Új privát üzeneted érkezett!

Szia Hajnal !

Nagyon örülök , hogy minden rendben van.Áttudom érezni mit éltél át.Én gondolni sem szeretek erre az időre . A várakozás benne a legrosszabb.
Gratulálok a pici legénykéhez.
Nekem van két nagy gyerekem is.Barbi 16, Peti 14 és Athina 7,5 hónapos.
Kívánok az elkövetkező időszakra szép,nyugodt , problémamentes terhességet.
Puszi Era35
 
 


Szia Era!

Köszönöm, hogy velem örülsz és köszi a jó kívánságokat.
Gratulálok én is a 3 gyermekedhez és sok boldogságot kívánok hozzájuk!
Puszi Hajnal26
 


Sziasztok!
Ma kaptam meg az eredményeimet:
AFP 0.6
hCG 1.0
PAPP-A 1.0
SP1 1.4

Kell aggódnom?

Edina
 
 

 
 

Szia Edina!
Szerintem nem kell aggódnod.Az AFP MOM - ja kicsit alacsony, de szerintem aggódalomra semmi ok.
Era
 
 


Hát sziasztok!

Alacsony AFP?? Most már végképp nem értek semmit!
5 évvel ezelőtt született a kislányom a SOTE I. klinikán. Az AFP-m 0,7 volt, alacsonynak találták, ezért elküldtek genetikushoz. Tündéri, egészséges kislányunk van, aki már most 5 éves.
Most éppen a második babámat várom, betöltött 22+2 napos vagyok. Máshol fogok szülni, ebbe a témába most ne menjünk, bele, csalódtam a SOTE-ben. Az AFP-m most 0,4 lett, a HCG-m 0,8; PAPP-A: 1,1 SP1:1,4. Szóval alacsony az AFP-m, de most jóval alacsonyabb. Csak egy valamit nem értek: azt mondják betöltött 16 hetesen kell levenni, most meg még éppen ,hogy elkezdtem a 16. hetet amikor levették, egészen pontosan 16+2 napos voltam, legalábbis az orvosi számítás szerint. Lényegében akkor mikor kell menni genetikai vérvételre 16 vagy betöltött 16 hetesen? Én is rettenetesen aggódom, de az ultrahang vizsálatok semmi rendellenességet nem mutattak. Alávetném magam bármilyen vizsgálatnak, csak egészséges legyen a babám. Az orvosom megnyugtatott, hogy nincs semmi baj, nem kell, hogy aggódjak, a mért nyaki redő :1,7 mm.
Szerintetek egy 4D-s ultrahang eléggé megbízható??

Kép

Kép
 
 


Szia Jurem!

Szerintem a 4D-s ultrahang nem erre való. Inkább a genetikai 2D-s UH-ot választanám ilyet csinálnak fizetősen a Praxisban, avagy az Istenhegyi klinikán is.
Sajnos én is ilyen cipőben járok, mert alacsony lett az AFP-m 0,65 MoM, az osztriol: 1,06 MoM; a bHCG:1,75 MoM; Inhibin-A: 1,19 MoM

Valaki megírhatná, hogy ez mennyire rossz leletnek számít?

A kórházi AFP-met meg elvesztették, s most kell holnap újra levenni (17+6). Ennek egyáltalán va értelme?

[url=http://lilypie.com]KépKép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.19 23:17-kor.
Vendég
 


Szia Simigabi!

köszi a bíztatást.
Másodszorra a MÁV-ban vették le a vért, amit a Schöpf Mereiben laborjába küldenek (ott vesztették el az elsőt is), de csak az AFP-t nézik.
Azóta voltam UH-on a dokimnál, aki mindent rendben talált, s azzal bíztatott, hogy ha beteg lenne a baba, annak azért valami nyoma látszana. De a 2. AFP szintet még nem tudom.
Remélem jó lesz és akkor teljesen megnyugodhatok.

Köszi,

Boróka

[url=http://lilypie.com]KépKép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.19 23:15-kor.
Vendég
 


Szia Simigabi!

Szerintem is vicces, de azért ilyen lassú a folyamat, mert nem a Scöpfiben vették le a vért, hanem a MÁV-ban, és onnan átküldözgetik a Scöpfibe, mindeközben meg esetleg jól elvesztik.

Lehet, hogy magánakcióként betelefonálok. Hátha megmondják.

Üdv,

boróka

[url=http://lilypie.com]KépKép


Szia Simigabi!

Megvan az új érték: AFP: 0,8 MMol 33 nanogramm
b-HCG: 33,000 2,3 MMOL a 17. hétre számolták.

Szerintem ez már jobb lett, ugye?

Boróka

[url=http://lilypie.com]KépKép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.19 23:14-kor.
Vendég
 


Kedves mindenki!

Elolvasva a topicot, mint kezdő apa, épp az információ gyüjtésen fáradozom, és aggódom.

Nagyon jó, hogy van ilyen fórum. Köszönöm mindenkinek.

Most kaptuk meg az AFP eredményét. Az orvos szerint határértéken alacson, a hcg meg magas (határértéken, nem nagyon).
Magzatvíz vizsgálatot javasol, ezt jövő héten megtesszük, kerül amibe kerül.

Amit eddig megtudtam, hogy az AFP vizsgálat eredménye nagymértékben függ a baba "korától" meg az anyuka testsúlyától.

Esetünkben ezt nehéz volt kiszámítani: a kedvesem rendszertelenül menstruált, nem hiszem, hogy 100%-ra, időben történt a vizsgálat.

Ha ehhez hozzávesszük korházaink alaposságát...

További nehezítés, hogy kedvesem pajzsmirigy hormont szed.

Ez mennyire befolyásolja az AFP erdményét?
Mennyire kell aggódnunk?
Névtelen
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.19 23:13-kor.
Vendég
 


Kedves Gabi!

Köszönöm a kedvességed!
Kedden lesz a magzatvíz vizsgálat (Telkiben, Keszthelyi doktornál), remélem lesz előtte UH.

Az orvos szerint az UH rendben van, de biztos ami biztos alapon javasolja a vizsgálatot.
András70
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.19 23:13-kor.
Vendég
 


Kedves Gabi!

Elvileg a gyorsteszt péntekre meglesz, de 3 hét amig a teljes meg nem lesz. Egyébként az Istvánban csinálták az AFP-t.
Addig izgulunk. Nem jó ez a várakozás.

András
András70
 


Sziasztok!
Ma kaptam meg az AFP eredményt, ami azt hiszem nagyon alacsony:
AFP 18,02
MOM 0,46
Megjegyzés: 17 hét

Pont 16 hetes voltam mikor levették a vért, ápr.24-én leszek 17 hetes. Nem értem a megjegyzés rovatot sem. Tudtok segíteni?
judit103
 


Sziasztok!

Elmondom amit tudok a témáról, remélem találtok benne kapaszkodót, ahhoz, hogy ne aggódással teljenek a napjaitok.

Az AFP szűrés önmagában, (de még hcg-vel együtt is) az egyik legbizonytalanabb vizsgálat. Sok európai országban már nem is alkalmazzák. Az érték függ a terhesség korától (16-30. hétig fokozatosan nő), függ az anya testsúlytól, és attól is nincs e esetleg olyan betegsége ami önmagában is magas AFP szintet eredményez (pl jóindulatú daganat valahol a szervezetben). De még attól is függ melyik napszakban veszik le.
Mindösszesen szűrés, ami azt jelenti hogy ahol valamilyen eltérés van ott továbbvizsgálják az embert. Nem jelez egyértelműen beteg babát, csupán a kockázatát növeli bizonyos betegségek meglétének. A találati aránya is igen kicsit, a pozitív eredmények mindössze 5-10%-ban van a háttérben valóban valamilyen kóros folyamat.

Tehát SZÛRÉS, ami KOCKÁZATOT határoz meg és nem DIAGNOSZTIKUS eredmény. Ezt a genetikus doktornő mondta így általában a terhesség alatti vizsgálatokról, csak mi épp a nyaki redő miatt voltunk nála, azóta megvolt az amnió is és eredményre várunk.


Judit, a laborban valószínűleg automatikusan írják rá a hetet a laborkérőlapra és az eredményközlőre is. A legideálisabb vért venni a 16. héten, vagyis időben voltál.
A kisfiamnak 7 évvel ezelőtt 14 mikrogramm/l volt az AFP értéke és semmi baja nincs. A határértéket pár éve emelték 20-80-ra előtte 8-100-ig fogadták el, és akkor sem született több beteg gyerek. Az alacsony érték JELEZHET (és fontos a feltételes mód) Down-szindrómát, de a tarkóredő mérésed jó lett ugye? És jön a genetikai uh is, ehhez a kromoszómarendellenességhez, súlyos fejlődési rendellenességek kapcsolódnak, amiket uh-on meg tudnak találni.


Mivel nálunk is volt egy gyanús eredmény, emiatt utánaolvastam a dolgoknak, meg érdekel is elvégre eü-ben dolgozom. Találtam egy tanulmányt, Angliában készült és a négymarkeres vizsgálatot elemezte eseteken keresztül. Kétszer elvégzett vizsgálat, nyaki redő szűréssel (megjegyzem 5 különböző akkreditált vizsgálóorvos véleménye alapján) is csak 70 %-os, vagyis azoknál akiket kiszűrtek ezzel a sok sok vizsgálattal, 30 %-uknál még mindig semmi rendellenességet nem találtak később.

4D-s uh. Sok mindenre alkalmas, többek között a durvább, külső jeleket mutató fejlődési rendellenességek kiszűrésére alkalmas (pl. végtaghiány, nyitott gerinc) de nem alkalmas pl szívfejlődési rendellenesség kimutatására.

A genetikus doktornő elmondta, tudomásul kell venni, hogy nincs olyan vizsgálat amivel minden olyan problémát megtalálnak ami elképzelhető egy baba fejlődése során. És a legtöbb a fogantatás pillanatában keletkezik vagy SPONTÁN mutáció során vagyis nem mi okozzuk.
Vagyis csak picit aggódjatok, amennyi még normális, a túlzott aggódás senkinek nem tesz jót.

András, mond meg a feleségednek, hogy ne izguljon a vizsgálat miatt, nem fáj és ha rendesen pihen utána semmi baj nem lesz. Mi már túlvagyunk rajta, ha érdekel mi történt az Amniós topikban le van írva minden.

MIndenkinek legyen szép és főleg nyugodt napja!

Ági

 
 


Sziasztok!

Én is végigfogom izgulni a hátralévő 12-13 hetet, mert nekem is alacsony volt az AFP-m (0,4), de a kórház, ahol levették ott 0,5 MOM-re van kalibrálva a gép, ami bevizsgálja az eredményt. Emellett a HcG-m pedig tökéletes volt, a nyaki redő is, a PAPP-A és az SP1 is, amelyek értéke szintén rendellenességre utal. (remélem jól írtam le a rövidítéseket). A nyaki redővel sem volt semmi gond. Az orvosom genetikus, és megnyugtatott, hogy alapjában véve mindent együtt kell nézni és az ultrahang a mérvadó, és az is, hogy minden kicsi testrésze annyi legyen, amennyinek kell hogy legyen!! (Na ezt most jól leírtam. Bocs.) Na már most: Nem vagyok egy nádszálvékony alkat és persze 30 éves, ami szintén befolyásoló tényező. Talán már egy év múlva el is fogják törölni az AFP vizsgálatot, mert egyre modernebb ultrahang berendezések vannak, amelyek elég tökéletes képet tudnak alkotni a méhen belüli világról.
Bejelentkeztem 4D-s ultrahangra, remélem minden rendben lesz.
Tegnap voltam az orvosomnál, és mindent rendben talált Õ is. Persze teljesen csak akkor fogok megnyugodni, ha már mellettem lesz a kisbabám, és látom, hogy egészséges...

Minden jót Mindenkinek!!!

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!!
nem tudom olvassa e még valaki ezt a topikot, de Én erre tévedtem, olvasgattam.
Nekem is alacsony volt az AFP-m, 0.6MOM. Az orvosom a SOTE 1-en genetikus, elküldött ultrahangra, ott nem volt semmi probléma, azt mondta az a mérvadó!!! Utána nem tartott semmi további vizsgálatot fontosnak!
Én is aggódtam picit, de aztán mivel 100%-ig megbízom a dokimban, megnyugodtam! :D
Szép és egészséges kisfiam született!!!! :D :D :lol:
Ezt a vizsgálatot már sok országban nem is végzik! Az ultrahang sokkal megbízhatóbb!!!!
Úgyhogy lányok akinek alacsony a szint de minden ok az UH-n az ne aggódjon! Teljenek szépen nyugaloban a napok!!! :D :D :D

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Én kb. fél óra múlva megyek az AFP eredményemért, és nagyon ideges vagyok, hogy minden rendben lesz-e! Főleg azért, mert néhány napja be kellett mennünk a párommal a nőgyógyászati ügyeletre, mert nagyon szúrt az alhasam és véreztem is. Ott az orvos miután megvizsgált (uh-ot nem csinált!!) azt mondta szedjem tovább a Magne B6-ot és el fog múlni. A vérzés másnapra elmúlt, de a fájdalmak nem. Továbbra is sokat szúr a hasam, ha lehajolok, vagy ha kicsit "rosszul" mozdulok. Ez az első babánk és nagyon félek, hogy vmi nem lesz rendben. Vannak ezek az ún. netdokik vagy kik, akiknek lehet írni és elvileg válaszolnak is, de nekem eddig még nem tették meg. El kelne pár jó tanács!
Köszönettel: Eszter
 
 


Szia Eszter!
Milyen lett az afp? Szerintem a legfontosabb, hogy megnyugodj.
Írj, hogy vagy!

Andi
 


Csatlakozom az előttem szóló aggódó anyukákhoz.

Nekem is 0,7 lett az AFP-m, amire még mindenki egyöntetűen azt mondta, hogy kár aggódni. Azért elküldtek genetikára, ahol megnézték a béta-hcg adatot is, ami szintén alacsony, 0,2 lett.

Az orvosnő szerint ez nem Down-kór, hanem egy ún. Edwards-szindróma valószínűségét növeli. Ez egy nagyon szomorú rendellenesség, az agyi és idegrendszeri fejlődés leáll még a méhben, és sok más szervi fejlődési rendellenességgel is jár. A baba többnyire meg sem születik, vagy ha igen, pár hónapot él csak.

Az ultrahang eredmények tökéletesek, a picim folyton rugdos... De többfélét mondtak nekünk arról, hogy az ultrahang eredmény mennyire informatív - állítólag nem feltétlenül mutatja ki ezt a szindrómát.

Tud valaki erről többet?

Köszönöm,
Cili
 
 


szia Cili
szerintem a 0,7 nem olyan alacsony,én a lányomat 0,56os afpvel szültem,semmi baja.Most meg 0,45 :-( na ez már engem is paráztat,megyek én is genetikára,uhra.

Az amnioval kitudnák mutatni az Edwards szindrómát?

Timi
Vendég
 


Sziasztok!

Az AFp-t CSAK a 16.héten csinálják. Mert nem leszek itthon pont azona héten. Nem jó a 15. vagy a 17.héten??????????????

 


Sziasztok!

Az AFp-t CSAK a 16.héten csinálják. Mert nem leszek itthon pont azona héten. Nem jó a 15. vagy a 17.héten??????????????

 


Szia Rózsa22!
Az AFP-t mindíg a 16 héten szokták csinálni.Ennek az eredményét kb. 2-3 hét mire a védőnőnek kipostázzák.A másik meg az, hogy az AFP-eredménynek az ismeretében pedig még lesz egy UH-vizsgálatod is kb. 20-21 hetesen.Nem marad más teendőd szerintem mint, hogy pont azon a héten megcsináltatod.

Üdv:
Alíz
Vendég
 


Szia Rózsa!
Ez egy magzati hormonszint, amit a megadott (16) terhességi hétem vizsgálnak és a meghatározott statisztikai átlaghoz mérnek.
Jelentősége szinte a 0-val egyenlő, diagnosztikára teljesen alkalmatlan! Ha nem leszel itthon akkor sem maradsz le semmiről, a 18-20 heti genetikai uh-val több eredményt érsz el:)
Szóval ne aggódj emiatt :D
 
 


Sziasztok!

Én még új vagyok itt, eddig szerencsére nem volt gond a terhességemmel. De az AFP-m 0,42MoM lett.
Voltam uh-n, az orvos nem látott semmi rendellenességet, de mindeképpen el kell mennem genetikára. Ez mit takar? Vérvétel és uh?
A nuchalis redő:3,6mm
Ez milyen redő? Igazából a doki éppen veszekedett a nővérrel, nem mertem megkérdezni... :oops:
És jó az eredmény? Félek, hogy esetleg mintát kell venni magzatvízből, mert azt nem fogom engedni, ha minden rendben, mert szerintem korábban lett levéve az AFP-m.

Erika
 


Szia Erika.

Ahogy fentebb is írták -helyesen- az AFP-nek túl sok jelentősége nincs.a nucha -a tarki redő vastagsága a babánál-ha sok a down szindrómára adhat gyanút.a határértéket nem tudom pontosan ezért hü..séget nem akarok írni.
A genetikán először elbeszélgetés van(családodban előforduló betegséget stb)és részletes UH- ezek után mérlegelik a dokik az esélyt a baba esetleges betegségére és csak ezután küldenek (ha muszály )magzatvízvételre.
Mikor kell menned genetikára? Ha soká,szerintem csináltass másik dokival UH-ot -olyannal aki minden elmondt.-én tuti ezt csinálnám.

REmélem egy picit tudtam segíteni.

Üdv:

Andi és

KépKép
KépKép
 
 


Azt tudom, hogy a nyaki tarkóredő mérésének az eredménye 3mm-ig jó.Az fölött már felmerül a gyanú egy esetleges Down-szindrómára vagy pedig valamilyen szívfejlődési-rendellenességre. Bocsi, de nem akarlakm megijeszteni illetve elkeseríteni, de ez van.
Vendég
 


Sziasztok!

Megvolt a genetika és minden rendben van. Nem mutatta meg magát, reménykedtünk hogy megtudjuk a nemét, de nagyon szégyenlős. :)

Úgyhogy szikla legördítve, szív megkönnyebbülve!
 


Eri.

Örülök a jó hírnek :) Az legyen a legnagyobb gond,hogy szégyenlős :lol: .További jó pocakosodást.Vigyi babócára.

Andi és

KépKép
KépKép
 
 


Cleo27!

Köszönöm! És vigyázunk!

Jó babázást!
 


Ez az AFP dolog kiválóan alkalmas arra, hogy frászt hozzon ránk. A labor munka max. 2 nap, tehát vérvétel után, ha felhívod a labort, ahol csinálták, meg tudják mondani az eredményt. Ha 2,5 MOM felett van az eredmény, UH-ra kell menni (nem idegesen). Ha 1 MOM alatt van és olyan labor csinálta, ahol egy BHCG nevű hormont is tudnak mérni (pl. a Söfi), akkor azt kell kérni a genetikától, és akkor tudnak számolni kockázatot, ami még mindig nem azt jelenti, hogy baj van, hanem azt, hogy kell-e kromoszóma vizsgálatot csinálni. Az UH fantasztikus dolog, és tényleg sok mindent ki tud mutatni, de kromoszóma rendellenességet nem feltétlenül, mert nincs mindig jele. Anyáink, nagyanyáink sokkal könnyebben viselték a terhességet, kevesebb volt a vizsgálat, mérés, nekünk meg minden hétre jut valami idegeskedés, de inkább nézzük a pozitív oldalát, vigyáznak a babánkra. Üdv mindenkinek: Agyamania. :)

Agyamánia


Nem tudom, hogy olvassa-e még valaki ezt a fórumot, remélem igen és kapok tanácsot.
nekem is nagyon alacsony lett az AFP eredményem 0,35 terhességi hét 16. Teljesen kétségbe estem, orvosom kért egy újabb AFP-t, ennek még nincs eredménye.
Még aznap elmentem 4d ultrahangra egy másik orvoshoz, mert nem voltam nyugodt. Azt mondta,hogy minden rendben 15+6 a terhességi kor. Szerinte korán vették le a vért. Azért csináltattunk egy négyes tesztet. Erre 1 hétig várni kell. Az egyéni kockázat down kórra 1.820-hoz lett. Mivel az életkorom alapján is min. 1.1200, eléggé elkeseredtem.
Az orvos szerint a 18. héten egy alapos ultrahangot kell csinálni.
Most itt tartok. Várok és idegeskedek, félek hogy a magzatvízvizsgálatról is lecsúszok, mire megjönnek az eredmények.
 


Próbálj ne ideseskedni, mennyi lett a tarkóredő?Mennyi a többi vérérték a 12. hétről?
Vendég
 


A nyaki redő 2mm a 12. heti ultrahangon.
Az ultrahangon kívül semmi más leletem nincs a 12 héten.

Az AFP-s lapon még annyi szerepel, hogy AFP ért. 11,23 U/ml
AFP medián 32,01 U/ml

A down kór kockázati eredményt csak telefonon közölték, majd 24-én megyek érte Fehérvárra.
 


Nem szar ez, nyugi, nekem 1,9 mm volt a redő, 3 alatt tökéletes!
Vendég
 


Tegnap sajnos megint alacsony AFP értéket kaptam, most 0,57MOM lett.
Remélem hétfőn sikerül időpontot kapnom genetikai vizsgálatra. Jó lenne még a 18. héten csinálni valamit, mert szorít az idő!
Mekkora lehet a várólista magzatvízvizsgálatra?

A doki aki a 12. heti ultrahangot csinálta, elég felületes volt, ráadásul meg is jegyezte, hogy ilyen fáradtan már nem is szabadna ultrahangoznia. Már nemigen bízom abban, hogy jól mérte a nyaki redőt!!!
 


Krinya!

Az attól függ melyik kórházban. neekm Pesten csinálták a sotén. Ott úgy volt hogy telefonáltam nekik időpontért, és mivel már 19 hetes voltam a következő hétre adtak időpontot, a 20. héten voltam tanácsadáson ahol javasolták a magzatvízvételt és az előrehaladott terhesség miatt 2 nap múlva meg is csinálták. De eredmény csak 4 hét múlva van.

De pl Debrecenben azt hallottam hogy a tanácsadás után rögtön szúrnak. De eredmény ott is csak 3-4 hét múlva van.

Lehet még a shöph mereiben is csináltatni pesten, az már félig magán, 30 e Ft azt mondták, de ott 1 hát múlva van eredmény.

Egy biztos, intézkedj sürgősen, mert mindneképp 1 hónap minimum mire túl vagy az egészen (kivéve magán)

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Köszönöm a segítségedet, miután írtad fel is hívtam a schöpf mereit, és nagyon aranyosak voltak.
Holnap kell mennem, és meg is csinálják a vizsgálatok.

Mégegyszer köszi!!!
 


Krinya!

Örülök hogy sikerült intézni. Majd ha túl vagy rajta feltétlen írj. Igazából én a sotén voltam mert a dokim oda küldött, utána mondta a szomszédunka söfit (neki ott csinálták mert van ott ismerőse és meg kérdezte nekem) csak már nema kartam kavarni, mert már megvolt az időpontom a sotén. Utólag bántam, mert nagyon durva volt az a 4 hét várakozás, az volt a legrosszabb benne.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Tegnap mégsem az történt amire számítottam, bár gondolhattam volna rá, hogy előzetes kórismeret nélkül nem csinálnak csak úgy magzatvízvizsgálatot.
Szóval bizonyos procedúrákon át kellett esni. Felvették az adatokat, leírták az eddigi AFP és ultrahang eredményt. Felajánlották a több markeres vértesztet, mondtam hogy nekem már van olyanom, csak pappír nem érkezett még róla. Csak azt tudtam, hogy 1:820 lett a kockázat Down-kórra.
Mondtam hogy nem akarok több találgatást, és szeretném a vizsgálatot. Rendben, bekarikázta a kromoszóma vizsgálata a lepény bolyhainak sejtjeibent! Majd beszélgetés a doktornővel. Családfa rajzolás, meg újabb vérteszt felajánlása. Mondtam ismét, hogy mivel már 19 hetes kismama vagyok, nem igen van már időm vértesztekre, meg van is már olyan!!!! Rendben. Elmondta a vizsgálat lényegét, hogy nem csak a Down-kórt, hanem még 5 féle kromoszoma rendellenességet is vizsgál, és 1hét múlva lesz eredménye. Délután 14,30-tól ultrahangvizsgálat, és ott fogják megmondani a vizsgálat időpontját. Doki megnézte a lepény helyzetét, vastagságát, megmutatta hogy hova fognak szúrni, távol a babotól. Még a héten meg is lesz. Csüt. este kell befeküdni, majd péntek délelött lesz a vizsálat. Délután 3 felé lehet is hazamenni. Ennek a vizsgálatnak ahogy írtad is, van egy kis önköltséges ára, ami 28e Ft.
Majd ha túl leszek rajta, írok.
 


Krinya, drukkolok!!!!
Vendég
 


Krinya!

Drukkolok én is:) Hidd el még így is sokkal gyorsabb mint a nem fieztős. Ha valakinek nem a havi megélhetése múlik a 28 ezren :oops: akkor megéri. SOTén én 1 hétre kaptam telefonon időpontot, akkor 1,5 óra várakozás után max 5 perces tanácsadás és uh volt, ahol a tanácsadás annyit fedett hogy magának 3-4 % esélye van beteg babára, magzatvízvételt javasolok. Majd rá két napra a vízvétel, újabb 1,5 órás várakozás után, ahol még pisilni se mer az ember elmozdulni, mert sorszámmal hívnak be és a sorszám a személyi szám utolsó 4 számjegye, tehárt nem kiszámítható mikor jössz.

Szúrás után 4 :!: héttel eredmény, mit mondjak, borzalmas, ha gond van előbb is telefonálnak mondják, tehát az ember 4 hétig gyomrgörccsel van ha megszólal a talefon. 4 hét után 2 óra várakozás után eredmény.

Így utólag én is úgy gondoltam megérte volna a28 ezer. ja, és mindez ambulánsan, tehát se befektetés, se semmi, ott ülsz kint órákat majd a beavatkozás után húzás haza.

24 hetes voltam mire kiderült hogy minden oké. Senkinek nem kívánom azt az időszakot.

Ja, négymarkeres, egy másik fórumon, nlc van egy ilyen topik. Ott volt akinek kihozta 4 markeres hogy 1:3-hoz az arány hogy beteg a baba. Amnió után kiderült nem beteg. :shock: Szóval azt viszont pénzkidobásnak tartom, mert tutit nem mond.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


krinya! szorítok neked én is!
manó! én is ugyanezeken esem át most, amire azt írtad, hogy senkinek nem kívánod azt az időszakot! én is 24 hetes leszek, mire kiderül, hogy baj van -e. most hétfőn csinálták meg az amniot. elég jól viseltem, remélem, hogy nem lesz vetétélés miattal. eredmény okt. 4. addig nem tudom mit kezdek magammal,, nem tudok nyugodt lenni, míg nem hallom, hogy semmi baj!
nekem az afp-m volt 0,66, sima hcg 3,1. egyik se jó, down kór rizikó 1% ha a koromat nem nézzük, ugyanis 21 éves vagyok!
krinya! remélem, hogy veletek is minden rendben lesz!
most izgulunk majd!
Vendég
 


Sziasztok!

Szóval túl vagyok a méhlepény biopsián, és le a kalappal az orvosok előtt. Péntek reggel 8kor szóltak, hogy lehet jönni a kismamáknak a vizsgálatra. Összesen 7-en voltunk, és 8.30-ra már mind a szobában feküdtünk. Semmi fájdalmat nem éreztem, és az orvosok is nagyon rendesek voltak. Majd 14 órakor "eligazítás", és lehetett is hazamenni. Szept.28-án lehet menni az eredményért, és lesz egy kontroll ultrahang is.
Szóval tényleg jó, hogy nem kell rá 4hetet várni, mint a magzatvízvétel után. Szerintem azt én sem bírnám. De már most rettegek, hogy ne szólaljon meg a telefon péntekig, mert ha jól értettem sokan írták, hogy ha baj van akkor elöbb is szólnak. Nem tudom, hogy ez a méhlepény vizsgálatnál is igaz e.
baba8:szorítok neked én is, de az már jó jel, hogy nem telefonáltak eddig, csak így tovább!!!!

manó: a négymarkeres tesztet így utólag én is feleslegesnek tartom, mert annyira nem nyugtatott meg, hogy 820 kismamából hasonló véreredményekkel 1 beteg babát szül. Az az egy akár én is lehetek!!

lafead:köszönöm a drukkot!!!!
 


Baba!

Drukk neked is, abszolút meg értelek és mindenki aki végigvárta azta 4 hetet.

Egyébként így utólag visszagondolva nem is tűnik hosszúnak, de akkor benne léve éveknek tűnt :roll:

Krinya!

Örülök hogy rendben túl vagy rajta. Jéé, én azt hittem neked is magzatvízvételed lesz, nem magzatboholy vétel :shock: De végülis mindegy. A boholyvételnek elvileg a sotén is előbb van eredménye, de az is minimum 2 -3 hét. Ha nem mondták hogy telefonálnak ha baj van akkor ne izgulj, ez a sotén szokás, de van ahol nem. Az egy hét tényleg rövid idő, túl lezsel rajta és biztos nem lesz semmi bajotok,a ddig is pihenj, mert azért az a pár nap regenerálódás kell.
A szomszédunk akitől hallottam a söfi s dologról (ő is egészségügyes, onnan ismeri a doktornőt ) szóval neki is ott csinálták és éppen így mesélte ő is a lezajlását, nagyon meg volt elégedve. Neki is biopszia volt. A protekciója annyi volt hogy az ő eredménye 3 nap múlva megvolt :lol:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: