Új privát üzeneted érkezett!

Elég vegyes érzelmek vannak most bennem, nem merek bízni a jó eredményben, mert mi van ha baj van. Bele sem merek gondolni....

Közben megkaptam pappíron is a négymarkeres tesztet, de nem lettem okosabb. Leírom az eredményt hátha valakinek mond valamit.
AFP szint 12,32ng/ml 0,44MoM
uEstriol3 szint 2,37ng/ml 1,49MoM
free b-hCG szint 7,041ng/ml 0,49MoM
Inhibin-A szint 109,87ng/ml 0,81MoM

Az értékelés rovatban ennyi:
Down kockázat 1:820
Nyitott gerinc kockázat 1:16000
Szűrési eredmény: negatív

Csak az nem világos, hogy ha negatív, akkor miért lett alacsonyabb a kockázati szám, mint az életkorom alapján /1:1200/

Még a megjegyzésben annyi:
Down-szindróma esetén köztes kockázati értéket kaptunk, 18-20. héten genetikai ultrahang javasolt.

Szóval találgatás az egész, és ez engem nem igazán nyugatott meg. Ezzel a pappírral végig izgulhatom a 9 hónapot. Jó hogy volt még lehetőségem a biopsziára, bár jövő héten már 20 hetes leszek. Annyira szeretném ezt a babát, minden reggel megnézem a 4d-s utrahangot, olyan tökéletesnek látszik. Ha nem lenne már egy 2 éves kislányom, sokkal nehezebben viselném ezt az egészet.

Kitartás mindenkinek aki még eredményre vár, és jó pocakoskodást annak aki már örülhet!!!!!!!
 


Krinya, azért negatív, mert 1:180- tól negatív.
Hány éves vagy amúgy, ha megkérdezhetem?Mert valahogy nekem nem tűnik ez olyan rossznak mint ami. nekem sem voltak fényesebbek az eredmények. Nekem 1:1160at hoztak ki....
Vendég
 


Szia lafead!

Nekem is azt mondták, hogy 1:300 alatt csinálnak magzatvízvizsgálatot. Amúgy 27 vagyok.
Csak nem hagyott nyugodni az, hogy miért lettek ilyen alacsonyak az értékeim. Az orvosom is egyetértett a vizsgálattal, bár ő csak a 2 alacsony AFP-t ismerte /0,35MoM 0,57MoM/
Nem bántam meg a méhlepénybiopsziát, mert csak ez 100%-os, a vérteszt meg csak 80%.
 

 
 

Krinya!

Mi volt ma? megvan az eredmény :?:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Szia Manó!

Öröm a köbön!!!!!!!!!
Minden rendben van, egészséges kisfiú!
Köszönöm mindenkinek a biztatást, és a segítséget!!
 


Krinya!

Szuper! :D Nem is vártunk mást, de azért jó megnyugodni, igaz? :D Örömteli babavárást a továbbiakban!

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Krinya gratulálok!!!Tudtam! :wink:
Vendég
 


krinya! örülök, hogy minden rendben! szorítottam nektek! nekem még nem derült ki az igazság, majd csütörtökön, úgyhogy még van miért izgulnom!
gratulálok! most már légy nyugodt! és vigyázzatok magatokra!:)
Vendég
 


Baba, nem kell miért aggódnod!!!!!!!!! :wink:
Vendég
 


Baba! ha eddig nem telefonáltak akkor tulajdonképp megnyugodhatsz :wink:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


hát csajok! nagyon reménykedem, hogy a nem talózás csak jót jelent! bár amilyen aggódos vagyok már olyanok járnak a fejemben, hogy mi van ha akartak hívni, csak nem jól adtam meg a számom, vagy ilyesmi. :oops: szörnyű vagyok tudom! :?
de már mindjárt itt a csütörtök, nekem meg csak úgy zakatol a szívem! nagyon izgulok! :shock:
Vendég
 


Baba, nyugi!!!!!!!!!!!!Jól adtad meg a számod és ja , ők sem hagyták el!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Baba!

Én is nagyon szorítok neked!!!!Nemsokára csütörtök, nyugi, már szóltak volna ha baj van!!!!
 


sziasztok
aki erre jár elmondanám,hogy két gyönyörű gyermekem van immár,mert hétfőn megszületett Bíborka,akivel megjártam a hadak útját a 0,33 as kezdő afpém miatt.A nagylányom 0,56 os afpvel született ,a kicsivel 0,33-0,45 lett ,a 3 markeres vizsgálaton 0,78 lett.Nagyon féltem,de szerencsére egészséges mint a makk :-)Nem ajánlották a magzatvízvizsgálatot.
Szóval egy alacsony afp sőt kettő sem jelenti azt ,hogy a babának bármi baja van :-) Kép
Vendég
 


Gyönyörű kislány gratulálok hozzá és további jó egészséget kívánok nektek.

Baba8 mi újság veletek????????
 


Krinya

a 2008 januárban szülünk topikban olvashatsz rólunk :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Baba!

Nagyon sajnálom:( Sose kérdeztük, hogy neked hol csinálták az amniót? ezek szerint nem a SOTÉ-n? Vagy ha ott akkor mégsem telefonálnak? Jaj, nem is tudom mit mondjak, sok erőt, az nlc-n van egy lány, akivel szintén ez történt, náluk down volt a baba valamikor tavasszal és most újra kisbabát vár és erőt adó az optimizmusa. Nlc SOS amnio topik, nekem nagyon sok biztatást adtak a viszgálat előtt, alatt. Ajánlom mindnekinek aki a viszgálat előtt áll. Egyébként a korán kívül nála is "csak" a minimálisan alacsonyabb afp volt a jel.
:cry:
Remélem hamarosan lesz erőd írni és újra babát vállalni, mert igazi megnyugvást úgyis csak az hoz.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Baba!

Közben megtaláltam a történeted amit feltettél :cry: Szavam is elakadt, nagyon durva ami történt és ahogy történt veletek :o

Kicsit lelkiismeretfurdalásom van hogy itt a telefocsörgés nélküliséggel bíztattunk, közben láttam te a Dotén voltál, ezek szerint csak itt a Pesten a sotén szokás ez. Akiről írtam hogy ez történt vele, neki a 10. napon szóltak :oops: És azt hittem ez mindenhol így van :? :oops: Ezek szerint nem. És képesek voltak még az Uh-ba is beküldeni :shock: Komolyan mondom :cry:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Manó
ne legyen leliismeretfurdalásod! elvileg azért kérték el a telószámom! ők azok akik nem hívtak! foggalmam sincs, ogy miért! hát igen az uh is dúrva, főleg, hogy mégakkor is azt mondta a dokinő, hogy rendben van a pici, csak egy icipicivel kevesebb a magzatvizem, úgyhogy pihenjek sokat! erre fél óra múlva közlik az eredményt! :? :shock:
Vendég
 


HAHÓ!!!
Néha azért még jár erre valaki? :?
Szeretném hinni, hogy más is van hasonlóan alacsony afp értékkel errefele. Az én eredményem O,56. Túl vagyok a genetikai uh-n, mindenki nyugtat, hogy minden rendben.
Tapasztalt sorstársakat keresek!
 


Sziasztok!

Andrea vagyok, 34 éves múltam. 2002-ben szültem első kislányomat, nála az AFP érték 0,7 volt, második kislányom 2007 februárjában született. Az AFP érték: 0,4 !!! volt. A többi (AFP-n kívüli) érték sem volt fényes. Nem csináltattam magzatvízvételt a javaslatok ellenére sem. Mindkét kislányom csodaszép és egészséges. Egy jó ismerősömnek az AFP-je 21-szeres érték lett. Az AFP-t például Németországban nem is nézik, annyira megbízhatatlan. Az UH-s barátom azt mondta, hogy jó korán kell elmenni UH-ra (kb10-11 hetesen) és ha a magzat orrcsontja jól látszik (szakember biztos látja) a Down-kór szinte kizárva. A nyaki redőnél állítólag ez sokkal fontosabb info, mert a Down-os babáknál szinte mindig hiányzik az orrcsont a korai szakaszban.
Nálam a második babánál jól látszott az orrcsont, ezért a pocsék eredmények ellenére nem vettem részt invazív vizsgálatban.
Viszont szerintem az a hisztéria keltés ami a kismamák és magzatuk egészsége körül zajlik, talán kártékonyabb minden beavatkozásnál.
Ha van véleménytek, írjatok. Sziasztok.A
 
 


Szisztok!

Ez a pánikkeltés tényleg nem túl jó, az én AFP-m 0,7 volt, elküdtek genetikai tanácsadásra ahol 4 órát ültem, és kiszámolták a BHCG-vel módosított MOM értéket, ami szintén alacsony volt (ez jó), mert azt jelenti, hogy picit fiatalabba a baba. Volt ott egy lányzó, akinek ez az érték magas lett, őt elküldték uh-ra, de neki is minden rendben volt. Nekem meg azt mondták, hogy minden jó. Azért én biztos ami biztos elmentem 4D-s uh-ra, mert engem ez megnyugtat (persze nem olcsó). Itt a doki azt mondta, hogy nincsen semmi rendellenesség az orrcsont is szépen látható! Sokat idegeskedtem, de hála az égnek feleslegesen. Szerintem nem kell izgulni, a sok hűhó azért van, hogy kizárjanak mindent.

Rita
 


Csajok!

Tudom, hogy néha feleslegesen illyesztgetik a kismamákat, és sokszor az alacsony afp ellenére egészséges a baba! De itt hangsúlyozom, hogy alacsony afp még nem jelent önmagában semmi, ahhoz nézni kell a többi értéket is, hcg, papp-a...stb. És ez így együtt jó! Nekünk magas volt a hcg és alacsony volt az afp. ( az előbbi 3,1 az utóbbi 0,66 volt). Viszont nálunk a többi értékkel együtt 1/80 hoz volt az esély arra, hogy downos a baba, elmentem magzatvízvételre, és kiderült, hogy a babámnak sokkal súlyosabb, élettel összeegyeztethetetlen kromoszómarendellenessége van (14. triszómia), és 23. héten meg kellett őt szülnöm. Azért húztuk ilyen sokáig, mert a 12. hetes genetika is rendben volt, volt orrcsont, NT 1,2 volt. Szóval nem csak down létezik, van sok más kromoszómarendellenesség, amit jeleznek az afp-k és a többi érték!
Vendég
 


Kedves baba8!

Nagyon sajnálom ami veled történt. Remélem, hogy hamarosan egy aranyos és egészséges kisbabát tarthatsz a kezeidben.
Én már majdnem 35 vagyok és nem vállalok több terhességet. De igazából nem is a korom miatt, hanem már nem bírnám elviselni azt a sok stresszt amit a két várandósságom alatt átéltem. Többször feküdtem terhes meg nem terhes patológián a II Klinikán és az maga volt a borzalom. A második baba után aki a 38. héten született meg infarktusos lepénnyel 35 perc alatt, megfogadtam, hogy bár a születés csoda (és mind a két szülésem könnyű és gyors volt) nem csinálok még egyszer végig egy terhességet.
Gyalázat ami ma Magyarországon folyik. A várandósság és a szülés rengetegbe kerül (szinte nincs olyan aki ne adna pénzt az orvosoknak, szülésznőknek, tudom ezt mi alakítottuk ki, de akkor is SZÉGYEN!!!, az AFP-re és az ismétlésre hetekig kell várni, a magzatvíz mintáról nem is beszélve. Különben ha megfizeted ennek az eredménye is itt van 2 napon belül, l.Telki kórház. A többi markert egyáltalán nem nézik rutinból, az AFP önmagában semmire sem jó. És a legfőbb képmutatás ami rengeteg etikai kérdést vet fel, hogy megölik az anyában a gyermeket abortusz esetén, mert élve nem születhet meg. Hálát adok az Istennek, hogy ilyen sorsdöntő kérdések elé nem álított eddig. És még egy embernek is hálát adok, Dr Csókási Zsolt UH szakembernek aki bár nem nőgyógyász, de lelkiismeretességben és alaposságban nem ismerek nála különbet. A.
 
 


sziasztok,
nekem is alacsony lett eléggé az afp-m, de a dokim azt mondta, minden rendben - én persze mégis aggódom.
Az integrált teszten a 16. héten ezek lettek az eredményeim:
Afp: 0,7 MoM
uE3: 1 MoM
BHCG: 0,6 MoM
Inhibin A: 0,5 MoM

Akkor még mélyen fekvő méhlepényem volt, és időnként vérezgettem is egy keveset, barnásat.
Valaki tud nekem valami bíztatót mondani? Úgy láttam, az alacsonyabb értékek nagyobb veszélyt jelentenek, mint a magasak.

Hamarosan megyek 4D ultrahangra. Ha lenne valami gáz, szerintetek kimutatná?
(a 20. heti ultrahangról a fotót elkeverte a dokim, leletet pedig nem kaptam, csak az integrált teszt eredményét....)

KépKép
 
 


Kedves szkagi,

Az első terhességem alatt hajszálra ugyanezek voltak az értékeim 2002-ben és semmi baj sem lett. Szerintem az UH pláne ha jó a szakember mindent lát ami fontos. Persze egy csomó minden van amit nem lát (van -e a kisbabának végbél nyílása stb...és egyéb szörnyűségek) A vérzés pedig biztosan befolyásolja a markereket.
Nekem legalábbis ezt mondták a Czeizel intézetben.
A fő azért, hogy ne aggodalmaskodj. Biztos egészséges kisbabád lesz. És akkor ez az egész idegesség már csak rossz álom lesz.
Egyébként nekem Dr Hajdú Krisztina aki abszolút orákulum ebben a szakmában azt mondta, hogy a legtöbb nőnek alacsony az AFP-je, akinek nem, annak pedig magas.
Egy pohár vörösbor mindennap és némi Magne B6 jól lazítja a méhedet, nem fog keményedni és az idegeknek is jót tesz. Én mindennap ittam vagy Tokaji aszút vagy minőségi vörösbort és nagyon jót tett. Próbáld ki. A.
 
 


köszi, kipróbálom!!! :D

KépKép
 
 


Sziasztok!!!

Azért írom le az AFP-s sztorimat, mert nekem is jó volt pozitív történeteket olvasni a kritikus időben!!! :D
Eőljáróban közlöm, hogy jelenleg 21 hetes babás vagyok és genetikailag egészséges kislányt várok. :D
A sztorim a 12. héten kezdődött. Ekkor elmentem integrált teszt, első vérvételére és magán UH-ra.
Az akkori UH eredmény: BPD 20 mm, NT 1,0 mm, CRL 60 mm, NB: nem vizsgálható (ettől csak pár hét múlva lettem ideges, mert az orrcsont nem léte a Down-kórra utalhat, a rövid combcsonttal egyetemben, aminek ezen a héten 10 mm körülinek kell lennie= FL)
az én leletemen FL 6 mm.
De mint említettem itt még nem voltam ideges mert nem tudtam, hogy baj is lehet.
A második vérvételt 15+2 vették le (kedden), majd csütörtökön hívtak telefonon, hogy baj van, mert a vérvétel eredmények alapján 1:5 esélyes vagyok a Down-kórra.
ITT INDULT BE A PÁNIK!
Bementem a leleteimért, amin ez volt
MS-AFP level 10.80 iu/mL 0.42 MoM (0,84 felett jó)
uE3 level 2.08 nmol/L 0.68 MoM (0.84 felett jó)
Free beta-Hcg 46.00 NG/Ml 2.58 MoM (1.6 alatt jó)
Inhibin-A level 531.20 pg/mL 3.41 MoM (1.3 alatt jó)
Nuchal measurement 1.0 mm 0.72 Mom (1,5 alatt jó) - ez a
tarkóredő
PAPP-A level 2340 miu/L 0.96 MoM (0.6 felett jó)
TEHÁT A 6 értékből 4 nem volt jó!

Itt arra gondoltam, hogy megvárom a kötelező AFP-t, hátha az volt a baj, hogy egy héttel előbb vették le.
16+2 naposan levették a kórházban az AFP-t. Pénteken hívott az orvosom, hogy nem jó az AFP eredményem (0.5 MoM), jó lenne ha végre felvenném a kapcsolatot a genetikussal. (Sajnos elég önfejű vagyok, pedig az orvosom már ajánlotta, hogy mivel 37 éves vagyok, nem ártana, ha alávetném magam a "hasszúrás"-nak).
A Schöph-Mérei-be mentem, ahol a genetikus hölgytől megtudtam, hogy nemcsak az AFP-m rossz, de a b-hCG is ami 3,3 MoM (Itt 1:10 esélyt adtak a Down kórra).
Rá egy hétre bent feküdtem a Schöpibe és alávetettem magam a beavatkozásnak. ( Nem fájdalmas, csak kellemetlen) Utánna egy hét pihi (tényleg pihi).
Az eredményért 2 hét múlva kellett visszamenni.
És mint fennt leírtam minden rendben van! :D :D :D

Remélem a pozitív sztorim segít, hogy ne keseredjetek el, ha rossz eredményeket kaptok!!!!
 
 


Sziasztok!


Nekem is volt tapasztalaton alacsony AFP-t illetően.Nekem két alkalommal ismételték az AFP-t, mind a két eredmény rossz lett, élettel összeegyeztethetetlen fejlődési-rendellenességet találtak a kisbabánál (Potter-syndroma), UH-s vizsgálattal.


Aliz.
Vendég
 


Sziasztok!

Szerencsére én is a pozitív történetek sorát szeretném gyarapítani. :D

Az AFP szűrésen a MOM értékem 0,55 lett.

Schöpf M. genetikai tanácsadás, ismételt vizsgálat. Ami még alacsonyabb, 0,4!

Az UH-on viszont semmi gyanúsat nem észleltek, így úgy döntöttünk nem csináltatjuk meg a corion-boholy vételt.

Gyönyörű, egészséges kisfiunk született! :lol:

Kép
 
 


Sziasztok!


Nekem az AFP érték 0,5MOM illetve 21,2ng/ml-ismételt AFP érték pedig 29,1 ng/ml volt.Sajnos Potter-syndromát találtak az UH-s vizsgálat segítségével.
Vendég
 


Sziasztok!

Engem is riogattak,3x irtam alá hogy nem kérem az amniót.
Nagyon bizom,hogy egészséges lesz a Babucim,és olyan jó volt olvasni a happy and történeteiteket.
43 éves vagyok,első babám(simán)Szept.ben mentem férjhez,és 6 hét után sikerült.Ebben is reménykedem,hogy akkor mi makkegészségesek vagyunk.
Én nem tudom az eredményeimet ilyen pontosan most leirni,de az afp-m 0,5 körük volt,a Down kockázat 1:40-hez.Csak remélni tudom,hogy mi a 41esek vagyunk...
E.
 


Mi az a Potter syndroma???
 


Sziasztok!


Ivaneszter,

Potter-syndroma=vesefejlődési-rendellenesség.
Vendég
 


Sziasztok!
Látom, hogy nem igazán megy ez a topic, de gondoltam, hogy megírom tapasztalatomat az

Alacsony AFP-vel kapcsolatban:

AFP: 0,53 MOM
Integrált teszt: 1:2200

Nem ismételtették meg velem az AFP vizsgálatot, sőt még magzatvíz vizsgálatot sem kértek, genetikai tanácsadóba sem küldtek.

Én önszorgalomból elmentem Dr. Hajdú Krisztinához, hogy nézze meg a babámat uh-on... mindent rendben talált.

Persze egész terhességemet végig izgultam, idegeskedtem! Félelemmel vártam, hogy meglássam a kislányomat!

Egy elavult vizsgálat az AFP!!! Ezt a vizsgálatot már több Európai országban nem is alkalmazzák a kismamáknál.

Mindenkinek azt tudom tanácsolni, hogy feltétlenül csináltassa meg az integrált tesztet is, mert az az ultrahang vizsgálattal kiegészítve biztosabb eredményt mutat.

A KISLÁNYOM EGÉSZSÉGESEN SZÜLETETT!!

-remélem tudtam segíteni tapasztalatommal.

 


Sziasztok!

Alacsony AFP-vel (korrigált érték: 0,45) küldtek a Sote 1-re amnióra múlt hét szerdán.
Bár időpontra mentem, majdnem 2 órát ültem sorba :) mire behívtak. Nagyon paráztam, mert tű-iszonyom van, de tényleg, mint egy szúnyogcsípés!!! Lehet hogy a doki is rendkívül ügyes volt, de aki a fájdalom és a félelem miatt gondolkodik az amniocentézisen, az ne féljen! Mondom én, aki egy hétig nem aludt a vizsgálat előtt.
Mondjuk előtte egy héttel a genetikai tanácsadáson (szintén a Sotén) mondták, hogy minden ok, mivel nem tudom az utolsó mensim dátumát :oops: :oops: valószínüleg csak túl korán vették le a vérem. Közepesnél teltebb gyomrot láttak, úgyhogy még aznapra intéztem egy genetikai 4D-s ultrahangot, ahol azt mondták, hogy minden rendben van...

Eredmény november 6-án lesz. Én nem félek. Illetve inkább most izgulok végig 4-5 hetet, mint a hátralévő 18-at...

Kitartás.

Jázmin

Kép
Kép
 
 


Sziasztok,
a tegnapi eredmény szerint minden teljesen rendben volt. Előtte elküldtek uh-ra majd a tanácsadóban ugyanaz a doki "várt", aki a magzatvizet vette. Minderre 5,5 órát vártunk.
De megérte.

Jázmin

Kép
Kép
 
 


Jázmin, de jó.:) Amúgy köszi, hogy leírtad az amniocentézises tapasztalatodat, én szintén tűparás vagyok, de akkor ezek szerint nem nagy ügy.
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!
Csatlakozom hozzátok(sajnos),mert nekem is alacsony lett az AFP eredményem.(0.54)Holnap kell mennem magzatviz vizsgálatra,és borzasztóan aggódok és félek. :( Az uh-on rendben találtak mindent,de mégis javasolta, mert IVF útján fogant a kicsi manókám,és az első 8 hétben még testvérkéje is volt ,de sajnos ő elhalt. :( Remélem,hogy rendben lesz minden!
Jázmin:Utána rögtön elengednek?
 
 


Éva!

Ne félj, ne aggódj, ez a vizsgálat tényleg annyira megbízhatatlan...
Ráadásul ikreknél másképp alakulnak az értékek, mint egyszem babánál, és ha kezdetben ikrek voltak, lehet, hogy ez is kihatással van az eredményre.

Biztos minden rendben lesz, hiszen a genetikai UH is azt mutatta, hogy minden oké!

Kitartás!
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Hátha valaki olvassa:
38 éves vagyok, AFP 0,45 lett. Kombinált teszt negativ (1:960), magzatvíz mintavételt köszönöm, de nem kértem.
A fiam makk egészséges és már lassan féléves. Nekem sokat jelentett amikor a pozitiv példákat olvastam és remélem ha valaki olvassa neki is segít.
Vendég
 


Sziasztok!

Nálam is alacsony lett az afp: 0,5 MoM. Jól megijedtem és elmentünk Dr. Hajdu Krisztinához Pestre az Istenhegyibe, aki jó alaposan megvizsgált. Ő országos hírű genetikus. Mondta, hogy egészséges a baba! Hasba szúrást nem engedtem! A kislányom makkegészséges és már 4,5 hónapos. Az alacsony afp egyébként csak a magas Béta hcg-vel együtt lehet gond. Amúgy elavult ez a vizsgálat, feleslegesen ijesztegetik vele a kismamákat, külföldön már sehol sem alkalmazzák. Most már a mi kórházunkban is bevezették 12 hetesen a kombinált tesztet, ez sokkal megbízhatóbb, mint az afp!

Kép

Kép
 


Csak azt mondaná meg valaki, hogy, amennyiben teljesen negatív a kombinált teszt (1:7200), viszont az afp nagyon alacsony (0.45)-alkati valószínű, minden terhességemnél elég alacsony volt, és a kombinált valóban sokkal megbízhatóbb, akkor minek kell nekem mégis genetikára mennnem???
Tudom, hogy semmi baj, de persze azért bogarat ültettek a fülembe (ráadásul 15+4 naposan vették le a vért az afp-hez)!

Márti


Márti, nem kell menned! Magyarországon nincs kényszergyógykezelés vagy vizsgálat. Ez egy lehetőség, amit a dokidnak fel kell ajánlania.
Vendég
 


Sziasztok! Nagyon félek! Hétfőn megyek Debrecenbe amniora. Az AFP-m o,37MoM lett. De kérdéses, hogy időben vették-e le, mert már kétszer is túlírtak egy-egy héttel...Egyébként minden más oké, az UH is rendben van teljesen. Nem tudom mit gondoljak? 36 éves vagyok, ez lesz a második babám, és kisfiú.( Most lesz 6 éves a lányom decemberben) Csak bízni tudok, beleőrűlnék ha valami gond lenne! Bár itt olvastam sok bíztató hozzászólást, ezért is regisztráltam. Kata


Sziasztok! Eddig nem is írtam, már csak babonából sem...
Tehát, ha valakit érdekel, az amniocentézis túlélhető, bár nem kellemes, főleg az idegeskedés amivel jár, hogy ne te légy az az 1-2% aki elvetél. Mi túléltük!!!Sokat kell pihenni! Ma voltam az eredményemért, és hála istennek egészséges a babám!!! De azt a 3 hétet amit stresszeltem senkinek nem kívánom! Nekem minden rendben volt az AFP-n kívül. Csak megnyugtatásúl mondom(annak aki olvassa), hogy ez a vizsgálat is csak 63-65%-os biztonságú, és külföldön már nem is végzik. De mi biztosra akartunk menni, csak semmi kockáztatás...
Ha valakit, megnyugtattam,ha olvassátok, akkor már éedemes volt ragisztrálni! Ez is egy tapasztalat. :lol:


Sziasztok!
34 éves vagyok,második terhességem és 0,59 lett az afp-m amiatt most nagyon parázok. :? Az elsőnél minden ok volt,igaz akkor 29 éves voltam.
22.én kell mennem a SOTE-ra.Eddig minden uh,jó volt voltam 4D-n is.Nagyon félek,hogy elveszik picurkámat.az lenne a kérdésem,hogy lehet azt,hogy nem vállalom a magzatvíz vételt? :oops: :roll:

KépKép
Kép
 
 


Szia mucus75!
Csak láttam, hogy írtál, én is számítottam rá, hogy hátha ír majd valaki valamit az én hozzászólásomhoz, de hiába...
Én a terhesség elején azt mondtam, hogy a magzatvízvételt soha!!! Bár most az oltással is úgy voltam, de az ember van, hogy történnek dolgok, és másképpen lát mindent.
Hát engem Debrecenben beparáztattak, és az orvosom rögtön azt mondta, hogy feltétlenűl csináltassam meg, mert az ember csak akkor nyugszik meg igazán ha oké minden. Inkább 3-4 hét ideg mint több hónap, hogy egészséges-e a babád...könnyű mondani, mert már túl vagyok rajta...tudom jól.
Ja, egyébként a magzatvízvételre nem kötelezhet senki! Csak a te döntésed és senki másé! Egyébként amit itt írtak róla a csajok az igaz...a vérvétel jobban fáj, csak hát az a fránya 1-2%...és nagyon sok pihenés 3-4 nap szigorú fekvés. Remélem segítettem.Üdv!


Szia Kati!
Nagyon köszi,hogy írtál legalább Te.
Nem tudom miért de úgy érzem nincs semmi baj picurral és ezért se akarom vállalni a magzatvíz vételt.Aztán majd kiderül mi lesz,22.én megyek a genetikára.Ott majd eldől..... :? Üdv

KépKép
Kép
 
 


sziasztok,

Igaz már nem túl nagy az élet ezen a topic-on, de azért megpróbálkozok, egy kis segítségre lenne szükségem.
A történetem:

Pénteken nem kaptam kódot a kombi teszthez ezért felhívtam őket még aznap ,ahol azt mondták, hogy azért nem küldtek és nem is fognak mert egyenesen a dokimnál fog landolni az eredmény hétfő reggel, ugyanis baromi szar lett a down arányszámon. (az edwards az ok).
Szóval 1:70-hez lett ami iszonyatosan rossz eredmény, persze az uh-on minden rendben volt. Tarkóredő 2,1 volt, de mivel nagyobb a baba és a redő is nő a babával együtt ez jó eredmény, főleg, hogy a határ 3, orrcsontja is ábrázolódott.

Mondanom sem kell, hogy végigbőgtem az egész délutánt és éjszakát, elolvastam mindent a neten. Beszéltem dokimmal is, aki hétfőn ad beutalót Pestre genetikai uh-ra, és megcsináltatom az amnio-t a 16. héten, ami 100% eredményt ad.

Még aznap bepofátlankodtam a Genesisbe 4D-re, tegnap 3-ra kaptam időpontot, mert a szülésznőm mondta, hogy ilyen pocsék eredménynél kellene hogy látszódjon valami az uh-on. Nagyon rendik voltak, rögtön adtak időpontot, szívesen fogadtak és nyugtatgattak a telefonban is.
Ja és a szülésznőm mondta, hogy nem egy kismamája kapott ilyen pocsék eredményt és mégis a genetika jó lett. Ennyit a kombi tesztről, ha még egyszer kezdeném meg sem csináltatnám.

Szóval megjártuk Pestet ebben a szakadó hóban, azt hittem haza sem érünk.

45 perces alapos uh és többszöri mérés után azt mondta a szonográfus csaj, hogy semmilyen down kórra utaló jelet nem lát a babán. Megvolt a nózija, a tarkóredő is ok ,ujjpercek is rendben vannak. Ez jó, egy kicsit nyugodtabb vagyok, de ettől függetlenül mindenképpen el fogok menni genetikára és megcsináltatom az amniot, mert nagyon sok más rendellenesség van amit az uh nem mutat ki.

A beutaló az I.sz Női klinikára fog szólni a Baross utcába, de sok helyen olvastam, hogy Hajdú Krisztinát kellene keresnem aki az Istenhegyi géndiagnosztikán dolgozik- Állítólag van ott magánrendelése. Tudnátok nekem abban segíteni, hogy egyrészt hogy megy ennek a folyamata, és hogy mennyibe kerülne. (ez lehet priviben is)

Az eredmények amúgy

PAPP-A 0,41 MoM
Szabad B-hCG 1,9 MoM
Redő 1,32 MoM

A kombi tesztes lapon az van, hogy az eredmények 0,5-2 MoM között ok, nekem csak a PAPP-A lóg ki egy kicsit. Akkor hogy hozhattak ki ennyire rossz eredményt (1:70). Amúgy 35,5 éves vagyok.

Előre is köszi a segítséget.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: