Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Babavárók!

Szerintem sokunkat ért hidegzuhanként, hogy a két csíkos terhességi teszt utáni időben, a 9 hónap alatt bármikor egy piros vagy barna folt éktelenkedett a tisztasági betéten.
Erről a témáról kevés infót találtam a neten, ill, hozzászólást szinte alig.

Második babánkat várjuk. A 8. héten barnáztam, arra Utrogestant kellet szednem, pár nap múlva el is múlt. Ezt a gyógyszert a 12. héten abba kell hagyni. Ekkor azonban újra visszatért a pecsételés, és az uh-on egy haematomát találtak a méhemben. Az orvos duphastont írt fel. Problémám másnapra rendeződni látszott, de egy hét múlva szabályos véres cucc távozott belőlem. Rohantam uh-ra, ahol megnyugtattak, hogy a baba jól fejlődik, méretei jók, a vérömleny meg majd kiürül, de az 1-2 hétig is eltarthat. Most, 14+1 naposan, még mindig nem vagyok teljesen nyugodt, és szeretnék erről a témáról a lehető legtöbbet megtudni. Ehhez kérem, hogy ha van, osszátok meg a Ti tapasztalataitokat. Segítségeteket megköszönve: Betti

Betti

Kép

Kép
 


Szia Betti!

Nekem is volt hasonló problémám az előző terhességem alatt. Én nem kaptam rá gyógyszert, viszont szigorú fekvésre voltam utalva 24. hétig. Aztán 41. héten 4280 grammal megszületett a lányom, teljesen egészségesen (de azért én is végigizgultam a terhességet...). Ha van valami kérdésed, hátha tudok segíteni,
Szia,

Bea
 
 


Szia Betti,
remélem azért olvasod a topicot és segíthetünk. Nekem is Utrogestant kellett szednem Rutascorbinnal együtt, mert a második hónapban én is bevéreztem. Nekem teljesen elmúlt a vérzés problémám és nem is jött vissza. Ma már a 34. héten járunk :-)
A Rutascorbint tudom ajánlani nyugodt szívvel, bár teljesen gyógyszerellenes vagyok és meg is viselt, hogy - számomra- ilyen sok "bogyót" kellett szednem, de most megéri!
Sok sikert,
Heni
 
 

 
 

Szia Betti,
a mi babánk lombikkal sikeredett és ehhez rutinszerűen adják az Utrogestan hüvelykúpot. Elég sokat kellett belőle használnom, napi 3*2-t. Az 5. héttől 4-5-6 naponta véreztem, nem sokat, minden alkalommal csak egy adagot (bocsi). Szigorú pihenés és az Utro továbbra is a 12. hétig. Minden vérzés után csináltak uh-t és mindig minden rendben volt a babával. Szóval nálam az Utro irritálta a méhnyakat és az vérzett be. Most már nem használom és 6 hete nem is véreztem.Kép
Boldog pocakosodást,
Lara

Lara

KépKép
 
 


Sziasztok!
30.héten járok és ma reggel volt egy enyhe kis vérzés.Nem folyt vagy ilyenek de a WCpapíron látszott.Eddig kétszer volt de akkor csak barnázás volt.Mindig volt utána UH és sose volt semmi baj.Ma nem mertem elindulni a Máv-ba(ott fogok szülni)az idő miatt.Ja és azóta nincs semmi,megpróbálok pihenni ,ahogy azt lehet egy 2és fél éves örökmozgó kisfiú mellett.
Szerintetek mi lehet???
Üdv.
Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Nem mondhatnám, hogy örömmel olvastam, Nketek is vannak kisebb nagyobb problémáitok. Én még csak 11-12 hét között vagyok és már a 6.héttől barna folyásom van. Az UH egy kis haematomát mutatott. Itthon kellett maradnom, de félek visszamenni dolgozni.Az utrogestan talán segít, de ezt sem merem mondani. Az pedig jó kérdés Pannitól, hogy mi lehet!!!
 
 


Sziasztok!
Jó dolog ez az internet,mert látom, hogy másoknak is hasonló problémájuk lehet és egy picit megnyugtató. Én kb 5-6 hetes kismama vagyok, a 3.babánkat várjuk. Az első kettő mint a Nagykönyvben leírva vagyon, úgy hordtam ki. De most 3 napja nálam is az erősebb barna folyás jelentkezett. Teljesen beparáztam. Írogattok erről és említitek a haematomát. Mi az?? Mit jelent? Ez normális? Félni kell? Írnátok róla bővebben?
Holnap ugyan megyek a dokimhoz. Remélem nem kapok rossz hírt.Mert hát a hasam is fájdogál. Néha.Kibírom, nem vészes, de érzem időnként, hogy van. Az előző terhességeknél ilyet nem éreztem.
Szóval a barna folyáshoz egy kis hasfájás is járulhat?
Várom tapasztalati gondolatotokat.
Gy
 


Sziasztok!

Lécci írjátok meg, ha jóra fordult a sorotok! Jó lenne tudni, hogy van vérzés ami eláll és aztán kedves babák születnek egészségesen. Remélem Györgyi a dokid megnyugtatott és Gaszabo is jobban vagy!
 


Sziasztok!
Én még februárban írtam közétek kétségbeesve.Azóta mindenok,a napokban fogok szülni.Nyugodjon meg mindenki(bár tudom könnyű ezt mondani...)
Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

A történet szerencsésen folytatódott: 2005.május 10-én megszületett a kisfiam: 3350 grammal és 56 cm-vel, épen és egészségesen.Boldog kisbaba, ügyesen szopizik és már majdenm 1 kg-t gyararpodott.
Mindenkinek köszönöm biztatást.

Betti

Betti

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Én a 10. hétben járok és nálam isj elnetkezett a barna folyás ,ill haemetomat találtak. Duphastont szedek. De a görcs az sajnos nem múlik, a barnás folyás már szerencasére elmúlt. Az orvosom megnyugatott, hogy a bevérzés fel fog szívódni és minden rendben lesz. Most voltam a háziorvosnál és ő meg azt mondta ,hogy a méhlepény ezáltal azon a részen sérült és pár héten belül elvállik ,hogy életképes-e a bab és ,hogy megmarad-e. Teljesen beparáztam. Ha nézi valaki ezeket a leveleket kérem válaszoljon. Jó lenne vmi biztatót olvasni.

üdv:Dzsu
 
 


Sziasztok!

Én is véreztem a 12. hétig, utána meg mintha elvágták volna, most már négy hete semmi. Csak jövő héten megyek megint ultrahangra, de egyenlőre minden rendben, a Baba jól van és én is.
Nekem az orvosom minden gyógyszerről lebeszélt és szerintem jogosan, ha a Baba meg akar maradni, azt gyógyszer nélkül is megteszi.
De bevallom, az első 12 hétben sokat pánikoltam én is, pedig nem kellett volna, de az is igaz, hogy egyes orvosok rögtön a legrosszabbra gondolnak, ágyba dugnak meg kórházba és agyontömnek gyógyszerekkel és vitaminokal.
Közben dokit váltottam és ő megnyugtatott, hogy sokan vérezgetnek és ez normális is lehet, ha meg valami baj van, azt nem lehet ágynyugalommal és hormonokkal kezelni.

Kép

Kép
 
 


Szia Rekanna!

Én most várom a harmadik babámat, 7 hetes terhes vagyok. Mióta megtudtam, hogy terhes vagyok, azóta vérezgetek. Nagyon megijedtem, egyik előző terheségemnél sem volt ilyen. Az orvos nem javasolt semmit, két hét múlva megyek vissza megint ultrahangra. Örülök, hogy rátaláltam a hozzászólásodra, köszönöm, kicsit megnyugtattál, hogy talán nem lesz semmi baj.

Üdv Agi10
 
 


Szia Ági!

Közben kiderült, miért véreztem. Valószínűleg a placenta a méhszájam fölött feküdt és leváltak darabok róla. Most az a mázlim, hogy feljebb vándorolt a placenta, nem is véreztem azóta és nem kell vigyáznom az utolsó hónapokban (akkor veszélyes lehet, ha a méhszáj felett marad).
Drukkolok, hogy neked se legyen semmi komoly bajod.

Kép

Kép
 
 


Szia Rekanna!

Köszönöm a drukkot. Még mindig vérezgetek. A környezetem halálra idegesít, hogy az orvosom miért nem mond már valamit. Gondolom nem tudja, és vár , hogy mi fog történni. Holnap megyek ultrahangra remélem már látni fog valamit.

Üdv
 
 


sziasztok Lányok!Remélem tud valaki segíteni.Párommak nagyon szeretnénk babát.Eddig még nem tudunk róla hogy sikerült e.Szombaton kellett volna megjőnnie,de nem jött,vasárnap óta viszont barnázok.Kb.egy hete folyamatosan szédülök naponta többször,és most már mind két mellem is fáj,duzzadtnak érzem.Csináltam tesztet de ez idáig még negatívat mutatott.Szerintetek nem jött össze vagy még van remény,bizzak e hogy sikerült?
 


Szia Csiperke!

Én az elmaradt menstruációm óta folyamatosan barnázok, sőt közben kicsit erősebben is vérezgettem. A teszt nekem az elmaradt menstruáció harmadik napján már kimutatta, hogy terhes vagyok, de szerintem csinálj még egy tesztet, ha azóta nem történt változás. Nekem ez már a harmadik terhességem, és az előző kettőnél egyáltalán nem volt semmi vérezgetés. Először én is megijedtem, de most 9 hetes vagyok, az ultrahang rendben van, és úgy tűnik csökkent is a váladék. Kívánom, hogy Neked is minden rendben menjen.
Üdv
 
 


Sziasztok!

Az én esetem kicsit sajátságos, bár lehet, h. azt mondjátok, h. egyáltalán nem. Szeptember 7-én volt utóljára menzeszem. Azóta legalább 6 terhességi tesztet végeztem el, valamennyi pozitív lett. :) Időközben görcsölni, (ez kb. az elmaradt mensi idejétől kezde volt) majd vérezni kezdtem, immáron 5. napja, inkább csak barnás, enyhe mensihez hasonló. (nekem általában rettenetesek az első napok menstruációkor) A dokim uh-t végzett, nem látott még semmit, sem méhen belül, sem kívül. Terhességre utaló jeleim nincsenek.(max. cici fájdalom, de elviselhető az is). A tesztem még mai napig pozitív, az enyhe vérzés megvan.
Szerintetek mi zajlik bennem? Van remény a pici kihordására? Már ha egyáltalán él szegényke? :cry:

Fanni
 
 


Sziasztok!

Fanni, amit írtál, számomra két dolgra utalhat, mindkettőt tapasztalatból mondom. A terhesség fennáll, - a tesztekről vélem - de biztosan valami van a háttérben, ami nem feltétlenül rossz.
Az egyik az saját tapasztalat, nekem is hasonló tüneteim voltak, terhesség kezdetén, kicsit komplikált volt, mert sokat kellett pihenni és feküdni, de sikeresen kihordtam és megszületett a kis virágszálam.
A másik az a barátnőm története, (hasonló tünetek) neki sajnos elment a babája, de azóta már két egészséges is született.
Szerintem ne halogasd, fordulj dokihoz mielőbb. Szurkolok Neked!!!
janka
 


Én a 11. héten elkezdtem minimálisat pecsételni (rózsaszínűt, hol meg barnásat). Elmentem orvoshoz, sajnos a babának nem volt már szívhangja. Elhalt.

Terhességben minden vérezgetés, rózsaszínű, barnás folyás rendellenes. Orvoshoz kell menni!!! Ha az uh szerint a baba rendesen nő és jól van, nagyon valószínű nem lesz baj, más esetben sajnos a vetélés jele.

Mindenkinek szép és egészséges babát kívánok!
 


Sziasztok!
Sajnálom babicskó. :cry:
Előtte hanyadik héten voltál uh-n? Amikor látták, hogy elhalt, akkor hány mméter volt? Meg tudták mondani, hogy kb. hanyadik héten történhetett?
 
 


sziasztok

nagyon félek :(
a múlthéten állapította meg az orvos vérvétel (HCG) alapján hogy terhes vagyok
egy hétre rá kell mennem ultrahangra, de sajnos két napja vérzem
ugyanúgy mint menses alatt
félek hogy elvesztettem a kisbabámat
 
 


andu29!
remélem,nem lesz semmi baj.én is nagyon féltem,20 hetes vagyok most.mai napig sokat aggódom,de hidd el,a babának ez nem jó.A legnehezebb,de legjobb dolog tehát,ha megnyugszol,és elfogadod a természet rendjét.Tudom,nagyon nehéz,öszintén szoritok,remélem,nem késö.
Ird meg,mi van veled.Én DUPHASTON-t kaptam magzatmegtartónak.

Kép[/URL]Kép
 


Sziasztok!
Tiszta szerencse, hogy megtaláltalak titeket. Kezdtem aggódni, hogy ilyen problémáim csak nekem vannak. Most vagyok a 7.hétben és nálam is jelentkezett a barnás folyás. Teljesen kétségbe estem. Holnap azt hiszem meglátogatom a dokit. De legalább addig kicsit megnyugtattatok, hogy a legtöbb esetben nincs veszve minden.
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó, hogy ilyen sok rendes csaj van, aki megosztja egymással a tapasztalatait! Én nagyon örülök neki! :D
Van egy kis bibim, aki tud rá valami megnyugatatót mondani, szívesen venném, bár már olvastam ehhez a tünetekhez hasonlókat, de mégis nagyon tanácstalan vagyok.
Négy napja tudom, hogy kb. 6 hetes terhes vagyok. Váratlanul jött, de nagyon örülünk neki! Azért mentem el dokihoz, mert nagyon fájt a pocim és mensesz görcsökhöz hasonlót érztem és egy hete pici vér cseppeket találatam, de érdekes hogy a fehérneműn semmi nyoma, csak a (már bocsi a szókimondásomért) a toalett papíron láttam. A doki megnézte hüvelyultrahanggal és nem mondott semmit, azon kivül hogy 7mm és már ver a kis szive. :? Azt mondta menjek vissza 4 hét múlva és akkor lehet majd látni, hogy megfelelően nő-e. Szerintetek ennyivel el van intézve a pocak fájás, meg a görcs, meg a vér felfedezése? Nagyon be vagyok tojva. El akarok menni egy másik dokihoz, de az még napok, és addig nem alszok! Ha valakinek van valami észrevétele kérlek irjatok! Nagyon szépen köszönöm! :D
 
 


Sziasztok!
Én 16 hetes vagyok.
Előtte 3-szor elvetéltem.
Nekem is Utrogestánt adtak.Meg otthon kellett magamat szúrni No-spa Seduxennel(eü-s vagyok,de azért még sokmindent én se tudok sajnos)
De a hasam most is fájogat.Van ilyen tapasztalata valakinek,hogy végig fájt a hasa?
Azt hallottam ,hogy ez az időjárás változás ami most jellemző se tesz jót nekünk.Ez is okozhat panaszt.Ez igaz lehet?

Ildi
 
 


Szia kalmi!

Csak egy tipp! Hüvelyváladék és vizelettenyésztést próbáltatok már?

Üdv. Lilka
 
 


Szia Lilka!
A vizelettenyésztés most van folyamatban,talán ma már meg is jön az eredmény.
Hüvelyváladékot nem vettek le,de megvizsgált,azt mondta nincs baj,meg felírt egy candida elleni hüvelykúpot ,amit hetente egyszer kell felrakni megelőzésképpen.
Hát nem tudom.
Majd leírom mi lett az eredmény.
Köszi:-))

Ildi
 
 


Szia Reka!
Nekem otthon kellet szúrnom magam No-spa-Seduxennel,vagy No-spa-Pipolphennel,meg kaptam Pipolphen tablettát.
Hát sokszor nem vettem be,mert nagyon kiütött.
De ártalmatlan a magzatra.

Ildi
 
 


Szia Reka!
Nekem otthon kellet szúrnom magam No-spa-Seduxennel,vagy No-spa-Pipolphennel,meg kaptam Pipolphen tablettát.
Hát sokszor nem vettem be,mert nagyon kiütött.
De ártalmatlan a magzatra.

Ildi
 
 


Sziasztok!
Nekem 12 hetesen hüvelyi UH után jelentkezett vérzés. Iszonyúan megijedtem, mondanom sem kell. Több doki is megvizsgált, de nem talált semmit. Zárt méhszáj, semmi bevérzés, baba köszöni jól van. Mindenesetre feküdjek, pihenjek, szedjek magnéziumot. Meg is tettem, a vérzés nagyjából elmúlt, de azért visszamaradt, halvány barnás folyás, ami miatt sosem lehettem nyugodt. Aztán két hét múlva reggel, ébredés után megint egy sötétebb vérzés. Rohanás az orvoshoz. Megint minden rendben, de mintha a méhlepényem picit rálógna a méhszájra, így nagyon valószínű, hogy az vérezget. Pihenjek, feküdjek + magnézium. És reménykedjünk. Most indul komolyabb növésnek a gyermek és vele együtt a méhem, így jó esélyekkel indulok, hogy eltávolodjon a méhlepény a méhszájtól. Itt tartunk most. Majd később még írok, hogy mik a fejlemények.
 
 


Szia Tusimi!
Nekem szinte ugyanezek voltak a tünetek,csak nálam kétszer erősebben is beindult a vérzés,így kórházban is voltam egy hetet.
Most már szerencsére vérzés nincs,viszont az AFP eredmény magas lett,a dokim szerint a vérzés miatt.
Szeretném megkérdezni,h Nálad milyen lett az eredmény?
Csak másfél hét múlva megyek uh-ra,ahol tüzetesen átnézi a baba gerincét,de nagyon nyugtatott,h ne izguljak.

Várom válaszod,
Ivett
 
 


Sziasztok!
Én még teljesen új vagyok itt, de nagyon örülök annak, hogy van egy ilyen hely, ahol őszintén lehet beszélgetni ezekről az elég kényes témákról.
Én már rendelkezem egy 3+fél éves kislánnyal, aki segít a létezésével átvészelni a problémáimat. Márciusban ugyanis elvetéltem kb. 6-7 hetesen. Amint véreztem, irány akórház és ott megállapították, hogy elhalt. Mire a küret megtörtént volna, már spontán is elment, de azért a küret is megvolt.
Nyugtattak, hogy a természet, meg előfordul és így jobb...stb és el is hittem.
Igen, de most újra babát várunk(?) jelenleg ez a 4-5. hét. Pár napja a barnás maszatolás után jött a vérzés, orvoshoz azonnal, aki adott Utrogestant, mivel az UH épnek mutatta a terhességemet. Ill. ez még csak egy petezsák és a jövő héten kiderül, hogy 1, fejlődik vagy nem 2, megmarad-e vagy nem.
Most nyugalom, fekvés, gyógyszer és persze mindeközben halálosan aggódom, hogy mi van, mert éppen ez az, amit nem bírok, hogy nem tudom mi lesz. Lehet, hogy elmegy; lehet, hogy megint küret; lehet, hogy fekszem 9 hónapig...foglalmam sincs.
Mi a véleményetek? Ilyen 'enyhe menstruációs'- szerű vérzés mellett kifejlődhet rendesen egy baba? Akinek van bármi ilyen tapasztalata, az legyen szíves ossza meg velem, akárhogyan is végződött.

Keep smiling:)
 
 


Sziasztok én Melinda vagyok még új itt és csak szeretném leírni a problémámat valakinek aki hasonló cipőben jár mint én.
Szóval a történet úgy kezdődik, hogy a párommal tavaly szeptemberben elhatároztuk, hogy jöhet egy baba ahogy kell egyből terhes is maradtam és nagyon boldog voltam, hogy sikerült , de sajnos csak bő egy hétig érezhettem magam boldog kismamának, mert viszonylag erős görcsök közepette novemberben spontán elvetéltem. :cry:
Kivártuk a három hónapot és februárban úgy döntöttünk oké jöhet a második nekifutás, de sajnos öt hónap telt el és semmi. Voltam orvosnál, azt mondta minden oké velem csak próbálkozzunk. most júli 20-án kellett volna megjönnie, de nem jött pedig biztos voltam benne, hogy nem vagyok terhes, mert a cicifájásom megszűnt, mint mindig ha jön a menses, és vártam, közben kezdődött a gyomorégés a visszatért mellfájdalom, sötétebb bimbók és néha hányinger. Úgy volt, hogy ma csinálok tesztet, de reggel ahogy az intimtörlővel töröltem magam sötét rózsaszín folyást észleltem és egész nap iszonyúan görcsölök, mint amikor vetéltem :cry: :cry: :cry:
különösebben nem jött meg, de azért már nem lehet folyásnak nevezni, de nem is rendes vérzés.
Pedig tudo és érzem, hogy van valaki a pocakomban.
A párom azért hoz haza egy tesztet, de nem tudom érdemes-e küzdeni?
Teljesen el vagyok keseredve...
Köszi hogy leírhattam ide ezt nektek.
Bocsi nagyon hosszú lettem.


Melinda!

Szerintem ha + a teszt mielőbb rohanj el a dokihoz.Akiknek van az előzményeiben vetélés(én is) az kaphat utrogestan nevű hüvelykúpot,ami hormonálisan támogatja a terhességet az első trimeszterben,így ha a vetélés oka hormonális,akkor segít ezt kiküszöbölni.Mielőbb konzultálj a dokddal és nagyon drukkolok neked. :wink:

Eszter

Kép

Kép
 
 


Szia anubias/ Eszter!

Negatív lett a tesztem és már edől belőlem a vér (bocs) pont mint amikor vetéltem...
A teszt nekem csak másfél-két hét után mutatott valamit az előzőnél is de már mindegy is.
A doktornőm azt mondta, hogy minden megkésett menses ami egyben görcsös is lehet egy be nem ágyazódott terhesség. Szerintem most nálam is ez lehetett.
Most úgy döntötünk a férjemmel, hogy elhagyunk mindenféle praktikát és nem görcsölünk rá a babára (remélem ezt én is megtudom tenni) és majd meglátjuk mikor sikerül.
Bár így félév után m ár nagyon türelmetlen vagyok :roll:
Köszönöm a válaszodat, és hogy leírhattam.
Te babás vagy?


Hát, a baba elment. :cry: Csütörtökön megyek vissza a dokinőmhöz, majd elmondja mit tehetünk most, hogy immár két vetélésem is volt. Remélem van valami megoldás. Mit szoktak ilyenkor ajánlani? Gondolom alaposan kivizsgálnak.
Nagyon magam alatt vagyok, mert nem számítottam arra, hogy másodszor is elveszítem a babát, ill. embriót.
Ráadásul, ilyen esetben sokkal nagyobb az esélyem a következőre is, nem?
Inkább befejezem, mert elég pocsék a hangulatom.

Keep smiling:)
 
 


Sajnálom.Ha gondolod keress meg priviben.Igen babás vagyok,és van egy fiam is,de közben volt 3 vetélésem.A türelem is fontos,de önmagában nem megoldás mindenre.Sok sikert kivánok a babához és fel a fejjel,soha nem szabad feladni. :wink:

Eszter

Kép

Kép
 
 


Képzeljétek el, hogy bár azt hittem elment a baba, én még mindig terhes vagyok! Nem is tudom, hogyan lehetséges, mert majd' egy hete vérzek, de ma voltam Uh-on és ott van a petezsák a méhem közepén. Kb. 4-5 hetes lehet de még nincs kimutatható szívműködés. A doktornő szerint ezért most még ne aggódjak, viszon maga a petezsák a múltkori mérés óta fejlődött. Lehet, hogy van remény?
Mindezek ellenére nagyon rossz ez a teljes bizonytalanság. Amit tudok, (pihenés, gyógyszer) megteszek, de a többi tényleg nem rajtam múlik.
Valakivel történt már valami hasonló?

Keep smiling:)
 
 


Hali!

Néha be szoktam nézni, mert a harmadik gyermekemnél, aki nemsokára három hós lesz, a 13. héten nagyon erős vérzéssel kerültem kórházba, és utána még 10 hétig barnáztam. De megszületett! :)

Ivreni,
neked annyi bíztatót tudnék írni, hogy egy netes barátnőmnek korrektül megjött a mensije, és amikor a következő elmaradt, akkor mentek dokihoz, ahol kiderült, hogy már 9 hetes terhes, szóval produkált terhesen egy teljesen normális mensit. Nem tudom, nálad ez van-e, de drukkolok!

Kóbor
 
 


Ivreni!

Nagyon örülök a jó hírnek.Milyen gyógyszereket kapsz?

ESzter

Kép

Kép
 
 


Szia Eszter!
Utrogestant kell szednem 3x2-t és Cetebét. Nem igazán tudom, hogy ez az Utrogestan hogyan működik, mert most szedem először, de a vérzést nem csillapítja, mert hiába szedem már egy hete, ugyanúgy vérzek. Igaz a terhességem még megvan.

Kedves Kóbor!
Hallottam én is arról, hogy valaki menstruált a terhesség elején és nem tudom nálam erről van-e szó, mert általában a menstruációm nem ilyen erős, mint ez most.

Valaki esetleg tudja, hogy kb.5 hetesen mekkorának kell lennie a petezsáknak ill. hogy mikor látható benne szívműködés vagy bármi szervkezdemény?

Keep smiling:)
 
 


ivreni!
A Pár hetes /3-10/ Állapotos topikba olvastam méretekről!
Nézd a 2 oldaltól kb. onnan olvastam méreteket hetek szerint!
Reméllem tudtam segiteni!
Ja és ne aggódj a vérzés miatt!
Nagyon sok ismerőstől hallottam a környezetemben és itt a topikokban is,hogy előfordult vérzés!
Sőtt van olyan ismerősöm is aki 3 hónaposan tusdta meg hogy terhes szédült azért ment orvoshoz akkor tudta meg,hogy terhes!
Vigyázz magadra,pihenj sokat és jó pocakosodást!
Vendég
 


Ivreni,
az Utro progeszteronpótló, tehát akkor segít, ha progeszteronhiány miatt akarna elmenni a baba.
Én csak a másodikkal voltam ilyen korán uh-n, és 5 hetesen még semmilyen szívverés nem volt, sőt 6 hetesen sem, vissza kellett mennem 7 hetesen is, akkor már volt. :) Drukkolok továbbra is, remélem, megmarad a babuci!
Kóbor
 
 


Ivreni!

Az utrogestán(én is ezt használom),mint kóbor is írta progreszteron tartalmú kúp.Az a lényege,hogy peteérés után a sárgatest progreszteront termel és így nem válik le a nyálkahártya.Ha a sárgatest elöregszik , a progiszint csökken és megjön a menstruáció.ha viszont megtermékenyül a petesejt akkor az első trimeszter során a sárgatest nem öregszik el,hanem folyamatosan termeli a progreszteront és fenntartja a terhességet.Ha a testünk hormonális működése nem kielégítő,akkor nem egyenletes,vagy nem elegendő ideig termelődik a progi,tehát a terhesség is veszélybe kerül.Természetesen a korai vetéléseknek több oka is lehet,tehát ha nem életképes a megtermékenyített petesejt,vagy beteg baba fejlődne belőle,akkor is szelektál a természet,ez esetben okosan.Az ilyen gondok esetén azonban a progipótlás nem tartja meg a terhességet.Tehát a progreszteron csak áttétesen csillapítja a vérzést,nem közvetlenül,mint pl a C vitamin,amit szintén azért kaptál,hogy a terhességet támogassa,mert összehúzza az ereket így csillapítja a vérzést.Szóval az utrogesztánt az első trimeszter során végig használni kell,bármi is legyen.Ha még ott van a petezsák a vérzés ellenére,ez arra utal,hogy sikerült megtapadnia, és jó rá az esély,hogy ez így is marad.Viszont erős vérzés esetén biztosan hematoma(bevérzés) van a méhedben,ami csak akkor áll el,ha kiürül.Kitartás.Viszont nagyon fontos ilyenkor az ágynyuem írtál,hogy otthon vagy.-e.Gyakorlatilag csak pisilni szabadna felkelni amíg a vérzés teljesen abba nem marad.Drukkolok nagyon. :wink:

Kép

Kép
 
 


Ivreni!
Sorstársat kerestél, hát itt vagyok.
A kisebbik fiammal az 5. héttől kezdve vérezgettem, és 11 hetesen egy erősebb vérzés után 3 cm-es haematómám lett. Innentől kezdve feküdtem a 17. hétig, akkorra szűnt meg a vérzés.
A mostani terhességem is hasonló,igaz a 8. hétig nem láttam vért, na de azóta...
Most az ad erőt, hogy ha Márk túlélte ezt a rengeteg vérzést, akkor a kistesójának se lehet baja.
Szóval ne add fel, minden rendbe fog jönni!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Kedves Mindenki :)
Nagyon szépen köszönöm a magyarázatokat és a jó kívánságokat! Nagyon jó olvasni, hogy másoknak is vannak/voltak hasonló tapasztalatai, problémái, mert én nagyon magam alá kerültem, amikor másodszor is elkezdtem vérezni. És hát persze most sem tudom még mi lesz ennek az egésznek a vége, de reménykedem.

Kedves Boeske,
Szívből gratulálok a gyermekeidhez és nagyon örülök, hogy Márk minden nehézség ellenére egészséges és van! Sok sikert kívánok a mostani terhességedhez is, és nagyon drukkolok, hogy Veletek is minden rendben legyen. Most hány hetes/ hónapos terhes vagy? Mivel kezelték a vérzést?

Kedves Anubias,
Köszönöm a részletes választ, mostmár nem aggódom a vérzés miatt. Azt hittem az Utrogestan pár nap alatt megszünteti...
Egyébként igyekszem annyit pihenni, feküdni, amennyit csak tudok. Itthon vagyok még, mert angol tanár vagyok és csak szeptembertől indul a suli...ha indulok. Van egy 3 éves lányom, mellette azért nehéz egész nap feküdni, de sokat segít a család.

Ma délután megyek vissza a doktornőhöz, nagyon kiváncsiak vagyunk.

Keep smiling:)
 
 


Sziasztok!
Én most vagyok 27 hét 3 napos. Eddig minden rendben ment, de a múlt héten Manócska nagyon ellustult, szinte egyáltalán nem mozog. És a mai nap folyamán pisiléskor szinte mindig van egy kicsi rózsaszínű vagy piros váladék a papíron. Pont ma amúgy is mentem dokihoz, de a felét nem értettem annak, amit mondott... Megtapogatta a hasamat, a hüvelyemet, és csinált ultrahangot is. Kérdezte, hogy volt-e miómám a terhesség alatt - mintha ezt neki nem kéne tudnia... Komoly baj biztos nincs, mert végül azt mondta, hogy 2 hét múlva menjek vissza. Csak a nemi életet és a meleg vizes fürdőt tiltotta meg. És felírt magnéziumot. Most nem vagyok teljesen nyugodt, a férjem szerint el kéne mennem másik dokihoz is, biztos ami biztos.
Amúgy tegnap voltam laborban (vizelet, vér evés előtt és után), és azok az értékeim teljesen rendben vannak. De amíg vártam a második vérvételre, szerintem felfáztam, hideg volt a pad a váróban. Ma egész nap rohangálok pisilni. Lehet, hogy ennek köze van ahhoz az enyhe vérzéshez? Jó lenne, ha egy-két napon belül rendbejönne a felfázásom, hogy a tünetei ne zavarjanak meg. Bár kevésbé aggódom, mint délelőtt, de azért még jó lenne egy kis megnyugtatás...

Üdv
Timi

Kép
 
 


Sziasztok!
Hát erről a terhességről ennyit. Az Uh kimutatta, hogy a petezsák nem fejlődött semmit és van körülötte egy kétszer akkora vérömleny. Pár óra múlva már túl voltam a küreten is.
Kérdeztem a dokinőt, hogy mi lehet az oka, hogy másodszor is ez történik velem, kellenek- e vizsgálatok, de azt mondta, hogy semmi baj nem lehet, mert van már egészséges (gond nélküli terhesség után) gyerekem. Nem javasolt semmi vizsgálatot csak a 3 hónapos pihenőt és utána hajrá! Ill. amint ismét terhes leszek azonnal szednem kell az Utrogestant. Hát, ennyi. Azon gondolkodom, hogy elmegyek egy másik orvoshoz is, mert nagyon megvisel a vetélés/küret és ki tudja még hányszor...?

Keep smiling:)
 
 


Most, hogy új orvost keresek, esetleg tud valaki valakit ajánlani, aki tényleg becsületesen teszi a dolgát és a magánrendelésén sem kell bejelentkezés után órákat várni? Aki rendesen foglalkozik velem a vetélések után?
Köszönöm. (Lehet, hogy nem erre a topicra kellett volna ezt írnom, de azért megpróbáltam.)

Keep smiling:)
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: