Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Augusztus 6-án megszületett a kisfiunk Barnabás makk egészségesen. Azt a négy hét várakozást már el is felejtettük. Mindenkinek boldog babavárást kívánok, a nehéz időszakokban kitartást, türelmet, pozitív hozzáállást!
Ági
Ági
 


Szia Ági számotokra is minden jót, s csodát adjon a kisbaba

Zoli
 
 


Szia Zoli!

Köszönöm szépen. Tényleg Balázs a ti fiatok is. Ez jó, de legjobb az, hogy a férjem szintén Zoltán Kép

Vannak róla képek a babenet fotóalbumában Balu néven. Bendiről nincs? Jól vagytok?

Szandra
 
 

 
 

Szia Szandra
Igen nekünk is van Balázsunk aki még Bendegúz isKép))) Valóban olyan mint Regős Bendegúz az Indul a bakterházból.

Köszi megvagyunk, nincs miért panaszkodnunk.
Itt láthatod Bendit és a gyerekeinket.
http://kep.tar.hu/bbbendi/index.phtml?aid=27576095

Megnéztem a druszánkat, szebbnél szebb ahogy növöget, gratula Kép)))))))))))))

Zoli
 
 


Kedves Zoli!
Megnéztem a kisfiadat és csuda édes! Mindig ennyit mosolyog?
Olyan jó, így már kevésbé félek, hogy az enyém is Down-os lehet.

Üdv,
Zsu
 
 


Sziasztok

Zsu
köszi, általában ilyen, úgy napjai 85 %-ban, de vannak nehezebb pillanatai is, pl. ha éhes, ha kinozza a fogzás és az álmosság akkor irtónyűgöspali Kép. Olyan mint minden más kisgyermek.

Zoli
 
 


Zoli,
remélem, nem baj, hogy kérdezgetlek, de nagyon kiváncsi vagyok egy-két dologra.
Más topikokban már sok hozzászólásodat olvastam, például, hogy szerencsére egyéb baj nincs a babával (a szíve egészséges).
Amikor megszületett, rögtön látszott rajta, hogy kicsit más? Vagy az orvos mondta?
3D utrahangon nem voltatok a szülés előtt? Nagyon kiváncsi lennék, hogy ott látszik-e a kis arcán.
Ugyanúgy fejlődik, mint a többi kisgyerek, vagy kicsit lassabban?
Ne haragudj, hogy ennyi kérdésem van, de nálunk is megvan az esélye, hogy a baba Down-os lesz, és már nem tudtak magzatvíz vizsgálatot csinálni. Ráadásul farfekvéses, és azt mondták nekem, hogy azért, mert félek a szüléstől, és ezt érzi. Ezért próbálok minél jobban felkészíteni magamat lelkileg, hogyha beteg lesz, azt is elfogadjam, hátha még befordul (4 hete van). Nem szeretnék császárral szülni.
Köszi a türelmedet!
Zsu
 
 


Szia Zsu

Magam kerülöm, legalább is azon vagyok, hogy ne romboljak topikot, illetve ne csak én follyak a csapbólKép,Kép,Kép ezért a kérdéseidre itt
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/279/7414.html?1061484511
válaszolnék, egyébként meg ne köszönd, szívesen beszélhgetek a témáról.

Zoli
 
 


Sziasztok!

Kíváncsiságból megnéztem a kisfiam AFP leletét, (természetesen egészséges, már két éves) csak nem értem, nálatok egészen más adatok vannak, mint az én papíromon.

Az én papíromon:
AFP: 48,8 ng/ml
wAFP 47 ng/ml
MOM 1,2
Grs 16
Testsúly: 59 kg

Ez a lelet teljesen jó AFP eredmény volt akkor.

Még csak hasonlókat sem látok itt.
Lassan aktuális lesz az Új Gyermekünk AFP-je, és mivel ugyanabban a Kórházban csinálják, gondolom, ugyanezek a "mértékegységek" lesznek. Biztosan össze akarom majd hasonlítani. Tudtok erről valamit?

Egyébként a fent írt értékek (amiket Ti írtatok) milyen határok között normálisak???

Köszi: Ladányi Kata
LadányiKata
 


Kedves Kata!


AFP 1-2,5 MOM
BhCG 1 - 2 MOM

És ne felejts el a 12. héten nyaki redőt méretni!
Ez 2,8 mm-ig jó.


Üdv.: Csücsök
Csücsök
 


Köszi Csücsök!!

A fenti mértékeket te se ismered ezek szerint?

A nyaki redő nekem (vagyis a gyereknek) 2,1 mm lett naptár szerint a 11.+ 2 napon, UH szerint a 12. héten, most már 14 hetesek vagyunk majdnem.

ha a fenti érték alacsony vagy magas mi mit jelent????

Köszi: Kata
LadányiKata
 


Kedves Kata !

A fent írt értékeidből az első kettő a számítási alapja a 3. értéknek, ami a MOM mennyiség. ( A vérben lévő ng/ml mennyiségből a súlyod és a lakhelyedre vonatkozó szám arányaiból számítható ki a MOM érték.)
A nyaki redőd szerintem tökéletes.
Egyébként az AFP ha alacsony és ezzel együtt a BhCg magas, az utalhat kromoszóma rendellenéssegre ( Down).
Ha az AFP magas, akkor az jelezhet nyitott gerincet, mivel így a nyílásóon keresztül több feto protein kerül át az anyai vérbe.
Egyébként nem vagyok orvos, csak megjártuk a genetikát, az alacsony AFP-m miatt méhlepény boholy mintát vettek, és eléggé utánanéztem a dolgoknak.

Üdv: Csücsök
csücsök
 


Sziasztok!

Kicsit összefoglalom az utobbi hetek napok eseményeit az AFP-vel kapcsolatbanKép

Az elsőt a terhesség 16. hete után vették le, ez AFP MOM 0, 5 volt. Az egy héttel későbbi uh szerint a levételkor még csak 15 hetes voltam, a babát egészségesnek telálta.
A második levétel már jó időben uh-szerinti 16. hét után történt, de a terhesgondozóban a vérmintára azt írta hogy a 17 hetet betöltöttem. A menzi szerinti terhességi hetet adta meg ismétKép Csak azt nem tudom akkor minek írta rá az uh-os a bab méretiből számított terhességi időt!Kép Ez az eredmény is AFP MOM 0,5, BHCG MOM 1,2 lett sajnosKép Az uh. ismét egészségesnek találta a babát és kért egy új AFP-t.
A haramadikat már 17/6 naposan vették le jó terhességi időt is írt rá, de sajnos ez sem lett sokkal jobb, AFP 25,5ng/ml, MOM 0,6 lett BHCG MOM 0,9Kép( Az uh szerint rendben van a baba. De azért elköldtek a SOTE I-re genetikai uh ra. Holnap megyek!! Nagyon félek nem tudom mi vár rám!Kép
A védönő is jól megijesztettKép Állítólag nem rég volt egy kismamájuk akinél szintén 0,5 lett a MOM érték. Élment a genetikai uh-ra és ott mindent rendben teláltak.
Aztán mikor megyszületett kiderült hoyg Down-kóros a baba. Kép
Ezért nagyon-nagyon javasolja a magzatvizsgálatot. Én is szeretném 100%-osan tudni hogy egészséges de azért félek a vetéléstől is.
Szerintetek kérjem a vizsgálatot???

Borzasztóan félek, nem a vizsgálatoktól hanem, ha. . . . . . . Kép
 


Szia Mazsola,

az én kisfiam is 0,5 MoM értékkel mért baba volt. Nagyon megértelek, senkinek nem kivánom azt a 1-2 hónapot, amit a vizsgálatok alatt átéltem.
A legfontosabb, hogy Te megnyugodj, csinálj végig minden vizsgálatot (Uh-t, uj mérést) akár az amniocentezist is. A SOTE I nekem jó tapasztalat volt, az UH-n bár sietnek ,de tapasztaltak. Az én orvosom Papp Csaba volt, de a fiatalabbak is nagyon jók!!! Ha bajt látnak, hidd el szólni fognak.
De nyugi (tudom most ez nehéz) ahogy leirtad a méréseid időpontjai sem voltak teljesen korrektek, és egyre több ilyen, szerencsére többnyire hibás adatot mérnek.
Figyelj magadra és a babára és higgy abban, hogy semmi baj nem lehet!!
gabimammi
gabimammi
 


Szia gabimammi és mindenki!Kép

Tegnap voltunk a SOTE-n genetikán. Minden rendben! Kép)

Megnézte az AFP és uh-eredményeket az orvos. Kicsit meglepődött hogy ennyi van. Azt mondta hogy az hogy alacsony lett az AFP még nem jelent semmit mivel a B-HCG normális. (ahogy utána olvastam akkor van Down-kór gyanú, ha az AFP alacsony a B-HCG pedig magas)
Úgyhogy ez egy teljesen normális lelet szerinte. Akkor csinálnak magzatvízvizsgálatot alacsony AFP mellett, ha az anya életkora 30 év felett van vagy ha az uh-on látnak eltérést. Mivel én korban nem vagyok veszélyeztet és minden uh leletem negatív (az utóbbi időben minden héten voltam szinte), semmi féle képen nem csinálja meg a magzatvíz vizsgálatot!! Mert sokkal veszélyesebb maga vizsgálat (vetélés), minthogy bármi esélyét látna hogy beteg a baba.
Teljesen ki volt hogy a kismamák 50%-a úgy jut már el hozzá hogy teljesen kivannak borulva pedig semmi baj. Az AFP nem ad diagnózist csak esetlegesen mutathat a veszélyekre, de mivel nincs ami alátámasztja (negatív Uh), nem értékelhető.
Kérdezte hogy a dokim ijesztet meg ennyire, mondtam hogy a védőnő.
(Az utolsó 2 uh-t az osztályvezető főorvos csinálta és ő szerinte is minden rendben van, még csak meg sem említette a Down-kór gyanúját. )
Erre a doki hogy ne hallgassák a védőnőre csak a dokimra és ő rá.
Telesen igaza van végül is ez a szakterülete.
Kérdeztem hogy azért megcsinálja-e az uh-ot mert hogy arra kaptam beutalót. Mondta hogy nem, mert teljesen jó és értékelhető a 4 nappal ez előtti uh, és nem akarja feleslegesen uh-ni a picit.
Kicsit rosszul érintett mert szerettem volna hogy ha ő is megnézni.
Aztán otthon mikor gondolkodtam ezen arra jutottam, hogy ha nem lettek volna teljesen normálisak a leletek akkor biztos megnézte volna ő is nem hiszem hogy felelőtlen lenne. (most is rugdos a picikém ahogy írokKép )

Szóval a lényeg hogy minden okés! Bár 100%-ra csak akkor fogok megnyugodni mikor a pici lányom a kezemben lesz! (az eddigiek szerint punikás lesz)

Ui: Gondoltam leírom hogy mi történt velem. Hátha másnak is hasznos lesz, mint ahogy nekem is ez a fórum.
 


Szia Mazsola!

Tegnap az nlc-n válaszoltam neked, de úgy néz ki, már nem aktuális.
Örülök, hogy minden rendben van. Mostmár nyugi!

Renáta ( csücsök)
Renáta
 


És ha magas az AFP? Arról tudtok valamit? Nekem 1.8 lett, a 15+6 héten vették le. Eléggé megijedtem. 2. baba, az elsőnél 1.5 volt és semmi baja nem volt a lányomnak. Tudtok valamit erről? Itt olvastam, hogy 1-2.5 ig jó, ez tényleg így van?
Köszi.
Zoli, nagyon aranyos a kisfiad! Szép gyerek, szinte alig látszik, hogy más. Meg az is látszik hogy nagyon boldog baba és imádjátok. Gratulálok!!
 
 


Római Boglárka!
Én nem szoktam ide írni, de olvastam a kérdésed és mivel nekem is magas volt az AFP-m megoszthatom veled a tapasztalataimat. A magas AFP kritikus határa a 2,5 MOM. Nekem 2,1 volt. Utánajártam. Az orvosom azt mondta a teendő annyi, hogy megnézik ultrahangon van-e elváltozás (a magas érték arra utalhat, hogy valamelyik szerv nyitott maradt). Ha nincs, el is felejtheted. Én biztonságból a genetikát is felhívtam és egy orvos barátom is mindennek utánaérdeklődött, ott azt mondták, hogy a kritikus határérték alatt (2,5 MOM) nincs ok az aggodalomra, ha pedig biztonságból megnézetem UH-n és ott sincs semmi, akkor nyugodjak meg.

Manga
Névtelen
 


Sziasztok Lányok

Örülök a jó eredménynek Mazsola és mindenki aki átélte ezeket a napokat. A még vároknak is csak hasonló kellemes csalódást az aggódást követően.

Szeretnék kérni egy kis segítséget, olyan adatra volna tőletek szükségem,- minnél többre - hogy a vérvétel napjától kezdve hanyadik napon volt meg az eredmény. Kicsit pontosítanám, mert nem az kell amikor a kezetekben volt az eredmény, hanem amikor valójában a laboreredmény kész volt.
Nagyon fonts és köszi.

Bogi nagyon köszönöm, remélem nemsokára friss képeket is láthatsz az albumban. Én büszke vagyok a kiskrapekra Kép, Kép, Kép

Zoli
 
 


Sziasztok
A minap olvasgattam végig ezt a topicot, amíg vártam az AFP eredményemre. Mivel úgy saccoltuk be a vérvétel időpontját (az utolsó mensi és az UH eredmények alapján számított terhességi kor közt van 1 hét eltérés), így kicsit szorongva vártam az AFP eredményt.
Tegnap felhívott a védőnőm, hogy megjött az eredmény és tökéletes. Ma viszont készhez is kaptam... Hát, remélem a védőnőmnek lesz igaza.
Szóval, az eredményeim: 9 nanogramm/l; 0,3 MOM. A neten található referenciatartomány alapján ez tényleg nagyon alacsony. A leletemen viszont fel van tüntetve a normális tartomány, ami 8-80 nanogramm/l és 0,027-2,7 MOM. Na, erre kössetek csomót! Tájegységenként változik a referencatartomány? A védőnőm még annyit mondott, hogy a MOM értéket nem szokták figyelni, csak a nanogramm/l értéket.
Hétvégén jön az UH, vinnem kell az eredményemet is, nem mondom hogy nem izgulok Kép
Manó
Névtelen
 


Manó!


Ez tényleg elég alacsony, de azért ne ijedj meg. Először is nézd meg a BhCG eredményedet. Ha az 2,5 MOM alatt van, az jó. A beteg babónál az alacsony AFP magas BhCG-vel párosul.
Néztek-e nyaki redőt a 12. héten? Ha az 2,5 mm. alatt van, az is OK. De én mindenképp javaslom, hogy a vérvételt ismételtesd meg a biztonság kedvéért. Sajnos az ultrahang azt a betegséget, amit az alacsony AFP jelezhet ( csak -het!!!!), UH-val nem igazán lehet szűrni, kiv. a nyaki redő mérése.

Renáta
Renáta
 


18. hetesen érdemes AFP-t ismételtetni? BhCG eredményt nem kaptam a védőnőtől, csak egy darab leletet amin az AFP eredményem van. A nyaki redőt nézték, az UH szerint 12 hetesen és 2 naposan volt 1,4 mm, egyszóval az totálisan rendben volt.
Én a referencia tartományokat nem igazán értem, felénk miért más mint a fővárosban? Olvastam a neten hogy az AFP számított értéke tájegységenként változik. De ennyire? A fővárostól 170 km-re már más?
Mano
 


Manó!


Az Afp második mérését a 18. héten szokták végezni.
Egyébként a számított érték laboronként változik, az " 1 " mindenhol az az átlag érték, amelyet az összes vizsgálat alapján határoznak meg. De ez a MOM-ra vonatkozik, a nanog/ml a te véredben lévő koncentráció. Budapesten az "1" MOM kb. 40 ng/ml. Tehát a 0,8-cal itt is 0,2-0,3 MOM körül lennél. Úgyhogy ez mindenhol alacsonynak számítana.
Na, nem akarom itt osztani az észt, ezt is csak azért írtam le, mert én is alacsony Afp-s voltam ( 0,6 MOM - 23 ng/ml. ) , ami után nem csináltak második vérvételt, aztán a végén boholyvizsgálatra kellett mennem, hogy megnyugodjak - ami meg ugye nem veszélytelen.
Szóval én a helyedben ismételtetnék, bár ez a nyaki redő nagyon oké, de talán megéri a nyugalmadat.

Minden jót! Renáta
Renáta
 


Sziasztok! Nekem ma hozta a védönöm az AFP eredményt, nekem azon nincs BHcg. Ezt mindenki másnak nézték? Az AFP 19 lett, vagyis 0,6 MOM, erröl itt azt olvastam nem jó, a védönö szerint ez normális érték. Akkor most kinek higgyek? A nyaki redö 0,9mm volt a 12. héten. Kedden lesz genetikai UH, de már nagyon izgulok emiatt.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok Lánnyok

A nyaki redő eléggé jó támpont ahoz, hogy a DS miatt kevesebbet izguljatok, ezt itt találtam a Babaneten:
A 12. heti szűrésnél az un. nyaki redőről (ennek értéke ekkor nem haladja meg a 2-3 mm-t, ez esetben a genetikai fejlődési zavarok kockázata alacsony)
http://www.babanet.hu/publ/ultrahang.htm

Az Afp számait nem értem, bárhogy próbálom megérteni, a párom leletén még csak hasonló számok mértékegységek sem voltak?

Zoli
 
 


Karmen

Szerintem nem kell izgulnod az AFP miatt. Nálunk 3 érték van a lapon. Az AFP a BHcg és még egy, ami a velőcső záródási rendellenességre utalhat. Én is már nagyon vártam az eredményeimet felvértezve az itt olvasott értékekkel. Nekem az AFP 0,76 lett és azt mondta a védőnő, hogy tökéletes. És a többi érték is. A geneteikai labor egyértelműen ráírta a leletre, hogy mindhárom érték negatív.
A védőnő valamit magyarázott, hogy nem érdemes összehasonlítgatni az eredményeket, mert az mindig az éppen levett x db kismama vérét veszik alapul, ps abból is számítanak valamit.Azt mondja, hogy higgyek csak a labornak. És Neked nagyon jó a nyaki redő értéke is, úgy,hogy ne aggódj.(Nekem 2mm volt)
Én még mindig várom a magzatvízvizsgálatom eredményét, de állítólag az aznapi 4 kismamából nekem nőnek a leglassabban a sejtjeim. Már lassan megbolondulok. Még 4 nap és érdeklődhetek.
Bizti rendben lesz a genetikai UH.

Kitty
 


Zoli még nyáron kérte, hogy jelentkezzen,akinek van megszületett babája, akinek rossz AFP-je volt. Nos, én indítottam ezt a topicot már jó régen, de azért néha még benézek és olvasgatom. Veletek izgulok, örülök, ha jó az eredmény!
Most csak azért írok, hogy egy fotót is feltegyek Bálintról, aki most szeptember 1-jén volt egy éves.
Mindenkinek egészséges babát kívánok! Dorka
Kép
 
 


Kitty! Köszi, már megnyugodtam, csak kicsit izgulok, neked meg nagyon drukkolok!!

Dorka! Gratulálok Bálinthoz!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok Lányok

Dorka, valóban megérdemli a gratulát a nagyfiúKép, Kép, Kép.

Zoli
 
 


Sajnos nekem hétfö reggel magzatvizvétel lesz! Nagyon drukkoljatok, rettegek a vizsgálattól és az eredménytöl is.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen

Drukkolok Neked, hogy minden rendben legyen.A genetikai UH-n javasolták a vizsgálatot?
A beavatkozástól pedig ne félj, fájni nem fáj egyáltalán, a babára pedig nagyon vigyáznak. UH-n végig nézik, hol van, így véleltlenül se érhetnek hozzá. Amúgy összesen nekem 2 perc alatt megvolt. Utána kaptam még egy görcs elleni injectiot, és másnap reggel mehettem haza. Utána semmit nem éreztem, görcsölést, stb.sem.
Az eredmény meg 3 hét, de nekem 1 hónap is lesz, mert lassan nőnek a sejtjeim.
Az egészben tényleg csak ez a várakozás a legszörnyűbb.

Kitty
 


Kitty! Tényleg nem fájt? olyan hihetetlen, amikor belegondolok egy nagy tüvel szurnak át. Remélem tényleg nem lesz baja a babának, szerencsére ez a legjobb doki ebben a vizsgálatban, ez kissé megnyugtat. utána meddig kellett feküdnöd? Ha nekem hétfön lesz, csüt. elmehetek fogdokihoz már?
A várakozás szerintem is szörnyü, neked drukkolok!
igen a genetikus javasolta.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen!
Tényleg nem fájt. Egy Lidocain injectiot kaptam előtte, ez volt az egyetlen, amit fájdalomnak éreztem talán, utána a nagy tűnél egy tompa feszítésfélét éreztem, de nem fájt. Szerintem akkor nyomták át a hasfalon. (Pedig én még kifogtam egy vacak életlen tűt is, így elsőre nem tudták átszúrni, csak egy másikkal) Így volt 2 perc.
Utána 2-3 órát feküdtem, aztán már lehetett is felkelni. Csak azért kellett benn maradni aznapra a kórházban, hogyha görcs, vagy magzatvízszivárgás lenne, helyben legyek. De ott négyünk közül senkinek nem volt semmi panasza. Ill. másnap reggel csináltak egy kontroll UH-t, hogy minden OK-e a babával.
A zárójelentésre azt írták, hogy 1 hétig kímélő életmód javasolt. Szerintem kérdezd meg a dokit, hogy mehetsz-e fogászatra. Attól is függ, hogy ott milyen kezelést kapsz.
Köszi, hogy drukkolsz, én is Neked!

Kitty
kitty123
 


Karmen! Kitty!
És én is drukkolok Nektek!
Nem tudjátok olyan volt már egyébként, hogy minden érték jó, és mégis van probléma, és szülés után derül ki? Remélem nincs.
Persze hogy rendben lesz a genetikai Uh-tok!

Nikie
 
 


Kitty! Kérdeztem volt doki aki ad ott érzéstelenitöt, a prof. sajna nem, szerinte az is fáj annyira, mint maga a szurás, vagyis felesleges. Mondjuk engem megnyugtatott volna az a szuri, meg nem akartam kérdezni honnan tudja melyik milyen érzés, hiszen ö férfi Kép
Most jobb a kedvem, mert vas. elég du. bemenni, akkor felvesz az osztályos orvos, és hétfö reggel kell befeküdni. Du. pedig jöhetek haza. Szoval kissé jobb hangulatban vagyok most, már nem is félek. Mikorra lesz meg az eredményed?

Nikie! Én nem hallottam ilyet ismerösöktöl, de talán orvosok erre jobban tudnak példát ha volt ilyen.


Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!
Bocs a kotnyeleskedésért, de én is csak megnyugtatni akarlak, Karmen, mert én nem kaptam lidocaint, de egy cseppet sem fájt. Mint egy vérvétel. Nekem még befeküdnöm sem kellett a kórházba. A Szabolcs utcában nem szokás. 11 óra körül megcsinálták a vizsgálatot és után azonnal haza is mehettünk.
Nyugi!!!! És drukkolok, hogy az eredmény is jó legyen! Kép
Dorka
 
 


Dorka! Köszi, sokat számitott, hogy megnyugtattatok. Utána nem éreztél görcsöket? Vagy kaptál görcsoldásra eleve valamit? Valaki azt irta, hogy utána adnak.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen!
Én semmit sem kaptam. Tablettát ajánlottak, de azt hiszem, nem is receptre kapható volt, így csak akkor kellett kiváltani, ha bármit éreznék... így emlékszem, de tutira nem vagyok benne biztos. Ott viszont biztosan nem kaptam semmit, rögtön felállhattam és hazamehettem.
Gondolok rátok!
Dorka
 
 


Szia mindenkinek!

Egy másik topikban (MÁV korházos) már leirtam a problémámat, de rájöttem, hogy Ti sokkal illetékesebbek vagytok ebben a témában.
Bemásolom ide a történetet, de a sztory szempontjábol itt nincs jelentősége az orvos neveknek.

A 12. hétben a dokim (MÁV- Harsányi)egy kis vérezgetés miatt az otthonlétet javasolta 2 hétre.
Azóta otthon vagyok Kép , pedig már 20. hétben járok. Inkább hanyagolom a munkát, mert nagyon stresszes lenne.

A 12 héten voltam UH és volt nyakredő mérés is ami 1mm-es volt.
A 16. héten mint rendesen levették a vért az AFP-hez, és a dokimtól kaptam egy uj időpontot a 19. hétre, hogy mire meglesznek az eredmények akkor majd lesz "nagy ultrahang". Ezért nem is telefonálgattam a korházba, hogy mi az eredmény, mert arra gondoltam, ha baj van, ugyis szólnak.

A 19. héten bementem a vizsgálatra de a dokim elég sokat késet és elég szétszórt volt. Nem volt nála az AFP, de meg sem nézte. UH-val megvizsgált és azt mondta, hogy TÖKÉLETES!

Intermezzo (ez az AFP szempontjábol nem lényeges sztori)
Hozzáteszem, hogy egy kicsit megértem, hogy szétszort volt,ugyanis a saját felesége szülését vezette le!!!

Nekik már a 3. baba és a felesége a Rókusba jár, de beugrott reggel egy CTG-re a MÁV kórházba, ha már a férje ugyis ottvan. Érezte már, hogy fájásai vannak, de vizitelés közben nem merte megzavarni a férjét. Egy óra mulva mire megnézte a Harsányi, addigra 4-5 ujjnyira volt nyitva és már mentek is a szülészetre. Az egyik ügyeletes orvos is beugrott és kettejüknél 10 (!!!!) perc alatt megvolt a baba. Kisfiú és Miklósnak hivják.
Megkérdeztem, hogy hogyhogy ilyen gyorsan lement, meg erre hogy kell készülni.
Erre csak azt felelte, hogy ez egyszerüen genetika! Már az előző két gyerekét is 10 perc alatt szülte és az anyja és a nagyanyja is ilyen volt.

Na tessék! Akkor hiába járok intim tornára meg kismama jógára?

Vissza a valóságba.
Szóval az én dokim ugy vizsgált meg, hogy nem nézte meg az AFP-t. Mivel a védönőm kérte a leleteket, ezért betelefonáltam a kórházba a 20. héten, hogy ugyan mááááá mi lett az eredmény.
Az aszisztens beolvasta a számokat és mondta, hogy ez kevesebb ugyan a határértéknél, de szerinte (!) nincs semmi baj. Péntek este a mobilomon kaptam egy üzenetet az aszisztenstől, hogy megmutatta a leletet a Harsányinak és még szombatom menjek be, mert beszélni akar velem.
Puff. Majdnem hanyatt vágtam magam.
Hétvégén ugyan a Balatonra mentük volna, de lemondtam.
Beirom a számokat:
AFP 24,5 (ez jó, mert 10-50 jó)
AFP MOM 0,8 lett! (ez alatta van, 1-2,5 a jó érték)

Bhcg 410000 itt nem tudom a határokat
Bhcg MOM 1,7 ez milyennek számit?

Dokival beszéltem, aki irt egy beutalót a SOTE I. klinikára genetikai UH-ra. A SOTE-n ezen a héten csütörtökre kaptam időpontot, ami elég gázos mert már a 20+4 napos leszek.
És még megjegyezte a doki, hogy sietnünk kell a vizsgálatokkal, mert csak a 24. hétig lehet elvetetni!

Persze megvárom a genetikai UH véleményét, de nagyon parázok. Ha véletlenül ők is javasolják a magzatvizvételt, akkor is 3-4 hét kitenyésztési idő miatt már kicsúszok belőle.
Ha a SOTE-n azt mondják, hogy szerintük minden rendben, már akkor is elültették a fülemben a bogarat és a 40. hétig izgulnék.

Ráadásul az anyám felhivta a MÁV-ban a Marton professzort, mert jóban vannak és megkérdezte, hogy mit szól a leletemhez. Erre ő azt mondta, hogy sérült gyermekek már pedig születnek és ezt el kell fogadni és ezzel együtt kell tudni élni.
Ettől majdnem besirtam! Kikérem magamnak az ilyen véleményt. Én akarok dönteni, ha még az időmbe belefér.
Ma ujra felhivtam a Harsányit és megkérdeztem, hogy a genetikai UH-tól függetlenül kérhetek-e kromoszóma vizsgálatot, mert ugye akkor feketén-fehéren megvan az eredmény és nem kell találgatnom a szülésig.
Erre ő is azt mondta, hogy vannak 20 éves nők akiknek tökéletes AFP és UH ellenére is down-os gyerekük születik és vannak veszélyeztetett koru nők, akiknek a rossz AFP és genetikai UH ellenére is makk egészséges a gyerekük. A kromoszoma vizsgálatot ő nem is javasolja, de nem is modja, hogy ne menjek el.
Na ezt osszam be!!!!
Tehát genetikai UH ide-vagy oda semmit sem garantálnak.
Eddig eszembe sem jutott izgulni, de most nagyon kiborultam.
A párom egyébként is már a terhesség kiderülése óta zaklat, hogy csináltassunk kromoszoma vizsgálatot, mert nála 3 évvel ezelőtt felfedeztek egy gyógyithatatlan mellékvese betegséget, amit gyógyszerekkel szinten lehet tartani.
Az ő betegségét az orvosok is alig ismerik, mert Magyarországon kb. 30 ilyen beteg van és szoltam én minden dokinak, de azt modták, hogy a mellékvese tipusu betegségek nem öröklődnek.
Ezt én el is hiszem , de a párom aggodik.

Mit csináljak? Üljek otthon és várjak?
Saját költségre és rizikóra hol lehet kromoszóma vizsgálatot kérni?
Mi a különbség a magzatvizből vett minta és a placentából vett minta között?

Fiona
 
 


Fiona!


Én is megjártam a hadak útját. Most 32 hetes vagyok, úgy néz ki minden oké a krom. vizsg. szerint, feljebb is írtam már egy párszor.

Mindkét eredménynél a MOM számít, amit az előtte szereplő értékből számítanak ki az életkorod és súlyod figyelembevételével. Tehát a 4 eredményből 2 játszik. Szerintem a 0,8 AFP és az 1,7 Bhcg tuti jó. ( Nekem 0,6 és 1,5 volt.)
De ha meg akarsz mielőbb nyugodni ( ezt én anno nem tettem meg és megbántam, mert 6 hét idegességet spóroltam volna meg), menj el a Bolgárkerék u.-ba vérvételes szűrésre. Kedden veszik le a vért és csütörtökre van eredmény, Londonban végzik és 40 000 forintba kerül.
Aztán még mindig dönthetsz a krom. vizsg. mellett, ha az eredmény magas rizikót mutat.De szerintem meg fogsz nyugodni.

A két mintavétel között lényeges különbség nincs, a magzatvízvétel egyszerűbb és állítólag pontosabb is, de ebben nem vagyok biztos.


Minden jót!

Renáta
Renáta
 


Ja, és a BHcg 2,5 MOM-ig jó. És ha mindezekhez 30 év alatt vagy, nincs gáz.


Renáta
Renáta
 


Végigolvastam a teljes topikot és tényleg az én 0,8- as AFP MOM értékem nem is tünik olyan rossznak. Már nem is vagyok ugy kiakadva.
Összefoglaltam a lényeget a páromnak és azt beszéltük meg, hogy csütörtöki genetikai UH után ujra átbeszéljük a témát és addig nem izgulunk.

Azért még mindig ki vagyok akadva, hogy nem a dokim mondja el a pro és kontra érveket, hanem a net-en kell utánaolvasnom.
Sőt most eszembe jutott az is, hogy azt mondta a dokim, hogy az alacson érték miatt (AFP MOM 0,8) és a korom (31 éves) miatt őt törvény kötelezi, hogy engem orvosi konziliumra küldjön és ezért kell genetikai UH-ra mennem.
Szerintetek milyen az a törvény ahol valakinek a 0,8 teljesen normális és valakinek meg kóros?

Plusz kérdeztem a dokit, hogy ha az UH-n nem javasolják az aminocentézist, akkor saját felelősségre kérhetem? Erre azt mondta, hogy akkor saját költségre kell vállalnom és az kb. 80 ezer forint. Végig olvastam az összes elről szóló témát, de ilyenről sehol sem hallottam.
Kezdem ugy érezni, hogy engem hülyének néznek.

Fiona
 
 


Szerintem teljesen hülyeség a kromoszóma-vizsgálattól való para. Egy amniocentézis csupán kb. 2 perces kellemetlenség (nem, nem fájdalom, csakis kellemetlenség!), aztán szépen meg lehet nyugodni.
Az AFP - ugyanennyi kellemetlenséggel - egy tökéletesen megbízhatatlan, gyakorlatilag fölösleges beavatkozás.

A Schöpf-Méreiben futószalagon végzik az amniót, és emberemlékezet óta nem volt emiatt vetélésük.
2-3 hét alatt megvan az eredménye, aztán szépen meg lehet nyugodni.
Banka
 


Szia Banka,

sajnos, nekem egy kicsit mások a tapasztalataim a Schöpf-Méreivel.
20 hetes voltam, mikor megkaptam az AFP eredményét. Nekem is alacsony volt, a korom és egyéb faktorok alapján elég nagy volt az esélye, hogy beteg a kicsi, így mindenki azt ajánlotta, menjek el biopsziára.
A 2 perc jó 20 lett, mert előszörre kevés mintát vettek. Igaz, akkor valóban nem fájt, de pár perccel utána totál begörcsöltem, este még alig tudtam járni.
A 2-3 hétről pedig annyit, hogy engem már előtte figyelmeztetett az orvosom, ha nem fogom "zaklatni" a laborosokat, nem lesz eredmény időben. 3-szor telefonáltam oda, mind a háromszor nagyon rondán elküldtek, hogy mit képzelek magamról, DE: az azon a héten műtöttek közül egyedül nekem lett meg a kontroll (3 hét) időpontjára az eredményem.
A másik dolog, ami nem tetszett, az az orvos hozzáállása volt. Nem hinném, hogy olyan szöveggel kellene egy aggódó kismamát fogadni, hogy: Hát, ha mégis kiderül valami, akkor majd a kontrollon megbeszéljük, hogyan SZABADULHATUNK meg ettől a terhességtől. Megjegyzem, a babám addigra 24 hetes volt, és meglehetősen aktívan adott életjeleket magáról, akkor is képtelen lettem volna tenni ellene valamit, ha kiderül, hogy beteg..
Igaz, nem vetéltem el, de lelkileg azért eléggé megviselt a dolog.
Andi
 


Hát, nem vagyunk egyformák... Nekem az amnió után semmi bajom nem volt, leszámítva egy pár perces kis sajgást közvetlenül a beavatkozást követően, de ez még csak különösen kellemetlennek sem volt mondható, inkább csak éreztem (persze talán meg lehetett volna ezt élnem "isszonyatos görcs"-ként, amint a szobatársaimnak sikerült is így, de nem tehetek róla, szerintem ez a halovány közelében sem volt egy "isszonyatos görcs"-nek).
Utána otthon 2 napig pihentem, aztán álltam neki lakást festeni (létrán). Kutya bajom nem lett.

A Schöpf-Mérei hozzáállása valóban necces, azzal együtt, hogy egy nappal előbb teljesen fölöslegesen befektetnek, csak azért, hogy többet szakítsanak a TB-től - de még ez a kellemtelenség is a "bőven belefér" kategória szerintem, cserébe a biztos tudatért, hogy a baba egészséges.
Banka
 


Hát, mivel nem vagyunk egyformák, nem kéne ennyire sarkosan fogalmazni, hogy hülyeség a para, meg hasonlók. ÉS nem kijelenteni, hogy nem fáj, hanem elmesélni, hogy neked nem fájt. És ezzel segíteni az aggódókat, nem pedig belerúgni a félősökbe.
Névtelen
 


Nekem ez a véleményem, és kész.
Banka
 


Sziasztok!


Nem akartam beleszólni, de muszáj.
Aki nem parázik, az szerintem felelőtlen. Én pl. két hétig még arra is vigyáztam, hogy ne emeljek semmi nehezet, de a beavatkozás után is 3 napig feküdtem. Paráztam. Féltem attól, hogy elveszítem a babámat, akire olyan sokáig vártunk. Pedig nekem sem volt semmi görcsöm, mégcsak fájdalom se. Van egy négy éves lányom. Ha úszni van - parázok. Ha nincs velem - parázok. Ha nyűgös - parázok. Ugyanis anya vagyok. És még mielőtt bárki le " avíttozna": egy reklámügynökség vezetője vagyok.
Renáta
 


Karmen!

Egy kicsit eltüntem, mert elég zűrös volt eddig. Kedden megkaptam az eredményemet (csüt-ön járt volna le a 4 hét) és minden rendben van, kromoszóma eltérést nem találtak. ( Ja, és 46 XX leány magzat)
Hát sajna ez okoz most itthon gondot, mert a férjem ezt a 3. lányt nagyon nem akarja megemészteni, mindháromszor fiúra volt beállítva. Tudom ezt nem pont Neked kellene írnom, csak jól esik valakinek elmondani. Én örülök a kislánynak is, de amiket a férjemtől hallok... Pedig szereti a másik két kiscsajt is, csak valahogy ez még mindig benn van a világban. Pedig nem egy elmaradott, primitív ember. Azért remélem valahogy elfogadja a helyzetet és mire kell szeretni is tudja a picit.
A lányok egyébként örülnek nagyon.

Drukkolok Neked, hogy rendben legyen a babó és jó hamar nőjenek a sejtjeid, hogy ne kelljen sokáig izgulnod.

Kitty
 


Kitty, Karmen
Igazán benézhetnétek hozzánk (friss mami), mert aggódunk miattatok. Jó olvasni, hogy túl vagytok a vacak vizsgálatokon, de legjobb lenne, ha minden tökéletes lenne.
Kitty
3lány nem véletlen! 1.gyermek az apa tanítója, második gyermek az anya, a 3. pedig a kiegyenlítő. Szóval vszínű a mostani pocaklakód fog békét teremteni a családban, és alányok erre a célra sokkal alkalmasabbak! Hamarosan kiderül a párod számára is!
Karmen
Írj, ha van eredmény az amnioról!
Judit

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: