredményét. Nekem szerencsére tökéletes lett (1MoM), bár szólt a doki, hogy a vérzés miatt lehet magasabb lesz. De amikor levették a vért, már legalább 10napja nem véreztem.

Kép
Kép
 
 


Eszembe jutott a vérzéscsillapító gyógyszer neve: Dicynone
 
 


Szia tusimi!

Ha van kedved gyere át a terhesség alatti vérzések topicba! :D

Örülök,hogy Nálad is rendeződtek a dolgok :D Kisfiú vagy kislány a bébi? :D

 


Jó olvasni pozitív eseteket is .. a másik (terhességi alatti vérzések) topicba már írtam .. de itt is aggódom pár sort: pár napja vérezgetek -- barnásat, nem pirosat :(
Pénteken megyek dokihoz ... addig nem tud baj történni, remélem ...
Mi lehet ennek az oka?
Ha felhívom, vajon tud segíteni?


Sziasztok!

Hát a júl.31-ei panaszomból aug.2-ai császár lett... Nagyon gyors volt az egész, szinte fel sem fogtam, hogy vérzek, másnapra görcsölök is, és harmadnap már a műtőasztalon fekszem...
Egy hete jöttünk haza. Most már minden rendben, teljesen egészségesek vagyunk. Csabinak remekül megy a szopizás, én pedig élvezem, hogy végre itthon lehetünk. :D

Üdv
Timi

Kép
 
 


SZIASZTOK!

Én egy 12 hetes kismama vagyok és nekem is volt barnás foltozó vérzésem.Mi nagyon megijedtünk és rohantunk a kórházba este,ott felvettek és bent kellett feküdnöm 3 napot.Azt mondták,hogy lehet,hogy a szexuális életünk volt egy picit heves(pedig nagyon óvatosak voltunk) és talán akkor sérülhetett meg bent valami ami ott egy kicsit vérzett és most ürült ki a szervezetemből.Azt mondták,hogy ez előfordul,sokat kell pihenni és egy kicsit fogjuk vissza magunkat:)Ha barnás a vérzés,akkor nem gondolnak a dokik rögtön a legrosszabbra,mert azt mondták,hogy a pirosas vérzés okoz igazán gondot.Bár egy ismerősömet 6 hetesen elöntötte a vér és pár napja hozta világra a babáját.

Minden kismamának jó egészséget kívánok!!

Kép


sziasztok:)

en is terhessegem kezdete ota fekszem, 18. hetes vagyok eppen.
Progeszteronhiany miatti verzeseim voltak, ketszer korhaz, elso alkalommal 3 napra, akkor nem volt sok verzes csak nehezen allt el, a masodik alkalommal mentovel vittek be, irtozatosan elontott a ver egyik ejszaka. Azt hittuk el fogjuk vesziteni a babat, de vegul nem lett baj,annak ellenere hogy nagyon vereztem mar aznap elallt a verzes es 24 ora megfigyeles utan haza is engedtek.
Vegul is kiderult, a gond az volt hogy tul gyorsan lett az Utrogesztan csokkentve. Ahogy visszaallitottak az Utro-ra minden rendben volt. Jelenleg is szednem kell, de nagyon lassan csokkenti az orvos. Lehet hogy vegig szukseg lesz 3x1-re de az en esetem egy a 10 ezerbol, nagyon ritka hogy valakinek igy alakuljon.

Ha valakinek progeszteronhiany miatt barnazasa van, ne hagyja magat, csikarja ki az orvosbol az Utrot, nekem is ez mentette meg a babamat:)

Ha barmi kerdese lenne valakinek verzesrol batran irhat nekem priviben:)

Szep napot kivanok:)

mia



Sziasztok!

Én még nagyon a terhességem elején járok,a 6.hétben vagyok.
És két napja jelentkezett egy kis vérzés,minden nap csak pár csepp,nem olyan mint a menstruációkor.(Hígabb,szinte olyan mint a vizelet.)
Nem tudom elmondani pontosan milyen,Holnap megyek orvoshoz.Nem tudja valaki hogy mi lehet ez vagy mitől?
 


szia Aniko,

Lehet tobb fele magyarazata a dolognak. Nagyon jol teszed hogy dokihoz mesz mert minden verzes fontos, oda kell figyelni.

Kerlek irj hogy mit mondott a dokid!!!!



Sziasztok lányok!

Én először vagyok köztetek és nagyon megnyugtatott, amit írtatok. Már tudom hogy nem vagyok egyedül a problémámmal.
Az én történetem 4 évvel ezelőtt kezdődött, amikor is párommal elhatároztuk, hogy itt az ideje hogy jöjjön az a drága kis jövevény. Másfél évig próbálkoztunk, mindhiába.
Jöttek a vizsgálatok és kiderült, hogy csak lombik programmal lehet babánk. Páromnak hiába van már két felnőtt gyermeke a környezeti hatások megtették a magukét.
A Budai Meddőségi Centrumba került sor az első beavatkozásra, ahol sajnos csak klinikai terhességet tudtak kimutatni. az elsőt még két beavatkozás követett, eredménytelenül. Már majdnem jelentkeztem a negyedik beavatkozásra, mikor kiderült, hogy terhes vagyok, SPONTÁN!!! Alig akartunk hinni a tesztnek.
A terhességem azért is volt kérdéses, mert megjött a menzesem, csak a második harmadik nap lecsökkent a vérzés. De a melleim érzékenyek maradtak és ez lett gyanús. Gondolhatjátok amikor a teszt pozitív lett, madarat lehetett volna velünk fogatni. Felhőtlen boldogságunk nem tartott sokáig az ötödik héten, mikor Balcsin, a telkünkön guggolva ültetgettem, vérzés jelentkezett, enyhén pár csepp élénkpiros vérzés. Persze nagyon megijedtem és rögtön lefeküdtem. A helyzetet az is bonyolította, hogy még maradnunk kellett két napig és pont hétvége volt, sehol egy orvos a láthatáron. Amint lehetett haza utaztunk és jelentkeztem a sürgösségin a kórházban. Benntartottak három napig, amit végigizgultam. Először csináltak egy hasi UH-t egy nem túl korszerű gépen. Ott eleve kifogtam egy borzasztóan pesszimista doktornőt, aki a hasi UH után, ahol látszott a petezsák, azt írta a felvételi lapomra, hogy vélhető terhesség. Ezen párommal teljesen kiakadtunk, mert ugye az UH bizonyítja, hogy terhesség, még akkor is ha az esetleg azóta elhalt volna. Következett egy nap izgalom, hogy a HCG eredményem megfelelő-e. A doki azt mondta, ha legalább 7000, akkor az megfelelő és haza engednek, addig is Duphaston-t és Rutascorbin gyógyszereket írtak fel. Másnap az eredményem 9320 lett. De továbbra sem engedtek haza. De én addigra megnyugodtam, elkezdtem befelé figyelni, a testem válaszaira. A melleim kezdtek változni és egyre érzékenyebbek lettek, ami nagyon megnyugtatott. Harmadnap újabb vérvételre várva, valamelyik orvosnak végre eszébe jutott, hogy nem ártana hüvelyi UH-t csinálni. Az UH-on életemben először halottam a bennem fejlődő kis élet szavát, a kis szíve dobogását. PÁ-PÁM, PÁ-PÁM, PÁ-PÁM... kitört belőlem a zokogás. Rázkódtam a boldogságtól. Az eredmények végre az orvosokat is meggyőzték és haza engedtek. Azóta itthon pihenek és figyelem a testem, ami azóta is azt mondja nincs semmi baj, pedig azóta is egyfolytában vérzem egy két petty, néha kicsit több, de nem riasztó mennyiség. Szerencsére görcsölés nincs, úgyhogy valószínűleg hormonális a probléma. Ha minden igaz két nap múlva nyolc hetes terhes leszek. Remélem nem jön több bonyodalom!!!
Ne haragudjatok, ha egy kicsit hosszú voltam, csak azért írtam le a történetemet, hogy másnak is reményt adhassak,hogy soha sem szabad feladni.
Mit nekünk egy kis vérezgetés nem ijedünk meg olyan könnyen, igaz lányok?
 


szia fikuszka,

Eloszor is gratulalok a babocahoz!!! :)

en is 8 hetesen voltam (eloszor) verzessel korhazban.(azutan meg egyszer, a 12. heten)
En hormonpotlasnak Utrogestan-t szedtem, mar az 5. hettol. Ha verezgetsz, a hormontabli adagot emelni kell. Nekem is automatikusan emeltek a korhazban az adagomat (szinten 3 napig voltam). Az addigi adag 3x1 volt, utana 3x2 lett.

Viszont amint elegseges szintre erkezik a napi hormonszint a verzes el kene hogy muljon.
A biztonsag kedveert konzultalnod kene orvosoddal! (Vagy ha figyelmen kivul hagyja a kis verzest akkor valtanod kene..... en is valtottam amikor 5. hetesen a regi dokim legyintett a barnazgatasra..... az uj doki azonnal felirta az Utrogestan-t)

Kellemes babavarast kivanok neked:)



Szia Sünciboglya!

Köszi a jókíváságot! Elgondolkodtatott , amit mondtál. Mert az is a problémám, hogy már elmúltam 39 éves és a párom sem egy mai gyerek, ami ugye azt jelenti, hogy a DOWN szűrést feltétlenül meg kéne csináltatni. Persze nem rögtön az amniocentézissel szeretném kezdeni, hanem a vérvizsgálattal. Azt meg hüvelyi vérzés esetén nem csinálják meg! Úgyhogy mindenképpen beszélek a dokival, ahogy ajánlottad a a tabletták emeléséről. A lombikosoknak amúgy is autómatikusan 3x3 Utrogestant írnak fel, nekem is ennyit kellett, akkor szednem, pedig akkor nem is véreztem. nem értem miért nem írják fel ilyen esetekben automatikusan. Másoknál még azt is olvastam, hogy csak vitamint ajánlottak nekik. Igazán nem értem az orvosokat.

Üdv: Nóra
 


szia Nora,

Igen, nekem is van egy Lombikos baratnom, most 9 hetes terhes. Neki is kell az Utrot szedni lo-adagban. :) Bar ha az en 3x2-mre gondolok nem is olyan brutal:)

Nekem is volt Down szures, AFP is. Az AFP persze irtozatosan magas lett mivel elotte 2x volt verzesem, a masodik eleg durvan! (a 12. hetben amikor elkezdtem csokkenteni az Utrot, elontott a ver kegyetlenul!) Szoval majd erre is ajanlatos vigyazni! :( Nem kivanom senkinek az a horrort, 12+3 napon elontott a ver ejszaka minden bevezetes nelkul, rohantunk a korhazba. Volt egy olyan erzesem hog azonnal vegyek be Utro-t (meg is tettem). A korhazban is azonnal visszaallitottak , megdicsert a doki hogy hallgattam a "belso hangra".
Azota persze kesztyus kezzel bant az orvos ezzel az Utro dologgal es csak a 18. heten kezhettem el ismet csokkenteni az Utro-t. (Jelenleg napi 1db, jovo heten hagyom el teljesen. )

De ilyen szelsoseges esetek ritkan vannak mint en.

Jah, en is 38 vagyok (jovo honapban.) Elso terhesseg. Sosem szedtem semmit eletemben, nem is vedekeztem, oda sem figyeltem ilyesmire. Vegul is Closty-s rasegitessel es az ovulaciom pontos figyelesevel sikerult a baba, a masodik Closty-s honapban. :)

Szoval vannak meg erdekessegek:):):) Csodak, mint a te esetedben is!

Az AFP-tol ne felj ha magas az ertek a verzeses kismamak eseteben nem is veszik figyelembe mint nalam sem vettek.
Viszont erdemes egy jo helyre menni a genetikai vizsgalatra majd, hogy bizonyosan mindent jol felismerjen a genetikus. (Az Istenhegyi Klinikan Hajdu Krisztinara eskuszik a szakvelemeny es a lanyok is. Nagyon jo diagnoszta!!!) Igaz, sajnos nem ingyen van (sot!) de minden fillert meger a vizsgalat! Es nem kell ra honapokat varni mint a TB tamogatott helyen!!! Mi nem tudtunk bejutni sehova anno, azt mondtak, 3 honapos varakozas van. Parom meltatlankodva kerdezte hogy a 12. heti genetikaira akkor mikor jelentekezzunk be, amikor "megcsinaltuk" a babat????
Nem szidom a magyar egeszsegugyet, hiszen nincs hozza jogom, de vannak elkepeszto tapasztalataim.

Szoval ha az ember el akar valamit vegeztetni hogy a haja se hulljon ki az idegessegtol akkor a maganszektor az ajanlatos.
En anno a hormonvizsgalataimat is mind ugy keszittettem.

Mindenkeppen irj hogy mit javasolt az orvos!!

Kellemes babavarast kivanok!



Szia Mia!

A legutóbbi UH-n találtak egy hematomát, valószínűleg az vérezgetett. A doki azt mondta, hogy addig el sem áll a vérzés, amíg az fel nem szívódik, vagy ki nem ürül. Egyébként nem javasolta a gyógyszer adag emelését. Megbeszéltük, ha a Down-szűrés előtt is vérezgetnék, akkor jelentkezzek nála soron kívűl, akkor megbeszéljük a továbbiakat. Különben is nyugtatott, hogy nyugodjak meg ez a hematóma fel fog szívódni. Remélem. Persze nem nyugtatott meg őrült módon keresgélni kezdtem a témában a neten, ami mégjobban elbizonytalanított. De valahol olvastam, hogy a nagy adagban szedett C vitamin jótékony hatással van az erekre és a vérzésre. Azt gondoltam, ha kipróbálom az nem árthat, a túladagolt C vitamin amúgy is kiürül a szervezetből. Amint elkezdtem szedni a Cetebe-t a vérzés szűnni kezdett és mára úgy néz ki, hogy abba is maradt. Úgyhogy másnak is nagyon ajánlom a módszert. A C vitamin ugyanis erősíti a vérfalakat.
Egyébként még nekem is az első babám, úgyhogy már nagyon várjuk. Mellékesen, hogy azért ne lehessek teljesen nyugodt, kiderült, hogy a lombik stimuláció miatt kialakult a méhem falán egy myoma, de szerencsére a méh kölső falán, így a terhességet nem veszélyezteti. De az utolsó mérés alapján látszik, hogy növekedésnek indult. Ahogy ez sajnos várható is volt. A myoma jelenleg akkora, mint a baba, de azért remélem ez nem így folytatódik majd. Most még azért az elején vagyok. A szonográfus azzal bíztatott, hogy a terhesség után majd visszafejlődik.
Baba, myoma, hematoma még mi fér el a pocakomban??? De én azért bizakodó vagyok, annyira örülök ennek a babának, hogy biztosan tudom, hogy neki egészségesen világra kell jönnie, és ez így is lesz!
Remélem nálad minden rendben?

Nóra

Kép
 


szia Nora,

Orulok hogy vegul is rendben vagy! A C vitamin tenyleg jotekony, en is egy vagonnyit szedek (Rutascorbin).

Elnezest hogy nem kerutlem elo, most is csak veletlenul kukkantottam be mivel nem kaptam az uj uzenetrol e-mail ertesitot. :(
szoval akkor van myoma.
Nekem is erdekes modon, megallapitotta az orvos 8 hetesen hogy myoma van a baba mellett. Akkor en szepen belekalkulaltam mindent, veszelyt is. Viszont azota volt mar ezer UH-m es soha senki nem emlitette. A genetikain rakerdeztem, a doktono csak nezett butan ram es kozolte o olyat nem lat... mondtam, OK.
Szoval erdekes!
En is azt olvastam hogy a terhesseg idejen a myoma-n nonek, a hormonvaltozas miatt.......de hogy visszafejlodne azt soha sehol nem olvastam!!! Talan elneztek, nem tudom.
Vagy csoda tortent:):):):)

Egyebkent a kulso falon levo myoma tenyleg nem durva! Es allitolag csak az elso trimeszterben novekszik inkabb, utana visszafogja magat:) A ferfiokol nagysagu alatt nem is igazan foglalkoznak vele. (eleg furcsa de igy van.)
Aztan szuleskor eltavolitjak a myomat is ha kell.
De az is lehet hogy semmit nem kell majd vele csinalni mert visszahuzodik szepen szules utan magatol. (ez az altalanos)
Aztan majd csak kontrollokra kell jarkalni fel evente.

A haematomak is szepen fel szoktak szivodni. Amikor korhazban voltam elso trimeszterben ketszer is, volt idom beszelgetni kismamakkal, ott is azt az infot mondtak hogy a hematoma szepen felsziodik csak kimelni kell magunkat.
Lassan elersz a masodik trimeszterhez, akkor mar nyugodtan fellelegezhetsz!

Nalam minden OK, abbahagytam mar 5 hete az Utrogestan-t. (3 hetig tartott a fokozatos csokkentes, de problemamentesen zajlott, verzes nem volt, azota sincs!)
Most nalam a haskemenyedes "divik" 16 hetes koromtol. Hat, nem kellemes, de kaptam ra gyogyszert, mehlazito hatasut, igy elvagyok. Meg is szoktam mar. (A vedonom szerint a hatso falon tapado babaknal intenzivebb a kemenyedes, no meg nekem komoly hasi muteteim voltak mar, az is befolyasolja a dolgokat.

Szoval minden OK nalunk, mar a babakocsit is beszereztuk!:)

Remelm jol vagy! Irj hogy mizujs!



Szia Mia!

Örülök , hogy újra hallok felőled. A haskeményedések álltalában azt jelzik, hogy kicsit vissza kell venni a tempóból. A babóca több pihenésre vágyik. de remélem nem lesz tartós a probléma, segít a gyógyszer, amit kaptál.

Mostanra szerencsére teljesen elmúlt a vérezgetés, de azért még nem merek nagyon ugrálni pocaklakóval. Az UH vizsgálat jövő héten lesz, már 1 hónapja nem láttam picurit. De a hasamat már nem tudom behúzni, úgyhogy konstatáltam, hogy ez már miatta van, nem azért mert jól bevacsoráztam.

Remélem a myomával én is úgy járok ahogy Te, nálam is a 7 héten látták, eddig utoljára. Jó lenne ha már a következő UH-nál már csak bután nézne rám a szonográfus, ha rákérdezek.

Ha minden igaz, akkor Ti már a nemét is tudjátok a picinek?

Írj mi van Veled.

Nóra

Kép
 


szia Nora!

jaj annyira orulok hogy minden rendben van veled(veletek!).

Most mar lassan belelepsz a masodik trimeszterbe, ez elvileg a legszebb idoszaknak igerkezik.

En is egesz jol vagyok, a haskemenyedeseket megszoktam. Ha nincs front, van hogy orakig semmi kemenyedes, csak a gyerek virgonckodik belul es emiatt nyomja ki valamelyik testreszet. Kezdek rajonni hogy hol mit tesz oda a hasamhoz. (Altalaban a labacskajat felul a koldoknel...) Ezert is feszul ilyenkor, de nem banom, hadd csinalja!

Igen, mi mar tudjuk a 18. hettol hogy a baba fiucska lesz. Nagyon jo orvosnal voltunk a genetikai vizsgalat alkalmabol (Istenhegyi Klinika, Dr. Hajdu Krisztina), hogy addig-addig nogatta a babat, amig szetdobta a labait es lathattuk a csomagocskat. :)
Azota voltunk ismet 4D UH-n, ott is megcsodalhattuk a labkozti bogyeszkakat, es a kis kuki is jol latszott. Nincs messe, fiu a drgam. (Bar en ezt tudtam elore is hogy fiam lesz, mar csak a fogantatas napjabol (is) kiindulva. (Pontosan tudtuk mikor "gyartottuk" a gyereket.)

Nehez lehet hogy mar egy honapja nem lattad a picit.
Nalam ez a verzesek miatt volt maskent, szinte minden heten kellett mennem UH-ra az orvosomhoz, vagy eppen amikor a korhazban voltam, minden alkalommal UH-t csinaltak, tobbszor is. Igy lathattam a babot surun.

Mi is most keszulunk a nogyogyaszhoz ismet, megvannak a laboreredmenyeim is, egy jo kupac vizsgalatot kellett elvegezni, mi el is voltunk maradva parral, a verzesek miatt.

Helyzet: A verkepem egesz emberformaju lett, bar nekem regen volt egy komoly hasnyalmirigy eredetu betegsegem, (4 eve operaltak tobbszor is) abbol maradt vissza a rossz verkepzes es hat fel hasnyalmiriggyel elek.... fel gyomorral, epe nelkul.
No ezek ellenere is egesz jok lettek a leletek,, azt leszamitva hogy kialakult nalam egy un. Terhessegi Cukorbetegseg. (Varhato volt!)

Felszerelkeztunk vercukorszint merovel mar, a hetvegen megvesszuk a konyhai merleget is, igy szepen tudom majd tartani a cukros dietat. (Mindent ki kell merni amit megeszek. Napi 5x icipiciket kajalni, persze nem mindent lehet. De ki lehet birni, es igy TUTI nem lesz belolem a szulesre elefant.... (Bar eddig csak 5kg-t hiztam, de 10 kg felesleggel inditottam.)

Minden rossz jo valamire:)

Nagyon kellemes napokat, heteket kivanok neked! IRJ majd a fejlemenyekrol!:)

Puszka: mia

__________________________________________________________


ES VARJUK LANYOK A JELENTKEZEST MINDENKITOL AKINEK VERZESPROBLEMAI VANNAK, HATHA TUDUNK JO TANACSOKAT ADNI, MEGNYUGTATNI HA SZUKSEGES :):)



Szia Mia!

Nagyon sajnállak hogy ilyen komoly betegséged volt, és örülök annak, hogy ennek ellenére ílyen pozitív hozzáállással viseled a várandosság alatt felmerült problémákat és még másban is tartod a lelket. Le a kalappal!!!
Már nagyon várom a szerdát, feltétlenül beszámolok az eredményekről.

Addig is minden jót neked!

Nóra

Kép
 


szia Nora!

Varom beszamolodat a szerdarol!!!

(En is megyek a dokimhoz szerda este, nalunk rutin UH lesz es a most keszult verkepet fogja ertekelni a tobbi teszteredmennyel egyutt.)

:)

Puszka!



Szia Mia!
Egy kicsit távol voltam, mert nem volt net elérhetőségem.
Túl vagyok a 12. heti UH-n. Az előző nap balcsiról vezettem vissza a vizsgálat miatt, de a párom nem tudott elkísérni, mert az építkezés elhúzódott és hiába terveztük úgy, hogy velem jön a vizsgálatra, végül is egyedül kellett hazajönnöm.
Itthon megmértem a súlyom: fogytam, a hasam kisebb lett és a melleim sem voltak érzékenyek. Rossz érzések öntöttek el, de azért próbáltam őket elhessegetni. Másnap délelőtt mentem az UH-ra és a dokihoz. Először hasi Uh-val próbálkozott a szonográfus, de babóca sehogyan sem akart elmozdulni és megmutatni a tarkóredőjét. A doktornő már mindent megnézett, hogy van-e keze, lába csak épp a szívhangját nem nézte, míg én teljes transzban voltam, hogy nézze már meg, hogy minden rendben van-e, főleg, hogy a picur nem nagyon akart mozdulni. Végre megnézte a szívhangot is, ami mutatta, hogy 140/perc, tehát teljesen normális, végre megnyugodtam. A kis drágát hiába nógatta, nem tudta felébreszteni (aludt, ahogy az anyja szokott), így végül hüvelyi UH-al sikerült végre megmérni a tarkóredőt, ami 1, 6 mm.
A picur ülőmagassága 49 mm, fejátmérő 19 mm , a lepény nálam is mellső fali, így valószínűleg én is csak később érzem majd a mocorgását. A hematóma nyomtalanul felszívódott.
De hogy azért mégse legyek teljesen nyugodt az eredmények láttán a doktornő mondta, hogy mivel még nem töltöttem be a 12 hetet (11+4 napos voltam) és a koromra tekintettel visszahívott a következő hétre is UH-ra, csak hogy tovább izguljak. Persze próbált nyugtatni, hogy ezek jó értékek és csak a biztonság kedvéért, meg minden... Úgyhogy izgulhatok megint!
Ráadásul tegnap megint elkezdtem vérezni. Ráadásul nem úgy mint korábban, hogy egy-két csepp, hanem rendesen, mintha megjött volna a menzesem, csak alvadt vér színe volt. Persze én is nagyon megijedtem, de eszemben volt amit magadról írtál és átgondoltam, hogy mitől is lehet a vérzés. Most kezdtem csökkenteni, ahogy a doki javasolta a duphastont és a rutaskorbin adagomat és teljesen elhagytam a C vitamint. Ráadásul, ahogy utána számoltam, pont most lenne a menzim ideje is. Ez egy kicsit megnyugtatott, újra kezdtem szedni a gyógyszereket és rögtön ágyba bújtam. Most balcsin vagyunk, így csak a jövő héten jutok csak orvos közelbe, addig izgulhatok. Itt csak a veszprémi kórház sürgősségére tudnék elmenni, de nem szeretnék úgy járni, mint az egyik fórumos lány, akinek vidéken azt mondták kitapintás után, hogy már nem él a baba és már majdnem elvégezték a küretet is, amikor a lány meggondolta magát és úgy döntött, hogy a műtétet inkább a saját orvosával csináltatja meg, Budapesten. Itthon kiderült, hogy a babának semmi baja és a vérzés egy hematóma eredménye. Ezért inkább fekve kivárom a jövő hetet, amikor haza megyünk. Egyébként úgy érzem, hogy megvan babóca, az illatokat továbbra is erőteljesen érzem, az étvágyam is megmaradt és a melleim is érzékenyek. Remélem minden rendben lesz.
Nagyon örülök, hogy nálad minden rendben, ha nálam lesznek további fejlemények, megírom.

Nóra

Kép
 


szia Nora,

Jaj szegenykem, hat a te terhesseged sem egy habostorta!!!!
Viszont a tarkoredo adat nagyon klassz!!! A tobbi szamertek is tokeletes :):):) Ez nagyon jo hir!
Az mar kedvesbe hogy ismet elkezdtel verezni :(:(:(
Nem tudom miert mondta a dokid hogy csokkentsd a Rutascorbint!!!!!!!!!! Az pontosan hogy verzescsokkento, hajszaler erosito, no meg ugye c-vitamin tulajdonkeppen, ami nagyon fontos, raadasul a vasat is segit beepiteni a szervezetbe. En a mai napig 3x2 Rutascorbint szedek naponta!
A hormon cuccot is inkabb szedd tovabb es nagyon finoman csokkentsd, mert attol nincs gond ha tovabb szeded,de ha gyors az elvonas tenyleg ugy jarsz mint en anno....... Na azt nem kivanom senkinek. :(

Azt tudom javasolni, amit nekem is anno a korhazban: Vissza kell terni a megszokott Duphaston adagra es kesobb, a 14 het utan ismet elkezdeni csokkenteni, de csak heti 1 tablettaval.

Eppen most jart hasonloan egy baratnom. 2 hete ugyan ez volt. Elkezdte csokkeneteni a hormont (neki Utrogestan de vegul is ugyanaz) es 3 nap mulva elkezdett verezni. Azonnal visszaallt a megszokott adagra, a verzes elmult mar masnap es minden rendben lett. (O akkor a 12. heten volt.) Most minden heten 1 szemmel kevesebbet szed, most a 14 heten van. O is kesobb fejezi majd be de az nem gond. Nem okoznak ezek a cuccok majkarosodast, ezt megerositette nekem mar tobb szakorvos is akiket vegigkerdeztem.

Pihenj sokat, ha lehet csak fekudj es minden rendben lesz!!!!!

Kerlek irj ahogy tudsz!

puszka!



jah, meg annyit, ezt elfelejtettem:

Tenyleg picit elobb mentel az UH-ra, a betoltott 12. heten vagy utana szoktak ezt a vizsgalatot csinalni. Tehat amiatt ne aggodj hogy visszahivtak.
Viszont az AFP vizsgalat eredmenye majd marhasagot fog mutatni nalad (is) a verzesek miatt. Csak egyszeruen emlitsd meg az orvosnak aki csinalja az AFP-t hogy vereztel az elso trimeszterben.

Puszka!



Sziasztok!

Teljesen új vagyok! De igen hasonló helyzetben vagyok, mint ti. Nekem van már két gyönyörű gyermekem (7év, 2 év), és most várjuk a harmadikat. Sajnos kettőt már elvesztettünk. Mind a két esetben barnázással, vérezgetéssel kezdődött. A félelmem az, hogy most is így történhet. A 6. héten 2x nagyon véreztem .A petezsák alól történt leválás. Hála Istennek a pici túlélte. Én is utrogestant kaptam 3x1-et, 3x2 magnézium. Szépen el is múlt úgy egy hónap alatt a barnázás (doki szerint az már tisztulás volt). Viszont a héten újból kezdtem barnázni, ma reggel vérezni. Nem folyamatos a vérzés, ezért még reménykedek. Szerdán megyek UH-ra Pestre az I. Nőibe.Hát nektek is és magamnak is azt kívánom, hogy január végén mosolyogva babával a karunkban tudjunk ezekről a nehéz időkről mesélni! Mindenesetre olyan jó, amikor azt olvasom tőletek, hogy bár vérzés volt, de a köv. Uh-on minden rendeben volt. Remélem továbbra is így lesz!Mamimami
mamimami
Kiskunhalas
 
 


szia mamimami

Ha verzes van annyit megtehetsz (az orvosoddal eloszor konzultalj) hogy az Utro adagot felemeled 3x2-re. Nekem is ezt tettek a masodik verzeshullam utan. Ha nem mulik a verzesed az a hormonszint elegtelenseget (is) jelentheti.

Ilyenkor a legjobb ha nem mozdulsz. SZO SZERINT!!!! En olyan szinten fekudtem egeszen 6 honapos terhes koromig hogy csak pisilni jartam ki. Emelni semmit, max a masfel literes vizes uveget! Ez ket gyermek kellett neked biztosan nagyon nehezen megvalosithato.
(Megmondom oszinten ezert mondtam mar le lelekben hogy tobb gyermeket vallaljak.)
De en hiszem hogy ha pihensz es parod, anyosod, anyukad segit akkor ki tudod fekudni ezt az idoszakot. A 15-16. hetre mar "lazulni" szokott a karanten ahogy rendesen elkezd mukodni a mehlepeny!

Amikor hagyod abba az Utrot, kerlek NAGYON lassan, fokozatosan tedd!!!! Tapasztalatbol mondom!!!!

Meg egy dolog: Ilyenkor az utazas, razkodas nagyon nagyon rossz... Ahogy irod, gondolom nem Pesti vagy, tehat ez egy oriasi ut lesz neked! Foleg ott ulni, varakozni, de az autout a legcudarabb!!!
(nekem az a szerencsem volt hogy az orvosom par utcara van tolunk, de meg attol is kikeszultem hogy odaig el kellett menni autoval.)

Szoval nagyon vigyazz magadra, magatokra es irj, hogy alakulnak a dolgok!

Jobbulast es szepen novekbo babacskat kivanok neked!!!



Szia Mia!

Hát igyekszem feküdni, bár azt nem állítanám, hogy csak pisilni kelek fel. Hiába segítenek, 24 órás szolgálat azért nincs. A dokim sajnos nem könnyen elérhető, csak a rendeléseken. Emiatt elégedetlen lehetnék, viszont a két méhemből ő varrt egyet(ezt senki más nem vállalta, pedig sok helyen jártunk) és ennek köszönhető a két gyerkőc. Ha romlik a helyzet hétfőn megyek, akkor is rendel, csak Uh időpontom szerdára volt, bár gondolom sürgős esetben ezzel nem vacakolnak. Sajnos egyébként szinte elérhetetlen, magamtól kicsit félnék az utrogestan megemelésétől, bár szerdáig valószínűleg nem csinálnék vele nagy bajt. Szerinted? Még E vitamint szedek, az első vérzéseknél úgy tünt segít. Erről nincs tapasztalatod?

mamimami vagyis Edina
mamimami
Kiskunhalas
 
 


szia Edina.

2 mehbol egyet! Huh, az nem semmi!!!! :)

Szoval: Verzesekre szoktak adni az Utro melle a Rutascorbin nevezeto bogyot, en is szedem 3x2-t. Veny nelkul lehet kapni.
Ez a cucc azon tul hogy ugye c-vitamint tartalmaz, az erfalakat erositi, verzescsillapito hatasu. Nagy eloszeretettel adjak kismamaknak. Semmilyen rossz hatasa nincs, de nekem segitett, most is szedem egyebkent.

Az Utro felemelesevel nem teszel kart magadban. Foleg, hogy "csak" 3x1 a napi adagod. A Lombikosoknak pl, alapbol 3x3 az inditoadag.
Verzesekkor ha valaki Utro-n van, fel szoktak emelni az adagot, ez a megszokott teendo. (A korhazi bennfekveseim alatt jol kikerdeztem mindenkit amikor csak alkalmam nyilott ra.)

Egyebkent leirok meg valamit. Terhessegem kezdeteig masik orvosom volt. Pont azert hagytam ott, mert 5 hetes terhesen nem irt nekem fel Utro-t pedig verezgettem. (Nem latta meg tokeletesen a magzatot a petezsakban.) Azt ajanlotta hogy ket (!!!) het mulva latogassak vissza hozza.....
Akkor szereztem egy baratnomtol Utro-t, elkezdtem szedni, masnapra nem volt verzes!
Az uj orvosom szerint ez mentette meg a terhessegemet......... erdekes dolgok vannak........

Rengeteget olvastam az Utro-rol mielott bele mertem vagni a szedesebe de sehol nem talaltam rola negativumot, pedig leginkabb angol nyelvu oldalokat bujok, ahol aztan nem kertelnek! :)

Szoval sok sikert es mindenek elott pihenest !!!!! Nagyon vigyazz magadra, foleg ebben a nyomorult idojarasban!

:D



Szia Mia!
Tegnap este 2 utrot vettem be. Ma még nem volt semmi, persze a napnak csak kis részén vagyunk túl. Amikor kiderült, hogy várjuk a harmadikat azt mondtam, hogy én szeretném ennek a terhességnek minden pillanatát megélni, mert,ha sikeres, akkor ez lesz azutolsó. (hasi műtét + 2 császár, ez lesz a harmadik). Hát most átélem:) Gyakorlatilag pisiléstől pisilésig. Kijövök a mosdóból, féjem kérdez: Na? én : semmi!! Férjem: az jó!! Ez így megy már kb. 7 hete :) Reggel megy a férjem Rutascorbint venni. Köszönöm a tippet, nagyon hálás vagyok érte!! Te most hanyadik hétben jársz? Vannak még keményedések?
Edina
mamimami
Kiskunhalas
 
 


Sziasztok!
Nem is tudom hol kezdjem. Talán ott,hogy 8 hetes terhes voltam,amikor kiderült,hogy a babának nincsen szívhangja. Ekkor nagyon megijedtem. Azt mondta az akkor még imádott orvosom,hogy szerdán műtét. Eljött a szerda,azt mondta nekem,hogy a régi kedves betegéért már csak ennyit megtesz,hogy bejön a kórházba,és ő csinálja meg a műtétet. Ennek a körülményekhez képest nagyon örültem. Amikor kész lett,bejött hozzám a kórterembe,elmondta amit ilyenkor kell,utána elment,a párom várta az ajtóban,és megköszönte,és kérdezte,hogy mivel tartozunk. A doki azt mondta,hogy a rendelőben, a kontrollon megbeszéljük. Eltelt 2 hét,mentünk kontrollra. Megvizsgált,utána kérdezte,hogy mikor nyírjuk le nála a füvet.(???) Ezt nem tudtam mire vélni. És folytatta:hogy ő nem csinál ingyen semmit,mert senki nem dolgozik ingyen. Ekkor leesett,hogy mi az a fűnyírás. Én mondtam,hogy a párom kérdezte,de azt a választ kapta,hogy majd megbeszéljük. Erre Ő: Ő nem mond ilyet,mert a benzinkúton sem adnak neki úgy benzint,hogy majd megbeszéljük.Csak a benzinkút egy kicsit más,szerintem.És arra,kért,hogy többet ne kérjem meg,hogy jöjjön be miattam. (Erre sem én kértem meg.) És majdnem kizavart a rendelőből,hogy jó akkor mostmár fizessek kint a vizsgálatért. Ezek után én többet oda be nem teszem a lábam. Pedig ma a napokban mondtam a családomnak,hogy semmiért nem cserélném le a dokit. Már 7éve hozzá jártam,nála született az első fiam,most 3 éves. Bocsi,ha kicsit hosszú lett a levelem,de jó volt kiírni magamból. Ha valakit érdekel a nőgyógyász neve,nyugodtan írjon privit. (Egyébként újpesten van a doki rendelője). Sok sikert mindenkinek!

Vissza az elejére


Szia tomimanó!

Nagyon sajnálom, ami veled történt és azt meg nem is értem, hogy hogyan juthat ilyen mélyre egy orvos, aki már nem is orvos, de talán ember sem. Én az első orvosommal jártam hasonlóképpen, amikor miközben ultrahang-karral vizsált és épp közölte, hogy egy méhen belüli és egy méhen kívüli baba halt el, felvette a mobilját és segített a fiának a matekpéldájában. Még csavar a történeten, hogy kiderült, hogy csak egy magzat volt, de két méhem. Sajnos a magzat tényleg elhat. Majd a művi befejezés után közölte, hogy ne boruljak ki. Fogjam ezt fel hormonális tréningnek, még 4-5 vetélés és hátha tágul a méhem és sikerül egyet szülni. Na akkor látott utoljára. Ill. nem, mert miután egy prof rendbetette a méhem, és egy éven belül megszületett a kislányom viitem neki egy képet. Zavarában még gratulált is. Remélem hamar találsz egy új orvost!! És remélem kis idő múlva egy új picike fog vigasztalni!!!
Edina

Mia!
Sajnos ma reggel is véreztem, aztán nappal semmi!
Hátt.......nem tudom!

Edina
mamimami
Kiskunhalas
 
 


sziasztok lanyok:)

Edina:
Talan megis csak be kellene menned a korhazba hogy megnyugtassanak, kivizsgaljanak!! Talan bent tartsanak par napra is, ahogy velem tettek! Remelem azert minden rendben lesz annak ellenere hogy reggel vereztel !!!! Szoritok!
Kerdesedre valaszolva: en most leptem bele a 27. hetbe. :D

tomimamo:
hat eleg erdekes lehet ez az orvos! furcsa a viselkedese, az biztos. :( Sajnos sokan helytelenul viselkednek a betegekkel, nagyon sajnalom hogy ez tortent veled!!!!
Kivanom hogy egy igazan jo orvoshoz kerulj es elfelejthesd ezeket a dolgokat, hamarosan pedig babazhass!!!



Sziasztok!
Nagyon köszönöm a biztatásokat! Remélem pár hónap mulva öszejön a kistesó. :)


sziasztok* meg uj vagyok , anyit szeretnek kerdezni hogy ,majus 26 voltam utoljara beteg a ciklusom altalaba 28 napos de mindig egy hetel hamarabb pecsetelek es most semmi mar kb 3 hete kesik , a teszt nem mutat semmit , es tuneteim sincsenek . Tegnapota mintha erzekenyebb lenne a jobb petefeszkem nagyon tanacstalan vagyok ,mar nagyon szeretnek kis babat :roll: remelem irtok egy par szot biztztasul? elore is koszonom
 


Szia Andrea,

Nem tudom mit mondjak, nekem nem volt sosem ilyesmi szituaciom. Azt tudom, ha mar 3 hete kesik kellene a tesznek mutatnia mert a HCG szint megemelkedik egy terhessegkor. Ha nincs homonalis valtozas az arra enged kovetkeztetni hogy terhesseg sincs.
De az is lehet hogy tul hamar teszteltel a menses kimaradas utan?

En azt javasolnam hogy menj el surgosen egy nogyogyaszhoz mert a menses kimaradas (neha) lehet hormonszint ingadozas miatt is, vagy akar mas, szervi gondokbol.

Kivanom a legjobbakat es mielobbi babasodast neked!!!!



Sziasztok!

Andrea: Szerintem is menj el orvoshoz, már a mensi előtti pecsételés sem biztos, hogy teljesen jó alap egy terhességhez (saját példa). Ezenkívűl, ha nagyon szeretnél babát, emiatt is késhet. Nekem mindig 28 napos, de ahogy elkezdtük a projektet, szinte mindig késett egy-egy napot, volt, hogy egy hetet is. A női, vagy inkább anyai akarat! De még az is lehet, hogy a ciklus végén volt peteérésed és minden a legjobban alakul. De magamból kiindulva csak a tények után szabad ezt komolyan venni. De a legjobbakat kívánom neked!!

Mia: Holnap reggel indulunk. A vérzés csökkenőben van, ezért nem kapkodtunk, hanem feküdtem. Ha él ezzel talán segítettem,....Most elég nehéz, mert próbálok mindkettőre felkészülni, de egyikbe sem beleélni magam. Ha hazajöttünk, mindenképp írok!!

Szedett valaki magnézium citritet? Én most ez hozattam a férjemmel, 1 g-os kiszerelésben kapta, de nem tudom, hogy ez mennyinek felel meg. Azt írta a gyógyszerész, hogy napi egy. Persze alapból MgB6-ból sem 6-ot szed az ember. Szóval szerintetek ebből mennyit lehet inni egy nap?

Nóra veletek mi a helyzet?? Ugya minden rendben??



Edina
mamimami
Kiskunhalas
 
 


Sziasztok Lányok!
Mamimami ne ijedj meg, biztosan nálad sem lesz semmi baj, ahogy nálam sem. Ugyanis Hétfőn mégis elmentem egy helyi nőgyógyászhoz, hogy biztos lehessek abban, hogy semmi baj nincs, mert nekem sem állt el rögtön a vérzésem a gyógyszeradag régi szintjére emelésétől. A pici remekül van, mocorgott mint a motolla és a múlt heti UH után nő, mint a bolondgomba. Négy nap alatt 1,4cm-t nőtt. A doki azt is megnézte az UH-n, hogy nincs-e leválás a placenta mögött, hogy esetleg nem az vérezgetett-e, de nem volt ennek semmi nyoma. Nem írtad sajnos, hogy most hányadik hétben vagy, de gyanítom, hogy nálad is a 12 hét körüli hormonátállás okozhatja a vérzést., Ahogy a sárgatest helyett a placenta kezdi átvenni a hormontermelést. Sok lány kezd el ilyenkor vérezgetni. A fórumon is hárman voltunk így. Ne aggódj amiatt, hogy nem áll el rögtön a vérzés, kell hogy kiürüljön, nekem is 4 napig vérzett még. Ami nekem a vérzést korábban is megállította a duphaston és a rutascorbin melett, az a napi 1000mg C vitamin volt. Úgyan a doki most mondta, hogy emeljük fel a duphfaston adagot, de mivel már akkor nagyon lecsökkent a vérzés én így maradtam a napi 3x1 adagnál. Viszont azt is mondta, hogy a 13. hét után a duphaston adagot mindenképp el kell kezdeni csökkenteni, mert a placenta akkor ellustulhat és később nem fog elég hormont termelni. Így ha a vérzés akkor is megjelenik akkor már csak vitaminokkal szabad a vérzést csökkenteni.

Nóra

Kép
 


Egyébként én már nem fekszem, csak két napig feküdtem, de azért kímélem magam. Sokkal inkább fontosabb a hormon és a vitaminpótlás és ha már látod, hogy a vérzés csökken egy-két cseppre akkor már nem kell feltétlenül feküdni. De csak akkor ha a vérzés már egy-két csepp!

Nóra

Kép
 


sziasztok!

mamimami:

Remelem minden rendben volt a vizsgalaton, sajnos nem tudtam elobb jonni, de ahogy tudok nezem az uzeneteket, hatha irsz hamarosan!

Magnezium: En magnerot-ot szedek, amiben darabonkent 500 mg magnezium-orotata-dihidrat van.
Napi 3x2. E melle Magne B6 Extra, 3x1-et.
(Lorugas!!! Ez ugy-ahogy eleg, igy is kemenyedik a pocak, de szedek emelle meg Salbutamol-t (simaizom lazito)

Nora: Orulok hogy jol vagy!!! :D:D:D



Sziasztok!

Nóra nagyon örülök nektek, most már biztos, hogy tovább tökéletes lesz a terhesség! Jó hogy kiderült az ok és , hogy jól kezelted!

Sajnos nekem nincs jó hírem! :cry:
Valóban a 12. hétben jártunk, de a baba csak 8 hetes és 1 napos méretet mutatott és sajnos már életjelet nem adott! Senkinek sem kívánom ezt a látványt, amikor látom a képernyőn és mégsem él! Ma délelőtt a dokim ki is vette, elköszöntünk egymástól! Az ultrahangon úgy látták, hogy hidropsos volt!Tovább is küldték! Amit erről a rendellenességről olvastam az szörnyű. Van baba amelyik megszületik, de sajnos nem él sokáig. Mivel nekem már csak egy császár esélyem van még meg is köszönhetem neki, hogy "önként" elment. Én ugyanis képtelen lettem volna így dönteni! Nagyon sajnálom, a kislányom is sírt! De biztosak vagyunk benne, hogy kapunk még egy ajándékot! Egyébként mindig megelégedésre indít bennünket, amikor orvosok csodálkoznak, hogy a műtétem után már van 2 gyerkőc! Mi is hálásak vagyunk, de nem adtuk fel!! Néhány hónap után várjuk a következőt, addig pedig felkészülünk rá!
Addig is gyönyörködöm a két kincsemben és kárpótolom őket és magamat a 3 hónap miatt, hogy sokkal kevesebbet kaptak belőlem.
Szívből kívánom, hogy mindannyian néhány héten, hónapon belül karotokban tartsátok egészséges babátokat!
Én is így fogok tenni, csak egy kicsit később!


Mia, köszönöm a tanácsokat, ha hormonprobléma lett volna a tanácsaid életet mentettek volna! Köszönöm!

Most itthon vagyok, és pihenek egy nagyot!

Edina
mamimami
Kiskunhalas
 
 


szia Edina!

Nagyon szomoru amit irtal! Viszont minden elismeresem hogy ilyen szepen vegig tudtad csinalni es hogy igy allsz hozza a dolgokhoz! Meg is lesz a babo nem sokara, ahogy letelik a harom honap varakozasi ido.

Egyet igerj meg, neha irj a topicba, mert a kovetkezo teherbeesesnel szeretnenk veled orulni a benned fejlodo csoppsegnek!!!!!
Varjuk jelentekezesed es kivanom hogy gyorsan elteljen a varakozas. Addig pedig a ket gyerkoc adja meg a fold minden boldogsagat neked!!!!

Puszka:



Sziasztok!


Tudna nekem valaki segíteni,hogy a vetélés után amit műtéttel fejeztek be,mennyi idő után lehet strandra menni? Mert a kicsi fiam már nyaggat hogy mikor megyünk. Előre is köszi ha valaki segít.


Szia tomimano,

Irj a www.webbeteg.hu -n az "orvos valaszol" rovatba, ott van egy nagyon kedves doktorno, aki mindig par nap alatt valaszol a kerdesekre. (regisztralni kell csak, ami par perc)



Köszi szépen!


Edina nagyon sajnálom , ami veled történt! De sajnos néha előfordul, hogy a babóca nem fejlődik egészségesen és ilyenkor talán jobb is ha meg sem születik.
Én inkább azon csodálkozom, hogy annyi egészséges gyermek születik, mert a piciknek fejlődésük során annyi mindennek kell klappolnia, hogy a végén egy egészséges baba jöjjön a világra. Ez a természet csodája!
De biztos vagyok benne, hogy kitartásotokat nemsokára siker koronázza és jövőre már Te is ismét kismama leszel. Várom én is jelentkezésedet és addig is vígasztaljon a két szép gyermeketek.

Nóra

Kép
 


Mia örömmel írom, hogy a második UH is teljesen rendben volt a tarkóredő maradt 1,6mm, miközben a babóca szépen fejlődött.
A keményedéssel hogy vagy mostanság, hogy ennyi vitamint és gyógyszert szedsz? Használnak?

Nóra

Kép
 


Nora!
Csodas jo hirek! Nagyon jo a takaroredo meret!!! :D

Kemenyedes "koszoni szepen" megvan. :( Sajnos nem tagit, szerintem vegig igy lesz ez mar.
Foleg ha hideg front van, a holnaptol mar elore be vagyok rezelve!
na majd meglatjuk.
szedem a gyogyszert (Salbutamol) igy konnyebb. Ha nagyon durva a kemenyedes lehet emelni a gyogyszeradagot....... na persze csinjan, mert eros szivdobogast okoz(hat) szerencsere nalam ilyen meg nem volt....



Sziasztok!

Köszönöm, amit írtatok! Mindenképpen írok, ha jön a következő csoda! Nektek további boldog terhességet! Még az is lehet Nóra, hogy lesz közös várandós időnk. Mia neked azért ezt nem merem mondani, mert az tényleg nagy csoda lenne. Mondjuk a harmadik babóca elvesztése után 3 hónappal már a pocakban lakott Ábrahám!
Azért időnként "rátok" nézek és nagyon szurkolok nektek!

Edina
mamimami
Kiskunhalas
 
 


Edina köszönjük a drukkokat és várlak vissza!!!! :lol: :lol: :lol:

Nóra

Kép
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron