Új privát üzeneted érkezett!

Szia Márti!

Köszi. Elolvastam. Hát azértén is kicsit meglepõ volt, hogy egyszerüen csak megkérdezték, hogy akarod-e a vizsgálatokat!!!! Kíváncsi leszek, hogy nálam is ez lesz-e, én "még csak" 30 éves vagyok. Szóval jobb már itthon eldönteni, megbeszélni, hogy akarom, akarjuk-e (amnio).

Üdv: Vica
 
 


Szia Vica!
Hasonló cipõben járok, ma derült ki, hogy határértéken van az AFP (0.8) és a Bhcg (2.5) is, bár az orvosom nem mondta, hogy mennyi a pontos határérték (32 éves vagyok), én meg egyszerûen nem bírtam megszólalni a pánik miatt, hogy megkérdezzem. Kedden megyek én is a Méreibe, azt mondták telefonon, hogy érdemes kicsit késõbb menni, ha nem akarok nagyon sokat várakozni. Egy órát javasoltak. Szívesen beszélgetnék veled, esetleg ott is találkozhatnánk, talán könnyebb így elviselni ezt a bizonytalanságot. Bár már van egy kisfiam, problémamentes terhesség és szülés a hátam mögött, most nagyon ránk jár a rúd. A kilencedik héten kiderült, hogy van egy vérömleny a méhemben, a tizenhatodik hétig rettegtünk a vetélés kockázata miatt, és most itt egy újabb bizonytalanság. Tudom, hogy van jó nagy adag esélye (és sokkal több esélye van a jónak, mint a rossznak) annak, hogy nincs semmi baj, de megrettentem. Nem untatok senkit, a topicot olvasók mindannyian ismerik ezt az érzést.
szia!
Dóra
 


Sziasztok Lányok
Talán a korábbiakban talán elfelejtettem, nálunk a genetikai "tanácsadáson" a mama papirjára ráirták, a genetikai kockázati tényezõ - nem pontos idézet, de ez a lényege - 2,5 %.

Aki elmegy, mennie kell a tanácsadásra kérdezze meg szerintem, hogy ez a szám mennyi és pontosan mit jelent az õ esetében.


Zoli
 
 

 
 

Szia Dóra!
Nekem azt mondták, hogy 12-tõl 13.30-ig van ez a Genetikai tanácsadás, és közben még elküldenek UH-ra is, de szerintem, ha csak egyre mennék, akkor nem biztos, hogy belefér egy napba a tanácsadó-UH-tanácsadó. Úgyhogy én biztos oda megyek 12-re, mert szeretném ha minnél elõbb vége lenne ennek az egésznek!
Azt nem tudom, hogy neked mi a rossz érték, mert az AFP az nem alacsony (állítólag 0,7-2,5-ig jó), de a Bhcg határértékeirõl én sem tudok semmit.
Különben nekünk is a második babaánk és az elsõnél (szerencsére) semmi gond nem volt.

Üdv: Vica
 
 


Szia Vica!
Engem nem küldtek uh-ra, csak azt mondták, hogy vigyem a leleteimet. Speciel a vérömlenyrõl vannak, de a baba azokon nem nagyon látszik, nem is tudom, mit tudnak vele kezdeni ,de azért persze elviszem .Jó, ha dél, hát legyen dél. A férjem csak egyre tud ugyan hazajönni a munkahelyérõl, addig meg a 80 éves apósom tud csak a gyerkõcre vigyázni, de majdcsak elboldogulnak valahogy!
Ha nem érnék oda, akkor majd itt megbeszéljük a tapasztalatokat. Vagy emilben(vasdora@freemail.hu).
Engem is a Bhcg aggaszt, arról itt sem történik sok említés, mindig csak az AFP-rõl hallani (ld. topiccím). Én nem is tudtam, hogy ez két vizsgálat, azt hittem, hogy csak az AFP-t mérik.Azt sem tudom, hogy mit jelez a túl magas érték.
Tényleg, van itt valaki, akinek magas volt a Bhcg-értéke???
Kérem, írjon!
Sziasztok, Dóra
Dóra
 


Szia Dóra!

Már régen jártam itt, de én már túl vagyok az amnión. (Elég régen) Az AFP-m 0.9 volt, ami jónak mondható, de az Bhcg-m nagyon durva volt: 4.6, amin kicsit elborzadtak az orvosok. Nekem a Szabolcsban csinálták és szörnyû volt a 3 hét várakozás, de szerencsére a vizsgált magzatvízben Down szindrómára utaló kromoszóma rendellenességet nem találtak. Nem kell megijedni. Én mindenképpen megcsináltattam volna ezt a vizsgálatot, mert valószínû megõrültem volna a szülésig. Tehát fel a fejjel, mert ezt az érték még nem jelent semmit. Nagyon sok kismaminak hoz ki rossz eredményt ez a vizsgálat, de ez még nem feltétlenül jelenti azt, hogy baj van. Ahogy az orvosom is mondta a MÁV-ban nagyon sok egészséges baba születik rossz AFP eredmény mellett, de az is elõfordul, hogy jó leletek mellett születik beteg babó.
Sajnos.
Szurkolok nektek. Ne aggódj, azzal csak ártasz a babádnak és persze magadnak is.
Vicának megy a drukk.

Sziasztok! Daleei
 
 


Szia Dóra!

Nekem a Bhcg-m 3,7 lett ezek szerint az is nagyon rossz!!!
Kép Na mindegy mostmár nagyon várom a vizsgálatot! (kíváncsi leszek mennyit alszom ma éjjel)

Daleei köszi a drukkot, rám fér!

Üdv: Vica
 
 


Szia Vica!

Tényleg ne izgulj túlságosan. Most még csak vizsgálatra mész ugye? Itt majd el kell döntened, hogy vállalod-e az amniót, ugyanis a Down kórt UH-gal nem igazán tudják kiszûrni, max. jelei lehetnek. Nekem sem voltak, de ettõl függetlenûl a genetikus soron kívül felajánlotta, hogy megcsinálja. Lenne egy olyan kérdésem, hogy a 11-12. héten néztek-e nálad tarkóredõt? A terheskönyvben NT rövidítéssel szerepel, ha volt ilyen. Bár ha néztek, akkor biztos jó volt, mert ha nem így lett volna, akkor szólt volna a dokid. Állítólag ennek a vizsgálatnak sokkal megbízhatóbb az eredménye, mint az AFP-nek. Ha pedig az amnió mellett döntenél, akkor arra is azt tudom mondani, hogy csak lelkileg rossz, maga az eljárás csak kellemetlen, abszolút nem kibírhatatlan. Persze tudom, hogy mindenkinek más a fájdalom érzete, de ha már szültél, akkor ezt meg sem érzed.

Tényleg nagyon szurkolok nektek.
 
 


Szia Daleei!

Köszi a bíztatást. Volt nyaki redõ vizsgálatom (2mm). Különben már megbeszéltük itthon, hogyha ajánlani fogják, akkor mindenféleképpen az amnio mellett fogok dönteni. Magától a beavatkozástól nem félek, csak a következményeitõl. De sajnos olyan is hallottam, hogy azért nem nagyon ajánlgatják ezt a vizsgálatot, mert drága! (nem tudom mi benne az igazság). Holnap minden kiderül.

Vica
 
 


Vica!

Mi volt az orvosnál? nagyon drukkolok neked, mióta írtada fris kismamákban hoyg mia helyzet.

manó +E.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Szia Vica!
Nem jutottam el ma a Méreibe, majd csütörtökön megyek. voltam viszont a Bolgárkerék utcában vérvételen, csütörtökön lesz meg az eredmény. A Méreiben telefonon azt mondták, hogy teljesen felesleges pénzkidobás a 40000 ft, mert nem fogják tudni biztosabban megmondani, hogy mi a helyzet,mint a kórházban. Az amniot meg teljesen veszálytelennek mondták. Na mindegy.
Én azért megcsinûltattam.
mi volt a kórházban?
Kell az amnio?
Mennyi lett a rizikófaktorod?
mindent írj meg, oké?
Sziasztok, Dóra
Dóra
 


Sziasztok!

Hát akkor egy kis "élménybeszámoló".
Szóval ma fél 12-re mentem a Schöpf Méreibe (hátha így gyorsabban végzek, hát nem így volt). Már csak a 14-es sorszámot tudtam húzni a 12-kor kezdõdõ rendelésre. Kép
kb. olyan háromnegyed óra elteltével behívtak adatfelvételre. Itt kiszámolták a rizikófaktoromat: a velem egyidõs (30 év) normál AFP-seknek ez az arány 1:920, Az enyém 1:48 lett, szóval mondhatni elég rossz!Kép Azt mondta az aszisztens (itt még csak vele beszéltem), hogy 1:250 alatt ajánlják a kromoszómavizsgálatot. Aztán kaptam 2 lapot, amin le volt írva a beavatkozások lényege. Kiküldtek, hogy majd ezután a doki is beszélget velem. Na erre 2 órát kellett várni. Úgyanazt elmondta, mint ami a lapon volt és hogy döntsem el akarom-e, mivel én a vizsgálat mellett döntöttem, így aláírattak velem egy nyilatkozatot, majd leküldtek az UH-ra és ez alapján adtak idõpntot.
Vasárnap kell befeküdnöm és hétfõn csinálják a vizsgálatot.
Hát "röviden" ennyi. Ha még valami eszembr jut akkor folytatom. Kép

Üdv: Vica
 
 


Sziasztok Lányok, szívbõl szorítok a jó eredményért, javasolhatom ha kiváncsiak vagytok valamely tól-ig értékre akkor keressetek rá egy keresõvel a neten.
UH-val kacsolatban korábban írtam a Magyar Szülészeti és Nõgyógyászati Ultrahang Társaságról, tényleg jó dolgok vannak ott leírva.
Taqpasztalatok hiányában konkrétan a vizsgálatokról nem tudunk beszámolni, de szívesen válaszolok, keresek lapokat a felmerült kérdésekre, ha ezzel is segíthetek valamiben bárkinek.

Zoli
 
 


Vica!

Drukkolunk, szörnyû lehet ez a bizonytalanság. Reméljük nálad is vaklárma az egész, mint legtöbb esetben. Szerintem egyébként jól döntöttél, hogy kérted a vizsgálatot, én is így tettem volna. A nõvéremnek csináltak, mert már túl volt 35-ön, és semmi gond nem volt vele, õ reggel bement, este hazament, neki is a Schöpf-Mereiben csinálták.

manó +Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Manó és Zoli köszi a bíztatást! Kép Igazából még nem félek, a beavatkozástól semmi féleképp, inkább,hogy utána ne legyen semmi gond, és a végeredmény miatt, de az még elég messze van.

Dóra! Még egy-két dolgot kifelejtettem, szóval jobban jársz ha nem mész oda a rendelés elejére, mert aki késõbb jött, nem volt ott annyival tovább, mint amennyivel én hamarabb mentem! És ebben a kórházban csak chorion biopsiat csinálnak és (természetesen) ezt is hasfalon keresztül, mint ahogy az amniot kell, így ennek sem nagyobb a kockázata, de az eredmény hamarabb meglesz.
És szerintem nem pénzkidobás a 4 komponensû vérvizsgálat, sokkal biztosabb eredményt ad, mint az AFP. (és neked azért nem voltak annyira rosszak a leleteid) Csak ha ez jó eredményt ad, akkor már én sem biztos, hogy megcsináltatnám a kromoszóma vizsgálatot! Majd írd meg mi lett az eredmény és, hogy csütörtökön mi volt a kórházban!

Üdv: Vica
 
 


Sziasztok!

Nagyon szurkolok mindenkinek!

Vica, nem akarlak megbántani, de valamilyen szinten pénzkidobás az 4 komponensû vérvizsgálat. Igaz, hogy az AFP eredményénél többet mond, de 100 százalékot nem tudsz meg belõle, csak az amnnióból. (Ezt úgy tudom az eredményen is feltüntetik) Tehát ha mindenképpen meg akarod tudni, hogy van-e kromoszóma eltérés a babádnál, akkor csak az amnióban bízhatsz, vagy a chorion biopsiában. Ráadásul idõpocsékolás is, abban az esetben, ha valaki úgy dönt, hogy a beteg babát nem tartja meg. Persze, ha valakinek nem annyira rossz az AFP eredménye, és csak biztos ami biztos alapon jó irányú megerõsítést akar, és van rá pénze, annak talán megéri.Ez az én véleményem.

A vizsgálattól pedig tényleg ne féljen senki.
Vica, nem lesz semmi baj szurkolok. Dóra te se idegeskedj fölöslegesen, drukkolok ezerrel.

Daleei
 
 


Vica!
Ez az elsõ babátok? Biztosan sikerülni fog a vizsgálat!
Daleei és Zoli!
Kösz a drukkot,holnap lesz meg a vérvizsgálat eredménye.
Dóra
Dóra
 


Dóra, második baba és nála is alacsony volt az AFP(0,7Mom) BHCG (3,0Mom), de akkor a I. klinikára küldtek és ott egyáltalán nem foglalkoztak velem, azt mondták ilyen eredménnyel minek jöttem. Itt meg (Schöpf-Mérei) mér ilyen eredménnyel elvégzik a vizsgálatot, szóval nem nagyon értem az összhangot a két genetikai vizsgálat között. Különben a kislánym (2 éves) teljesen egészséges Kép.

Írd meg mi lesz az eredmény.
És ettõl függetlenül elmész a Schöpf-Méreibe?

Üdv: Vica
 
 


Dóra, már alig várom, hogy írjál csupa-csupa jót. Hajrá, hajrá!

Vica, ezt tényleg hihetetlen, hogy ilyen értékekkel az elsõ babánál nem is foglalkoztak veled. De annak nagyon örülök, hogy makk egészséges a 2 éves kislányod. Bennem mindig motoszkál a gondolat (persze csak nagyon picit), hogy jó, hogy nincs kromoszóma rendellensége, de mi van ha valami más betegség miatt volt ilyen rossz az eredményem. Igaz, hogy genetikus is azt mondta, hogy ha az amnió eredménye negatív lesz, akkor nem kell foglalkoznom a Bhcg értékkel, semmisé teszi. Most ez nagyon megnyugtatott, mert még olyan kismamival nem tudtam konzultálni, akinek hasonló rossz eredmény mellett megszületett már a babája. Te vagy az elsõ és örümmel olvastam. De ezek szerint erre van valami hajlam és tuti, hogy a második babóval sem lesz semmi baj.

Drukk ezerrel.

Daleei
 
 


sziasztok!
Megjött a vérvizsgálat Londonból, negyed háromkor telefonáltak, 1:6100-hoz a rizikófaktor, kedvesen gratuláltak az eredményhez, nem kell semmit sem csinálni, jó szülést kívántak. az újramért AFP és Bhcg már belül van a határon.
De én addigra a Schöpf-Méreiben ültem, arra várva, hogy adatfelvételre kerüljön sor. Aztán a dokrornõhöz is odakerültem( laza három óra üldögélés után), aki közölte, hogy a rossz BhCG-m a hormonszedés eredménye (nagy valószínûség szerint), de ha már itt vagyok.... És az ördög ugye nem alszik... És az új vérvizsgálat eredménye nem számít... Meg hát a számok ugye...(bár szerintem az 1:195-höz nem is olyan rettentõen rossz, hormonszedéssel együtt!).
Mivel a 20.hetet töltöm be holnap, már idõ sincsen arra várni, hogy megbeszéljem a férjemmel...
Szóval, aláírtam a nyilatkozatot, de ha nem vállalom mégse, telefonon lemondhatom a korionbiopsziát. Érdekes, valahogy volt egy olyan érzésem, hogy az egészben az a lényeg, hogy bármi is van, mindenképpen jelentkezzem a vizsgálatra. Volt elõttem olyan kismami (kettõ is), akinek este fél hatkor adtak idõpontot, hogy fél kilencig hozza a motyóját, mert holnap megcsinálják a vizsgálatot. Lehet, hogy hülyén hangzik, de legszívesebben elmennék a klinikára is, ott vajon mit mondanának.
Nem akarjuk a vizsgálatot. De beteg babót sem. Hát, van min tanakodni hétfõig, akkor kell telefonálnom. Akinek van bármi meglátása, kérem, ossza meg velem. Nem a döntést akarom megkönnyíteni, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre. sziasztok, Vica, gondolunk rád!
Dóra
Dóra
 


Szia Dóra!

Én is csak gratulálni tudok a vérvizsgálat eredményéhez. Szerintem (bár nem 100%)nagyon meggyõzõ!!!Kép Tudom, hogy nehéz most döntenetek, de ebben sajnos senki nem segíthet! Majd azért írd meg, hogy végül miben állapodtatok meg!

Daleei: mi is beszéltük a párommal, hogy tényleg lehet ez valami hajlam, hogy "állandóan" alacsony az AFP-m. (de aztán lehet, hogy véletlen)

Üdv: Vica
 
 


Sziasztok Lányok
Dóra, nem könnyû, érdemes elolvasni a topikot végig, ha még nem tetted meg, szerintem igen. Igazán már
A legbiztosabb eredményt tudomásom szerint talán a vizsgálat hozhat, ne úgy gondolj erre a mondatomra, hogy ebbe az irányban akarlak befolyásolni, dönteni neked-nektek kell.

Nagyon szerencsésnek érzem magunkat a fiam Down-s állapota ellenére abban, hogy lényegében szervi baja úgy tünik nincs, s bízom benne, késõbb sem lesz.
 
 


Dóra!

Gratulálok a jó eredményhez. Meglátásom nem igen van és tanácsot sem tudok adni ez ügyben, hiszen minden azon múlik, hogy te hogy látod. Ha úgy érzed, hogy amíg nem tudsz 100%-ot, addig nem vagy nyugodt, akkor lehet, hogy jöbb lenne megcsináltatnod. Én tudom magamról, hogy bizonytalanságban egy rémálom lett volna a terhességem további szakasza. Viszont ez a londoni eredmény elég meggyõzõnek tûnik. Szóval tényleg tedd mérlegre ezt a két dolgot és próbálj meg dönteni. Tudom, hogy nem könnyû. Az eredmény és az orvosok hozzáállásának tükrében valószínû, hogy semmi baja a babónak, itt csak arról van szó, hogy te mitõl nyugodnál meg igazán.

Daleei
 
 


Sziasztok!

Tegnap átestem a kromoszóma vizsgálaton. Leírom, hogy mi is történt, hátha valaki talál benne hasznos információt.Kép

Szóval nekem tegnap csináltak chorion biopsiát a Schöpf-Merei kórházban. Elõtte nap este be kellett feküdni, bár nem tudom, hogy minek, mert a kutya nem fogalakozott velem. Másnap reggel 8-kor kellett menni a "mûtõhöz". Aznap 8 embernek csinálták a beavatkozást és szerencsére elsõnek behívtak, így nem kellett sokáig izgulnom!Kép
Megvizsgálták a méhszájat, majd kaptam egy érzéstelenítõt és utána egy vékony csövet bevezettek a hasamba, amiben gondolom egy hosszú "tû" szerû valamivel (bár nem volt éles, mert nem szúrták át a méhlepényt, csak a felszítét bolygatták) vették a mintát. Igazából nem sokat láttam az egészbõl, mert végig az ultrahangon mutatták és magyarázták, hogy éppen mi történik. Kb. 5 perc volt az egész, nem fájt, de azért nem volt kellemes.
Aztán vissza kellett menni a kórterembe, ahol 1 órát kellett feküdni, de 3-ig megint nem nagyon foglakoztak velem (tehát addíg lehetett pihenni). Majd ekkor volt egy eligazítás, hogy mit lehet, ílletve mit nem lehet tenni az elkövetkezõ 2 hétben. (nem szabad fürödni, csak zuhanyozni, nem szabad nemi életet élni, és nem szabad kemény fizikai munkát végezni)
Itt azt monták eredmény 3 hét múlva lesz. Bár a tanácsadáson 1 hetet mondtak. Úgyhogy most egy hét múlva azt hiszem elég sûrûn fogok oda telefonálgatni. De kíváncsi vagyok, hogy tényleg mikor lesz eredmény.


Dóra! Mi van veled? Hogy döntöttetek?

Üdv: Vica
 
 


Szia Vica!

Örülök, hogy túl vagy rajta. Azért túl lehetett élni, nem. Az én sem értem, hogy némelyik körházban miért kell ott tölteni egy éjszakát, de õk ezt biztos jobban tudják. A Szabolcsban nem kell. Azon viszont csodálkozom, hogy 3 hetet mondtak az eredményre. Én úgy tudom, hogy a chorion biopszia eredménye egy hét alatt megvan. Furi. Bár az én infóim szerint ezt a vizsgálatot csak a 12. hét környékén végzik és az AFP után már csak amniot csinálnak. De lehet, hogy ezt is rosszul tudtam. Na, mindegy lényeg, már megvolt és nem kell aggódni, minden OK. lesz. További jó pocakosodást! Az eredményt mindenképpen osszd meg velünk.

Daleei
 
 


Sziasztok!

Amikor elõször jártam itt, még nem voltam érintett, úgyhogy csak bele-bele olvasgattam a hozzászólásokba, aztán gyorsan szívderítõbb témákat kerestem. Azóta már végigolvastam az egész topikot többször is. Az AFP-m 0,7 lett, a Bhcg 0,6. Ez így együtt nem olyan rossz, de mivel 33 éves vagyok, a genetikai tanácsadáson javasolták a magzatvízvizsgálatot. Egy nap gondolkodási idõnk volt, mivel már betöltöttem a 20. hetet. Szörnyûséges egy nap volt, sok sírással, egy helyben toporgó gondolatokkal. Addig a pontig viszonylag hamar eljutottunk, hogy csak akkor érdemes kérni a vizsgálatot, ha a beteg babát nem tartanánk meg. A döntést meghozni nagyon nehéz volt. Végül a vizsgálat mellett döntöttünk, április 2-án csinálták a Baross utcában. Most várjuk az eredményt és reménykedünk.Köszönöm mindenkinek, aki itt leírta a saját történetét, sokat segített.

Ági
Névtelen
 


Sziasztok!

Betelefonáltunk a Schöpf-Méreibe, de azt mondták, hogy csak jövõ hét csütörtök felé lesz eredmény. Kép Kép Kép
Nagyon borzasztó ez a várakozás, sokkal rosszabb, mint maga a beavatkozás!!!!

Ági! Nekem március 31-én csináltak biopsziát és azt mondták, hogy ennek hamarabb meglesz az eredménye, mint a magzatvíz vizsgálatnak. Úgyhogy nagyon kíváncsi leszek neked mikor lesz eredmény! (nincs sok különbeség köztünk)
Amúgy leírhatnád, hogy hogyan zajlott pontosan a vizsgálat, mennyit kellet a kórházban lenni és, hogy mit mondtak mire kell utána vigyázni. Kíváncsi vagyok, hogy egy másik kórházban ez, hogy megy! Drukkolok, hogy jó legyen az eredményetek!

Üdv: Vica
 
 


Szia Vica!

Köszi a drukkot, jól esett olvasni, hogy valaki így a távolból együttérez velünk. Én is szorítok neked.

Már a saját dokim felkészített rá, hogy az I. Nõi klinika egy országos intézmény, ahol mindig rengetegen vannak, és órákat kell várni, úgyhogy ez a része a dolognak nem ért felkészületlenül. Mi hétfõn, március 31-én voltunk tanácsadáson. Fél tizenegyre kaptunk idõpontot, ami azt jelentette, hogy ekkor kinézett egy nõvér az ajtón, és beszedte a várakozók beutalóit, kartonjait. Ezután kivártam, amíg szólítottak ultrahangra, majd a dokihoz. A doki kedves volt és korrekt, de semmi újdonságot nem mondott, amit például innen már ne tudtam volna. A kockázatot a Down szindrómára egy százalékra becsülte, az amniocentézisét fél százalékra. Mivel képtelenek voltunk ott helyben dönteni, megegyeztünk, hogy másnap visszaszólunk telefonon, ha kérjük a vizsgálatot. Közben kifaggattuk a saját dokimat is, aztán visszaszóltunk. Szerdára (ápr. 2) és ismét fél tizenegyre hívtak be. Kérdeztem a telefonban, hogy vigyek-e saját hálóinget meg papucsot, de azt mondta, nem kell, utána hazamehetek. Megint kivártam a két órát, de utána sitty-sutty, már készen is voltam. Annyi volt az egész, mint egy vérvétel. A hasamat lefertõtlenítették, az orvos és a nõvér felvette a steril kesztyûjét, az UH fejét is bebugyolálták. Én nem láttam a képernyõt, de azt hiszem, nem is akartam volna nézni. Az orvos szólt, hogy mikor szúr, tényleg nem fájt nagyon, hála Istennek el tudtam lazítani magam. Azt éreztem, hogy a baba odabent hátrahõköl, és teljesen a méh másik oldalához símul. Aztán már kész is voltunk, nem akartam elhinni, hogy vége, rosszabbra számítottam. Egy nap fekvést javasoltak, és egy hét kímélõ életmódot, és hogy ez idõ alatt ne éljünk nemi életet. Én kiírattam magam az elmúlt hétre a háziorvossal, ma már viszont voltam dolgozni. Rögtön a vizsgálat végén rápecsételték a kartonomra, hogy április 29-én kontroll, a nõvér azt mondta, akkor lesz eredmény is. Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy lehet-e hamarabb érdeklõdni telefonon, mert akárhogy számolom, ez négy hét.
Nálam egyébként szóba sem került a chorion biopszia, de nem furcsállottam, mert mintha azt olvastam volna, hogy azt a terhesség korábbi szakaszában javasolják. Persze gondolom orvosa és kismamája válogatja.

Üdv mindenkinek, aki erre jár, és drukk a jó eredményekért!

Ági
Ági
 


Sziasztok, Vica és a többiek!
Vica, elõször is örülök, hogy minden rendben ment, és nagyon remélem, hogy jó eredményt fogsz kapni (vagyis megnyugodhatsz végre, ennyi nap után...).
Úgy tudom, hogy a vizsgálat eredményére azért kell olyan sokat várni (nekem is három hetet mondtak, bár mi nem kértük a vizsgálatot) mert nagyon leterhelt a labor. De a sûrû telefonálás talán segít, és talán azért mondanak távolabbi idõpontot, hogy addigra mindenképpen kész legyen az eredmény, és ne izgulj még azért is.
Hajdú doktornõnél voltunk vasárnap a Praxisban, épnek látta a picit. Mi teljesen megnyugodtunk, vizsgálat nélkül is. Az ultrahangnak meg más értelme tényleg nem volt, mint a genetikai feltárás, végig úgy izgett-mozgott a pici, hogy egy normális fotót se tudott csinálni, nemhogy olyat, mint amivel hirdetni szokás ezt a szolgáltatást. Úgyhogy alvó, de ne befelé forduló magzatot tessék vinni, pocakosok!!! sziasztok, Dóra
Dóra
 


Sziasztok Lányok

Remélem hamarosan jó hírekkel térnek ide vissza a várakozók.
Találtam egy lapot, illetve többet is ami közel áll a topicban tárgyal tévával és kicsit talán segíthet is néhány tisztázatlan kérdésben. Szakmai szinvonalát nem tudom eldönteni, de érdemes benézni, a kislexikont olvasgattam + egy két más dolgot, legalább érthetõ valamennyire.
[url=http://www.origo.hu/mindentudasegyeteme/papp/20030407papp35.html" TARGET="_top]http://www.origo.hu/mindentudasegyeteme/papp/20030407papp35.html[/url]
[url=http://www.origo.hu/mindentudasegyeteme/papp/20030407papp34.html?pIdx=3" TARGET="_top]http://www.origo.hu/mindentudasegyeteme/papp/20030407papp34.html?pIdx=3[/url]
 
 


Sziasztok!

Meg van az eredmény!!!
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Pontosan idézem:
A chorionboholy sejtekben direkt vizsgálattal kromoszóma rendellenességet nem észleltünk.
A magzat kariotipusa: 46,XY - azaz normális férfi.

Úgyhogy most nagy az öröm itthon!!!! Kép

Üdv: Vica
 
 


Sziasztok Lányok

Vica, nagyon örülök, sok boldogságot kívánok Kép))))))))
 
 


Szia Vica!

Annyira örülök, hogy jó lett az eredmény. Gratulálok!
Tudom, hogy mi tud ilyenkor felszabadulni az emberben. Valami hihetetlenül fantasztikus érzés és óriási megkönnyebülés.
További jó pocakosodást és sok boldogságot nektek.

daleei
 
 


Szia Vica!

Nagyon örülök a jó hírnek, legyetek nagyon boldogok!

Ági
Ági
 


Sziasztok!

Érdeklõdni szeretnék, hogy az AFP és a Bhcg pontosan minek a rövidítése, mit mutat meg, és mennyi a normál érték?
Mit jelent és hogyan végzik a nucha szûrést?Fájdalmas az amnioszkópia?
Segítségeteket elõre is köszönöm!
Névtelen
 


Sziasztok Lányok
Névtelen
Mivel fiú vagyok csak részben tudok válaszolni, illetve érdemesebb lenne magadnak rákeresni a nucha szûrésre valamely keresõvel, javaslom ezt a szóösszetételt tedd idézõjelbe, akkor gyorsabb és pontosabb találatokat kapsz. Hosszú lenne leirni, azt amit találsz, de ha így rátalálsz többször elmentheted, elolvashatod.
A többirõl is találsz lapot a neten, de sajnos úgy elrejtettem a címeket, hogy most nem találon, légyszi nézd végig az archívokban sok jó helyet irtunk össze emlékezetem szerint.

A lányok is biztosan benéznek és megirják a véleményüket.

Zoli
 
 


Sziasztok!

Nálunk is minden rendben a kromoszómákkal,és most már biztos, hogy kisfiú.Nagyon megkönyebbültünk. Az elsõ babánk lesz, és annyira vártuk már!

Kedves névtelen!

Tényleg érdemes visszaolvasni az archivokat, én is majdnem minden infót onnan szereztem be. Az amniocentézisrõl egy pár hozzászólással feljebb megtalálod az én történetemet, nekem nem fájt különösebben.Az AFP-rõl a legrészletesebben a www.vitalitas.hu/konyvek/genetika oldalon olvastam. A nucha szûrést a 11.-12. heti ultrahangon végzik, megmérik a tarkóredõ vastagságát. A terheskönyvben, vagy az ultrahang leleten NT rövidítés mellett van megadva az érték. Ha ez a határértéken túl van, az utalhat genetikai rendellenességre. Azt nem tudom, hogy mennyi a határérték, a miénk normális volt, 0,9mm. A BHCG-t nem tudom pontosan, csak azt, hogy alacsony AFP mellett nem jó, ha magas.

Ági
Ági
 


Sziasztok!

Ági: De jó, hogy nálatok is minden rendben! Kép Gratulálok az egészséges kisfiúhoz! Kép

Üdv: Vica
 
 


Sziasztok!

Na, nálunk is beütött az afp Kép afp: 0,7, b-hcg: 3,8. Úgy néz ki a Szabolcs utcába kell mennem genetikai uh-ra. Tudtok errõl valamit?

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szia cory!

Sajnos a Szabolcs utcai genetikai uh.-ról nem tudok semmit, de legalább téged elõbb megnéznek UH-on, és csak utána döntenek a további sorsodról, nem úgy, mint a Schöpf-Méreiben (ott csak az AFP alapján ítélkeznek). Szorítok, hogy minden rendben legyen!!!! Majd írd le, hogy mi volt.
Különben még mindíg vezetek AFP:0,6 B-HCG:3,9 (és szerencsére semmi baja a babónak, úgyhogy ne izgulj!!!Kép

Üdv: Vica
 
 


Sziasztok !
Meg tudna nekem valaki mondani, hogy mennyi a nyaki redo vastagsag meresnel a hatarertek ? Mert errol nem olvastam sehol. Nekem 2,6 lett, az uh-os orvos azt mondta ez jo es az orvosom sem mondott semmit ra, de engem megis erdekelne. Valaki irta, hogy neki 2,8 lett es az mar nem jo.
Koszonom
Dorki 15+5
Dorki
 


Szia Dorki
Itt elolvashatod ami errõl a kérdésról szól, de elõzetesen annyit megnyugtatásul, hogy a tartalmuk szerint 3 mm-ig normális az eredmény. Futtában olvastam csak át.

[url=http://www.babanet.hu/faq/tergon15.htm" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/faq/tergon15.htm[/url]
[url=http://www.babapont.hu/pages/tanad/vizsgalat.html" TARGET="_top]http://www.babapont.hu/pages/tanad/vizsgalat.html[/url]
[url=http://www.babanet.hu/vendegahaznal/vend030108.htm" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/vendegahaznal/vend030108.htm[/url]
[url=http://www.examed.hu/tenytar_szuleszet.html" TARGET="_top]http://www.examed.hu/tenytar_szuleszet.html[/url]

Zoli
 
 


Zoli !
Koszonom az infokat, rendes vagy, hogy utananeztel. Hetfon megvolt a vervetel es ma meg is tudtam az eredmenyt, az itt megszerzett telefonszam alapjan. AFP 1,3 MOM

Ugyhogy , most megnyugodtam es koszonom, hogy mukodtetitek ezt a topicot, - persze jobb lenne, ha nem lenne ra szukseg - mert sokkal tobb informaciot lehet megtudni innen, mint nemely orvostol. ( kemeny penzert) Biztos vagyok benne, hogy szinte mindenki elolvassa az itt leirtakat csak nem szol hozza.
Megegyszer koszi es mindenkinek drukkolok, akinek szuksege van ra !!! Kép
Dorki 16+3
Dorki
 


Szia Dorki nincs mit, örülök. Kép.

Ez a helyzet sajnos a harmadik évezred elején.

Remélem a születés után bemutatod egy pár sorban a gyermekedet.

Zoli
 
 


Sziasztok!

Többen megkerestetek e-mailben a "genetikus dokim" ügyében. Sajnos az 5 hetes babám mellett nem sok idõm van netezni, de ha telefonon felhívtok, akkor talán tudok segíteni, és megosztani veletek a tapasztalataimat.

Különben nekem 0,6 lett az AFP-m, és nem vállaltam az amniocentesist, de egy gyönyörû, egészséges kislánynak adtam életet. Szerintem az ultrahang is elég bizonyíték arra, hogy egy gyerek egészséges-e, vagy sem. Persze ehhez megfelelõ szakember, és megfelelõ technikai felszereltség kell.

Üdv: Love

A telefonszámom: 30/3665520
 
 


Kedves Zsofi,
Nagyon koszonom, nekem is irtal maganba. Mi sem vallaltuk be az amniocentezist (mar csak azert sem, mert a leletem elkeveredese es az orvosom trehanysaga miatt a 22. heten voltam, mikor kiderult az eredmeny es donteni kellett...), helyette elmentunk egy-ket specialistahoz, mindenki mindent rendben talalt, ugyhogy most nagyon bizakodunk, illetve probalok nem is gondolni az egeszre.

Meg egyszer koszonom a segitsegedet, es Mindenkiet, aki ide irt. Valoban, ahogy Dorki irta - ha nem is szoltam hozza, nagy segitseg volt ez a topic, mindent vegigbongesztem.
Udv,
Kati
Névtelen
 


Sziasztok!

Az en afp-m 0,6, a bhcg-m 2,9 lett. Sajnos az orvosom (I.Noi Klinika) csak a 21. heten nezte meg az eredmenyeket, es javasolta, hogy menjek el tanacsadasra. A tanacsadasra a 21. heten jutottam el, ahol egy fiatal srac kozolte, hogy 4-5 szazalek az eselye, hogy beteg a baba, de sajnos itt mar nincs mit tenni, mivel kifutottunk az idobol.
Meg aznap atmentem a Schopf Merei tanacsadasara, ahol 1:72 aranyt szamoltak eloszor, majd utana szoltam, hogy tobb a magzatvizem is, igy a doktorno korrigalt, hogy akkor tenyleg 3 szazalek, es azonnal menjek el Chorion boholy biopsziara. Sajnos ez nem valosult meg, mivel nem fogadtak, mondvan, hogy az In. Noi Klinika a "fellegvar", es ott jo kezekben vagyok.
Kozben az orvosom beszelt a genetika vezetojevel a Noi Klinikan, akinek eszebe jutott, hogy fish modszerrel ki lehet rovid idon belul is szurni a leggyakoribb genetikai rendellenessegeket, igy csinaltassuk meg az amniocentezist.
Az amniot megcsinaltattuk, epp akkor lett kesz, amikor a baba betoltotte a 24. hetet. 3 orat vartunk az eredmenyre, mire megtudtuk, hogy egeszseges kisfiunk lesz.
Kovetkezo heten felhiv otthon a genetika vezetoje, es kozli, hogy lehet, hogy megsem kisfiunk lesz, es nem tudom-e veletlenul, hogy fiu-e vagy lany? Es megker, hogy huzzam ki a papiromrol, hogy xy.
Hat ez az en sztorim, de hogy ez alatt a 3 het alatt min mentunk keresztul, gondolom sokan tudjatok.
Vegul egy csomo idegeskedes, a baba invaziv beavatkozasnak valo kitetele utan most sem lehetunk nyugodtak, es csak remelem, hogy nem elcsereltek a leletemet a Klinikan...
tamcsi
 


Sziasztok lányok

Van már ennek a topiknak kisbabája?
Én nagyon kiváncsi lennék, ha tudtok valakiről valamit kérlek irjtok megKép)))))

A matek soha nem volt a kedvencem.

Zoli
 
 


Sziasztok!

Én még december, január környékén jártam erre. Akkor én is épp az amniocentézis előtt álltam, illetve eredményre vártam. Karácsonyra jött meg a jó hír, hogy genetikai eltérés nincs, és kisfiú lesz. AFP: 1,25 bHCG: 3,92

Azóta meg is született az egészséges kisfiúnk, Balázs, április 26-án.

Mindenkinek kitartás, aki az eredményre vár, és aki még a beavatkozás előtt van. Nem lesz semmi gond, csak erre kell gondolni. Könnyen beszélek, gondolom Kép

Szandra
 
 


Szia Szandra, nagyon örülök, a hírnek, pláne, hogy az én Bendim is Balázs.Kép

Sok boldogságot

Zoli
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: