Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Első gyerek: afp=3 Második:afp=2,5 mindkettőnél genetikai uh-t csináltak (Sote), semmit nem láttak. Egészségesen születtek, azóta sincs velük semmi gond. Túlhordott, indított, hüvelyi szülések voltak, 3kg körüli súlyokkal.

Most ismét izgulhatok, 3. gyerek afp=4,39!!! Genetikai uh nem lát semmit, elküldtek szív-uh-ra és most vettek magzatvizet is. Várom az eredményt. Az orvos szerint egyes nőknél ez a magas érték lehet alkati kérdés. Azért én tiszta frászban vagyok. :?

Kép
 
 


Szia!

Majd írj,hogy mi lett a vizsgálat eredménye!addig is ne aggódj!

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

Nekem 5, 19 MOM lett az AFP-m a mostani 3. terhességemben. Genetikai UH mindent rendben talált. Végül úgy döntöttünk, hogy megcsináltatjuk az amniocentézist, aminek hál'Istennek jó lett az eredménye, a magzatvízben normális volt az AFP.
Sokszor csak megijeszti a kismamákat ez a vizsgálat fölöslegesen. Szerintem.

Orsi
 
 

 
 

Köszi, ez az érték egy kicsit megnyugtatott. Akárhányszor megcsörren a telefon, a szívbajt kapom, hogy a magzatvíz miatt hívnak. Már a 3. terhességemet teszi tönkre ez a nyomorult afp. :cry: Remélem most is csak a szokásos fals érték :?

Kép
 
 


kangu,

neked mikor csinálták az amniocentézist? A magzatvíz AFP eredményét én még aznap megtudtam, mielőtt hazaengedtek. Kromoszóma-vizsgálatot is csináltak, ha már levették a magzatvizet, arra kellett várni két hetet.

Orsi
 
 


Magzatvíz Afp-ről szó sem esett. Lehet, hogy nem is csinálnak? :shock: Magát a vizsgálatot a betöltött 20. héten tudták csak megcsinálni, holnap lesz 1 hete. Okt 13-ra igérték a leletet. Én azért próbálkozni fogok 6-án amikor a szívuh-t csinálják, hátha közlékenyek lesznek... :?

Kép
 
 


kangu, érdekes, hiszen azért csinálják a magzatvízvételt ilyenkor, hogy abból nézzék meg a valós AFP-szintet. 13-ára vsz. a kromoszómavizsg. eredménye lesz meg; bár nálunk az is két hét alatt megvolt.

Orsi
 
 


Lehetséges, hogy a 20. betöltött héten már nincs értelme az afp nézegetésnek, még a magzatvízből sem. Nem tudom. Mindenesetre ha a magzatvízből hoznak ki magas afp-t, az nekem nem segítene semmit. Ki vetetne el azért gyereket, mert magas az afp, ha egyszer az uh mindent rendben talál? Azaz, ha nincs meg a konkrét rendellenesség... :?

Kép
 
 


asszem, nekem is a 20. héten csinálták a centézist. Amúgy nálunk sem merült fel a vetélés gondolata, mi azért csináltattuk meg, hogy fölöslegesen ne idegeskedjem végig a terhességet, ha meg mégis gond lenne, fel tudjak rá készülni.

Orsi
 
 


Megvan az amnió eredménye: semmi. :) Újabb genetikai uh:semmi. :D Szív-uh: semmi. :lol: Ezek után befejeztem a Soté-ra járogatást, remélem egészséges lesz a baba (most már tuti fiú), majd ha kibújik jelentkezem a "végeredménnyel".

Kép
 
 


kangu, örülök. :)

Orsi
 
 


Megszületett Hunor baba, semmi baja!!!! :lol: :lol: :lol:
Az ördög vigye az afp vizsgálatot! :evil:

Kép
 
 


Sziasztok

Én orvosi számítások szerint vagyok 7 hetes.
Terhességem első heteiben erősgyógyszert szedtem epliepszia betegségem kapcsán.. sajnos nem voltam vele tisztában hogy már hetekkel baba tervezés előtt váltanom kellene gyógyszert.. még a folsavat is csak egy hete szedem... rettentő nagy izgalom van rajtam úrrá.. ráadásul külföldön dolgozom..élek külföldi párommal...valószínű haza utazom majd 12. heti ultrahangra és vizsgálatokra...próbálok pozitívan hozzá állni...
Valami hasonló tapasztalat valakinél... ? ... annyi gondolat van a fejemben .. már túl sok is...
 
 


Az uh biztosan kimutatja, ha gond van, (bár szerintem a 12. heti még egy kicsi korai)
Nagyon drukolok neked, hogy ne legyen semmi baj! :!:

Kép
 
 


Kedves Kangu !

Köszönöm szépen ! Már egy picit jobban érzem magam hogy ki tudom ezt az aggodalmat írni magamból..
és valaki meg is hallgatja....
Szóval szerinted a 12. heti még korai... a doki a genetikai laborban 12. és 18. heti ultrahangot említett....
 
 


A 18.-21. héten végzett (genetikai uh)a legkomolyabb,akkor elvileg már minden látszódik. Érdemes lenne akkor megnézetni egy "komoly" helyen. Itt most nem 4d-s mozizásra gondolok, mert a hagyományoson sokszor jobban észrevehető probléma. Egy jó szakember kellene. Nem tudom, hogy Írországban ez hogy működik, de itthon külön képesítés kell a genetikai uh elvégzéséhez. Ebből is van A,B,C kategória. A sima szülész-nőgyógyász nem feltétlenül ért a genetikai uh kiértékeléséhez!!!Rá kellene kérdezni.... :roll:
Én tudom milyen érzés folyamatosan stresszelni a babóca egészsége miatt, már 3X jártam kálváriát miatta, persze teljesen feleslegesen. Nálad is tuti ez lesz, megszületik a baba, és vered majd a fejed a falba, hogy a 9 gyönyörű hónapodat végigstresszelted :? Tudom könnyű mondani de: örülj a babádnak, mert ezeket a heteket-hónapokat nem tudod újra átélni. Keseregni ráérsz akkor, ha tényeg gond van (de nem lesz :!: ,csak pozitívan) Gondolj arra, hogy amit átélsz, azt babócais átéli- ő nem is érti mi ez a sok szorongás!

Kép
 
 


Persze.. csak pozitívan :D ....Jó lenne ha a társam is 100 % mellettem állna...milyen furcsa amikor még jobban szükséged lenne gyengédségre,törődésre( és itt nem csak a szexre gondolok) akkor még inkább távolabbnak érzem magamtól.... szerintem ő is meg van ijedve és nem tud ezzel a helyzettel mit kezdeni.. noha próbálom neki elmagyarázni hogy nekem támogatásra van szükségem pozitív hozzá állásra...azt hiszem fel kell hívnom jó anyámat aki mindig megnyugtat...
Azért Én már látom milyen szép kislányom lesz és teljesen egészséges izgő,mozgó, mosolygó.... :D
A tesztekre haza utazom...

szép napot
 
 


Kislányod...vagy kisfiad :wink: Párod majd akkor fog örülni, ha a kezébe foghatja a babácskát. A férfiak már csak ilyenek :wink:

Kép
 
 


A pasik nagyrésze nem tud ezzel mit kezdeni:)

piku én férjem is körbugrált úgy két hétig, aztán szépen megszokta és jó ideig semmi érzelmi megnyilvánulás, aztán mostanában nagy ritkán kérdezget:)pocakot nem simogat vizsgálatra nem jön (amit nem is bánok).de ha beszélünk a piciről azért mindig vigyorog.:)meg ő ilyen babonás típus is:)

szóval nem csak a te párod "ilyen":)nyugi majd megváltoznak.(legalábbis remélem)

piku sokan nem is tudják hogy terhesek és dohányoznak isznak gyógyszert szednek, de szerintem te korán észlelted a terheséget és abbahagytad azt a gyógyszert! A folsavat jól teszed szedd csak!!Nem lesz semmi baj nyugi!!!

üdv


kangu de jó neked!!!!gratula!!bárcsak már a kezemben tartanám énis!


Köszönöm a megnyugtató szavakat .. furcsa de már ezek is jelentenek valamit... :)
Ami mostanában nyugtalanít vagy furcsa, hogy nincs étvágyam.. nincsenek reggeli rosszuléteim..egyáltalán nem hánytam még.. noha a gyomrom nem a legjobb, néha émelyeg... szagok..látvány.. de olyan mintha tele lennék...és ez már aggaszt h nem eszem rendesen..ill keveset..próbálok változatosan főzni hátha mást megkívánok...néha sikerül néha nem...
gyümölcs az jól esik de valami rendesebb vacsora is kellene...ennek utána kell néznem

minden jót csajok
 
 


Sziasztok!

Én 35 éves elmúltam 14hetes terhes vagyok,majd megszeretném csináltatni az amnio vizsgálatot,a Máv Kórházat ajánlották,de semmi elérhetőséget nem tudok.Úgy tudom hetekkel előre be kell jelentkezni. Ha valaki tud tel számot adni azt megköszönném!


köszi
 


Én csak a Baross utcát tudom :(

Kép
 
 


Kedves Kismamák!
Az AFP sokak szerint egy nagyon elavult vitzsgálat. A már előttem szólók hozzászólásaiból is látszik, hogy bizony nem túl megbízható és sok a false riasztás.
Vannak sokkal megbízhatóbb tesztek is, ilyen pl az integrált teszt, ami sajnos fizetős móka, de megéri mert nem stresszel feleslegesen.
A teszt 2 vérvételből és egy UH-ból áll.
"Integrált teszt: A jelenleg létező leghatékonyabb szűrőmódszer. Ennek során a terhesség 12. hete körül elvégezzük a kombinált tesztben is szereplő ultrahangvizsgálatot, illetve anyai vérből történő PAPP-A meghatározást. Később, a terhesség 16. hete körül az anyai vérből meghatározzuk az AFP, HCG, szabad ösztriol és inhibin-A markereket. Fontos, hogy a kismama türelmes legyen, mivel pontosan az biztosítja ennek a módszernek a kiemelkedő hatékonyságát, hogy a két időpontból származó adatokat együttesen értékeljük, és a kockázatbecslést csak a második vérvétel után végezzük el."
Én a Mátyásföld Klinikán csináltattam meg és nagyon meg voltam velük elégedve. www.matyasfoldklinika.hu
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron