Új privát üzeneted érkezett!

Drága Enci!
Dehogy akartam ráripakodni, csak siettem, és gyorsan akartam összeszedett lenni. Elnézést, ha félreérthetõ voltam. Az antibiotikumok hatására miért szaporodik el a gomba? És mitõl szaporodik el még? Csak azért kérdezem, mert gyanitom, hogy nekem is van. Bár csak a tünetek fele igaz rám, dehát.

Türelmedet elõre is köszönöm
Zsunya a nehéz eset. Kép

 
 


Szevasztok!


Nagyon szepen koszoni Eva mindenkinek a segitseget, de most mar annyira rossz az allapota, hogy keptelen irni.
Kerlek benneteket aki tud az segitsen, hogy hova es kihez fordulhatnank meg!

Koszonjuk.
Eva helyett
 


Kedves Eva! Igaz, hogy csak par nap telt el a szombattol, de remelem mar jobban vagy. Annyira rossz, hogy tetlenül tudunk csak ülni es remenykedni. Segitsen mar valaki!Tiszta szivböl kuvanom, hogy meggyogyulj.
 
 

 
 

Szia Éva!

Véletlenül, kíváncsiságból keveredtem ide, és sajnos kiderült, hogy majdnem biztosan megtaláltam a 14 éve tartó "kellemetlenségeim" okát.
Nem tudom, az elmúlt idõben hová fordultatok, mit próbátatok ki, hányféle kezelésen estél át. Egyet tudok, megadom egy természetgyógyászati klinika telefonszámát, (reméllem ez nem számít reklámnak?!) 220-5889, (ahol a családban már segítettek, igaz más ügyben). Jelentkezz de Tihanyi dr. úrhoz és próbálj meg az állapotodra hivatkozva minél korábbi idõpontot kérni! A tarifáról, ha érdekel szívesen írok mailt - h2o@freemail.hu -n találsz meg, de kevesebb, mint amit néhány nõgyógyász kér. Szerintem mindenféleképp érdemes elmenned! Jobbulást és fel a fejjel! Próbálj meg felébredni! Nézz ki az ablakon, azt hallottam otthon most gyönyörû idõ van!

Enci!
Hol lehet ezen a szûrésen átesni? Jól értem, hogy ez egy egyszerû vérvétel? Akár a nõgyógyászom is elküldhetett volna?!

Még ugyan nem biztos, hogy nekem is a Candidával gyûlt meg a bajom, de két gyönyörû és egészséges gyereket szültem, ráadásul két éven belül!

Solya
 
 


Én is hasonlókkal küzdök, mint itt sokan mások. Szedtem már mindenféle gyógyszert a diétát még nem próbáltam, ha tudnátok küldeni diétát megköszönném.
Nekem az orvosom javasolta, hogy a Protexin nevezetû kapszulákat szedjem, ez 7 féle baktériumot tartalmaz mely a bélrendszer mikroflórája, és természetesen építi az immunrendszert. A hüvelyben lévõ flóra pontosan ugyanez, és ezért javasolta, hogy használjam hüvelybe is. Lehet kérni gyógyszertárban, hogy a Protexin kapszulát ágyazzák be kakóvajba és ezzel feltudod helyezni a hüvelybe és természetes úton állítja vissza a hüvelyflórát és ez is gátolja a gomba szaporodását. Én egyszerüen felhelyezem egy kis eszköz segítségével, és már az elsõ nap megnyugtató kellemes érzés volt az alhasamban. Vele együtt szedni kell szájon át a bélrendszerben is nagyon jó érezhetõ hatása van. Ezen kívül szerintem még hatásos a homeopátiás készítmények, mert nekem meggyõzõdésem, hogy mint minden más betegség ennek is van lelki oka. Ilyen homeopátiás készítmény a Sepia C 30, vagy a Borax, de vanank jó immunrendszer erõsítõk is mint az Echineacia, Lymphophen. Ezek nagyon lassan fejtik ki hatásukat, hosszan kell szedni, de érdemes. Én azt vettem észre, hogy a Klion és a gombaölõ gyógyszerek hatását felerõsíti. A homeopátiás készítményeket megkapod egy kimondottan homeopátiás gyógyszertárban, címe III. Ker Lajos utca ( Kolossy térnél) Aranysárkány gyógyszertár, itt szinte mindent megkaphatsz. Szerintem komplexen kell kezelni.
Diétát kipróbálnám, ha tudtok írjatok.
Névtelen
 


Kedves Éva'

Semmiképp ne add fel; Addig, amig nem kristályosodik ki mi a legjobb módszer neked, menj el egy gyógy talpmasszõrhöz, aki segít fenntartani a szervezetedet. A diéta úgy gondolom fontos, DE ENNI KELL. Egyél sok hajdinát fõzve és uborkát, egy kis jogurtot, zöldségeket, fõtt ételt, hogy könnyú legyen emészteni. Ha vállalod, menj el colon hydroterápiára, de elõtte feltétlenül végezz komoly hashajtást és igyál rengeteg vizet. Aznap nagyon kimerült leszel,a hashajtás miatt, de unána jobb lesz. Ezt három egymást követõ héten csináld, ez megmentheti az ember életét is szerintem, sajnos a legvégsõ megoldást még nem tudom, egyenlõre túl kell élni. Valószínûleg lelki okok is kiválthatják, illetve a víz, és a flóra hiánya....végtelen ok van.Néhány természetgyógyász ajánlja a colloid ezüstöt, próbáld ki. És a teafaolajos lábkémet, amit a talpadra masszírozol esténként.Ha nagyon yyenge vagy, talán a colon hydroterápia át tudna lendíteni egy olyan állapotba, ahol már fel tudod vennni a harcot ezzel a népbetegséggel.
Névtelen
 


Tud valaki valamit Éváról?

Solya
 
 


Sziasztok!

Mondanom sem kell nekem is candidám van. A szitu a következõ: gyerekkorom ota tartó ekcémás bõrelváltozások, néha elmúltak néha kiújultak.A sok okos orvos allergiára vizsgált persze hiába.Akkor kitalálták, hogy túlérzékeny vagyok, örököltem, stb.Az elmúlt idõben nagyon felerõsödtek a tünetek, és egy kis szemviszketés, orrfolyás is hozzájött. Elmentem egy természetgyógyászhoz, aki közölte, hogy candida túlszaporodás van a beleimben, és a toxinok okozzák a bõrproblémákat. Mondanom sem kell az immunrendszerem tropa. Az elsõdleges feladat az immunrendszer felerõsítése komoly diéta mellett.Vagyis 10 napos lébõjt kúrával kell kezdenem az általa felirt gyógytermékekkel együtt.2 hónap alatt teljes gyógyulást igért.
Remélem 2 hónap múlva errõl számolhatok be. Mindenkinek kitartást........egy biztos a candida elleni küzdelem teljes életmódbeli változtatást igényel.

kira
Névtelen
 


Szerintetek van olyan nõ, aki, ha elmegy egy term. gyógyászhoz, annak nem mondja, hogy candidája van?
Névtelen
 


Koszonjuk az erdeklodest, de felunk a legrosszabbtol.


Mindenkinek boldog uj evet kivan!
Eva
Eva helyett
 


Eva helyett!

Én ezt nem értem! MINDENT kipróbáltatok?
Biztos, hogy "csak" a candida a ludas?

Solya
 
 


Névtelen!

Igen. Én. Pedig lehet, hogy mégis. Csak azt nem tudom, hol szûrnek.

Solya
 
 


Halle Csajok!

2 hónapig csináltam a diétát és az immunrendszer erösitést! Esküszöm javultam, bár szörnyen lefogytam. Nem arrol van szo, h nem ettem, csak a meghatározott dolgokat kiiktattam. Pl: tilos minden cukor (gyümölcs és tejcukor is)a sajtok, az erjesztett dolgok, a szénsavas és az élesztö is!
Ehetö: élesztö nélküli kenyér, barnarizs, hajdina, köles, csicseriborso, Teljes kiörlésü lisztek, tojás, kecsketejet lehet inni, mentes ásványvivz és gyogyzeák. A Diofalevél tea kifejezetten gombaölö hatásu! Kevés grapefruit is ehetö, alma, citrom. Mindez sok-sok nyers és párolt zöldséggel!
Sajna abbahgytam mielött meggyogyultam volna, mert jött a fránya szilveszter és nem voltam elég erös...
Az immunrendszer erösitésére és szépségünk megovására is nagyon hatásos de abszolut gusztustalan izü az Aloe Vera Gél, ami ráadásul borzaszto drága is, de szerintem az egyik leghatásosabb természetes gyogyforrás! Asszem California Fitnesses termék. Bioboltokban 7 ezer körül kaphato!
Nos márciusban ujra kezdem a kurát, mert ismét visszatértek a tüneteim..
Száraz hüvely, ami miatt szinte félek és kerülöm a szexet, folyás, ilyesmik, börzsárazság, korpa..
Viszont már láttam a javulás jeleit, ugyhogy nektek is csak kitartást és gyógyulást kivánhatok!

Fel a fejjel! Mosolyogjatok! Ha igazán elhisszük, h meggyogyulunk, akkor ugy is lesz!
Jah! Még valami!
Aki lelki uton is gyogyulni szeretne ajánlhatom az agykontroll tanfolyamot, amin öngyogyitást is tanitanak szimplán meditálos gondolati uton! Az elsö tanfolyam elég huzos áron van sajna: 22 000.- de nappalis diákoknak 6 ezerrel kevesebb. 40 orás dologrol van szo, ami legközelebb Márc. 15-16, 22-23-án lesz reggel 9-este 9-ig a XI. ker Villányi ut 29-43 Szt.István Egyetem K épületében
Itt az infoszám: 06-1/ 488-0118
Én ott leszek!!
Igaz ismétlöként!
Remélem neketek is tudtam segiteni!
Pusza: Kym
Kym
 


Sziasztok

Le tudnátok ide írni, hogy Candida diéta esetén mit lehet, és mit nem szabad enni. Mást is biztosan érdekelne.
Szerintem én is Candida gyanús vagyok, és akkor jobban oda tudnék figyelni, hogy milyen ennivalót kerüljek.
Ha jól tudom, nem célszerû édességeket enni, mert azt szeretik a gombák.

Elõre is köszi,
Gigi
Gigi1
 


Nezd meg esetleg ezt az oldalt:

Candida-diéta

-Afonya
Névtelen
 


Sziasztok!

Szeretném leírni a saját módszeremet Candida ellen, hátha segít másnak is. Évek óta visszatérő fertőzésem volt, csak mivel egyedül voltam, nem volt zavaró, nem foglalkoztam vele. Akkor lett kellemetlen, és egy idő után iszonyúan fájdalmas, miután összejöttünk a (most már) vőlegényemmel. Ezen a ponton vizsgáltattam ki magam, és be is szedtem a gyógyszereket, amiket a nőgyógyász felírt, de ez kevés volt, jött egy megfázás, és újra visszaestem. Mivel gyógyszerész vagyok, itt összeszedtem minden tudásomat, és a következőket találtam ki:
1. Meg kell erősíteni az immunrendszeremet, hogy kordában tartsa a gombát. Ehhez elkezdtem cápamájolaj kapszulát szedni (ebből két dobozt, összesen 120 szemet szedtem be), és az elején szedtem echinacea cseppet is, mert a másiknak csak 2-3 hét után jön meg a hatása.
2. Hogy a hüvelyi pH és a jó baktériumok táptalaja rendben legyen, csak intimszapannal mosakodok, és menstruáció után irrigálok laktóz pezsgőtablettával (hogy kipucoljam a visszamaradt vértdarabokat). Ha pedig úgy érzem, hogy a mensi alatt megint alakít a Candida, akkor lactobacillusos hüvelykúpot használok (3 vagy 6 napig).
3. Hogy ne fertőződjek vissza az emésztőrendszerben tanyázó gombácskáktól, minden nap megeszek egy "bacis" joghurtot.

Mindez nem olyan macerás, mint amilyennek tűnik, és eddig (5 hónapja) nem jött vissza a fertőzés. Persze ahhoz, hogy az előző elmúljon, azért beszedtem, amiket a doki néni felírt.

Mi júliusban tervezünk nekikezdeni a babának, előtte még tartok majd egy immunerősítő kúrát, aztán remélem kilenc hónapig nem lesz baj.Kép

KépKép
 
 


Sziasztok lanyok!

Elne meg ez a topic? van aki ide irna nekem? Nekem most delult ki, hogy candidam van, de nem is igazan tudom, hogy mit tegyek, mert olvastam, hogy valaki meggyogyult, valaki nem. Erdemes belevagni??? Nekem vegulis nincsenek olyan nagyon borzalmas tuneteim, csak az az egy erdekelne, hogy babat szeretnenk, mar 2.5 eve, es hat nem tudom, hog akkor igy most csinaljuk, vagy most inkabb ne is probalkozzunk?
Es a ferjemnek is kell csinalnia????

koszi

dodo

KépKép
Kép
 
 


Szia Dodo!
Terhesség előtt érdemes kiketzelni a candidát.
Tudom ajánlani Dr. László Máriát
Tel.:06 1 239 41 05
Ő kezelt engem is és sikeresen. Akik nem gyógyultak meg azok maguk láttak neki a kezelésnek, többnyire csak diétával. Csak diétával nem lehet kiírtani a gombákat, szükséges hozzá a gyógyszeres kezelés is.( Nystatin). Én egy éve teljesen tünetmentes vagyok és szinte újjászülettem mind fizikailag mind lelkileg.
 
 


Mi az a Nystatin?
 
 


A nystatin gombaölő,ún. antimikotikum.

 
 


Szia Dodo!
Új vagyok, csak most olvastam az írásod.
Én is candidás voltam. Grapefruit cseppet ajánlhatom, főleg az ökonetest. Természetesen szakembert is kérdezz, és olvasd el hogy kell szedni. Nekem használt, mással együtt, meg diétával.
 
 


Sziasztok!

Én is csak bekukkantottam ide. Figyelmetekbe ajánlanám a Természetgyógyász c. magazin júliusi számát! Főleg azoknak, akiknek a diéta nem elég. Az amalgámtömések is befolyással vannak a candida túlzott szaporulatára.
A cikk nagyon érdekes! Legalábbis a számomra az volt.

Kriszta

 


Dbogica, Arcsi!

KOszonom a segitsegeteket, de azota szerencsere sikerult kigyogyulnom a candidabol, illetve mostanaban nincs panaszom, es nem akarok folyton evvel foglalkozni, ugyhogy lehet hogy van, de most nincs panaszom, meg megjott a varva vart pocaklako is, 21. heten vagyok!!!!!! Szoval tavaly aug. ota sok viz lefolyt a Dunan, es jora fordultak a dolgok!

Koszi

dodo

KépKép
Kép
 
 


Szintén Dr. László Máriát ajánlom (humán orvos)!!!!!!! Szakterülete a candidás fertőzés. Megbízható, valóban érti a dolgát, nem holmi kuruzsló.
Ismereteim szerint a Nystatin nevezetű készítmény egy másik gombából kivont anyag, ami tulajdonképpen méreg a többi gombafajra nézve, de az emberi szervezetben nem szívódik fel, pusztán áthalad a tápcsatornán, ahol a candida "főhadiszállása" található. Az általa okozott rosszullétek a gombák gyors elhalásának a tünetei, a bomló gombákat kipucolni igyekvő szervezet megterheli a vesét, májat, fejfájást, szédülést, gyengeséget okozva (ez csökkenthető méregtelenítési módszerekkel, sok tiszta víz fogyasztásával, mozgással, szaunával, stb.).
Kitartás mindenkinek, aki ezzel az ádáz ellenséggel küzd, én 7-8 évvel ezelőtt leszámoltam velük, kemény egy év diéta, aminek igazából csak az eleje volt rossz, mert amint a gombák ürülnek, az édesség utáni vágy is csökken. Azóta viszont nem eszem sem cukrot, sem finomított élelmiszereket, bár hozzátenném, helyzetem igen szerencsésnek mondható, hiszen vegán vagyok és köztudott, hogy egy jól táplálkozó, vegán szervezetben a gomba nehezebben telepszik meg, mint a vegyes táplálkozású humán szervezetekben, hiszen itt a folyamatosan bomló fehérje kiváló életkörülményeket teremt a gombáknak.
Mindenképp a legfontosabb a megelőzésnél, illetve a gyógyulásnál, hogy kerüljük a stresszt és próbáljunk rálelni a lelki harmóniára. Emellett a bélmosás, fém kivezetése a szervezetből, grapefruit mag kivonat, chrolerra alga, kapril sav, probiotikumok, fokhagyma fogyasztása szintén nagyon fontos.
Gondolom még sokan látogatják majd ezt a topikot, azért írtam ismereteimről a témában. A meggyógyultaknak és babásaknak szívből gratulálok!!
 


Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!
12. hétben lévő kismama vagyok, és pár napja viszketek, kicsit be vagyok dagadva azon a bizonyos helyen, wc-zésnél érzékeny kicsit, és néha kevés fehéres-sárgás váladékom van. Férjem is észrevett magán kisebb fajta viszketést a nemi szervén. Ez Candida lehet? Vagy valami más? Korábban, még terhesség előtt is voltak ilyen tüneteim, de pár nap múlva elmúlt. Meg pár hónapja a dokim egy szűrésnél Candida gyanút írt a papíromra, de azt mondta, ha nem voltak olyan tüneteim, amivel orvoshoz kellett volna fordulnom, akkor nem kell vele foglalkozni.
Mi lehet ez nálam? Van valakinek hasonló tapasztalata? Ha ez Candida, vagy más fertőzés, attól lehet valami baja a babának? Mit tehetnék ez ellen?
Kérem, hogy aki tud valamit hozzászólni ehhez, segítsen! Dokihoz csak jövő héten tudok menni, addig pedig aggaszt, hogy mit lehet tenni!
Előre is köszönöm! Jó egészséget és szép estét mindenkinek! :)
dizzy
Pócsmegyer
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: